Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Evolúcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia
Strana: z 29

LenSaPytam

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2011 :  23:30:59  Zobraziť profil  Pridať LenSaPytam do zoznamu priateľov
Zdravím vás :) V prvom rade chcem upozorniť, že nemám v záujme vyvracať vašu vieru, ale chcem sa len normálne spýtať, na pár vecí, ktoré mi vŕtajú v hlave :) Už dlho ma zaujíma jedna vec. Občas počujem veriacich, ktorí pokojne povedia, že uznávajú evolučnú teóriu. Ja ako ateista neviem pochopiť, ako dokáže veriaci človek spojiť evolúciu so svojou kresťankou vierou. Preto sa vás chcem spýtať, či v tom nevidíte rozbroje. Zároveň chcem upozorniť, že v tejto téme nechcem dokazovať evolúciu. O to tu nejde. Ak v ňu neveríte, tak smozrejme nemáte žiadny problém, čo sa týka v spájaní kresťanstva a evolúcie. Preto by som bol rád keby reagovali tí, ktorí "veria" v evolúciu.
Aby som formuloval teda pár otázok: ako vidíte vývoj človeka? Zasahoval do toho Boh? A čo duša, majú ju aj ostatné živočíšne druhy alebo len ten náš, a ak áno, kedy v evolúcii sa objavila? A ako chápete genezis? Myslím stvorenie života. (pokiaľ viem, nejedná sa tam o žiadnej evolúcii, ale Boh jednoducho len stvoril človeka a potom všetko ostatné).
Ďalej ma zaujímajú aj dinosaury. Ak teda Boh stvoril život, následne riadil evolúciu, načo vyvíjal dinosaurov, keď nakoniec aj tak zahynuli? Samozrejme, že vy to nemáte ako vedieť, ako to Boh zamýšlal, len chcem počuť váš názor :)
Ďakujem za odpovede :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 04 august 2011  ~  Posledná návšteva: 05 august 2011 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2011 :  18:35:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ja osobne vidím evolúciu len ako spôsob, ako Boh stvoril všetko živé na Zemi. Pokiaľ z nej nevylúčime Boha, nevidím žiadny problém s katolíckou vierou.

S vývojom človeka je problém v tom, že človek sa skladá z tela a duše. Evolúciou ale mohlo vzniknúť len telo, duša evolučne nemá ako vzniknúť, keďže ju máme len my, ľudia. V každom prípade, o evolúciu človeka (v zmysle evolúcie ľudského tela) sa nezaujímam, pretože hoci je paleontológia mojím asi najväčším koníčkom, ja som skôr na staršie veci.

Ohľadom Genezis - čiastočná odpoveď sa dá nájsť aj vyššie, no ja nie som exegétom a v exegetike sa ani moc nevyznám, aby som sa mohol vyjadriť nejak presne.

Vo vyhynutí niektorých skupín organizmov nevidím problém. Boh mal na to určite dôvod.

PS: Dinosaury nevyhynuli, stále sú medzi nami. Akurát im nadávame do vtákov

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

LenSaPytam

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2011 :  18:56:00  Zobraziť profil  Pridať LenSaPytam do zoznamu priateľov
citácia:
PS: Dinosaury nevyhynuli, stále sú medzi nami. Akurát im nadávame do vtákov

Samozrejme, ale väčšina z nich sú "fuč"... Ak by som niečo vytvoril, nevidím dôvod prečo by som to následne (alebo väčšiu časť z toho) zničil.
citácia:
S vývojom človeka je problém v tom, že človek sa skladá z tela a duše. Evolúciou ale mohlo vzniknúť len telo, duša evolučne nemá ako vzniknúť, keďže ju máme len my, ľudia.

