Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Prosba o modlitbu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Modlitby Téma Next Topic: Modlitby k sv. Rity
Strana: z 15

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:00:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
to ano. ale celkove to zavisi od knaza. minoriti su bratrancami františkanov, takže niet sa čomu čo čudovať, že su ich kazne ine.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:10:54  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
skoda ze take kazne nesu aj vo farskych kostoloch, hned by tam prislo aj viac ludi ale ked je niekto kto chodi za mesiac do kostola a vypocuje si tu kazen tak nema chut ist dalsi mesiac (raz napr nehral organ na omsi lebo volby primatora nevyhral kandidat KDH)

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:22:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
politika do kostola nepatri.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:37:21  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ale uz je tam tak zakorenena ze sa tazko odstranuje, darmo ked fararovi dekan nakaze co ma mat v kazni a on je viazany poslusnostou

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:40:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak. omša je omša. skus v nej pohladať a hladat niečo ine.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:43:49  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
oblubena veta: Iďte v mene Božom ta je vsade rovnaka

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:45:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a čo je na nej zle?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  21:47:35  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
nic, lebo ked farar povie tuto vetu tak sa ide domov :D

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  22:06:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
politika do kostola nepatri.

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  21:22:59


Nepravda.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  22:09:58  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ako sa vezme...

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  07:34:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
politika do kostola nepatri.

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  21:22:59


Nepravda.

Pôvodne zaslal Mato - 04 november 2011 :  22:06:49


pokial je to v hraniciach krestanskej zodpovednosti tak ano patri. Ale politicka agitacia za konkretnu stranu ee. Sorry ale ja nie som kadehak. A tuto stranu nepovazujem ani za krestansku ani za katolicku.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  09:30:58  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
politika nieje a nikdy nebude krestanska, vzdy je to len o tom ze nieko chce byt pri rozdelovani penazi

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  09:35:13  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
no ale uz dost na tuto temu :D nazov topicu je kus iny

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  09:47:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dala by sa robit keby boli ludia na to. Len prostriedky su dost nekrestanske. Ako sa jeden clovek vyjadril: ked chcete byt polikmi musite byt ludmi bez chrbtovej kosti.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  09:50:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
no ale uz dost na tuto temu :D nazov topicu je kus iny

Pôvodne zaslal slavom - 05 november 2011 :  09:35:13


mato to da do samostatnej temy o politike.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  15:12:30  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
PRE GRETKU - ked ti este nevypli ten net tak si skus precitat toto a najst sa v tom
PS: PRECITAJ SI TO CELE

Cirkev a súčasnosť: Diablov nezaujímajú neveriaci, ale kresťania a ešte viac kňazi. I keď veriaci má silnejšie, duchovné zbrane (napr. sviatosti) ako neveriaci, môže sa stať, že aj on vážne zlyhá. Preto nájdeme aj medzi kresťanmi nevzorných. Mnoho skúseností s diablom mal aj otec Pio:

„Satanské úkoly môžu dušu uviesť do zmätku, takže z očí mysli zmizne akákoľvek istota, nemôže sa zachytiť o akékoľvek rady, ktoré by ju priviedli v danej situácii k pomoci.“

Čo sa týka určite každého kresťana, je ten problém, že necíti Boha. Niekedy tento stav diabol využije. Spôsobí človeku rozpoloženie, v ktorom stráca motiváciu veriť. Niekedy sa stane, že diabol spôsobí stratu viery u kresťana.

Pôsobenie diabla je v živote kresťana veľmi dôležitá téma. Pretože najviac sa diabli zaujímajú o kresťana. O neveriaceho sa diabli veľmi nezaujímajú, pretože kto neverí, pôjde určite do zatratenia.

V nasledujúcej časti budeme hovoriť, čo sa deje, ak satanov služobník posiela na kresťana diablov, aby mu duchovne ubližovali.

Treba si uvedomiť, že nie každý duchovný hlas, ktorý počujeme, pochádza od Boha.

Istý človek, zažil túto skúsenosť: „Tesne pred tým, ako ma kňaz začal krstiť, počul som, ako sa Boh na mňa hnevá: Si hriešnik, si zlý, nesmieš ísť na krst, nesmieš ísť na krst...!“ (satanovi služobníci posielali na neho diablov)

Tieto slová nehovoril Boh, ale diabol. Diablovi veľmi prekážalo a veľmi sa hneval, keďže sa išiel dať pokrstiť. Diablovi prekážalo, že je zachránená ďalšia duša. Po krste už diabol nemal schopnosti tak silno pôsobiť na jeho ducha a preto už potom diabla nepočul.

Spomínaný chlapec si myslel, že hlas, ktorý počul, je od Boha.

