Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Posledne casy podla YT 2: Zaujimavosti
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Znovu oziveny ateizmus Téma Next Topic: Spisy cirkevných otcov
Strana: z 6

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:31:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Cize rovnaka ako hodnota povodneho "hard" argumentu....

Pôvodne zaslal Mato - 31 október 2012 :  12:29:51



samozrejme, zrak nie je jediny zmysel, ktorymi je mozne pozorovat skutocnost

este stastie, ze dokazne bremeno nelezi na mne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:55:07  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ale ja som to myslel tak, ze ked nieco vznikne nahodou len tak z nicoho nic, je to len obycajny produkt. A produkty predsa nedokazu milovat ani nenavidiet, produkty su iba obycajne produkty.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 11:52:09



nevidim rozdiel medzi obycajnym a "neobycajnym" produktom; vznik zivota nie je o nahode ale o fyzikalnych zakonoch/javoch

citácia:

Je vedecky dokazane, ze nase telo sa sklada z podobnych prvkov, z akych sa sklada hlina, zem. Takze v podstate je to obrazne pomenovanie, ludia v tych casoch nepoznali chemicke prvky a tak to napisali sposobom, akym tomu mohol rozumiet kazdy a nie iba niektori.

Dalej je v Biblii napisane, ze prach si a ze v prach sa obratis. V podstate sme zem, chodiaca masa zeminy a v tuto zem sa obratime, ked zomrieme.

Boh vlozil do tejto masy "zeminy" ducha, dusu. Ked dusa z tela cloveka odide, telo je nehybne a uz sa viac nepohne.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 11:52:09



nie z podobnych ale z rovnakych - znova je to dane fyzikalnymi vlastnostami konkretne uhlika (zivot na Zemi je zalezy na baze uhlika); je moznost, ze zivot vznikol aj na baze kremika, no kremiju je vo vesmire tusim 5x menej ako uhlika, preto je aj 5x mensia pravdepodobnost, ze existuje zivot na baze kremika

veda nic take ako "dusa" nepozna; a clovek moze byt mrtvy aj ked mu stale bije srdce a dycha (a naopak, moze byt zivoy aj ked mu nebije srdce a nedycha)

citácia:

Preco dany clovek nemohol zit napr. o sekundu dlhsie? Alebo o sekundu kratsie, ale odzil si presne stanoveny limit?

Dazdovky su neustale v pohybe a ziju velmi kratko, zopar mesiacov. Prosim, nechytaj ma za slovicka, tu nejde o vedu-presne terminy, vyrazy, vypocty a neviem co vsetko. Tieto veci na toto forum nepatria. Tu sa hovori o veciach obraznych, takze citaj dalej, ak chces.

Slony sa takmer vobec nehybu, maju velmi pomaly tep a srdce im pulzuje velmi pomaly. Vdaka tomu sa dozivaju okolo 100 rokov. Zase: tu nejde o presny pocet rokov, ale o priblizny pocet, toto nie je vedecke forum. Ak ta bavia pocty a taketo veci, tak tieto veci, prosim, ries na vedeckom fore a nie tu. Dakujem.

Takze dlzku zivota urcuje to, ako velmi bolo srdce daneho tvora namahane. Sportovci sa dozivaju nizsieho veku ako ludia, ktori nesportuju. Ti, ktori maju nizky tlak sa dozivaju vyssieho veku ako ti, ktori maju vysoky tlak.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 11:52:09



nei je ziaden presne stanoveny limit dlzky zivota

mas len ciastocnu pravdu - dlzka zivota koreluje s rychlostou metabolizmu zivocicha, cize cicavce a vtaky, ktore su teplokrvne, zhruba ziju pokial ich srdce neudrie rovnaky pocet uderov - mys ci drobny vtak ma male telo a rychl ostraca teplo, preto musi mat velmi rychly metabolizmus a casto jes a jeho srdce bije velmi rychlo, preto si rychlo "vycerpa" pocet uderov a zije len par rokov; naopak slon ci velryba maju obrovske tela, maju mensie straty tepla a pomalsi metabolizmus, a preto ich srdcia biju pomalsie; LENZE, toto neplati o studenokrvnych zivocichoch, napr korytnacka je mala a predsa moze zit aj 100-150 rokov, lebo jej metabolizmus je velmi pomaly (ale nikdy nebude tak aktivna ako mozu byt cicavce ci vtaky a nikdy nemoze dosiahnut taku inteligenciu, uroven aktivnych zmyslov a repertoar spravania)

tvoje tvrdenie, ze sportovci sa dozivaju nizsieho veku ako nesporovci je velmi trufale a dovolim si tvrdit, ze takto formulovane, je zalozene na omyle


citácia:

Moze mozog len tak z nicoho nic vyvolat chcenie?

Ved si predstav to telo cloveka v okamihu hned po smrti. Mozog ma v takmer rovnakom stave, ako v okamihu tesne pred smrtou, a predsa sa ruka tohto cloveka nezdvihla, aj ked ma mozog v poriadku. Takze musi tu byt este nieco ine, co riadi mozog. A to je to, co Boh vdychol do tej masy "hliny". Je to tvoj duch, tvoja dusa.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 11:52:09



mozog (a caistocne aj ostatna CNS) riadi pohyby ludskeho tela ci uz vedome alebo reflexivne; ked mozog odumrie, az vtedy nastava smrt, a mozog urcite nei je v poriadku v okamihu biologickej smrti; a ked stimulujeme urcite casti mozgu, mozeme vyvolat mimovolne pohyby koncatin, ci zmeny vo vnimani a pocitoch

podla vedcov je vedomie funkciou hmoty - mozgu; ziadna dusa ci duch neboli v tele pozorovane


citácia:

V slovniku dalej existuje pojem dusa. Toto slovicko moze oznacovat len dusu na bicykli. Ale niektori ludia tymto terminom "dusa" nazyvaju aj nieco ine. Co to je? Je to dusa, duch cloveka. Preco existuje toto pomenovanie? Lebo duch musi existovat. Inak by sa v slovniku tento pojem nevyskytoval a bolo by uplnym blaznovstvom, keby tam to slovo bolo.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 11:52:09



rofl, verbalne myslenie...bol som v tom, ze toto zaniklo v obdobi kedy zil akvinsky

existencia pojmu v ziadnom pripade nezarucuje existenciu objektu, ktory je popisany pojmom

ked si vymyslim slovo napr "siukhfoishf" tak to znamena, ze trojnohy fialovy tvor, ktory je opisany tym slovom naozaj existuje?

alebo ze grecky boh zeus, je skutocna bytost? lebo podla teba je - to slovo sa v slovniku nachadza

citácia:

Mam pre teba otazku: Kolko mas rokov? Ja mam 18.

Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 :  11:52:09



no konecne...18 je dost malo

ja mam 30 rokov

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:59:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
hmmm

synov mam starsich ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  16:06:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
obycajny produkt sme aj vtedy, ak nas niekto stvoril; to, ze konci nasa existencia neznamena, ze to co sme za zivota vykonali zmizne


Takze si odzijes svoj zivot a to, co si v zivote vykonal, nezmizne, cize zostane pre inych.

Ked aj ini nieco vykonaju vo svojom zivote, tiez to nezmizne, zostane to.

Teraz si predstav ze posledny clovek na svete nieco vykona a potom zomrie. To, co vykonal, zostane. Napr. nejake postavene budovy. Ale tie spomienky uz nezostanu v ziadnom cloveku, lebo by bol ten clovek posledny, ktory zil.

Co potom? Keby ludstvo neexistovalo. Keby sa to stalo. K comu by bola dobra vsetka ta drina, ked sa hned sa postupne vytratila? Spomienky zostali, ale komu, ked nie ludom? Ti by uz neexistovali.

Naco zijes? Aby si si uzil zivot. Potom zomries, podla teba prestanes existovat, ale spomienky a vykonane veci zostanu.

Ale co ak by ludstvo vyhynulo? Keby sa to naozaj stalo, malo by toto vsetko vobec zmysel, ked by si kazdy clovek nieco odzil a potom hned na to zomrel?

Ved taky clovek by si potom len uzival zivot a na nic by nemyslel, kludne by mohol vrazdit a uzivat si zivot naplno a po smrti by prestal existovat.

Naco by potom konal dobro, keby sa na to postupom casu uplne, ale uplne zabudlo?

Preco by toto vsetko robili ludia, keby si vsetci odzili svoj zivot, zomreli by a potom by prestali existovat, vsetky spomienky a tie prace by sa po x rokoch od vyhynutia ludstva zmazali a planeta by vyzerala podobne ako predtym, nez na nej zacali zit ludia.

Takyto zivot by fakt nemal zmysel.

Naco ti je toto vsetko, co vo svojom zivote vykonas, ked sa to jedneho dna ajtak vsetko strati? A argument, ze to pomoze ostatnym - no pomoze, ale aj oni ked zomru, tak ajtak sa aj ich myslienky, vytvory a vsetka ta praca - to vsetko sa strati, a potom keby na zemi zili posledni ludia - aj im by vsetky tie veci predchadzajucich ludi pomohli, ale k comu by im to bolo dobre, keby zomreli a po nich by uz neboli ziadni dalsi ludia? Co ak by ludstvo vyhynulo, komu by mohlo toto vsetko prospiet? Uz ziadnemu cloveku, lebo dalsi clovek by uz neexistoval. No vidis.

Z toho vyplyva, ze vsetka ta snaha vysla nazmar, kazdy 1 clovek si odzil svoje, potom zomrel, vsetko sa rozplynulo, ale to, co vykonal na Zemi, to zostalo, lenze ked ludstvo vyhynie, keby sa to stalo, tak pre dalsich ludi by uz nezostalo nic, lebo dalsi ludia by uz neboli, a ani prirode by nic nezostalo, lebo aj z tej by sa to postupom casu vytratilo.

Takze v podstate sme len obycajny produkt podla teba ktory nestoji za nic, lebo ajtak vsetka nasa praca vyjde nazmar.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  17:43:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Takze v podstate sme len obycajny produkt podla teba ktory nestoji za nic, lebo ajtak vsetka nasa praca vyjde nazmar.

Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 :  16:06:00



ja som nepovedal, ze nestojime za nic, to su tvoje slova

a ja nemam problem s moznostou, ze jedneho dna ludstvo zanikne a neostane po nom nic; vobec ma to netrapi, na tejto planete uz vyhynulo viac nez 98% vsetkych organizmov a po nich tiez vela neostalo a nikoho to netrapilo

mas smolu, ja nepotrebujem pocit "istoty" cez dalsi vecny zivot v nebi


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  20:01:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ja som pisal o tom, ze ked zomries, tak podla teba prestanes existovat a ze to, co si zanechal, tak to zostane.

Dalej to, co zostane, zostane pre ludi a zanecha to stopy na tejto planete.

Ak zije kazdy clovek iba pre to, aby zanechal po sebe pravdu, aby nieco zo seba zanechal, tak to zanecha ludom, ktori pridu po nom a ludom, ktori este stale ziju.

Podla teba je zmyslom zivota zanechat urcite veci ostatnym, aby im to pomohlo.

Ale ak ludstvo vyhynie, tak tie veci potom nebudu odovzdane dalsiemu cloveku, dalsim ludom, lebo potom uz ziadni ludia nebudu, ked ludstvo vyhynie.

Takze pytam sa znova: Aky je zmysel tvojho zivota?

Si napisal, ze zit, zomriet a zanechat nieco. Ale co s tym zanechanym, ak sa aj to raz strati?

Preco treba zanechavat, ked to nema zmysel? Ved ked nieco zanechas ludom, sice im to pomoze, ale co z toho budu mat po smrti, ked podla teba prestanu existovat? Aky ma potom zivot cloveka zmysel, ked si svoj zivot odzije a potom zomrie a podla teba prestane existovat?

Bojis sa smrti? Ak povies nie, tak klames. Urcite tusis, ze po smrti predsalen nieco je, len si to nechces priznat.

Na jednej strane hovoris, ze za nieco stojime, ale ked sme len obycajny produkt, ktory ked sa spotrebuje a potom zomrie a prestane existovat, potom tato docasna existencia cloveka nema zmysel.

Predstav si nejaku vec, ktoru clovek vyrobi, zacnu ju vyrabat potom aj ostatni a potom sa to rozsiri do celeho sveta. Potom sa tieto veci opotrebuju a postupom casu sa uplne premenia na zem. Po ukonceni existencie tychto veci dalej su uz tieto veci nepouzitelne.

V podstate existencia tychto veci nemala zmysel, lebo ta vec bol len nejaky obycajny doplnok, bez ktoreho sa da zit.

A aj ked si niektori ludia povedia, ze spomienky zostanu, maju pravdu, ale ak ti ludia prestanu existovat a dalsi uz nepridu, uz na tieto vyrobene veci nebude mat kto spominat, lebo sa pominuli.

V podstate cela ta existencia tychto doplnkovych predmetov nemala zmysel, lebo boli a uz nie su. Co bolo, bolo. Dalej uz na to nema kto spominat.

Aj ked si myslis, ze za nieco stojime, tak aj ti ludia si mysleli, ze dana vec za nieco stoji, ale ked pominula, uz na nu nikto nespominal, mozno niektori, ale tie spomienky sa pominuli a vsetci postupom casu zabudli, ze taketo nieco vobec mali. Potom sa pominu aj spomienky ludi, lebo ludia prestanu existovat, ludstvo vyhynie urcite.

Takze ty tvrdis, ze za nieco stojime, ale ked sa zamyslis nad predchadzajucimi slovami, tak z tych slov vyplyva, ze tie doplnkove predmety v 1 okamihu za nieco stoja a v tom druhom je to nic, absolutne nic, lebo uz to neexistuje.

Cize clovek zije, aby si odzil svoj zivot podla teba a potom zomrel a potom uz podla teba nenasleduje nic.

Ale co ak ano? Co ak predsalen existuje zivot po zivote? Co ak je to pravda?

Napis mi, co by si urobil, keby si zistil, ze existuje zivot po zivote, prajem ti, aby si to zistil cim skor.

Predstav si nejakeho cloveka, ktory ma nejakeho dobreho kamarata, a ten kamos zomrie a potom ten clovek veri, ze ten clovek je stale s nim, aj ked podla neho po smrti uz nic neexistuje. Potom je absolutne absurdne mysliet si, ze ten zomrely kamos je s nim, ked podla toho cloveka, co zije, neexistuje zivot po zivote.

Ale co ak existuje zivot po zivote? Ved ked podla teba po smrti nic neexistuje, to potom mozes od narodenia az po smrt drogovat, fajcit, pit a neviem co vsetko, uzivat si zivot plnymi duskami a co najviac z neho vytazit a potom umriet a nic dalej podla teba nebude.

Ked nic po zivote nie je, preco sa potom snazis zit spravodlivo, ked mozes zit aj nespravodlivo? Ved ked po smrti nie je nic, potom ani neexistuju nasledky spachanych cinov.

Ale ked existuje zivot po zivote, potom sme plne zodpovedni za kazde 1 vyslovene slovo, za kazdy 1 skutok. Za to, co sme vo svojom zivote urobili, budeme zodpovedat.

A V Biblii je napisane, ze kazdy 1 z nas dostane odplatu za to, co vsetko robil, kym bol v tele.


Citam si 1 knihu o Bohu a v tej knihe su velmi zaujimave myslienky, ako napr.:

Sväta trojica - 1 Boh:
H2O - voda, lad a para - 3 rozne skupenstva, su jedno.
Boh - Otec, Syn-Jezis a Duch Sväty - 3 rozne osoby, su jedno.

citácia:
Clovek se sklada ze 3 casti:
Duch, dusa a telo.
Tohle je Bozi poradek, nejdriv duch, pak duse a potom telo.
Podobne se vzdy nejdrive zminuje Otec, pak Syn a Duch Svaty.
Otec ma blizsi vztah k nasemu duchu (Zidum 12:9), Syn k nasi dusi (Zjeveni Jana 12:11 duse je ocistena krvi Jezise, duch je novy a telo ciste skrze Slovo) a Duch Svaty ma blizsi vztah k nasemu telu.


Nase telo je chramom Ducha Sväteho.


A na zaver este posledne vety z knihy:
citácia:
Lide mohou poznat z prirody, ze Buh existuje, a proto nemaji vymluvu, ale i jako verici Ho stale vice poznavame.

Milost naseho Pana Jezise Krista s vami vsemi. Amen.