Myslel som, že duša je vedomie, ktoré naopak vzniklo v priebehu evolúcie, a nie len jeden krát u nás. (napr. delfíny albo niektoré primáty vrátené nás)
Čo teda vidíte pod pojmom duša, ak to nie je (len) vedomie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 04 august 2011  ~  Posledná návšteva: 05 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2011 :  19:29:05  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
reconquistador odpovedal podla urovne pociatocnych otazok vecne a uspokojivo tak, ze ja ako ateista co sa slusne vyzna do tejto teorie, nemam potrebu voci nemu oponovat

admin moze zamknutv temu, lebo skor ci neskor sa najde nejaky veriaci co zacne evolucnu teoriu rozoberat a zavádzat, a ja neodolam a zacnem oponovat a uzamkne sa to aj tak a este k tomu bez dokoncenia diskusie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

LenSaPytam

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2011 :  19:49:17  Zobraziť profil  Pridať LenSaPytam do zoznamu priateľov
OK, berem to ako uspokojivé aj ja. Zbytočne by som sa dostal aj ja k veciam, kde je už veriaceho pohľad na vec diametrálne odlišný... Predošlé otázky teda pokojne môžte ignorovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 04 august 2011  ~  Posledná návšteva: 05 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  12:25:53  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Ja ako ateista si myslím, že Kresťan by nemal v evolúciu veriť, pretože v Biblii, knihe Genezis sa píše niečo iné. A kto tvrdí, že je to len obrazné, tak KLAME, pretože pokiaľ by tie príbehy boli obrazné, nikto by ich nepísal a cirkevní predstavení by nešli genezisom proti Darwinovi. Teda chcem tým povedať to, že voľakedy plnili všetky veci, ktoré dnes považujeme za obrazné, alebo z a kultúrne pamiatky nejaký význam.
Kto povie, že Genezis bol vždy myslený obrazne, tak ja mu hovorím, že ani pyramídy nikto nestaval pre nejaký účel, ale čisto len ako umenie a umelecké dielo.

Kto verí v to, že Boh evolúciou vytvoril človeka a dal mu dušu ide zasa proti rozumu. Ten človek popiera budúci vývoj človeka a náboženstva a jeho morálky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  13:14:59  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Lubomir,
prírodoveda sa zaoberá otázkou AKO vznikol človek.
Náboženstvo sa zaoberá otázkou PREČO vznikol človek a aký má to všetko ZMYSEL.
Je naozaj taký problém toto pochopiť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  13:23:04  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Lubomir,
prírodoveda sa zaoberá otázkou AKO vznikol človek.
Náboženstvo sa zaoberá otázkou PREČO vznikol človek a aký má to všetko ZMYSEL.
Je naozaj taký problém toto pochopiť?

Pôvodne zaslal rudy - 06 august 2011 :  13:14:59



Ja tvrdím, že týmito vetami ideš proti Bilblii, pretože tam je napísané aj ako vznikol človek a ak neveríš tomu "ako", nemá význam veriť ostatným veciam, nakoľko môžu byť rovnako vymslené. Ty si proste z Biblie selektívne vyberáš čo chceš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  13:52:57  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lubomir,
prírodoveda sa zaoberá otázkou AKO vznikol človek.
Náboženstvo sa zaoberá otázkou PREČO vznikol človek a aký má to všetko ZMYSEL.
Je naozaj taký problém toto pochopiť?

Pôvodne zaslal rudy - 06 august 2011 :  13:14:59



Ja tvrdím, že týmito vetami ideš proti Bilblii, pretože tam je napísané aj ako vznikol človek a ak neveríš tomu "ako", nemá význam veriť ostatným veciam, nakoľko môžu byť rovnako vymslené. Ty si proste z Biblie selektívne vyberáš čo chceš.

Pôvodne zaslal lubomir - 06 august 2011 :  13:23:04


S nechápajúcim človekom sa neoplatí diskutovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  13:55:18  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Lubomir,
prírodoveda sa zaoberá otázkou AKO vznikol človek.
Náboženstvo sa zaoberá otázkou PREČO vznikol človek a aký má to všetko ZMYSEL.
Je naozaj taký problém toto pochopiť?

Pôvodne zaslal rudy - 06 august 2011 :  13:14:59



Ja tvrdím, že týmito vetami ideš proti Bilblii, pretože tam je napísané aj ako vznikol človek a ak neveríš tomu "ako", nemá význam veriť ostatným veciam, nakoľko môžu byť rovnako vymslené. Ty si proste z Biblie selektívne vyberáš čo chceš.

