Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Protesty proti homo a pod. - ajtak prehráte!
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: nenavidia ziadia krestanov? Téma Next Topic: sluzba v armade
Strana: z 16

sinceretly

Stav: offline

Odoslaný - 10 október 2013 :  11:54:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
vsak ale preco nazyvaju pochod "pochodom za rodinu", ked v skutocnosti to bol pochod proti homosexualom (zjednodusene povedane)

Preco? Pretoze Boh je rodina a pravou rodinou je len to, co uzna Boh-Otec za rodinu, pretoze On je Pravda a vsetka pravda pochadza od Neho a dal kazdemu z nas slobodnu volu z lasky k nam, On nas plne respektuje a preto sa vo svete deje to, co sa deje.

Predstav si prirodzenu rodinu a neprirodzenu rodinu - co je prirodzene? Prirodzena rodina alebo neprirodzena rodina? A co ma rad Boh? Boh ma rad prirodzenost, On chce, aby to bolo prirodzene, lebo On vie najlepsie, co je pre koho a pre nas dobre, lebo nekonecne vsetko presahuje, lebo je nekonecne mudry a rozumny, On je zo svojej podstaty laska a stale v kolektive ak ma najvac rozumny spomedzi vsetkych ostatnych, tak zvycajne dany kolektiv chce mat svojho vodcu najrozumnejsieho zo vsetkych ostatnych, a ked sa nad tym zamyslime, tak Boh je nekonecne mudry, => Jemu je mozne plne slepo a bezhranicne doverovat, lebo nekonecne vsetko presahuje.

citácia:
a prave to ovplyvnovanie (resp metoda ovplyvnovania)

aka metoda ovplyvnovania? Myslis zdrave a rozumne zamyslenia podla Boha? Ak ano, potom chapem tomu, preco neustale pises to, co pises, guest.

citácia:
a prave to ovplyvnovanie (resp metoda ovplyvnovania) vas vrha do negativneho svetla, ale vy radi trpite...

a toto si myslel ako? Ze my radi trpime.

Zamysli sa nad tym, co je napisane o par riadkov vyssie - je to podla teba v poriadku? Je to podla teba nejake ovplyvnovanie? Ja si myslim, ze nie, a co si myslis ty? Nemyslim to, co si napisal ty, myslim to, co som napisal ja. Zaujimal by ma tvoj nazor na to, ci to je podla teba rozumne co pisem alebo nie.

Boh nam daroval mozog a rozum, aby sme premyslali, tak ak chces, zamysli sa nad tym, co som napisal.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Odoslaný - 11 október 2013 :  01:01:48  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Křesťané mají zase v programu podle toho, co přijali za vlastní, se v životě řídit, včetně ovlivňování společnosti (stejně jako každý člověk se snaží ovlivňovat společnost podle svého přesvědčení)

Pôvodne zaslal rad.ek - 09 október 2013 :  21:11:14

vsak ale preco nazyvaju pochod "pochodom za rodinu", ked v skutocnosti to bol pochod proti homosexualom (zjednodusene povedane)

a prave to ovplyvnovanie (resp metoda ovplyvnovania) vas vrha do negativneho svetla, ale vy radi trpite...

Pôvodne zaslal guest636 - 10 október 2013 :  09:06:56

Jak jsi na to přišel, že rádi trpíme?
Ale rád bych poukázal na to, že si neodporuje pochod za rodinu s tím, být proti otevřenému homosexuálnímu jednání, ale také třeba proti nevěře, či předmalšenskému sexu.
Prostě věříme, že pro člověka je rodina se vším co k tomu patří pro člověka štěstím a dobrem a měla by být i spoleností podporována, naopak homosexuální jednání, nevěra, a jakékoliv smilstvo neštěstím.
A proč by tento křestavský postoj neměli křesťané dát třeba najevo?
Tím jsou přece křesťané jen čitelní pro všechny nekřesťany.

rad.ek

Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 08 jún 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 11 október 2013 :  09:14:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale rád bych poukázal na to, že si neodporuje pochod za rodinu s tím, být proti otevřenému homosexuálnímu jednání, ale také třeba proti nevěře, či předmalšenskému sexu.
Prostě věříme, že pro člověka je rodina se vším co k tomu patří pro člověka štěstím a dobrem a měla by být i spoleností podporována, naopak homosexuální jednání, nevěra, a jakékoliv smilstvo neštěstím.
A proč by tento křestavský postoj neměli křesťané dát třeba najevo?
Tím jsou přece křesťané jen čitelní pro všechny nekřesťany.
Pôvodne zaslal rad.ek - 11 október 2013 :  01:01:48

no ja osm veru uz davno nepocul o tom, ze cirkev kritizovala neveru ci predmanzelsky sex

vasa viera je vasa subjektivna vec, nie je ziaden logicky dovod prenasat vasu vieru (a snazit sa vynutit zakonmi presadzovanie prvkov vasho svetonazoru) do spolocenskeho zivota ak v spolocenstve existuju aj nekrestania; samozrejme vy krestania si medzi sebou kludne mozete vynucovat vase nazory aj silou, mne osobne by to vobec nevadilo

velmi rad by som pozoroval diskusiu krestana z nejakym homosexualom, v ktorej by sa krestan snazil homosexuala presvedcit nejakym validnym sposobom, ze jeho jednanie je pre neho nestastim

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Odoslaný - 11 október 2013 :  14:14:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
no ja osm veru uz davno nepocul o tom, ze cirkev kritizovala neveru ci predmanzelsky sex

lebo Cirkev nesudi, sudca je len Boh, len On je alfa a omega.

Cirkev moze tak maximalne pomoct ludom, ktori pridu za jej prislusnikmi, ci uz knazmi alebo inymi veriacimi a tak ked sa spolu poradia, tak napr. ked pri sv. spovedi sa z toho niekto vyspoveda, tak knaz upozorni toho cloveka, aby si nabuduce daval pozor, ze je to velmi nebezpecne, ohavne a ze to sa Bohu nepaci a tak velmi vazne toho cloveka napomenie - toto robi Cirkev, a to, co si napisal ty, guest, by si mohol pisat, ked by si vedel vsetko, ale vsetko vie len Boh-Otec, ani Pan Jezis nevie vsetko, je to dokonca aj napisane v Biblii.
=> treba hodnotit, komentovat a pripomienkovat a odpovedat len na to, na co odpovedat mozeme, len to, co sme zazili, mozeme tak max. vydat svedectvo kazdy 1 z nas o tom, co vsetko sme zazili a ako to vnimame ty.
citácia:

Takze to, co si napisal, tak si to napisal tak, ako to vnimas ty, co este ale neznamena, ze to musi byt aj pravda, lebo ty nevidis vsetko a tak nemas pravo hodnotit vsetko, len to, co si odpozoroval, a to si aj urobil a urobil si to velmi dobre, len treba pamätat na to, ze ak nieco nevidis, to este neznamena, ze to, resp. take pripady alebo ine neexistuju/e.
citácia:
vasa viera je vasa subjektivna vec, nie je ziaden logicky dovod prenasat vasu vieru do spolocenskeho zivota ak v spolocenstve existuju aj nekrestania

a co ak je? A ty to odkial mozes vediet? Si azda vseved? Ja nie som, a ty?
citácia:
vasa viera je vasa subjektivna vec, nie je ziaden logicky dovod prenasat vasu vieru (a snazit sa vynutit zakonmi presadzovanie prvkov vasho svetonazoru) do spolocenskeho zivota ak v spolocenstve existuju aj nekrestania;

a k tej hrubo vyznacenej casti:
Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, On nas plne respektuje a kazdy 1 krestan, ktory sa drzi Bozich zakonov a respektuje slobodu druhych ludi, lebo ju respektuje Pan-Boh, tak takito ludia nezasahuju druhym ludom do ich slobody, a preto je velmi skarede pisat:
citácia:
(a snazit sa vynutit zakonmi presadzovanie prvkov vasho svetonazoru)

a este k tomuto:
citácia:
samozrejme vy krestania si medzi sebou kludne mozete vynucovat vase nazory aj silou

kazdy spravny krestan by mal mat nazory od Boha, On nam daroval slobodnu volu a je len na kazdom 1 z nas, ako ju pouzije. Pravi krestania sa medzi sebou priatelsky upozornuju, napominaju a vedu so sebou take debaty, aby jeden druhemu nezasahoval do slobody, lebo ked to nerobi Boh, tak to nerobia ani oni, kedze veria v Boha a snazia sa plnit Jeho volu.
citácia:
samozrejme vy krestania si medzi sebou kludne mozete vynucovat vase nazory aj silou, mne osobne by to vobec nevadilo

to, co vidis vo svete, treba pamätat na to, ze nie je krestan ako krestan, => kazdy 1 krestan je iny, nikto z nas nie je dokonaly a kazdy moze ukazat pravdu o Bohu, ale len natolko, nakolko sa Nim pridrziavame, lebo On nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, lebo ak ma byt laska uprimna, musi byt dobrovolna, a tak nas Boh plne respektuje a preto sa vo svete deje to, co sa deje, kazdy 1 z nas je original, a ak niekto nieco vyvedie v nejakej skupinke ludi, to este neznamena, ze cela skupinka ludi je taka. Vies ako sa hanbia niektore zeny, ze su zenami?
citácia:
velmi rad by som pozoroval diskusiu krestana z nejakym homosexualom, v ktorej by sa krestan snazil homosexuala presvedcit nejakym validnym sposobom, ze jeho jednanie je pre neho nestastim

Krestan, ktory sa drzi Boha a respektuje slobodu druhych, lebo Boh ju respektuje a on len plni Jeho volu, tak takyto clovek nezasahuje ludom do ich slobody a nikoho nepresviedca, on len reaguje na dane otazky alebo sa zucastnuje debat, ale vzdy len tak, aby tym svojim konanim nenarusil slobodu druhych, ja sa tak snazim zit, lebo je to podla svedomia, ktore je vo mne, spravne. Svedomie je Bozi hlas v nas, Ktory nam pomaha, napomina, Ktory nam hovori, co je dobre a co nie, je to proste moralka a navyse Boh vpisal svoj zakon do srdca kazdeho cloveka, aby to bolo spravodlive, kazdy 1 z nas vie velmi dobre, co ma robit a co nie, a to je to, co som popisoval.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 11 október 2013 :  20:47:32  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ani Pan Jezis nevie vsetko, je to dokonca aj napisane v Biblii.

lol, toto ma zaujima ! mozes dat odkaz ?

doteraz vsade sa dogmasticky tvrdi pravy opak !

On nam daroval slobodnu volu a je len na kazdom 1 z nas, ako ju pouzije.

kurna!, toto je furt omielane dookola!, ale ked na to poukazujem pri nejakom rozpore (napriklad rozhodnutie o vlastnej smrti - eutanazie), je iks protireceni preco to tak nie je !

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 11 október 2013 :  23:01:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

kurna!, toto je furt omielane dookola!, ale ked na to poukazujem pri nejakom rozpore (napriklad rozhodnutie o vlastnej smrti - eutanazie), je iks protireceni preco to tak nie je !

Pôvodne zaslal saxsax - 11 október 2013 :  20:47:32

Toto ma zaujima - aky presnhe rozpor mate na mysli?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 12 október 2013 :  00:08:30  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ved som ho uviedol v prispevku, preco sa krestan stara do toho ak sa clovek na zaklade slobodnej vole rozhodne a chce eutanaziu ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 12 október 2013 :  08:55:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
sinceretly

v tvojom prispevku je mozne zistit, preco mnohi ludia odmietaju nielenze na teba reagovat, ale aj citat ta;
je doslova nemozne jednoduchym sposobom editovat odpovede na tvoje otazky/tvrdenia, ak by som to chcel spravit poriadne, stravim tu hodinu

citácia:
citácia:

Takze to, co si napisal, tak si to napisal tak, ako to vnimas ty, co este ale neznamena, ze to musi byt aj pravda, lebo ty nevidis vsetko a tak nemas pravo hodnotit vsetko, len to, co si odpozoroval, a to si aj urobil a urobil si to velmi dobre, len treba pamätat na to, ze ak nieco nevidis, to este neznamena, ze to, resp. take pripady alebo ine neexistuju/e.
Pôvodne zaslal sinceretly - 11 október 2013 : 14:14:37

keby neexistovali temy o LGBT, interrupciach a eutanazii, tak ani neviem, ze nejaka cirkev na slovensku existuje (okrem otravneho zvonenia v kostole)
citácia:
citácia:
vasa viera je vasa subjektivna vec, nie je ziaden logicky dovod prenasat vasu vieru do spolocenskeho zivota ak v spolocenstve existuju aj nekrestania

a co ak je? A ty to odkial mozes vediet? Si azda vseved? Ja nie som, a ty?
to je reakcia na ktoru cast tej mojej vety? ze je vasa viera subjektivna vec? (resp prvky tej viery) - ano je to subjektivna vec
ze nie je ziaden logicky dovod ju prenasat do spolocenskeho zivota? - pokial v nej existuju aj nekrestania, tak na to nie je dovod
alebo to, ze v spolocenstve existuju aj nekrestania? - no podla mojich informacii, na slovensku nie je 100% zastupenie krestanov medzi obyvatelmi
citácia:
Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, On nas plne respektuje a kazdy 1 krestan, ktory sa drzi Bozich zakonov a respektuje slobodu druhych ludi, lebo ju respektuje Pan-Boh, tak takito ludia nezasahuju druhym ludom do ich slobody...

ano ano, stale kvakate o slobodnej voli, ale ked pride na lamanie chleba, tak sa zrazu slobodna vola straca do neznama, vid priklad, ktory dal saxsax

citácia:
citácia:
Krestan, ktory sa drzi Boha a respektuje slobodu druhych, lebo Boh ju respektuje a on len plni Jeho volu, tak takyto clovek nezasahuje ludom do ich slobody a nikoho nepresviedca, on len reaguje na dane otazky alebo sa zucastnuje debat, ale vzdy len tak, aby tym svojim konanim nenarusil slobodu druhych, ja sa tak snazim zit, lebo je to podla svedomia, ktore je vo mne, spravne.

poprve, tvoja odpoved je uplne odveci, vzhladom na moju reakciu; podruhe, potom tvrdim ,ze taki krestania, akych ty opisujes neexistuju

citácia:
Svedomie je Bozi hlas v nas, Ktory nam pomaha, napomina, Ktory nam hovori, co je dobre a co nie, je to proste moralka a navyse Boh vpisal svoj zakon do srdca kazdeho cloveka, aby to bolo spravodlive, kazdy 1 z nas vie velmi dobre, co ma robit a co nie, a to je to, co som popisoval.

