Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Zlatý kompas- pozrieť či nepozrieť ???
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Česť Téma Next Topic: svatba v rime
Strana: z 2

Zuzane

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  13:16:58  Zobraziť profil  Pridať Zuzane do zoznamu priateľov
Zdravím, som tu nová, takže sa tu veľmi nevyznám, dúfam, že sa môžem opýtať na istú otázku, ktorá ma trošičku trápi. Totižto, ak bol nejaký film oficiálne označený pápežom za proticirkevný, resp. protikresťanský, mám na mysli film Zlatý kompas, znamená to, že ak si ho pozriem spácham hriech, exkomunikujem sa, alebo čo to pre mňa znamená, ak je film označený za protikresťanský? Možno je táto otázka menej aktuálna, veď éra Zlatého kompasu už odznela , ale ja som sa o tento film začala zaujímať až teraz, no a keď som sa dozvedela o tom, čo okolo neho vzniklo v Cirkvi, tak som bola na vážkach, či si ho pozrieť alebo nie, ale veľmi ma láka. Prosííím o radu

Zuzane

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 20 február 2009  ~  Posledná návšteva: 21 február 2009 Upozorniť moderátora 

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  14:28:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- a ty si nesvojpravna ci ako ??? ... kludne si ho pozri, a sprav si nan vlastny nazor... potom sa mozes pripadne vyspovedat z hriechu, ze si ho videla ...

- aj Da Viciho kod bol cirkvi proti srsti a co, zrutila sa preto cirkev alebo to otriaslo vierou katolikov ?

- zas jeden z filmov, ktorym robila sama cirkev reklamu ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  17:45:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
V prvom rade, nepočúvajte Milana.
V druhom rade, ak je niečo označené za "proticirkevné" tak to znamená, že je to pravdepodobne tendenčné a manipulatívne. Ale pozrieť si to určite môžete.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  20:17:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- a co som jej asi poradil ja ????


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  22:21:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tz si poradil niečo štýlom" kludne si rob čo chceš, šak sa z toho vyspovedaš, a nemaš hriech"...lenže to je z pohľadu katolika opovážlivosť(tento postoj je hriešny a nie je ani kresťansky, hoci ľudia si myslia že to takto u katolíkov funguje) na jednej strane a na druhej strane, neveriaci toto najviac vyčítajú katolikom "šak ten sa pojde vyspovedat, a čo?".
Ale ako vidím, to čo neveriaci radi kritizuju, to aj druhým radi odporučaju. čiže dvojsečná zbraň


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  00:14:26  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm ako ak si ho nevidela o nic si neprisla ale ako kludne si pozry hm inak sranda ze tam zaporaci vravia po rusky nie?? aka mila protinepriatelska propaganda teda clovek ma z toho taky pocit sem tam..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zuzane

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  13:47:47  Zobraziť profil  Pridať Zuzane do zoznamu priateľov
Opäť zdravím a všetkým vám ďakujem za príspevky. Takže si Zlatý kompas naozaj môžem pokojne pozrieť bez najmenších výčitiek svedomia? Ale prečo si potom pápež dával toľkú námahu a oficiálne ho vyhlásil za, veď viete, proticirkevný? To skutočne len preto, aby upozornil veriacich na jeho manipulatívnosť? Mohli by ste mi prosííím objasniť ešte túto otázočku ? Dikes

Zuzane

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 20 február 2009  ~  Posledná návšteva: 21 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  14:19:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lebo mnoho ludi si vytvara mienku o cirkvi vdaka takymto filmom. a mnohi pritom zabudaju že človek nie je veriaci kvoli pápežovi či kvoli cirkvi, ale kvoli Bohu.

teda na jednej strane neveriaci si myslia o Biblii že je kniha rozpravok a že si podla nejakej knihy vytvarame vieru. Ale pritom, to že oni si vytvorili mienku podla nejakeho fiktivneho filmu, či na zaklade agentury JPP(jedna pani povedala) to už je pre nich v pohode.