Pôvodne zaslal lubomir - 06 august 2011 :  13:23:04


S nechápajúcim človekom sa neoplatí diskutovať.

Pôvodne zaslal rudy - 06 august 2011 :  13:52:57



Presne tak. Navyše ak ten človek z Biblie vytrháva čo chce.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  20:27:16  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Lubomir, niektoré veci v Písme sú doslovné, niektoré metaforické a existuje jasne určená autorita, ktorá ma určovať, ktoré sú ktoré ;)

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  21:06:55  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Lubomir, niektoré veci v Písme sú doslovné, niektoré metaforické a existuje jasne určená autorita, ktorá ma určovať, ktoré sú ktoré ;)

Pôvodne zaslal Godwin - 06 august 2011 :  20:27:16



Tá určená autorita nie je určená, len vy si myslíte že je určená (ostatné náboženstvá a kresťanské odnože majú iný názor) a už keď sme pri tej autorite, tak tá to vysvetľuje ako jej to vyhovuje. Pápeži v minulosti sa vyjadrovali o evolúcii asi takto "je to odlúčenie Boha, ide to proti Bohu, nemožno pochybovať o Biblii ako takej atď".

Pápež Pelagius v liste "Humani generis" (apríl 557) Denz..228a:"Vyznávam, že všetci ľudia počnúc Adamom až do skončenia sveta sa rodia a umierajú s Adamom a jeho ženou, ktorí sa nezrodili z rodičov , ale boli stvorení a to Adam zo zeme a žena z jeho rebra".

Lateránsky koncil v roku 1215.Denz.428: " Pevne veríme a vyznávame...že Stvoriteľ všetkých viditeľných a neviditeľných vecí...svojou všemohúcou silou stvoril každé stvorenie z ničoho..."

Florentský koncil(1438-1445)Denz. 706: " Čo najsilnejšie veríme a vyhlasujeme, že ...Stvoriteľ všetkých vecí...z jeho dobroty stvoril všetky stvorenia z ničoho."

1.Vatikánsky koncil (1869-1870)Denz. 1805: "Ak niekto nevyznáva, že všetky veci vo svete, či už duchovné alebo hmotné neboli stvorené Bohom z ničoho, nech je prekliaty."

Pius XII. v Humani generis z 12.augusta 1950:

"Ozývajú sa hlasy, aby katolícke náboženstvo bralo väčší ohľad na pozitívne vedy. To je chvályhodné, pokiaľ sa týka skutočností, ktoré sú jasne dokázané a naopak, ak ide iba o hypotézy, vtedy musíme byť veľmi opatrní, aj keby boli nejako vedecky zdôvodňované a najmä ak je dotknutá náuka Sv.Písma alebo tradície. Nemožno ich vôbec pripustiť, ak tieto odvážne domnienky odporujú nepriamo alebo priamo náuke zjavenej Bohom...Vo svojej pochybnej smelosti títo bádatelia prekračujú hranice slobodnej diskusie, lebo chovajú sa tak, ako keby pôvod ľudského tela z už existujúcej hmoty bol jasne dokázaný a ako keby pramene Božieho Zjavenia nič neobsahovali...veriaci kresťania nesmú prijať názor, že nie všetci ľudia pochádzajú od Adama, alebo že Adam znamená kolektívne meno pre mnoho prarodičov...to by sa nedalo zlúčiť so zjavenou pravdou o dedičnom hriechu..."

Pápež Pio IX

"(Darwinismus) nepotřebuje ani zamítnutí, vždyť jde o odcizení od Boha a příklon k materialismu skrze zkaženost, která hledá podporu ve světě bájí... "


Potom ani pyramídy neplnili účel, oni tí egypťania ich postavili len tak pre krásu.
Sa spamätaj, v minulosti takýmto príbehom ľudia verili, takisto ako pohania verili na všelijaké sudičky, víly a baby jagy.

a ešte toto:
http://www.elabs.com/van/evoluce-a-cirkev.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  21:37:57  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Tá autorita určená je. Katolícku cirkev určil sám JK, to, že sa od nej bludári odštiepovali nijako nenarúša jej autoritu.