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  09:56:25  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som pisal o tom, ze ked zomries, tak podla teba prestanes existovat a ze to, co si zanechal, tak to zostane.

Dalej to, co zostane, zostane pre ludi a zanecha to stopy na tejto planete.

Ak zije kazdy clovek iba pre to, aby zanechal po sebe pravdu, aby nieco zo seba zanechal, tak to zanecha ludom, ktori pridu po nom a ludom, ktori este stale ziju.

Podla teba je zmyslom zivota zanechat urcite veci ostatnym, aby im to pomohlo.

Ale ak ludstvo vyhynie, tak tie veci potom nebudu odovzdane dalsiemu cloveku, dalsim ludom, lebo potom uz ziadni ludia nebudu, ked ludstvo vyhynie.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



ale no a co?!

to je len moj osobny nazor, to nie je nic fixne stanovene; ked ty veris, ze tvoj zmysel zivota je v zivote po smrti po boku tvojho boha, tak ja s tym nemam problem, len ma nenut, aby som tomu veril aj ja


citácia:

Takze pytam sa znova: Aky je zmysel tvojho zivota?

Si napisal, ze zit, zomriet a zanechat nieco. Ale co s tym zanechanym, ak sa aj to raz strati?

Preco treba zanechavat, ked to nema zmysel? Ved ked nieco zanechas ludom, sice im to pomoze, ale co z toho budu mat po smrti, ked podla teba prestanu existovat? Aky ma potom zivot cloveka zmysel, ked si svoj zivot odzije a potom zomrie a podla teba prestane existovat?
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



objektivne? ziaden
subjektivne? nieco dosiahnut/zanechat po sebe (no ale ani to ma priliz netrapi)

nema to zmysel pre teba, to neznamena, ze to nema zmysel pre mna a tvoja logika je aj tak chybna, lebo keby mal kazdy zit podla toho co ty pises, tak nevylezieme z jaskyne resp nezostupime zo stromov, pretoze vsetky informacie ziskane v danej generacii by sa nepreniesli na dalsiu a vsetko by zacinalo stale odznova

a realita je samozrejme taka ze prevazna vacsina ludi zije pre tento zivot, a nie pre nejaky neisty slubovany zivot po smrti

citácia:

Bojis sa smrti? Ak povies nie, tak klames. Urcite tusis, ze po smrti predsalen nieco je, len si to nechces priznat.

Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21




vacsina ludi sa boji smrti ked ich niekto ohrozuje na zivote napr zbranou

bol som v ohrozeni zivota a nebal som sa (lebo som si to v tej chvili neuvedomoval), ked budem umierat az potom zistim ci sa bojim

ja tvrdim, ze po smrti nie je nic - vedomie zanikne a to je koniec existencie mojej osobnosti

citácia:

Na jednej strane hovoris, ze za nieco stojime, ale ked sme len obycajny produkt, ktory ked sa spotrebuje a potom zomrie a prestane existovat, potom tato docasna existencia cloveka nema zmysel.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



objektivne - preco by to tak nemohlo byt?

citácia:

Predstav si nejaku vec, ktoru clovek vyrobi, zacnu ju vyrabat potom aj ostatni a potom sa to rozsiri do celeho sveta. Potom sa tieto veci opotrebuju a postupom casu sa uplne premenia na zem. Po ukonceni existencie tychto veci dalej su uz tieto veci nepouzitelne.

V podstate existencia tychto veci nemala zmysel, lebo ta vec bol len nejaky obycajny doplnok, bez ktoreho sa da zit.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



ved ale to su ocividne dristy, teraz si spomenul kolobeh hmoty vo vesmire (hmota a energia nevznikaju a nezanikaju, iba menia svoju formu); to chces naozaj povedat, ze mrtvola cloveka po smrti zmizne bez stopy? hadam ju zozeru mrchzruti a ich exkrementy potom spracuje rastlinna risa, ktorra z nerastnych surovin znovu vytvori organicku hmotu, ktora sa cez potraviny vrati naspat do teba

naozaj? predstav si napr potravu, ta tiez z tvojho pohladu ukonci existenciu ked ju zjes (aj ked skor zmeni svoju formu a stane sa tvojou sucastou), chces povedat, ze potrava nemala zmysel pred zjedenim a dalo sa bez nej zit?


citácia:

Aj ked si myslis, ze za nieco stojime, tak aj ti ludia si mysleli, ze dana vec za nieco stoji, ale ked pominula, uz na nu nikto nespominal, mozno niektori, ale tie spomienky sa pominuli a vsetci postupom casu zabudli, ze taketo nieco vobec mali. Potom sa pominu aj spomienky ludi, lebo ludia prestanu existovat, ludstvo vyhynie urcite.

Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



ale tu vec vyuzili na svoj prospech - cize sa splnil ucel tej veci; a aj ked nejaka technika zastara, tak v minulosti svoj ucel plnila a na zaklade dalsieho vyvoja sa technika vyvinula na vyssiu uroven, ktora zase plni svoj ucel teraz

ja neviem pochopit, preco by jednotlivy clovek, mal mat "ucel" nejaky neobmedzene dlhy cas

citácia:

Cize clovek zije, aby si odzil svoj zivot podla teba a potom zomrel a potom uz podla teba nenasleduje nic.

Ale co ak ano? Co ak predsalen existuje zivot po zivote? Co ak je to pravda?

Napis mi, co by si urobil, keby si zistil, ze existuje zivot po zivote, prajem ti, aby si to zistil cim skor.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



neviem, co by som spravil, lebo si to neviem predstavit; koncept posmrtneho zivota je priliz cudzi, neprirodzeny a nelogicky pre moje rozmyslanie

citácia:

Predstav si nejakeho cloveka, ktory ma nejakeho dobreho kamarata, a ten kamos zomrie a potom ten clovek veri, ze ten clovek je stale s nim, aj ked podla neho po smrti uz nic neexistuje. Potom je absolutne absurdne mysliet si, ze ten zomrely kamos je s nim, ked podla toho cloveka, co zije, neexistuje zivot po zivote.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



clovek moze verit comukolvek aj tomu, co nie je pravda

mne umrel stary otec pred par rokmi, ja si vobec nemyslim ,ze je teraz so mnou, alebo ze sa s nim niekedy "stretnem"

citácia:

Ale co ak existuje zivot po zivote? Ved ked podla teba po smrti nic neexistuje, to potom mozes od narodenia az po smrt drogovat, fajcit, pit a neviem co vsetko, uzivat si zivot plnymi duskami a co najviac z neho vytazit a potom umriet a nic dalej podla teba nebude.

Ked nic po zivote nie je, preco sa potom snazis zit spravodlivo, ked mozes zit aj nespravodlivo? Ved ked po smrti nie je nic, potom ani neexistuju nasledky spachanych cinov.

Ale ked existuje zivot po zivote, potom sme plne zodpovedni za kazde 1 vyslovene slovo, za kazdy 1 skutok. Za to, co sme vo svojom zivote urobili, budeme zodpovedat.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 : 20:01:21



pretoze ak by som zil ako hovado, tak by sa to odzrkadlilo v mojom terajsom zivote (ci uz problemy so zdravim, so vztahmi s inymi ludmi, ci so zakonom); to by som musel mat take prostriedky, aby som nemohol byt postihnutelny za to co by som robil teraz, aby som tak zil

to je tvoja viera, ze budes platit v dalsom zivote za to co robis v terajsom; ty napr casto klames a zavadzas v tejto diskusii, myslis, ze tvoj boh ta za to v dalsom zivote "neodmeni"?

citácia:

A na zaver este posledne vety z knihy:
Lide mohou poznat z prirody, ze Buh existuje, a proto nemaji vymluvu, ale i jako verici Ho stale vice poznavame.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 október 2012 :  20:01:21



pekn...no ukaz mi nejaku vec ci jav z prirody, ktorou je mozne poznat boha a ja ti ukazem, ze ak by to bola pravda, tak v takeho boha by si verit nechcel

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  12:56:54  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
pekn...no ukaz mi nejaku vec ci jav z prirody, ktorou je mozne poznat boha a ja ti ukazem, ze ak by to bola pravda, tak v takeho boha by si verit nechcel


preco si myslis, ze by som v takeho Boha verit nechcel? Ukaz mi konkretny jav z prirody a napis dovody, preco by som v takeho Boha verit nechcel.


Este predtym, nez to napises, bezohladu na to, ci v Boha veris alebo nie, prosim, pozri sa na nasledujuce video:
dopis Boha človeku 2.. nová verzia doplnená o súradnice z Biblie.
citácia:

neverim tomu, ze to s tebou ani trochu nepohne. Pozri si to od zaciatku az do konca, ma to len 10 minut. Potom napis, ci si nieco citil alebo nie. Ak ano, ake to boli pocity. Ked chces, napis, ked nie, tak nie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  17:35:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

neverim tomu, ze to s tebou ani trochu nepohne. Pozri si to od zaciatku az do konca, ma to len 10 minut. Potom napis, ci si nieco citil alebo nie. Ak ano, ake to boli pocity. Ked chces, napis, ked nie, tak nie.

Pôvodne zaslal sinceretly - 01 november 2012 :  12:56:54



ver tomu ze ani trocha
na konci videa som cakal, ze bude napisane, ze ak to neposlem 7 kamosom, tak ma postihne nestastie

ohladom tychto citatov z videa:

stvoril som ta na moj obraz (1. Moj 1,27)
to, ako som ta stvoril, vzbudzuje bazen (zalm 131, 14)

musim tvrdo odpovedat tymto:

http://www.youtube.com/watch?v=NFY4BxNgge0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=U7r3EL-bzs8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=y8_3WT1zbMA&feature=related

a tymto z zivocisnej rise:

http://www.youtube.com/watch?v=vMG-LWyNcAs
http://www.youtube.com/watch?v=oZ0lqK9bXcg&feature=related

a toto je najlepsie autenticke video z prirody (bitka pri rieke kruger), ktore som kedy videl a vzbudzuje vo mne vacsi respekt nez tisic nasladlych propagacii tvojej viery, ktore mi ponuknes:

http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

podobne je aj toto:
http://www.youtube.com/watch?v=B4FChkrZ6kU&feature=related

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  12:18:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
na konci videa som cakal, ze bude napisane, ze ak to neposlem 7 kamosom, tak ma postihne nestastie


Ale nebolo to tam. To o niecom svedci.

citácia:


Vyzera takto väcsina ludi na tejto planete? To je len zopar ludi, male percento z nas vsetkych. Do normalnej rodiny sa taketo nieco narodit skoro nemoze. Co ale neznamena, ze taketo deti nemaju pravo na zivot. Niektorym detom bolo nieco ubrane a nieco pridane. Maju talent na ine veci a patria medzi nas. Ich uvazovanie a vystupovanie je vo väcsine pripadov mudrejsie a laskyplnejsie ako obycajnych ludi.

Keby bola na Zemi dokonala harmonia a mier, keby nikto nepocitoval hlad, nikto by nepotreboval jest a pit, ani vylucovat, nic, dokonca ani dychat, keby sme zili bez tychto veci a keby to bolo mozne, tak by sa zvierata medzi sebou nebili.

Skus sa vzit do tvojej situacie, kedy si bol absolutne mierny a v pohode a z nicoho nic ti niekto nieco urobil, ci uz ta velmi urazil alebo len tak z nicoho nic zmlatil alebo sa s tebou niekto zacal hadat. V tej chvili si urcite zacal citit nenavist z toho cloveka a v tebe sa zacali objavovat pocity pomsty, bol si cim dalej, tym viac nervoznejsi az si to napokon nevydrzal a vybuchol si. Ale vybuchnut si nemusel, bolo to tvoje rozhodnutie, jednoducho to su pocity, ktore ti nerozkazuju, co mas urobit, oni ti to len ponukaju, a vzhladom k tomu, ze k tomu cloveku v danej chvili lasku necitis, ze ho nemilujes, tak tie "pocity" pocuvnes a vybuchnes.

Ak niekto niekoho miluje, je jedno, kolko zlosti mu ten druhy urobi, aj keby bola nervozita az prilis velka, ajtak by ten clovek nevybuchol, lebo ho miluje a nechcel by mu ublizit a bolelo by ho to, keby mu nemohohol prejavit lasku, lebo ten clovek ho nenavidi. Ale casom sa ten nenavidiaci clovek spamäta, zo zaciatku udery vyzerali ako kamaratske, ak sa na ne zareaguje, potom to pokracuje dalej az do tej casti, ked si ako kamarati hovorite: cau **** a podobne. Ale ked niekto niekoho udrie a ten na to nezareaguje, lebo ho ma rad a aj nadalej mu pomaha, ten utocnik postupne straca dovody, preco tu "obet" udriet, a cim dalej, tym viac sa tieto "utoky" zdaju byt ako naozajstne utoky a cim dalej tym viac prestava utocit, lebo postupne zistuje, ze to nema zmysel.


K tomu Boh nas stvoril na svoj obraz, musim odpovedat tymto:
citácia:


a este tymto:
citácia:


tomu sa hovori prava laska. Ked tito ludia vyrastu, skazi ich tento skazeny svet.


... a tymto z zivocisnej rise:
citácia:


tu je takisto laska pritomna.

V tych tvojich videach je pritomna nenavist, zo zaciatku k Bohu, ked sa mu tymto prvymi videami posmievas - ze nas stvoril na svoj obraz - tym si chcel povedat, ze ked su ludia postihnuti, tak ze aj Boh je takyto?

Ked si uz dal priklady na nenavist, na nieco si zabudol: na priklady na lasku. Zabudol si to porovnat. A takisto si zabudol povedat, od koho pochadza jedno a od koho druhe.

Ja ti to napisem:

Nenavist pochadza od Satana a laska od Boha. Lebo Boh je laska, cesta, pravda, zivot.

Clovek bud bude jedneho Pana milovat a druheho nenavidiet alebo jedneho nenavidiet a druheho milovat, ina moznost nie je.

A pis si co chces, toto je krestanske forum o Bohu. Cudujem sa spravcovi fora, ze tu strpi urazky Boha, ked toto je forum venovane Bohu.


Je vela veci, ktore chce Boh, aby sme ich vedeli, ale nie vsetci sme pripraveni prijat toto vsetko naraz.

Ku kazdemu cloveku sa Boh prihovara inym sposobom. Lebo kazdy sme iny, ale vsetci sme si rovni.


K tym pripadom z klinickej smrti - su tam pribehy ludi, ktori ked zomreli, dostali sa prec z tela a poprosili Boha o sancu, aby ich vratil spät do tela, a Boh ich tam potom vratil. Este 1 pripad - niekto sa po smrti ocitol v tmavej chodne alebo v miestnosti alebo kde, a prosil Boha o pomoc, aby mu dal sancu, niektori sa vratili do tela ihned, niektori uvideli svetlo, ktore ich obklopilo a Boh im vysvetlil, ze este nie je ich cas a ze sa musia vratit. Su to ludia, ktori sa rozhodli pre Boha, ale uz bolo neskoro. A takym ludom da Boh sancu, je ich vela. Niektori su vrateni spät do tela a rozpravaju svoje zazitky. Tych zazitkov je viac nez dost a aspon 1 z nich musi byt pravdivy. A ak je cobylen 1 z nich pravdivy, je to dokazom, ze zivot po zivote predsalen existuje.


citácia:
Koľko váži duša?
Vedci, ktorí odvážili telá ľudí pred a tesne po smrti, odhadli váhu ľudskej duše na 21 gramov. Ľudské telo sa po smrti scvrkáva, čo môže navodiť dojem, že napríklad nechty, či vlasy ešte rastú. Nerastú.

Ty si mi na to odpovedal, ze telo sa po smrti scvrkava a preto sa zmenila hmotnost. K tomu clanku

8 prekvapivých faktov o mŕtvolách
citácia:


a: 5 posmrtných experimentov, z ktorých vás zamrazí
citácia:


1 uzivatel tam napisal komentar k tomu scvrkavaniu:
citácia:
Nechty aj vlasy po smrti este chvilu rastu, so "scvrkavanim" to nema nic spolocne. Autor by si mal fakty overovat kym to ocapi na internet...


Okrem toho, ked porovnas stav tesne pred smrtou a hned na to po smrti, tak za ten cas by sa telo nemalo len tak rychlo scvrknut. To je akokeby si dychal a na chvilu prestanes dychat, nezacnes sa scvrkavat, este chvilu je telo v takom stave, v akom bolo tesne pred smrtou.

