Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Extrémne prejavy letničných cirkví
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Talmud alebo comu veria zidia Téma Next Topic: S pápežom proti ortodoxii
Strana: z 5

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  12:33:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Aj jaj. Ktoze nam to to tu nedavno tvrdil,ze netreba za vsetkym hned hladat satana?

Pôvodne zaslal Mato - 16 október 2013 :  09:31:31



Za lzou ano.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  12:37:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Gregorius,je mi vas luto.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  13:04:47  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Zachariáš dosť bolo patetických prejavov ja som sa Vás pýtal na niečo, ak neviete svoj názor obhajiť pritom na druhého utočiť, tak mne je skôr Vás lúto.
Ak sa niekto skrz falošné náboženstvo klania pravému Bohu , znamená to že Boh sa rovnako zachová k tomu čo sa klania cez falošné náboženstvo ako tomu čo cez pravé, pretože podla vašej mienky je len jeden Boh, len ludia si o nom urobili iné predstavy. a z toho vyplýva že tým falošným náboženstvom bude spasený
Sám ste povedal že iné náboženstva su heretické. A heréza je hriech. Ako môže niekto robením zla bzť spasený ? Tu jedine ospravedlnit nevedomost a nie zlo o sebe.
Ja ukončujem tento rozhovor medzi Vami, pre mňa sa za mňa chodte sa aj na obrady inovercov modliť k jednemu Bohu ked mat s nimi jedneho spolocneho Boha, mne to avsak moje svedomie nedovoluje, aby som sa ja s clovekom co napr. o Panne Marii hovori ze bola obycajna hriesnica a ruha sa Kristovi, alebo kto absolutne neuznava najsv. trojicu aby som sa ucastnoval jeho obradov popripade sa nim modlil ale skor aby som sa modlil za jeho spasu. To je spravna katolcika laska k bliznemu .

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  15:55:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Aj jaj. Ktoze nam to to tu nedavno tvrdil,ze netreba za vsetkym hned hladat satana?

Pôvodne zaslal Mato - 16 október 2013 :  09:31:31



Za lzou ano.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 október 2013 :  12:33:11


Aha. Cize za lzou v medzugorji nie je diabol, lebo ste sa tak rozhodli, ale tu uz je, lebo ste sa tak rozhodli.
Zaujimavy sposob uvazovania.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  16:54:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Gregorius, vzdy, ak sa niekto s niekym hada, tak si treba uvedomit, ze:
hadka = dokazovanie si svojho presvedcenia
presvedcenie = viera
=> presvedcenie o niecom je viera v to, ze...

=> aj ateisti su veriaci. Len inym sposobom - oni veria tomu, ze Boh neexistuje.

Zaujimave na tom je fakt, ze si to nechcu priznat, ale ak by som sa nejakeho ateistu opytal, ci je presvedceny o tom, ze Boh neexistuje, odpovedal by mi, ze je o tom presvedceny. Zaujimave, vsak?

Pan Jezis sa nikdy, podotykam NIKDY s nikym nehadal.
On nikomu nedokazoval svoje veci takym sposobom, aby tomu druhemu zasiahol do slobody. A tam, kde to dokazoval, tak to sa uz neda pomenovat dokazovanim, to je uz skor priatelske zhovaranie sa - lebo ti ludia, s ktorymi sa rozpraval Pan Jezis, chceli, aby sa On s nimi rozpraval a aby im hovoril o roznych veciach. On sa spraval proste ako clovek, lebo bol clovekom tu na tejto Zemi. A kazdy 1 clovek tu na tejto Zemi ma svoju ulohu, svoje poslanie. Jezisovym poslanim bolo polozit svoj zivot za tych, ktori v Neho uveria, teda za mnohych a nie za vsetkych - za demonov nezomrel a slovicko za vsetkych zahrnuje vsetky bytosti, a ked by niekto namietal, ze tym bolo myslene za vsetkych ludi - tak ak by to tak bolo, potom by v pekle nebol ani 1 clovek, => Pan Jezis zomrel len za tych, ktori Ho prijali. Kazdy ma pravo vybrat si a Boh to plne respektuje.

