Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Jednota kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta
Strana: z 6

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  13:47:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Vidíte reálne to,že sa raz uskutoční zjednotenie kresťanov?A ako si to predstavujete?

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:06:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano, v nebi

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:10:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Milý Aleško!Tým si chcel povedať,že neveríš k zjednotieniu vyznaní tu na zemi?

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:25:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mam problem tomu verit, pretoze napriklad ani tu sa v mnohych veciach nevieme ujednotit.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:41:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Chápem,aj ja mám s tým problém a zatiaľ nám pomôže iba modliť sa za to.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:51:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Viete ale čo je dôležité?
V čom sa chceme zjednotiť!?
Takže otázka znie: V čom sa majú všetci kresťania zjednotiť?

No, a už tu máme rozdelenie...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  15:18:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
/Ako vidieť z histórie a i z Písma, už v prvotnej cirkvi boli rôzne názory, "požiare" ktoré Pavel, Peter a pod museli hasiť. Bolo preto prirodzené a u človeka vždy bude, že koľko ľudí, toľko rôznych pohľadov.... ak tieto názory začnú byť priveľmi rozdielne, vytvárajú sa smery, učenia... a spoločenstvá sa drobia.

Dnes sa všeobecne volá po zjednotení, jednote. Z pohľadu učení sme však zašli tak ďaleko, že jednota je sci-fi. Jediné čo nás spája a čo má spájať kresťanov je Kristus a Jeho učenie, Jeho Obeta a Jeho Spása, ktorá sa ponúka všetkým./

/Jednota v Kristu však predpokladá zavrhnutie svojej pýchy, svojho chápania alebo lepšie povedané chcenia pochopenia Boha a chce to spoľahnutie sa na Krista, Jeho zasľúbenia a Jeho uistenia.

A podobne zavrhnutie všetkého, čo je len trošku v rozpore s učením obsiahnutým v Písme. Potom by sme sa mohli vštci stretnúť pod krížom.
Zatial tam postáva zopár státisíc, či milionikov ľudí z celej planéty a čakajú na ostatných. Koľkí ešte prídu, kým príde Pán?/

Rozhodne nie ani 20%.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  16:05:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale otazka ci k vam. aby sme sa nehadali. poviem len tolko, ze treba to nechat na Pana. Ale dokym nebudeme proti sebe navzajom bojovat a spravat sa ako krestania(ECAV, RKC, ASD, J, atd.) tak budeme jednotni aspon v laske Kristovej. a to je to najdolezitejsie. milovat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  00:15:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Bolo preto prirodzené a u človeka vždy bude, že koľko ľudí, toľko rôznych pohľadov.... ak tieto názory začnú byť priveľmi rozdielne, vytvárajú sa smery, učenia... a spoločenstvá sa drobia.


To znie skoro ako uvod do dejin Krestanskych zborov...

Myslim, ze veritas spravne doplnil Tvoju otazku Misko, v com by sa podla Teba mali krestania zjednotit?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  08:54:24  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Ved uz su davno zjednoteni vo viere v Krista.
Misko mal asi na mysli zjednoteni krestanskych cirkvii a siekt pod jednu cirkev (+ ti co su nezaradeni krstania, ze sa pripoja k tekto cirkvii).

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  08:14:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vzdy budu ti, ktori sa budu chciet odtrhnut a byt nejednotni. vzdy sa najdu taki co si budu hust to svoje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  09:59:59  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Leda, ze by sa pocet krestanov casom zredukoval na 1.
Ale da sa to pochopit:
1. RKC nechce o svojich dogmach ustupit ani o piad,
2. ziadna (ina) cirkev nechce stratit suverenitu, tym ze sa podrobi RKC.
Mozno by stacilo drvivu vacsinu dogiem skrtnut a ucit iba jadro a k tomu ostatnemu sa nevyjadrovat.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  10:20:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alg1

Leda, ze by sa pocet krestanov casom zredukoval na 1.
Ale da sa to pochopit:
1. RKC nechce o svojich dogmach ustupit ani o piad,
2. ziadna (ina) cirkev nechce stratit suverenitu, tym ze sa podrobi RKC.
Mozno by stacilo drvivu vacsinu dogiem skrtnut a ucit iba jadro a k tomu ostatnemu sa nevyjadrovat.


