Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Extrémne prejavy letničných cirkví
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Talmud alebo comu veria zidia Téma Next Topic: S pápežom proti ortodoxii
Strana: z 5

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:28:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
sinceretly,"co bolo,bolo"To je argument hodny majora Terazkyho.Papez moze povolit nove liturgicke jazyky.A okrem tych 4 jazykov co ste spomenul su pouzivane oddavna aj armencina,arabcina,gruzincina,koptsky jazyk.Cirkev okrem doby nasilnej latinizacie v stredoveku zachovavala moznost narodom ppuzivat vlastny jazyk v liturgii.V slavnej dispute s latinikmi to sc.Cyril v Benatkach vynikajucim sppsobom dokazal a na celej ciare porazil v debate trojjazycnikov.Jeho dovodenie uznal aj papez a odporcov slovienskeho jazyka na cele s Formosom prinutil sluzit slovansku liturgiu v rimskych hlavnych chramoch.Z tejto debaty mam vsak dojem,ze na Slovensku Wichingovci nevymreli.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:33:35  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Latinčina a staroslovienčina, neboli hovorovými jazykmi. Latinčina, používaná pri liturgii, je latinčina liturgická, vyvinutá z rímskej, ale je výrazne odlišná, aj čo sa týka gramatiky, spôsobu písania aj niektorých výrazov. Takisto o staroslovienčine sa nedá povedať, že to bol hovorový jazyk. Už som napísal, že to bol akýsi pozbieranec, bežne sa ňou nehovorilo.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:38:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Gregorius,mali zidia poznanie praveho Boha?Vy tvrdite ze nie.Tak kto podla vasej logiky prehovoril k Mojzisovi a inym prorokom Stareho zakona?Nejaky "iny boh"?

podla mna hovoril o tomto:
citácia:
No ale potom oni nemôžu mať toho istého Boha, bo keby ho mali tak by ich náboženstvo bolo prostriedkom spásy, a kto ma toho istého Boha má samozrejme to isté učenie.

to je pravda. Ja som tiez toho isteho nazoru.

Zachariáš, mam otazku: ako je to mozne, ze maju toho isteho Boha, ale nemaju take iste ucenie? Ved ako napisal Gregorius - kto ma toho isteho Boha, ma a aj musi mat take iste ucenie.
Pôvodne zaslal sinceretly - 14 október 2013 :  20:21:31



Tvrdenie,ze viera v toho isteho Boha musi mat za dosledok to iste ucenie je logicky nezmysel.Zidia predsa dostali zjavenie od praveho Boha a prijali aj zmluvu s Bohom na hore Sinaj.Ked vsak prisiel samotny Boh akko vtelene Slovo a priniesol Novy zakon potvrdeny vyliatim svojej krvi na kalvarii aby zmyl nase hriechy,iba cast zidov prijala tento Zakon.Ti co ostali pod

Starymzakonom su mimo milost,ktoru Boh dava tym,co uverili v Krista a jeho evanjelium.Zidia teda sluzia pravemu Bohu ale starym sposobom,k

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:40:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Latinčina a staroslovienčina, neboli hovorovými jazykmi. Latinčina, používaná pri liturgii, je latinčina liturgická, vyvinutá z rímskej, ale je výrazne odlišná, aj čo sa týka gramatiky, spôsobu písania aj niektorých výrazov. Takisto o staroslovienčine sa nedá povedať, že to bol hovorový jazyk. Už som napísal, že to bol akýsi pozbieranec, bežne sa ňou nehovorilo.

Pôvodne zaslal mlamanec - 14 október 2013 :  20:33:35



To je omyl,starosloviencina bola zobrana z uzemia dnesnej oblasti macwdonie.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  20:41:55  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Ale hlaholika bola predsa úplne nová? Tak načo robiť k existujúcemu jazyku nové písmo?

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  21:20:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Ale hlaholika bola predsa úplne nová? Tak načo robiť k existujúcemu jazyku nové písmo?