A vyhlásenia pápežov nie sú neomylné, iba v oblasti vierouky ;)

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  21:47:31  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Tá autorita určená je. Katolícku cirkev určil sám JK, to, že sa od nej bludári odštiepovali nijako nenarúša jej autoritu.

A vyhlásenia pápežov nie sú neomylné, iba v oblasti vierouky ;)

Pôvodne zaslal Godwin - 06 august 2011 :  21:37:57



No podľa Judaistov ste bludári vy :-)

Aha, takže som nevedel, že pápežské encykliky a pápežové vyhlásenia kresťania nemusia brať vážne. A podobne som ani len netušil, že kresťania si myslia, že vatikánska komisia niekedy len tak niečo strelí do vetra.

Alebo vieš čo ? Ani by som nepovedal, že Kresťania si myslia, že pápeži niekedy vysvetlili zle Bibliu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2011 :  22:11:58  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
A čo, že sme podľa judaistov bludári? Oni sú tí, ktorí neuverili v spasiteľa, aj keď ich písmo ho predpovedalo.

Pápeži sú tiež ľudia a môžu sa mýliť, lubomir.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  10:30:49  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Evolucia je blud.

clovek sa nevyvinul z opice, a ani opica z cloveka (ako to najnovsie '' vyskumy'' predkladaju ludom.

Boh stvoril cloveka na Svoj obraz.
Boh je trojjediny, a cloveka stvoril tiez akoby zzlozeneho z troch sucasti.(neviem ako to nazvat)

telo, duch , a dusa.

cloveku dal celu zem a vsetko co na nej je aby mu vladol.

cize vsetky zvierata a tvorstvo potom ma telo, a dusu, ale ducha nie.

BOH nam pri stvoreni vdychol svojho Ducha,..a tak clovek ozil, ako to je napisane v Biblii.


z biblickeho hladiska je tam este niekolko vyjadreni, ktore vyvracaju evolucnu teoriu, ..nespomeniem si kde.


a z hladiska ludskeho, uz skuseny biologovia vyvratili davno tuto teoriu.
ludom sa to len predklada, aby to zhltli.

bola to ''fajn'' teoria, ked este zil darwin,pred 200 rokmi,ked biologovia nevedeli skoro nic ako funguje ludske telo a podobne.

preto sa to nazyva aj TEORIA, lebo nieje podlozena dokazmi.

na internete sa objavilo zopar ''dokazov'', podvodov, ktore boli predsunute, aby zmiatli cloveka,a aby to im hralo do karat. boli tam pripravene kosti opice a cloveka,a este aj zo zvierat, akoby zmiesane v jednej kostre, aby to neako vyzeralo.

a teraz trocjha vedi:

z hladiska evolucie nieje mozne aby sa clovek ''vyvinul''

na to su potrebne geneticke mutacie, ktore samozrejme obcas vzniknu, to je pripad mozno 1:1000000, ale takyto jedinci su nanchylni na choroby a skoro vymieraju. taktiez sa musia najst takyto dvaja jedinci, ak chcu splodit dalsieho jedinca a to je sanca milion krat milion, cize...asi 100 miliard.

nerealne, no ale aj ak bi sa to udialo, bolo bi potrebnych niekolko milionov takychto mutacii, aby sa clovek ''vyvinul'' z opice.

cize to je zas, milion, krat 100 miliadr.. a to je uz pekne vysoke cislo

..v prirode existuje nieco ako prirodzeny vyber.

cize si zdrave jedince vyberaju tiez co najzdravsie jedince, aby ich rod nezanikol a aby boli aj ich potomkovia co v najllepsej kondicii.

napriklad svorka vlkov.

na celo svorky sa vzdy vyberie najlepsi a najsilnejsi jedinec, aby ich viedol, a on si potom vybera samice, aby s nimi splodil potomkov.aby boli tiez aspon tak silne a mozne ako on.