Vies, celkom sa mi nepaci teoria okolo grup, ucme iba jadro - integralny pocet a k tomu ostatnemu sa nevyjadrujme.

Ostatne, preco si ty nevies odpustit nieco co by si si aj mohol?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  10:42:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
...Vidíte reálne to,že sa raz uskutoční zjednotenie kresťanov?A ako si to predstavujete?



a prečo len kresťanov?...prečo nie veriacich?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  11:57:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mas pravdu milan, az na jeden detail- veriaci je kazdy clovek na tejto planete.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2005 :  11:30:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mne sa zda, ze sa to uz zacina diat...chce to len cas...samozrejme vzdy budu ti, ako povedal alesko, co si budu hust svoje...ale ti, ktori miluju jezisa pojdu za nim...ci su to katolici alebo ine denominacie...a budu jedno

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2005 :  13:00:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
... a budu jedno ?
A to mas odkial ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2005 :  19:58:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mam to z jn 17,20-26

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2005 :  21:12:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ibaze to neplati na buducnost , pretoze vsetci jedno su v Katolickej Cirkvi V opacnom pripade plati LK 10 , 16

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  11:26:06  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, s niektorymi vecami nesuhlasim. zatial poviem jednota v roznosti. doplnim neskor, lebo teraz nemam cas.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  12:14:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alg1

Leda, ze by sa pocet krestanov casom zredukoval na 1.
Ale da sa to pochopit:
1. RKC nechce o svojich dogmach ustupit ani o piad,
2. ziadna (ina) cirkev nechce stratit suverenitu, tym ze sa podrobi RKC.
Mozno by stacilo drvivu vacsinu dogiem skrtnut a ucit iba jadro a k tomu ostatnemu sa nevyjadrovat.


Suhlasim. Cirkev sa musi naucit robit kompromisi, co je pre nu pomerne novy pojem. A nie len ona. Cirkvi su tvrdohlave a neustupne, casto sa spravaju az ako sekty vo svojej "neomylnosti".

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  12:15:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
preco by to nemalo platit aj pre buducnost?
k tomu lukasovi ma napadlo, ze v katolickom katechizme je vysvetlene, ako je to s nasimi odlucenymi bratmi a sestrami

a este som nad tou jednotou premyslala:jedno sme predsa v duchu svatom...aj ked teraz sme to jedno skor len neviditelne,ale bohu nie je nemozne aby sme boli jedno aj viditelne

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  12:21:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
co sa dosiahne tym, ze bude robit kompromisy,ktore vyhovuju ludom, ale nepacia sa bohu?...a este citat: Sk 5,38-39

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  12:25:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Veriť človek môže, ale z reálnej stránky to vyzerá zložito.Cirkev chce zjednotenie ale, tým by musela potlačiť svoju suverenitu a zatiaľ to nejde(nehovorím o tom,že je to nemožné a pomaly speje k niečomu takému,čo by sa dalo nazvať aspoň priblížením).Musela by sa prispôsobiť iným, ale vyzerá to tak,akoby chcela,aby sa iní prispôsobili nej.Cirkev by musela zahájiť iný postoj,ale takisto aj ostatné cirkvi.Najväčší problém je v tom,že každá cirkev verí, že je tá správna a neomylná.Ale k Bohu vedie veľa ciest,ale správna cesta správnosť stráca vtedy,ak si myslí,že je nad tie ostatné.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  12:27:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
AD:janka
Bohu sa skor nepaci rozstiepenost cirkvi kvoli hlupim dogmam ako keby by sa mala kazda cirkev navzajom prisposobit v nich. V kazdej je len kus pravdy. Ziadna sa nemoze pokladat za jedinu, pravu, svatu cirkev.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  14:08:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
co sa tyka kopmpromosov: krestan nemoze robit kompromisy pokial sa tykaju viery. plne podporujem jankin nazor. a myslim si ze by som sa nesnazil hladat jednotu po teologickej stranke, ale po stranke praktickej a v skutkoch viery.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co je Cirkev a som jej clenom? Téma Next Topic: Otazky protestanta  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06