Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Prosba o modlitbu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Modlitby Téma Next Topic: Modlitby k sv. Rity
Strana: z 15

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  16:05:26  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Gretka, a krstne sluby si obnov. Tie si treba obnovovat pravidelne. Tym davas najavo, ze patris Bohu a ze sa zriekas zleho ducha.

A modli sa za tych co ta preklinali...zlo sa dobrom premoze.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  17:16:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A netreba vynechať najmocnejšiu orodovníčku - Pannu Máriu. Zdravas, Pod tvoju ochranu a Rozpamätaj sa sú krásne a hlboké modlitby a vyrástla na nich kopa svätcov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2011 :  13:27:10  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Dakujem Vam vsetkym.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2011 :  20:01:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Dakujem aj ja.Modlim sa zo strachu. zo slabosti-ze nieco potrebujem.Z povinnosti. zo zufalstva, z radosti a z toho,ze to je prirodzene, a ze sa potrebujem o nieco podelit. v poslednom case uz nemam slov ani giest a uz sa velmi nemodlim,vlastne som sa ani poriadne nemodlila,tak aspon zacnem a dakujem Vam.

Pôvodne zaslal Greta - 03 október 2011 :  15:16:50


na svete sme preto, aby sme dosiahli vecne spasenie
aby sme ho dosiahli, mame verit, co Pan Boh zjavil, mame plnit, co nam prikazal a mame uzivat prostriedky Bozej milosti
bez Bozej milosti nemoze byt spaseny nikto
medzi prostriedky Bozej milosti patria Sviatosti, svateniny a modlitba
ak clovek Pana Boha miluje, snazi sa dosiahnut vecne spasenie
Pan Boh dava vsetkym ludom pomoc potrebnu na spasenie: ti, co budu zatrateni, budu zatrateni z vlastnej viny

nech je vase predsavzatie modlit sa pevne a nech v nom vytrvate

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  16:40:51  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Dakujem Janka.a dakujem aj za ten link na katechizmus co ste uviedli inde.vdaka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  20:56:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nie je zaco, len nech vam to naozaj aj pomoze

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  18:27:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gretka, ako ide modlitbovy zivot?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  20:42:13  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Slabucko. Dakujem za opytanie. konecne sa aj rano snazim pomodlit. pomaha mi katechizmus ludovy je tam aj ranna modlitba opisana.nemam zvyk. Chystam sa precitat o Otcenasi co znamenaju jednotlive prosby. Badam na sebe odkladanie tohto citania,tak isto aj modlitby. VELMI VAM DAKUJEM VSETKYM ZA MODLITBY. Chystam sa na spoved. A citam si co sa na Krede pise kazdy den. Od polky novembra asi nebudem mat net az do konca decembra, budem na Vas mysliet.

Mam cierne svedomie:-( voci jednemu clenovi fora,no uz sa to vyriesi hadam,nech sa nehneva.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  20:46:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Od polky novembra asi nebudem mat net az do konca decembra, budem na Vas mysliet.
Pôvodne zaslal Greta - 03 november 2011 :  20:42:13


šťastný to človek. Ale skús skôr myslieť na Ježiša. Rob to , čo robila Panna Mária - uchovávala si Jeho slova vo svojom srdci a premýšlala o nich.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  21:09:35  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Neviem ani ako sa modlit pred jedlom a po jedle tiez? Jeden knaz jedol a na moju otazku co sa nepomodlil poved. ze samotne jedenie je modlitba. A mam sa prezehnat alebo si dat krizik aj pred malym jedlom,a poloha tela to je tiez probl. a cas modlitby.. Zucastnila som sa omse v nemocnici,ze dam omsu odsluzit za seba prvy raz,a ze k tomu knazovi na spoved pojdem neskor,pri citani katechizmu ale aj za tento cas co som Vas prosila o modlitbu sa mi vynorili v mysli stare dost davne hriechy asi som sa ani nespovedala z nich,ten knaz spovedal pred nemocnicnou kaplnkou ludi a nechal si fialovu stolu na taske vnutri kaplnky nahodou vedla mna, spovedal bez nej,ked dospovedal obliekal si ornat zeleny a tam tu štolu zelenu aj pobozkal.nevadi to ak nemal tu fialovu štolu pri spovedani?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  21:11:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
to by ti museli ini povedať. ja osobne si myslim že nie. ale na mna je spolah tak nula percent :)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  21:20:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
modlitby pred jedlom a po jedle su v modlitebnej knizke
je to hlupost, ze samotne jedenie je modlitba, potom by ziadne modlitby nikdy pred a po jedle nikdy neexistovali...to len teraz sa od toho upusta a vymyslaju sa dovody, preco sa nemodlit
neviem, ci som dobre pochopila, vy ste chora v nemocnici?...tak si zvolte taku polohu pri modleni, aku vam to vasa choroba dovoluje
ked lezat, tak lezat
cas modlitby...ked lezite v nemocnici a nemate vysetrenia, vizity, tak si nejaky vhodny urcite najdete
ked knaz nemal pri spovedi to, co mal mat, nie je to vasa vina, ale jeho
ked su tie vase hriechy tazke, ktore sa vam vynaraju a neposvedali ste sa z nich, porozmyslajte preco...je to dolezite

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  21:24:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
A mam sa prezehnat alebo si dat krizik aj pred malym jedlom

