Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 rozvod
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: sv. prijímanie, birmovka Téma Next Topic: Americke krestanske vianoce  

jano1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  16:44:05  Zobraziť profil  Pridať jano1 do zoznamu priateľov
dobry den . som už celkom na dne sposobil som rozvod alkoholom chodil som do kostola aj na spoved teraz neviem čo mam robit v ramci rk cirkvy.dakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 14 október 2013  ~  Posledná návšteva: 15 október 2013 Upozorniť moderátora 

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  17:01:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
chyba bola, ze si sa vobec zenil ako ochlasta

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  17:13:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
treba sa poradit s nejakym knazom, popripade viacerymi, oni Vam pomozu Vas nasmerovat, akym smerom treba ist.
=> ak neviete co mate robit v ramci rk Cirkvi, tak sa poradte s jej clenmi - napriklad knazmi - hoc aj v spovedi alebo len tak prist osobne za nejakym knazom, oni Vam poradia, co a ako.

To, ze Ste sa ozval, je velke plus - o takychto veciach treba hovorit a treba sa s nimi radit. Ak budete uprimne Boha prosit o pomoc, pomoze Vam, chce to vieru a o ostatne sa uz postara On. Treba Bohu ukazat snahu, ze sa snazite, a pomoze Vam, lebo kazdy, kto hlada, najde.
Kto chce, hlada sposoby, tak ak chcete, hladajte. To, ze Ste sa ozval, je dokaz toho, ze hladate sposoby, treba v nich pokracovat, je to dolezite.

A tych ostatnych posmievacov si nevsimajte - Vy Ste si tu prisiel po radu a nie po nejake posmechy a urazky... Treba si vsimat len to, co hladate - ak teda hladate odpovede, tak si ich aj budete vsimat, tak si ich teda vsimajte aj nadalej a to, co nesuvisi s odpovediami, tak pri pytani sa na to ostatne nesustredte, lebo to Vam nepomoze, pomoze Vam jedine Boh - prostrednictvom Jeho nastrojov, ja verim, ze existuju. Boh ma rozne sposoby, ako dat cloveku odpoved. Toto je jeden z nich.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:04:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Bolo Vaše manželstvo uzatvorené sviatostne, alebo sa jednalo len o civilný zväzok?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  21:54:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
dobry den . som už celkom na dne sposobil som rozvod alkoholom chodil som do kostola aj na spoved teraz neviem čo mam robit v ramci rk cirkvy.dakujem

Pôvodne zaslal jano1 - 14 október 2013 :  16:44:05


Prosit Boha o odpustenie, konat pokanie, znova pristupit k sviatosti zmierenia, odporosit manzelku, podstupit protialkoholicke licenie, je toho dost, tak nestracajte cas...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  03:44:43  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
dobry den . som už celkom na dne sposobil som rozvod alkoholom chodil som do kostola aj na spoved teraz neviem čo mam robit v ramci rk cirkvy.dakujem

Pôvodne zaslal jano1 - 14 október 2013 :  16:44:05

Milý Jano, páči sa mi, že si priznávate svoj podiel viny na rozpade vášho manželstva a máte dobrú vôľu napraviť to, preto si pýtate radu. Ja ako duchovný to naozaj úprimne oceňujem, podpisujem sa pod dobré rady, ktoré vám dali. Snáď len k tomu dopĺňam, že by pomohlo, keby ste sa osobne stretli aj s vaším duchovným pastierom a úprimne sa porozprávali o veci, poprosili aj jeho o duchovnú podporu, a možno poprosiť o modlitby aj iných, vám blízkych ľudí. Modlitba totiž, ak je úprimná a zo srdca, je často jeddinou veľkou mocnosťou, ktorá je schopná zmeniť to, čo sa zdá nezmeniteľné. A ja vám, ak súhlasíte, môžem sľúbiť na tento váš úmysel a ako duchovnú podporu okrem osobnej modlitby aj osobitnú sv. omšu /no ja slúžim ďaleko - v Rusku.../. Pán nech vás žehná a odpovie na vašu dobrú vôľu a snahu. Verte, že ak nejakú dostatočne dlhú dobu vydržíte v tomto novom predsavzatí /zmeniť život, oslobodiť sa od závislosti, vrátiť sa k rodine.../, tak aj manželka a rodina budú ochotní vás prijať... Takže neebojte sa, a postupne sa z toho dna budete dvíhať Božou mocou a milosťou...