Ak teda Boh respektuje nas, preco my nerespektujeme druhych? Ja som s tym uz prestal, lebo som si uvedomil, ze hadkami sa nic nevyriesi a aj ked by sa dalo, tak by to bol zasah do slobody druheho cloveka, a to Boh nechce.

=> My ludia mozeme ostatnych max. upozornit, aj to len vtedy, ak by sme takymto spravanim nezasiahli tomu druhemu, popripade druhym do ich slobody, lebo Boh nam daroval slobodnu volu a respektuje ju a rovnako tak chce, aby sme aj my ostatni respektovali slobodu druhych.

A okrem toho - vzdy je lepsie sa pytat ako vysvetlovat.
A ak vysvetlovat, tak jedine len to, co sme prezili my - lebo kazdy ma vydavat svedectvo sam o sebe a nie o druhych - aby sme nikomu nezasahovali do slobody druhych.

Neviem preco vzniklo v tejto teme tolko hadok, ak uz otazky boli zodpovedane. Staci prestat pisat a zacat citat. Niekedy treba prestat hovorit a zacat pocuvat, a podla mna by sme to mali robit stale a nielen niekedy, aby sme vzdy zareagovali k teme a nie mimo temu. Ja napr. sa nepozeram na nadpisy, ja sa pozeram na obsahy jednotlivych prispevkov a ak sa mi na nich nieco nepozdava, tak sa opytam, popripade zareagujem na to "par" slovami.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  17:50:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:


Aha. Cize za lzou v medzugorji nie je diabol, lebo ste sa tak rozhodli, ale tu uz je, lebo ste sa tak rozhodli.
Zaujimavy sposob uvazovania.

Pôvodne zaslal Mato - 16 október 2013 :  15:55:57



Za kazdou vedomou lzou je diabol.Ak niekto vede klamal,ci v Medjugori alebo pri zapreti Jezisa pred sluzkou,alebo zamernom krivom obvineni podsuvanom hoc aj tu,pocuval diabla.Chapete uz?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  18:00:31  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Neviem ako vy, ale ja som si precital pozorne vsetky prispevky v tejto teme.
Ak by niekto tu chcel pridat svoj argument, tak ho prosim, aby si to precital vsetko - ale len ak to suvisi s Gregoriusom alebo Zachariášom, lebo to, o com sa oni dvaja hadaju, tak ked sa na to pozrie niekto iny, tak zisti, ze o com je rec a ako kto co myslel a zaroven sa bude cudovat, ako je to mozne, ze tu vzniklo tolko hadok, ked je jasne, o com tu je rec a co vsetko sa chcelo povedat tym, co bolo povedane.
Mne osobne nejde do hlavy to, ze tu je tolko hadok napriek tomu, ze kazdy, dokonca aj inkriminovane osoby vedia velmi dobre, o com presne je rec. A nehovorte, ze to takto nie je. Zamyslite sa nad tym, co ste tu napisali a precitajte si, co napisal ten druhy.
Moj nazor na to je v tomto prispevku a v tych predoslych, ked by ho niekto chcel vediet.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2013 :  23:12:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
To som nevedel ze napriklad Nietszche hladal v skutocnosti Boha.
Bol synom evanjelickeho farara a bol dusevne chory, cital som o nom ako jeden psycholog ho charakterizoval ako hasliebe, cize nenavistna laska (k Bohu)


citácia:
Latinčina, používaná pri liturgii, je latinčina liturgická, vyvinutá z rímskej, ale je výrazne odlišná, aj čo sa týka gramatiky, spôsobu písania aj niektorých výrazov. Takisto o staroslovienčine sa nedá povedať, že to bol hovorový jazyk. Už som napísal, že to bol akýsi pozbieranec, bežne sa ňou nehovorilo.
aj bernolakova a sturova slovencina na zaciatku boli tiez take - proste zaciatky pisaneho jazyka su vzdy tazke ....