filozofia:

ak bi sa clovek vyvijal dalej... (filozoficky sa evolucia neda zastavit)..a chcel bi mat kridla, aby lietal, tak musi byt zo zaciatky neaky pociatok kridel, aby sa mohli rozvyjat.cize taky pociatok nevznikne niako,a rozvyjanie bi nepomohlo, akurat bi mal problemy s klbmi na lopatkach, zmohutneli bi mu svaly na chrbte. ako pri posilnovani.

je este kopa inych vedeckych vyjadreni , kde je tento nonsens vyvrateni.


a na vytvorenie genetickej mutacie je potrebny neaky podnet...ako radioaktivita,a ta v minulosti nebola volne pristupna v prirode ( minimalne)


amen. :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  11:34:08  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Tak tak MartinQo :)

Úprimne - ja mám velku zabavu z toho, ako mi niekto s vážnou tvárou do očí tvrdí, že sme sa vyvinuli z opice!
a čo je ešte lepší fór - vraj sme sa mohli vyvinúť aj z delfína
delfíny aj opice sú pekné zvieratká a dosť múdre - ale nemajú nič spoločné s človekom.
Darwin sa musel veľmi nudiť, keď už na takú blbosť prišiel

/zároveň však uvádzam, že je nešťastím, koľko ľudí tou svojou teóriou dokázal presvedčiť/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  11:42:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
MartinQo: Si mimo témy. Pokiaľ chceš o tomto diskutovať, založ si tému vlastnú a daj tam to, čo si tu napísal a základ toho, čo si tu dal Ti vyvrátim.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  12:17:16  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Tak tak MartinQo :)

Úprimne - ja mám velku zabavu z toho, ako mi niekto s vážnou tvárou do očí tvrdí, že sme sa vyvinuli z opice!
a čo je ešte lepší fór - vraj sme sa mohli vyvinúť aj z delfína
delfíny aj opice sú pekné zvieratká a dosť múdre - ale nemajú nič spoločné s človekom.
Darwin sa musel veľmi nudiť, keď už na takú blbosť prišiel

/zároveň však uvádzam, že je nešťastím, koľko ľudí tou svojou teóriou dokázal presvedčiť/

Pôvodne zaslal mortinia - 08 august 2011 :  11:34:08



Musíš mať veľmi jednoduchý život. A navyše nemáš záujem skúmať.
Takže pekne poporiadku.
Nikto netvrdí, že sme sa vyvinuli z opice, alebo z delfínov. Vedci tvrdia, že máme spoločných predkov, najviac sme podobní opiciam (vynaliezavosť, výzor-ruky, nohy, podobná štruktúra, DNA na 98 alebo 99% totžné).
Navyše evolúcia už nie je teória, ale fakt a popierajú ju buď zaslepení fanatici, alebo narušení ľudia. Ako nikoho som nechcel uraziť, ale zdravo uvažujúci, nezaslepený človek sa nebude stavať proti faktom.

Pravdou však je aj to, že rozprávky o tom, že my ľudia máme sebareflexiu a zvieratá nie je vyvrátená. Máme len vyššiu formu vedomia a čo sa týka nášho vedomia, tak niektoré zvieratá (isté druhy opíc a delfíny) majú aj niečo viac ako len inštinky, pretože sa rozpoznajú v zrkadle.

Čo sa týka náboženstva, tak ako raz evolučne vzniklo, tak raz evolučne zanikne. Donekonečna si prispôsobovať a meniť citáty z Biblie nejde. Vzdelanosť sa o to postará. Staršia generácia, ktorá si myslí, že lokálna potopa, alebo zásah blesku je boží trest, alebo že všetci pochádzame z incestného styku pomaly vymiera.

Darwin bol biológ s veľkým B a dokázal jednu vec, ktorá ide proti všetkým náboženstvám. Dokázal to, že všetko je RELATÍVNE.