Pôvodne zaslal sinceretly - 11 október 2013 :  14:14:37

moralka je konstrukt spolocnosti a zavisi od postojov tej ktorej spolocnosti - niektore prvky maju rozne moralky rovnake, niektore ale nie; srdce nesluzi na uchovavanie informacii, ale na pumpovanie krvi (ked transplantujem srdce ateistu krestanovi, tak za z krestana stane ateista?)

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 12 október 2013 :  12:21:47  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guest636,
a tebe sa nepáčia základné hodnoty kresťanstva, život podľa prikázaní? Nezbadal si rozdiel medzi prioritami sveta a kresťanstva? Nebol si v bežnom živote konfrontovaný zlobou, krádežou, podvodom, chamtivosťou, sebectvom, nevernosťou, a podobne? Nestretol si ešte ozajstného kresťana ktorému môžeš vždy dôverovať? Ja neraz a dobré dary si treba vážiť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Odoslaný - 12 október 2013 :  13:40:22  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
ani Pan Jezis nevie vsetko, je to dokonca aj napisane v Biblii.

lol, toto ma zaujima ! mozes dat odkaz ?

tu je to:
citácia:
Matúš 24:36
Evanjelium podľa Matúša

…35 Nebo a zem sa po­minú, ale moje slová sa ni­kdy ne­pominú. 36 No o tom dni a o hodine ne­vie ni­kto, ani nebes­kí an­jeli, ani Syn, ale jedine Otec. 37 Lebo ako bolo za dní Nóacha, tak bude pri príchode Syna človeka;…

a k tomuto:
citácia:
doteraz vsade sa dogmasticky tvrdi pravy opak !

netreba verit vsetkemu. Kto hlada pravdu, najde ju, lebo kazdy, kto hlada, najde. Takze ak budes hladat, najdes.
citácia:

Ked by Boh nerespektoval nasu slobodnu volu, ktoru nam daroval z lasky k nam, nedovolil by tymto ludom, aby sa samy zabili.
A ti, ktori to urobia, tym Boh nikdy neodpusti, lebo je to tazky hriech, Jemu sa to nepaci, a to, ze nam daroval slobodu, este neznamena, ze vsetko mame dovolene, lebo Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre a nie my! Kazdy budeme sudeni, ci sa nam to paci alebo nie, lebo Boh je nielen milosrdny, On je AJ spravodlivy zaroven a je zo svojej podstaty laska. Ak sa niekto rozhodne nieco urobit, Boh to respektuje. A kedze vsetko to, co Boh o sebe vyhlasil, je pravda, tak ak je On milosrdny a spravodlivy zaroven, potom su aj take pripady, v ktorych ked by nezasiahol, tak by to bolo nespravodlive - napriklad ak by pretiekol pohar Bozej trpezlivosti, Jeho spravanie je podobne nam ludom vo vsetkom, okrem hriechu, ved aj spravanie Pana Jezisa nam bolo podobne vo vsetkom okrem hriechu. Boh je zivy, existuje v 3 Bozskych osobach, ma city, pocity, emocie, On je Ten, Ktory je. Ked si precitas par stran z Biblie, zistis, ze Boh ma take emocie, ake mame my, a to je tak preto, lebo clovek bol stvoreny na obraz Bozi, a vo vsetkom, v com zachovavame Bozie prikazania a zakony, tak v tom vsetkom ukazujeme obraz o tom, aky je v skutocnosti Boh.
citácia:
ved som ho uviedol v prispevku, preco sa krestan stara do toho ak sa clovek na zaklade slobodnej vole rozhodne a chce eutanaziu ?

Lebo to nie je tvoj zivot, to je Bozi zivot, patri Jemu, On ti ho daroval z lasky k tebe, a to este neznamena, ze si jeho majitelom, ty si len spravcom tohto zivota, kazdemu jednemu z nas daroval Boh zivot, aby sa onho staral, zveladoval ho, je to ako ked niekto daruje niekomu pole - napriklad v Biblii sa pise, ze Kain a Abel obrabali podu, ktoru im daroval Boh, a prinasali Bohu obety z toho, co nazbierali, lebo to v skutocnosti nepatrilo im, v skutocnosti vsetko patri Bohu, dokaz je tu:
citácia:
1. Kronická 29:11

…10 Dávid dob­rorečil Hos­podinovi pred celým zhromaždením slovami: Zvelebený buď Hos­podin, Boh nášho pra­ot­ca Iz­raela, od vekov až na veky! 11 Tvoja je, Hos­podin, veľkosť, moc, dôs­toj­nosť, sláva i veleba. Pat­rí ti všet­ko na nebi i na zemi. Vy­pínaš sa nad všet­kým ako hlava. 12 Bohat­stvo a česť sú od teba. Ty vlád­neš nad všet­kým. V ruke máš silu a moc. Na tebe záleží, či urobíš nie­koho veľkým a moc­ným.…

a dalej sa v Biblii pise, ze Kain zabil Abela, lebo:
citácia:
Kain a Ábel1 Potom Adam poznal svoju ženu Evu; ona počala a porodila Kaina. Povedala: Dostala som muža od Hospodina. 2 Potom porodila Ábela, jeho brata; Ábel bol pastierom oviec, Kain bol však roľníkom. 3 Po nejakom čase Kain priniesol Hospodinovi obeť z plodín poľa. 4 Aj Ábel obetoval z prvorodeniat svojho stáda, a to z najtučnejších. Vtedy Hospodin priaznivo zhliadol na Ábela a na jeho obeť, 5 ale na Kaina a na jeho obeť nezhliadol. Nato Kain vzbĺkol veľkým hnevom a zamračila sa mu tvár. 6 Hospodin však riekol Kainovi: Prečo si vzbĺkol hnevom a prečo sa ti zamračila tvár? 7 Zaiste, ak budeš dobre robiť, rozjasní sa ti; ak však nebudeš dobre robiť, hriech striehne pri dverách, na teba je upriamená jeho žiadostivosť; ale ty ho opanuj! 8 Nato Kain povedal svojmu bratovi Ábelovi: Poďme na pole. Keď boli na poli, Kain napadol brata Ábela a zabil ho. 9 Tu riekol Hospodin Kainovi: Kde je tvoj brat Ábel? A on odvetil: Neviem; či som ja strážcom svojho brata? 10 Nato Boh riekol: Čo si to urobil? Hlas krvi tvojho brata volá zo zeme ku mne. 11 Teraz budeš kliatbou zahnaný z pôdy, ktorá otvorila ústa, aby prijala krv tvojho brata z tvojich rúk. 12 Keď budeš obrábať pôdu, nebude ti viac dávať svoju silu; tulákom a bludárom budeš na zemi. 13 I povedal Kain Hospodinovi: Väčší je môj trest, než by som ho vládal zniesť. 14 Ajhľa, dnes ma odháňaš z pôdy a ja sa musím skrývať pred tvojou tvárou; budem tulákom a bludárom na zemi; a kto ma stretne, zabije ma. 15 Hospodin mu však riekol: Práve preto, ktokoľvek by zabil Kaina, odnesie si sedemnásobnú pomstu. A Hospodin urobil Kainovi znak, aby ho nikto, kto ho stretne, nezabil. 16 Vtedy Kain odišiel od tváre Hospodinovej a býval v krajine Nód, východne od Édenu.

