Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Napomínanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mám problém Téma Next Topic: Čo je milé Pánovi?Čo je Jeho vôľa?
Strana: z 2

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2005 :  10:42:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ako ma podla vas vyzerat napominanie? kedy napominanie uz nie je napominanim?
zaujima ma vas nazor

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2005 :  11:20:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Keď napomínajúci to nerobí s láskou, ale s hnevom alebo s nepochopením situácie...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2005 :  12:12:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a ako sa mam postavit k napominaniu, ked dotycny danu situaciu nepochopil a neda mi moznost vysvetlit danu situaciu, ako vznikla?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2005 :  13:11:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
... a ako sa mam postavit k napominaniu ...

Alesko, vtedy chrbtom. Vedu z toho nerobit.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2005 :  09:18:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

... a ako sa mam postavit k napominaniu ...

Alesko, vtedy chrbtom. Vedu z toho nerobit.


Ale ako chces prikazat citom? Ked mne na tom povedzme zalezi???

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2005 :  09:43:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
City ?

Zeny casto rozmyslaju srdcom. Chlapi(aj vlci) by mali hlavou ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2005 :  09:46:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

City ?

Zeny casto rozmyslaju srdcom. Chlapi(aj vlci) by mali hlavou ...


WTF?

Nehovorim o iracionalite, ale o citoch. Co si slepy???

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2005 :  17:16:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Nehovorim o iracionalite, ale o citoch. Co si slepy???



Nie slepy, zadubeny, Gluto, zabudol si ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2005 :  11:23:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

quote:
Pôvodne poslal GMK
Nehovorim o iracionalite, ale o citoch. Co si slepy???



Nie slepy, zadubeny, Gluto, zabudol si ?


Som rad, ze si to uvedomujes.

A odpovies na otazku?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  07:25:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ze uz aj akosi zozenstievam....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  11:11:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Ľudkovia, rozprávali sme sa o napomínaní a o vedení našich blížnych (priateľov, mládež) s naším kňazom. A ono je to mimoriadne zložité... Hlavne, keď existuje jedna vec:
Ani kňaz, ani ja ako animátor, ani učiteľ, ani nikto nesmie vstupovať druhému človeku do svedomia.

Zaujímalo by ma, aký máte názor na to vy, čo to znamená nevstupovať niekomu do svedomia.
Aký je váš názor, podľa vás, kde je hranica medzi vstupovaním do svedomia a poúčaním, polepšovaním, ukazovaním mravnejšieho života...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  11:26:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
podla mna napominanie ako take nema velky efekt, najme u mladezi...skor ist pozitivnym prikladom, ukazat, ze aha, aj takto sa to da, bez alkoholu, cigatiet ci nadavok...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  11:27:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
a hranica? ta je individualna u kazdeho cloveka, neda sa to zovseobecnit, Tvoje dobre mienene slova pat ludi pochopi kazdy po svojom, podla toho, aky maju prah tolerancie a ochoty pocuvat... Srdce Ti musi povedat, pokial ist a kam uz nie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:22:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mna najviac potesi jedna hlaska, teda od cloveka ktory do kostola nechodi: Mas velky hriech, resp. mas hriech. Ako sa v takom pripade zachovat. Podla mna to je uz velky zasah do svedomia.

Mozes upozornit druheho, ze nieco je hriech(existuju aj cudzie hriechy), ale tolerovat jeho rozhodnutie. nie ako napr. rob co chces, ale ked sa rozhodnem ako ten druhy ocakava a uz je ohen na streche. Ani to nemam rad.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:36:08  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
Dnešná mládež si už z napomínania nič nerobí, neberú to vážne,teda aspoň väčšina. A taktiež v dnešnej dobe byť pozitívnym príkladom nie je nič lahké,pretože máloktorý mladý si vezme niekoho za pozitívny príklad,pretože oni si vyberajú dnes skôr tie horšie príklady,ako tie lepšie...

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:47:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Veru...

Avšak mám jedno pozitívne osobné svedectvo, že dobrým príkladom aspoň ukážeme, že sa dá aj inak...lepšie...
Zažil som, ako sme dobrým príkladom (nechcem povedať, že napomínali, či zmenili) ale aspoň upriamili pozornosť k lepším hodnotám u mládencov, ktorých metala puberta...
Veľmi sa zatiaľ nezmenili, ale aspoň na vlastné oči videli, že neexistuje len ten "ich super" svet ale aj jeden parádny...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:51:02  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
Ale,aj tak dávajú prednosť tomu ich svetu (alkohol,cigarety,drogy...).Čo je dosť smutné,ale opäť česť výnimkám aj ked na druhú stranu zase tá výnimka potvrdzuje pravidlo...

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:55:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Plne s tebou súhlasím...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  12:56:56  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
Lebo Ty máš s tým skúsenosti,ked si animátor a ja to zas vidím na vlastné oči...

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:03:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
som chcel este cosi dodat. dolezite je cloveku povedat ze spravil nieco zle, nie to ze je zly. a taktiez je vhodne, niekedy no nie vzdy, aj vysvetlit preco to, co spravil je zle.
ale osobny priklad, mate pravdu to pre nas krestanov plati dvojnasobne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:09:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Blbé je, že viem(e), kde sú korene týchto problémov a závislostí, ale nie je v mojich silách to napraviť... Napr. aj z dôvodu "nevstupovania do svedomia"...