či si môžeš pozrieť film? nevidel som ho. Pre mna bol aj Da Vinciho kod zakazany, či označený ako proticirkevný. Ale moju vierru to vtedy neovplyvnilo. Lebo som vedel o fiktivnosti romanu podla ktoreho vznikol a počas pozerania filmu som si uvedomil mnoho historických nezrovnalosti, či nejasnosti, ktoré tam boli. žiaľ, mnohí ľudia to zobrali, že to tak bolo naozaj. Preto aj da Vinciho kod som vnimal skor ako urážanie Pána Ježiša. Takže ak ho nebudem pozerať, je to len kvôli tomu že je pre mňa rúhaním.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  14:33:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Aj keď sme katolíci, nie sme predsa nemysliace bytosti, bábky na špagátiku. Ak cirkevná autorita niečo vyhlási ako proticirkevné, nevhodné pre katolíka atď., tak to znamená, že to môže u menej presvedčených ľudí vyvolať pochybnosti, ktoré oni práve nepotrebujú, lebo potrebujú vo viere rásť. Ak si myslíte, že ste ľahko ovplyvniteľná a patríte k takým katolíkom, tak sa na ten film nedívajte. Ak niekto je katolíkom len na papieri, ale nemá vieru, alebo ju má veľmi slabú, tak napríklad literatúra rôznych siekt ho môže zlomiť a nakoniec sa k nim pridá. Pre takého človeka je lepšie sa tomu vyhýbať. Kto je však zorientovaný, tak takúto literatúru si niekedy pozrie so záujmom, že čo to vlastne tí sektári hlásajú, aby si prípadne mohol pripraviť odpovede pri náhodnom osobnom stretnutí. Nie sú všetci ľudia rovnakí. V minulosti mala Cirkev index zakázaných kníh, dnes ho už nemá, ale to neznamená, že všetko čo sa vytlačí je pre duchovný život človeka dobré. Máte svojho spovedníka? Ak si nie ste istá, tak sa s ním porozprávajte, alebo s nejakým kňazom z vašej farnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zuzane

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  16:40:20  Zobraziť profil  Pridať Zuzane do zoznamu priateľov
Vrelá vďaka ešte raz za vašu ochotu, no, myslím, že teraz si už spomínaný film pozriem, pretože si nemyslím, že sú tam až také urážajúce alebo ovplyvniteľné scény. Aspoň dúfam Aj by som počkala a porozprávala sa s kaplánom a tak, ale ja nie som práve na takéto debaty z očí do očí s cudzími ( lebo nemám nejakého stáleho spov. ) Šlo mi hlavne o to, či to nie je nejako vymedzené, že kto si pozrie tento film, spácha ťažký hriech- aj keď to asi vám znie smiešne. Takže, vďaka, že ste, lebo ste boli všetci zlatí

Zuzane

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 20 február 2009  ~  Posledná návšteva: 21 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  16:47:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Šlo mi hlavne o to, či to nie je nejako vymedzené, že kto si pozrie tento film, spácha ťažký hriech- aj keď to asi vám znie smiešne. Takže, vďaka, že ste, lebo ste boli všetci zlatí

Pôvodne zaslal Zuzane - 21 február 2009 :  16:40:20



no to nie je smiešne, ale potrebne sa spýtať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  07:46:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
tz si poradil niečo štýlom" kludne si rob čo chceš, šak sa z toho vyspovedaš, a nemaš hriech"...lenže to je z pohľadu katolika opovážlivosť(tento postoj je hriešny a nie je ani kresťansky, hoci ľudia si myslia že to takto u katolíkov funguje) na jednej strane a na druhej strane, neveriaci toto najviac vyčítajú katolikom "šak ten sa pojde vyspovedat, a čo?".
Ale ako vidím, to čo neveriaci radi kritizuju, to aj druhým radi odporučaju. čiže dvojsečná zbraň



Pôvodne zaslal alesko - 20 február 2009 :  22:21:42



- ziadne kludne si rob co chces, ale rozmyslaj aj vlastnou hlavou, ked uz ...

- jasne, jemnu ironiu som si neodpustil ... je jasne preco

- a Stefan viac menej rozviedol to, co som ja tvrdo vlozil do otazky, ci je nebodaj nesvojpravna ...

- ako pise volsung. zas ten film az tak velmi neoslnil, i ked su tam trikove pasaze, ktore stoja za to ... ale v mojej databaze filmov som mu priradil hodnotenie 4/10 ...

- a dalo by sa polemizovat o tom, preco sa ten film asi nepaci cirkvi...

- vari by sa mal k tomu filmu vyjadrit hlavne ten, co ho videl ...

- ak by ho niekto chcel vidiet, staci mi napisat na PM, ale dam ho k dispozicii ak sa nazbiera viac ako 5 ludi ...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  09:04:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Milanko - dobre vedieť - že si zásobárňou filmov.

Ak už raz na tom svece nebudem mať čo robiť (a budem chcieť vidieť nejaký ten filmík) - viem, na koho sa mám obrátiť.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  09:14:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:


- ziadne kludne si rob co chces, ale rozmyslaj aj vlastnou hlavou, ked uz ...


- a Stefan viac menej rozviedol to, co som ja tvrdo vlozil do otazky, ci je nebodaj nesvojpravna ...