a este k tomuto:
citácia:
poprve, tvoja odpoved je uplne odveci, vzhladom na moju reakciu; podruhe, potom tvrdim ,ze taki krestania, akych ty opisujes neexistuju

isto? Videl si azda spravanie vsetkych ludi tu na tejto Zemi pred tebou alebo tych, ktori tu teraz ziju? Ak by to bolo tak, potom by si mohol pisat to, co si napisal, ale takto, ze si ich vsetkych nevidel, potom nemas pravo pisat to, co pises, lebo spravanie vsetkych ludi si nevidel.
Ci? Zamysli sa nad tym. To, ze nieco nevidis, este neznamena, ze to nie je, taky je len Boh, lebo len to, co On nevidi, nie je a vsetko to, co On vidi, je, lebo bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo. On nam daroval slobodnu volu a respektuje nas. Ak si raz niekto nieco zvoli, tak si to zvoli, ale to, ze nam daroval slobodnu volu, este neznamena, ze mame pravo urobit vsetko, z kazdeho 1 nasho skutku budeme sudeni, lebo Boh je nielen milosrdny, On je aj spravodlivy zaroven a takyto by nebol, ked by nebol zo svojej podstaty laskou. A aby to bolo spravodlive, tak budeme sudeni aj za skutky druhych, ktori videli nase spravanie.
citácia:
moralka je konstrukt spolocnosti a zavisi od postojov tej ktorej spolocnosti

takze =>, ze zakon si urcuju ludia sami. A je to tak preto, lebo Boh nam daroval slobodnu volu, On nas plne respektuje, ale potom treba pocitat s tym, ze budeme za nase skutky sudeni, lebo len Boh ma pravo urcovat to, co je dobre a co nie, nikto iny, to si treba uvedomit.
Dokonaly zakon je taky, ktory sa raz napise a plati naveky. Pozri sa na svetske zakony a na to, ako casto sa musia upravovat - skoro kazdu chvilu. A teraz ich porovnaj s 1 Bozim zakonom, ktory bol RAZ napisany a STOJI a nezmenila sa v nom ani 1 veta, ani 1 slovo, ani 1 pismenko a dokonca ani 1 ciarka, lebo ked by to tak bolo, vsetko by uz davno prestalo existovat, vsetko by sa pominulo, lebo vsetko to, co napisal Boh - ake trufale veci do Biblie, tak take nieco mohol napisat len Ten, Ktory si nekonecne doveruje a Ktory nekonecne vsetko presahuje, a tou bytostou nie je nikto iny ako Boh-Otec.
citácia:
srdce nesluzi na uchovavanie informacii, ale na pumpovanie krvi (ked transplantujem srdce ateistu krestanovi, tak za z krestana stane ateista?)

hovoria ti nieco nasledujuce slova?:
,,mat srdce ako kamen" alebo ,,mat mäsite srdce"
a teraz sa pozri na toto:
citácia:
Ak sú vaše hriechy ako šarlát, môžu zbelieť na sneh; ak sú červené ako purpur, môžu byť ako vlna.“ Izaiáš 1,18. „A dám vám nové srdce a nového ducha dám do vášho vnútra, odstránim to kamenné srdce z vášho tela a dám vám srdce mäsité.“ Ezechiel 36,26.

a este k tomuto:
citácia:
(ked transplantujem srdce ateistu krestanovi, tak za z krestana stane ateista?)

kazdy 1 z nas sme original. 1 clovek je 1 clovek a druhy clovek je druhy clovek. Boh je spravodlivy a ak raz niekto vykonal nejake hriechy, tak tie nebudu pripocitane inemu cloveku, bude ich mat len ten, kto ich spachal a zase ten druhy clovek ma tiez svoje hriechy, kazdy 1 z nas mame svoje hriechy a kazdy budeme sudeni podla toho, co sme urobili my a nie ti druhi a zaroven z toho, co urobili druhi-ale len v tom, v com vsetkom videli nase spravanie.
Takze ak je raz niekto taky a druhy onaky, tak je 1 taky a druhy onaky, lebo su to 2 originaly, dvaja rozni ludia.

Mato

Odoslaný - 12 október 2013 :  15:10:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal saxsax - 12 október 2013 :  00:08:30

Aby som si to teda ujasnil - podla vas je rozpor v tom, ked povieme, ze nam Boh dal slobodnu volu a ked sucasne vyjadrime protest proti eutanazii?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Odoslaný - 12 október 2013 :  15:24:09  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:

Aby som si to teda ujasnil - podla vas je rozpor v tom, ked povieme, ze nam Boh dal slobodnu volu a ked sucasne vyjadrime protest proti eutanazii?
Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2013 :  15:10:21[/right][/i]

Prepáčte že sa zamiešam no nedá mi to.
Ono v tom nie je nijaký rozpor lebo Boh nam dal slobodnu vôlu na to aby sme sa slobodne rozhodli pre dobro a nie aby sme si robili čo chceme, no eutanázia nie je dobro, a človek čo ju postupí zneužíva slobodu a preto treba vyjadriť nesuhlas voči nej, lenže vidím že dnes maju ludia zo sveta predstavu že slobodne bôla je svojvôla, žial i niektorí katolíci

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 12 október 2013 :  19:00:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Presne k tomu som gregorius smeroval, len som so chcel ujasnit ci fakt saxsax takto mysli.

sinceretly

Odoslaný - 12 október 2013 :  20:08:19  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Byt za eutanaziu je hriech.
Nevyjadrenie odporu k eutanazii je tiez hriech.
Videl som 1 katolicky dokument, kde sa hovorilo na tuto temu, a boli tam hlboko proti eutanazii.
Mne sa tiez nepaci eutanazia a neuznavam ju.