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  12:56:01  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
a ked by Vas neprijali, tak: ja viem, ze je lahke hovorit a tazke robit, ale netreba si z toho robit iluzie, ze Ste prisli o vsetko. Na svete je velmi, velmi vela ludi. Su aj ini ludia. Su ludia, ktori by sa k Vam zachovali este horsie a zase su ludia, ktori by sa zachovali omnoho miernejsie - kazdy z nas je iny a to, ze je niekto taky a dalsi onaky este neznamena, ze vsetci su rovnaki. Treba najst spravnych ludi, ktori sa o Vas postaraju - treba poprosit Boha o pomoc a bude Vam napomocny v tom, co robite, On Vam uz ajtak je napomocny, len tu ide o ten vztah s Bohom - o osobny vztah, Boh nechce, aby sme Ho mali za nieco ine, nez v skutocnosti je. Boh je v skutocnosti taky, ze v Nom su 3 Bozske osoby - Boh-Otec, Jezis Kristus a Duch Svaty a kazda 1 osoba chce mat s Vami osobny vztah, lebo su to osoby, nie nieco ine. Je to proste Boh. A robi to preto, pretoze On je rodina a nie samotar.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jano1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  15:51:32  Zobraziť profil  Pridať jano1 do zoznamu priateľov
manželka sa už odstahovala povedala že ma už nelubi a chce sa dat rozviest dohodou

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 14 október 2013  ~  Posledná návšteva: 15 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  19:09:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Treba sa modlit k Bohu. A nielen v takychto pripadoch, vzdy. Je to dolezite. A samotna modlitba nestaci - s Bohom treba mat osobny vztah, lebo v Bohu su 3 osoby - Otec-Boh, Jezis a Duch Svaty. Su ludia, ktori su na tom omnoho horsie ako Vy a tesia sa zo zivota, dakuju Bohu aj za to malo co maju a tito ludia maju v sebe omnoho viac energie ako bezni ludia. Je to sposobene tym, ze tito ludia, ktori si uz necim prezili, popripade neico prezivaju, intenzivne myslia na Boha, zamyslaju sa, modlia sa a omnoho viac myslia na Boha a prezivaju s Nim vnutorny vztah a tuto lasku potom rozdavaju ostatnym, lebo laska dava, ona nemysli na prijimanie, ona mysli na davanie. Boh je laska a od Neho toto vsetko pochadza. Chvala Mu za to. †
Ja sa tak snazim zit. Bez Bozej (po)moci to nejde. Absolutne nic sa neda urobit bez Boha. Sme totoalne na Neho odkazani. Vzdy, ked zistime, ze nejaka vec nie je samozrejma, omnoho viac si ju zacneme vazit. Mne sa nepaci to, ze si take veci vzdy zacinam vazit, az ked na to pridem. Ja chcem, aby som bol za to vdacny neustale a tak sa aj snazim zit - po cely zivot tak, ako to chce Boh a nie len v urcitych momentoch, popripade momente. To ja neuznavam a snazim sa varovat takychto situacii. Ani to bez Boha nedokazem, bez Bozej pomoci nedokaze urobit nikto nic. Je to tak.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  23:02:53  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
jano,skús aj:
http://www.misionari.sk/index.php/program-dc/program/114-triezvy-ivot

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  00:02:38  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
tito ludia sa ti sice snazia pomoct, ale zatial iba mato poukazal na to co je potrebne naozaj urobit - odprosit manzelku a a liecit sa ak si zavisly

lenze s alkoholom je problem, ja neviem co presne sa stalo, aky si rocnik? co je dovodom tvojho pitia? si notoricky alkoholik? alebo praktikujes "binge drinking"? pijes sam alebo s kamaratmi? aka je tvoja financna situacia, prepijas peniaze? spravas sa hulvatsky ked si opity? pravas nasilne k manzelke ked is opity? alebo si ju nebodaj udrel? dalsia dolezita otazka - mas deti? ohrozil si ich ked si bol opity?

na toto vobec nemusis odpovedat tu, ale musis si na to vediet odpovedat sam a ak je na niektore otazky vela odpovedi "ano" tak, potom mas problem a velky problem, pretoze mas taku povahu, pri ktorej podla mojho nazoru budes s pitim recidivovat aj keby si si dal neviem kolko spovedi a zavazkov a budes predstavovat neunosnu hrozbu pre svoju rodinu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  10:59:28  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
manželka sa už odstahovala povedala že ma už nelubi a chce sa dat rozviest dohodou