Darwin svoje FAKTY podoprel dôkazmi, ktoré však tebe podobnýcm chýbajú dodnes

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  16:48:38  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Úprimne - ja mám velku zabavu z toho, ako mi niekto s vážnou tvárou do očí tvrdí, že sme sa vyvinuli z opice!
a čo je ešte lepší fór - vraj sme sa mohli vyvinúť aj z delfína
delfíny aj opice sú pekné zvieratká a dosť múdre - ale nemajú nič spoločné s človekom.
Darwin sa musel veľmi nudiť, keď už na takú blbosť prišiel

/zároveň však uvádzam, že je nešťastím, koľko ľudí tou svojou teóriou dokázal presvedčiť/

Pôvodne zaslal mortinia - 08 august 2011 :  11:34:08



vedel som ze zacne zabava

to kto tvrdi ze sme sa vyvinuli z opice? cituj nejakeho evolucneho biologa

ja sa zase mozem zabavat na tom, ze podla biblie muz vznikol ako golem a zena z kostneho stepu

z delfina? ohoho, mozem poprosit o citaciu tohoto tvrdenia? o takejto hypoteze citam prvykrat v zivote; mimochodom je nepravdepodobne, ze inteligentny tvor urovne cloveka moze vzniknut vo vodnom prostredi - voda zabranuje rozvoju technologii - nie je mozne v nej zalozit ohen

ty teda budes pravdepodobne kreacionista alebo stupenec id teorie (obe boli uz v dobe svojho vzniku rozmetane vedeckou komunitou ako uplne nevedecke pokusy prepasovat nabozenstvo do vedy), mozes mi predlozit dokazy o tom, ze clovek vznikol priamo z hliny a zena z rebra?

na zaciatok ti tuto davam zoznam viac nez 1000 tvrdeni kreacionistov ohladom roznych aspektov evolucnej teorie na ktore odpovedaju evolucni biologovia, zaberie ti to par dni kym si to vsetko nastudujes

http://www.talkorigins.org/indexcc/list.html


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  16:52:51  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Musíš mať veľmi jednoduchý život. A navyše nemáš záujem skúmať.
Takže pekne poporiadku......


Pôvodne zaslal lubomir - 08 august 2011 :  12:17:16




Lubomír - možno máte pravdu - možno mám jednoduchý život :)
A predstavte si.. že zatial ma ani túžba po vzdelaní, skúmaní a poznaní neprešla..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  16:54:45  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Musíš mať veľmi jednoduchý život. A navyše nemáš záujem skúmať.
Takže pekne poporiadku......


Pôvodne zaslal lubomir - 08 august 2011 :  12:17:16




Lubomír - možno máte pravdu - možno mám jednoduchý život :)
A predstavte si.. že zatial ma ani túžba po vzdelaní, skúmaní a poznaní neprešla..



Pôvodne zaslal mortinia - 08 august 2011 :  16:52:51



Keby je to pravda, tak takú kolosálnu hovadinu by si nenapísala.

Ozaj a vysmiala by si sa aj JPII ? Pretože práve on povedal, že darwinova teória je už viac než len teória.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  17:28:15  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Keby je to pravda, tak takú kolosálnu hovadinu by si nenapísala.

Ozaj a vysmiala by si sa aj JPII ? Pretože práve on povedal, že darwinova teória je už viac než len teória.

Pôvodne zaslal lubomir - 08 august 2011 :  16:54:45




Nieeee - čo to píšete. Jemu by som sa nevysmiala. Veď on uviedol, že darwinizmus sa stal revolúciou v dejinách vied – stal sa základom modernej biológie - na základe tejto jeho teórie začali ludia viac pachtiť po vede v tejto oblasti. A prehlásil, že si táto teória zasluhuje preskúmať - nie že sa s ňou stotožňuje.

http://dolezite.sk/Darwinova_teoria_a_jej_opicia_verzia_narodov_48.html
(nie je to kresťanská stránka, aby ste ani vy neoponovali, že tu vyťahujem iba kreťanské stránky)


Veď ja som nenapísala, že ľudia stále boli takí uhladení ako teraz-- Jasné, že sme sa vyvíjali, ľudstvo sa predsa mení, stále niečo nové vymyslíme.. Darwin v knihe "O pôvode druhov" sa snaží dokázať, že predkov človeka máme hľadať vo svete zvierat. A s týmto ja nemôžem žiaľ súhlasiť, ani sa s tým stotožniť.
Darwin najskôr v Boha veril, potom vieru úplne stratil-- to už o niečom značí, lebo človek len tak prenič zanič vieru nestratí, ak ju má zakorenenú v sebe.
Iba sa držím svojej viery - pre mňa ako kresťana je Kniha Genezis dostatočným vysvetlením "evolúcie".