co sa tyka letnicnych?
je to forma modlitby, nie podstata
niekto sa modli ruzenec niekto litanie, niekto breviar a niekto spieva a dviha ruky, niekto klaci niekto lezi (prostracia)
ak je clovek vieroucne v poriadku nevidim na forme jeho sukromnej alebo spolocnej neliturgickej moditbe nic zleho


citácia:
Ja som napísal že dnešní židia neveria už to čo za čias Ježiša , že čerpaju z tradície talmudu a ze je to uz odlisne ucenie,

Ako ktori ... napr v BA a celkove na Slovensku stale cerpaju z Biblie
existuje podobna otazka:
citácia:
kedy ti co sa oddelili od RKC su este stale krestania a kedy uz nie
na toto existuje odpoved ze krestania su vtedy ked sa drzia apostolskeho vyznana viery cize veria v bozstvo aj clovecenstvo Jezisa Krista
preto napr. jehovisti uz krestania nie su .... lebo neuznavaju Jezisa Krista za Boha
Urcite by sa podobne kriterium dalo sformulovat aj na zidov, kedy este zodpovedaju SZ zidom a kedy uz je to sekta ktora so zidovstvom nema nic spolocne ....
Zidovske nabozenstvo ma vela podob, cize asi najdeme aj take aj take pripady .... a urcite aj nieco medzi tym ....

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2013 :  22:47:29  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To som nevedel ze napriklad Nietszche hladal v skutocnosti Boha.
Bol synom evanjelickeho farara a bol dusevne chory, cital som o nom ako jeden psycholog ho charakterizoval ako hasliebe, cize nenavistna laska (k Bohu)

A co K. Marx, J. Stalin F. Engels, V. I. Lenin A. Hitler alebo Mao Ce Tung aj tyto hladali Boha ?
Je podla vas vyrok K. Marxa nabozenstvo je opium ludu, prejavom lasky k Bohu ak ano tak ja som skoncil nadobro s modernistami co tvrdia ze i ateisti hladaju ateizmom Boha.



Na otazku kto prestava byt krestanom
Pius Xi
V otázkách víry je dále naprosto nevhodné rozlišování mezi tak zvanými "základními" a "nikoliv základními" body víry, jako by jedny musely býti přijaty ode všech, kdežto přijetí druhých by bylo ponecháno volnému uvážení věřících. Formální příčinou nadpřirozené ctnosti víry jest totiž autorita zjevujícího se Boha, která nepřipouští žádné takové rozlišování. Proto praví učedníci Kristovi přijímají se stejnou vírou tajemství Nejsvětější Trojice i článek víry o neposkvrněném početí Matky Boží a věří ve Vtělení našeho Pána Ježíše Krista stejně jako papežskou neomylnost, jak byla definována na I. vatikánském koncilu. I když tyto pravdy byly slavnostně definovány v různých dobách, některé dokonce nedávno, přece musejí býti všechny stejně pevně a věrně přijímány. Což je všechny nezjevil Bůh?
Cize neexistuju akesi hlavne a vedlasie pravdy.
Heretikom je clovek kto odmieta prijat akukolvek pravdu a uz nie je krestanom, a to robia protestanti a pravoslavni. Pius XII povedal krestan musi byt Riman

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  01:02:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ateisti hladaju ateizmom Boha.

ako ktori
asi by som to bral individualne
pripominam sv Augustina ktory napisal:
Stvoril si nas pre seba o Boze a
nespokojne je nase srdce kym nespocinie v tebe o Boze

sv Augustin tiez 18 rokov hladal Boha kym ho nazaj nasiel .... ale predovsetkym Boh hladal jeho .....