Pôvodne zaslal Milan - 22 február 2009 :  07:46:56



no ale vyznelo to ako to čo som uviedol. a za druhé, ked sa na teba človek obráti s radou tak to asi nebude fér odppoveď "rob čo chceš" - ak niekto mieni brať svoju vieru vážne a sa má rozhodovať, tak musí najprv vedieť čo sa stane ak by sa rozhodol. tu nejde o to či je človek nesvojprávny, ale hrať vabank s večným životom? možno ty naň neveríš a preto ti to je jedno, ale to nie je že či človek nemôže. A ak ho Cirkev zakázala, tak na to musela mať svoj dôvod, a rozhodne to bolo asi preto, aby sa človek zamyslel či si niečo pozrie, alebo prečo nie.
mi to tvoje rozhodnutie pripadá ako keby sa dieťa pýtalo či si môže strčiť ruku do rozpáleného fritovacieho oleja a ty mu povieš rob čo chceš?

Rozhodne Štefanova odpoveď sa mi zdala najférovejšia zo všetkých nas zúčastnených a bola diametrálne rozdielna od tvojej.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  10:49:20  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
Rozhodne Štefanova odpoveď sa mi zdala najférovejšia zo všetkých nas zúčastnených a bola diametrálne rozdielna od tvojej.
zaciatok jeho odpovede znel mierne dehonestujuco nemyslis voci milanovy ja tiez zdielam nazor ze clovek by mal mat vlastnu hlavu ..a ako pride mit o take a len dufam ze toto nevyznie protikrastansky ako nemalo by proste ze pozret si to mozu len ty ktory sa nedaju ovplivnit mne to vyznie ako tych lachkoovplivnitelnych akoby si tymto cel niekto drzat u seba vies pokial niesi neovplivnitelny nepozeraj sa na nic ine ale sak viera by nemala byt dosiahnuta clovekom samim a jeho poznanim ked konfrontacie s inym nazorom podstupia len vulgarne povedane fanatici ktorych niak neovplivni moze to zvonka vyzerat ako nepriejemne cielene..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  12:50:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- ok zmurka, kedykolvek, rad sa podelim ...

- volsung zas len doplnil a rozviedol to, co ja som nepotreboval za potrebne ... sudny clovek to totiz pochopi i sam ...

- pred nedavnom som v casopise, ktory odoberam (21. storocie, http://www.21stoleti.cz/), cital prekvapene reakciu jednej citatelky. ... ze je hlboko veriaca a sokovalo ju, ze sa docitala, ze sa nevie, kedy sa narodil Jezis a ze 25. december je tradicia ...

- co k tomu dodat ?

- tak som jej poslal odkaz priamo zo stranok radiovaticana, kde sa to uvadza, ze sa nevie kedy sa narodil a ze sa naznacuje ze ide o tradiciu ...

- ale uz neviem, ako sa s tym dokazala vyrovnat ...

- toto vyhovuje cirkvi ?, tato udrziavana nevedomost ? ... preto napriklad cirkev nedoporucuje, nie zakazuje film Zlaty kompas ? ... vadi jej tuzba po slobode a poznani pravdy ? ... tot zakladnej myslienky filmu ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  13:24:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

zaciatok jeho odpovede znel mierne dehonestujuco nemyslis voci milanovy ja tiez zdielam nazor ze clovek by mal mat vlastnu hlavu ..a ako pride mit o take a len dufam ze toto nevyznie protikrastansky ako nemalo by proste ze pozret si to mozu len ty ktory sa nedaju ovplivnit mne to vyznie ako tych lachkoovplivnitelnych akoby si tymto cel niekto drzat u seba vies pokial niesi neovplivnitelny nepozeraj sa na nic ine ale sak viera by nemala byt dosiahnuta clovekom samim a jeho poznanim ked konfrontacie s inym nazorom podstupia len vulgarne povedane fanatici ktorych niak neovplivni moze to zvonka vyzerat ako nepriejemne cielene..

Pôvodne zaslal volsung - 22 február 2009 :  10:49:20



nemyslím si že znel denohenestujúco... už len kvôli tomu, že vysvetlil(a toi je aj odpoved Milanovi), že katolík nie je človek, o ktorom si druhí myslia, že berie len to čo Cirkev niekomu "nasačkuje"(sorry za výray).
A verím tomu, že aj vo výchove sa uplatnuje princip postupnosti, ktorý nám hovorí to, že dieťaťu v prvej triede ZŠ nebudeme hovoriť o integráloch... ;)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  15:40:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- odpoved v pohode...

