Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Jednota kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta
Strana: z 6

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  14:29:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Syseľ

/Prvotná cirkev bola založená na princípe malých, alebo väčších fungujúcich zboroch, ktoré sa opierali o listy apoštolov, Evanjeliá a druhotné knihy, z ktorých sa napokon zostavil NZ.
Pozri, ak máš chuť na tejto stránke: http://www.krestan-ba.wz.cz/zdielne.html
Dejiny kresťanov a Vznik NZ./

/Nikde v Písme sa nepíše o veľkej generálnej cirkvi, ktorá by bola zastrešená-vedená ľudským lídrom, tak ako to funguje dnes. Význam veršov o Petrovi a Jeho primáte sú len vytrhnuté a sú viac len želaním ako doslovnou pravdou, ktorá mala fungovať doslovne a naveky za použitia nebiblického princípu následníctva!
Vždy sa hovorí o cirkvi, ktorej hlavou je Kristus a členmi-údmi sú veriaci. Každá (ľudská) hierarchia končí u presbytera, poťažmo biskupa, ktorým nie nik iný ako starší ktoréhokoľvek zboru./

/Pokiaľ sa tieto zbory držali učenia Písiem, a mnohé tak robili, bolo všetko v poriadku a ako zbor tvorili Cirkev Kristovu. Akonáhle sa v zbore identifikoval jeden jediný človek, ktorý bol proti učeniu Písma an-block, začali vznikať rôznice o ktorých píše Pavel a varuje pred nimi, zbor už nebol jednotný!!! /

/Tak sa začali i prvotné zbory deliť, čo je všeobecne známe z histórie. O akú jednotu kresťanov teda ide v otázke na začiatku? Zabezpečí to hierarchická cirkev? Alebo Duch Svätý? Podľa mňa ten druhý, ktorý vidí do sŕdc ľudí a vie presne kto je Kristov, od kedy, a kedy príde k naplneniu plnosti Cirkvi, ako to naznačuje Písmo./

/Preto, vysvetlenie pojmu "jednota kresťanov" je jediné možné a to je jednota jednotlivcov v Kristu. Žiadna organizácia a príslušnosť k nej, nezabezpečí všetkým jednotlivcom príslušnosť k Cirkvi Kristovej. A tou organizáciou, alebo spoločenstvom sú v tomto prípade jak veľké cirkvi, tak i malé kresťanské zbory. Je to jedno. Viera je o jednotlivcovi a jeho príslušnosti (alebo jednote, ak chceš) ku Cirkvi Kristovej, teda k spoločenstvu patriacemu Kristu, k Jeho stádočku, Jeho ovečkám. Je to o individuálnom prístupe vo vzťahu človek:Boh!/



Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  15:27:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

preco by to nemalo platit aj pre buducnost?
k tomu lukasovi ma napadlo, ze v katolickom katechizme je vysvetlene, ako je to s nasimi odlucenymi bratmi a sestrami

a este som nad tou jednotou premyslala:jedno sme predsa v duchu svatom...aj ked teraz sme to jedno skor len neviditelne,ale bohu nie je nemozne aby sme boli jedno aj viditelne



Teraz sme jedno neviditelne Takze jednota Panovho stada pod vedenim biskupov ako nastupcov apostolov a papeza ako viditelnej hlavy Cirkvi su neviditelne Ono existuje este nejaka vyssia jednota ?
To nie je nic ine iba nekatolicke bludy !
Jednota krestanov je zavrsena v Katolickej Cirkvi Ak niekomu zalezi na jednote nech sa zriekne svojich nekatolickych bludov , olutuje ich , vyzna pravu Katolicku vieru a pripoji sa k jednote Panovho stada . Ziadna ina cesta k jednote neexistuje !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  15:31:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Inak uz tu mame ovocie ekumenizmu
- k Bohu vedie vela ciest
- koli hlupym dogmam
- zrieknite sa toho , alebo onoho
- jednota v roznosti ( aj vo vieroucnych otazkach ???)