Pôvodne zaslal Greta - 03 november 2011 :  21:09:35



janka spominala raz znamu ktora sa prežehnala aj pred napolitankou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:02:07  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov

ked su tie vase hriechy tazke, ktore sa vam vynaraju a neposvedali ste sa z nich, porozmyslajte preco...je to dolezite
Tie hriechy, spovedala som sa z nich ale nie tak, ako by malo byt, v celom kontexte, islo o vaznejsiu vec-okolnost,miesto, kde sa to stalo to som mala povedat,tak sa mi to vratilo, vtedy som ich zahrnula a povedala jednym slovom,pri tom citani katechizmu ludoveho ma napadli aj take nove na kt. som zabudla ze som ich spravila,vacsinou v mladosti, detstve. Na omsi v nemocnici som bola nahodou,nelezim tam.
Pôvodne zaslal janka - 03 november 2011 :  21:20:15

[/quote]

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:05:06  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak sa najbližšie na spoved neponahlaj a všetko čo ta napadne si napíš na jeden papier, a ten si dones na spoved.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:32:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Greta: Hlavne nepodceňujte situáciu, ktorú popisujete pretože je naozaj nesmierne vážna. My tu ťažko zhodnotíme, či ste sa z nich spovedali platne, alebo nie, no riešenie situácie existuje - generálna, alebo životná spoveď. Ale na tú sa poriadne pripraviť. A vybrať dobrého kňaza (čo môže byť ťažké...)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:34:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
A vybrať dobrého kňaza (čo môže byť ťažké...)

Pôvodne zaslal Reconquistador - 03 november 2011 :  22:32:53



toto by som aj ja potreboval poradiť ako sa to robí.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  23:04:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A vybrať dobrého kňaza (čo môže byť ťažké...)
Pôvodne zaslal Reconquistador - 03 november 2011 :  22:32:53


toto by som aj ja potreboval poradiť ako sa to robí.
Pôvodne zaslal Ales - 03 november 2011 :  22:34:54


Vedieť to, mám o jeden obrovský problém menej...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  23:13:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nemyslim konkretneho človeka. stačia parametre aké by mal mať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  16:44:00  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
[quote]Greta: Hlavne nepodceňujte situáciu, ktorú popisujete pretože je naozaj nesmierne vážna. My tu ťažko zhodnotíme, či ste sa z nich spovedali platne, alebo nie, no riešenie situácie existuje - generálna, alebo životná spoveď. Ale na tú sa poriadne pripraviť. A vybrať dobrého kňaza (čo môže byť ťažké...)

Pôvodne zaslal Reconquistador - 03 november 2011 :  22:32:53

pre istotu pojdem na general.,dufam ze sa mi to podari. Pojdem ku knazom co mame u nas v meste. Chcem sa spytat ak viete:planujem ist rano po omsi, mala by som vopred povedat ze chcem general.spov. alebo staci ak normalne pridem na spoved?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  17:17:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Pozrel som do niekoľkých katechizmov, no odpoveď na Vašu otázku som tam nenašiel. Myslím, že najvhodnejšie bude ešte pred začiatkom spovede upozorniť kňaza, že chcete spoveď generálnu (mám pocit, že sa to tu niekde preberalo, no neviem kde. Mám však pocit, že som niekde čítal, že takýto postup je správny). Zároveň sa snažte, aby mal na Vás dostatok času a spoveď nebola unáhlená. No a čím prísnejšieho kňaza nájdete, tým lepšie. Ak máte teda možnosť výberu.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  18:54:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pripajam sa k reconqovi. Dohodni sa s knazom na nejakom case nie pocas norm. Spovede a vysvetli mu preco sa chces spovedat extra. Ale najprv sa riadne priprav.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  20:34:40  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ja odporucam knazov-reholnikov, rad k nim chodim na omse, aj na spoved mne dokazu aj poradit lepsie lebo vacsina normalnych fararov ma nacvicene frazy ktore opakuje zakazdym a za chvilku som vybaveny, napr u nas mame minoritov a najprisnejsieho farara bohuzial premiestnili do kosic, bol to taky mlady reholnik ktory si ma nechal v spovedelnici poriadne dlho az som bol spoteny z jeho spovedí ale vychadzal som s dobrým pocitom ze som s nim prebral vsetky moje hriechy dopodrobna a este mi aj velmy mudro poradil

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  20:46:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
slavo, to nezaleži či ide o rehoľneho knaza. ide skor o to ako veľmi sa ti venuje. to čo píšeš je krasne, ale nepredstavitelne ak si zoberieš kolko veriacich ma farnosť, kolko iných vecí treba ešte riešiť atd. a ty sice maš potrebu ísť poriadne hlboko do viery, ale... proste knaz čas nema. treba hladať.
Mne sa podarilo tiež najsť knaza na odpočinku, a ten sa mi tiež podobne venoval, ale predsa, vek je vek. nedalo sa mi tam dlho udržať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  20:54:52  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
neviem ale u nich(minoritov) su spovede aj omse vzdy taketo, vo farskych kostoloch (mame ich 5 a fararov ani nepocitam) vzdy odrecituje poucku, povie co sa mam pomodlit a konec, a tie kazne politicke...
viem ze jedna aj druha spoved ma taku istu moc odpustenia a na omsi davaju tu istu eucharistiu ale predsa len radsej mam tych minoritov

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 15 Previous Topic: Modlitby Téma Next Topic: Modlitby k sv. Rity  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06