- mne to vysvetlovat nemusis, to ste mali v prvom rade vysvetlit jej vy ... pretoze tak to cez ten jej dotaz vyzera, co tu ty vyvracias ...





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  15:46:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Zuzane, ak máš pochybnosti či pozrieť alebo nepozrieť tento film tak ho radšej nepozeraj aby si nekonala v neistote svojho svedomia.
A ak nemáš pochybnosti vo svojom svedomí o tom či ano alebo nie tak potom ho pozri a úsudok si urob na konci filmu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  18:08:51  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
prvej triede ZŠ nebudeme hovoriť o integráloch
alesko vpoho ale sem tam to vyznelo akoby si to cel zamlcat aj vysokoskolakovy ked sa ti to hodi nic v zlom... ako ja viem ze film moze velmi manipulovat pohlad cloveka na realitu sam to poznam z osobnych skusenosti hlavne z filmou o historii kopec ludi ma pokryveny pohlad na druhu vojnu koly tomu .. ale tuna ide o to ze pokial je niekto vulgarne povedane obmedzeny a necha sa zmanipulovat moze vyzniet to ze mu branis ako snaha nechat si ho zmanipulovaneho u seba... ale nicto aks a vratime k povodnemu zuzi kludne si pozry zlaty kompas ale nestoji to za vela milan spomenul ze su tam vpohode efekty to ano ale tie uz su skoro vsade dnes ked mas rada fantasy mozem ti odporucit film volkodav je to fantasia dost vydarene

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  19:42:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- jasne, vlkodav, ten sa mi pacil, i ked na zaciatku moze byt pre niekoho trochu drsny ... v mojej databaze 8/10

- teda dufam ze myslis tento

http://www.csfd.cz/film/226713-vlkodav-z-kmene-sedych-psu-volkodav-iz-roda-serych-psov/


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  20:22:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale nikto nikomu nebrani a nikto tu ani vulgarny nebol, tak nechapem čo riešiť. obidvaja hovorime zuzane, že večný život nie je taká vec, o ktorú sa hrajká len tak.... keby si bol veriaci pochopil by si to.
nehovoriac o tom, že ked to Cirkev zakazuje, tak to robí z moci toho, aby chránila druhého, nie s ním manipulovala....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2009 :  22:12:39  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
alesko ja som napisal ze to tak moze posobyt kedze sa casto pouzivaju zle slova a milan ano myslel som toho volkodava btw videl si Admiral Kolchak?

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2009 :  00:07:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- film mam, zatial ale s titulkami, ale este som ho nevidel, to sa neda stihat, ja zatial len hrabem z netu co sa da ...

- davam prednost rozhlasovym hram, audiokniham, to pocuvam cestou do prace, na prechadzke (ked vyrazim zo svojimi psami) ...

- ale teraz si ho just pozriem

- na PM ti poslem adresu: viac ako 4000 fotiek z I.sv. vojny ... este 1 hod a je to dolu ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2009 :  00:51:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Milanko - dobre vedieť - že si zásobárňou filmov.

Ak už raz na tom svece nebudem mať čo robiť (a budem chcieť vidieť nejaký ten filmík) - viem, na koho sa mám obrátiť.

Pôvodne zaslal zmurka - 22 február 2009 :  09:04:14


A uz aj vies, ktore dva filmy hladat

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2009 :  12:19:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov


- takze ty si volsung alias Červený Barón





alias Red Baron

- a ja som si prave vcera vecer pred spanim pustil tento film

- no ak je aspon 50% pravda ako sa vykreslila jeho postava v urcitych momentoch, vsetka cest!, nemas sa za co hambit

- tu tvoju totoznost som zistil pri tych fotkach z I.sv.vojny, davam ti link na PM ak budes mat zaujem. Su tam kategorie:

- Americania_
- Deti 1. sv. vojny
- Fotografie Franka Hurteye
- Gallipolii
- Cintorin na Flanders Fields
- Kreslene
- Mapy
- Nadherna kolekcia
- Nemecke vojnove fotky
- propaganda
- Smrt
- Vojnove fotky
- Velka vojna vo farbe
- Veľký Červený Barón
- Verdun

...... nieco cez 4800 fotiek

- trochu sa to zdrzalo, dal som avizo kamosovi, ucitelovi dejepisu, je cely bez seba... a ked som mu navrhol, ze to spravime formou projektu v Power pointe na projektor, krochtal ako prasiatko ... decka budu mat zazitok

- , tak baron ? Ok, beriem ...

- mozno si to tu dakde aj spomenul, ale mne to asi uslo





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Česť Téma Next Topic: svatba v rime  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06