Pôvodne zaslal mlamanec - 14 október 2013 :  20:41:55



vy myslite, ze slovania mali pismo?
Hlaholika najlepsie vyjadrovala nuansy jazyka slovanov.
Slovania vtedy este neboli tak jazykovo odlisny ako dnes.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  21:24:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
useklo mi odpoved sinceretlimu :

zidia co neprijali evanjelium a Novu zmluvu,sice sluzia pravemu Boju,ale sluzbou,ktora stratila platnost.Vypadli tak z milosti Bozej.Cele to pekne rozobral sv.Pavol v liste Rimanom.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  21:27:14  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Starymzakonom su mimo milost,ktoru Boh dava tym,co uverili v Krista a jeho evanjelium.Zidia teda sluzia pravemu Bohu ale starym sposobom, ktora stratila platnost.Vypadli tak z milosti Bozej.Cele to pekne rozobral sv.Pavol v liste Rimanom.

takze starym sposobom.
Myslis takymto?:

V teme ,,Preco sa Jezisovi zjavil Mojzis a Elias?" http://kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1197 odznela odpoved:
citácia:
Pôvodne poslal Pierre
... pre Zidov to bolo a je stale malo aby ho uznali za svojho mesiasa.

Pre židov platí niekoľko nutných podmienok, spojených s príchodom mesiáša.
1. Vznik Dávidovho kráľovstva
2. Úplný mier na Zemi.
3. Znovu vybudovaný Chrám.
4. Všetci Židia v Dávidovom kráľovstve.
5. Celý svet uznáva jediného Stvoriteľa.
Tých podmienok je viac, vypichol som len zopár. Takže sa zamyslime, ktoré z nich boli splnené v dobách Ježiša a ktoré z nich sú splnené dnes.
Takže preto židia na mesiáša stále ešte čakajú.

