Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Čo je milé Pánovi?Čo je Jeho vôľa?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Napomínanie Téma Next Topic: Som aka/y som a co s tym?
Strana: z 2

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2004 :  21:26:04  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Vcera som bola na jednej prednaske, prave s touto temou. Odzneli tam nejake veci, co je mile Panovi,ale je ich este aj ovela viac. Bola by som rada,keby ste sa zapojili do tejto temy,ktora bude urcite prinosom,pre kazdeho,kto chce viac spoznavat nasho Pana. Jedneho Pana.

Mam navrh, aby kazdy,kto prispeje do tejto temy napisal aj odkaz na Pismo,aby si to ostatni mohli lahko najst a pripadne premeditovat.
Tesim sa na hlbsie spoznavanie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2004 :  22:23:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Pánovi je milá poslušnosť a dôvera v to, čo nám do určitého času zanechal. Hádajte, čo je to:

Ján 7:38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.
39 Ale to povedal o Svätom Duchu, ktorého mali dostať uverivší v neho....


Písmo a Duch, uhádli ste.

Žeby sa mýlil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2004 :  06:24:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Pan chce, aby sme mu verili, doverovali, spolahli sa na Neho. Vcera sa mi to potvrdilo, dakujem Ti, Boze.
Žalm 23

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2004 :  12:03:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
...Veseleho darcu Boh miluje... 2Kr 9,7




...delit sa,byt spravodlivy,nikoho netrapit,nekrivdit a byt spokojni s tym,co mame...
Lk 3, 10-14

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2004 :  15:45:06  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Pánovi je milé aj milosrdenstvo.

Matúš 9,13
Choďte a naučte sa, čo to znamená: Milosrdenstvo chcem, a nie obetu. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.

Janka, dik za otvorenie tejto temy, myslim, ze to bola velmi dobra prednaska.

Lubica

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2004 :  11:17:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
chodis tam Lubica casto?
ja som bola 3-ti krat. mne sa tiez velmi pacila ta prednaska:)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2004 :  16:08:42  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Pán chce, aby sme sa navzájom milovali a pomáhali si.
Hebr 13,16 "Ale nezabúdajte na dobročinnosť a vzájomnú pomoc, lebo v takých obetách má Boh záľubu."

Janka, teraz tam chodím už menej lebo mám ešte niečo iné ale vždy je to požehnaný čas. Dúfam, že aj pre teba.

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ann

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  07:49:56  Zobraziť profil  Pridať ann do zoznamu priateľov
"Milovat budes Boha celym svojim srdcom, celou svojou myslou a celou svojou silou a milovat budes svojho blizneho ako seba sameho".

Lahsie sa pise, tazsie sa kona, takze mame co robit "cely zivot"

 Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 26 november 2004  ~  Posledná návšteva: 30 november 2004 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  10:01:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ef 4, 17-32
Ef 5,1-5

Lubica,hej je to aj pre mna velmi pozehnany cas, aj ked som bola zatial len 3x vzdy som dostala odpoved na moje otazky,ktore mi v tom case virili hlavou.minule som tam dokonca isla dost mrzuta,pretoze som mala vela prace do skoly a mala som pocit ze to nestihnem,ale som tam sla, lebo som sa dohodla s kamoskou a mala som toho uz plne zuby. a nakoniec este ked som prisla vecer domov,som si postihala spravit vsetko za nejake dve hodiny,co som si myslela,ze mi bude trvat prinajmensom pol dna:) chvala Panovi:)
pekny den s Panom vsetkym

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  10:25:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Lk. 1.37
Lebo Bohu nič nie je nemožné.

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  22:07:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
nakoniec este ked som prisla vecer domov,som si postihala spravit vsetko za nejake dve hodiny,co som si myslela,ze mi bude trvat prinajmensom pol dna:)


Áno, takto to funguje, mohla by Ti potvrdiť aj Zalema, moja žena...., a potvrdzujem to aj ja... v rôznych obmenách sa tento Boží zásah, konanie v našich životoch, prejavuje vždy, keď si dáš,-ám Jeho na prvé miesto....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  22:18:13  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Pan, chce aby sme plnili Jeho volu - v zmysle nasho poslania, pre ktore nas urcil, paci sa mu pokanie.
/odvolanie z Pisma teraz nemam, je to zivotna skusenost a odvolanie na Zjavenie Panny Marie v Lurdoch/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  12:18:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
odvolanie na Zjavenie Panny Marie v Lurdoch


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  12:26:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dnes som si citala o uzdraveni ochrnuteho,o tom ako ho nemohli dostat k Jezisovi pre zastup.nevzdali sa a sli na strechu a sputili ho k Jezisovi cez strechu.cize nic ich neodradilo,nevzdavali sa.vedeli,ze Jezis moze pomoct aj ked okolnosti boli proti nim.nevzdavali sa.nevzdavali sa.to je mile Panovi.mat vieru a nevzdavat sa,aj ked vsetko sa zda byt proti nam.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  21:31:14  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Pre Lajosa - v zjaveni Panna Maria vyslovila: Pokanie, Pokanie, Pokanie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  16:48:37  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Ezechiel 18,23 "Či môžem mať zaľubu v smrti hriešnika? - hovorí Pán, Boh - a či nie v tom, aby sa odvrátil od svojich ciest a žil?"

Boh nemá záľubu v smrti hriešnika, preto poslal Ježiša, aby nás zachránil.

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  15:59:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Najväčšie prianie a modlitba Krista za nás bola a je:
"...aby boli jedno, ako sme my jedno..." Porv. Jn 17

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2004 :  12:08:34  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a preco nie obeta na krizi?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2004 :  12:26:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Toto bolo prianie a modlitba za to...

Obeta a vykupiteľské dielo - to je iný pohľad: to je najväčšia cena, najväčšia obeť a najväčšia láska voči ľuďom...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2004 :  13:29:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vsak Pan Jezis bol vtedy Knazom, Obetou i Oltarom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2005 :  21:30:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
panovi je mily ten,kto stale rozima nad jeho slovom

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2005 :  10:14:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
...milujte sa navzajom, ako ja milujem vas!...



...lebo kto plni boziu volu, je moj brat i moja sestra i matka!...



ps. ...ak sa kralovstvo vnutorne rozdeli, take kralovstvo nemoze obstat, a ak sa dom vnutorne rozbije, taky dom nebude moct obstat...


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2005 :  14:28:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka, bolo velmi vela snah na tomto fore byt jednotni. ale akosi to spolocne nedokazeme tahat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2005 :  16:19:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to je vsetko len pre tvrdost nasich srdc a neschopnosti pocut a vidiet....pycha tomu brani

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2005 :  09:58:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
panovi je mile, ked mu davame vsetky oblasti nasho zivota...preotze len tak moze do nich vstupoit a premienat ich

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2005 :  20:10:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dnes som bola na sv. omsi a katecheti prijimali sv. krst, birmovku a sv. prijimanie...a tak som si pri tom uvedomila, ze sme spolocentvo...tak si myslim, ze aj pan chce aby sme boli skutocnym spolocenstvom, poznali sa.....

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Napomínanie Téma Next Topic: Som aka/y som a co s tym?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06