Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Posledne casy podla YT 2: Zaujimavosti
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Znovu oziveny ateizmus Téma Next Topic: Spisy cirkevných otcov
Strana: z 6

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2012 :  18:37:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
te ked chces, mozes sa vyjadrit na nasledujuce zaujimave video:

ANGELS at work Enhanced Caught on CCTV Camera
citácia:


Co si o tom myslis?

Pôvodne zaslal sinceretly - 20 október 2012 :  16:21:24



hej chcem sa k tomu vyjadrit

je to reklama na videohru
http://www.youtube.com/watch?v=oood4gGFasc&feature=p%C2%ADlcp

hadam si si nemyslel, ze je to zaznam skutocnosti, lebo ak ano, tak si ten najhlupejsi clovek, s ktorym som kedy konverzoval

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2012 :  19:49:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Co bude tym znakom? Mikrocip. Kde sa bude zavadzat? Na pravu ruku alebo na celo.
Pôvodne zaslal sinceretly - 20 október 2012 :  16:21:24


Cize ked si ho dam na lavu ruku, alebo nohu som za vodou?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2012 :  21:52:19  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Co bude tym znakom? Mikrocip. Kde sa bude zavadzat? Na pravu ruku alebo na celo.
Pôvodne zaslal sinceretly - 20 október 2012 :  16:21:24


Cize ked si ho dam na lavu ruku, alebo nohu som za vodou?

Pôvodne zaslal Mato - 20 október 2012 :  19:49:56


Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  07:50:20  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
te ked chces, mozes sa vyjadrit na nasledujuce zaujimave video:

ANGELS at work Enhanced Caught on CCTV Camera
citácia:


Co si o tom myslis?

Pôvodne zaslal sinceretly - 20 október 2012 :  16:21:24



hej chcem sa k tomu vyjadrit

je to reklama na videohru
http://www.youtube.com/watch?v=oood4gGFasc&feature=p%C2%ADlcp

hadam si si nemyslel, ze je to zaznam skutocnosti, lebo ak ano, tak si ten najhlupejsi clovek, s ktorym som kedy konverzoval

Pôvodne zaslal guest636 - 20 október 2012 :  18:37:13





prijemnu zabavu


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  15:29:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Pod tou reklamou na tu hru je koment:

citácia:
The NWO/ secret society do not want you to know that this is real ! People are capable of doing this now, this is what 20/12 is all about - THE GREAT AWAKENING. We have been asleep for#65279; too long. Time to wake up and start realizing the power of your own mind. You are creators, you are Gods.
Snowflakes9112 pred 1 týždňom 14

tento koment ma 14 x LIKE

keby to bolo tak, ako si to myslite vy, urcite by mal velmi vela DISLIKE-ov, ale zaujimave je, ze nema ani 1 dislike. Takze asi musi mat pravdu.

Preklad google translatorom:
citácia:
NWO / tajná společnost nechtějí, abyste věděli, že to je skutečné! Lidé jsou schopni dělat to teď, to je to, co 20/12 je o - GREAT AWAKENING. Byli jsme spal příliš dlouho. Čas se probudit a začít realizovat sílu své vlastní mysli. Jste tvůrci, jste bohové.


NWO nechce, aby sme si o tom videu mysleli, ze je pravdive.
Ta posledna veta - sme tvorcovia a bohovia - v podstate sme tvorcovia, lebo Boh nas stvoril na svoj obraz.

Vsetko, co si dokazeme predstavit, sa moze stat realitou, len netreba hladat vyhovorky preco sa to neda ale hladat sposob, ako sa to da zrealizovat.

Ta druha cast poslednej vety - ze sme bohovia - s tym nesuhlasim a urcite ani vy. Boh je len 1, my sme len Jeho stvorenia.

Co ak ma tento uzivatel pravdu? (Az na tu poslednu cast poslednej vety).


citácia:
Cize ked si ho dam na lavu ruku, alebo nohu som za vodou?


Nie, lebo prijmes znak selmy. V Biblii sa pise, ze sa bude davat na pravu ruku alebo na celo, na inu cast tela by to bolo divne, ale moze sa to stat. Kazdopadne je jedno kde, ale ten, kto tento mikrocip prijme, tak prijme na seba znak selmy.
V Biblii sa pise o Bozom treste pre tych, ktori tento znak prijmu.

Ak je podla vas Zjavenie Janovo nejakou rozpravkou, potom ste na omyle.

V pripade, ze som na omyle ja, potom cela Biblia je zbierka rozpravok, lebo co ine by mohlo byt tym znakom selmy, ked nie ten mikrocip?

Ak neverite, v Biblii je napisane, ze bude na tychto ludi, ktori to prijmu, vyliate čaše nezriedeneho Bozieho hnevu. Ked sa zacnu postupne vylievat, spoznate, ze predsalen kniha Zjavenia mala pravdu a nebola to len obycajna zbierka rozpravok. Az potom sa ludia zacnu postupne prebudzat.

Zaujimave je, ze o tychto veciach hovoria clenovia rimsko-katolickej cirkvi.

Napriklad taky web:

citácia:


alebo:

citácia:


alebo tento:

http://ychthis.sk/?p=160

alebo dalsie krestanske weby.

O tomto hovoria napr. aj ezoterici a ini, oni si to vykladaju podla seba a nechodia do kostola, lebo si myslia, ze to je "dom Bozi", v skutocnosti to je podla nich dom zla a preto tam nechodia.

Ja do kostola chodim.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  15:38:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
chcem sa aj ja zahrat, moj pes ma cip, je to znak selmy ?

citácia:
Ja do kostola chodim.


aj ja, mozno som tam castejsie ako ty

ked si daju cip ako ochranu v pripade unosu, je to znak selmy ?





„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  15:47:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Aky mate nazor na krestanov, ktori hovoria o takychto veciach?

Zaujimave je na tom to, ze o tychto veciach hovori vela krestanov, ale este viac tieto veci popiera a ti ostatni potom nevedia, co si o tom vsetkom maju mysliet, 1 uci o ocistci, ezoterici nie a dalsi o tom, ze reinkarnacia neexistuej a ezoterici ze existuje a ked je clovek na pochybach, potom pohrdne krestanmi, lebo nedokazu byt jendodni.

Keby sme boli vsetci jednodni a pevni vo svojej viere, nestracali by sme clenov, ktori su na pochybach, lebo by im bolo vsetko podrobne vysvetlene.



k tym cipom - myslite si co chcete.
Ci uz to je pravda alebo nie, ako sa hovori: ,,pravda vyjde na povrch."
Az s odstupom casu sa zisti, ci to je pravda alebo nie, ale moze sa stat, ze vtedy uz bude neskoro...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  19:58:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ta druha cast poslednej vety - ze sme bohovia - s tym nesuhlasim a urcite ani vy. Boh je len 1, my sme len Jeho stvorenia.

len co teraz s tymi 14 timi LAJKAMI, ked nesuhlasite s poslednou vetou. Nema ziaden NElajk a napriek tomu pise chyby? Tomu neverim, keby sa mylil, musel by mat aspon jeden NElajk. Takze aj ta posledna veta musi byt pravdiva.

citácia:

Kazdopadne je jedno kde, ale ten, kto tento mikrocip prijme, tak prijme na seba znak selmy.
Pôvodne zaslal sinceretly - 21 október 2012 :  15:29:46


Ako to moze byt jedno, ked sa v Biblii pise, ze to bude na pravu ruku alebo celo? Tvrdite, ze Biblia sa myli?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2012 :  16:00:35  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ja netvrdim, ze Biblia sa myli. Len Ste sa opytali, ze ked si ten mikrocip date na lavu ruku alebo napr. na nohu, ze ci Ste za vodou.

Keby Ste to urobili, bol by to naschval. V podstate by Ste len otestovali to, ci Vam to Boh schvali alebo nie.

V Biblii je jasne napisane, ze ten, kto nebude oznaceny, nebude moct nakupovat, lebo vsetky financie a doklady budu umiestnene v tych mikrocipoch, a ten, kto ich na sebe mat nebude, pochopitelne nebude moct nakupovat.

Biblia nie je kniha vedecka, je to kniha nabozenska. V Biblii nie su dolezite cisla, parametre a detaily. Tam ide o tu myslienku.

A ja si myslim, ze ta myslienka je dost jasna a velmi vystizna.