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  15:58:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
amerika:
myslela som,ze sme neviditelne spojeny s bratmi z inych denominacii...a samozrejme ze viditelne je to u tych co sa hlasia k jednotlivym cirkvam...ale skutocna jednota je mozna len skrze ducha svateho...aj katolici by neboli viditelne jednotni,keby jeho nebolo...a medzi katolikmi je tiez nejednota,ako vidiet...biskupi atd. pomahaju panu bohu uskutocnovat plan jednoty...bohu vdaka za to!

sysel:
"Bohu sa skor nepaci rozstiepenost cirkvi kvoli hlupim dogmam ako keby by sa mala kazda cirkev navzajom prisposobit v nich. V kazdej je len kus pravdy. Ziadna sa nemoze pokladat za jedinu, pravu, svatu cirkev."

mne sa nezda mudre nazyvat nieco hlupostou,ked niecomu nerozumiem
prave preto vznikaju nove cirkvi,lebo tamtomu sa nico nepaci,tomu zas hento...a myslia si, ze su mudrejsi ako ini...pycha nepomaha uskutocnovat bozie plany,ale naopak...ked mas v niecom nejasnosti,aj ohladom dogiem,pytaj sa v pravde boha...som si ista, ze pravdu sa dozvies...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  16:11:30  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

co sa dosiahne tym, ze bude robit kompromisy,ktore vyhovuju ludom, ale nepacia sa bohu?...a este citat: Sk 5,38-39


Tu je kamen urazu. Kazda cirkev si mysli, ze kona presne v mene Boha. Takze, ako katolici si mozu mysliet, ze vsetky tie dogmy pochadzaju priamo od Boha, tak si tak isto protestanti mozu mysliet, ze dogmy su "umele", ludske, dodatocne dorobene konstrukcie. Zatial z istotou mozno povedat len to, ze cirkev kona v mene papeza, ci aj Boha je diskutabilne. Niekto suhlasi (RKC), iny nie a nemyslim si, ze sa v dohladnom case najde dovod, preco by sa to malo menit. Teda k zjednoteniu asi tak skoro nedojde.
Hypoteticka uvaha:
Ak by sa aj nasiel dovod, tak zas by nemuselo dojst k zjednoteniu. - Ak by RKC zistila, ze sa myli, tak uz len koli tomu, aby nespachala "samovrazdu" a nezanikla alebo sa neoslabila by si to nepriznala; podobne protestanti, ak by zistili, ze sa mylia, tak by si to verejne nepriznali, aby si nepodpilili konar; minimalne by sa isty cas spravali obozretne a opatrne; posl. situacia je taka, ze vsetci by zistili, ze sa mylia a potom asi by ten ludsky faktor takisto prevazil.
Samozrejme vdaka roznym historickym skusenostiam, dokumentovatelnosti vzniku krestanstva, alebo vdaka zneniu niektorych dogiem prirodzene vznikaju pochybnosti o pravosti danej cirkvi(, resp. dokonca krestanstva - ako ucenia, ktore hlasal historicky Jezis - Ak by si Vas (katolikov, ci protestantov, ci nezaradenych do ziadnej cirkevnej hierarchie) prisiel vypocut, tak by mozno len gulal ocami(?)...).

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  16:25:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Inak uz tu mame ovocie ekumenizmu


Sysel nie je ekumenista, sysel je popleteny krestan, ktory nevie kde je a co chce. Ak je este vobec krestan...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  16:44:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, k niektorym obvineniam
- ako katolik nemienim s nikym robit kompromisy, najme nie vo vierouke, to som uz i predtym napisal.
- dogmy nie su hlupe a su tu pre tych, ktory tvrdosijne odmietaju to, co nam bolo dane(aj ked sa mna ta poznamka netykala)
- okrem hriechu a pokuseni sa nemienim nicoho zriekat. a zrieknut sa chcem vsetkeho, co ma moze odviest od Pana Jezisa
- k Bohu sice vedie vela ciest(podla KKC), ale nesuhlasim s tym, ze mam tvrdosijne zostavat napr. v ECAV, ak mi bolo ukazana a objasnena nauka RKC.
- aj napriek roznosti by nas mala laska ku Kristovi spajat, predovsetkym v skutkoch, nie rozdelovat. Cize ak mam priatela ECAv, neprestanem sa s nim bavit len pretoze je ECAV. Ale ak spolu hladame a vysvetlim mu to, co on nespravne chape, potom nema vyhovorky, ale nie predo mnou.
- vezmi si podobenstvo o samaritanovi - nie kazdy kto mi hovori pane, pane.
- vezmi si ze by sme tu boli bez pavla a niektorych ostatnych - verim tomu, ze by tu bolo mrtvo ako na isidoruse. a prave ta jednota nespociva vo vierouke- verim tomu ze az v nebi- ale jednota v tom, ze jeden druhemu prajeme len dobro. cize ziadne zlavovanie toho, alebo onoho. vsetci sme totiz deti jedneho Otca. a to by malo byt spojivom - Jeho laska ku nam.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  21:21:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Cize ak mam priatela ECAv, neprestanem sa s nim bavit len pretoze je ECAV. Ale ak spolu hladame a vysvetlim mu to, co on nespravne chape, potom nema vyhovorky, ale nie predo mnou.
Lenze, co ked on to vysvetli tebe, tak ako PavelBA tunak?