inak cele je to o podvedomych snahach cloveka
u niektorych ateistov vidno ze ich srdce po Bohu tuzi ale oni sa tomu brania a nie su si to ochotni ani sami pred sebou priznat.
U niektorych to vobec nevidno
na druhej strane naozaj do srdca cloveka vidi jedine Boh a on vie kam clovek smeruje
A Pan Bohi si casto cloveka postupne pripravuje na obratenie k Nemu

vyssie uvedeny vyrok(o nenavistnej laske) hovori o Nietschem to ze po Bohu tuzilo jeho srdce ale on mal obrovsku zlost na svojho otca ktory bol pastor a tuto nenavist si preniesol aj na Boha
a tak sa v nom bili dva postoje a tuzby
tuzba po Bohu a nenavist voci Bohu
napokon z toho uplne zosalel


citácia:
A co K. Marx, J. Stalin F. Engels, V. I. Lenin A. Hitler alebo Mao Ce Tung aj tyto hladali Boha ?
Je podla vas vyrok K. Marxa nabozenstvo je opium ludu, prejavom lasky k Bohu

v kazdom jednom clovekovi je tuzba po Bohu, lebo sme tak stvoreni
(vid vyrok sv Augustna)
ale niektori luda v sebe toto dokazu umrtvit alebo sa dokonca proti Bohu postavia, ale clovek co sa postavi proti Bohu sa v skutocnosti stavia aj sam proti sebe a proti vlastnej ludskosti
plus pripominam vyrok z Pisma
mytnici a hriesnici Vas predbehnu na ceste do bozieho kralovstva
aj ked sa nam zda ze nejaky zlocinec je urcite v pekle treba si spomenut na lotra na krizi ktoremu Jezis prislubil nebo.

co sa tyka spominanych ludi
neviem ich takto posudit
ale Nietsche je prave tym charakteristicky ako som napisal vyssie
o tych dalsich?
mohli posobit dalsie mechanizmy a pripadne dusevne choroby a mozno aj satansky vplyv (to sa spomina o Hiterovi a Stalinovi)
inak plati to co som napisal vysie plus to ze do srdca vidi jedine Boh

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  01:07:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
přece musejí býti všechny stejně pevně a věrně přijímány. Což je všechny nezjevil Bůh?
Cize neexistuju akesi hlavne a vedlasie pravdy.
to plati o katolikoch

citácia:
Heretikom je clovek kto odmieta prijat akukolvek pravdu a uz nie je krestanom, a to robia protestanti a pravoslavni.
preco potom uz v staroveku bol uznavany krst u heretikov?
krestan je ten kto je (platne) pokrsteny

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  09:16:56  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
přece musejí býti všechny stejně pevně a věrně přijímány. Což je všechny nezjevil Bůh?
Cize neexistuju akesi hlavne a vedlasie pravdy.
to plati o katolikoch

To plati pre toho kto chce byť kresťanom.


citácia:
[krestan je ten kto je (platne) pokrsteny

To že krst uznavala cirkev ešte neznamena že su kresťania, heretikom je pokrsteny clovek ktory odmieta prijat nejaku pravdu. Otazne je ci dnesni protestanti evanjelikali bo baptisti kt. neveria ze krst poskytuje sviatostnu milost maju vobec platny krst.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  12:26:09  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Praralely v sucasnosti
Po II. vatikanskom koncile bol Index zakaznych knih (1966) a anti-modernisticka prisaha(1967) zrusene. Modernizmus sa znova objavil pod vplyvom teologov ako Hans Kung, Edward Schillebeeck a Charles Curran. Tito knazi spochybnovali neomylnost papeza a Pisma, odmietali katolicke moralne ucenie (napr. o antikoncepcii) a zacali propagovat myslienky o svateni zien za knazky. Po case boli tito jednotlivci Cirkvou pokarhani a bolo im zakazane prezentovat sa ako katolicki teologovia.
zdroj:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1096