Ked to ten clovek vazil, nebol medzi tym velky casovy odstup, ale meranie previedol ihned. Mal tam vahu, ktora ukazovala hmotnost a ked ten clovek naposledy vydychol, IHNED sa hmotnost zmenila a predsa za taky cas nie je mozne, aby sa telo tak rychlo "scvrklo" a zmenilo hmotnost. Jednoducho dusa opustila telo a preto sa zmenila hmotnost za OKAMIH, nie za stotinu.. ale za okamih. A to je rozdiel. Jednoducho telo sa za ten okamih naozaj nestihne scvrknut.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  12:42:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Vyzera takto väcsina ludi na tejto planete? To je len zopar ludi, male percento z nas vsetkych. Do normalnej rodiny sa taketo nieco narodit skoro nemoze. Co ale neznamena, ze taketo deti nemaju pravo na zivot. Niektorym detom bolo nieco ubrane a nieco pridane. Maju talent na ine veci a patria medzi nas. Ich uvazovanie a vystupovanie je vo väcsine pripadov mudrejsie a laskyplnejsie ako obycajnych ludi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



to su co za stupidne argumenty? citas po sebe? chces povedat, ze postihnuti ludia sa rodia iba do "nenormalnych" rodin? ja som tiez telesne postihnuty, to znamena, ze moji rodicia su nenormalni?

a kto im to ubral? a co bolo pridane dietatu, ktore sa narodilo a hned na to umrelo kvoli tazkym deformaciam bez moznosti dosiahnuta vedomej existencie?

citácia:

Keby bola na Zemi dokonala harmonia a mier, keby nikto nepocitoval hlad, nikto by nepotreboval jest a pit, ani vylucovat, nic, dokonca ani dychat, keby sme zili bez tychto veci a keby to bolo mozne, tak by sa zvierata medzi sebou nebili.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



na takej planete by zivot neexistoval


citácia:

Skus sa vzit do tvojej situacie, kedy si bol absolutne mierny a v pohode a z nicoho nic ti niekto nieco urobil, ci uz ta velmi urazil alebo len tak z nicoho nic zmlatil alebo sa s tebou niekto zacal hadat. V tej chvili si urcite zacal citit nenavist z toho cloveka a v tebe sa zacali objavovat pocity pomsty, bol si cim dalej, tym viac nervoznejsi az si to napokon nevydrzal a vybuchol si. Ale vybuchnut si nemusel, bolo to tvoje rozhodnutie, jednoducho to su pocity, ktore ti nerozkazuju, co mas urobit, oni ti to len ponukaju, a vzhladom k tomu, ze k tomu cloveku v danej chvili lasku necitis, ze ho nemilujes, tak tie "pocity" pocuvnes a vybuchnes.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



mna nie je mozne urazit

ked budes akehokolvek cloveka dostatocne dlho provokovat vhodnym sposobom, tak skor ci neskor vybuchne bez ohladu na to akej miernej povahy je, pripadne comu veri; a hnev a zurivost su ovladane chemicky a je tazke ak nie priam nemozne vedome prekonat taky stav


citácia:

Ak niekto niekoho miluje, je jedno, kolko zlosti mu ten druhy urobi, aj keby bola nervozita az prilis velka, ajtak by ten clovek nevybuchol, lebo ho miluje a nechcel by mu ublizit...
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



to su len kydy, uplne odtrhnute od reality


citácia:

V tych tvojich videach je pritomna nenavist, zo zaciatku k Bohu, ked sa mu tymto prvymi videami posmievas - ze nas stvoril na svoj obraz - tym si chcel povedat, ze ked su ludia postihnuti, tak ze aj Boh je takyto?

Ked si uz dal priklady na nenavist, na nieco si zabudol: na priklady na lasku. Zabudol si to porovnat. A takisto si zabudol povedat, od koho pochadza jedno a od koho druhe.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



nie, v tych videach nie je nic take ako nenavist, len tvrda realita a nie optimisticka utopia ak usi ty predstavujes

myslis si, ze tie paraziticke larvy nenavidia svojho hostitela, alebo ze tie levy nenavidia svoju korist?

zvalujes vrodene deformacie na diabla? boli sme stvoreni na obraz diabla alebo na obraz boha? na take citaty je to najlepsia odpooved aby si vedel ze tie vytvory maju pramalo spolocne s dokonalostou

citácia:

Clovek bud bude jedneho Pana milovat a druheho nenavidiet alebo jedneho nenavidiet a druheho milovat, ina moznost nie je.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



cirnobiele videnie, tak typicke pre fundamentalistov, je mnoho inych moznosti aky postoj zachovat


citácia:

A pis si co chces, toto je krestanske forum o Bohu. Cudujem sa spravcovi fora, ze tu strpi urazky Boha, ked toto je forum venovane Bohu.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



urazas tu boha jedine ty, svojimi pocetnymi lzami, polopravdami a neschopnostou korektnej argumentacie


citácia:
Koľko váži duša?
Vedci, ktorí odvážili telá ľudí pred a tesne po smrti, odhadli váhu ľudskej duše na 21 gramov. Ľudské telo sa po smrti scvrkáva, čo môže navodiť dojem, že napríklad nechty, či vlasy ešte rastú. Nerastú.
Ty si mi na to odpovedal, ze telo sa po smrti scvrkava a preto sa zmenila hmotnost. K tomu clanku
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 12:18:45



cituj kde som ti odpovedal na nieco take? 21gramova dusa je smiesna ludova legenda, samozrejme neuskutocnil sa ziadny seriozny vyskum hmotnosti ludskej duse, pretoze medicina nic take ani nepozna, a teda to nemoze skumat

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  14:00:50  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

... a tymto z zivocisnej rise:
citácia:


tu je takisto laska pritomna.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 :  12:18:45



tym videom si ma velmi neoslnil, ten simpanz nie je matkou - je to este iba mlada a to krmenie je pre neho iba hrou

mal si postnut aspon toto:
http://www.youtube.com/watch?v=CYD6KZsOjxw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GorgFtCqPEs&feature=related


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  19:42:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ak niekto niekoho miluje, je jedno, kolko zlosti mu ten druhy urobi, aj keby bola nervozita az prilis velka, ajtak by ten clovek nevybuchol, lebo ho miluje a nechcel by mu ublizit...
To som napisal ja.

Tvoja odpoved:
citácia:
to su len kydy, uplne odtrhnute od reality


Chces povedat ze taketo nieco je nemozne?

V TV ked vidim vystupovanie niektorych ludi, tak zo zaciatku na prvy dojem posobia, akokeby ma "provokovali" svojim vyzorom, jednoducho niektori maju zlozvyky a celkovo ich vystupovanie neposobi na cloveka dobre.

Ked som taketo vystupovanie sledoval v TV, poprosil som Boha, aby som k tomu cloveku necitil odpor, ci uz kvoli tomu, ako vyzeral, alebo ako vystupoval alebo aky bol jeho celkovy dojem. Ked mas k niekomu svoj postoj, je velmi tazke sa ho zbavit a prehodnotit ho.

Ked som v mysli poprosil Boha o pomoc, tak mi naozaj pomohol a potom som uz k tomu cloveku necitil "odpor" a dane vystupovanie... mi prestalo vadit.


K tym "kydom": Ked som bol maly, tak som sa uplne inak spraval k ludom - ked ma niekto jemne zacal provokovat, odpovedal som mu na to zlom tak, ako väcsina ludi - napr. ked niekto niekomu povie, ze je hlupy, tak ten clovek, ktory bol urazeny, urazi toho urazaca a tak dookola sa budu urazat az potom nebude jasne, kto zacal s provokaciou skor, lebo v jednom kuse sa ti dvaja hadali a podpichovali.

Ked sa niekto na niekom smeje, zvycajne uz tomu posmievacovi odmieta postupom casu pomahat, lebo ten posmievac si toho cloveka nevazi. Na svete su ludia, ktorych maju niektori v **** ci uz pre to, co urobili alebo za tie provokacie a podobne. Takyto vztah tychto ludi moze skoncit totalnou ignoranciou a nevrazivostou.

Potom som sa postupom casu zmenil - uz som prestal odpovedat na zlo zlom. Zacal som na to odpovedat tak, akokeby ma ten clovek miloval, za to, co mi urobil, som mu prejavil lasku, ze toho cloveka mam rad. Väcsina krestanov sa to tak snazi robit, ale ked sa sustredia na to, ze ked odpovedia na nieco laskou, bude to vyzerat ironicky, naozaj to bude vyzerat ironicky. Jednoducho v takychto pripadoch si treba davat pozor na ironiu a nesustredit sa na slova, ale na ciel napr. komunikacie. Co je cielom, ak sa nevedomky sustredime na ironiu, tak ju vykoname.

Napr. Matke Tereze, ked zobrala na ulici, niekto naplul do ruk a ona mu na to odpovedala slovom dakujem.
Matku Terezu vnima cely svet ako milujucu osobu, ktora videla Jezisa Krista v kazdom cloveku. Kazdy, kto by sa dozvedel o tom, ze ked jej niekto naplul do ruk, ona na to odpovedala slovkom dakujem, by nemyslel na ironiu ale na to, ze Matka Tereza to myslela naozaj vazne. Ona to tomu cloveku povedala z lasky.

Keby sa vsak nieco podobne stalo s clovekom, ktory ironicky dakuje za kazde zlo, ci uz vedome, alebo nevedome, ale na toho provokujuceho to posoby ako ironicky skutok, tak aj keby sa stal nejaky pripad provokacie a ten clovek by sa mu za to odvdacil laskou, nebral by to ako skutok lasky ale ako skutok ironicky, nebral by to ako dobro, ale bral by to ako zlo. A tak by mu na to provokujuci odpovedal zlom.

Ak by si vsak provokujuci myslel o "koristi", ze ma dobre meno a ze na vsetko odpoveda s laskou, ze je to laskyplna osoba, tak keby takuto osobu chcel jemne podpichnut, nevnimal by to ten provokater ako podpichnutie, ale ako utok, aj ked to robi vsetkym ludom okolo seba a nevadi to, predsalen to bude vadit tomu provokujucemu, ak to urobi tej milujucej osobe. Ak to neurobi, urobi to z toho dovodu, ze dopredu si mysli o tej osobe, ze zareaguje s laskou a bez ironie a preto nema zmysel tuto osobu podpichovat, s niektorymi ludmi sa takymto stylom zoznamuje a priateli, ale ak vidi tento podpichujuci taku laskyplnu osobu, tak urobi vynimku a nebude sa snou zoznamovat stylom, akym sa zvycajne zoznamuje, ale zmeni svoj postoj k danemu cloveku.

Mne osobne ked niekto nieco urobil, stal som odvraval a sa aj odzrkadlil ten moj vztah k ludom na vztah ludom ku mne. Potom som sa zmenil, zmenilo ma citanie Biblie, pozorne pocuvanie na hodinach nabozenstva, jednoducho ma zmenil Boh prostrednictvom roznych zivotnych situacii a roznych ludi, za co Mu som vdacny.

Teraz ked mi niekto nieco urobi, dopredu si poviem, ze toho cloveka mam rad, a ak to nedokazem, poprosim Boha o pomoc a moj postoj k danemu cloveku sa zmeni.

Podla teba je toto vsetko odtrhnute od reality, lebo ak niekto niekomu ublizi, predsa mu ta "korist" tomu urocnikovi podla teba neprejavi skutok lasky, ale prejavi mu skutok nenavisti. V podstate bez Bozej pomoci nie je mozne na skutok nenavisti odpovedat skutkom lasky, a preto sa mame modlit. A to bez prestania, ved Jezis povedal, ze sa mame bez prestania modlit. Modlit sa neznamena hovorit len tie iste formulky dookola bez vyznamu. Niektori sa modlia tak, ze to opakuju ako nejaku basnicku a nemyslia pritom na Boha, modlitba je rozhovor s Bohom a pri modlitbe treba mysliet na Boha a predstavit si, ze toto vsetko venujeme Bohu, Musime si predstavit, ze sa zhovarame s Bohom a musime tomu verit, ze nas pocuje, ze je napr. vedla nas.


Pozri sa na tento obrazok:
citácia:


Predstav si, ze cez tie oci mojho skrecka sa pozera Boh priamo na teba a caka na to, ze prehodnotis svoj postoj k Nemu.
Jezis ta miluje a nechce, aby si bol zatrateny. V buducnosti si budes hovorit, ze keby sa dal vratit cas spät, uveril by si v Boha, ale potom uz bude neskoro. Tak sa rozhodni, kym je este cas.
Ja ti nic nemozem nanutit, dam ti 1 radu:

Namiesto toho spochybnovania vsetkeho a zaoberanim sa nasilim, ako to je z tvojich prispevkov vidiet - bitka zvierat a neviem co vsetko... Toto vsetko je strata casu.

Kazdy z nas mame slobodnu volu. To, co pocujeme, vidime, citime... To vsetko nam ponuka moznost zmenit sa, napr. taky clovek, co pozera horory a thrillery, citi v noci strach a postupom casu mu to zacne robit dobre a zacne ho fascinovat zlo. Preco mame na svete tolko alkoholikov? Tolko rozvedenych ludi? Tolko nerespektu voci rodicom? Lebo rodicia si nevazia svoje deti a deti si na oplatku nevazia svojich rodicov. Podla rodicov je strata casu milovat svoje deti, je pre nich lepsie a ucinnejsie ich vychovavat v strachu, strese a nenavisti, lebo iba to na nich zabera.

Clovek, co nebol milovany co nezazil lasku, nemoze milovat, lebo nepoznal lasku.

Clovek, ktory bol ohovarany, sa nauci ohovarat.

Nie vo vsetkych rodinach vladne nenavist. Su rodiny, v ktorych vladne laska a deti sa v pohode a bez problemov dokazu dohovorit so svojimi rodicmi bez zbytocnych hadok.

Co clovek zaseje, to zožne. Ak si clovek vazi ludi, potom si aj ludia zacnu vazit jeho. Ty si pisal, ze sa nedokazes dohovorit s tvojim otcom alebo nieco takeho.

Bol si niekedy na navsteve u nejakej milujucej rodiny? V ktorej panuje laska. Taketo rodiny su zvycajne veriace.

A rodiny, v ktorych vladne nenavist, nerespekt a podobne, v takychto rodinach su ludia zvycajne neveriaci.

Kazdy 1 rodic zo zaciatku veri v spravodlivost a svoje deti sa snazi vychovavat v laske, ale postupom casu zisti, ze na nich plati len bitka a tresty, ziadna laska na nich nezabera a tak sa väcsina rodicov vyda touto cestou.

Skutocnym umenim vsak je vydrzat az do konca a vychovat milujuce deti. Bez Bozej pomoci vychovat deti, ktore sa snazia zit spravodlivo a podla Bozich prikazani, takto zit nedokazu. S Bozou pomocou sa v laske a harmonii zit da, lebo Bohu nic nie je nemozne.

Mozno si pocul o pripadoch, kedy boli neplodni manzelia, manzel alebo manzelka, a ked poprosili Boha o pomoc, ked prosili ludi o modlitby a ked sa modlili, to dieta sa im nakoniec narodilo. Urcite si o tom musel pocut aspon raz.

Tu je dokaz toho, ze Boh existuje. Kolko je ludi, ktori su neplodni x rokov, a pritom staci tak malo - poprosit Boha o pomoc. Je napisane, ze mame prosit a dostaneme. Ale nie to, co chceme my, ale to, co nam chce dat Boh, lebo Boh vie najlepsie co je pre nas dobre a nie my.

Taky pes bude jest dokym nepraskne, potrebuje niekoho, kto sa onho postara, clovek vie najlepsie, co je pre psa dobre a nie pes, ten by zozral aj "kona", keby mohol . Preto potrebuje starostlivost cloveka, aby sa mu nic nestalo.

Tak, ako rodicia vedia, co je pre deti najlepsie, tak aj Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo je nasim milujucim Otcom.

Zaujima ma tvoj postoj k tymto svedectvam, kedy sa neplodnym manzelom narodili deti.