Mysliet si, ze ked niekto napr. prijme ten cip na lavu ruku alebo na nohu, ze sa mu nic nestane, je skusanie Bozej trpezlivosti, podobne ako rozne narazky na ludi, chytanie tychto ludi za slovicka, ktori sa snazia varovat ostatnych ludi.

Nasledujucou vetou sa nebudem porovnavat s Jezisom, ale ked Jezis ucil, tak viacero ludi ho chytali za slovicka.

V Biblii je napisane, ze ten, kto to prijme, dopadne zle. A pytat sa, ze ked si to niekto da na miesto, ktore Biblia nespomenula, ze ci takisto dopadne zle alebo nie, tak to je skusanie Bozej trpezlivosti.

Keby som odpovedal, ze Ste za vodou, potom by ste ma chytili za slovicko: Ale ved v Biblii je napisane, ze ten, kto to prijme, dopadne zle. Takze potom musite klamat a svojim postojom tvrdite, ze Biblia sa myli.

Ja som odpovedal, ze za vodou by Ste byt nemal, jednoducho ten znak prijmete, ci uz to bude napr. aj na stehno alebo kde, ale prijmete ho, ak ho prijmete a v Biblii je napisane, ze ten, kto to prijme, dopadne zle.

Potom Ste ma chytil za slovicka, ze ako to moze byt jedno, ked Biblia pise, ze sa to bude prijimat na pravu ruku alebo na celo a ze v podstate tvrdim, ze sa Biblia myli.

No vidite.


A este nieco:

guest636 napisal:
citácia:
ja som pocuval hudbu v ktorej sa spievalo o satanovi odpredu a dodnes pocuvam pesnicky ktorych texty su negativisticky zamerana


Pytam sa znova, neodpovedali Ste mi:

Myslite to naozaj vazne? S takymi vecami sa nesranduje a ani zo srandy by taketo nieco clovek nemal vypustit zo seba. To myslim naozaj vazne.

A este quest636 napisal:
citácia:
si bud retardovany alebo troll (alebo oboje)


Je mi jedno, kto z vas si co o mne mysli, ak si myslite, ze som retardovany alebo troll alebo oboje, je mi to jedno, kazdopadne uz viete o mne to, co o mne vediet chcete a nepozerate sa na realitu.

Btw.: urazat ludi by sa nemalo ani v reali, ale ani na internete a vobec: nikde. Ja ludi neurazam. . A aj keby sa nieco stalo, odpustam vsetkym a nemam nic proti nikomu.

Takze teraz by ma zaujimalo, ako je na tom quest636, ked on uz o mne ma svoju predstavu.

P.S. Nic v zlom.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2012 :  18:49:02  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

A este nieco:

guest636 napisal:
citácia:
ja som pocuval hudbu v ktorej sa spievalo o satanovi odpredu a dodnes pocuvam pesnicky ktorych texty su negativisticky zamerana


Pytam sa znova, neodpovedali Ste mi:

Myslite to naozaj vazne? S takymi vecami sa nesranduje a ani zo srandy by taketo nieco clovek nemal vypustit zo seba. To myslim naozaj vazne.
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2012 : 16:00:35



s akymi vecami sa nesranduje? co je na tom ked niekto pocuva v mladosti urcity cas burzum, venom, tormentor, dark funeral ci darkthrone? myslis si, ze tym padom sa zo mna stane satanista? alebo ze ma to nejako ovplyvni v mojich nazoroch?

citácia:

A este quest636 napisal:
citácia:
si bud retardovany alebo troll (alebo oboje)


Je mi jedno, kto z vas si co o mne mysli, ak si myslite, ze som retardovany alebo troll alebo oboje, je mi to jedno, kazdopadne uz viete o mne to, co o mne vediet chcete a nepozerate sa na realitu.

Btw.: urazat ludi by sa nemalo ani v reali, ale ani na internete a vobec: nikde. Ja ludi neurazam. . A aj keby sa nieco stalo, odpustam vsetkym a nemam nic proti nikomu.
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2012 :  16:00:35



pozri sa, dokazal som ti ze klames, reagoval si na to dalsim klamstvom a ani si pri tom brvou nepohol - tak bud mas nejaku formu mentalnej retardacie, ktora ti brani chapat pisanemu textu (alebo ta nuti kompulzivne klmamat) alebo si obycajny troll, ktory ma naschval provokuje a dobre sa na tom na druhej strane monitora bavi

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2012 :  18:56:53  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
myslis si, ze tym padom sa zo mna stane satanista? alebo ze ma to nejako ovplyvni v mojich nazoroch?


Ak niekto pocuva nadherne melodie, hudbu plnu lasky, urcite sa to na nom musi prejavit. Na to ani netreba robit vedecke vyskumy. Ked si napr. zlostny a potrebujes sa lepsie naladit, pustis si kludnu hudbu a nie nejaky rock, preco asi.

Ak niekto pocuva rock, metal a neviem co vsetko, tak keby ten clovek toto vsetko pocuval napr. 1 rok, tak po roku by bol z neho iny clovek, ako bol predtym, ako to vsetko zacal pocuvat. Keby namiesto toho pocuval kludne melodie a hudbu o laske o Bohu, chvaly Bohu, za ten rok by bol uplne iny clovek, ako predtym.

Ani na to netreba vedecke vyskumy.

Ak porovnas tie 2 moznosti - rok pocuvania rocku, metalu, hip-hopu, nadavok a neviem coho vsetkeho, s rokom pocuvania laskyplnej a kludnej melodie, tak tie zmeny keby si porovnal, tak by sa nerovnali.

Podla teba hudba na nas nema vplyv a nemoze zmenit cloveka. Ano, mas pravdu v tom, ze zmenit cloveka nemoze, ale moze mu tu zmenu ponuknut a ked sa pre nu rozhodne, v podstate ho ta hudba ovplyvni a moze si za to sam, ze taku hudbu pocuval.

Ved ked niekto pocuva napr. melodie plne lasky a chval Bohu, tak urcite pri tom nebude mysliet na zle veci, len na veci pozitivne, lebo ta pesnicka mu ponukne tu moznost zmenit sa, mysliet pozitivne, ona mu to nenanuti, ona mu to len ponukne, a ak je clovek tym ovplyvneny, potom zacne konat v situaciach, v ktorych sa nevie rozhodnut tak, ze si zvoli to, co pocuval, lebo mu to robilo dobre.

A ak niekto pocuva rock, metal, napr. Rytmusa a ine, tak urcite pocas tych pesniciek nebude mysliet na lasku, ked sa tam o laske nespieva, v niektorych pesnickach sa spieva, ale su v nich obsiahnute nadavky a davka rocku a ostatneho.

To by si sa cudoval, ako velmi moze cloveka ovplyvnit hudba. Ona ho ovplyvni tak, ze mu ponukne moznosti, ktore su obsiahnute v danych pesnickach - napr. vesela pesnicka plna lasky ti ponuka zabudnut na veci zle a mysliet na veci dobre zabudnut na minulost a mysliet na pritomnost, mysliet na lasku, pozitivne sa naladit.

Ale ak niekto pocuva rock, metal a ine, tak v tych pesnickach nie je obsiahnuta taka harmonia, aka je v tych nadhernych melodiach a laskyplnych pesniciek.

Cloveku sa v takychto metalovych rockovych a inych pesnickach ponuka moznost mysliet na veci, o ktorych sa v nich spieva. Napr. na zlu naladu, na smutok, na nenavist, na odplatu, na to, ako mas v **** ludi a ine. Toto vsetko a dalsie veci, ako je napr. sex, drogyx, rock and roll, alkohol, to vsetko sa ti v takychto pesnickach ponuka a je len na tebe, ci si to zoberes k srdcu alebo nie. Samozrejme, ze je velmi velka pravdepodobnost, ze podlahnes, ked budes pocuvat len taketo pesnicky a 1 z tych veci s k srdcu zoberies.

Napriklad sa ta opytam, ze ci mas vo svojom zivote ludi, ktorych mas hlboko v **** a za nic ti nestoja, niektorym dokonca anilen nedokazes odpustit.

Popripade si myslis, aky velky si frajer, fajcis, pijes a neviem co vsetko.

Alebo nemilujes vsetkych ludi rovnako, nedavas rovnaku lasku vsetkym ludom, pritom Jezis vsetkym ludom daval rovnaku lasku a miloval aj svojich nepriatelov.