V radiu Lumen bola o tom tiez 1 relacia co som pocuval to radio, urcite ich bolo viac, len som to nepostrehol.
Tam hovoril knaz o tom, ze utrpenie treba prijat a ze sa mu netreba vyhybat a bola tam aj rec o tom, ze clovek, ktory sa boji prijat take muky, tak ked spacha eutanaziu, tak po smrti ho budu cakat este vacsie muky v pekle, lebo ti, ktori sa dali na eutanaziu, tym Boh nikdy neodpusti, lebo je to Jeho zivot, zivot ludi patri Bohu a my sme len spravcami tohto darovaneho zivota. Nemozeme si robit, co sa nam zachce, aj ked sme dostali slobodnu volu - mozeme si sice robit co sa nam zachce, ale vsetko to, co je Bohu odporne - tak za to vsetko budeme sudeni, lebo si nemozeme robit, co sa nam zachce, aj ked mame slobodu. Nie sme majitelia, sme spravcovia a to si treba uvedomit.
Ked by sme nemali slobodnu volu, tak by nebol ani 1 clovek, ktory by podstupil eutanaziu, lebo to sa Bohu nepaci a zastavil by takychto ludi v tom ich konani. Ale takto, ze nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, to Boh musi vsetko trpiet a On moze urobit len to, co moze urobit, a to vsetko len tak, aby to nebol zasah do nasej slobodnej vole.
V Biblii je napisane, aby sme prosili a dostaneme. Ak teda niekto prosi Boha o pomoc, tak pomoze a zasiahne, vtedy to uz nie je zasah do slobody, ked by Boh nezasiahol, vtedy by to bolo nespravodlive, ale On je spravodlivy a milosrdny zaroven, Jeho sudy su pravdive a spravodlive. To je Bozia podstata - laska.
=> je to tak, ako to napisal Gregorius
citácia:
,,Aby som si to teda ujasnil - podla vas je rozpor v tom, ked povieme, ze nam Boh dal slobodnu volu a ked sucasne vyjadrime protest proti eutanazii?
Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2013 : 15:10:21[/right][/i]"

Ono v tom nie je nijaký rozpor lebo Boh nam dal slobodnu vôlu na to aby sme sa slobodne rozhodli pre dobro a nie aby sme si robili čo chceme, no eutanázia nie je dobro, a človek čo ju postupí zneužíva slobodu a preto treba vyjadriť nesuhlas voči nej, lenže vidím že dnes maju ludia zo sveta predstavu že slobodne bôla je svojvôla, žial i niektorí katolíci

guest636

Odoslaný - 12 október 2013 :  20:36:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest636,
a tebe sa nepáčia základné hodnoty kresťanstva, život podľa prikázaní? Nezbadal si rozdiel medzi prioritami sveta a kresťanstva? Nebol si v bežnom živote konfrontovaný zlobou, krádežou, podvodom, chamtivosťou, sebectvom, nevernosťou, a podobne? Nestretol si ešte ozajstného kresťana ktorému môžeš vždy dôverovať? Ja neraz a dobré dary si treba vážiť.

Pôvodne zaslal Koki - 12 október 2013 :  12:21:47

ake su zakladne hodnoty krestanstva?

zivot podla prikazani by sa mi nepacil (z akceptovanim prveho mam jednoznacne problem)

par krestanov som uz stretol, ale vela ich nebolo (na to, ze viac nez kazdy treti clovek na slovensku by mal byt krestanom); mam par kamosov ktorym mozem doverovat, ale krestania to nie su

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 12 október 2013 :  20:45:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
moralka je konstrukt spolocnosti a zavisi od postojov tej ktorej spolocnosti

takze =>, ze zakon si urcuju ludia sami...
Pôvodne zaslal sinceretly - 12 október 2013 : 13:40:22
moralka =/= zakon
citácia:
citácia:
srdce nesluzi na uchovavanie informacii, ale na pumpovanie krvi (ked transplantujem srdce ateistu krestanovi, tak za z krestana stane ateista?)

hovoria ti nieco nasledujuce slova?:
,,mat srdce ako kamen" alebo ,,mat mäsite srdce"
a teraz sa pozri na toto: ...
Pôvodne zaslal sinceretly - 12 október 2013 : 13:40:22
dake nepresne metafory; ten citat dokazuje iba to, ze v tej dobe mali ludia mizerne znalosti o medicine - galen si tiez myslel, ze pecen produkuje krv, mozor ze krv ochladzuje a srdce ze ju spaluje - prave preto su krestania tak posadnuti srdcom (pocul osm aj nazor, ze srdce ma oci)
citácia:
citácia:

(ked transplantujem srdce ateistu krestanovi, tak za z krestana stane ateista?)
Boh je spravodlivy a ak raz niekto vykonal nejake hriechy, tak tie nebudu pripocitane inemu cloveku...
Pôvodne zaslal sinceretly - 12 október 2013 :  13:40:22

nieco sa mi mari, ze boh tresta az do niekolkych pokoleni, ale presnu citaciu sa mi teraz hladat nechce (a dedicny hriech nepocitam, ten je jednoznacne v rozpore s tvojim tvrdenim)

povodny GUEST635

sinceretly

Odoslaný - 12 október 2013 :  20:53:54  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
moralka =/= zakon

takze pisal si, ze moralku si urcuju ludia. A zakon? Co s nim? Kto ho podla teba urcuje, ked nie Boh?
citácia:
dake nepresne metafory; ten citat dokazuje iba to, ze v tej dobe mali ludia mizerne znalosti o medicine - galen si tiez myslel, ze pecen produkuje krv, mozor ze krv ochladzuje a srdce ze ju spaluje - prave preto su krestania tak posadnuti srdcom (pocul osm aj nazor, ze srdce ma oci)

mizerne znalosti o medicine?
citácia:
Ak sú vaše hriechy ako šarlát, môžu zbelieť na sneh; ak sú červené ako purpur, môžu byť ako vlna.“ Izaiáš 1,18. „A dám vám nové srdce a nového ducha dám do vášho vnútra, odstránim to kamenné srdce z vášho tela a dám vám srdce mäsité.“ Ezechiel 36,26.

toto nie je o znalostiach, toto je o vnutornom prezivani, o citoch, o laske. V srdci mame kazdy 1 z nas tento citovy zakon od Boha, Ktory nam ho do nich vpisal z lasky k nam, lebo On je laska a chce, aby sme aj my milovali Jeho a druhych z lasky k Nemu.
citácia:

nieco sa mi mari, ze boh tresta az do niekolkych pokoleni

to bolo v Starom Zakone - tam bolo oko za oko, zub za zub, potom prisiel Jezis a uzavrel Novu Zmluvu - odpustanie a milovanie.
citácia:
ale presnu citaciu sa mi teraz hladat nechce

to nevadi, ja ti ju najdem:
citácia:
2. Mojžišova 20:5
Exodus

…4 Ne­urobíš si vy­rezávanú mod­lu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hos­podin, tvoj Boh, Boh hor­liaci, ktorý tres­tám ne­právosť ot­cov na synoch, do tretieho a štvr­tého po­kolenia tých, ktorí ma nenávidia, 6 a pre­ukazujem milosť tisícom, ktorí ma milujú a za­chovávajú moje pri­kázania.…

a k tomuto:
citácia:
(a dedicny hriech nepocitam, ten je jednoznacne v rozpore s tvojim tvrdenim)

Boh je spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven. On to tak mudro zariadil, ze ak by sme kazdy 1 z nas sa rodili bez naklonnosti na hriech, tak ze by sme boli uplne cisti vsetci pri narodeni tak, ako bol cisti Pan Jezis a Panna Maria, ktori boli uchraneni od dedicneho hriechu, a ked by sme zhresili, tak by sme boli pred Bohom sudeni este prisnejsie a este tvrdsie. Takze to, ze sa ludia rodia s dedicnym hriechom, za to mozes byt LEN rad.
Boh ma rad prirodzenost a chce, aby to bolo vsetko velmi prirodzene, lebo to je Bohu mile. Preto mame dejiny a preto Boh nedava za kazdym jednym zlyhanim osoby restart.
Takze ked Adam a Eva zhresili, boli potrestani tak, ako boli potrestani a v tom treste bol zahrnuty aj dedicny hriech na ich potomstvo.
Boh je milosrdny a spravodlivy zaroven. Urobil to tak zo svojej spravodlivosti a zo svojho milosrdenstva zaroven. Vsetko, co robi Boh, tak podla toho, kto co spravi, tak taky je Boh - milosrdny alebo spravodlivy. Vsetko to je nastavene. Dokaz je v Biblii v Zjaveni - tam nie su predpovede typu stane sa to a to. Tam su predpovede typu IF, ELSE, teda AK, POTOM... To su proste napomenutia, varovania od Boha, na ktore si treba davat velmi, velmi velky pozor.