Pôvodne zaslal magen - 28 január 2007 : 16:02:29


a ja som k tomu dodal:
citácia:
O svojhlavých deťoch
( Mt 11, 16-19; Lk 7, 31-35 )
Kto sa chce pravde protiviť, vždy si nájde zámienku, aby pravde vyhýbal.
Ani Židom nik nevedel hovoriť po chuti, lebo sa nechceli poddať pravde. Toto
im pripomenul i sv. prvomučeník Štefan vo svojej obrannej reči pred židovskou
veľradou: "Vy, tvrdošijní s neobrezaným srdcom a ušami, vy vždy odporujete
Svätému Duchu; vy takisto ako vaši otcovia" ( Sk 7, 51 ). Na toto myslel aj
Ježiš, keď im v podobenstve o svojhlavých deťoch povedal:
"Komuže prirovnám toto pokolenie? Podobá sa deťom, čo vysedávajú na
námestí a pokrikujú na svojich druhov: ,Pískali sme vám, a netancovali ste;
nariekali sme, a neplakali ste" ( Mt 11, 16-17 ). Môže sa tomuto pokoleniu
pískať, možno pred ním plakať, im je to jedno. Ukazujú sa už ranné zore
Božieho kráľovstva, spĺňajú sa tisícročné sľuby. Nadarmo to oznamoval sv. Ján
Krstiteľ, že "sekera je už priložená na korene stromov" ( Mt 3, 10 ). Všetko
márne. Tak Jánovi ako aj Ježišovi vytýkali spôsob ich života. Vytýkali pokoru i
sebazaprenie, lebo nemôžu pochopiť Božie kráľovstvo. "Prišiel Ján, nejedol a
nepil, a hovoria: ,Je posadnutý zlým duchom.´ Prišiel Syn človeka, je a pije, a
hovoria: ,Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!" ( Mt 11, 18-
19 ).
Prísnosť Jánovho života, ako aj Kristova tichosť a miernosť, uznáva sa ako
skutočná múdrosť od tých, ktorí majú zmysel pre Božie cesty. Veď Ján Krstiteľ
svojou prísnosťou predstavoval neúprosnosť a tvrdosť Starého zákona, kým
Ježiš svojou miernosťou a vľúdnosťou predstavuje dobrá Nového zákona. Oba
spôsoby boli múdre a spravodlivé. Tí, ktorí to pochopili a uverili, v Kristovi
poznali Mesiáša a v Jánovi jeho Predchodcu.
Pre spásu ľudského pokolenia je vykonané všetko, ale svojhlavé pokolenie
odporuje. Ježiš Kristus preto karhá a vytýka ich nekajúcnosť. Karhá mestá
Korozain a Betsaidu, v ktorých vykonal najviac zázrakov. Boli očitými
svedkami jeho zázrakov a predsa nečinili pokánie. "Beda ti, Korozain! Beda ti,
Betsaida! Lebo keby sa v Týre a Sidone boli stali zázraky, ktoré sa stali u vás,
dávno by boli robili pokánie v kajúcom rúchu a popole. Preto vám hovorím:
Týru a Sidonu bude v deň súdu ľahšie ako vám..." ( Mt 11, 21-22 ).
Toto podobenstvo nám poukazuje na Božiu vôľu spasiť každého človeka.
Jeho starostlivá láska objíma všetkých. Zo svojej strany urobil všetko. Ide len o
to, aby sme aj my urobili všetko potrebné. Podobenstvo je tiež zjavením dobrého
srdca Ježiša Krista: "Pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov", - je
dôkazom pravého človečenstva Pána a lásky k nám. Stal sa jedným z nás a
hľadal nás všade, kde žijeme: na cestách i v chráme, pri pohrebe i na svadbe, na
jazere i v horách. Nič nedal na to, že farizeji, ktorí sa považovali za pravých
znalcov zbožnosti, sa pohoršovali nad tým, že jedol s opovrhovanými mýtnikmi
a hriešnikmi.

zdroj:
citácia:

Takze dalo by sa to tak povedat, ze oni este stale cakaju. Myslis takuto "sluzbu"?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  21:34:37  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Áno, slovania nemali písmo, mea culpa. Ale od môjho známeho, ktorý má vyštudovaný slovenský jazyk viem, že staroslovienčina nebola hovorovým jazykom. Bol to nový jazyk, vytvorený na základe vtedajších, dalo by sa povedať nárečí. Niečo ako neskôr biblická čeština, alebo slovenčina Jozefa Ignáca Bajzu.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2013 :  22:58:21  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov

Tvrdenie,ze viera v toho isteho Boha musi mat za dosledok to iste ucenie je logicky nezmysel.

Musi pretoze Boh je autorom pravdy a nie falosnosti. Falosne nabozenstvo, veduce do zatratenia nie je od Boha od toho vychadzame.
Ak by sme tvrdili opak ze je od Boha a museli by sme tvrdit ze Boh je autorom zla a k tomu ak ma byt autorom zla chce umyselne ludi zatratit
Vy tvrdite ze falosne nabozenstvo kt. nie je od Boha ma za nasledok vieru v praveho Boha, uchvatne.
Popripade ze heretik kto je na zaklade falosneho nabozenstva zatrateny veri v rovnakeho Boha. Ale preco ked veri v rovnakeho Boha bude kvoli hereze zatrateny. kedze hereza je tazky hriech ALEBO nebude a sme nuteny uznat ze hereza nie je hriech a teda logicky ze falosne nabozenstvo je prostriedok spasy nevedie do zatratenia.

Zidovske nabozenstvo bolo prave do kym Jezis nezalozil cirkev dnes je to falosne nabozenstvo zaluzene na talmude.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  07:11:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Áno, slovania nemali písmo, mea culpa. Ale od môjho známeho, ktorý má vyštudovaný slovenský jazyk viem, že staroslovienčina nebola hovorovým jazykom. Bol to nový jazyk, vytvorený na základe vtedajších, dalo by sa povedať nárečí. Niečo ako neskôr biblická čeština, alebo slovenčina Jozefa Ignáca Bajzu.