Ak sa v pesnicke spieva o laske a odpusteni, tak clovek, ktory ma kamenne srdce, ale pocuva len tie laskyplne melodie, tak oni ho nezmenia, oni mu len ponuknu moznost odpustit, a on potom odpusti, lebo sa mu to vidi ako pekna vec, on si mysli, ze je to dobre, lebo sa o tom spieva v pesnicke a ten text spolu s tou melodiou o odpusteni mu robi dobre a mysli si, ze keby pocuval hudbu o tom, ako velmi v **** treba mat ludi, tak ze by im neodpustil a ze je to zle, lebo ked mu robi dobre 1 druh melodie dobry, logicky mu nebude robit dobre text plny nenavisti a zloby, vsak.

Takze hudba ovplyvnit cloveka nemoze, ale ponuka mu moznosti, a tie moznosti su bud dobre alebo zle, podla toho, aku hudbu dany clovek pocuva.

Ani na to netreba urobit vedecky vyskum, lebo mi potom vysvetli ako je mozne, ze clovek, ktory pocuva napr. Rytmusa, sa zacne spravat postupom casu tak, ako rytmus a pritom si to ani neuvedomuje.

On ma neprajnikov v ****, ma rad krasne auta, zeny a neviem co vsetko este, ma rad hlavne veci materialne a Jezis ucil o tom, ze nemame lipnut na pozemskych materialnych veciach, ale za se mame venovat veciam duchovnym.

O tom, kto ma pravdu alebo nie, nerozhodujem ja, nerozhodujes ani ty, ani ostatni ludia, o tom nerozhoduje nikto, iba Boh.

Iba Boh ma pravo urcovat, co je pravda a co nie.

Takze ak si myslis, ze mas pravdu, je to tvoj nazor.

Povedz Bohu v duchu, ze v pripade, ak si o niektorych veciach myslis, ze mas pravdu, aby ti to potvrdil. Musis tomu verit, ze ti odpovie. Neodpovie ti tak, ze ti to posepka do ucha, ale vybavia sa ti v mysli urcite myslienky, ktore by si mal zmenit.

Napr. povedz Bohu, ze co by si mal vo svojom zivote zmenit, popripade ak si myslis, ze si dokonaly clovek, tak povedz Bohu, ze v pripade, ak si v niecom zly a nevies o tom, aby ti to Boh ukazal a aby ta zmenil. Ale k tomu, aby ta Boh zmenil, potrebuje Tvoj suhlas.

V pripade, ze mu ten suhlas das, potom sa nebudes riadit podla svojich pravd, ale budes sa riadit podla Boha, lebo Boh je pravda, cesta, nadej, laska, milosrdenstvo, spravodlivost...

Ak si myslis, ze tomuto svetu chyba spravodlivost, je to tvoja vec.
Mozmo si myslis alebo niektori si myslia, ze keby Boh existoval, nebolo by na svete tolko vojen a tolko zla a tolko zlych ludi. Mozno si kedysi alebo niektori kedysi si mysleli, ze nejaka Bozia spravodlivost existuje na tomto svete, ale potom zistili, ze sa mylia a ze ziadna spravodlivost na tomto svete nie je.

Je to ich nazor.

Za to, ako to v dnesnom svete je, nemoze Boh, ale my samy.
Ak niekto cely zivot pomaha chudobnym a mysli si, ze za to za oplatku nieco dostane a na konci svojho zivota nedostane nic, pomysli si, ze na tomto svete nie je ziadna spravodlivost, zacne vycitat Bohu, preco neurobil tamto, preco hento a ine a nakoniec prestane verit v Boha. Povie, ze v Boha neveri, lebo keby bol, tak by mu niekto za oplatku nieco dal. Potom zomrie a...

Ci je dany stat dobry alebo nie, o tom nerozhoduje 1 clovek, ale vsetci obyvatelia daneho statu.

Aj keby bolo na svete 100% zlo, ajtak treba verit, ze niekde na svete existuej spravodlivy clovek, ale vsetci sme zhresili, vsetci sme hriesni.

Nikto z nas nema pravo obvinovat Boha z toho, v akej sa nachadzame situacii. Mozeem si za to sami. Tomu ver.

Pozri, niekto zije cely zivot tak cisto, ze sa snazi zit co najcistejsie, a ked takyto clovek plny lasky a milosrdenstva voci inym ludom zomrie a ocitne sa v nebi, prechod na iny svet ani nezbada.

Podobne aj zlovek, ktory ludom nadava, nevazi si ich, ohovara ich, ma v **** haterov, ludi, ktori sa mu posmeivaju, clovek, ktory nedokaze odpustit niektorym alebo viacerym alebo vsetkym ludom, clovek, ktory je zavisly na vselijakych veciach, clovek, ktory pocuva hudbu, ktora je negativisticka naladena, takyto clovek urcite nemoze mysliet pozitivne, a ak aj nahodou tak mysli, tak bud to je nahoda alebo si mysli, ze je to pozitivne myslenie, no v skutocnosti je to myslenie plne pomsty a nenavisti voci ostytnym.

Niekto si povie, ze jeho rodicia bili a preto bude bit svoje deti on, aby sa im pomstil. Normalne by to neurobil, ale ked vidi okolo seba tolko prikladov, tak tie priklady ho neovplyvnia, oni mu len daju - ponuknu riesenie, a on ked si to riesenie zoberie k srdcu, v podstate ho ovplyvnia, ale oni mu len poskytli riesenie a kedze nepocuval nic ine iba nadavky a to aky je hlupy a neschopny a zly a potom pocuva aj taku hudbu - rock, punk, metal a neviem co vsetko, hip-hop, Rytmusa... tak potom ked porovnas takehoto cloveka s clovekom, ktory sa takymito vecami nezaobera, ale zaobera sa laskou, citanim Bozieho slova, odpustanim, nadhernou hudbou plnou lasky a odpustenia, tak toto vsetko ho neovplyvni, ono mu to len ponuka riesenie,a kedze mu to robi dobre, podobne ako v predchadzajucom pripade, mysli si, ze je to dobre a nie je to zle a tak si to zvoli, podobne, ako v predchadzajucom pripade.

V obidvoch pripadoch si to zvolil preto, lebo mu to robilo dobre.

Niektori ludia si to zvolia preto, lebo chcu oslavovat pana danych veci.
Ak niekto je fascinovany zlom, prida s ana stranu Diabla, ak je niekto fascinovany Bozou laskou, milosrdenstvom, nehou, pokorou, prida sa na stranu toho, kto za to vsetko moze, ktory to stvoril. Takze sa prida na Boziu stranu a snazi s azit podla jeho prikazani.

Niektori ludia si Boha vyberaju preto, lebo im to robi dobre, niektori preto, lebo ho chcu oslavovat kazdou chvilou, s kazdym jednym nadychnutim.

V nebi ziju ludia z chvaly k Bohu. Vsetci obyvatelia neba chvalia Boha.

Ak ma niekto problem, tak ked pocuva hudbu o alkohole, zacne problemy riesit alkoholom, lebo ta pesnicka mu ten alkohol ponukla.

Ak niekto pocuva chvaly Boha, tak ked ma problemy, oslavuje Boha a spieva mu, ci uz v mysli alebo ustami a problemy sa narozdiel od predchadzajuceho pripadu neodsunu, ale vyriesia, ci uz skor alebo neskor.

Ak si myslis, ze s alkoholom by sa ten problem dal vyriesit tiez, v podstate mas pravdu, lebo kazdy ma svoju pravdu. Ty si myslis, ze co je na tom si trosku vypit, sak sa vyriesia tie problemy a nebudes mysliet na tie malickosti.

Ale ked si spomenies na to, ze malickosti riesit netreba, mas pravdu, a ked si pomyslis, aku radost by si Bohu urobil, keby si alkohol odmietol a radsej by si chvalil Boha a prosil Ho o pomoc, lutoval by si to, ze si si vypil, radsej si mohol prosit Boha o pomoc, lebo Ho milujes.

Ak niekto niekoho miluje a ma problemy, urcite to nebude riesit sposobmi, ako to robil este predtym, ked lasku nemal, ale pojde k svojej laske a vsetko jej vyrozprava.

Podobne aj my, ked mame problem, netreba ist za vecami, za ktorymi by sme normalne isli, ale namiesto toho skusme venovat Bohu aspon par sekund.

Ak niekto povie, ze na Boha cas nema, klame, lebo na zabavu je vzdy cas, ale na potrebne veci nie.

