Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Jednota kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta
Strana: z 6

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  20:17:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
AD:alg1
Rozhodne nie. Ale katolici su uz raz taky. Cirkev je vo vseobecnosti intolerantna voci inym cestam spoznavania Boha a vobec hocakym inym nazorom, ktore odporuju jej dogmam alebo ktore ju kritizuju. Zrejme preto sa tu niekedy stretavame s nepochopenim. Verim ale, ze katolici na tomto fore su rozumni a nenasleduju vo vsetkom Cirkev.

Ozaj, odteraz ti budem hovorit poro (znie to lepsie ako alg1).

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  21:46:59  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Ako chces, ale pristup pod Avatarom Poro mam zakazany.
A preco by to znelo lepsie? Mne sa kedysi velmi nepacila prezyvka Poro, ale som si na nu navykol. Alg1 som si vymyslel sam a ta sa mi viac paci. (Je to skranena forma mojej dalsej prezyvky - Algebraik, a 1 som si dal na koniec, len tak pre paradu.) Inac ako Alg1 som prve tri dni svojho posobenia pisal len tak - nie vlastne nazory.

Co tym myslis ine cesty k Bohu? Ved ak je pravdiva dogma A, tak potom nemoze byt pravdive nonA (tzv. blud)... Pravda je len jedna, preco nie je katolicka?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2005 :  11:21:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ
Verim ale, ze katolici na tomto fore su rozumni a nenasleduju vo vsetkom Cirkev.


Ja naopak verim, ze katolici na tomto fore su rozumni a vedia, ze poslusnost autorite a vlastna pokora su velmi podstatne a ze Cirkev je pre nich takouto autoritou a v nej konkretne biskupovia ako nastupci apostolov a papez ako nastupca Petrov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  08:42:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
chlapci, nemushlasim s tvrdenim ze ako katolik sa musim preprogramovat na RKC. Ale rozhodne ten, kto pravdu hľadá, nájde ju v úplnom znení iba v RKC. čiže to podriadeniíe je dobrovoľné.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  12:25:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Ale rozhodne ten, kto pravdu hľadá, nájde ju v úplnom znení iba v RKC.

Iste, ale je to iba pravda RKC.

Kto hľadá pravdu v Isláme, nájde ju v úplnom znení iba v Isláme.

Kto hľadá pravdu v Biblii, nájde ju v úplnom znení iba v Biblii.

A čo je priame Slovo Božie, pravda? RKC, Islám, či Biblia?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  12:49:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ale pavel, uplna pravda bola zjavena Cirkvi aby ju zachovavala a odovzdavala az do skoncenia sveta. To ze ju Mohamed, Luther, Kalvin, pavelba a dalsi modifikovali k obrazu svojmu, nic nemeni na fakte, ze v plnosti ju najdes iba v KC. A to chcel alesko podla mna povedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  13:45:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dik mato.

Keby si riadne cital Bibliu, nutne by si aj sam dosiel k tomu poznatku. to ti uz aj na inom fore povedali.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:20:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Mato a Alesko
Dobre, skúste mi odpovedať jednoducho v súvislosti s týmto tvrdením:
Cit: Ale pavel, uplna pravda bola zjavena Cirkvi

Ktorej Cirkvi?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:32:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
myslim si ze obaja sme ti na to odpovedali. Takze zbytocne sa pytas. ALebo ti mam dat priamo citat z Biblie, aby si sa zamyslel nad sebou? Odporucam precitat v Janovi velknazsku modlitbu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:58:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alg1

Ako chces, ale pristup pod Avatarom Poro mam zakazany.
A preco by to znelo lepsie? Mne sa kedysi velmi nepacila prezyvka Poro, ale som si na nu navykol. Alg1 som si vymyslel sam a ta sa mi viac paci. (Je to skranena forma mojej dalsej prezyvky - Algebraik, a 1 som si dal na koniec, len tak pre paradu.) Inac ako Alg1 som prve tri dni svojho posobenia pisal len tak - nie vlastne nazory.

Co tym myslis ine cesty k Bohu? Ved ak je pravdiva dogma A, tak potom nemoze byt pravdive nonA (tzv. blud)... Pravda je len jedna, preco nie je katolicka?



V dogme A je pravda pre toho, kto ju prijal. V non A je pravda pre toho, kto dogmu neprijal.

Dogmi si niekedy tiez sami protirecia.