Toto je moje vysvetlenie k tejto téme - viac k tomu nemám čo dodať.

Zvieratá sú zvieratá a ľudia sú ľudia (Ale musím uznať, že jeden moj známy sa na opicu podobá, dokonca aj drzý je jak opica )

-- už k tejto téme nebudem viac písať, lebo môj názor poznáte - a o niečom inom ma nepresvedčíte, takže to pokladám za zbytočné ďalej sa k tomu vyjadrovať.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  17:37:11  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Keby je to pravda, tak takú kolosálnu hovadinu by si nenapísala.

Ozaj a vysmiala by si sa aj JPII ? Pretože práve on povedal, že darwinova teória je už viac než len teória.

Pôvodne zaslal lubomir - 08 august 2011 :  16:54:45




Nieeee - čo to píšete. Jemu by som sa nevysmiala. Veď on uviedol, že darwinizmus sa stal revolúciou v dejinách vied – stal sa základom modernej biológie - na základe tejto jeho teórie začali ludia viac pachtiť po vede v tejto oblasti. A prehlásil, že si táto teória zasluhuje preskúmať - nie že sa s ňou stotožňuje.

http://dolezite.sk/Darwinova_teoria_a_jej_opicia_verzia_narodov_48.html
(nie je to kresťanská stránka, aby ste ani vy neoponovali, že tu vyťahujem iba kreťanské stránky)


Veď ja som nenapísala, že ľudia stále boli takí uhladení ako teraz-- Jasné, že sme sa vyvíjali, ľudstvo sa predsa mení, stále niečo nové vymyslíme.. Darwin v knihe "O pôvode druhov" sa snaží dokázať, že predkov človeka máme hľadať vo svete zvierat. A s týmto ja nemôžem žiaľ súhlasiť, ani sa s tým stotožniť.
Darwin najskôr v Boha veril, potom vieru úplne stratil-- to už o niečom značí, lebo človek len tak prenič zanič vieru nestratí, ak ju má zakorenenú v sebe.
Iba sa držím svojej viery - pre mňa ako kresťana je Kniha Genezis dostatočným vysvetlením "evolúcie".

Toto je moje vysvetlenie k tejto téme - viac k tomu nemám čo dodať.

Zvieratá sú zvieratá a ľudia sú ľudia (Ale musím uznať, že jeden moj známy sa na opicu podobá, dokonca aj drzý je jak opica )

-- už k tejto téme nebudem viac písať, lebo môj názor poznáte - a o niečom inom ma nepresvedčíte, takže to pokladám za zbytočné ďalej sa k tomu vyjadrovať.



Pôvodne zaslal mortinia - 08 august 2011 :  17:28:15



Aha, takže tebe stačí Genezis ?? Čo takto začať liezť po stromoch ?

No a pápežov citát:

"Nové výsledky vedy nám prikazujú uznať, že teória evolúcie je viac ako hypotéza. (Ján Pavol II.)"
Otázka znie, vysmiala by si sa mu do tváre ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  18:31:05  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Aha, takže tebe stačí Genezis ?? Čo takto začať liezť po stromoch ?

No a pápežov citát:

"Nové výsledky vedy nám prikazujú uznať, že teória evolúcie je viac ako hypotéza. (Ján Pavol II.)"
Otázka znie, vysmiala by si sa mu do tváre ?

Pôvodne zaslal lubomir - 08 august 2011 :  17:37:11



Ad1) stačí a v lezení po stromoch som celkom dobrá :)

Ad2) už som raz uviedla, že by som sa JP II. nikdy nevysmiala, pretože neuviedol, že sa s darwinovou teóriou evolúcie stotožňuje.

Ad3) the end


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  18:56:57  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
- blond a na strome ?, moze byt lepsi dokaz evolucie ?
mortinia mas moje sympatie



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 29 Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06