Pôvodne zaslal mlamanec - 14 október 2013 :  21:34:37



Ono je to trochu inak.Starosloviensky sa hovorilo priblizne v juznej macedonii,no tato neskor bola umelo upravena na cirkevnu slovancinu,ku ktorej bola vytvorena cyrilika a pouziva sa dodnes.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  09:02:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:


Zidovske nabozenstvo bolo prave do kym Jezis nezalozil


Pôvodne zaslal Gregorius - 14 október 2013 :  22:58:21



Ešte raz,Gregorius.My sa tu bavíme o tom,či židia veria v pravého Boha.Ja tvrdím,že áno,vy tvrdíte,že nie.Ja som vám napísal,že to,čo nás rozlišuje,je že nepoznajú Boha ako Svätú Trojicu,neveria v Kristovu spásonosnú obetu a ymŕtvychvstanie a nekonajú Bohu milú obetu podľa Nového Zákona ale ostávajú v starej a neúčinnej,teda vypadli z Božej milosti.
Vy ste tu (konečne správne) napísal,že židia mali správne náboženstvo až do času založenia Cirkvi,teda teraz tí,čo neprijali kresťanskú vieru a ostali v starom majú nesprávne náboženstvo.To súhlasím,pretože náboženstvo je aj správna Bohoslužba.A to židia nemajú.Veria však stále v toho istého Jahveho,ibaže nemajú o ňom plné poznanie,ktoré priniesol Kristus a neslúžia mu správnym a spásonosným spôsobom a vypadli z milosti Božej.
Prečítajte si List Rimanom a List Hebrejom,apoštol Pavol židov práve z tohoto zlyhania usvedčuje.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  13:12:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:

Ešte raz,Gregorius.My sa tu bavíme o tom,či židia veria v pravého Boha. Ja tvrdím,že áno,vy tvrdíte,že nie.

ked by to tvrdil, nenapisal by:
citácia:
No ale potom oni nemôžu mať toho istého Boha, bo keby ho mali tak by ich náboženstvo bolo prostriedkom spásy, a kto ma toho istého Boha má samozrejme to isté učenie.

Ze je to tak Gregorius?

ak teda maju toho isteho Boha, preco nemaju rovnake ucenie, ked kazdy, kto ma rovnakeho Boha, ma to iste ucenie?

