Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Jednota kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta
Strana: z 6

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  11:57:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nepis KC, lebo to bude zase pokladat za Kristova Cirkev.
pavel jedina ta, ktora ma postupnost apostolov.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  12:28:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Mato
Cit: Presne tak a ta je v plnosti totozna iba s KC.

Uhm, takže to znamená, že mimo nej nie je na svete spasenia, hej?

Alebo ku spáse stačí i poloplnosť protestantských a východných cirkí?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  13:17:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

To: Mato
Cit: Presne tak a ta je v plnosti totozna iba s KC.

Uhm, takže to znamená, že mimo nej nie je na svete spasenia, hej?

Alebo ku spáse stačí i poloplnosť protestantských a východných cirkí?


Ale, Pavel, odkedy to je tak, ze cirkev ti staci ku spase?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  13:56:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ

quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Dogmi si niekedy tiez sami protirecia.


Ktore mas na mysli?



Dogmi, ktore maju rozne nabozenstva ci cirkvi. Napr. katolici vravia: Duch Svaty bol stvoreny z Otca i Syna. ortodoxni: Duch Svaty bol stvoreny z Otca skrze Syna. Alebo: Monofyziti (Koptska Cirkev)vravia: Jezis bol len bozskej podstaty. Katolici: Jezis bol pravi Boh a pravi clovek.



Az na to teda ze Duch Svaty je Boh a ten nemohol byt stvoreny

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  13:58:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Ale, Pavel, odkedy to je tak, ze cirkev ti staci ku spase?
To ja netvrdím!!!

Ja sa pýtam, že ak je Cirkev Kristova cit: ta je v plnosti totozna iba s KC.

či cit: Uhm, takže to znamená, že mimo nej nie je na svete spasenia, hej?

Alebo ku spáse stačí i poloplnosť protestantských a východných cirkí?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  14:01:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Uhm, takže to znamená, že mimo nej nie je na svete spasenia, hej?

Alebo ku spáse stačí i poloplnosť protestantských a východných cirkí?


Hovoris, ze poznas Katechizmus, odpoved najdes tam. Kedze o tom ja osobne pochybujem, ze ho poznas, podstatne casti najdes v diskusii s aniko, nebudem sa opakovat a tym zivit Tvoju obsesiu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  14:32:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Ďakujem za vskutku vyčerpávajúcu a zasvätenú odpoveď.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  16:31:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Co viac chces pocut? Ci mam prist k Tebe domov a precitat Ti state z katechizmu? Ci Ti mam do mailu prekopirovat tu diskuiu s Aniko, lebo si lenivy to vyhladat sam?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  16:43:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato radsej by som odporucil modlitbu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2005 :  07:06:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ci mam prist k Tebe domov
Len aby si nenarusil posvatny rodinny kruh PavelBAov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  12:59:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

To ale neznamena, ze si dogmi a racionalne myslenie musia zakonite protirecit.

Tak toto je uplna perla . Dogmy su totiz to vacsinou rozumom nepochopitelne pravdy viery , ktore sa prijmaju vierou a nie rozumom Ako napriklad Boh je len jeden a v Bohu su tri bozske osoby .
Takze len intelektalny genius razenia tohto pisatela toto dokaze rozumom pochopit Lebo samozrejme jeho racionalite jeden Boh a tri osoby neprotireci


Racionalnym myslenim sa da dospiet k zaveru, ze napr. Boh existuje, a vo svete sa prejavuje cez nejake ucinky(t.j. vasa sv. Trojica).

A ak prijmas dogmi vierou a nie rozumom, myslim, ze to nie je spravny pristup. Sorry. Ale nad nasou vierou(svetonazorom) treba rozmyslat.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:14:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a co bz to bolo potom ya vieru? viera nie je o tom co je na stopro ale preto verim ye sa k tomu neda dospiet royumom. ciye roymzslal bz som skor nad tvojou logikou ako nad vierou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:15:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Taka viera je tak trochu hlupa.

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:22:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Načo sú dary Ducha Svätého.Či k nim nepatrí aj rozum?Rozum a viera si neprotirečia.Ale sa vedú za ruky.keby sme chápali iba vierou, boli by sme duchovno hlúpi,nerozmýšľali by sme normálne.Bolo by to akoby v sekte.V sekte musím a musím veríť tomu,čo mi dajú,nemôžem o tom rozmýšlať.Cirkev nie je sekta a teda nám dovoľuje rozmýšlať o viere.Ale zase rozmýšlať iba rozumom?To robia ateisti.Pri vyšších veciach sa bez viery pracovať nedá.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:22:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
preco?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:23:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Ale kde sa nachadza ten mantinel medzi racionalnym a iracionalnym?

