Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 sexualna akcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Evolúcia Téma Next Topic: Adam a Eva
Strana: z 3

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 december 2012 :  15:35:54  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
katolik a sexualna akcia (brrrr, to je pojem ... )

http://lokca.sk/media/clanky/obecne_noviny/fi_10.pdf


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora 

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2012 :  10:41:26  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
katolik a sexualna akcia (brrrr, to je pojem ... )

http://lokca.sk/media/clanky/obecne_noviny/fi_10.pdf



Pôvodne zaslal saxsax - 10 december 2012 :  15:35:54



"treba však vylúčiť nebezpečenstvo polúcie"



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2013 :  14:16:05  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
...Keď sa manžel po svojom orgazme odtiahol od manželky, ona si môže
dotykmi alebo iným spôsobom priviesť orgazmus. Dôvod: ona poskytla
všetko, čo je potrebné pre prirodzenú akciu, môže teda dosiahnuť aj jej
vyvrcholenie...
Toto však nemožno povedať o mužovi. Keby sa mu manželka pred jeho
orgazmom odtiahla (čo sa málo stáva), ten už nemôže dotykmi dosiahnuť
svoj orgazmus. Dôvod: semeno by sa nedostalo na miesto svojho určenia
a tak on neposkytol všetko zo svojej strany pre prirodzenú akciu. Bol by to
skutok polúcie...

Ja si myslim, ze v oboch pripadoch by to bol skutok onanie a nie polucie, => v obidvoch pripadoch by to bol tazky hriech. Ci?

a este:
citácia:
...Pre hedonizmus konané sú ľahkým hriechom. Treba však vylúčiť afekt
alebo túžbu po tretej osobe, vtedy by to bol ťažký hriech....

Je to napisane takym stylom, akokeby tym autor chcel povedat - ze lahke hriechy konat este mozeme a tazke uz nie.
V skutocnosti sa mame snazit nekonat hriechy, a je jedno, ake by boli, ale hriech vzdy zostane hriechom a treba sa ho stranit, ci uz malych alebo velkych, ale stranit.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  21:31:04  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
sinceretly - Ale ak to muž nespraví, hrozia mu veľké bolesti, som to už zažil, potom som to vyriešil tou onaniou a bolo po bolestiach. Ale kto ešte nezažil, asi neuverí.

Nejaký strašný pretlak. Vraj sa to stáva málokedy, ale stáva sa. Ak je muž dlhšie silne vzrušený a potom to potlačí, môžu nastať bolesti až na omdletie. A Boží zákon je tu na to aby sme žili a nie preň zomreli, - učil nás Ježiš, keď liečil v sviatočný deň, a niektorí ľudia si tiež mysleli, že tým hreší.

Preto ľuďom príliš never, ver Bohu.


A sinceretly, nie si tiež tak torchu farizej? Lebo sa tváriš ako by si ešte neonanoval... A dávaš si na hlavu priveľkú svätožiaru, takí sú mi podozriví.



Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  21:56:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Laco, tá kolika semenovodov či čo to je, keď muž nemá dlhšie orgazmus a oná látka sa mu tam nahromadí a on sa vtedy nepatrične vzruší, by prešla aj sama od seba bez následkov. Nakoniec by aj tak časom došlo k samovoľnej, mimovedomej polúcii.
Treba poslúchať...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  22:52:23  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
áno, prešlo by to asi o pár dní, ja som mal bolesti dva dni a bolesť stále len stúpala (môže prísť až k zamdletiu), potom ma to napadlo, či by nepomohla tá onania a samozrejme krásne pomohla. Trpieť takou bolesťou nie je dobré. Ježiš uzdravoval aj v sviatočný deň, hoci tiež mohol postihnutým povedať - dnes to ešte vdržte a zajtra vám s tým pomožem. A tí postihnutí často ani netrpeli bolesťami, a predsa ich liečil v sviatočný deň, zatiaľ čo ľudia naň gánili, že ahaho ako Ježiš hreší, sviatočný deň porušuje, hriešnik jeden.... Niektorí kresťania sú podobne farizejskí aj dnes len zasa v iných veciach.