Niekto sa Papeza opytal, ako je to mozne, ze pri tych vsetkych vybavovackach, pri tej starosti o celu cirkev, pri papierovackach a inych veciach, ze ma cas na modlitbu. On mu povedal, ze on na to cas nema. On si ten cas jednoducho najde.

Podobne aj my, ked sa chceme zahrat, ten cas si jednoducho na tu zabavu najdeme.

Moze pozeranie sa na urcity obrazok zmenit cloveka? Nie. Moze mu len ponuknut mysliet na veci, ktore vidi.

Daj si do google vyhladat smutneho smajlika, otvor si ho na celu obrazovku a pozeraj sa nanho napr. hodinu alebo aspon 10 min alebo 5. min. Pozri sa do zrkadla a na svoje myslienky.

Potom otvor veseleho smajlika a uvidis, ze tvoje myslienky a vyraz tvare sa zmenil.

Podobne aj tie experimenty, urcite je to mozne teoreticky, skus urobit experiment s ryzou a trochou vodou. Daj 2 nadoby a smajlika veseleho daj na 1 a tu druhu oznac smutnym smajlikoma uvidis ze za mesiac uvidis zmeny.

Ak sa menia molekuly vody, potom sa meni aj nase spravanie, lebo to, co prijimame z vonkajsieho okolia, tak v podstate aj takymi ludmi sme.

Co si do seba vpustis, taky budes, resp. to budes napodobnovat, takze zmenit ta to nemoze, ale ponukne ti to moznost myslie tna veci negativne alebo pozitivne.

Takze ja si myslim, ze hudba cloveka v podstate ovplyvnit moze, a to by si sa cudoval, ako velmi. Prajem pekny den.

Vidis to? Pekny den. A hned si si v mysli predstavil pekny den. Keby som napisal zly den, uz by si si predstavoval zly den.

Ja som ti na to mysliet nekazal, len som ti to ponukol a je len na tebe, ci na to budes mysliet alebo nie. Takze prajem pekny den.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2012 :  19:44:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ak niekto pocuva nadherne melodie, hudbu plnu lasky, urcite sa to na nom musi prejavit. Na to ani netreba robit vedecke vyskumy. Ked si napr. zlostny a potrebujes sa lepsie naladit, pustis si kludnu hudbu a nie nejaky rock, preco asi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



hadam mi ty nebudes urcovat co je pre mna "nadherna" melodia

ja pocuvam hlavne melodic black/death metal, gotic metal, co nie su len skriekanice


citácia:

A ak niekto pocuva rock, metal, napr. Rytmusa a ine, tak urcite pocas tych pesniciek nebude mysliet na lasku, ked sa tam o laske nespieva, v niektorych pesnickach sa spieva, ale su v nich obsiahnute nadavky a davka rocku a ostatneho.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



rytmus je metal alebo rock? robis si zo mna srandu?

citácia:

Napriklad sa ta opytam, ze ci mas vo svojom zivote ludi, ktorych mas hlboko v **** a za nic ti nestoja, niektorym dokonca anilen nedokazes odpustit.

Popripade si myslis, aky velky si frajer, fajcis, pijes a neviem co vsetko.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



povedal by som to opacne, na svete je iba malo ludi, ktori mi za nieco stoja

prosim pekne, tak cisteho cloveka co sa tyka drog (alkohol, cigarety a ine drogy) ako som ja, tak lahko nenajdes - ja osobne nepoznam cloveka, ktory ma tak negativny postoj k drogam ako ja


citácia:

Ak sa v pesnicke spieva o laske a odpusteni, tak clovek, ktory ma kamenne srdce, ale pocuva len tie laskyplne melodie, tak oni ho nezmenia, oni mu len ponuknu moznost odpustit...
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



vacsina ludi pre mna neznamena ani tolko, aby som sa citil od nich urazeny/ublizeny aby som vobec pocitoval potrebu odpustat

nie je potrebne odpustat, ked nie je co odpustat

citácia:

O tom, kto ma pravdu alebo nie, nerozhodujem ja, nerozhodujes ani ty, ani ostatni ludia, o tom nerozhoduje nikto, iba Boh.

Iba Boh ma pravo urcovat, co je pravda a co nie.

Takze ak si myslis, ze mas pravdu, je to tvoj nazor.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



pravda je nepodstatna, podstatna je iba skutocnost


citácia:

Povedz Bohu v duchu, ze v pripade, ak si o niektorych veciach myslis, ze mas pravdu, aby ti to potvrdil. Musis tomu verit, ze ti odpovie. Neodpovie ti tak, ze ti to posepka do ucha, ale vybavia sa ti v mysli urcite myslienky, ktore by si mal zmenit.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53




neziadam odpovede od niecoho/niekoho, co/kto podla mna neexistuje

ja musim jedine zomriet, nic ine nemusim a uz voebec nemusim verit

citácia:

Nikto z nas nema pravo obvinovat Boha z toho, v akej sa nachadzame situacii. Mozeem si za to sami. Tomu ver.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



vykopavas otvorene dvere, ja tvojho boho z nicoho neobvinujem - ako mozem obvinovat z niecoho neexistujucu bytost?

citácia:

Podobne aj tie experimenty, urcite je to mozne teoreticky, skus urobit experiment s ryzou a trochou vodou. Daj 2 nadoby a smajlika veseleho daj na 1 a tu druhu oznac smutnym smajlikoma uvidis ze za mesiac uvidis zmeny.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53




to su nezmysly

neuvidim tam nic podstatne, lebo take pokusy sa robili a ziadne pozitivne vysledky sa nedostavili

citácia:

Takze ja si myslim, ze hudba cloveka v podstate ovplyvnit moze, a to by si sa cudoval, ako velmi. Prajem pekny den.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 október 2012 : 18:56:53



hudba ta moze ovplyvnit ak si slaby

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  17:39:27  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Mam pre teba otazku: Veril si niekedy v Boha?

Bud si v Boha neveril od narodenia alebo si v Neho veril a potom si si povedal, ze v Boha verit nebudes.

Mam este 1 otazku: Na zaklade coho si myslis, ze Boh neexistuje?

Ako potom urcujes co je dobre a co zle?

A este 1 vec: vsetko ma svoj protiklad.

Napriklad protikladom ciernej je biela. Protikladom bielej je cierna.

Ked existuje cierna, potom musi existovat aj biela, lebo je jej protikladom.

Ked existuje tma, potom musi existovat aj den.

Ked existuje zlo, potom logicky musi existovat aj dobro.

Takze v Boha neveris. Mam pre teba dalsiu otazku: Veris v Satana? Veris tomu, ze existuje?

Este 1 otazka: Veris tomu, ze existuju sväti anjeli a padli anjeli-demoni? Veris v obidve skupiny, iba 1 z nich alebo ani 1 ani druhej skupine neveris, ze existuje?

Prosim, odpovedz mi na vsetky otazky. Dakujem.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  19:34:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Mam pre teba otazku: Veril si niekedy v Boha?
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



nie

citácia:

Bud si v Boha neveril od narodenia alebo si v Neho veril a potom si si povedal, ze v Boha verit nebudes.
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



kazdy clovek po narodeni je v podstate implicitny ateista, musi sa dozvedet z nejakeho zdroja, ze existuje nieco take ako je viera v boha, potom sa rozhodne na zaklade nejakych veci ci tomu uveri alebo nie ze nejaky boh existuje; nikdy som neveril ani som nemal potrebu verit v nejakeho boha


citácia:

Mam este 1 otazku: Na zaklade coho si myslis, ze Boh neexistuje?
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



na zaklade napr toho, ze existencia boha nie je potrebna na vysvetlenie akejkolvek veci; no to nei je podstatne, lebo dokazne bremeno nelezi na mne ale na veriacich

citácia:

Ako potom urcujes co je dobre a co zle?
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



rozhodnutia ohladom moralky zavisia od mnohych okolnosti a urcite na optimalne rozhodnutie nie je potrebna viera v boha ci existencia boha

citácia:

A este 1 vec: vsetko ma svoj protiklad.

Napriklad protikladom ciernej je biela. Protikladom bielej je cierna.

Ked existuje cierna, potom musi existovat aj biela, lebo je jej protikladom.

Ked existuje tma, potom musi existovat aj den.