V živote každého kresťana je pravdepodobné (netreba sa k tomu stavať skepticky), že satanovi služobníci (napr. satanisti, čarodejníci, mágovia) môžu posielať na kresťana diablov za účelom oslabenia alebo úplnej straty viery. Treba si uvedomiť, že cieľom diabla je v prvom rade odradiť kresťana od viery a až v druhom rade nahovárať kresťana na konkrétne hriechy.

Ako sa prejavuje, ak sú satanovým služobníkom posielaní na kresťana diabli:

· kresťan nedokáže myslieť na Boha, resp. ťažko sa mu myslí na Boha

· nedokáže sa modliť, resp. ťažko sa mu modlí

· výčitky svedomia: spôsobuje ich vždy diabol, po spáchaní hriechu. Človek môže mať veľké výčitky svedomia aj keď má málo vážnejších hriechov

· diabol sa snaží v kresťanovi vyvolať duchovný chaos a duchovne mu ubližovať najrozličnejšími spôsobmi. Treba si uvedomiť, že duchovný neporiadok v mojej duši nemusí pochádzať z mojich chýb, ale môže ísť o duchovné ubližovanie diabla

· niekedy nadmerné sebaobviňovanie sa

· občasne alebo trvalo skreslené duchovné (zmysly) vnímanie: kňazov, zasvätené osoby alebo iných Bohu blízkych ľudí môže takýto kresťan vnímať ako zlých, prísnych

Človek, ktorý nechodí pravidelne k sviatostiam, môže mať aj tieto problémy:

· človek cíti prenasledovanie zlého

· veľmi vážne psychické utrpenia, depresie, beznádej

· zdravotné problémy démonického pôvodu. Niekedy sa môže stať, že daný človek sa zvíja od bolestí, ale lekári nevedia prísť na príčinu choroby

· diabli môžu takémuto človeku rôznymi spôsobmi ubližovať, môže ho sprevádzať nešťastie (napr. kliatba mága alebo čarodejníka je naozaj účinná)

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  15:13:55  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
diabol pokuša nas všetkych nielen teba (a dobrych ludi pokusa este viac), neboj sa niesi v tom sama

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  15:34:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nestras G. Ona sa pomalicky rozchodi a bude super

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  15:37:16  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ja ju nechcem vystrasit, ked to tak pôsibi tak sa ospravedlnujem

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  16:14:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov


mato ze sa pozries aj do sekcie Comu katolici veria?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  19:37:00  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

PS: PRECITAJ SI TO CELE

Cirkev a súčasnosť: ................

Pôvodne zaslal slavom - 05 november 2011 :  15:12:30


odkial mate ten clanok?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  20:17:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
diabli môžu takémuto
človeku rôznymi
spôsobmi ubližovať,
môže ho sprevádzať
nešťastie (napr. kliatba
mága alebo čarodejníka
je naozaj účinná)

cloveku pod Bozou ochranou ee

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  21:28:25  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
diabli môžu takémuto
človeku rôznymi
spôsobmi ubližovať,
môže ho sprevádzať
nešťastie (napr. kliatba
mága alebo čarodejníka
je naozaj účinná)

cloveku pod Bozou ochranou ee

Pôvodne zaslal Ales - 05 november 2011 :  20:17:31




Človek, ktorý nechodí pravidelne k sviatostiam! toto je dolezita vec, lebo Boh mu ponuka svoju ochranu vo forme sviatosti ktore v nom oslabuju diabla ale ked ich clovk odmieta tak prima diabla
Janka: mam to zo slovenskej stranky exorcistov

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  21:31:02  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
Démon má päťstupňové nátlakové pôsobenie.

1.
Prvý stupeň je pokúšanie. Démon dennodenne človeka pokúša, je to boj, ktorý môžeme vyhrať aj prehrať.
2.
Druhým stupňom je otroctvo, jav, keď už človek nedokáže bojovať, a keď príde pokušenie, prehrá. To sú napr. notorickí klamári, gambleri, alkoholici.
3.
Tretí stupeň je trýznenie alebo obsesia, má aj somatický prejav, buď diagnostikovaný, alebo sa nenájde príčina.
4.
Štvrtý stupeň je preniknutie, keď prichádza stav, keď je daná osoba ovládaná zlou silou na určitý čas.
5.
Piaty stupeň sa najviac medializuje vo filmoch, je to posadnutosť – stav, keď je vláda zla dominantná, často sa opakuje, niekedy aj periodicky.

tieto stupne zavisia aj od viery a dôvere k Bohu a taktiez od spominanych sviatostí, ja osobne poociťujem ChválaBohu len 1. stupen pokusania aj ked isty cas to uz prerastalo do 2., ale snazim sa aby to ostalo na tom prvom, a snazim sa ten kazdodenny boj vyhrat

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2011 :  21:33:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
slavo. Diabol nutne pokusat cloveka nemusi. My si to pokusenie vieme urobit sami.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 15 Previous Topic: Modlitby Téma Next Topic: Modlitby k sv. Rity  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06