Podla mna zidia veria svojim veciam. Oni v podstate este stale cakaju.
Precitajte si moj predosly prispevok este raz a pochopite, ako som to chcel povedat.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  13:21:44  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Ja som sa jasne vyjadril ake konsequencie plynu z vyroku mat jedneho Boha,
to ze druhy to nevedel precitat a zamysliet sa nie je moj problem.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  14:22:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
To,ze plynu konskvencie z vasho tvrdenia o tom ze ak Boha zidia neveria v rovnakeho Boha ako krestania je iba vas sukromny a nicim nepodlozeny vymysel,Gregorius.Boh je stale ten isty.On nam ludom postupne zjavoval o sebe poznanie a zidia ostali iba na urovni poznania Stareho Zakoma.Chcete tvrdit,ze Boh stareho zakona je iny ako Boh Noveho zakona?Nehnevajte sa ale mate to poriadne popletene.On je stale ten isty no krstan o nom vie ze je v jednej svatej a nerozdielnej Trojici osob.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  15:02:02  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Dakujem ja som sa vyjadril vecne logicky. Modernisticky nazor ktory tu vy predkladate nie je nauka cirkvi.
Falosne nabozenstvo hocake NIE je prostriedkom spasy. Jedine co cloveka ospravedlniť môže je nevedomosť.
Syllabus zatratil
16. Lidé mohou v kterémkoliv náboženském kultu nalézti svou cestu věčné spásy a dojíti věčné blaženosti.
No ak ma niekto rovnakeho Boha, plynie z toho nevyhnutnosť mať rovnake učenie, lebo Boh nie je autor lži a pravda o ňom je len jedna. Cyprián jasne povedal kto nemá cirkev za matku nemôže mať Boha za otca. No a falosne nabozenstva ako system nemaju cirkev za matku a ani potom Boha za otca a vy idete napriek tomu tvrdit ze ich ucenie ma rovnakeho Boha s nami. Nechápem vaše uvažovanie. Istým spôsobom máte pravdu Boh prítomný v katolíckej cirkvi a pre každého je dostupný v nej, i katechizme sa píše že katolíckosť znamená že každý môže byť jej členom. No neviem o tom že nekatolicke náboženstva by boli prostriedkom spásy. skôr prekažkou
On nam ludom postupne zjavoval o sebe poznanie
Ale zjavenie skoncilo smrťou posledneho apostola, dufam ze mi nechcete tvrdit ze dodnes nam zjavuje svoje poznanie o sebe. To co dnes zidia veria je talmudska tradicia a uz toto nabozenstvo nie je totozne s tym ked bolo prave.
A do zjavenia viem ze patri pismo a tradícia...no nikde necitam o talmude korane vedach
Inak nehovorte ze Allah je nas katolicky Boh, zaujimave ze Mohamedani si to nemyslia,http://www.hlavnespravy.sk/malajzia-slovo-alah-mozu-podla-rozhodnutia-sudu-pouzivat-uz-iba-moslimovia/156982/
to je vysledok falosnej tolerancie inym dovolime z falosnej lasky vstetko, pricom si neuvedomujeme ze ti druhi to zneuzivaju vo svoj prospech a proti nam.


Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  16:14:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Gregorius,vy aj citatate co pisem???
Ved som yo tu najmenej 3x napisal,ze zidia maju neucinnu bohosluzbu a neuplne zjavenie o Bohu a teda ivh nabozenstvo uz nie je spravne.
Ale asi to nema vyznam.Vy ste ako zacykleny mlyncek,sam sebe magisteriom a ak neuznavate dogmaticky dokument koncilu a papeza,tak ja vam z toho bludneho kruhu nepomozem.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  17:39:16  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov

Ale rovnakeho Boha uz s nami maju a ako ? Ako sa da logicky dojst k tomu co tvrdite ?

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  19:33:42  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
precitajte si znova, co som napisal na strane c. 3:
citácia:
zalezi to od toho, ako to clovek zoberie. Su napr. svedectva ludi, ktori verili, ze je len 1 Boh s menom Allah a ked spoznali Jezisa, tak zistili, ze Boh ma ine meno ako Allah, ale pred obratenim a po obrateni stale verili a aj veria v 1 Boha - v tomto pripade toho isteho, len po obrateni spoznali Jeho prave meno.
Dokaz je v tomto svedectve:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2013 :  21:33:59  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Myslím na základe tradičného učenia katolíckej cirkvi a nie svedectiev typu Medjugorje.
Zacharias chápem Vas nic ste nanasli a utocite ze som sa zasekol. Chcem vidiet predkoncilovy dokument o tom ze falosne nabozenstva veria v rovnakeho Boha. Predkoncilový preto lebo Vatikan ii je nejednoznacný.
Ja vam tu davam ex cathedra výrok Eugena Iv
The Holy Roman Church firmly believes, professes and preaches that all those who are outside the Catholic Church, not only pagans but also Jews or heretics and schismatics, cannot share in eternal life and will go into the everlasting fire which was prepared for the devil and his angels, unless they are joined to the Church before the end of their lives; that the unity of this ecclesiastical body is of such importance that only for those who abide in it do the Church’s sacraments contribute to salvation and do fasts, almsgiving and other works of piety and practices of the Christian militia produce eternal rewards; and that nobody can be saved, no matter how much he has given away in alms and even if he has shed blood in the name of Christ, unless he has persevered in the bosom and unity of the Catholic Church.