Ked existuje zlo, potom logicky musi existovat aj dobro.
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



nie vsetko nema svoj protiklad, ked uz spominas farby, aka farba je protikladom zlatej?

existencia ciernej a bielej farby je dana povahou tych farieb
(co to vlastne je - cierna a biela farba)

tma a den su opozity? no ty by si nazbieral malo bodov v IQ teste...

citácia:

Takze v Boha neveris. Mam pre teba dalsiu otazku: Veris v Satana? Veris tomu, ze existuje?
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



nie

citácia:

Este 1 otazka: Veris tomu, ze existuju sväti anjeli a padli anjeli-demoni? Veris v obidve skupiny, iba 1 z nich alebo ani 1 ani druhej skupine neveris, ze existuje?
Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 : 17:39:27



nie, nic take ako anjeli, demoni, vily, skriatkovia a ine nadprirodzene bytosti neexistuju

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  20:13:44  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Mam pre teba otazku: Veril si niekedy v Boha?

Bud si v Boha neveril od narodenia alebo si v Neho veril a potom si si povedal, ze v Boha verit nebudes.



Pôvodne zaslal sinceretly - 29 október 2012 :  17:39:27



dovolim si vyjadrit svoj nazor a doplnit questa

ty zijes v presvedceni, ze viera je dovera v Boha, ale to nie je pravda. Viera je len tvrdenie inych ludi o Bohu.Videl si ho ty sam osobne? Rozpraval sa skutocne s tebou? Podobne viera vo vyroky Jezisa. Nejde o doveru vo vyroky Bozieho syna, ale zas len o nespochybnitelnu doveru (tvoju) v ludi, ktori jeho akoze vyroky po desiatkach rokoch po jeho smrti zapisali, veris dalsim ludom, ktori ich ustne sirili dalej. Ide o tvou doveru v cirkev, zas len ludi, ze toto ustne odovzdavanie, inak system jedna pani povedala, je prave ...

takto sa da s tebou diskutovat, nie cez tie hluposti z youtube ...




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  05:48:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Videl si ho ty sam osobne?
Pôvodne zaslal saxsax - 29 október 2012 :  20:13:44


Tu sa da jedine citovat klasik "Ja vasi pi.. taky nevidel a verim, ze ji mate."

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  09:35:59  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


ano, asi citujete jednu moju odpoved v tomto zneni tu na fore, myslim ze som ju doplnil priamo tou ukazkou z filmu ...

nuz, ale vseci vieme, i ked tu konkretnu sme nevideli, ze ju urcite ma ...

tu je to len v rovine JPP ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:30:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Tu sa da jedine citovat klasik "Ja vasi pi.. taky nevidel a verim, ze ji mate."

Pôvodne zaslal Mato - 30 október 2012 :  05:48:31



suhlasim, ze dany film je klasika a aj ja si ho rad obcas pozriem, no vypovedna hodnota daneho citatu ako nejakeho "hard" protiargumentu je nulova

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  17:44:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Dnes som nasiel velmi zaujimavy clanok. Som zvedavy na vase nazory:

citácia:

FAKTY X: Tajomný mozog – pospiatky nedokážeme klamať!

Niektorí odborníci si nielen myslia, ale potvrdili to aj názornými ukážkami, že to čo si človek naozaj myslí sa odhalí až vtedy, ak sa zvukový záznam daného rozhovoru pustí pospiatky. Podľa vedcov, psychológov, ale aj kriminalistov to je dokonalá metóda ako odhaliť skutočnú pravdu. Z detektoru lži by sa tak onedlho mohla stať len veľmi zastaraná metóda overovania výpovedí.

Geniálny objav?
V roku 1984 austrálsky novinár David Oates náhodou zistil, že pri počúvaní magnetofónovej pásky, na ktorej je nahraný akýkoľvek rozhovor, pustenej pospiatky, sa dajú počuť slová a vety, ktoré súvisia priamo s tým, čo dotyčná osoba v danom rozhovore povedala. Oates to zo začiatku považoval len za náhodu, a myslel si, že to sú len jeho predstavy, ktoré počuje. Po dvoch rokoch zbierania dôkazov však usúdil, že takýto takzvaný inverzný prejav skutočne existuje, a vždy súvisí s vetou, ktorú je v tú chvíľu počuť. Na prvý pohľad to vyzerá ako sci-fi, no odborníci to už dnes naozaj považujú len za odlišnú formu jazyka, ktorá nám doposiaľ bola skrytá.

David Oates tento jav študoval s viacerými odborníkmi pomocou elektroencefalografu, a zistili, že tzv. inverzný (obrátený) prejav je spojený s činnosťou pravej polovice mozgu. Podľa jeho vtedajšej hypotézy (potvrdili to už viaceré nezávislé vedecké pracoviská) sa jedná v skutočnosti o druhú, spontánnu formu oznamovania, ktorá vzniká neustále počas rozhovoru.

Funguje to takým spôsobom, že keď dve osoby spolu hovoria, v skutočnosti prebiehajú dva rozhovory – jeden vedomý, kontrolovaný ľavou polovicou mozgu, ktorý počujeme normálne, a druhý inverzný, ktorý aj keď nie je prijímaný vedome, je vnímaný podvedomím oboch účastníkov rozhovoru. Druhý jazyk tak podľa Davida Oatesa vždy vyjadruje to, čo si ľudia v skutočnosti myslia a cítia, napriek rozporu s tým, čo osoba vedome hovorí. Akákoľvek pretvárka je podľa neho, ale aj viacerých overovaní úplne vylúčená.

Zabudnite na detektor lži!
Získať od vypočúvaných ľudí skutočnú pravdu je niekedy takmer nemožné, pomôckou mohol doteraz byť jedine detektor lži, ktorý sa však dá za určitých podmienok tiež zmiasť. David Oates však dokázal pomocou inverzného prejavu z viacerých nahraných záznamov známych osobností, že pravda bola úplne iná, ako hovorili dotyční svojmu okoliu.

Určite si každý z vás pamätá na bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, ktorého zo sexuálneho obťažovania obvinila Paula Jonesová, ktorá sa pričinila o to, že škandál so stážistkou v Bielom dome Monikou Lewinskou vyplával na povrch. V jednom zo záznamov, ktoré Clinton hovoril na svoju obhajobu prehlásil, samozrejme inverzným spôsobom, že Paula Jonesová „je roztomilá žena na bozkávanie“.


Podobne sa podarilo zo záznamu natočeného počas procesu so známym boxerom O. J. Simpsonom, ktorý bol obvinený z vraždy svojej manželky a jej milenca, inverznou formou prehrať to, čo si o súde myslel O. J. Simpson, ktorý bol nakoniec zbavený viny. Inverznou formou zo záznamu povedal: „Parádne som ich napálil“.

Samozrejme, kde kto by mohol voči tomuto namietať, no Oatesovi sa napríklad v roku 1989 podarilo v priebehu televízneho interview s policajným komisárom z Brisbane pomocou spätného prehrania tohto záznamu dokázať, že v skutočnosti komisár má kufrík s peniazmi, ktoré pochádzajú z obchodu z narkotikami. Komisár bola napokon na Oatesov popud zatknutý, a neskôr aj obvinený.

Budúcnosť jazyka podvedomia
Vďaka výskumom Davida Oatesa vznikla organizácia DORSA, ktorá združuje výskumníkov na alternatívnu terapiu, neurolingvistiku, či terapeutickú hypnózu, ktorí sa zaujímajú o možnosti tohto skrytého jazyka.

Podľa týchto odborníkov, ak sa využije inverzný prejav, bude možné skrátiť napríklad terapeutické procesy osôb s psychologickými problémami, keďže bude ľahšie spoznať to, čo sa v ich mysli v skutočnosti odohráva. Pokiaľ sa definitívne dokáže existencia inverzného prejavu (mnohí odborníci tomu už dnes veria), Oatesov objav by si v blízkej budúcnosti nepochybne zaslúžil Nobelovu cenu, ako to mnohí renomovaní psychológovia už dnes predpovedajú. David Oates tvrdí, že táto revolučná metóda pomôže k liečeniu rôznych osobnostných ťažkostí, kedy sa jazykom podvedomia bude vedieť, čo hovorí naša duša. Stačí len počúvať.



a este ked chcete, mozte sa vyjadrit este k jednemu clanku:

citácia:

FAKTY X: Dávne kontakty s mimozemšťanmi?

Množstvo rešpektovaných vedcov, spisovateľov ale aj amatérskych hľadačov záhad tvrdí, že na našej planéte existujú nespochybniteľné dôkazy o návštevách nepozemšťanov v dávnej minulosti našej Zeme. Jedným z takýchto dôkazov sú aj japonské sošky dogú. Mohli si takéto sošky vymyslieť ľudia z doby kamennej alebo zobrazili len to, čo videli na vlastné oči?