Aj ked nimi boli, nerobili to, co mali robit.
=> Oficialne mali hodnosti katolickych teologov, ale nevykonavali to, co by mali vykonavat. A ako sa clovek sprava, tak takym aj je, aj ked vystudoval nieco ine alebo ak prijal nieco ine, ale ak sa podla toho, co ziskal, nesprava, tak dalej uz nie je hoden sa nazyvat tym, cim je, lebo sa odklonil od toho, co mu bolo dane vykonavat.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  12:52:51  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Tu antimodernisticku prisahu čo Pavol Vi zrusil by trebalo i dnes. živo sa pamätám ako kňaz na kázni hovoril o Piovi X že odsúdil herzu menom modernizmus, no ale nepovedal vericim čo obnáša táto heréza, keby to bol urobil, ktovie čo by si pomysleli veriaci o tom čo im je dnes predkladane veriť

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2013 :  16:10:01  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Satan, Dobro, Zlo ... to sú ťažké termíny na pochopenie, niekedy sa stane, že až príliš ľahkomyseľne siahame po transcendentálnych definíciách aby sme popísali objektívne prežité ...

Mám osobnú skúsenosť. Skúsenosť so Zlým, ktorého zvykneme volať Satan a s Dobrým,ktorého si netrúfam pomenovať. Niekto vzletný by povedal, že mám svedectvo.
Ja som skôr cynik, determinista a skeptik. Preto sa budem vyjadrovať sucho.

Zažil som raz situáciu,kedy Zlo si meralo sily s Dobrom. Respektíve, kedy Zlo žalo plody svojej práce a žatva to bola šialene brutálna a Dobro si povedalo "Dosť !"
Ja, bez toho aby som si uplatňoval nejaké zásluhy, stál som vtedy na strane Dobra. Potom neskôr, post scriptum, kedy som rekapituloval, čo sa vlastne stalo, som si uvedomil, že Dobro, keď videlo že ide do tuhého a vzhľadom na závažnosť situácie , nemalo čas nejako sa so mnou handrkovať, dostal som možno iba jednu ponuku "Ideš do toho, alebo nie ?" a potom, keďže som bol hluchý, ma Dobro použilo ... ako pešiaka na šachovnici a Zlu vykrútilo krk. Keď som bilancoval na konci, bol som prekvapený z toho ako Dobro dokázalo byť v kritických situáciach nekompromisné a ako Zlu išlo po krku. Videl som v priamom prenose, resp.zo záznamu, keďže som si to všetko dal do súvislostí až po tom, ako ...ako v tom úsloví ... Diabol nie je rovnocenným protivníkom Bohu. Kto sa upne Bohu, Diabla sa báť nemusí.
Videl som, zažil som... niekto by možno povedal, že ľutujem že som sa s Dobrom vtedy nespolčil. ... Možno aj trocha hej. Ale ja pozerám do budúcna. Verím, že (tentoraz už spolu)nejaký ten krk, Zlému opäť vykrútime ...



Pôvodne zaslal baránok - 09 október 2013 :  22:10:31


Mam 1 otazku. Ak Dobro je To, co si ani omylom netrufate pomenovat, ak mate pred Nim taky respekt - teda pred Bohom, preco si potom davate pozor na Zleho? Treba si skor davat pozor na Boha-Otca. To On dopusta to, co dopusta, lebo spravodlivost musi byt:
citácia:
7 Beda svetu pre zvody na hriech; zvody síce musia prísť, ale beda človeku, z ktorého prichádza zvádzanie
Matúš › 18. Kapitola › 7. Verš