Nech si každý tára čo chce, ja hovorím, že v tej mojej onanii nie je hriech. Uvidíme u Boha, komu dá Boh viac za pravdu, či nejakému onanujúcemu farizejovi, ktorý sa ale tvári ako by to ešte nikdy nerobil a po mne by dokonca chcel aby som to nerobil ani len vtedy keď ma to má zachrániť pred bolesťou, alebo mne. Vieme, že farizejstvo sa Bohu hnusilo zo všetkého najviac. A ako čítam témy na tomto fóre, tie príspevky, je vidieť, že tu bude asi veľa farizejov.




Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  05:05:41  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Podľa mňa je lepšie prežiť takú bolesť aj keď trvá jeden-dva dni, než zbaviť sa jej hentak hlúpo. Nakoniec, nespôsobil si si to trápenie sám? Hádam by si tie veci mohol spomenúť aj na spovedi, že čo na to kňaz...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  05:09:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Nech si každý tára čo chce, ja hovorím, že v tej mojej onanii nie je hriech.

Pôvodne zaslal Laco44 - 08 január 2014 :  22:52:23



...co sa babe chcelo to sa babe snilo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  11:37:49  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Vnímam to teda tak, že Ježiš vlastne sám seba nepochopil. On predsa vôbec nemal v bolestiach zomrieť na kríži... A On predsa uzdravil každého chorého, všetci chorí na Zemeguli boli ním vždy uzdravení, či?

Lacika, Lacika, nedráždi. Radšej si poriadne pospytujme svedomie. Semeníky sa nenaplnia len tak samé od seba, zvyčajne netreba pozerať všade a na všetko, potom sa to nestáva a ak sa stane, tak možno je spravodlivejšie strpieť bolesť tu na zemi, za nemiestne pohľady a po čase príde samovoľné "odstránenie zdroja bolesti", ako si pomôcť od bolesti ale aj od nebeskej blaženosti.

PS: Tým som Ťa nechcel súdiť, len všeobecne konštatujem a usudzujem, ako by som mohlo byť, keďže nemám všetky informácie. A tiež musím dodať "kto má oči na čítanie, nech pochopí".

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  13:05:00  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Lacika, Lacika, nedráždi. Radšej si poriadne pospytujme svedomie. Semeníky sa nenaplnia len tak samé od seba, zvyčajne netreba pozerať všade a na všetko, potom sa to nestáva a ak sa stane, tak možno je spravodlivejšie strpieť bolesť tu na zemi, za nemiestne pohľady a po čase príde samovoľné "odstránenie zdroja bolesti", ako si pomôcť od bolesti ale aj od nebeskej blaženosti.
Pôvodne zaslal Mx - 09 január 2014 :  11:37:49
panko sa zda, ze nema ani zakladne vedomosti o fungovani ludskeho tela, co ma za nasledok, ze z jeho ust potom vychadzaju veci, co nemaju ani hlavu ani patu

produkcia spermii je nepretrzity proces a nie je urychlovany ani iniciovany sexualnym vzrusenim (nie sme macky, vsakze, ktore si indukuju ovulaciu aktom párenia); nahromadenie spermii v semennikoch sa skor ci neskor uvolni pri spontannej ejakulacii a nasilne zadrziavanie ejakulacie nie je pre telo zdrave ani normalne (celibat a absolutne sexualna zdrzanlivost je neprirodzena)

bolest je sposob, ktorym telo upozornuje, ze nieco nie je v poriadku a bolo by vhodne dovod bolesti odstranit; neodstranenie alebo ignorovanie bolesti ma zvycajne negativne nasledky

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  15:19:07  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
guest, Mx to napisal dobre, lebo Laco44 napisal:
citácia:
Nejaký strašný pretlak. Vraj sa to stáva málokedy, ale stáva sa. Ak je muž dlhšie silne vzrušený a potom to potlačí, môžu nastať bolesti až na omdletie. A Boží zákon je tu na to aby sme žili a nie preň zomreli, - učil nás Ježiš, keď liečil v sviatočný deň, a niektorí ľudia si tiež mysleli, že tým hreší.