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:51:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no to je vcul na tebe abz si nasiel tu hranicu hladanim.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  13:54:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Neboj, uz ho dlho hladam. Je dalej, ako ho postavili katolici. OVELA!!!

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pistolpete

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  11:12:43  Zobraziť profil  Pridať pistolpete do zoznamu priateľov
Chvala Kristu!
Maly krocik k Jednote mozete urobit aj vy. www.onedate.org (najdete tam i cesku verziu,slovensku zatial nie.). Ide o spolocnu iniciativu katolikov, pravoslavnych i protestantskych veriacich pozbierat v peticii hlasy pre zjednotenie dat velikonoc vychodnej a zapadnej cirkvy.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 23 január 2008  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferdo

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2008 :  20:54:14  Zobraziť profil  Pridať ferdo do zoznamu priateľov
citácia:
Chvala Kristu!
Maly krocik k Jednote mozete urobit aj vy. www.onedate.org (najdete tam i cesku verziu,slovensku zatial nie.). Ide o spolocnu iniciativu katolikov, pravoslavnych i protestantskych veriacich pozbierat v peticii hlasy pre zjednotenie dat velikonoc vychodnej a zapadnej cirkvy.

Pôvodne zaslal pistolpete - 23 január 2008 : 11:12:43



---Ja len jednu otázočku...poznám nejakých baptistovhttp://www.kredo.sk/bforum/icon_mi_10.gif
http://www.kredo.sk/bforum/icon_mi_10.gif...on hovorí,že sú kresťania...rád by som vedel či niesú náhodov sekta a niečo o nich bližšie(hlavné rozdieli) aby som vedel sa zorientovať čo sú zač.....díky

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 31 január 2008  ~  Posledná návšteva: 03 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2008 :  23:11:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Prečo nevyužijete internet. Veď tam je všetko. Baptisti sú jedným z reformačných smerov. V podstate nie sú sektou. Sú kresťanským náboženským spoločenstvom.
Ale čo. Čítajte tu:
http://www.baptist.sk/download/teologia_baptistov.pdf

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2008 :  08:11:31  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
citácia:
... V podstate nie sú sektou. Sú kresťanským náboženským spoločenstvom.

Aký je rozdiel medzi sektou a kresťanským náboženským spoločenstvom?

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2008 :  13:08:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
sasulnik
citácia:
Aký je rozdiel medzi sektou a kresťanským náboženským spoločenstvom?

Podľa mňa taký, že náboženské spoločnosti /kresťanské/ neuplatňujú tie kritéria, ktoré sú vyhradené pre sekty. Ale pravda je, že občas sa kategórie prelínajú. Aj sama katolícka cirkev spĺňa niektoré znaky sekty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferdo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2008 :  14:46:55  Zobraziť profil  Pridať ferdo do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo nevyužijete internet. Veď tam je všetko. Baptisti sú jedným z reformačných smerov. V podstate nie sú sektou. Sú kresťanským náboženským spoločenstvom.
Ale čo. Čítajte tu:
http://www.baptist.sk/download/teologia_baptistov.pdf

Pôvodne zaslal stefan - 31 január 2008 : 23:11:38


Ok...prečo som nepoužil net...lebo som nevedel postoj katolíkov k baptistom...na nete nájde iba ich vlastné tvrdenia o sebe..teda baptistické...a to ma veľmi nezaujíma ...mŇa zaujímal váš názor a teda katolícky.....!!len toľko k tomu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 31 január 2008  ~  Posledná návšteva: 03 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2008 :  16:10:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Ok. Nebudem písať o postoji katolíckej cirkvi k baptistom, napíšem svoj osobný postoj. Z toho, čo o baptistoch viem /zase toho nie je až tak veľa/ usudzujem, že sú to normálni protestanti. Veľmi veľké množstvo svojich článkov viery majú rovnakých s katolíckou cirkvou. To čo nemajú spoločné s katolíkmi, majú zvyčajne spoločné s ostatnými protestantmi. Asi najviac ich odlišuje chápanie krstu - aj od katolíkov, aj od tradičných protestantov /luteráni, kalvíni/.
Najviac rozšírení sú asi v USA. Ak sa s takým stretnete, kľudne ho môžete považovať za kresťana. Na omše by som k nim však nechodil. Nie sú to sektári, teda nerobia veci, ktoré sú typické pre sekty. Váš kontakt alebo prípadné priateľstvo s človekom - baptistom preto bude /pravdepodobne/ na podobnej úrovni ako s inými.

Neviem či sa na to pýtate, alebo nie, ale myslím si, že sa ich nemusíte báť.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06