Zly ma obmedzenu moc. To Boh-Otec tu urcuje, co sa stane, dokaz je v knihe Job:
citácia:
Jednoho dne, když synové Boží přišli, aby předstoupili před Hospodina, přišel s nimi i satan. „Odkud jdeš?“ zeptal se Hospodin satana. „Toulal jsem se po zemi sem a tam,“ odpověděl mu satan.
„A všiml sis mého služebníka Joba?“ řekl mu na to Hospodin. „Na zemi mu není rovného – ten muž je bezúhonný a poctivý, bohabojný a prostý všeho zla.“
„Copak Job ctí Boha zadarmo?“ namítl satan Hospodinu. „Copak jsi kolem něj, kolem jeho domu a kolem všeho, co má, nepostavil hradbu ze všech stran? Všemu, co dělá, žehnáš a jeho stáda se množí po kraji. Zkus ale vztáhnout ruku a sáhnout mu na všechno, co má – uvidíš, že ti pak bude do očí zlořečit!“
„Tak dobrá,“ řekl Hospodin satanovi. „Všechno, co má, ať je ve tvé moci. Jeho samotného se ale nedotkneš!“ A s tím satan od Hospodina odešel.

...jeho samotneho se ale nedotknes...
vidite?
citácia:
Len Jahve je Boh
6
Toto hovorí Jahve, kráľ Izraela,
vykupiteľ jeho, Pán zástupov:
„Ja som prvý a ja som posledný,
okrem mňa nieto Boha.
7
Kto je ako ja, nech stojí a nech volá,
nech to oznámi, nech mi to predloží!
Kto zvestúva oddávna budúcnosť? –
A to, čo má prísť, nech nám oznámia!
88
Nože, nebojte sa a netraste sa!
Či som vám nezvestoval už dávno
a neoznámil som vám? Veď vy ste mi svedkami.
Či je Boh okrem mňa?
Nie, nieto Skaly, nijakého nepoznám.“

Ked bola vzbura v nebi, Sväty Archanjel Michael zvolal: ,,Kto je ako Boh?!"

Nechcel som vam to tu predtym ukazovat, lebo som citil, ze na to musite prist vy sam. Ale potom som si povedal, ze co ak na to nepridete a to je taky paradox, ze Boha sa bojite viac ako cohokolvek ineho a zaroven sa bojite vsetkych tych nastrah Zleho.
Skor by ste sa mali bat Boha-Otca, lebo to On urcuje, co sa komu stane a preco sa bat cohokolvek, len nie Boha, ak Boh nekonecne vsetko presahuje? Od Boha-Otca zavisi vsetko, lebo bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo, On dal vsetkemu slobodnu volu a moznost vybrat si, ci bude zit v spolocenstve s Nim - s Laskou, lebo Boh je rodina, nie samotar.
citácia:
Evanjelium podľa Jána - kapitola 1
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
2 Ono bolo na počiatku u Boha.
3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
4 V ňom bol život a život bol svetlom ľudí.
5 A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali.

Jezis Kristus je vtelene Slovo, Ktore vyslovil Boh-Otec a bez Ktoreho nepovstalo nic z toho, co povstalo.

...svetlo vo tmach svieti, ale tmy Ho neprijali...
to je dokaz, ze nam vsetkym daroval Boh slobodnu volu a je len na nas, ci toto spolocenstvo s Bohom-Otcom, Jeho Synom Jezisom Kristom a s Duchom Svätym prijmeme.