...ak je muz dlhsie silne vzruseny..

vidis? Takze on sam si to sposobil a namiesto toho, aby sa "odvzrusil", tak bol v tom... takze ked by si daval pozor, nic by sa mu nemuselo stat, nemuseli by byt ziadne bolesti.

Okrem toho nam ludom zachovavat Bozie zakony a prikazania je velmi tazke, je to pre nas nemozne, ale Bohu nie je nic nemozne. Kto Mu veri, tak to ide, chce to chcenie.

A ani to chcenie nejde bez Boha. Bez Neho sa neda urobit vobec nic, vsetko je to Jeho moc a uplne od Neho zavisime. Sme Nanho uplne odkazany.

A kto tomu neveri, nech vykrikne Bohu - ukaz mi, ako velmi som na Tebe ó, Boze, odkazany!

Kto tomu neveri a nie je ochotny toto Bohu povedat, tak moze byt 1 pricina, preco - co ak v Neho niekto neveri.

Pre takychto ludi tu mam insiu vetu:

Boze, ak naozaj si, ukaz mi, ako velmi som na Tebe odkazany!

A ak ani toto niekto nebude schopny vyslovit a aj nadalej bude provokovat Boha, tak... Boh nenecha nic bez trestu, treba na to pamätat.

A este nieco:
Jezis Kristus neprisiel volat spravodlivych, On prisiel volat hriesnikov, lebo nikto z nas nie je dokonaly.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  21:27:06  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
Lucia – choď si zasa zaonanovať a snívaj si pri tom vlastné sny, a o moje sa nestaraj, onanovala si už nespočitateľne veľa krát, takže prax máš bohatú. Alebo ak chceš, tak mi porozprávaj o čom snívaš keď onanuješ? To by bolo zaujímavejšie. Takže o čom dievča? Ha? Ako ťa niekto znásilňuje? Alebo niečo iné? či už mi to porozprávaš alebo nie, v každom prípade ti v onanii prajem len krásne zážitky. Ahoj

citácia:
Vnímam to teda tak, že Ježiš vlastne sám seba nepochopil. On predsa vôbec nemal v bolestiach zomrieť na kríži... A On predsa uzdravil každého chorého, všetci chorí na Zemeguli boli ním vždy uzdravení, či?
Pôvodne zaslal Mx - 09 január 2014 :  11:37:49



Mx - On áno. Ja ale obetný baránk nie som. A uzdravil každého, kto k nemu šiel. A tie ostatné rady si už láskavo nechaj pre seba. Alebo si choď tiež znova zaonanovať, tiež si to robil nespočitateľne veľa krát, tak načo ta pretvárka tu? Tiež ti prajem krásne zážitky pri najbližšej onanii. A naozaj úprimne.




Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  22:17:08  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:

a namiesto toho, aby sa "odvzrusil",
Pôvodne zaslal sinceretly - 09 január 2014 :  15:19:07



sinceretly – Ty si v tej svojej zvláštnej nábožnosti taký vtipný, že sa naozaj občas aj zasmejem.