Ale az po tom, co si pozries nasledujuce video:

STV 2 - Moj pribeh - Som neplodny...
citácia:


komentare k videu:
citácia:
Nic#65279; Nieje Bohu Nemozne :))
WcWSteven pred 10 mesiacmi v zozname videí More videos from YvesDek 6


citácia:
Dakujem ze ste to#65279; tu uverejnili. Boh zehnaj vsetkych a vsetko.
stanielly2 pred 1 mesiacom v zozname videí Uploaded videos

...


a na zaver odporucam este 1 velmi kratke 8 minutove video:

Slovo Pre Teba - Načo žiješ? (J.Buc)
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  20:57:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
s.
Ja ti nic nemozem nanutit, dam ti 1 radu:

Namiesto toho spochybnovania vsetkeho a zaoberanim sa nasilim, ako to je z tvojich prispevkov vidiet - bitka zvierat a neviem co vsetko... Toto vsetko je strata casu.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 19:42:15



to nie je zaoberanie sa nasilim, to je zaoberanie sa realitou; od vzniku zivota na Zemi az po jeho zanik v buducnosti, bude v prirode neustale prebiehat neustale vzajomne sa zabijane a preteky v zbrojeni ktorych cielom je prezitie a rozmnozenie sa

citácia:

Tu je dokaz toho, ze Boh existuje. Kolko je ludi, ktori su neplodni x rokov, a pritom staci tak malo - poprosit Boha o pomoc. Je napisane, ze mame prosit a dostaneme. Ale nie to, co chceme my, ale to, co nam chce dat Boh, lebo Boh vie najlepsie co je pre nas dobre a nie my.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 19:42:15




to nic nedokazuje

tvojho boha prosi rocne o vselico kolko milionov ludi? a kolkych vypocuje? v lurdach zatial "vypocul" 67 ludi, to je tak zanedbatelne mnozstvo, ze sa ani nevymyka z statistickej odchylky spontannych uzdraveni

citácia:

Taky pes bude jest dokym nepraskne, potrebuje niekoho, kto sa onho postara, clovek vie najlepsie, co je pre psa dobre a nie pes, ten by zozral aj "kona", keby mohol . Preto potrebuje starostlivost cloveka, aby sa mu nic nestalo.
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 november 2012 : 19:42:15



ty mas psa? dal by si mu cokoladu alebo hrozno?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2012 :  14:54:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
to nic nedokazuje
tvojho boha prosi rocne o vselico kolko milionov ludi? a kolkych vypocuje? v lurdach zatial "vypocul" 67 ludi, to je tak zanedbatelne mnozstvo, ze sa ani nevymyka z statistickej odchylky spontannych uzdraveni


Aj keby vypocul len jedineho cloveka, ale vypocul ho a to je dokaz Bozej existencie. Nie v kvantite, ale v kvalite. Tych ludi nie je 67, ale omnoho viac.

Vysvetli mi, ako je mozne, ze sa neplodnemu manzelskemu paru narodi dieta, ked ten par je neplodny. Je to zasah vyseej moci jednoznacne.

Tu nejde o mnozstvo, ale o to, ci Boh vypocul aspon 1 cloveka alebo nie. Vypocul viac nez jedneho, On vypocuje kazdeho, kto uprimne prosi.

No napis mi vysvetlenie toho, ako je mozne, ze sa neplodnemu paru narodi dieta.


a este 1 video:

Vědí v NASA o UFO: Ano nebo Ne - [Dokument Discovery Science] (2012) [720p]
citácia:



K tomu psovi:

Myslel som to tak, ze keby vedla psa bola nekonecna kopa mäsa, tak by to jedol a jedol a nezastavil by sa. Mozno by sa zastavil, keby mu z toho zacalo byt zle, ale taky pes nema ziadnu mieru a ked aj ma, tak taku, ze ked prestane, uz je zvycajne neskoro.

Keby nad tou koupou dohliadal clovek, ktory by sa o toho psa staral, tak ten pes by z toho zjedol len to, co by mu ten clovek dal.


A na zaver:

Pre neveriacich:

Noemova archa nalezena
citácia:


Sodoma a Gomora
citácia:


Evoluce oka
citácia:


Modlitba pro nevěřící
citácia:


Hřích - směšné slovo?
citácia:


Evangelium srozumitelně
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2012 :  09:59:17  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Aj keby vypocul len jedineho cloveka, ale vypocul ho a to je dokaz Bozej existencie. Nie v kvantite, ale v kvalite. Tych ludi nie je 67, ale omnoho viac.
Pôvodne zaslal sinceretly - 03 november 2012 : 14:54:39



este je nutne dokazat, ze tych ludi naozaj vypocul tvoj boh (a to osm zvedavy, ak ochces dokazat)

citácia:

No napis mi vysvetlenie toho, ako je mozne, ze sa neplodnemu paru narodi dieta.
Pôvodne zaslal sinceretly - 03 november 2012 : 14:54:39



nevieme aka bola skutocna diagnoza toho paru, na videu to nebolo spomenute (resp bolo tam spomenute, ze sanca je velmi mala), nevieme urcite ze boli neplodni

citácia:

Myslel som to tak, ze keby vedla psa bola nekonecna kopa mäsa, tak by to jedol a jedol a nezastavil by sa. Mozno by sa zastavil, keby mu z toho zacalo byt zle, ale taky pes nema ziadnu mieru a ked aj ma, tak taku, ze ked prestane, uz je zvycajne neskoro.

Keby nad tou koupou dohliadal clovek, ktory by sa o toho psa staral, tak ten pes by z toho zjedol len to, co by mu ten clovek dal.
Pôvodne zaslal sinceretly - 03 november 2012 : 14:54:39



naozaj? da sa toto aplikovat aj na macku? ak nie tak preco?

citácia:

Noemova archa nalezena
Pôvodne zaslal sinceretly - 03 november 2012 : 14:54:39



samozrejme ide o prirodny ukaz, iba kreacionisti v tom vidia noemovu archu, neviem o ziadnej pozitivnej reakcie z vatikanu napr

citácia:

Evoluce oka
Pôvodne zaslal sinceretly - 03 november 2012 : 14:54:39



clanok je plny ocividnych a hrubych klamstiev a polopravd - nic ine sa od kreacionistov ani neda ocakavat

zbytok ani nema cenu komentovat

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2012 :  18:17:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Zbytok podla teba nema cenu komentovat, lebo z tejto reakcie zrejme vyplyva, ze na to nedokazes odpovedat. Co ak je ten zbytok pravda? Ak uz komentujes, tak vsetko a nie urcite casti.

citácia:
este je nutne dokazat, ze tych ludi naozaj vypocul tvoj boh (a to osm zvedavy, ak ochces dokazat)


Ked prosili Boha, pomohol im Boh. A keby im nahodou pomohol niekto iny - ludia by to neboli, bola by to vyssia moc. Ty si sa vyjadril, ze v to, co nevidis, neveris, takze potom tato cast tvojho prispevku znie tak, akokeby si veril v temne sily, lebo Boh je laska a ked im nepomohol Boh, tak potom im podla teba musel pomoct niekto iny, napr. to, co nemozeme vidiet, duchovne bytosti, ale ake, ked nie sväte? Ty si napisal, ze keby to nebol Boh, potom by to musel byt niekto iny.



Dam ti tu zopar citatov A. Einsteina:

citácia:
Boh existuje pre toho, kto v neho verí.
Boh je rafinovaný, ale nie zlomyseľný.


citácia:
Chcel by som vedieť, ako Boh stvoril svet.


citácia:
Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to.


citácia:
Každý má dve možnosti. Sme buď naplnení láskou…, alebo strachom.


citácia:
Kvantová technológia je veľmi pôsobivá. Ale vnútorný hlas mi hovorí, že to ešte nie je reálna vec. Teória vraví veľa, ale to nás ťažko priblíži bližšie k tajomstvám Starším. V každom prípade som presvedčený, že Boh nehrá kocky.


citácia:
Len život žitý pre iných je hoden žitia.


citácia:
Pretože naša vnútorná skúsenosť sa zakladá na reprodukovaní a kombinácii zmyslových vnemov, koncepcia duše bez tela sa mi zdá prázdna a zbavená zmyslu.


citácia:
Viera bez vedy je slepá a veda bez viery je chromá.


citácia:
Einstein povedal „Boh s nami nehrá kocky.“ Mal pravdu. Boh nás nechal lúštiť krížovky. (Philip Gold)



A na zaver:

Skutky lasky, ktore vykonavame, nie su nase skutky, lebo Jezis povedal, ze nikto nebude spaseny zo svojich skutkov, aby sa nemohol vychvalovat.
Tak, ako bol povyseny medeny had, tak bol aj povyseny Jezis, aby kazdy, kto v Neho veri, nezahynul, ale aby mal vecny zivot.

V Biblii je napisane, ze kto bude nasledovat Boha, tak ze Boh si urobi pribytok v nasom srdci a potom to uz nebudu nase skutky, ale skutky Boha. A potom to budu skutky Boha kvoli tomu, lebo Bohu tie skutky zo slobodnej vole konat dovolime.

Ak je niekto posadnuty diablom, kona skutky diabla. To nie su jeho skutky. Napr. 1 clovek, ktory behal nahy po ulici, ked bol na nom vykonany exorcizmus, zrazu sa prebudil a zistil, ze je nahy a pytal sa, ze kde to je. Je mnoho vypovedi ludi, ktori boli posadnuti diablom a sa tam popisuju veci, ktore museli robit, aj ked ich robit nechceli, zly ich k tomu nutil. Potom sa tam spomina v 1 vypovedi, ze ten clovek si na internete vyhladal exorcistu, potom sa nim zasiel a on to z neho vyhnal.

Takze ak clovek kona zlo, kona skutky diabla, lebo toto vsetko pochadza od neho.

Ak niekto kona skutky lasky, su to skutky Boha, lebo toto vsetko pochadza od Boha.


Ak je niekto posadnuty zlom - kona skutky diabla a aj ked ich robit nechce, musi ich robit, lebo mu to diabol nahovara a to je ta sugescia - kazdy 1 z nas mame slobodnu volu. Konat zlo nemusime. Je to na nas, ci nieco vykoname, a ak ano, tak co a s akym umyslom.
Takyto clovek posadnuty zlom nie je slobodny, lebo diabol ho nuti konat skutky, ktore by inak nerobil.

Ak si ale Boh urobi pribytok u nejakeho cloveka, takyto clovek je absolutne slobodny, lebo to Bohu dovoli. Riadi sa Bohom z lasky k Nemu.

Ak je na niekom vykonany exorcizmus, kazdy 1 z nas ma pravo nasledovat nieco. Ak niekto je niekto posadnuty diablom, odmieta exorcizmus a aj nadalej chce byt posadnuty zlom, Jezis jeho volbu respektuje a nevyslobodi ho, lebo ten clovek vyslobodeny byt nechce.


Predstav si rieku - si tam s clnom, ak neveslujes, unasa ta prud. Ak veslujes, unasa ta aj nadalej, ak veslujes viac, nejdes ani proti prudu ani
s prudom. A ak sa snazis z celych svojich sil, ides proti prudu. Niekedy aj ked sa velmi snazis, ten prud je silnejsi, je nad tvoje sily a nedokazes plavat proti prudu.

Tym prudom je pohodlny zivot. Ked sa snazis a bojujes, ked sa modlis k Bohu a odputavas sa od vsetkych pozemskych veci, ides proti prudu a smerom k Bohu. Ak sa nesnazis, unasa ta to k diablovi.

Cim si blizsie k Bohu, tym viac si v bezpeci, ale padnut mozes stale.

Ked sa snazis, ale snaha je prilis mala a dokazes vyvinut aj väcsiu silu, ale nevyvinies ju, ten prud ta bude unasat, lebo bude silnejsi ako tvoje snahy - sily.

Ak sa clovek dlhu dobu nesnazi plavat proti prudu alebo ak plave s prudom, unasa ho to k diablovi, a cim dalej je k nemu blizsie, tym viac ho diabol sputava a tym je zlozitejsie vratit sa k Bohu. Kazdopadne Bohu nie je nic nemozne, a ked je clovek uz vo velkej dialke od Boha, v prilis velkej vzdialenosti, takyto clovek sa k Bohu jednoducho sam od seba vratit nemoze a nemoze k nemu plavat zo svojich sil, lebo je cim dalej, tym viac sputany diablom a je cim dalej tym viac bezmocnejsim. Ak sa takyto clovek obrati na Boziu pomoc, Boh urobi to, co je v silach daneho cloveka nemozne.

V Biblii sa pise, ze Jezis povedal, ze mame robit to, co mozeme. A to, co urobit nedokazeme, o to mame prosit, aby sme to dokazali s Bozou pomocou urobit.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2012 :  19:09:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ked prosili Boha, pomohol im Boh. A keby im nahodou pomohol niekto iny - ludia by to neboli, bola by to vyssia moc. Ty si sa vyjadril, ze v to, co nevidis, neveris, takze potom tato cast tvojho prispevku znie tak, akokeby si veril v temne sily, lebo Boh je laska a ked im nepomohol Boh, tak potom im podla teba musel pomoct niekto iny, napr. to, co nemozeme vidiet, duchovne bytosti, ale ake, ked nie sväte? Ty si napisal, ze keby to nebol Boh, potom by to musel byt niekto iny.
Pôvodne zaslal sinceretly - 04 november 2012 : 18:17:46



nie, to som nenapisal

ja som proste napisal, ze je na tebe aby si dokazal, ze to bol naozaj krestansky boh, ktory im pomohol


citácia:

Dam ti tu zopar citatov A. Einsteina:
Pôvodne zaslal sinceretly - 04 november 2012 : 18:17:46



"It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it. - Bola to, samozrejme, loz co ste citali o mojom nabozenskom presvedceni, loz ktora je systematicky opakovana. Ja neverim v osobneho boha a nikdy som to nepoprel praveze som to vyjadri ljasne. Ak je neico vo mne co moze byt nazvane nabozenskym, tak je to nesputany obdiv k strukture sveta do tej miery, ako ju nasa veda moze odhalit."

"The idea of a personal God is quite alien to me and seems even naive. - Idea personalneho boha je mi celkom cudzia a vypada este aj naivne."

"I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil. - Neverim v boha teologov, ktory odmenuje dobro a tresta zlo."

einstein neveril v osobneho, ziveho boha, v ktoreho veria krestania

citácia:

Ak je niekto posadnuty diablom, kona skutky diabla. To nie su jeho skutky. Napr. 1 clovek, ktory behal nahy po ulici, ked bol na nom vykonany exorcizmus, zrazu sa prebudil a zistil, ze je nahy a pytal sa, ze kde to je. Je mnoho vypovedi ludi, ktori boli posadnuti diablom a sa tam popisuju veci, ktore museli robit, aj ked ich robit nechceli, zly ich k tomu nutil. Potom sa tam spomina v 1 vypovedi, ze ten clovek si na internete vyhladal exorcistu, potom sa nim zasiel a on to z neho vyhnal.
Pôvodne zaslal sinceretly - 04 november 2012 : 18:17:46



psychozy spadaju pod psychiatricke liecenie, nie pod krestanske cary-mary


citácia:

Tym prudom je pohodlny zivot. Ked sa snazis a bojujes, ked sa modlis k Bohu a odputavas sa od vsetkych pozemskych veci, ides proti prudu.

Ked sa snazis, ale snaha je prilis mala a dokazes vyvinut aj väcsiu silu, ale nevyvinies ju, moze sa stat, ze ten prud ta bude unasat.
Pôvodne zaslal sinceretly - 04 november 2012 :  18:17:46



preco si myslis, ze si zijem pohodlny zivot?


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2012 :  20:07:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
psychozy spadaju pod psychiatricke liecenie, nie pod krestanske cary-mary


Keby si videl tie videa s exorcizmom, napisal by si na to iny nazor na 100%.

Pozri sa napr. na toto:

Real Exorcism of Anneliese Michel
citácia:


Alebo na nahlady jednotlivych videi a uvidis, ze v tych vyrazoch v tvarach nie je nieco v poriadku:

citácia:



A na zaver sa znova vyjadrim k nasledujucej vete:

citácia:
Lide mohou poznat z prirody, ze Buh existuje, a proto nemaji vymluvu, ale i jako verici Ho stale vice poznavame.


Pozri sa na tento clanok:

FOTO: Najmenší roboti sveta
citácia:

citácia:
boli naprogramované podľa inštinktívneho správania skutočného hmyzu. Vznikli vˇ%daka šikovným rukám odborníkov zo Švédska, Španielska, Talianska, či Nemecka. Ruku k miniatúrnemu dielu priložili aj Švajčiari, známi prácou s hodinkami.