Pôvodne zaslal jano1 - 15 október 2013 :  15:51:32

Verte mi, milý Jano, že to ešte nemusí znamenať definitívny koniec. Viem to zo skúsenosti ako kňaz. Často aj po rokoch sa obnovilo manželské spolunažívanie, ak sa jedna stránka presvedčila o druhej, že tá sa naozaj úprimne zmenila a chce sa vrátiť. Závisí to aj od vašej viery v Božiu moc, ktorá môže aj to, čo nijaký človek nie je schopný.
Ja čakám od vás potvrdenie o tom, či chcete naozaj bojovať o obnovenie svojej lásky a či teda mám nielen podporovať vás v modlitbe, ale aj odslúžiť tú sv. omšu. Bez vašej aktívnej duchovnej spoluúčasti by to určite nebolo také účinné... A tá spočíva v splnení dobrých rád, ktoré vám naznačili viacerí: úprimné pokánie /aj sviatostné, aj mimosviatostné, t.j. zmena života.../, a stým súvisiace odprosenie manželkys jasným prísľubom, vyliečenie sa zo svojej závislosti, opravdivá zmena života s pomocou Božou cieľom obnoviť manželské spolunažívanie a k tomu zodpovedajúci kresťanský duchovný spôsob života /modlitba, sviatosti, zachovávanie vernosti atď./

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  16:02:23  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
ale on napisal:
citácia:
manželka sa už odstahovala povedala že ma už nelubi a chce sa dat rozviest dohodou

aj ked by uz nebol mozny navrat, netreba zufat. Co sa stalo, sa stalo. Treba to respektovat. Boh nam daroval slobodnu volu a respektuje nas. Ak teda niekto od Vas chce, aby ste ho respektovali, v tomto pripade manzelka, tak ju treba respektovat. Mozno ze sa jedneho dna opät date dokopy. A ked by to nevyslo, tak to treba respektovat.
Boh nas prvotne stvoril na Jeho obraz a chce, aby sme sa spravali tak, na co sme boli povodne stvoreni - boli sme stvoreni ako ludia, => tak by sme sa aj tak mali spravat bezohladu na to, kto pri nas je a kto nie alebo co vsetko sa stalo, popripade deje - treba sa vzdy spravat ako clovek a netreba robit nemudre veci a rozhodnutia.
V Biblii je napisane, ze:
mozeg je v tom: ctit si Hospodina a rozum je v tom: varovat se zla.

Nech Vas zehna vsemohuci Boh-Otec i Jeho Syn Jezis i Duch Svaty a nech Vam pomozu vo vsetkom, v com budete potrebovat pomoc od Nich. †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2013 :  16:39:44  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


a zase

Boh nam daroval slobodnu volu a respektuje nas

zas same blaboly (on respektuje, len cela katolicka komunita s nim nesuhlasi, vid priklad eutanazie )

najrozumnejsie co som tu cital je od guest636


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2013 :  19:54:20  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
zjavne si prehliadol tento prispevok:
citácia:
to je velmi zaujimavy nazor, osobne sa o takto interpretovanej slobodnej voli dozvedam prvykrat
tak si to prave zistil.

ale ved ja nebranim krestanom aby nesuhlasili s eutanaziou, ani ich nenutim aby ju praktikovali; ale preco vnucuju ich nazor niekomu, kto tento ich nazor s nimi nezdiela?
uved presne dokazy. Je zaujimave, ze ty na vsetko potrebujes dokazy, ale ak ich chce niekto od teba, tak to uz je problem, ci? Teraz sa ukaze, ako to v skutocnosti s tebou je, guest, aky naozaj si.

ved koncept eutanazie nei je povinnost, ale pravo - pravo nalozit si so svojim zivotom podla svojho uvazenia ak racionalne posudim, ze moja existencia uz pre mna alebo blizkych nema zmysel
posudzovat to sice mozes, ale to je vsetko. Lebo zivoty ludi patria Bohu. My ludia sme len spravcami tohoto Bozieho daru, nie jeho majitelmi!

v kazdom pripade krestania maju pravo nesuhlasit, ale nemaju pravo z ideologickych dovodov zakonom zakazat eutanaziu (alebo v nej inym sposobom branit)
je to nasa povinnost, musime to robit, musi to robit kazdy, kto spoznal pravdu a kto ju miluje, inak to proste nejde. Aj ty by si to robil, ked by si vedel skutocnu pravdu, guest.

krestan by (mozno) povedal, ze zivot nie je vo vlastnicte cloveka, ae je to dar od boha...
mozno? O tom tu my po cely ten cas hovorime!
A k tomu daru - to, ze nam Boh nieco daroval, este neznamena, ze sme vlastnikmi tychto darov! Sme len ich spravcami!

ale dar je mozne odmietnut
ano, ale nie ten Bozi!

a ja som sa v zivote nestretol s tym, ze by ma niekto trestal za to, ze som odmietol prijat jeho dar
ale je rozdiel, ak ti nieco patri a ak mas nieco vypozicane, teda ak je nieco tvoje vlastnictvo a ak si len spravcom niecoho. A to je rozdiel! A velky!

alebo ze by mi niekto dar tokonca vnucoval
a co to ma spolocneho s tym, co si pisal vyssie? Pisal si o darovani daru a nie o vnucovani daru.
Ludia sa plodia a mnozia. Aby to bolo spravodlive, s Bozou asistenciou sa tvoria novi ludia. Boh zosiela dazde a dalsie dobre veci na dobrych ludi aj na zlych zaroven, aby to bolo spravodlive.
Všechno dobré je od Hospodina.