A za to ťa naučím nejakú peknú teológiu, napríklad tu o onanovaní. Pokúsim sa to dať aj do takého tebe podobného štýlu aby si tomu dobre rozumel. A najprv na úvod aby si tomuto plne rozumel, keby Boh nechcel aby ľudia onanovali, tak by to tak aj zariadil. Alebo by nám dal pohlavie na také miesto aby sme naň rukami nedočiahli, napríklad na chrbát medzi lopatky. Ale spravil to práve naopak, lebo taká bola Božia vôľa aby ľudia túto krásnu činnosť robili. Aby ľudia mali túto slasť aj keď sú sami. Lebo Boh je veľmi dobrý a milosrdný tak nám to doprial. A mali by sme mu byť za to vďační. Boh je taký dobrý, že nám dal tento krásny dar zo svojej lásky,

- a teraz pozor, teraz to len bude zaujímavé - a teda kto tento dar odmieta a neonanuje dopúšťa sa vlastne hriechu. Chápeš. A láska k nám je veľká a nekonečná, a keďže je nekonečná, mali by sme onanovať čo najviac aby sme dosiahli nekonečno. A kto to dosiahne ten dosiahne večnú blaženosť v nebi, čiže kto neonanuje, alebo onanuje len málo, do neba sa vlastne ani nemôže dostať, lebo nebo je nekonečné. A my musíme v onanii sa snažiť teda dosahovať tú nekonečnosť, takže vlastne by sme mali onanovať stále, nepretržite, furt, lebo čim viac, tým sme bližšie k nebu. A veď to vlastne aj sám cítiš tú slasť keď onanuješ – to si sa vtedy priblížil k nebu. Lebo v nebi všetci cítia len slasť, no a tá onania je slasť, je to krásna príchuť neba a už len treba rozmýšľať ako to nebo dosiahnuť natrvalo. Čo znamená musíme rozmýšľať ako by sa dalo čo najviac a stále onanovať aby sme stále pociťovali to slastné nebo a furt a nepretržite. Toto je nová náročná práca pre Cirkev a jej teológov na najbližšie storočia, aby nás naučili správne onanovať tak aby sme mohli dosahovať stále tú vytúženú nebeskú slasť. Veď tak sa aj modlievame – Ako v nebi tak i na zemi. Už to len previesť tak aby sme to nebo na zemi pociťovali stále a nie len chvíľu. Preto Cirkev má naozaj náročnú úlohu, ale vieme že všetko je možne a keď budeme mať silnú vieru, dajú sa aj vrchy prenášať, a to znamená, že vďaka silnej viere budeme môcť určite raz aj trvalo onanovať a tým si vychutnávať tie trvalé slasti. Budeme mať nebo stále. Takže treba mať hlavne silnú vieru a veriť že sa nám to podarí, a raz sa nám to určite podarí. Ver tomu.


Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  01:45:05  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
Ešte niekto niečo?

Všetci ste si v onániách veselo užívali a mne budete radiť aby som sa radšej v bolestiach trápil, než to spravil, tak to hej, farizejstvo milujem.


A gratulujem

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  01:54:46  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Čo bolo to bolo, keď sa niečo Bohu neľúbi tak čo spravíš.

Pozri sa sem, inde sú mučení a vraždení za vieru, a my Európania si svoje kresťanstvo niekedy nevieme vážiť.
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=15723

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  02:47:28  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:
Čo bolo to bolo, keď sa niečo Bohu neľúbi tak čo spravíš.


Koki – tak potom máš mlčať, sám to robíš a chceš inému niečo hovoriť, tak sa správali len farizeji. Ale s tým Bohom je to tiež veľmi otázne. Kedy a kde to Boh povedal? Nikde to v Písme nie je. Hovoria to len kňazi a ani oni niektorí nie sú si celkom istí. A pozri si túto tému a hlavne tie všetky Pierrove príspevky, ale všetky, hlavne tam ďalej, ten to tiež pekne spochybnil:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3898

A prosím ťa nepleť jednu vec s druhou. Onaniu, ktorú sám robíš, s prenasledovaním za vieru. Som si takmer istý, žeby som neopustil svoju vieru v Ježiša ani v prenasledovaní. Ale to je iná téma.

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  13:01:22  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
no tvoj podpis a tvoje slová sú tiež v rozpore. nie si potom aj ty farizej?