Vidis kolko prace a namahy ich stalo, aby vytvorili nieco, co je podobne hmyzu, a predsa je hmyz omnoho, ale omnoho inteligentnejsi a ta vec v porovnani s este mensim hmyzom, tak ten hmyz je omnoho zlozitejsi a tu vec, ktoru ti ludia vyrobili, je len male percento, je to iba obycajny stroj, ale hmyz je omnoho inteligentnejsie "naprogramovany".

Kazdy vytvor musi mat svojho tvorcu. Keby v case prvych ludi niekto uvidel na zemi neznamy elektronicky predmet, pomysleli by si, ze toto nieco len tak z nicoho nic vzniknut nemoholo, ze to niekto musel vytvorit, ze to musi mat svojho tvorcu - autora. Tu ide o priklad a nie o to ci to je realne alebo nie.

Pozri sa napr. na hmyz alebo na nieco ine z prirody alebo na celu prirodu - toto vsetko len tak samo od seba vzniknut nemohlo.

Jednoducho je to vytvor. A tento vytvor jednoznacne musi mat svojho autora. Autor zasadil semienko, urobil zaklady a na zaklade tychto zakonov to udrzuje vsetko pri zivote - stara sa o to, kde, ako - akym sposobom a ci vobec zavlazi nejaku oblast, aby nevyschla.

Ten autor to vsetko stvoril a keby sa o to nestaral, tak by to "zvädlo" - vid. priklad, ked sa clovek stara o kvetinku v kvetinaci - ked ju prestane polievat, vobec si ju nebude vsimat, tak "umrie."

Alebo nejaky predmet, ktory clovek vytvori, napr. hodinky.

Ak ich vytvori a prestane si ich vsimat, prestane sa o ne zaujimat, tie hodinky sa casom pokazia, a aj keby sa pokazili v case, kedy by sa o nich ten autor staral, tak by sa o ne postaral a opravil by ich, lebo by si ich vsimal kazdy den a starostlivo by sa staral o ich vzhlad a o tom, ci nahodou nie je nejaka hrdza, ale kedze sa ten autor o tie hodinky nestara - to je priklad, tak tie hodinky ked sa casom opotrebuju, nebude ich mat kto opravit a zhrdzaveju a sa poskodia - to je priklad - tu nejde o hrdzu alebo o presne stanovenu poruchu, ale o priklad.

Podobne aj Boh, ktory to vsetko stvoril, udrzuje vsetko pri jestvovani => to je Bozia prozretelnost - starostlivost Boha o svet.

Tvrdit, ze kvety samy od seba vyklicia alebo ze stromy samy od seba vyrastu a ze to nema nic spolocne s Bohom - tak taketo tvrdenie je blaznovstvom pre Boha, lebo on dal prvotne semienko vsetkemu a tak to postupne od toho zakladu sa "rozkvieta" sa rozrasta a nielenze sa to rozrasta, ale Boh starostlivo dohliada na svoje vytvory, aby "nevyschli".

Boh ma pravo zivot darovat, ale ho aj vziat, lebo On ten zivot vytvoril a respektuje nasu slobodnu volbu a ked Ho niekto odmietne, tak trpezlivo caka do posledneho okamihu na to, ze clovek zmeni svoj postoj k Bohu a vrati sa stratena ovecka k svojmu pastierovi - Jezisovi.

V Biblii je napisane, ze Boh sa o to vsetko stara, ze Boh dava dazd spravodlivym ludom, ale aj nespravodlivym, lebo je milosrdny a chce, aby sme sa vsetci k Nemu vratili.

Dalej napr. taka psenica alebo jacmen... rastliny, stromy - to on tomu vsetkemu dava zivot a rodi sa to vsetko postupne, On to vsetko utkava.

V Biblii je napisane, ze Boh nas utkal v lone nasej mamy.


Niektori ludia nechapu, ako je mozne, ze je Boh spravodlivy a milosrdny zaroven. Ja som raz cital/pocul uz neviem presne 1 "podobenstvo" o ziakovi:

Ziak mal z nejakeho predmetu na konci roka 5. Ucitel bol milosrdny a nechal ho urobit reparat. Ked reparat zvladol, ked nim presiel - to je prejav milosrdnosti - aj ked dostal 5-ku a mal prepadnut, neprepadol, lebo ucitel mu dal sancu, ale Boh nam nekonecne sance nedava, tie sance raz odidu a to bude nasa smrt. Boh nam dava sancu zmenit sa az do poslednej chvile nasho zivota v tele. Ak ziak reparat neurobi, ak neprejde, ucitel bude musiet byt spravodlivy, ale nie takym sposobom, ze z hnevu alebo zo zakernosti a z vysmechu a posmechu a z nenavisti - ze sa bude tesit z toho, ze prepadol, on ho necha prepadnut, lebo reparat neurobil, a nebude k nemu citit nenavist, ale lasku, ako stale, najradsej by ho nechal prejst, ale kedze ucitel je aj spravodlivy, svoju sancu uz dostal a nevyuzil ju, odflakol to, a tak ucitel bude musiet byt spravodlivy a necha ho prepadnut s velkym zialom a s velkym smutkom.

Teraz si predstav zivot cloveka, ktory po cely svoj zivot odmieta Boha. Ak na konci svojho zivota v Boha uveri, bude spaseny a prejde skuskou. Ak ale Boha odmietne aj v poslednej sanci, Boh zo svojho milosrdenstva by ho aj pustil dalej, ale on je milosrdny a spravodlivy zaroven, aby sa ti v nebi neburili, ze niekto Boha prijal na konci a niekto nie a su na rovnakej urovni, potom si budu nahovarat, ze to je nespravodlive, preto je potrebna ta spravodlivost. Boh je milosrdny, dal tomu cloveku sancu, ale ak ju ten clovek odmietol, potom bude musiet byt spravodlivy a s velkym zialom to urobi, posle ho do pekla - v podstate Boh neposle cloveka do pekla ale on sa tam posle sam, je len na nas, kam pojdeme. My samy si to mozeme urcit a snazit sa o to, aby sme dosiahli ciel. Jezis nam povedal, ze mame robit, co mozme, a to, co urobit nemozme, o to mame prosit Boha a verit tomu, ze to potom budeme moct urobit a urobime to s Bozou pomocou.
Boh bude smutny, lebo ten clovek sa s nim mohol tesit v nebi, ale clovek Boha odmietol a Boh ked si predstavi, ze aku lasku mu mohol prejavit a kolkym ludom by mohol ten clovek pomoct, ale on tam nie je, ti v nebi su o to o nieco ochudobneni o radost - Boh bude smutit za tym clovekom, ze si Ho mohol vybrat ten clovek, ale nevybral si ho.
Ten clovek si to peklo zvolil sam.


Takze vsetko ma svojho tvorcu.
citácia:
Lide mohou poznat z prirody, ze Buh existuje, a proto nemaji vymluvu, ale i jako verici Ho stale vice poznavame.

Taketo nieco len tak samo od seba vzniknut nemoholo.


Predstav si cislo nekonecno: #8734;. Teraz si predstav cislo X. Moze mat kladnu (+) alebo zapornu (-) hodnotu. Kazde cislo ma aj svoju zapornu hodnotu. Cize ked existuje cislo (+) #8734;, potom musi existovat aj cislo (-) #8734;.

Boh je nekonecny. Sväty Otec (nie papez) je nekonecny, jestvuje-existuje sam od seba. V duchovnej risi neexistuje cas, tam je iba nekonecna pritomnost. Cas je len iluzia. Napr. predstav si taku hodinu - ked hodinu robis nejaku monotonnu pracu - stale to iste dookola a cakas kedy uz zbehne ta hodina, zbehne to za velmi dlhu dobu. Ak sa ale zabavas, tak ta hodina zbehne akokeby preslo len 10 minut. Cim si bdelejsi, tym cas pre teba plynie pomalsie. Kedze mozeme vyuzivat zhruba len 3% mozgu, geniovia 4%, tak cas pre nas plynie pomerne rychlo. Ak ale opustime nase tela, ak zomrieme, nasa dusa bude stale zit. Odrazu cas akokeby prestal existovat. V tych pribehoch o klinickej smrti to spomina kazdy 1 clovek - cas akokeby neexistoval, akokeby to trvalo dost vela hodin, dni alebo mesiacov.
Boh nam to tak nastavil, aby sme si neublizili. Ale aj s tymi 3%-vyuzitim mozgu si mozeme ublizit, ale nie az tak, ako so 100% - to je sposobene dedicnym hriechom.

V Bohu su 3 Bozske osoby: Otec, Syn-Jezis a Duch Sväty.
Otec splodil Syna-Jezisa. Z oboch vyzaruje Duch Sväty - Bozi duch. Su to 3 rozne osoby, ale su 1.

H2O - voda, lad a para => 3 rozne skupenstva, su 1.

Jezis stvoril vsetko z lasky pre svojho Otca. Stvoril to Otcovi - daroval Mu to vsetko z lasky.

Zlato ked sa vycisti, je priehladne. Z tych svedectiev ludi, co videli nebo alebo boli v nebi alebo mali sny o nebi, tak to vsetko sposobil Boh, ze sa im to snivalo z lasky, lebo Boh v nas prebudza tieto tuzby a je len na nas, aky postoj k nim zaujmeme. Pozyva nas na laskyplny vztah Jezisa k nam a nas k Bohu.
Z tych svedectiev sa tam popisuje, ze tam je zlato a vsetko take priehladne a ze su tam omnoho ziarivejsie farby, dokonca aj ta najtmavsia farba v nebi v porovnani s farbami tu na Zemi - tak na Zemi je ta farba este svetlejsia, ako ten najsvetlejsi jas, aky sa da uzriet v hmotnom svete.

Zo slnka vychadza spektrum farieb, z toho, z coho sa sklada Slnko, to vsetko vyzaruje, rozne spektrum farieb.

V Biblii sa pise, ze Boh je svetlo. Z Otca, Syna-Jezisa i Ducha Sväteho vyzaruje svetlo - svetlo plne lasky, Boh je vsadepritomny a z Neho vyzaruje omnoho ine spektrum farieb, aj ta najtmavsia farba v nebi v porovnani s farbou na Zemi je ta najjasnejsia, aku kedy clovek mohol uzriet.

Clovek v nebi dychat nemusi, lebo dychat nepotrebuje, vsetci tam ziju z chval Bohu, kazdy chvali Svätu trojicu. Ti ludia tam z toho ziju - poznas ten pocit, ked je niekto zamilovany, odrazu ani nepotebuje jest, lebo nepocituje hlad, staci mu, ze tu osobu miluje a citi k nej lasku.

Ti ludia, aku lasku prezivaju vnebi - tak od toho vsetkeho stastia ta laska ich naplna a zivi ich, takze oni dychat nepoteebuju, ani vylucovat, ani jest ani nic, lebo oni ziju z lasky, podobne, ako moze zit clovek z lasky na tejto Zemi, ale to je nic v porovnani s laskou, aku je citit v nebi.

Z tych svedectiev - tam ludia spominaju, ze ak ludia v nebi zjedia nejake ovocie, dostanu poznanie, ale Sväty Otec (nie papez) ma nekonecne poznanie. Po kazdom zjedenom ovoci, jedle clovek tam dostane urcite poznanie.

V Biblii sa pise, ze Eva a potom Adam zjedli zo stromu poznania dobra a zla. Po zjedeni tohto ovocia spoznali - SPOZNALI, ze su nahi. => spoznali, ze zhresili. Spoznali, ze boli oklamani, ze sa nechali nachytat.

Boh je vsemohuci - moze urobit vsetko, co chce, vsadepritomny, je vsetkym pre vsetkych, Boh vie vsetko. V Biblii sa pise, ze Boh sa pytal Adama, ze kde je. Chodil po zahrade a pytal sa ho, ze kde je.

On sa to Adama pytat nemusel, lebo vedel kde je. On sa ho to pytal preto, lebo mu chcel dat sancu. Keby svoj skutok olutoval, Boh by mu odpustil. Ale Adam znova zhresil, ked zaklamal. Spachal dalsi hriech. A clovek ked spacha 1 hriech, potom je nachylnejsi aj k dalsim a postupne sa to nabaluje. Boh ho chcel objat do svojho narucia, ako otec neposlusneho dietata, ktore place a lutuje svoj skutok a to dieta potrebuje objatie, potrebuje sa ospravedlnit a priznat sa, ale boji sa.

Adam si mohol vybrat - bud by to oznamil Bohu a priznal by sa, ale namiesto priznania si chyby sa zacal vyhovarat na Evu a Eva na Hada, ktory jej povedal, nech skusi z toho stromu zjest. On jej dal navrh, k nicomu ju nenutil, lebo Boh nam dal slobodnu volu a kazdy z nas si moze vybrat.

Boh nenavidi hriech, ma odpor k hriechu, a ked Adam s Evou zhresili, potom klamali a zhresili znova a potom znova, ked sa zacali 1 na druheho vyhovarat a tak v den, v ktorom by z toho ovocia zjedli, by zomreli, naozaj zomreli.

Ked som videl a pocul tie svedectva tych ludi z pekla, tak sa tam popisuju ludia, ktori sice ziju, ale su tam muceni a tryzneni a ziju tam v takych podmienkach, akokeby vobec ani nezili, su to v podstate zijuve "mrtvoly" su to ludia, ktori premarnili a minuli sancu vratit sa k Bohu. Takze v podstate su ti ludia "mrtvi", ale oni ziju, ten ich stav je hrozny a v podstate su "mrtvi", aj ked nie su. Takze ta veta v Biblii je pravdiva, Adam a Eva su "mrtvi" a v podstate zaroven mrtvi.


Ci uz su tie svedectva pravdive alebo nie, aj keby neboli pravdive a keby sme to porovnali s Bibliou, zistili by sme, ze sa to od Biblie neodchyluje, ze to koresponduje s Bibliou, ze to suhlasi s Bibliou. Tieto svedectva aj keby neboli pravdive, tak clovek, ktory sa modli k Bohu, cita si Sväte Pismo, chodi na svätu spoved, je v spolocenstve krestanov a snazi sa zit podla pravdy, ktoru prijal, ma na 1. mieste lasku k Bohu, na druhom bohosluzbu - sväte omse a na tretom zakon - tak taky clovek
keby sa zamyslel nad ludmi, ktori su v pekle, ako asi vyzeraju a ako asi vyzeraju ludia v nebi a ako vlastne cele to peklo a nebo vyzera, tak aj keby nepoculi o tych svedectvach, v podstate by mali o pekle a nebi a o Bohu rovnake, popripade velmi podobne informacie.


Este sa vjadrim k jednej veci:

Predstav si urcity priestor vo volnej prirode - napriklad taku farmu.
Predstav si predtym zil na mieste XY a potom si sa prestahoval do mesta.
Do mesta by ale mali v najblizsich casoch prist velke pohromy - povodne, vichrice a velke prudke dazde a slnecna aktivita a neviem co vsetko, jednoducho by tam v najblizsej dobe nie mohla, ale na 100% by sa tam vyskytla nejaka velka hrozba - velmi velke nebezpecenstvo.
Toto nebezpecenstvo by tam malo prist napr. presne o 2 mesiace.
Co by si robil? Zil by si si svoj normalny zivot v meste alebo by si sa uz od sameho zaciatku pripravoval na odchod z mesta do "divociny" na nejaku farmu? Dajme tomu, ze keby si sa na tu farmu dostal, bol by si zachraneny a tie nestastia, ktore by sa stali v meste, by sa tej farmy nedotkli.
Urcite by si sa prestal venovat svojmu doterajsiemu zivotu a zacal by si sa pilne venovat planu zachrany, snazil by si sa urobit vsetko pre to, aby si bol zachraneny. Zacal by si sa balit, kupovat rozne veci potrebne na cestu a tak. No vidis.
Teraz si predstav, ze ta farma je nebo a to mesto je tvoj zivot v tele v tom meste. Vies, ze dlho uz zit v tom tele nebudes - lebo zivot cloveka v porovnani s vecnostou je len velmi kratky zablesk "blesku". Takze v podstate ten tvoj zivot mozme prirovnat k tym 2 mesiacom, po uplynuti tejto doby by si napr. zomrel a bolo by po vsetkom.
Ak by si sa ale snazil a urobil by si vsetko, co by si urobit mohol, ajtak by si sa nezachranil, lebo clovek ma robit to, co moze, a to, co urobit nemoze, o to ma prosit Boha, aby to mohol urobit. Bohu nic nie je nemozne a ked Ho clovek prosi o veci, ktore sa Bohu pacia, Boh mu ich da, kedy bude chciet a ak bude chciet - je len na Bohu, ci nam to da alebo nie, lebo iba On vie najlepsie, co je pre nas dobre.
Takze keby si sa snazil, na tu farmu by si sa dostal a nesnazil by si sa zit svoj doterajsi zivot, ale zmenil by si sa.