Hlinené sošky dogú
Japonskí archeológovia našli vo východnom Japonsku veľmi kontroverzné sošky dogú, ktoré by mali pochádzať z japonského obdobia Džómon. Ich vek sa odhaduje až na 14 tisíc rokov, a už na prvý pohľad predstavujú nejaké humanoidné postavy, ktoré každého zúčastneného upútajú nasadenými veľkými okuliarmi a pokrývkami hlavy, o ktorých si niektorí myslia, že sú to akési prilby.

Archeológovia sa domnievajú, že spodobňujú tehotné ženské postavy, no presná funkcia sošiek nie je doposiaľ známa. Newyorské Metropolitné múzeum dokonca naznačilo ich spojenie s plodnosťou a šamanskými rituálmi. Je to však skutočne tak?

Dôkaz o kontakte s mimozemšťanmi?
Slávny ruský spisovateľ sci-fi a člen moskovskej Akadémie vied Alexander Kazancev, spolu so svojím spolupracovníkom francúzskym ufológom Jacquesom Valléom si myslí, že sošky dogú predstavujú zástupcov nejakej civilizácie, ktorá v dávnej minulosti navštívila našu Zem. A práve táto neznáma civilizácia podľa neho, ale aj mnohých iných bádateľov ovplyvnila vývoj pozemšťanov.

Archeológovia a historici s tým prirodzene nesúhlasia, a poukazujú skôr na náboženský kult. Kazancev sa ich, ale i všetkých skeptikov pýta, mohli takýto výstroj vymyslieť ľudia z doby kamennej? Nebolo to skôr tak, že naši predkovia v soškách zobrazili to, čo videli na vlastné oči?

Mimozemské bytosti podľa Kazanceva skutočne existujú, a sú omnoho vyspelejšie ako ľudstvo, a to nielen po technologickej stránke. Rôzne nájdené artefakty potvrdzujú, že ich pokročilá civilizácia už tisícky rokov navštevuje našu planétu, aby ľudstvu odovzdala svoje vedomosti. Mohol mať v tomto dnes už zosnulý Alexander Kazancev pravdu?

Slávny spisovateľ hovoril aj to, že mimozemské bytosti ľudstvu kvôli agresívnej povahe ľudí radšej neposkytli svoje „know-how“. Dôvod bol podľa Kazanceva jednoznačný – pozemšťania by mohli božskú technológiu, ktorou sa dá údajne cestovať z jednej dimenzie do druhej, úplne zneužiť, čo by mohlo mať katastrofálne následky. Ľudia by totiž podľa neho mohli uviesť do pohybu akýsi proces sebazničenia, ktorý by ohrozil nielen našu Zem, ale aj celú slnečnú sústavu, čo vyššie bytosti nechceli dopustiť.

Ak sa nad tým zamyslíme, niečo z toho môže byť pravda, teda minimálne to, že ľudstvo nové technológie zneužíva hlavne na svoje obohatenie, či v nezmyselných vojnách, ktoré medzi sebou vedú obyvatelia rovnakej planéty.

Väčšina ľudí asi ešte nepochopila to, že naša planéta patrí medzi jedinečné v slnečnej sústave, kde sa život vyskytuje vo vyššej forme, no neváha ju svojimi činmi totálne zničiť. Väčšina krajín nášho sveta vlastne prepadla mamone, a vôbec nerozmýšľa nad tým, že planéta Zem je naším jedinečným domovom.

Možno raz príde čas, keď to väčšina obyvateľov konečne pochopí, to už však môže byť veľmi neskoro. A práve tomuto sa podľa slov Kazanceva chcela vyvarovať aj iná mimozemská civilizácia.


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  19:02:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
K tomu pustaniu obratene sa mozem vyjadrit hned - mam totiz aplikaciu, ktora mi to co poviem dokaze pustit odzadu. A garantujem Vam, ze by ste neboli schopny rozumiet nicomu z toho, co je prehravane odzadu.

Ak si to chcete overit, dam Vam sem nejaky kratky prejav a ked uhadnete aspon to, o com hovorim a dokazete identifikovat aspojn edno povedane slovo, vstupim do Vasej sekty.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  19:38:28  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

David Oates tento jav študoval s viacerými odborníkmi pomocou elektroencefalografu, a zistili, že tzv. inverzný (obrátený) prejav je spojený s činnosťou pravej polovice mozgu.


neviem si dost dobre predstavit, ako je mozne skumat pomocou EEG "inverzny prejav"... to ako dany clovek hovoril pospiatky? alebo sa EEG pripojilo k magnetofonu?

cista pseudoveda a blaboly

citácia:

FAKTY X: Dávne kontakty s mimozemšťanmi?

Množstvo rešpektovaných vedcov, spisovateľov ale aj amatérskych hľadačov záhad tvrdí, že na našej planéte existujú nespochybniteľné dôkazy o návštevách nepozemšťanov v dávnej minulosti našej Zeme. Jedným z takýchto dôkazov sú aj japonské sošky dogú. Mohli si takéto sošky vymyslieť ľudia z doby kamennej alebo zobrazili len to, čo videli na vlastné oči?
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 :  17:44:45



co je na tych soskach mimozemskeho?

pod tymi "respektovanymi vedcami, spisovatelmi" mas na mysli dannikena?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  20:06:29  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ten clanok s tym mozgom je velmi zaujimavy. A ja ku ziadnej sekte napatrim.

Som zvedavy na vas nazor na nasledujuci pribeh: (Ak ste ho uz poculi/citali, precitajte si ho, prosim, znova. Dakujem.)

citácia:
U holiča

Jeden muž, rovnako ako každý iný mesiac, išiel k holičovi. Začali spolu hovoriť o rôznych veciach. ... a zrazu ... hovorili o Bohu.

Holič povedal:
- Viete, ja neverím, že Boh existuje.
- Prečo si to myslíte?
spýtal sa klient.

Je to veľmi prosté. Stačí len vyjsť na ulicu, aby som sa presvedčil, že Boh nie je.

Keby bol Boh, myslíte, že by bolo toľko chorých? Existovali by opustené deti? Keby bol Boh , nebolo by bolesti, utrpenie ...

Jednoducho ... nemôžem si predstaviť Boha, ktorý toto všetko dovolí.

Klient sa zamyslel, chcel niečo povedať, ale rezignoval. Nechcel vyvolať
nepotrebnú diskusiu. Keď holič dostrihal, klient zaplatil a odišiel.

A v tom momente uvidel na ulici človeka s dlhými zanedbanými fúzy i vlasy. Vyzeralo to, že už dlhšiu dobu jeho vlasy i fúzy nevideli holiča. Bol zanedbaný a špinavý.

Vtedy sa klient vrátil a povedal:
Viete čo? Holiči neexistujú!

- Veľmi smiešne! Ako to neexistujú? spýtal sa holič. Ja som jedom z nich!
- Nie! odporoval klient. Holiči neexistujú. Keby existovali, nebolo by toľko ľudí s dlhými vlasmi a fúzy, ako ten človek na ulici.

- Ale Neee ... Holiči existujú, to len ľudia nás nehľadajú. Z vlastnej vôle!

No práve ... povedal klient. Presne tak Boh existuje, to len ľudia ho nehľadajú. A robia to z vlastnej vôle. Preto je toľko utrpenia a bolesti na svete.


Mato: mam pre teba bojovu ulohu .

Priprav si nejaku temu, na ktoru budes hovorit zopar minut, iba niekolko. Napr. nejaka osoba.

Budes to hovorit tak, akokeby si to hovoril pred mediami alebo pred niekym, pred kym si davas pozor na to, co povies.

Zatial co budes hovorit jednotlive vety o danej osobe, v druhej casti mozgu si budes mysliet to, co si o tej osobe myslis naozaj.

Ked si dany prejav pustis odzadu, odrazu budes pocut niektore casti, v ktorych sa ukazu skryte vety, ktore si nepovedal, ale pocas prejavu si na ne myslel.

Prosim, urob kratku mp3 nahravku, zaves ju tu, a ked ju nevies prevratit-Reverse, tak to prevratim ja. Potom tu dam ten subor mp3 pusteny odzadu, ktory si vypocujes a potom napises, ze ci si tam zapocul nieco, o com si v danom prejave nehovoril, ale myslel si na to.