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  13:43:58  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Laco44, ja nikoho neodsudzujem, nikomu netvrdím, že onanuje a myslím si, že útokom na Luciu si šliapol riadne vedľa. Myslím, že je na mieste ospravedlnenie.

Ale na druhej strane, chápem, stalo sa mi viac krát, že ma alkoholik presviedčal, že aj ja určite tajne pijem a že to bez toho nejde a že je to pre človeka prirodzené veď predsa prečo by nám Boh dával ústa a enzýmy na trávenie alkoholu? Nuž, aktuálnemu alkoholikovi nevysvetlíš, čo je na jeho konaní zlé. Keď sa z neho stane abstinujúci alkoholik, začne vidieť veci inak.

A je to rovnaké takmer so všetkými pudmi, ktoré majú byť u človeka ovládané vôľou a nie ovládať vôľu.

Vieš, podľa mňa si slaboch. Namiesto toho, aby si napísal, že porozmýšľaš, naštuduješ si, alebo že si iného vyznania, začneš tu na nás útočiť. Čo iné je to ako znak slaboštva a nezrelosti? Ešte by to mohol byť znak závislosti. A toto prosím Ťa zober osobne, lebo je to tak myslené. Že urážaš mňa mi nevadí, ale že mi urážaš priateľov, to už mi vadí.

Vieš, máš pravdu, práve preto, že všetci stále len masturbujeme, tak naše deti nemajú čo jesť ani piť, nemajú čo na seba a ani kde bývať. Mne za to celkom isto aj v robote platia a píšem si to do výkazu práce. Hm, smutné, aké to môže mať vedľajšie následky, vyzerá to, že staré morálky mali predsa pravdu. Zmysel a názov tohto hriechu "ipsácia" hovorí za všetko. Masturbácia evidentne spôsobuje u niektorých jedincov odumieranie buniek sociálneho centra mozgového kmeňa a nie vysychanie ruky.

Prajme Ti veľa a veľmi veľa krásnych zážitkov bez masturbácie takých, ktoré sú omnoho krajšie ako masturbácia a trvácnejšie.

PS: Len preto, že s nejakou slabosťou bojujem, nebudem si predsa znižovať latku (hlavne, keď ju nastavil Boh raz a navždy).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  13:45:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Laco44, svojimi prispevkami si napisal, ze onania je hriech a v tom dalsom si napisal, ze to nie je hriech ani omylom. Nejake divne, nie?

Okrem toho sv. Augustin napisal: ,,Kazdodenne umieram."

Mame umierat hriechu a zit v Kristovi a bez Boha sa to neda, nam ludom je zit sväto nemozne, ale Bohu nie je nic nemozne.

Treba si priznat pravdu taku, aka naozaj je. Nie ze sme slabi, ale ze sme uplne bezmocni a uplne odkazani na Boha.

Nikto z nas nie je dokonaly a upadame do hriechov preto, lebo si myslime, ze uz viac nezhresime, pritom si neuvedomujeme vlastnu nedokonalost, ved ked spravodlivi ludia, ktori skutocne ani raz nezhresili samych seba nepokladali za spravodlivych a bali sa samych seba za takych mat pred Bohom - lebo by vedeli, ze Boh by im hned ukazal, ze nie su spravodlivi, lebo aj ked boli, tak ajtak boli nedokonali a => co nie je dokonale je vsetko mozne, len nie dokonale a clovek moze byt dokonaly, spravodlivy, sväty len z Bozej milosti a takyto clovek nie je sväty v pravom zmysle slova, ked je sväty, lebo vsetko to su Bozie nezasluzene milosti z nesmiernej lasky k nam.