Mojim cielom nebolo tu vas vsetkych presviedcat, ja som tu len dal urcite nazory a je len na vas, co s tym urobite. Ak clovek zije zivotom plny lasky a miernosti, prechod na druhy svet do neba ani nespozna - "ani nespozna, ze je v nebi", aj ked spozna, ale v podstate ten prechod ani velmi nespozna, lebo pre takeho cloveka su cudzi ludia priatelia, ktorych este nestretol.

Ak ale niekto zije zivot plny nenavisti, popripade zivot plny lasky, ale iba taky, ktory sa jemu paci a mysli si, ze kona dobre, aj ked mozno podla niektorych ludi dobre nekona, dokonca ani podla Boha takyto clovek nekona dobro, tak ludia nemozu byt spaseni zo svojich skutkov, aby sa nikto nemohol vychvalovat.

Spaseny-zachraneny moze byt iba clovek, ktory uveril v Boha, a nielenze v Neho uveril, ale snazil sa Mu pacit vzdy a vsade. Ak je niekto do niekoho zamilovany, mysli na neho vzdy a v kazdej chvili, a tak, ako myslime na zamilovanu osobu, tak o to viac by sme mali mysliet na nasho milujuceho Sväteho Otca (nie papeza), lebo to On sa o nas stara, ved aj surodenci si viac vazia svojich rodicov a viac pocuvaju rodicov ako surodencov, lebo rodicia maju väcsie poznanie a staraju sa o nich.

Nestaci len verit v Boha, treba verit aj v to, ze Jezis Kristus zomrel za nase hriechy na krizi a 3. dna vstal zmrtvych. Aby kazdy, kto v Neho veri, nezahynul, ale mal vecny zivot v Nom.
V Bohu zijeme, v Bohu sme, lebo Boh to vsetko stvoril, ale za dobro vo svete je zodpovedny Boh a za zlo Odporca Boha.


Ak sa vam v zivote nieco nepodari, neobvinujte za to Boha, ale seba. A ak aj za to vy nemozete, ani inych ludi neobvinujte, ale znova obvinte seba. A ak naozaj za to nemozete, nesnazte sa prevziat spravodlivost do vlastnych ruk, ale nechajte to na Ducha Sväteho, nechajte tu pracu na svedomie. Je to Bozi hlas v nas. Ten nam vycita, ked sme niekomu nieco zleho urobili. Je len na nas, ci to olutujeme a ospravedlnime sa Bohu aj tomu, ktoremu sme ublizili alebo nie.

Co clovek zaseje, to zozne. Ak davas svoje od seba prec, krmis pokoru. Ak hrabes pre seba, krmis pychu.

Stvoritela mame milovat nekonecne, bez miery, miera, akou ho mame milovat, je milovat Ho bez miery. Dalsie prikazanie mu je podobne - mame milovat bliznych, ale o nieco viac ako milujeme seba sameho a takisto by sme mali mat uctu aj k zvieratam.


V radiu Lumen pred par "minutami" zaznela veta: Co rozhodne - ze vyhraje v tebe pycha alebo pokora? Rozhodne to, co krmis. Ak krmis pychu, vyhraje pycha. Ak krmis pokoru, vyhraje v tebe pokora.

Ak sa ti nieco nepaci v tebe samotnom, prestan sa sustredit na to, co ti vadi, ale zacni sa sustredit na to, co v sebe chces mat. Ak budes krmit pychu, pokora utecie. Ak budes krmit pokoru, pycha utecie, lebo neznesie pokoru.

Ved aj Jezis povedal, ze odolajte pokuseniu, odmietnite zlo, a to zlo utecie. Odmietnite pokusitela, a pokusitel ujde. Odide prec.

Ked sa Jezisovi Zly zjavil na pusti, zjavil sa mu ako sväty anjel, lebo v Biblii je napisane, ze Zly sa dokaze premenit na anjela svetla. On Jezisa potom navadzal na hriech a Jezis mu povedal, nech od neho odide prec. Je blaznovstvom pokusat Boha, ked je Boh sväty. Je to absolutne nezmyselne a navyse je to ruhanie sa Bohu. Napr. tvrdit, ze ak sa nieco nestane, tak ze Boh za to moze. Je to pokusanie Boha, je to zahravanie sa s Bohom a v Biblii je napisane, ze Boha nemame pokusat.
V niektorych svedectvach ludia popisuju, ze povedali Bohu, ze ak existuje, nech sa nieco stane, a naozaj sa nieco stalo v ich zivote. Stalo sa to preto, lebo tomu uverili, ze sa nieco moze stat. Ak ale niekto tomu neveri a povie to Bohu, uz je to ruhanie sa a tym ludom predtym sa to odpusti, lebo boli na pokraji svojich sil a nevedeli co dalej a boli totalne v koncoch a uverili tomu, ze ich poslednou zachranou je Boh. A ze Boh ich mohol zachranit aj skor, keby ho skor poziadali o pomoc a teraz to lutuju.

Je dolezite citat si zivotopisy svätych ludi, citat si Bibliu, poucne pribehy a verit tomu. Uvidite, ze potom budete mat ine myslienky.

Ak ale budete vsetko spochybnovat, dokonca aj tie poucne pribehy - ja som tu vlozil pribeh o holicovi a quest mi tam nieco zacal "vykladat" o fuzoch, pritom v tom clanku neslo o "vedu" ale o tu myslienku, no da sa to vyjadrit jednym smajlikom: (facepalm). Takze asi tak. Jednoducho ten clovek nevie co zo sebou. Namiesto tej myslienky sa zacal zaoberat absolutne a totalne inymi vecami, ja o voze a on o koze, asi tak.

Takze s pochybovacmi sa v mnohych pripadoch nachadza rec velmi tazko.


Zaver:

Preto si myslim, ze ak niekto niecomu neveri, tak ked je na krestanskom fore - kredo => verim, nech sa uvedomi, na akom fore je, nie je na fore neverim, ale na fore verim a podla tohto "hesla" by mal mat aj taketo myslienky tu na tomto fore. Samozrejme ze je tu sloboda prejavu, ale ak niekto cely zivot vsetko alebo skoro vsetko spochybnuje, v podstate nechtiac plni alebo moze plnit alebo urcite aspon raz splnil volu Zleho, lebo ti ludia tomu mohli Bohu uverit, mohli uverit laske, ale ti, ktori nevdeli, kam sa maju pridat, uvideli prispevok pochybujuceho a pridali sa na jeho stranu.

Vsimnite si, ake maju myslienky ludia, ktori veria v Boha a zaoberaju sa aj Bohom v porovnani s myslienkami neveriacich.

Niektori ludia sa nespoliehaju na nic, niektori sa spoliehaju na inych, niektori sa spoliehaju na seba a niektori sa spoliehaju na Boha.

Boh nas stvoril a pozna nas viac, ako pozname my seba a preto si myslim, ze je rozumnejsie verit Bohu ako sebe, aj ked aj sebe by mal clovek verit, ale hlavne Bohu, lebo On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo nas stvoril a vie o nas x krat viac, ako vieme toho my o sebe.


Nikto nema vedomosti sam od seba, vsetci to musia od niekoho mat.

Ak niekto nieco vymysli alebo na nieco pride a ostatni to zacnu pouzivat, tak tie nazory to su toho autora a len sa posuvaju dalej. Napr. tie citaty znamych alebo tak, väcsina ludi ked vidi zaujimavu vetu, zapamäta si ju a potom pri diskusii ju zvykne pouzit.

Boh ma nekonecne poznanie. V podstate nikto z nas nemame informacie , vedomosti, myslienky... sam od seba. Vsetky tie casti v nasej hlave sme prijali od roznych zdrojov a tie zdroje od dalsich zdrojov az sa dostaneme k Bohu - ale pozor, Zly vsetko prevracia naopak a snazi sa vstko prekrutit inverzne z nenavisti k Bohu.

V mnohych pripadoch ste mali urcite niekedy k niecomu nejaky postoj a ked vam nejaky citat od niekoho alebo nejaka myslienka nieco vnukla a pomohla vam, prehodnotili ste svoj nazor.

Boh nam do zivota posiela rozne myslienky, postoje, roznych ludi, aby sme sa nad sebou zamysleli. V podstate nase informacie pochadzaju od Boha, ale niektore od Zleho. Nikto z na snie je dokonaly a kazdy z nas mame urcite nedokonalosti, ani ja nie som dokonaly, ale ludia sa snazia byt dokonalymi, ked sa niekto snazi byt dokonaly podla seba, tak v porovnani s dokonalostou cloveka podla Boha to urcite nekoresponduje. Ak si taky clovek dlhsi cas mysli, ze to vsetko ma naozaj od seba a od Boha nema nic, Boh urobi nejake kroky aby nam pomohol zamysliet sa nad sebou a prehodnotit ten postoj. Vsetko mame od Boha, Boh je laska. Ak niekto kona skutky lasky, nekona svoje vymyslene skutky, ale skutky Bozie, to Boh kona tie skutky v nom v podstate, lebo ten clovek si to zvoli, ci uz v Boha veri alebo nie. Ak neveri, tak casom zacne robit veci podla seba a len velmi tazko sa navrati ku konaniu veci tak, ako to chce Boh, a nie ten clovek. Ale Bohu nic nie je nemozne a Boh dokaze pomoct kazdemu jednemu z nas. Staci Ho len poprosit. Nestaci prosit, treba verit. Nestaci verit, treba aj cakat. trezlivost je dolezita. A ak vysledok nepride, netreba sa vyhovarat a netreba to vycitat Bohu, treba to prijat s pokorou, lebo Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre a nie my.
Predstav si dopravne znacky - prikazy a zakazy. Musis ich respektovat, aby si si neublizil, ale je to na tebe - ci ich budes respektovat alebo nie. Niekedy sa niekomu moze na ceste neico stat - aj ked on za to nemoze, stane sa nieco, ale treba to prijat s pokorou a nikomu nic nevycitat. Ak sa aj budeme chciet opytat Boha, preco sa to stalo, treba mysliet na to, ze mu tou otazkou nic nebudeme vycitat, iba Ho poprosime o vysvetlenie a je len na Nom, ci nam ho da a kedy nam ho da a ci nam ho da. Je to na Nom, lebo Boh sa o nas stara a vie najlepsie, co je pre nas dobre.

Je dolezite mysliet na Boha vzdy a vsade, lebo ak na Neho zabudneme, potom zabudneme aj na Jeho napomenutia a potom aj veriaci, aj ked veria v Boha, ale nemyslia na Neho, na chvilu "zabudnu" na Bozie upozornenia a padnu. Ale ak padneme, nemame to vzdavat. Bohu treba doverovat vzdy a vsade, lebo On je nase vsetko, nase bohatstvo, Boh je vsetkym pre vsetkych. Boh je laska.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  10:42:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
priliz vela textu o nicom, budem reagovat iba na mylny teleologicky argument o hodinarovi

citácia:

Kazdy vytvor musi mat svojho tvorcu. Keby v case prvych ludi niekto uvidel na zemi neznamy elektronicky predmet, pomysleli by si, ze toto nieco len tak z nicoho nic vzniknut nemoholo, ze to niekto musel vytvorit, ze to musi mat svojho tvorcu - autora. Tu ide o priklad a nie o to ci to je realne alebo nie.
Pôvodne zaslal sinceretly - 10 november 2012 :  20:07:41



to o com si tocil, vyslovil v roku 1802 Wiliam Paley (no aj tak je to iba teleologicky argument akvinskeho) v priblizne tomto mieneni:


1. zlozitost vnutornej konstrukcie hodiniek vyzaduje konktruktera (hodinara)
2. a teda X (dosad hocijaky komplexny system ci objekt) vyzaduje konstruktera

...

3. tym konstrukterom je krestansky boh


tato domnienka ma mnoho ocividnych chyb resp implikacii toho, ze argument dokaze uplny opak toho co chu zastancovia ID

1. je ocividny rozdiel medzi hodinkami a zivym organizmom co sa tyka zmeny medzi generaciami - zivy organizmus sa meni v dosledku genetickych mutacii (jeho komplexita moze stupat), no hodinky sa nemenia; ak namietnes, ze jedna seria hodiniek moze byt ina ako ina seria (ina verzia) tak ja budem suhlasit s tebou, no to na druhu stranu znamena, ze pripustat, ze boh nestvoril organizmy tak kao je to principialne uvedene v biblii - do finalneho stavu - ale, ze iba nastartoval evoluciu

2. toto tvrdenie moze byt pravdive iba ak akykolvek objekt ci jav ktory je komplexny musi mat tvorcu - to ale nie je pravda, pretoze mnohe prirodne ukazy su komplexne a aj tak sa vytvoria iba na zaklade fyzikalnych zakonov, napr snehove vlocky, rast krystalov, usporiadanie atomov do krystalovej mriezky, usporiadanie piesku na plazi, mnohe komplexne halo efekty http://www.atoptics.co.uk/halo/spsun.htm ci mnohe fraktalove objekty

3. David Hume poskytol dalsie spochybnenie tohoto argumentu (tentokrat filozoficke) kedze ty posudujes na zaklade porovnania viacerych objektov, ze su komplexne a teda vytvorene konstrukterom, tak na posudenie toho, ci aj cely vesmir vznikol na zaklade prace konstruktera, by sme ho museli porovnat s nejakymi inymi vesmirmi - no my zatial nepozorujeme ziadne ine vesmiry ,a tak nemozes tuto analogiu (na zaklade logiky) pouzit

4. Hume tiez poznamenal, ze ak komplexny vesmir potrebuje konstruktera, tak potom aj ten konstrukter musi byt komplexny (este komplexnejsi nez jeho vytvor), a teda vyvstava otazka: kto vytvoril konstruktera? a toho zase vytvoril kto, atd.

5. Hume tiez upozornil, ze na zaklade tohoto argumentu nie je mozne stotoznit konstruktera s krestanskym bohom (na tomto stroskotal aj akvinsky)

6. zaujimave je tiez, ze ak najdes na plazi pohodene hodinky ,tak z toho nemozes usudit ze ich vytvoril clovek, pretoze jeden clovek nie je schopny hodinky sam vytvorit



povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2012 :  19:53:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ked pojdes do minulosti zistis, ze na zaciatku bol muz a zena. O tom pise aj Biblia hned v prvej knihe Genezis. V Biblii sa dalej pise, ze Boh pochadza sam od seba, ze su v nom 3 Bozske osoby - Otec, Syn-Jezis a Duch Sväty. Otec splodil Syna-Jezisa, nie stvoril, a Jezis z lasky k Otcovi stvoril vsetko. Bohu staci len vyslovit myslienku a hned to bude zrealizovane. Sme stvoreni na obraz Bozi a v snoch ak si na nieco pomyslis, mas to tam. Boh ak si na nieco pomysli, tiez to ma tam, kde to chcel mat. Otec je nekonecny, Jezis pochadza od Otca a z oboch vyzaruje Duch sväty, su to 3 rozne osoby, spolu su jedno. Bohu nic nie je nemozne.
H2O - Voda, vzduch a para - vsetky 3 su H2O, su jedno ale 3 rozne skupenstva, podobne aj Boh - Otec, Syn-Jezis a Duch Sväty, su 3 rozne osoby ale su jedno.

citácia:
Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.