Prosim, urob to pre mna a najdi si na to cas. Dakujem.


citácia:
rozhodnutia ohladom moralky zavisia od mnohych okolnosti a urcite na optimalne rozhodnutie nie je potrebna viera v boha ci existencia boha

Optimalne rozhodnutie - kazdy clovek moze mat svoje rozhodnutie, a ked zlucis taketo "optimalne rozhodnutia" do jedneho celku, zistis, ze to nie je mozne, lebo nazor kazdeho cloveka je iny.

Z toho vyplyva, ze kazdy si robi "optimalne rozhodnutia" podla seba.

Co sa stane, ak na projekte pracuju lida, ktori nemyslia jednotne, ktorych nic nespaja a kazdy sa riadi podla seba? Spravne, projekt nedokoncia.

V kazdej skupinke musi byt max. 1 velitel, ak velitel chyba, popripade ich je viac s rovnakymi privilegiami, projekt nedokoncia.


Pozri si spravy alebo sa pozri z okna a zistis, ze v tomto svete si kazdy clovek robi to, co sa mu zachce, lebo popiera existenciu Boha.

Zo je zaujimave je, ze ludia, ktori neveria v Boha, navstevuju stranky, ktore vieru v Boha nepopieraju, ktore o viere v Boha hovoria. A este zaujimavejsie je, ze aj po citani prispevkov, ktorych obsahom je viera v Boha, takito ludia aj nadalej popieraju existenciu Boha a v podstate sa tak Bohu posmievaju.

Citaju, citaju, ale neuveria. Kvoli comu to potom citaju? Jezis povedal, ze su ludia, ktori maju oci a nevidia, maju usi a nepocuju...

To je naozaj zaujimave, ako niekto moze navstevovat stranky venovane Bohu, ak v Boha neveri. Takito ludia to potom musia robit iba zo srandy a Bohu sa tak posmievaju a akokeby mu povedali, ze aj keby si neviem co vsetko precitali, ajtak v Neho neuveria, stale sa budu riadit svojimi nazormi, kazdy svojim nazorom, ale takto sa projekty nerobia.

Je vela prikladov, ktore nam pomahaju pochopit rozlicne veci. Boh nam posiela do zivota vselijakych ludi, a dava nam moznost nieco na sebe zmenit.

Je len na nas, ci si dane navrhy a pripomienky zoberieme k srdcu alebo ich budeme aj nadalej zhadzovat a zosmiesnovat.

Takze som zvedavy na vase prispevky, na vase postoje. A urcite nie som sam. Zvedavy je aj Boh. Pozera sa v tejto chvili na teba a caka na tvoje rozhodnutie. Je len na tebe, ako sa rozhodnes, tvoj postoj k Bohu ti nemoze nikto nanutit, iba dat navrh na zmenu a je len na tebe, ci danu zmenu prijmes alebo nie.

Zamyslel si sa niekedy nad tym, ako je mozne, ze su ludia, ktori su velmi zli a ludia, ktori su dobri, dokonca lepsi a miernejsi, ako si ty?

Mohlo vsetko vzniknut len tak samo od seba? Ak ano, potom sme len obycajny produkt a neznamename nic, aj ked si myslime, ze nieco znamename, po smrti uz nic znamenat nebudeme, lebo podla vas nasa existencia konci.

Predstav si v tejto chvili, ze neexistujes. Je to velmi neprijemny pocit, vsak? Teraz mas tuzbu opät zit, a ty zijes, mas sancu sa zmenit, je len na tebe, co si zvolis.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  09:38:50  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Som zvedavy na vas nazor na nasledujuci pribeh: (Ak ste ho uz poculi/citali, precitajte si ho, prosim, znova. Dakujem.)
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



4578x citam tu anekdotu a zase sa musim smiat na jej ubohosti

v skratke, na primitivny argument staci aj primitivna analogia - ide iba o inu verziu "klasickeho" citatu z dedictvi aneb kurvahosigutntag

mimochodom zda sa ti, ze mat dlhe vlasy z vlastnej vole je pre dlhovlaseho utrpenim, a ze je to rovnako negativne vnimane kratkovlasym a oholenym clovekom ako je negativne vnimany ateizmus a jeho dosledky pre ateistu veriacimi?

citácia:

Mato: mam pre teba bojovu ulohu .

Prosim, urob kratku mp3 nahravku, zaves ju tu, a ked ju nevies prevratit-Reverse, tak to prevratim ja. Potom tu dam ten subor mp3 pusteny odzadu, ktory si vypocujes a potom napises, ze ci si tam zapocul nieco, o com si v danom prejave nehovoril, ale myslel si na to.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



ja mam lepsi napad, co keby mato nahral nejaky text odzadu a ty by si si ho pustil a interpretoval jeho obsah BEZ TOHO ABY SI POCUL OBSAH TEXTU ODPREDU?

citácia:

Optimalne rozhodnutie - kazdy clovek moze mat svoje rozhodnutie, a ked zlucis taketo "optimalne rozhodnutia" do jedneho celku, zistis, ze to nie je mozne, lebo nazor kazdeho cloveka je iny.

Z toho vyplyva, ze kazdy si robi "optimalne rozhodnutia" podla seba.

Co sa stane, ak na projekte pracuju lida, ktori nemyslia jednotne, ktorych nic nespaja a kazdy sa riadi podla seba? Spravne, projekt nedokoncia.

V kazdej skupinke musi byt max. 1 velitel, ak velitel chyba, popripade ich je viac s rovnakymi privilegiami, projekt nedokoncia.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



optimalne rozhodnutie, co sa tyka moralky lebo teraz sa bavime o moralke, je podla mna take, ked nastane kompromis, resp ked kazda strana vyviazne z problemu co najmenej poskodena

skusim realny priklad z mojho zivota - neuznavam konvencie o pridrzani dveri starsim ludom ked napr vstupujem/odchadzam do/z obchodu; no napriek tomu, ked vidim nejaku dochodkynu s dvoma taskami v rukach, tak jej dvere otvorim; poina je v tom, preco som to spravil - spravil som to nie preto, lebo "sa to slusi" ale preto, ze sa ponahlam, a nechce sa mi cakat, kym sa teta vymota z taskami cez dvere a tiez nemam zaujem aby mi somrala poza chrbat a potom klebetila, co sa vzdy dostane nejakou cestou k znamym ci rodicom, kotri mi to budu vycitat - nie ze by mne osobne vadili vycitky (tei idu jednym uchom dnu a druhym von) no vtedy vznikaju napate situacie, ktore ja nemam velmi rad, napr aj preto, ze je tazko argumentovat s mojim lahko vytocitelnym otcom - preto si radsej ulahcim zivot a snazim sa predchadzat retazcu moznych udalosti, ktore by zacali tym, ze by som tete nepodrzal dvere

a co ty dalej taras o hierarchii vedenia napr v armade ci na pracovisku, tak to uz je nieco uplne ine - vojaci sa v podstate ucia skakat do studne a zodpovednost nesu ich nadriadeni a co sa tyka sporov na pracovisku, tak tam ma pravdu ten, ktory to ma podlozene dokazmi a praxou a je jedno na akej je pozicii - mozes byt aj generalny riaditel, no hovno vies o tom, ktde sa ma dat aky zvar, a teda ak zamietnes navrh konstruktera len na zaklade napr ceny, a potom ten zvar praskne, tak si za to zodpovedny ty, a nie ten konstrukter

citácia:

Pozri si spravy alebo sa pozri z okna a zistis, ze v tomto svete si kazdy clovek robi to, co sa mu zachce, lebo popiera existenciu Boha.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



ludia si robia co sa im zachce, lebo maju slobodnu volu

citácia:

Zo je zaujimave je, ze ludia, ktori neveria v Boha, navstevuju stranky, ktore vieru v Boha nepopieraju, ktore o viere v Boha hovoria. A este zaujimavejsie je, ze aj po citani prispevkov, ktorych obsahom je viera v Boha, takito ludia aj nadalej popieraju existenciu Boha a v podstate sa tak Bohu posmievaju.