A tie ine cesty k Bohu su vsetky cesty, ktore naozaj vedu k Bohu, a ktore sa na nasej Zemi objavili od prvej po tu najnovsiu. Kazdy clovek by mal mat osobitnu cestu k Bohu, riadenu racionalnym myslenim a nie dogmami. To ale neznamena, ze si dogmi a racionalne myslenie musia zakonite protirecit.

Vsetky cesty k Bohu su rovnocenne.

K tej pravde: na vysvetlenie vseobecnej, jedinej a nemennej pravdy som este nedospel. Jedno je ale jasne: Boh existuje...

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  18:58:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: myslim si ze obaja sme ti na to odpovedali. Takze zbytocne sa pytas.
Nie, neodpovedali ste mi.

Cit: Ale pavel, uplna pravda bola zjavena Cirkvi

A tak sa pýtam: Ktorej Cirkvi?


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  21:48:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To ale neznamena, ze si dogmi a racionalne myslenie musia zakonite protirecit.

Tak toto je uplna perla . Dogmy su totiz to vacsinou rozumom nepochopitelne pravdy viery , ktore sa prijmaju vierou a nie rozumom Ako napriklad Boh je len jeden a v Bohu su tri bozske osoby .
Takze len intelektalny genius razenia tohto pisatela toto dokaze rozumom pochopit Lebo samozrejme jeho racionalite jeden Boh a tri osoby neprotireci

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  21:50:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Cit: myslim si ze obaja sme ti na to odpovedali. Takze zbytocne sa pytas.
Nie, neodpovedali ste mi.

Cit: Ale pavel, uplna pravda bola zjavena Cirkvi

A tak sa pýtam: Ktorej Cirkvi?





Tej vasej sekte Pavelba ! Urcite tej vasej ! Este sice neuschol atrament co vasi zvodcovia nieco zlatali ako vierouku , ale urcite vam bola zjavena . Duch Svaty sa totizto prebral z dvetisicrocneho sna

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  00:47:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Dogmi si niekedy tiez sami protirecia.


Ktore mas na mysli?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  00:50:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
A tak sa pýtam: Ktorej Cirkvi?


Ale ved jasne, ze tej Vasej, ved ju potvrdilo aj ministerstvo kultury... Ako by mohol Duch svaty odolat a nezjavit Vasim statutarnym zastupcom nieco navyse k plnosti uz zjavenej...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  04:47:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Hm, hlúpa odpoveď tiež odpoveď.

Pýtal som sa vážne:

Cit: Ale pavel, uplna pravda bola zjavena Cirkvi

A tak sa pýtam: Ktorej Cirkvi?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  08:13:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
A tak sa pýtam: [b]Ktorej Cirkvi?
Len tak pre ulahcenie ulohy tohto superkvizu, v kolkatom kole sa nachadzame? Nemohol by si sem vymenovat tie Cirkvi, ktore poznas, ze by sme si z nich vybrali?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  14:17:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja by som povedal: ce je spravne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  16:58:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja tvrdim ze vyprane v Perwollu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  18:49:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Ja tvrdim ze vyprane v Perwollu


Ako brainwashing?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  19:22:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No ak hovorime o mozgu z vlny tak hej.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  19:47:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Dogmi si niekedy tiez sami protirecia.


Ktore mas na mysli?



Dogmi, ktore maju rozne nabozenstva ci cirkvi. Napr. katolici vravia: Duch Svaty bol stvoreny z Otca i Syna. ortodoxni: Duch Svaty bol stvoreny z Otca skrze Syna. Alebo: Monofyziti (Koptska Cirkev)vravia: Jezis bol len bozskej podstaty. Katolici: Jezis bol pravi Boh a pravi clovek.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  09:52:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a dogmi v ramci jednej cirkvi?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  11:16:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: A tak sa pýtam: Ktorej Cirkvi?
Len tak pre ulahcenie ulohy tohto superkvizu, v kolkatom kole sa nachadzame? Nemohol by si sem vymenovat tie Cirkvi, ktore poznas, ze by sme si z nich vybrali?


No vidíte priatelia. Ani odpovedať neviete na tak jednoduchú otázku.

Každý z Vás má na mysli KC,RKC, ECAV, Protestantskú, Zbory, Apoštolskú a pod.

A pritom ide o Cirkev Kristovu.

No nič, nabudúce položím nejakú jednoduchšiu otázku, napr. Existuje Boh? To už hádam budete vedieť odpovedať.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2005 :  11:19:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
A pritom ide o Cirkev Kristovu.


Presne tak a ta je v plnosti totozna iba s KC.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06