To som napisal kvoli tomu, aby si nepisal, ze nam Boh vnucuje dar zivota. On ten dar musi davat, aby to bolo spravodlive, a dava ho aj spravodlivym a aj nespravodlivym ludom zaroven, aby to bolo spravodlive a milosrdne zaroven, lebo On je zo svojej podstaty laska - milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.
Ak by bol len spravodlivy, bolo by to pre nas velmi hrozne, a ak by bol len milosrdny, potom by to bolo este hroznejsie - to by bola uplna nespravodlivost, a to Boh nenavidi, On nenavidi nespravodlivost, nepravost a miluje spravodlivost a pravdu, lebo On je Pravda a len On ma pravo a aj urcuje, co je dobre a co nie je, lebo On je Ten, Ktory je. Chvala Mu za to. †

v tejto teme:
citácia:


Inak by si nenapisal, co si napisal v tejto teme.

A inak este k tomuto:
citácia:
ale ved ja nebranim krestanom aby nesuhlasili s eutanaziou, ani ich nenutim aby ju praktikovali; ale preco vnucuju ich nazor niekomu, kto tento ich nazor s nimi nezdiela?
uved presne dokazy. Je zaujimave, ze ty na vsetko potrebujes dokazy, ale ak ich chce niekto od teba, tak to uz je problem, ci? Teraz sa ukaze, ako to v skutocnosti s tebou je, guest, aky naozaj si.

stale nic neprislo.

A na zaver este k tej interpretacii:
citácia:
to je velmi zaujimavy nazor, osobne sa o takto interpretovanej slobodnej voli dozvedam prvykrat
tak si to prave zistil.

Tu je od Gregorius-a:
citácia:
citácia:

Aby som si to teda ujasnil - podla vas je rozpor v tom, ked povieme, ze nam Boh dal slobodnu volu a ked sucasne vyjadrime protest proti eutanazii?
Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2013 : 15:10:21

Prepáčte že sa zamiešam no nedá mi to.
Ono v tom nie je nijaký rozpor lebo Boh nam dal slobodnu vôlu na to aby sme sa slobodne rozhodli pre dobro a nie aby sme si robili čo chceme, no eutanázia nie je dobro, a človek čo ju postupí zneužíva slobodu a preto treba vyjadriť nesuhlas voči nej, lenže vidím že dnes maju ludia zo sveta predstavu že slobodne bôla je svojvôla, žial i niektorí katolíci

Pôvodne zaslal Gregorius - 12 október 2013 : 15:24:09


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  18:32:29  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Jano máte aj deti? Ak áno, ako ste dohodnutí? Vďaka

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  11:07:54  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Odkaz pre Chodca:
citácia:
6 Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.
7 Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza!

6 Kto by však zviedol na hriech jedného z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, lepšie by bolo, aby mu oslí žarnov zavesili na šiju a potopili ho do morskej hlbiny. 7 Beda svetu pre zvody na hriech; zvody síce musia prísť, ale beda človeku, z ktorého prichádza zvádzanie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  00:36:20  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:
dobry den . som už celkom na dne sposobil som rozvod alkoholom chodil som do kostola aj na spoved teraz neviem čo mam robit v ramci rk cirkvy.dakujem

Pôvodne zaslal jano1 - 14 október 2013 :  16:44:05



Dobry den. Chodil si aj do kostola aj na spoveď a teraz nevieš čo robiť v ramci Cirkvi?

No asi aj naďalej chodiť do kostola a na spoveď. To my katolíci celkom bežne robíme trvalo, že do kostola a na spoveď, až do smrti. Možno neuveritelné, ale je to tak.

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  16:31:57  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
jano1, ak ti povie knaz, ze nemozes prijimat Eucharistiu kvoli tomuto, tak na spovede aj nadalej chod, ale ja by som na tvojom mieste si daval pozor a radsej by som neisiel na Eucharistiu, ked by som si nebol isty tym, ze ci ju neprijmem svätokradezne, tak radsej by som na tu Eucharistiu nechodil, ale na spovede ano.

Ale pokial ti to knaz povoli a dovoli a budes citit vo svojom vnutri ze je to v poriadku a ak budes mat ciste svedomie tak ak chces chod aj na tu Eucharistiu.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2014 :  13:03:02  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Tak ako už bolo radené a ešte sa aj snažiť hodne modliť. Prosiť Boha o pomoc.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: sv. prijímanie, birmovka Téma Next Topic: Americke krestanske vianoce  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06