guest636

Odoslaný - 12 október 2013 :  21:07:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pôvodne zaslal Gregorius - 12 október 2013 :  15:24:09

to je velmi zaujimavy nazor, osobne sa o takto interpretovanej slobodnej voli dozvedam prvykrat

ale ved ja nebranim krestanom aby nesuhlasili s eutanaziou, ani ich nenutim aby ju praktikovali; ale preco vnucuju ich nazor niekomu, kto tento ich nazor s nimi nezdiela? ved koncept eutanazie nei je povinnost, ale pravo - pravo nalozit si so svojim zivotom podla svojho uvazenia ak racionalne posudim, ze moja existencia uz pre mna alebo blizkych nema zmysel - v kazdom pripade krestania maju pravo nesuhlasit, ale nemaju pravo z ideologickych dovodov zakonom zakazat eutanaziu (alebo v nej inym sposobom branit)

krestan by (mozno) povedal, ze zivot nie je vo vlastnicte cloveka, ae je to dar od boha...ale dar je mozne odmietnut a ja som sa v zivote nestretol s tym, ze by ma niekto trestal za to, ze som odmietol prijat jeho dar ,alebo ze by mi niekto dar tokonca vnucoval

povodny GUEST635

sinceretly

Odoslaný - 12 október 2013 :  21:14:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
to je velmi zaujimavy nazor, osobne sa o takto interpretovanej slobodnej voli dozvedam prvykrat

tak si to prave zistil.
citácia:

ale ved ja nebranim krestanom aby nesuhlasili s eutanaziou, ani ich nenutim aby ju praktikovali; ale preco vnucuju ich nazor niekomu, kto tento ich nazor s nimi nezdiela?

uved presne dokazy. Je zaujimave, ze ty na vsetko potrebujes dokazy, ale ak ich chce niekto od teba, tak to uz je problem, ci? Teraz sa ukaze, ako to v skutocnosti s tebou je, guest, aky naozaj si.
citácia:
ved koncept eutanazie nei je povinnost, ale pravo - pravo nalozit si so svojim zivotom podla svojho uvazenia ak racionalne posudim, ze moja existencia uz pre mna alebo blizkych nema zmysel

posudzovat to sice mozes, ale to je vsetko. Lebo zivoty ludi patria Bohu. My ludia sme len spravcami tohoto Bozieho daru, nie jeho majitelmi!
citácia:
v kazdom pripade krestania maju pravo nesuhlasit, ale nemaju pravo z ideologickych dovodov zakonom zakazat eutanaziu (alebo v nej inym sposobom branit)

je to nasa povinnost, musime to robit, musi to robit kazdy, kto spoznal pravdu a kto ju miluje, inak to proste nejde. Aj ty by si to robil, ked by si vedel skutocnu pravdu, guest.
citácia:
krestan by (mozno) povedal, ze zivot nie je vo vlastnicte cloveka, ae je to dar od boha...

mozno? O tom tu my po cely ten cas hovorime!
A k tomu daru - to, ze nam Boh nieco daroval, este neznamena, ze sme vlastnikmi tychto darov! Sme len ich spravcami!
citácia:
ale dar je mozne odmietnut

ano, ale nie ten Bozi!
citácia:
a ja som sa v zivote nestretol s tym, ze by ma niekto trestal za to, ze som odmietol prijat jeho dar

ale je rozdiel, ak ti nieco patri a ak mas nieco vypozicane, teda ak je nieco tvoje vlastnictvo a ak si len spravcom niecoho. A to je rozdiel! A velky!
citácia:
alebo ze by mi niekto dar tokonca vnucoval

a co to ma spolocneho s tym, co si pisal vyssie? Pisal si o darovani daru a nie o vnucovani daru.

Ludia sa plodia a mnozia. Aby to bolo spravodlive, s Bozou asistenciou sa tvoria novi ludia. Boh zosiela dazde a dalsie dobre veci na dobrych ludi aj na zlych zaroven, aby to bolo spravodlive.
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina

To som napisal kvoli tomu, aby si nepisal, ze nam Boh vnucuje dar zivota. On ten dar musi davat, aby to bolo spravodlive, a dava ho aj spravodlivym a aj nespravodlivym ludom zaroven, aby to bolo spravodlive a milosrdne zaroven, lebo On je zo svojej podstaty laska - milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.
Ak by bol len spravodlivy, bolo by to pre nas velmi hrozne, a ak by bol len milosrdny, potom by to bolo este hroznejsie - to by bola uplna nespravodlivost, a to Boh nenavidi, On nenavidi nespravodlivost, nepravost a miluje spravodlivost a pravdu, lebo On je Pravda a len On ma pravo a aj urcuje, co je dobre a co nie je, lebo On je Ten, Ktory je. Chvala Mu za to. †

saxsax

Odoslaný - 13 október 2013 :  11:49:15  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2013 :  15:10:21

Pôvodne zaslal Gregorius - 12 október 2013 :  15:24:09[/right]

tak a mame to tu

iks dovodov ako vysvetlit ze ked mas slobodnu volu, kde je len na tebe ako ju vyuzijes vlastne nie je ziadna slobodna vola, pretoze nie je nijaký rozpor lebo Boh nam dal slobodnu vôlu na to aby sme sa slobodne rozhodli pre dobro a nie aby sme si robili čo chceme

ak uz len toto nie je rozpor sam o sebe tak uz neviem co, rozumiete vlastne vy sam co pisete za zlataninu ????

tak je na mne aby som sa rozhodol ako ju vyuzijem alebo nie ?

ak sa vam nepaci rozhodnutie cloveka ked sa rozhodne pre eutanazie, samozrejme, ze nik vam nebrani vyjadrit svoj nazor, ale akym pravom chcete o tom rozhodovat a zakazovat ju, ked vyuziva pravo nalozit so svojou voluo danu mu Bohom podla seba aj zo vsetkymi nasledkami,

ak sa raz bude za to zodpovedat, tak sa bude zodpovedat on sam jemu a nie nikomu z vas, tak co sa furt do toho ser....?

ta eutanazia je samozrejme len jeden z prikladov

ospevujete tu Boha a jeho neskutocne milosrdenstvo, tak to nechajte laskavo nanho

vdaka sinceretly za ten odkaz, mal som za to, ze ako sucast bozskej trojice, trojboha, ako troch jedneho Boha ci ako trojjediny, teda Boh vie vsetko ... ako hlasaju dogmasticke stranicke katolicke poucky... ale hlavne