Citaju, citaju, ale neuveria. Kvoli comu to potom citaju? Jezis povedal, ze su ludia, ktori maju oci a nevidia, maju usi a nepocuju...
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



keby to bolo take jednoduche - precitat si argumenty veriacich a uverit - tak by na svete nebolo ateistov

tebe by som napr pomaly neuveril ani to, ze mas nos medzi ocami

citácia:

To je naozaj zaujimave, ako niekto moze navstevovat stranky venovane Bohu, ak v Boha neveri. Takito ludia to potom musia robit iba zo srandy a Bohu sa tak posmievaju a akokeby mu povedali, ze aj keby si neviem co vsetko precitali, ajtak v Neho neuveria, stale sa budu riadit svojimi nazormi, kazdy svojim nazorom, ale takto sa projekty nerobia.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 : 20:06:29



ja to nerobim zo srandy; ja vyhladavam diskusie, a tym padom aj znalosti o sposobe uvazovania spoludiskutujucich


citácia:

Zamyslel si sa niekedy nad tym, ako je mozne, ze su ludia, ktori su velmi zli a ludia, ktori su dobri, dokonca lepsi a miernejsi, ako si ty?

Mohlo vsetko vzniknut len tak samo od seba? Ak ano, potom sme len obycajny produkt a neznamename nic, aj ked si myslime, ze nieco znamename, po smrti uz nic znamenat nebudeme, lebo podla vas nasa existencia konci.

Predstav si v tejto chvili, ze neexistujes. Je to velmi neprijemny pocit, vsak? Teraz mas tuzbu opät zit, a ty zijes, mas sancu sa zmenit, je len na tebe, co si zvolis.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 október 2012 :  20:06:29



nezamyslal, lebo ma to vobec nezaujima

obycajny produkt sme aj vtedy, ak nas niekto stvoril; to, ze konci nasa existencia neznamena, ze to co sme za zivota vykonali zmizne

nie je to neprijemny pocit; mnohokrat som prekonal vazovagalnu synkopu (klasicke odpadnutie) a ak by to bolo v dosledku aritmie napr, tak by som sa kludne uz nemusel prebrat; no nemozem povedat, ze by "odpadavanie" bol nejaky neprijemny zazitok - vobec to neboli a priznaky (rozostrovanie videnia prechadzajuce do ciernobieleho videnia a niecoho podobneho ako bol sum v ciernobielych televizoroch ked nebol signal, hucanie v usiach, pocit slabosti a plynuly prechod do sna a nasledne bezvedomia) nie su pre mna stresujuce


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  11:52:09  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
obycajny produkt sme aj vtedy, ak nas niekto stvoril


Ale ja som to myslel tak, ze ked nieco vznikne nahodou len tak z nicoho nic, je to len obycajny produkt. A produkty predsa nedokazu milovat ani nenavidiet, produkty su iba obycajne produkty.

V Biblii je napisane, ze Boh nas stvoril na svoj obraz z hliny a do tej hliny vdychol svoj dych, vdychol do tej hliny dusu.

Je vedecky dokazane, ze nase telo sa sklada z podobnych prvkov, z akych sa sklada hlina, zem. Takze v podstate je to obrazne pomenovanie, ludia v tych casoch nepoznali chemicke prvky a tak to napisali sposobom, akym tomu mohol rozumiet kazdy a nie iba niektori.

Dalej je v Biblii napisane, ze prach si a ze v prach sa obratis. V podstate sme zem, chodiaca masa zeminy a v tuto zem sa obratime, ked zomrieme.

Boh vlozil do tejto masy "zeminy" ducha, dusu. Ked dusa z tela cloveka odide, telo je nehybne a uz sa viac nepohne.

Predstav si ludske telo v okamihu zomierania - ked porovnas stav tela presne pred smrtou a teste po smrti, takmer nic sa nezmeni, nase telo sa meni kazdou chvilou, ale tu ide o okamih. Takze zmena v podstate skoro ziadna. A predsa sa nieco zmenilo. Predtym sa ta masa "hliny" mohla hybat, dychala, a potom po smrti uz sa hybat nemohla. To je zaujimave.

Preco dany clovek nemohol zit napr. o sekundu dlhsie? Alebo o sekundu kratsie, ale odzil si presne stanoveny limit?

Dazdovky su neustale v pohybe a ziju velmi kratko, zopar mesiacov. Prosim, nechytaj ma za slovicka, tu nejde o vedu-presne terminy, vyrazy, vypocty a neviem co vsetko. Tieto veci na toto forum nepatria. Tu sa hovori o veciach obraznych, takze citaj dalej, ak chces.

Slony sa takmer vobec nehybu, maju velmi pomaly tep a srdce im pulzuje velmi pomaly. Vdaka tomu sa dozivaju okolo 100 rokov. Zase: tu nejde o presny pocet rokov, ale o priblizny pocet, toto nie je vedecke forum. Ak ta bavia pocty a taketo veci, tak tieto veci, prosim, ries na vedeckom fore a nie tu. Dakujem.

Takze dlzku zivota urcuje to, ako velmi bolo srdce daneho tvora namahane. Sportovci sa dozivaju nizsieho veku ako ludia, ktori nesportuju. Ti, ktori maju nizky tlak sa dozivaju vyssieho veku ako ti, ktori maju vysoky tlak.

Ako je to mozne, ze sa ti ruka zdvihne? Len tak sama od seba by sa nezdvihla. Nieco za tym pohybom musi byt. Za tym pohybom je chcenie. Je to pocit, ze sa ti chce hybnut s rukou. Ak to myslis naozaj vazne, nezostane to len pri chceni a ruku zdvihnes. Co vyvolalo to chcenie? Mozog. Moze mozog len tak z nicoho nic vyvolat chcenie?

Ved si predstav to telo cloveka v okamihu hned po smrti. Mozog ma v takmer rovnakom stave, ako v okamihu tesne pred smrtou, a predsa sa ruka tohto cloveka nezdvihla, aj ked ma mozog v poriadku. Takze musi tu byt este nieco ine, co riadi mozog. A to je to, co Boh vdychol do tej masy "hliny". Je to tvoj duch, tvoja dusa.

Zamysli sa nad nasledujucimi slovami:

Preco existuje v slovniku slovo napr. zemiaky? Lebo je to nieco, co existuje. Keby to neexistovalo, bolo by nelogicke to tam pisat. Je to slovo na oznacenie daneho pokrmu - cize zemiakov.

V slovniku dalej existuje pojem dusa. Toto slovicko moze oznacovat len dusu na bicykli. Ale niektori ludia tymto terminom "dusa" nazyvaju aj nieco ine. Co to je? Je to dusa, duch cloveka. Preco existuje toto pomenovanie? Lebo duch musi existovat. Inak by sa v slovniku tento pojem nevyskytoval a bolo by uplnym blaznovstvom, keby tam to slovo bolo.

Dalej je v slovniku slovicko, napr. duch. Preco existuje v slovniku slovo duch? Videl si videa o duchoch? Napr. na JOJ-ke v TV Novinach davali reportaz o jednej americanke ci o kom, ze je majitelka nejakej restauracie ci coho a ze nieco jej tam samo od seba zhadzuje pohare na stoloch, ked sa tam nikto nenachadza, rano pride do roboty a zisti, ze ma veci zhodene na zemi. Tato pani si kupila kamery, nainstalovala ich do toho obchodu ci co to je a na druhy den bola velmi prekvapena, ked si zaznam spustila. Nebol tam ziadny clovek a predsa tie pohare padali len tak z nicoho nic. Niektore veci tam jednoducho zo stola len tak spadli. A kazda akcia musi mat svoju reakciu. Reakciou bol spadnuty pohar. A akcia nikde? Take nieco predsa nie je mozne. Jednoducho ta akcia tam byt musi. Ci uz viditelna alebo neviditelna, ale urcite sa tam musi nachadzat. A tou akciou je duch, ktory to sposobil.

Pozri sa na nasledujuce video:
Duch natočený v Česku !!!
citácia:


Mozno tam nieco vidis, mozno nie. Ja som ho tam videl.

Mam pre teba otazku: Kolko mas rokov? Ja mam 18.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  12:29:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Tu sa da jedine citovat klasik "Ja vasi pi.. taky nevidel a verim, ze ji mate."

Pôvodne zaslal Mato - 30 október 2012 :  05:48:31



suhlasim, ze dany film je klasika a aj ja si ho rad obcas pozriem, no vypovedna hodnota daneho citatu ako nejakeho "hard" protiargumentu je nulova

Pôvodne zaslal guest636 - 30 október 2012 :  12:30:27


Cize rovnaka ako hodnota povodneho "hard" argumentu....

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Znovu oziveny ateizmus Téma Next Topic: Spisy cirkevných otcov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06