vsetci sme totiz deti jedneho Otca. a to by malo byt spojivom - Jeho laska ku nam.
Nielen to. Tak isto laska nas k Otcovi, ako i laska jedneho k druhemu navzajom!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  22:12:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Nielen to. Tak isto laska nas k Otcovi, ako i laska jedneho k druhemu navzajom!


Naozaj to pise GMK?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2005 :  07:36:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Naozaj to pise GMK?
Je na tom nieco divne? Je o nieco, cim sa odlisuje GMKov nazor sucasny od predoslych?

Poznamka: Ako to ma fungovat v dobrej rodine mozem aj ked pochadzam a zijem v rozvratenej...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2005 :  14:22:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Naozaj to pise GMK?
Je na tom nieco divne?

Ja som to myslel v dobrom, ze sa tesim, ze od GMK pocut aj taketo nazory.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2005 :  17:22:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal GMK

Naozaj to pise GMK?
Je na tom nieco divne?

Ja som to myslel v dobrom, ze sa tesim, ze od GMK pocut aj taketo nazory.


Ja viem, ze si to myslel v dobrom a viem, ze sa tesis. Len sa pytam, co je na tom cudne a i je to hadam nieco, cim sa nazor GMK odlôisuje od jeho predoslych?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2005 :  18:46:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
AD:Dogmi.
Chapem vyznam dogiem ako identifikacie isteho vyznania samim sebou, ale je zle, ked sa ich ludia krcovito pridrzaju a ani nevedia ako. K viere treba dospiet racionalnym myslenim. Cirkvi a nabozenstva vobec by nemali viest svoje ovecky po, pre nich, spravnych cestickach ale mali by im ukazat cesty, cez ktore sa Boh da spoznat (teda nie len tu ich), a dat im moznost slobodne sa rozhodnut bez dalsich nasledkov na jeho postavenie v spolocnosti a chod jeho zivota vobec.

Som si vedomi, ze v mnoho veciach sa nerozumiem, co je na moj vek pochopitelne, ale chcem ich spoznat, a zistit, ci nahodou som ne daco neprisiel aj sam.

To:pavelba

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  07:21:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
myslim si sysel ze teraz si to vystihol spravne. len dogmy su tu nie pre tych ktori vedia ist po ceste, ale pre tych ktori prilis casto schadzaju z cesty. povedzme ak prikazania su smerovky na ceste, tak dogmy su zvodidla.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  09:56:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
amerika:
myslela som,ze sme neviditelne spojeny s bratmi z inych denominacii...a samozrejme ze viditelne je to u tych co sa hlasia k jednotlivym cirkvam...ale skutocna jednota je mozna len skrze ducha svateho...aj katolici by neboli viditelne jednotni,keby jeho nebolo...a medzi katolikmi je tiez nejednota,ako vidiet...biskupi atd. pomahaju panu bohu uskutocnovat plan jednoty...bohu vdaka za
to!