Je to proste Boh. Nie my. Vsetko mame od Neho a nic nemame od seba. Vsetko to, co nam daroval Boh z nesmiernej lasky k nam, nam dal preto, aby sme boli toho spravcami a aby sme sa s Jeho mocou o to starali a zveladovali poklady, ktore nam daroval z nesmiernej lasky k nam, aby sme mali lasku k Nemu a k druhym a nikdy nic nase nebolo, nie je a ani nebude, a ti sväti, ktori to maju, tak Boh im sice hovori, ze je to ich, ale to hovori z lasky k nim, pritom v skutocnosti vsetko patri Bohu-Otcu. Boh-Otec daroval Jezisovi Kristovi vladu, je kralom v Nebi a Jezis Kristus toto zelezne zezlo, ktore Mu dal Boh-Otec daruje tym, ktorym je to pripravene. V skutocnosti vsetko patri Bohu-Otcu a my vsetci sme len toho spravcami a to aj vtedy, ked nam Boh hovori, ze nieco je nase, tak to len preto, aby sme boli my vsetci 1 velka rodina a tam, kde panuje nekonecna laska k Bohu a k druhym, cize v nebi, tak tam je jedno, kto ma aky titul.

Sledujte, o tomto vsetkom je rec:
citácia:
Predstavení majú slúžiť - 41 Keď to počuli ostatní desiati, začali sa mrzieť na Jakuba a Jána. 42 Ježiš si ich zavolal a povedal im: „Viete, že tí, ktorých pokladajú za vládcov národov, panujú nad nimi a ich veľmoži majú nad nimi moc. 43 Medzi vami to tak nebude. Ale kto sa bude chcieť stať medzi vami veľkým, bude vaším služobníkom. 44 A kto bude chcieť byť medzi vami prvý, bude sluhom všetkých. 45 Lebo ani Syn človeka neprišiel, aby sa dal obsluhovať, ale aby slúžil a položil svoj život ako výkupné za mnohých.“
http://www.ssv.sk/BIBLIA/page.php?id=48

a
citácia:
13 Tu mu prinášali deti, aby sa ich dotkol. Ale učeníci, ich okrikovali. 14 Keď to Ježiš videl, namrzený im povedal: "Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo. 15 Veru, hovorím vám: Kto neprijme Božie kráľovstvo ako dieťa, nevojde doň." 16 Potom ich objímal, kládol na ne ruky a požehnával ich.


Ja som to najlepsie pochopil v hrach - v multiplayeroch - ze najlepsi server je taky, kde je skvely admin team, kde admini dovolia svojim podriadenym-hracom vsetko, co si len zaziadaju, ale musi to byt v sulade s ich pravidlami, ktore si stanovili. Najlepsi server je taky, kde sa hrac neciti ako hrac a admin ako admin, ale kde su vsetci jedno. Kde je kazdy pre kazdeho a kde kazdy podporuje kazdeho a kazdy sa o kazdeho navzajom vzorne a laskyplne stara a kazdy sa kazdemu snazi co najviac jak je to len mozne vyhoviet z lasky k nemu. Taky server je dokonaly. A kedze tento svet nie je dokonaly, v tomto svete mozeme vidiet len naznaky Neba, ako to je v Nebi - tam panuje nekonecna laska k Bohu a ku druhym, v Biblii je napisane, ze:
citácia:
1. list Korinťanom
(EKU - Ekumenický preklad)
1Kor 2, 1-16
1 Aj ja, bratia, keď som prišiel k vám, neprišiel som vám ohlasovať Božie tajomstvo so vznešenosťou slova alebo múdrosti. 2 Rozhodol som sa totiž, že medzi vami nebudem poznať nič iné okrem Ježiša Krista, a to ukrižovaného. 3 Aj ja som bol medzi vami slabý, preniknutý veľkým strachom a chvením; 4 moje slovo a moje ohlasovanie nespočívalo v presvedčivých slovách múdrosti, ale v dokazovaní Ducha a moci, 5 aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci. 6 Múdrosť však hovoríme medzi dokonalými, no nie múdrosť tohto veku ani kniežat tohto veku, ktoré hynú, 7 ale hlásame v tajomstve skrytú Božiu múdrosť, ktorú Boh pred vekmi určil nám na slávu. 8 Nikto z kniežat tohto veku ju nepoznal; veď keby ju boli poznali, neboli by ukrižovali Pána slávy. 9 Ale ako je napísané: Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo a čo ani do ľudského srdca nevstúpilo, to pripravil Boh tým, čo Ho milujú. 10 Nám to však Boh zjavil skrze Ducha, lebo Duch skúma všetko, aj Božie hlbiny. 11 Veď kto z ľudí vie, čo je v človeku, ak nie duch človeka, ktorý je v ňom? Tak ani Božie veci nepozná nikto, len Boží Duch. 12 My sme však neprijali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme poznali, čo nám Boh daroval. 13 O tom aj hovoríme, nie však naučenými slovami ľudskej múdrosti, ale tými slovami, ktoré učí Duch; a tak duchovné veci vysvetľujeme duchovne. 14 Telesný človek neprijíma veci Božieho Ducha; sú mu totiž bláznovstvom a nemôže ich poznať, pretože sa posudzujú duchovne. 15 Ale duchovný človek posudzuje všetko, jeho však neposudzuje nik. 16 Veď kto poznal Pánovu myseľ, aby ho poúčal? My však máme myseľ Kristovu!