Ja viem, ze hovorit je lahke a konat tazke, ale treba si uvedomit, ze naozaj nikto nie je ako Boh a jediny, Koho by sme sa mali bat, je Boh-Otec, Jeho Syn Jezis Kristus a Duch Sväty - Sväta Trojica-1Boh.
Lebo bez Boha-Otca a Jeho Slova nepovstalo nic z toho, co povstalo, lebo Boh nekonecne vsetko presahuje a nikto nie je ako On.
Takze ak bat sa, tak jedine Boha, lebo to On zosiela na nas vsetkych Jeho spravodlivosti, milosti a spravodlivosti a milosti zaroven, lebo spravodlivost musi byt a vzhladom k tomu, ze je zo svojej podstaty laska, tak je aj milosrdny, ale milosti nie su samozrejmosti, o tie treba prosit. Este aj tie Bozie spravodlivosti su milosti, lebo povodne to Boh chcel urobit vsetko tvrdsie na nas vsetkych, ale neurobil to, lebo nas miluje a miernejsie to uz byt nemohlo, lebo to uz by bol zasah do nasel slobody, ale je napisane, aby sme prosili a dostaneme, ak Ho teda budeme prosit o milosti pre svet, aby ho vyliecil, tak ho vylieci, ale o take veci treba prosit, lebo Boh je spravodlivy a nenavidi nespravodlivost. On to tak zariadil, ako to zariadil a mierumilovnejsie to uz neslo - islo, ale to uz by bol zasah do nasej slobody a do Jeho spravodliveho zakona voci pravde a spravodlivosti. On je Pravda, On je Spravodlivost, On je alfa a omega, zaciatok aj koniec, On je Ten, Ktory je a Ktoremu nikto nie je podobny. Bojme sa teda Boha, lebo:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 12

1 Medzitým ho obstúpili také zástupy, že skoro jeden po druhom šliapali. On začal hovoriť najprv svojim učeníkom: "Chráňte sa kvasu farizejov, čiže pokrytectva. 2 Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. 3 Lebo čo ste povedali vo tme, bude počuť na svetle, a čo ste pošepli v izbách do ucha, bude sa rozhlasovať zo striech. 4 Vám, svojím priateľom, hovorím: "Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! 5 Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte! 6 Nepredáva sa päť vrabcov za dva haliere? A Boh ani na jedného z nich nezabudne. 7 Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov!

a na zaver:
citácia:
1. Kronická 29:11

…10 Dávid dob­rorečil Hos­podinovi pred celým zhromaždením slovami: Zvelebený buď Hos­podin, Boh nášho pra­ot­ca Iz­raela, od vekov až na veky! 11 Tvoja je, Hos­podin, veľkosť, moc, dôs­toj­nosť, sláva i veleba. Pat­rí ti všet­ko na nebi i na zemi. Vy­pínaš sa nad všet­kým ako hlava. 12 Bohat­stvo a česť sú od teba. Ty vlád­neš nad všet­kým. V ruke máš silu a moc. Na tebe záleží, či urobíš nie­koho veľkým a moc­ným.…

Taky slavny je Boh:
citácia:
Kniha žalmov - kapitola 50
1 Asafov žalm. Zvrchovaný Boh, Pán, prehovoril a vyzval zem od východu slnka až po jeho západ.
2 Zo Siona plného nádhery zažiaril Boh;
3 náš Boh prichádza a už nemlčí: pred ním je žeravý oheň a vôkol neho búrka mohutná.
4 On nebo i zem volá z výšavy na súd nad svojím národom:
5 Zhromaždite mi mojich svätých, čo zmluvu so mnou spečatili obetou."
6 A nebesia zvestujú jeho spravodlivosť, veď sudcom je sám Boh.
7 Počuj, ľud môj, chcem hovoriť; teba, Izrael, idem usvedčiť ja, Boh, čo tvojím Bohom som.
8 Neobviňujem ťa pre tvoje obety, veď tvoje žertvy stále sú predo mnou.
9 Viac z tvojho domu býčky neprijmem ani capov z tvojich čried.
10 Lebo mne patrí všetka lesná zver, tisícky horskej zveriny.
11 Poznám všetko vtáctvo lietavé, moje je i to, čo sa hýbe na poli.
12 Aj keď budem hladný, nebudem pýtať od teba; veď moja je zem i s tým, čo ju napĺňa.
13 Vari ja hovädzie mäso jedávam alebo pijem krv kozľaciu?
14 Obetuj Bohu obetu chvály a Najvyššiemu svoje sľuby splň.
15 A vzývaj ma v čase súženia: ja ťa zachránim a ty mi úctu vzdáš."
16 No hriešnikovi Boh hovorí: "Prečo odriekaš moje príkazy a moju zmluvu v ústach omieľaš?
17 Veď ty nenávidíš poriadok a moje slovo odmietaš.
18 Keď vidíš zlodeja, pridávaš sa k nemu a s cudzoložníkmi sa spolčuješ.
19 Zo svojich úst vypúšťaš zlo a klamstvá snuje tvoj jazyk.
20 Vysedávaš si a ohováraš svojho brata, syna svojej matky potupuješ.
21 Toto páchaš, a ja by som mal mlčať? Myslíš si, že ja som ako ty: teraz ťa obviňujem a hovorím ti to do očí.
22 Pochopte to, vy, čo zabúdate na Boha, inak vás zahubím a nik vám nepomôže.
23 Kto prináša obetu chvály, ten ma ctí; a kto kráča bez úhony, tomu ukážem Božiu spásu."