Dalej este pre teba quest:

citácia:
„Hovorí blázon v srdci svojom, že Boha niet“ (Ž 14, 1)


Ak niekto urobi nieco, co robia zvierata, ti ostatni ludia ho povazuju potom za blazna a to, co urobil, je blaznovstvom pre nich. Takitsto aj Pre Boha je hriech blaznovstvom. Takze je to blaznive, ak aj napriek tomu vsetkemu tvrdis, ze Boh neexistuje.


na zaver este sa vyjadrim k tvojej vete:
citácia:

priliz vela textu o nicom, budem reagovat iba na mylny teleologicky argument o hodinarovi


V podstate nedokazes odpovedat na tie veci a tak si si vymyslel absolutne, ale absolutne nepodstatnu vec. Ja hovorim o laske a ty zacnes o nejakom predmete, o obycajnych hodinkach. Precitaj si to znova:

citácia:
Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.


bez lasky sme len chodiace skaly!

precitaj si to cele ak ta to zaujalo:

Láska v křesťanství
citácia:


a na 100% nenajdes ani 1 PROTIARGUMENT, ani 1. Tomu ver. A ak nahodou neveris, tak ma presvedc.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2012 :  09:07:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
H2O - Voda, vzduch a para - vsetky 3 su H2O, su jedno ale 3 rozne skupenstva...
Pôvodne zaslal sinceretly - 20 november 2012 :  19:53:45



tie skupenstva su lad, voda a para, (este existuju aj ine skupenstva, napr plazma); vrat sa na zakladnu skolu, tam sa preberali tieto veci

vzduch je plyn zlozeny z dusika, kyslika, argonu, oxidu uhliciteho a nejakych dalsich plynov

laska boha sa da z biblie spoznat, napr vyzabijanim vsetkych prvorodenych

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2012 :  18:05:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Vidis? Zase. Ja som tu dal priklad na vysvetlenie svätej Bozej trojice, nie vedecky, ale nabozensky.
Voda obsahuje molekulu H2O, aj lad a aj para. Vsetky 3 su navzajom rozdielne skupenstva a spolu su v podstate jedno.

V Bohu su 3 Bozske osoby: Otec, Syn-Jezis a Duch Svaty. Su to 3 rozne osoby, spolu su jedno.

Na to si mi odpovedal opät vedeckym argumentom.

Este si mi napisal o laske k Bohu:
citácia:
laska boha sa da z biblie spoznat, napr vyzabijanim vsetkych prvorodenych


Boh je spravodlivy a milosrdny zaroven. Uvediem nevedecky priklad:
Predstav si studenta, ktory prepadne z nejakeho predmetu a musi zlozit reparat. Ucitel je milosrdny, lebo mu dal moznost napravit sa. Ak sancu student vyuzije, skuskou prejde a z daneho predmetu neprepadne. Ak ale sancu nevyuzije a ucitel ma so ziakom dobre vztahy, napriek tomu neprejde a z daneho predmetu prepadne, lebo cas napravit to, co zameskal, mal. Ak sa aj napriek tomuto casu, ktory vobec ucitel poskytnut nemusel, ak sa aj napriek tomu student na skusku nepripravi a ani sa nepozrie do ucebnice, potom bude musiet byt ucitel spravodlivy a studenta prejst nenecha zo svojej spravodlivosti a s velkym zarmutkom.

To, co Boh vyzabijal vsetkych prvorodenych, tak ty si spomenul jednu z egyptskych ran. Boh chcel vyslobodit svoj lud z otroctva z milosrdenstva, ale ludia maju slobodnu volu, a tak Boh musel pockat, kym bude jeho lud prosit o vyslobodenie. Je napisane, ze mame prosit, a dostaneme, len ak to bude podla Boha dobra prosba, lebo On nas stvoril a On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo On nas pozna viac, ako pozname my seba, kedze nas stvoril. Boh sa potom mohol vyslobodit svoj lud, lebo veril v to, ze bude vyslobodeny. Boh nam nepomoze, ked budeme len chciet pomoc, ale ked aj uverime, ze skutocne nam pomoze. Boh nas neochrani pred zlom, ak v to nebudeme verit. Ak ale v to verit budeme, nestaci len verit, treba aj prosit, aby sme boli Bohu mili a aby splnil nase prosby.

Takze Boh dal faraonovi navrh, bud prepusti lud dobrovolne, alebo bude jeho lud trpiet - tento navrh bol spravodlivy, kedze Boh urcuje, co je spravodlive a co nie, On je spravodlivost a Panom vsetkeho. Mozno sa to bude zdat ako nespravodlive, ale ten lud prosil za vyslobodenie, Boh videl ich utrpenie a uz viac nedovolil, aby jeho ovecky boli tyrane, on to nechcel dovolit ani predtym, ale oni neprosili o zachranu a zo zaciatku sa nestazovali, ale tie utlaky prichadzali postupne a potom to uz Bozi lud nemohol vydrzat a tak mu predlozil prosby.

V Biblii sa pise, ze za faraonom prisiel prorok a mu povedal, ze ak neprepusti Bozi lud, ze len faraonov lud bude trpiet a Bozieho ludu sa to nedotkne. Kedze dobrovolne ich prepustit nechcel, odmietol ich prepustit, dostal sancu, nevyuzil ju, tak prisla prva rana - voda sa premenila na krv. Potom prisiel prorok znova za faraonom a dal mu navrh, bud prepusti Bozi lud alebo jeho lud postihne druha rana. On ani vtedy nebol ochotny prepustit Bozi lud a chcel ich mat aj nadalej ako otrokov. Potom prisla druha rana - zaby. Po druhej rane znova mal moznost faraon prepustit svoj lud, ale aj napriek tymto ranam sa nepoucil a tak dostal dalsiu sancu. Potom prisla tretia rana - komare. Ani po tejto rane nezmenil svoj nazor. Potom prisiel prorok znova a ponukol mu moznost prepustit Bozi lud. Potom prisla stvrta rana - obrovkse roje much. Ani potom nezmenil svoj nazor a tak nasledovala piata rana - mor na dobytku. Ani po tejto rane nebol ochotny zmenit svoj postoj a tak prisla dalsia, UZ siesta rana - vredy a horucky na egyptskom lude. Ani po tejto rane faraon nebol ochotny prepustit svoj lud a tak nasledovala dalsia, siedma rana - krupobitie. Ani po tejto rane jeho postoj sa nezmenil a tak prisla osma rana - kobylky. Dokonca ani po tejto rane svoj postoj nezmenil a tak prisla deviata rana, v ktorej 3 dni nevyslo slnko. Ta rana, ktoru si ty popisal, bola rana cislo 10, v ktorej anjel smrti kracal egyptom a usmrtil prvorodeneho potomka v kazdej rodine. AZ po tejto desiatej rane faraon prepustil izraelitzov z otroctva, no to uz sa egyptanom niesol velky narek, lebo nebolo domu, v ktorom by nebol mrtvy egyptan.

Tu je priklad Bozieho milosrdenstva a spravodlivosti zaroven - keby ich faraon prepustil, nemuseli by egyptania trpiet. Boh faraonovi nedal jednu sancu, 3, 5, 7, dokonca ani 8 sanc, ale rovno 10 sanc. Dokonca ani po deviatej rane faraon nebol ochotny prepustit svoj lud, az ked jeho lud zasiahla posledna, desiata rana, az vtedy zmenil svoj postoj a Bozi lud prepustil z otroctva. To, co Boh urobil, bolo spravodlive a vobec sa to nemuselo stat, keby faraon posluchol proroka, ktory prisiel za nim. Dokonca keby ani po desiatej rane neprepustil Bozi lud, stihlo by ich este väcsie nestastie, a mozno by to neprezil ani 1 egyptan. Boh caka az do poslednej chvile, az do poslednej chvile dava ludom sancu zmenit svoj postoj k Nemu.

Pozri sa na tento zaujimavy clanok:

FAKTY: Desať rán egyptských nie je len príbeh!
citácia:


som zvedavy na tvoj nazor na tento clanok. Podla mna si uz Bibliu cital alebo nejake to info mas, a o to viac ma udivuje, ze v Boha neveris, aj ked sa ti uz tolkokrat prihovoril.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2012 :  11:33:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Takze Boh dal faraonovi navrh, bud prepusti lud dobrovolne, alebo bude jeho lud trpiet - tento navrh bol spravodlivy, kedze Boh urcuje, co je spravodlive a co nie, On je spravodlivost a Panom vsetkeho.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 november 2012 : 18:05:21



zabudol si spomenut jednu malickost - tvoj boh faraonovi zatvrdil srdce aby svoje rozhodnutie nezmenil, cize boh chcel trestat bez ohladu na reakciu faraona

o panovnika, ktory pouzil represalie tak ako ich pouzivali nacisti v 2. sv.v. ja nemam zaujem - to je moje posledne a nemenne stanovisko

citácia:

Podla mna si uz Bibliu cital alebo nejake to info mas, a o to viac ma udivuje, ze v Boha neveris, aj ked sa ti uz tolkokrat prihovoril.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 november 2012 :  18:05:21



cital som bibliu aj katechizmus a nepokladam ich co sa tyka smerodajneho zdroja formovania mojich postojov za viac nez napr dobsinskeho zbierky rozpravok, co sa tyka faktickeho obsahu biblie, ten je uplne mimo reality

to je len MOZNE vysvetlenie egyptskych ran, no neexistuje ziaden relevantny zaznam ci dokaz, ze sa to tak aj naozaj odohralo (the exodus decoded, co je film odkial cerpal ten clanok, bol archeologmi, historikmi a teologmi kritizovany a odmietnuty ako nepodlozeny)

garantujem ti, ze sa mi boh ani raz neprihovoril, ak by sa mi prihovoril, tak okamzite absolvujem ustavnu liecbu napr v kremnici

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2012 :  22:04:35  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
A dala ti ta Biblia a katechizmus nieco? Precital si tu Bibliu celu alebo len nejake casti? A ako to bolo s katechizmom? Na zaklade coho si sa rozhodol, ze si si precital Bibliu a katechizmus? Väcsina ludi sa na Bibliu ani nepozrie a aj ked ju niektori maju doma, ani väcsinou o tom nevedia, ze ju tam maju. Je to pekne, ze si si precital Bibliu, ale jej obsah si si zrejme vysvetlil po svojom. Keby si nemal predsudky o Bohu, tak by to dopadlo inak. Bud si si precital Bibliu pre to, aby si mohol spochybnovat to, co je v nej napisane a aby si tak mal o tom prehlad alebo by si aj v Boha uveril, ale mas voci Nemu predsudky a to, co si sa o Nom dozvedel od roznych zdrojov, pokladas za pravdu a tie priklady v Biblii to len potvrdzuju. Nieco ti napisem: Ak si myslis, ze Boh je krutovladca, zacnes ho tak vnimat. Jednoducho ak sa niekto pocas citania Biblie sustredi na to, aby v tej Biblii vyhladaval chyby, aby tam nasiel rozpory a nieco, co je nemoralne a neeticke, tak on to tam najde. Napr. Jezis povedal, ze keby nas na hriech zvadzala noha, ze si ju mame odrezat. A hned sa to tomu cloveku nepaci a svoj postoj kBohu, aky ma, tak si to doplni tymto a zacne k Nemu pocitovat este väcsi odpor. Ak by si sa ale sustredil a vyhladaval pravdu o tom, ze ci je Boh naozaj spravodlivy a milosrdny, tak tu Jeho spravodlivost a milosrdnost by si v tej Biblii nasiel, ale len ak by si sa na to sustredil a nemal by si predsudky a ak by si tomu veril, ze Boh je milujuci. Ak by si tomu veril a ajtak by si to v tej Biblii nenasiel, az potom by si opravnene mohol tvrdit take nazory, ake tvrdis vo svojich prispevkoch. Urob taky mensi test - ak chces zistit, ze ci je Boh laskyplny a ze ci je naozaj milujucim, tak v prvom rade tomu musis verit, ze je laskavym a milujucim a spravodlivym Otcom a ze je vsetkym pre vsetkych, aj ked sa ti to zda byt nemozne, jednoducho ver tomu a skus sa na to sustredit a skus tieto myslienky najst v Biblii a uvidis, ze tie myslienky tam najdes. Ak to ale urobis ironicky a budes tomu "verit" a ajtak to po precitani Biblie nenajdes a potom tu napises, ze naozaj sa ti nepodarilo najst ziadne spravodlive a milujuce vlastnosti, potom by si klamal, lebo Bozia spravodlivost a laska sa z tej Biblie vycitat da, len ju tam treba CHCIET vidiet. Jedine, co vidis ty, je to, ze Boh je zly tyran a krutovladca a preto tieto vlastnosti vyhladavas, aby si si to len potvrdzoval. Skus verit Bohu, doverovat Bohu, ze on taky nie je a ze sa mylis a ze nech ti ukaze pravdu, ze ak naozaj nie je tyran a krutovladca, ak naozaj nie je zlym panovnikom, nech ti to dokaze, ale nech ti to dokaze takym sposobom, ze na nom nechces vidiet vycitky, ale ze ak naozaj nie je takym zlym panovnikom, tak nech ti ukaze tu lasku a milosrdnost a spravodlivost, nech ti to v tej Biblii ukaze, ale musis tomu verit, ze on je laskavy a milosrdny, inak tieto Bozie vlastnosti v Biblii nenajdes, lebo tam budes chciet najst to, co sa ti najst zachce a nenajdes tam to, co by si tam najst mal podla Boha. A ze ak sa ti uz potom podarilo najst tie dobre vlastnosti, tak poloz Bohu otazku, preco sa v Biblii popisuje to, aky je Boh krutovladca, ked "udajne" krutovladcom nie je, ze nech ti to "vysvetli", ale nemysli to ironickym sposobom, mysli to dovercivym sposobom, mysli to takym sposobom, ze ty mu veris, ze je laskavy, ale ze zatial sa ti "nepodarilo" najst dokaz a prejav Bozej lasky a laskavosti a milosrdnosti, ze zatial si nasiel len to, aky je Boh hnevlivy a "zly" a aky je krutovladca, ze teraz nech ti ukaze, aky je on laskavy a potom ked ti to ukaze prostrednictvom Biblie, prostrednictvom toho, ze si to budes citat a budes verit tomu, ze tie pozitivne vlastnosti tam naozaj su, tak ak ich tam najdes a naozaj ich tam najdes, ak tomu budes verit, ze tam su, len si ich predtym nevidel, tak potom sa pozri znova na tie pasaze, kde bol Boh "zly" a kde bol "krutovladca" a kde bol "tyran" a urcite sa na to nepozries z rovnakej strany mince, ale budes to vidiet aj z druheho uhla pohladu a vtedy zistis, ze Boha si obvinoval krivo a ze on vobec nie je zly, to len ty si si myslel, ze je zly, a tak si si to potvrdzoval tymi textami v Biblii, skus Bohu verit a vysvetlit si tie texty, ktore o nom hovoria, ze je "zly" - tak skus si tie texty precitat z ineho uhla pohladu, ze On vie najlepsie, co je pre nas dobre a ze jednoducho on je vsemohuci a on vie najlepsie, ako a kde ma zareagovat a co ma urobit. Skus tie jeho zle vlastnosti prehodnotit a zistis, ze on to v podstate urobil preto, lebo to "musel" urobit, lebo komu niet rady, tomu niet pomoci, ak je niekto raz dotieravy a zly a nechce sa zmenit, potom odmieta vstupit do dveri Bozieho milosrdenstva a tak vstupuje, ci uz dobrovolne alebo "nedobrovolne" do dveri Bozej spravodlivosti, a to su take dvere, kde Boh to urobit nechce, ale ti ludia si to vybrali samy a co ma urobit - nasilu ich nechat prejst dverami milosrdenstva, ked oni tymi dverami vojst nechcu? Uz to konecne pochop, ze nie Boh, ale my ludia urcujeme, kam pojdeme. Mame slobodnu volu, ktoru nam dal Boh ako dar, a ak raz niekto nechce prijat Bozie milosrdenstvo, tak v podstate si vybera dvere Bozej spravodlivosti.


A este sa vyjadrim k tomu, co si napisal:
citácia:
zabudol si spomenut jednu malickost - tvoj boh faraonovi zatvrdil srdce aby svoje rozhodnutie nezmenil, cize boh chcel trestat bez ohladu na reakciu faraona


Bozi lud bol v otroctve a prosil Boha o pomoc, aby ho vyslobodil. Uz dost dlhu dobu faraon tyranizoval Bozi lud a to sa Bohu nepacilo. Boh mu dal sance, este pred tymi sancami mu daval sance, aby s Bozim ludom zaobchadzal dobre, ale on ho tyranizoval a utlacal a oni uz potom nevladali a volali k Bohu o pomoc. Boh je spravodlivy, a tak trosku "potrapil" lud egyptanov, lebo Boh vie najlepsie, co je pre koho dobre. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Boh mu zatvrdil srdce preto, aby sa splnilo pismo. Aby sa ukazalo, aky je Boh milosrdny a kolko sanc ponuka cloveku. Nie jednu, nie 3, 7, ale rovno 10, co je symbolicke cislo, ze v podstate on tu sancu nemusel dat ani jednu, ale zo svojho milosrdensta tu sancu ponukol, ale faraon ju odmietol, a tak nastupila Bozia spravodlivost. Je to dobre, co sa stalo, lebo z toho sa da vidiet, aky je Boh k nam dobry a kolko pokusov nam dava na napravu. Boh by nam kludne dal aj nekonecno sanc, ale on je aj spravodlivy zaroven, a to uz by nebolo spravodlive, a ak aj nahodou niekedy Boh urobil/robi/bude robit nieco spravodlive, urobi to s velkym zarmutkom, lebo ten dotycny si to vybral sam a Boh v podstate len splnil jeho "prosbu" - volbu => kto chce kam, pomozme mu tam...


a este ziadam vysvetlenie k tomu, co si napisal:
citácia:
o panovnika, ktory pouzil represalie tak ako ich pouzivali nacisti v 2. sv.v. ja nemam zaujem - to je moje posledne a nemenne stanovisko


V podsatte je zrejme, ze si uveril tomu, ze Boh naozaj existuje, lebo ten clanok, co je tu:

citácia:


je clanok vedecky, tato pasaz, ktora je v Biblii, bola overena a vedci zistili, ze tych 10 Bozich ran je pravda a naozaj sa to stalo.