1Kor 2, 1-16

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  13:58:22  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
dobre napisanet

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

derek

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  14:11:38  Zobraziť profil  Pridať derek do zoznamu priateľov

Mx, chceš povedať, že ty si nikdy nemasturboval? Lebo ak áno, potom môžeš naozaj jedine mlčať a nie dávať Lacovi také hlúpe rady, že aby radšej bol v bolestiach. To už je až vrchol farizejstva. Každý z vás, kto niekedy mastrurboval, môže už jedine len mlčať.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 10 január 2014  ~  Posledná návšteva: 22 marec 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  14:13:32  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
derik, zjavne si si neprecital toto:
citácia:
guest, Mx to napisal dobre, lebo Laco44 napisal:
citácia:
Nejaký strašný pretlak. Vraj sa to stáva málokedy, ale stáva sa. Ak je muž dlhšie silne vzrušený a potom to potlačí, môžu nastať bolesti až na omdletie. A Boží zákon je tu na to aby sme žili a nie preň zomreli, - učil nás Ježiš, keď liečil v sviatočný deň, a niektorí ľudia si tiež mysleli, že tým hreší.

...ak je muz dlhsie silne vzruseny..

vidis? Takze on sam si to sposobil a namiesto toho, aby sa "odvzrusil", tak bol v tom... takze ked by si daval pozor, nic by sa mu nemuselo stat, nemuseli by byt ziadne bolesti.

Okrem toho nam ludom zachovavat Bozie zakony a prikazania je velmi tazke, je to pre nas nemozne, ale Bohu nie je nic nemozne. Kto Mu veri, tak to ide, chce to chcenie.

A ani to chcenie nejde bez Boha. Bez Neho sa neda urobit vobec nic, vsetko je to Jeho moc a uplne od Neho zavisime. Sme Nanho uplne odkazany.

A kto tomu neveri, nech vykrikne Bohu - ukaz mi, ako velmi som na Tebe ó, Boze, odkazany!

Kto tomu neveri a nie je ochotny toto Bohu povedat, tak moze byt 1 pricina, preco - co ak v Neho niekto neveri.

Pre takychto ludi tu mam insiu vetu:

Boze, ak naozaj si, ukaz mi, ako velmi som na Tebe odkazany!

A ak ani toto niekto nebude schopny vyslovit a aj nadalej bude provokovat Boha, tak... Boh nenecha nic bez trestu, treba na to pamätat.

A este nieco:
Jezis Kristus neprisiel volat spravodlivych, On prisiel volat hriesnikov, lebo nikto z nas nie je dokonaly.