A taky je Jeho zakon:
citácia:
1 Zbormajstrovi. Dávidov žalm. 2 Nebesia rozprávajú o sláve Boha a obloha hlása dielo jeho rúk. 3 Deň dňu o tom podáva správu a noc noci to dáva na známosť. 4 Nie sú to slová, nie je to reč, ktorá by sa nedala počuť. 5 Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta. 6 Tam hore vybudoval stan pre slnko a ono z neho vychádza sťa ženích zo svojej komnaty a raduje sa ako bežec pred veľkými pretekmi. 7 Na jednom kraji neba sa vynára a uberá sa k druhému; pred jeho žiarou sa nič ukryť nemôže. 8 Zákon Pánov je dokonalý, osviežuje dušu. Svedectvo Pánovo je hodnoverné, dáva múdrosť maličkým. 9 Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce. Prikázania Pánove sú jasné, osvecujú oči. 10 Bázeň pred Pánom je úprimná, trvá naveky. Výroky Pánove sú pravdivé a všetky spravodlivé. 11 Vzácnejšie sú než zlato, než veľký drahokam, sladšie sú než med, než medové kvapky z plástu. 12 Tvoj služobník sa v nich vzdeláva; veď kto ich zachováva, dostane hojnú odmenu. 13 Kto však vie o všetkých svojich poblúdeniach? Očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem, 14 a svojho služobníka zachráň od pýchy, aby ma neovládala. Tak budem bez škvrny a čistý od veľkého hriechu. 15 Nech sa ti páčia slová mojich úst i rozjímanie môjho srdca pred tvojou tvárou. Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.

Ž 19, 1-15

koho sa teda bat? Len Boha-Otca! Lebo to od Neho vsetko zavisi. Od nikoho ineho, lebo bez Neho a Jeho Slova nepovstalo nic z toho, co povstalo.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  00:10:10  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:
, ktovie čo by si pomysleli veriaci o tom čo im je dnes predkladane veriť

Pôvodne zaslal Gregorius - 31 október 2013 :  12:52:51



A neverí si už aj tak dávno každý len tomu, čo sám chce?

citácia:
Mam 1 otazku. Ak Dobro je To, co si ani omylom netrufate pomenovat, ak mate pred Nim taky respekt - teda pred Bohom, preco si potom davate pozor na Zleho? Treba si skor davat pozor na Boha-Otca. To On dopusta to, co dopusta


sinceretly - To je ale filozofia kde už len záleži od zorného uhla a ako je čo myslené (dávať si pozor na Boha, alebo na diabla). Proste toto je len rečnenie o ničom, toho mojho vrátane.


Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  05:58:21  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Laco nehádž flintu do žita. Aj keď katolícke stránky zaplavujú bludári všetkého druhu, nedá sa povedať že pravej viery už niet. Treba hájiť RKC.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Talmud alebo comu veria zidia Téma Next Topic: S pápežom proti ortodoxii  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06