Príklad:
S deckámi robíme aktivity, povedzme aj dlhšie do večera... Rodičia volajú, hnevajú sa, že už mali byť doma, alebo, že sú celý deň z domu (napr. keď máme spoločnú brigádu)...

Ale to, keď chodievame v piatok a v sobotu na "obchôdzky" po obci a vidíme "našich" 14-15 ročných chalanov, ako do noci vysedávajú v bare a PIJÚ (hlavne, že cedula je nad výčapom niečo o 18tich rokoch), hrešia a machrujú - to rodičom zjavne vadí menej.

A teraz čo: dovolíme si poznamenať rodičovi, že s nami piť nebudú ale budú celý deň s nami na fare pomáhať (a tak ich aj pomaličky formovať) a hneď je zle, lebo im vstupujem do svedomia, ohľadom výchovy ich diaťaťa...

Alebo decko dôjde neskoršie z fary domov (lebo pozeráme film) - v doprovode a s odvozom animátora a reakcia rodiča: decko má má zákaz na faru, prípadne aj do kostola... A rodič frfle a sťažuje sa a nadáva na animátorov...

Keby bolo po mojom, ja by som animoval najprv rodičov a potom až deti...

Teda domnievam sa, že koreň je v rodine. Ak je dobrá rodina, aj to dieťa je iné /nehovorím, že je anjelik/. Ale laxný prístup rodičov k výchove - to je to najhoršie a z detí z týchto rodín vyrastajú duchovne zranení ľudia...

Rodina, rodina, rodina...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:13:46  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
V dnešnej dobe za to spravanie mladích môžu hlavne aj rodičia,ktorý nezvládajú vychovu,deťom sa málo venujú a je im jedno,že či je ich dieťa vonku s takým človekom alebo takým,pretože aj kamaráti zohrávaju dosť vyznamnú rolu,sú presvedčivý a majú velký vplyv.najčastejšie sú to deti bud zo socialne slabšej rodiny alebo majú len jedneho rodiča. A tiež je pravda aj to,že mnohí rodičia nemajú pevné nervy a od malička na dieťa kričia a napominajú ho za každú chybu,ktorú spraví,a ked dieťa vyrastie tak je už na to napomínanie tak zvyknuté,že si z toho nič nerobí. Tak je to vo väčšine rodinách...

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:15:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
100%! Presne!
Korene sú známe... Ale čo s tým...?
Mavi, hovoríš úplne ako odborník... Presne toto sledujem - nekompletné rodiny, soc. slabé rodiny...
Ale kde sa deťom venujú a vedú ich po správnej ceste - tam to je hneď cítiť...
(Ono aj tie deti, ako som už povedal, majú svoju pubertu a maniere, ale je to iné... V srdci majú niečo viac, ako "NIČ", ktoré majú decká bez dobrej výchovy...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:25:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
veritras, potom na tych rodicoch vidis ich pristup k viere. rodicia ministrantov su napriklad zvyknuty ze chlapci odbiehaju. na stretku sa tiez zdrzime. ale pokial rodic vie ze to bude dlhsie trvat, alebo, ked budu vediet, ze aj ked sa zdrzia, kde ich maju hladat, nemal by byt problem.
a co sa tyka prace? vies, tym rodicom mozu deti chybat, len to nevedia dat nejako najavo. a to ze nameju cas, je to aj trochu dobou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:30:44  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
Tomu sa nedá pomôcť, a aj ked´tak veľmi ťažko,pretože,ked´sú rodičia neveriaci,tak s nimi nik nepohne v ničom a samotní mladí tí povedzme,že nájdu vieru a Boha počas toho jedneho roka pripravy na birmovku,ale akonáhle je po birmovke,alebo po 1 sv.prijímaní tak sa už viac neukážu.je pravda,že tie 7 ročne deti musia posluchať rodičov a to čo povie rodič je správne,a ked rodičia nechodia do kostola tak ani to malé dieťa,ktoré má práve za sebou to 1 sv.prijímanie tam viac nepôjde.V prípade birmovanca je to trochu iné, má už povedzme 15 rokov a má už slobodnú vôlu a do kostola alebo na faru by mu už nemal kto brániť ja neviem,ale asi ani rodičia,pretože ked mu nezabránia chodiť do krčmi tak do kostola už vôbec nie,ale oni majú ten problém,že od malička ich k tomu nikto neviedol,a aj ked´sa o to ten animator pokušal počas pripravy na birmovku a sa mu to aj podarilo tak v zápätí po birmovke u vieru aj stratí,pretože už s ním opäť nemá kto pracovať na tom a ak v tom nebude chcieť pokračovať on sám nadalej z vlastnej vôle,tak z neho bude rovnaký človek akým sú jeho rodičia...

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  13:37:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Čo dodať... Nič. 100% súhlas.
Odkiaľ si?
("Dúfam", že od nás..., keď to tak super poznáš... Alebo skôr je pravda tam, že všade je to rovnaké/podobné: ľudia aj okolnosti a aj situácie...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Mám problém Téma Next Topic: Čo je milé Pánovi?Čo je Jeho vôľa?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06