Pôvodne zaslal sinceretly - 09 január 2014 :  15:19:07


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

derek

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  14:29:56  Zobraziť profil  Pridať derek do zoznamu priateľov
sinceretly, Ty máš všade strašne veľa rečí. Dám ti jednu dobrú radu, ktorá je dokonca starým ľudovým príslovím a múdrosťou:

Hovoriť - striebro, mlčať - zlato.


Skús sa začať riadiť podľa tejto rady. Vyber si to cennejšie - zlato.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 10 január 2014  ~  Posledná návšteva: 22 marec 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  14:51:42  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:

Mx, chceš povedať, že ty si nikdy nemasturboval? Lebo ak áno, potom môžeš naozaj jedine mlčať a nie dávať Lacovi také hlúpe rady, že aby radšej bol v bolestiach. To už je až vrchol farizejstva. Každý z vás, kto niekedy mastrurboval, môže už jedine len mlčať.


Pôvodne zaslal derik - 10 január 2014 :  14:11:38



Argumentácia par excellence. Čiže ani abstinujúci alkoholik nemôže radiť aktuálnemu alkoholikovi. Ani lekár, ktorý dostal rakovinu nesmie už viac liečiť onkologických pacientov. A obvoďák, čo dostal chrípku, má vrátiť licenciu?

Ja som ho neposudzoval a netvrdil som, že ja som svätý. Ponúkol som mu riešenie (a áno aj z vlastnej skúsenosti), ktoré je v zhode s katolíckou morálkou, aj keď spôsobuje určité nepohodlie. Ale aj nezabiť a strpieť suseda, ktorý ma ohovára a osočuje kade chodí, mi spôsobuje určité nepohodlie a čo teraz? Problém je, že katolíci nehovoria, že sú dokonalí, ale že keď padneme, máme sa vyznať, vstať a ísť ďalej a nerobiť okolo toho také tanečky. Nebudem podliezať latku, keď ju mám preskočiť. Boh nám nedal prikázania preto, aby nás ničil, ale aby nás ochránil pred nami samými a aby nás urobil šťastnými. Obchádzaním a porušovaním Jeho zákonov škodíme sebe i druhým.

Ale nechajme to, lebo Laco44 sa už nemôže brániť.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

derek

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  15:07:12  Zobraziť profil  Pridať derek do zoznamu priateľov
Abstinujúci alkoholik môže akurát tak hovoriť o svojom vlastnom živote. A ten druhý alkoholik si z toho môže /aj nemusí/ niečo pre seba vybrať.

Príklad lekára, ktorý aj sám ochorie, je už iný, lebo on k liečeniu iných bol splnomocnený.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 10 január 2014  ~  Posledná návšteva: 22 marec 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2014 :  15:24:04  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
derik, Mx tu napisal svedectvo.

Preco si potom napisal:
citácia:

Abstinujúci alkoholik môže akurát tak hovoriť o svojom vlastnom živote. A ten druhý alkoholik si z toho môže /aj nemusí/ niečo pre seba vybrať.

Príklad lekára, ktorý aj sám ochorie, je už iný, lebo on k liečeniu iných bol splnomocnený.



Ved Mx podal svedectvo sam o sebe a je len na druhych, ci si z toho zoberu priklad.

A este nieco - chcel si odo mna, aby som sa ozval, a ked sa uz konecne ozvem, ty na mna takto?:
citácia:

sinceretly, Ty máš všade strašne veľa rečí. Dám ti jednu dobrú radu, ktorá je dokonca starým ľudovím príslovím a múdrosťou:

Hovoriť - striebro, mlčať - zlato.


Skús sa začať riadiť podľa tejto rady. Vyber si to cennejšie - zlato.

nejake divne, nie?

Lebo naozaj, ak by si si precital to, co som napisal, potom by si nenapisal to, co si napisal, ale ty si to aj napriek tomu napisal.

A po tom vsetkom aj dalsie komenty. Naco? Preco to robis?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Evolúcia Téma Next Topic: Adam a Eva  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06