Boh je vseveduci, co znamena, ze pozna minulost, pritomnost aj buducnost, vie dokonca, co si myslime v kazdej chvili, a kedze vsetko vie, Jeho spravodlivost bude vzdy dokonana (Zalm 139:1-5; Prislovia 5:21).[/i]

este aj tu rozpor, tak vie ci nevie ????

sinceretly

Odoslaný - 13 október 2013 :  12:31:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Boh je vseveduci, co znamena, ze pozna minulost, pritomnost aj buducnost, vie dokonca, co si myslime v kazdej chvili, a kedze vsetko vie, Jeho spravodlivost bude vzdy dokonana (Zalm 139:1-5; Prislovia 5:21).[/i]

este aj tu rozpor, tak vie ci nevie ????

aky rozpor? Podme sa na to pozriet:
citácia:
Boh je vseveduci

nekonecne vsetko presahuje.
citácia:
co znamena, ze pozna minulost, pritomnost aj buducnost

aj vsetko.
citácia:
vie dokonca, co si myslime v kazdej chvili

a nielen to
citácia:
a kedze vsetko vie

toto plati len na Boha-Otca, lebo:
citácia:
Matúš 24:36
Evanjelium podľa Matúša

…35 Nebo a zem sa po­minú, ale moje slová sa ni­kdy ne­pominú. 36 No o tom dni a o hodine ne­vie ni­kto, ani nebes­kí an­jeli, ani Syn, ale jedine Otec. 37 Lebo ako bolo za dní Nóacha, tak bude pri príchode Syna človeka;…

Jezis Kristus je Syn Boha-Otca. Jezis je vtelene Bozie-Otcovo Slovo. Jezis je To Slovo. V Biblii je napisane, ze ...a Slovo sa telom stalo, a prebyvalo medzi nami.
citácia:
Jeho spravodlivost bude vzdy dokonana (Zalm 139:1-5; Prislovia 5:21).

dokonana? Nie nahodou dokonala?

Aky v tom vidis rozpor?

A este k tej slobode - mame sice slobodu, ale aby to bolo spravodlive - za vsetko, za co budeme sudeni, tak za to vsetko budeme sudeni, aby to bolo spravodlive. Sudy patria Bohu. On nenavidi zneuzivanie, nespravodlivost, hriech a miluje spravodlivost, pravdu. Sorry ze sa budem opakovat, ale aby to bolo presne: Boh miluje pravdu, lebo: lebo On je Pravda a len On ma pravo a aj urcuje, co je dobre a co nie je, lebo On je Ten, Ktory je. Chvala Mu za to. †

Vidis/te v tom nejaky rozpor/y? Ja nie.

rad.ek

Odoslaný - 14 október 2013 :  00:47:24  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:

vasa viera je vasa subjektivna vec, nie je ziaden logicky dovod prenasat vasu vieru (a snazit sa vynutit zakonmi presadzovanie prvkov vasho svetonazoru) do spolocenskeho zivota ak v spolocenstve existuju aj nekrestania
Pôvodne zaslal guest636 - 11 október 2013 : 09:14:49

No, ano, víra křesťanů je do určité míry vírou, stejně jako to, čemu věří ateisté a jinověrci.
Světonázor každého člověka je do určité míry založen na víře.
A i ateisté, stejně jako jinověrci, se snaží ovlivňovat společnost podle svého světonázoru.
Myslíš, že není logický důvod, aby to dělali?
A když už to dělají, (jako že dělají), proč by to neměli dělat i křesťané?
Proč chceš vylučovat křesťany z veřejného života?
Vypadá to, že jsi velmi netolerantní k lidem s jiným světonázorem.

citácia:

Samozrejme vy krestania si medzi sebou kludne mozete vynucovat vase nazory aj silou, mne osobne by to vobec nevadilo
Pôvodne zaslal guest636 - 11 október 2013 : 09:14:49

Mě by taky až tak nevadilo, kdyby si ateisté své názory řešili jen mezi sebou. Až si tedy smilní a rozbíjejí manželství, ale ať celé spolenosti nevnucují, jaké že je to dobro. Vždyť spolenost nejsou jen ateisté.

citácia:

Pôvodne zaslal guest636 - 11 október 2013 :  09:14:49

Každý homosexuál, který se o to zajímá, se to dozví..
Třeba z katechismu, ale i od kněze, či ode mě, pokud o to stojí.
Jak sis všimnul, je to i vmých příspěvcích, a nevíš, zda to tu nečtou i homoxesuállové.

Stejně jako heterosexuálové se dozví to samé:
Sex je přirozeně k dobru člověka určen jen do manželství.
(Pokud třeba máš nebo budeš mít ženu, a ona ti bude nevěrná, popřípadě budeš mít zájem o děvče, a zjistíš že mu nedělá problém střídat partnery, pochopíš to i z vlastní zkušenosti).

Ale podle tvých reakcí si myslím, že jsi nečetl články z mých odkazů.
Doporučuji je přečíst. Jsou to podle mě dobré analýzy k tématu.

rad.ek

Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 08 jún 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Odoslaný - 14 október 2013 :  01:15:47  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:

iks dovodov ako vysvetlit ze ked mas slobodnu volu, kde je len na tebe ako ju vyuzijes vlastne nie je ziadna slobodna vola, pretoze nie je nijaký rozpor lebo Boh nam dal slobodnu vôlu na to aby sme sa slobodne rozhodli pre dobro a nie aby sme si robili čo chceme

ak uz len toto nie je rozpor sam o sebe tak uz neviem co, rozumiete vlastne vy sam co pisete za zlataninu ????

tak je na mne aby som sa rozhodol ako ju vyuzijem alebo nie ?

Pôvodne zaslal saxsax - 13 október 2013 : 11:49:15

Saxaxi,
po té době diskusí s křesťany se docela divím, že se na to ptáš.
Vždyť to je jasné ne?
Aby se člověk mohl rozhodnout, musí mít svobodnou vůli.
Kde není svoboda, je předurčenost a není volba.
Tedy, abych se mohl rozhodnout pro hledání pravdy a odmítání rozporných názorů - musím mít svobodou vůli.
Abych se mohl rozhodout jednat podle svědomí a odmítat to co mi vyčítá - musím mít svobodou vůli.
Abych se mohl rozhodnout hledat nějaká objektivní morální měřítka a pokud je najdu, jednat podle nich - musím mít vobodnou vůli.

No a křesťané věří, že ji lidé mají, tedy má smysl se s nimi přít a poukazovat na rozpory.
A má smysl mluvit o spravedlnosti, odsuzovat a trestat zločince - protože mají svobodnou vůli a mají možnost volby.
A taky má smysl mluvit o věčné spravedlnosti.

Osobně si myslím, že až sem bychom se měli shodnout.

Problémy nastanou, až když si budeme porovnávat čemu věříme, že je pravda a co jsou ty objektivní mravní zásady.

citácia:

ak sa vam nepaci rozhodnutie cloveka ked sa rozhodne pre eutanazie, samozrejme, ze nik vam nebrani vyjadrit svoj nazor, ale akym pravom chcete o tom rozhodovat a zakazovat ju, ked vyuziva pravo nalozit so svojou voluo danu mu Bohom podla seba aj zo vsetkymi nasledkami,

ak sa raz bude za to zodpovedat, tak sa bude zodpovedat on sam jemu a nie nikomu z vas, tak co sa furt do toho ser....?