V podstate si uznal, ze tam musela zasiahnut vyssia moc. A kedze v Biblii sa spomina, ze to vsetko urobil vladca, ten, ktory to vsetko stvoril, cize Boh, z toho vyplyva, ze tym panovnikom nie je nikto iny ako Boh. A z toho dalej vyplyva, ze ty v Boha veris, len si to nechces priznat. Veris v Boha na zaklade toho, co si napisal a nechces si to priznat tiez na zaklade toho, co si napisal.

Je velmi vela dokazov, ako sa da potvrdit Bozia existencia. Napr. tie prosby veriacih neplodnych, ktori sa stali plodnymi. Ty si napisal, ze neveris v ziadne duchovne bytosti, tak mi potom vysvetli, kto sposobil tu plodnost, ked nie Boh a ked nie nikto iny, lebo podla teba duchovne bytosti neexistuju. Mal si uz niekedy strach? Preco si mal strach, ked v tvojej blizkosti nikto nebol? Preco si mal strach napr. v tme? Preco? Ved strach je podla teba len obycajny chemicky proces. Zaujimave je, ze strach je akokeby tu niekto bol. V Bohu zijeme, v Bohu sme, Boh vsetko stvoril a Boh pocuje nase myslienky, lebo nas stvoril a pocuje ich preto, lebo priatel je niekto, pred kym mozno nahlas mysliet. Ak vies co myslim. Ten citat je o laske. Ak niekoho milujes, je jedno, ci pocuje tvoje myslienky alebo nie, nie je to zasah do sukromia, lebo tu osobu milujes a nemas pred nou co skryvat. Boh pocuje vsetky nase myslienky, aj tie najtajnejsie tuzby vie dokonca o nas viac nez vieme my o sebe.

Z tvojich prispevkov je vidiet, ze v podstate veris v Boha, len si to nechces priznat, a obvinujes ho tym, co si o Nom pocul alebo co ti o nom povedal niekto iny alebo zo zivotnej skusenosti, a toto vsetko si o Nom myslis len preto, lebo si to o Nom mysliet chces, podla teba Boh nemiluje, lebo si zatial ziadnu zmienku o laske Boha k nam nenasiel, ale klames, tu zmienku si videl, len si si namyslal, ze ju nevidis, pokladal si to ako "nahodu" a hladal si dalsie zle dokazy o zlych Bozich vlasnostiach. Skus to teraz urobit opacne - zabudni na to zle a zacn vnimat pozitivne Bozie vlastnosti, a ak ich zacnes vidiet, ak sa ti postupne zjavia prostrednictvom Biblie, prostrednictvom toho, co si precitas v Biblii, zistis, ze Boh je laska, elbo tomu budes verit ale este si nemal ziadne dokazy a tak tie dokazy najdes, lebo ich tam najst budes chciet. A ak by si ich nahodou nenasiel, tak skus poprosit Boha o pomoc, aby ti pomohol najst dobre vlastnosti na nom a ak to nevyjde, bude to preto, lebo si to myslel ironicky a neveril si tomu, aj ked si tomu verit podla instrukcii mal.


Okrem toho to nie je jediny pripad, o ktorom sa vyjadril tim ludi, ktori sa o to zaujimal. Je mnoho inych prikladov z Biblie, mnoho dalsich prihod, co sa stalo a co sa daju vedecky dokazat. Najlepsie sa vsak Bozia laska da spoznat, ak by si stretol milujuceho cloveka, praeho krestana. Ten by bolv tvojich ociach iny, odlisny od ostatnych ludi, v nom by bol ohen Bozej lasky, prajem ti, aby si takehoto cloveka stretol a aby si spoznal pravu lasku. Predstav si nejakeho dobreho cloveka, ktoreho mas rad a ktory je neveriaci. Keby bol veriaci, tak by si ho ajtak mal rad a to, ci je nejaky clovek veriaci alebo nie, tak to nie je barierou a je ti jedno, ci je nejaky clovek veriaci alebo nie, hlavne je, ako sa sprava. Nikoho dopredu neodsudzuj a nikdy nemaj predsudky. Aj keby mal niekto uplne zle meno, bolo by to preto, lebo to vsetci ostatni nanho nasili a keby si sa s nim stretol zoci.-voci len ty a on, a zacali by ste sa rozpravat, zistil by si, ze ten clovek vobec nie je takym clovekom, akym je, a ze ten clovek je v podstate normalny, dokonca lepsi ako ti ostatni a mierumilovnejsi. Urcite si sa musel vo svojom zivote stretnut s takym pripadom, ze vsetci ho ohovarali, kazdy si o nom nieco myslel v zlom a ked si sa s tym clovekom spoznal, tak si na nom nenachadzal ziadnu vinu a zistil si, ze je to normalny clovek a ze v podstate to, co o nom ostatni hovoria, vobec nie je pravda, lebo kazdy si to vysvetluje podla seba, kazdy toho cloveka odsudzuje a ani sa s nim nepusta do reci, lebo vsetci o nom hovoria, aky je on zly a tak to mnohych od kontaktu s nim odradilo, ale teba to neodradilo a ked si toho cloveka spoznal, tak si zistil, ze vsetko je uplne inak, len ostatni si to zle "vylozili".


Teraz si predstav, ze o Bohu kazdy nieco ine hovori, kazdy ma na Neho iny nazor a ti, ktori Ho ohovaraju a posmievaju sa mu, vlastne ani nevedia preco a ak nahodou vedia, tak maju bludne informacie, lebo keby ho spoznali blizsie, keby sa zacali zaujimat o jeho vlastnosti prostrednictvom Biblie napr., tak by zistili, ze on vobec ni ej ekrutovladca ale je milujuci Otec, ktory sa stara o tych, ktori chcu, aby sa o nich staral. Ti, ktori nim pohrdnu, tak ich respektuje a necha ich tak, lebo to je spravodlive. Keby konal proti ich voli a nutil by ich, aby Ho milovali, bolo by to nespravodlive a to uz by potom nebola laska. Kedze Boh je laska, tak milovat je mozne len pokial mame slobodnu volu, ked by sme boli ako roboti bez slobodnej vole, tak to uz by ziadna laska nebola, to by bola diktatura, ktoru ty popisujes. Boh je spravodlivy ku spravodlivym a milosrdny ku milosrdnym a hnevlivy ku hnevlivym a pohrdajucim pre pohrdajucich, ak ho niekto nenavidi a snazi sa mu sposobit bolest, tak Bohu to sposobuje bolest, lebo on toho cloveka chce milovat a chce mu prejavit svoju lasku a chce mu odpustit, ale nemoze, lebo ten clovek Ho odmieta, a tak zo svojej spravodlivosti mu bude musiet dat to, co si zasluzi, lebo kazdy musi byt odmeneny za to, co robil, kym bol v tele. Kazdy dostane odplatu, ci uz dobru alebo zlu. My vsetci sme jedno telo v Jezisovi Kristovi. Sme 1 organizmus ako planeta Zem, ktora sa skalda z roznych organizmov a spolu tvori 1 zivy organizmus, v Bohu zijeme a v Bohu sme. Ak sa stane nejake nestastie, tak niektori si povedia, ze kde bol Boh, ale Boh to dopustil, aby sa to stalo, lebo kto chce kam, pomozme mu tam, lebo odmietli Boha a urobili blaznivy skutok, je to absolutne blaznovstvo konat proti Bozej voli, lebo tym si vlastne skodime. Napr. Boh nechce, aby sme si ublizovali a skodili si, lebo to je blaznovstvo, a ak to niekto robi, potom sa skor ci neskor dostavi za to aj reakcia, lebo kazda akcia ma svoju reakciu, ci uz dobru alebo zlu. Ak niekto kona cely zivot dobro a vsetci mu na to reaguju zlom, napriek tomu by ten clovek mal konat dobro, to povedala aj Matka Tereza, ze dobro, ktore vykoname dnes, zajtra s ananho zabudne, no napriek tomu to nemame vzdavat a mame konat dobro, lebo ak to dobro urobime z lasky, malo to zmysel, a ked to ten clovek, ktoremu sme tu lasku prejavili, odmietol, ajtak to stalo za pokus, kazdopadne sa nemame vzdavat a mysliet na to, ako urobit Bohu radost, lebo On je nasim vsetkym a On je nasim starostlivym Otcom. Ak sa niekto sprava k Bohu zle, tak potom co moze ocakavat od Boha? Boh mu nechce ublizit, ale dopusti to, aby to ten clovek prehodnotil, aby sa pred Nim pokoril, lebo On sa o nas stara. A predsa tomu, ktory sa o nas stara, nebudeme ublizovat, lebo to je blaznovstvom. Napr. milujuca osoba, ktora nas miluje, tak jej azda nebudeme ublizovat, lebo keby sme jej ublizili, bolo by to blaznovstvo, a ak by sme na tej osobe videli len zle vlastnosti, bolo by to preto, lebo tie zle vlastnosti sme vidiet chceli. A ak niekto vidi na niekom nieco zle a aj mu to povie a povie to ostatnym, ta vlastnost sa zacne na nom objavovat, lebo ten clovek si to zacne vsimat a uveri tomu. Ale Boh nie je takym, pre Neho je blaznovstvom, ked niekto o Nom hovori posmesne, lebo v podstate ani nema dovod, a aj ked ma, tak je to preto, elbo ten dovod vidiet chce a v skutocnosti Boh nie je krutovladca, ale On musi byt spravodlivy, ked si ten clovek tu spravodlivost vybral, a nechcel prejst dverami Bozieho milosrdenstva, On odmietol Boha a tak aj Boh odmietne jeho, lebo to ten clovek chcel a Boh mu len splnil jeho prianie. A ten, kto chce najst na Bohu "chyby", tak najde take veci, ktore chybami nie su, a kedze nepozna druhu stranu mince, tak si ten clovek mysli, ze Boh je naozaj zly krutovladca, a pritom keby videl aj druhu stranu mince, ked uz aj nasiel tu zlu vlastnost, tak by sa mal zamysliet nad tym, preco ma Boh taku vlastnost, a ak ju uz ma, tak preco ju ma a skusit najst dobru vlastnost a potom ked ten clovek najde dobru vlasnotst, tak zisti, ze Boh nema ziadne zle vlastnosti, a vsetko si vysvetlil zcestne a podla seba, cize zle. Az potom, ked clovek spozna, aky je Boh milosrdny a laskavy a laskyplny, az potom zisti, ze tie zle vlastnosti v podstate nie su zle vlastnosti, ale su to vlastnosti spravodlive, ktore musia byt, a to si kazdy clovek urcuje, ako sa postavi k Bohu, ze ci bude k nemu dobry alebo zly a ak bude k nemu zly tak potom nemoze ocakavat ze vojde dvermi milosrdenstva ked nedokaze odpustit Bohu, pritom mu Boh nic neurobil, nedokaze odpustit sebe popripade inyma ocakava, ze mu Boh odpusti, nie nadarmo sa v modlitbe Otce nas spomina - a odpust nam nase viny, tak, ako i my odpustame nasim vinnikom. Ak niekto nedokaze niekomu odpustit, tak potom akokeby povedal Bohu, nech mu jeho viny neodpusti, lebo nedokaze odpustit tomu, co mu ublizil. Ale ak clovek cloveku chce odpustit, a nema na to sily, staci Boha o to poprosit a On nam pomoze a s Jeho pomocou dokazeme odpustit cloveku, ktoremu "nedokazeme odpustit", lebo Bohu nic nie je nemozne. 1 svedectvo - zena sa vyspala s cudzim muzom a jej muz ziarlil a mal nervy a poprosil Boha o pomoc, aby jej dokazal odpustit, lebo sam to nedokazal a ze v tu noc sa sladko vyspal bez zbytocnych nervov a bez problemov jej odpustil, lebo Bohu nic nie je nemozne, ale ten muz tomu veril a nespochybnoval Boha, veril tomu a doveroval Bohu, ze mu s tym pomoze, a Boh mu naozaj pomohol.

Z tvojich prispevko vje vidiet, ze si pesimista, lebo keby si bol optimista, tak v prvom rade by si nezacal na Bohu vyhladavat zle vlastnosti, ale pozitivne, a aj ked by si ziadne pozitivne nenasiel a hladal by si ich a namiesto toho by si nasiel len negativne vlastnosti, bolo by to preto, lebo si Bibliu cital podla seba a nie podla Boha, mal si sa pomodlit k Bohu, aby ta osvietil a aby ti ukazal pravdu taku, aka je a nie taku, aku chces vidiet ty. Keby si to urobil, urcite by si nasiel len pozitivne vlastnosti Bozie, a tie negativne, ktore by si nasiel, tak by negativne ani neboli, skor by to boli vlastnosti spravodlive, lebo kto chce kam, pomozme mu tam a ked uz raz si neico vyberie, tak ho azda nebudeme nutit na neico ine, ked si uz vybral, vsak, a prave preto Boh je spravodlivy a robi to nerad, ale musi, lebo ked ten clovek nechce vojst dverami Bozieho milosrdenstva, ked ten clovek Bohom pohrdol, tak Boh z velkou bolestou a s velkym zialom ho necha prejst dverami Bozej spravodlivosti, lebo ten clovek si tot ak vybral,a preto s bolestou a zialom, lebo keby ten clovek si vybral dvere Bozieho milosrdenstva, On by mu vyhovel a obdaroval by ho, ukazal by mu svoju lasku, ale ten clovek Boziu lasku nezazil a tak to Bohu trha srdce pri pohlade na to, ako tie duse prechadzaju dverami Bozej spravodlivosti. Boh nie je skodoradostny a neriadi sa zakonom oko za oko, zub za zub, ziadna odplata, jednoducho kto chce kam, pomozme mu tam a nikoho nenuti, kto Ho chce milovat, miluje ho, kto v Neho verit chce, ten v Neho veri, ale viera je dar od Boha, je mnoho veriacich, ktori verili v Boha, lebo pocitovali Jeho pritomnost, a akonahle ta pritomnost odisla, to bol cas skusky, tak uz o Jeho viere zacali pochybovat, => Boh sa nam da poznat, ze je s nami kedy chce a ako to bude chciet. V podstate je to milost. Vsetci sme hriesnia nikto si z nas vsetkych si nezasluzi nebo, ani ja, dokonca ani svätci, Boh ich nechal vstupit do Bozieho kralovstva z milosti, inak by skoncili v pekle, keby to malo byt podla skutkov. Z milosti preto, aby s anikto nechvalil.

Ak ta uz bavia taketo literatury, tak odporucam si precitat toto:

citácia:


ma to 48 stran, ci uz tomu veris alebo nie, jednoducho si to precitaj, je to velmi zaujimave. Ak by si precital vsetko strany, mozno by si tomu uveril. Ak si to neprecitas, bud to bude preto, lebo by si sa bal, aby si tomu nahodou neuveril alebo si to precitas z ironie a ajtak tomu nebudes verit, kazdopadne si to precitaj a aj keby si enbol aky neveriaci, ak sa zamyslis nad pravdami viery a nad laskou, tak v podstate vsetko, co je tam popisane je pravda, lebo ked si to porovnas s tym, co by urobil milujuci clovek, tak by robil presne to, co sa tam popisuje, co by sme mali robit, ja som si tu knihu precital a dala mi toho vela.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Znovu oziveny ateizmus Téma Next Topic: Spisy cirkevných otcov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06