Prosim Vas vysvetlite mi to protierecenie. Ja vykladam tie dokumenty vo svetle tradicie ako sa vyjadril Pavol VI, ked vznikne nejaky rozpor. Vy prehlasujete falosne nabozenstva za prostriedok spasy, kdezto rec o mohamedanoch pohanoch ze maju jedneho Boha s nami sa tyka materialnych heretikov konkretnych ludi a nie nabozenskeho systemu.
Tak to myslel i koncil. Ak prehlasujete falosne nabozenstva za prostriedok spasy ucite herezu. Ale ani sa nedivim ze niektori katolici si to myslia, kedze uz pocuvam ze i ateisti mozu byť spasený lebo oni záhadným spôsobom hladajú pravého Boha. To som nevedel ze napriklad Nietszche hladal v skutocnosti Boha.


Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  08:07:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Gregorius,mohol sa zmenit Boh?
Je Jahve a Svata Trojica ten isty Boh?Ja tvrdim ze ano.
Vy tvrdite ze Jahve,v ktoreho veria zidia nie je ten isty Boh.
Ste v hereze.

Vy mi podkladate,ze falosnym nabozenstvam pripisujem spasu.To je loz.Ja som napisal,ze iba skrze Jezisa mozeme byt spaseni.Bud neviete citat alebo jednoducho klamete.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  08:15:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Vyrok sv.Cypriana plati.Nikto netvrdi,ze moslimovia alebo zidia maju krestansku vieru.Spasa je vylucne skrze Jezisa Krista a inej cesty niet.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 14 október 2013 :  17:22:29


Gregoriovi :
Precitajte si to,aby ste si o mne nevymyslal lzi.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  08:20:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:


Prosim Vas Ak prehlasujete falosne nabozenstva za prostriedok spasy


Pôvodne zaslal Gregorius - 15 október 2013 :  21:33:59



Gregoriova loz,vyvratena o prispevok vyssie.

Gregorius,viete koho nazval Jezis otcom lzi?Satana.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  09:31:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aj jaj. Ktoze nam to to tu nedavno tvrdil,ze netreba za vsetkym hned hladat satana?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2013 :  10:40:44  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Je Jahve a Svata Trojica ten isty Boh?Ja tvrdim ze ano. / Zacharias
Gregorius,mohol sa zmenit Boh? / Zacharias napisal
Ja som napísal že dnešný židia neveria už to čo za čias Ježiša , že čerpaju z tradície talmudu a ze je to uz odlisne ucenie,
Bud neviete čítať , ale dakujem ked dochadzaju argumenty tak ad hominem.
To co ste o mne povedal ze som v hereze zial plati o Vas lebo tvrdite ze Boh zidov, ktorý sa zaklada na tradíciach talmudu je totožný s katolíckym Bohom. Otázka pre Vás, vytvorím si nejakého monoteistického Boha a nazveh ho Jahve,bude ten môj Boh totožný automatický s katolíckym len pretoze ho volam Jahve ?
Prosim Vas vecne bez emocii. Vysvetlite nam ako je mozne cez nabozenstva ktore su odsudene ako falosne a veduce do zatratenia je mozne sa klanat Bohu .
Chcem vecne odpovede bez ad hominem.
P. S. kedze uz zrazu verite na Satana tak diabol je za falosnymi nabozensvtvami a tie podobnosti sluzia na to aby ludi zviedli k nemu.

Vy mi podkladate,ze falosnym nabozenstvam pripisujem spasu.To je loz
Loz to nie je
to je len logicky dosledok tvrdenia ze inoverec sa klania pravemu Bohu skrze falosne nabozenstvo.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Talmud alebo comu veria zidia Téma Next Topic: S pápežom proti ortodoxii  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06