Nie , nie sme spojeni z heretikmi ani viditelne ani neviditelne I ked dnesni ekumenisti to hlasaju . Kto sa oddelil od Cirkvi oddelil sa od Krista .
Skutocna jednota je mozna v poslusnosti ku Kristovmu uceniu tak ako ho Cirkev po starocia uci cez papeza a biskupov
Medzi katolikmi je nejednota , pretoze sa hlasa napr . ekumenizmus , ktory sa nemoze odvolat na ziadne ucenie a na ziadny odkaz v Tradicii
Ziadny plan jednoty neexistuje Opakujem , jednota hje naplnena v Katolickej Cirkvi Kazdy sa moze k tejto jednote pridat , ale vy ekumenisti ste z Matky Cirkvi urobili nejaku jednu stranku sporu , ako keby Cirkev bola jednou z mnohych , a nie jedina
A tak ekumenizmus nici vsetko , lebo znicil pravdu o Cirkvi
Cirkev nie je jednou z mnohycj , ona je JEDINA !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  10:33:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ok, nie som vzdelana tak ako ty amerika...mozes mi napisat presne, co o oddelenych bratoch hovori nasa matka cirkev?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  10:42:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nasa Matka Cirkev vobec nepozna pojem oddeleny bratia Ten pozna iba pokoncilova modernisticka kriza v Katolickej Cirkvi V posvatnom Magisteriu sa nikde pojem oddeleny bratia nevyskytuje Ak tak mozno tento pojem pripustit v obmedzenom vyzname jedine voci pravoslavnym , z toho pohladu , ze maju apostolsku postupnost biskupov , posvatne knazstvo a platne vysluhovanu Eucharistiu . Inak je pojem oddeleni bratia umely a nekatolicky
Katolicka Cirkev je jedina Cirkev , ktora je zalozena na apostoloch, Petrovi ako hlave , ma posvatne knazstvo , Eucharistiu , platne vysluhovene sviatosti a vedenie Duchom Svatym
Mimo Katolicku Cirkev je len blud , s vynimkou pravoslavnych , kde je schizma Inak plati
Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik. Mt 18 , 17
Ako pohan a mytnik , kto sa oddeluje od Cirkvi , nie oddeleny brat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  10:49:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
"To, co řekl Tridentský sněm potvrdil i Vatikánský - že plnost prostředků Kristem daných ke spáse se uskutečňuje (dosl. subsistit) v církvi katolické, že nástupem protestantismu došlo k rozbití jednoty západní cíkve atd. (to tvrdí i II. Vatikánský, ale zároveň říká, že proto už nelze vinit dnešní protestanty. Vina se dnes zjišťuje těžko, a jak už to bývá, žádná ze stran není úplně čistá a nevinná. Situace je dnes už dost komplikovaná, musíme se přestat nenávidět a hledat cestu jak z toho ven)."
Zdroj: http://www.kaplnka.sk/dogmatika/uvod.html

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  11:02:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
subsistit je ze Cirkev kristova je pritomna , posobi v Katolickej Cirkvi , opat v rozpore s Tradiciou , ktora tvrdi ze Cirkev Kristova je Katolicka Cirkev
Lebo ked posobi v Katolickej Cirkvi posobi aj miímo nej ? Subsistit aj mimo Katolicku Cirkev ? Alebo jedine v nej
Tridensky koncil nikdy slovo subsistit nepouzil

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  11:26:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Čiže, keď niekto v živote činil pokánie, uveril, dostal Sv.Ducha a teraz miluje a nasleduje Pána Ježiša, no nie je v RKC, tak to nič neznamená?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  12:06:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Aniko

Čiže, keď niekto v živote činil pokánie, uveril, dostal Sv.Ducha a teraz miluje a nasleduje Pána Ježiša, no nie je v RKC, tak to nič neznamená?


Znamena Aniko, ak mas chut a cas precitaj si Katechizmus body 748 az cca 860, ak nemas tolko casu aspon body 830 a dalej

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  13:27:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Tak na mňa by mohol potom platiť bod: 838

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  14:15:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
To urcite plati a k tomu aj bod 818

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  17:11:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
takze hladanie Pravdy je zbytocne pokojne zotrvaj vo svojom blude ved je to napokon jedno

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  17:15:45  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Takze pod najdenim pravdy si treba predstavit podriadit vsetky svoje nazory uceniu RKC? A hladanie pravdy je proces preprogramovania (preformulovania) svojich nazorov tak, aby boli v sulade z ucenim RKC?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06