Pôvodne zaslal saxsax - 13 október 2013 : 11:49:15

Eutanazie není o právu člověka se rozhodnout zemřít.
O tom je sebevražda.
Eutanazie je o tom, do toho tahat společnost (zákony) a doktory (ten kdo má léčit musí zabít).
To už není jen věc toho člověka.

rad.ek

guest636

Odoslaný - 14 október 2013 :  09:50:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
No, ano, víra křesťanů je do určité míry vírou, stejně jako to, čemu věří ateisté a jinověrci.
Světonázor každého člověka je do určité míry založen na víře.
A i ateisté, stejně jako jinověrci, se snaží ovlivňovat společnost podle svého světonázoru.
Pôvodne zaslal rad.ek - 14 október 2013 : 00:47:24
tato cast temy sa tyka najma eutanazii, tak to aj tak treba brat

povedzme, ze verim, ze clovek, ktory po racionalnom uvazeni uz nedokaze najst v svojom zivote zmysel a zivot ho uz "tazi", by mal/mohol mat pravo na dostojne ukoncenie jeho zivota v zmysle, ze samozrejme do toho nebude nuteny a rozhodnutie je len a len na nom (takto formulovane je to zatial kvoli zjednoduseniu)

vysvetli mi ako tato moja viera ovplyvnuje nejakeho krestana? ved to nie je ziadny prikaz, iba poskytnuta moznost - ty nevidis ten obrovsky rozdiel medzi touto mojou vierou ktora nikoho z principu nemoze obmedzit alebo k niecomu donutit, a tvojou vierou, ktora z principu nutne musi byt obmedzujuca a nuti cloveka aby zil dalej

citácia:
Myslíš, že není logický důvod, aby to dělali?
A když už to dělají, (jako že dělají), proč by to neměli dělat i křesťané?
Proč chceš vylučovat křesťany z veřejného života?
Vypadá to, že jsi velmi netolerantní k lidem s jiným světonázorem.

spomen nejaky priklad zo sucastnosti, v ktorom ateisti z nejakeho ideologickeho dovodu presadzuju uzakonenie niecoho, co by obmedzovalo krestanov

mimochodom, nezda sa ti detinske tvoje uvazovanie? - ked mozes ty tak mozem aj ja? napadne to pripomina uvazovanie typu, ked mi zdochla koza, tak nech aj susedovi zdochne, pripadne to biblicke oko za oko, zub za zub

v com vylucuje eventualne povolenie eutanazie v specifickych pripadoch krestanov z verejneho zivota?

citácia:
Mě by taky až tak nevadilo, kdyby si ateisté své názory řešili jen mezi sebou. Až si tedy smilní a rozbíjejí manželství, ale ať celé spolenosti nevnucují, jaké že je to dobro. Vždyť spolenost nejsou jen ateisté.

cize mi hcces tvrdit, ze pripadny homosexualny par s napr pravom na dedenie na slovensku pravidelne rozbija nejake krestanske rodiny?

vas nazor (ako aj nazor kazdeho ineho) na to co je z moralneho hladiska dobre alebo zle je jednoznacne irelevantny - tu ide skor o aku taku rovocennost a spravodlivost

vas boh odsudil lihanie muza s muzom za zle/zvratene, ale vas boh nie je bohom kazdeho, a jedine toto zdroj vasich namietok - ze mate tancovat tak ako vam vas boh piska - ale znova opakujem, vasa viera nie je vierou kazdeho

citácia:
Každý homosexuál, který se o to zajímá, se to dozví..
Třeba z katechismu, ale i od kněze, či ode mě, pokud o to stojí.
Jak sis všimnul, je to i vmých příspěvcích, a nevíš, zda to tu nečtou i homoxesuállové.

Stejně jako heterosexuálové se dozví to samé:
Sex je přirozeně k dobru člověka určen jen do manželství.
(Pokud třeba máš nebo budeš mít ženu, a ona ti bude nevěrná, popřípadě budeš mít zájem o děvče, a zjistíš že mu nedělá problém střídat partnery, pochopíš to i z vlastní zkušenosti).

Ale podle tvých reakcí si myslím, že jsi nečetl články z mých odkazů.
Doporučuji je přečíst. Jsou to podle mě dobré analýzy k tématu.
Pôvodne zaslal rad.ek - 14 október 2013 :  00:47:24

ja homosexual nie som

konkretne co sa homosexual dozvie z katechizmu? mam doma katechizmus vydany v roku 1976, tak mi odporuc nejaku stat, v ktorej sa dozviem nieco o homosexualite

"Sex je přirozeně k dobru člověka určen jen do manželství." toto je extremne zjednoduseny subjektivny ideologicky pohlad, doslova co slovo z tej vety, to moznost velmi podrobnej diskusie

"Sex je přirozeně..." - definuj sex
"...k dobru člověka..." - definuj ucel sexu
"...určen..." - kto to urcil?
"...jen do manželství." - preco iba do manzelstva?

prosim pekne, dobre vies, ze sexualny zivot sa netyka iba manzelstva, ja osobne by som netoleroval neveru manzelke keby som bol zenaty, lenze zase ta tolerancia je v tomto pripade subjektivna - su ludia, ktori by neveru tolerovali, pretoze nic zakonne ani biologicke tomu nebrani a noralka nie je zdielana medzi obyvatelstvom vo vsetkych bodoch; a to uz nehovorim o slobodnych dospelych ludoch - stretnu sa muz a zena (alebo aj muz s muzom, pripadne zena so zenou) a vyspia sa spolu, tam uz nemozes pouzit ani moralku, doslova mozes iba mlcat - nie je to tvoja vec a nemas akekolvek pravo co i len ceknut

mozno som cital, mozno nie, hod sem nejake tvoje odkazy ak to pre teba nerobi problem a neunuvaj sa ma odbit tym, ze si to mam vyhladat sam, ja si odkazy napr uchovavam pre presne taketo pripady

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 14 október 2013 :  09:59:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Eutanazie není o právu člověka se rozhodnout zemřít.
O tom je sebevražda.
Eutanazie je o tom, do toho tahat společnost (zákony) a doktory (ten kdo má léčit musí zabít).
To už není jen věc toho člověka.
Pôvodne zaslal rad.ek - 14 október 2013 :  01:15:47

je ale rozdiel medzi umretim a dostojnym umretim

je jasne, ze kazdy ma moznost odist do lesa a obesit sa, ci zjest lieky ci skocit pod vlak, ale je to dostojna smrt?

samozrejme, ze to musi byt osetrene zakonmi, aby sa to nedalo zneuzit na odstranovanie "nepohodlnych" a aby neboli stihatelni doktori, pripadne ti co asistuju

odvolavas sa na hippokratovu prisahu? vies kolkokrat bola upravena? ved v jej povodnej podobe by ziaden krestan (ani ateista) nemohol byt lekarom; podla mojoho nazoru su taketo prisahy nezmyselne, predstav si ,ze by nejaku podobnu prisahu zaviedol Kepler ci Newton vo vztahu z fyzike a mechanike

povodny GUEST635

Strana: z 16 Previous Topic: nenavidia ziadia krestanov? Téma Next Topic: sluzba v armade  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06