Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Jednota kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta
Strana: z 6

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2009 :  13:55:12  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Este maly dodatok, ze anglikanska cirkev v Anglicku je statom stedro financne podporovana a biskupi maju fantasticke platy (ktovie, ci kralovna tiez prestupi ku katolikom ale to si fakt neviem predstavit!!!), a jej biskupi maju cestne miesta v House of Lords medzi sudcami, z ktorych vsetci maju tituly 'Lord' - zatial co KC v tejto krajine od statu nedostava ani penny. KC tu funguje totalne z vlastnych zdrojov, milodarov a podpory Vatikanu. A by ste neverili, ako niektore farnosti nemaju na knazske rucha alebo na kurenie!! Vo vacsine kostolov si nemozu dovolit ani organistu a tak organy zapadaju ciernym prachom (a to vravim doslova, lebo mi to v jednej naozaj velkej farnosti to prislo tak luto, ze som sa sama ponukla, ze budem hrat na omsi na organe (nikdy v zivote som pred tym nehrala na organe) a ked som zacala hrat, ludia sa obracali, ze co sa to deje a po omsi sa postavili do radu a mi prisli dakovat (som bola totalne soknuta) a knazi mali slzy v oaciach...ked som skoncila, prsty som mala cierne ako sadza!!).....tak a nech mi este raz niekto povie, ze katolicka cirkev sa topi v peniazoch!!!!!

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2009 :  15:15:16  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Beulina, ďakujem za info. Bolo by to krásne, keby sa to s tou anglikánskou cirkvou podarilo.

Keď sa časť pravoslávnych chcela zjednotiť s katolíckou Cirkvou, tiež mali problém, napr. čo so ženatými kňazmi. Tak dostali dovolenie, že môžu byť ženatí kňazi a tá časť pravoslávnych, ktorí začali uznávať pápeža, to sú vlastne gréckokatolíci. Tak si myslím, že nejako takto by to mohlo vyzerať aj s anglikánmi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2009 :  17:25:22  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:



Pôvodne zaslal Beulina - 08 november 2009 :  13:17:07



Nuz vsetko pre lasku k zene, aby ju dal potom skratit o hlavu

Ktora zena by neodolala, aby sa kvoli nej menili dejiny


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2009 :  17:50:15  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Vo vacsine kostolov si nemozu dovolit ani organistu a tak organy zapadaju ciernym prachom (a to vravim doslova, lebo mi to v jednej naozaj velkej farnosti to prislo tak luto, ze som sa sama ponukla, ze budem hrat na omsi na organe (nikdy v zivote som pred tym nehrala na organe) a ked som zacala hrat, ludia sa obracali, ze co sa to deje a po omsi sa postavili do radu a mi prisli dakovat (som bola totalne soknuta) a knazi mali slzy v oaciach...ked som skoncila, prsty som mala cierne ako sadza!!)
Pôvodne zaslal Beulina - 08 november 2009 :  13:55:12



Nech Ťa za toto Boh odmení, Beulina.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2009 :  22:16:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
Este maly dodatok, ze anglikanska cirkev v Anglicku je statom stedro financne podporovana a biskupi maju fantasticke platy (ktovie, ci kralovna tiez prestupi ku katolikom ale to si fakt neviem predstavit!!!), a jej biskupi maju cestne miesta v House of Lords medzi sudcami, z ktorych vsetci maju tituly 'Lord' - zatial co KC v tejto krajine od statu nedostava ani penny. KC tu funguje totalne z vlastnych zdrojov, milodarov a podpory Vatikanu. A by ste neverili, ako niektore farnosti nemaju na knazske rucha alebo na kurenie!! Vo vacsine kostolov si nemozu dovolit ani organistu a tak organy zapadaju ciernym prachom (a to vravim doslova, lebo mi to v jednej naozaj velkej farnosti to prislo tak luto, ze som sa sama ponukla, ze budem hrat na omsi na organe (nikdy v zivote som pred tym nehrala na organe) a ked som zacala hrat, ludia sa obracali, ze co sa to deje a po omsi sa postavili do radu a mi prisli dakovat (som bola totalne soknuta) a knazi mali slzy v oaciach...ked som skoncila, prsty som mala cierne ako sadza!!).....tak a nech mi este raz niekto povie, ze katolicka cirkev sa topi v peniazoch!!!!!

Pôvodne zaslal Beulina - 08 november 2009 :  13:55:12


Dobre sa to číta.
Normálne by človek(Lupus) obliekol ponožky i topánky a behal ku tebe a na plne hrdlo spieval "V sedmobrežnom kruhu ..."

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06