Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Česť
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nedeľa Božieho Milosrdenstva. Téma Next Topic: Zlatý kompas- pozrieť či nepozrieť ???
Strana: z 2

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2008 :  12:20:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Malému Maťkovi sa dostalo naozaj obrovskej cti! Tento hrdina bude večerať s britskou královnou Alžbetou II.

totosom dnes čital v aktualitách. My máme česť stolovať s Kráľom kráľov. Ale považujeme to za česť? mnohým sa takej cti nedostane, iní ju odmietajú. Nie je Ježiš vlastne viac ako Alžbeta?

p.s. nechcem ukracovať Maťka o jeho zásluhy či znevažovať britsku kráľovnu, len ide o to poukázať, ako si vážime omšu, a pozvanie na hostinu s oveľa väčším Kráľom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2008 :  11:59:53  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Chudák Maťko. Keď si predstavíme ten ceremoniál a buzeráciu, tú strohosť a tú bezcharakternú úctu, akú si britská kráľovná vyžaduje,...
Šťastné sú naše deti, ktoré prežívajú v predných radách v kostole detskú sv. omšu, žiadna strohosť, žiadna buzerácia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2008 :  12:49:50  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
fu pavol setri invektivami nech sa na vec pozeras akokolvek tak toto by si si nemal dovolit hovorit ako sory ale aka buzeracia aka bezcharakterna ucta?? ako poprve mas teto nezmyselne tvrdenia niecim podlozene co ta opravnuje takto utocit na tak vyznamneho hosta?

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2008 :  16:36:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Pre koho ja Alžbeta II významný hosť na Slovensku.
Možno pre pár vyvolených ktorý si nabalia plné vrecká alebo si urobia dobrú reklamu za štátne peniaze čiže naše.
Koľko peňazí stála táto zdvorilá návšteva nás daňových poplatníkov?
Nevidím nijaký osožný dôvod tejto návštevy na Slovensku.
Ak by prišiel premier Anglicka a rokoval o nejakých ekonomických alebo politických problémoch ktoré sa nás dotýkajú tak prosím.
Ale takéto mrhanie peňazí nepovažujem za správne.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2008 :  22:07:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov


- to sa ja pytam napriklad ohľadom papeža na Slovensku ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2008 :  07:08:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
milan, presne toto som čakal že tiež niekto povie..

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2008 :  15:37:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


- to sa ja pytam napriklad ohľadom papeža na Slovensku ...

Pôvodne zaslal Milan - 26 október 2008 :  22:07:57


Co presne sa pytas?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2008 :  21:31:11  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm podla mna bolo spravne ze sa tu papez pekne privital to ze to stalo prachy co mohli byt minute inak v jeho pripade aj pripade kralovnej to nemozme vycitat ked ti dojde do bytu vzacny host privitas ho a pohostis a nebudes na tom setrit a stat s ama chvat podobne kralovna alzbeta 2. je aj simbol britskej monarchie a nase privitanie je simbolom pohostinnosti voci britanii snad nemusim hovorit dovody preco by sme mali byt pohostinny a za co britom vdacime je stupidne vycitat to ze to stalo tolko abo tolko mam pocit ze su aj premrhanejsie peniaze nez tieto

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  07:31:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
milan, presne toto som čakal že tiež niekto povie..

Pôvodne zaslal alesko - 27 október 2008 :  07:08:30



- , no a ? ... to muselo logicky vyplinut ... to, mato ... 2 - 3 -4- 5- 6


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  14:57:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ešte jedna poznámočka k návšteve kráľovnej Alžbety II, keď sa jednalo o zdvôrilostnú návštevu
prečo potom odmietla prijať chlieb a soľ.
Toto je tradičné privítanie každej významnej návštevy na Slovensku.
Máme to chápať, že kráľovná pohŕda našou pohostinosťou?
Alebo je jej zvyk neochutnávať jedlo na verejnosti viac ako naš
prejav vďačnosti a pohostinosti.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:11:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- tradicne privitanie ...

- hmmm ... niekde ponukaju vyprazane cervy a ine dobroty ... tot ich tradicne privitanie, a zje, prijme to kazdy ?...

- to vam tak vadi ta protestantka ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:14:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
skor je to odmietnutie slovenskeho privitania, a trochen sa aj ja citim dotknuty tym odmietnutim. chlieb a sol určite nie su vypražane červy....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:17:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- len mate zamienku zaparat, ja sa urazeny necitim, tu mas vyjadrenie odbornicky na protokol :

citácia:
....odborníčku na protokol Mgr. Adelu Makovinskú, ktorá má na vec celkom iný názor. "Kráľovské protokoly sú historicky staršie ako naše, takže kráľovná sa žiadneho spoločenského faux pas nedopustila," vysvetľuje Makovinská.

"Je úplne normálne, keď panovníčka tento náš zvyk, ktorý je oproti anglickému protokolu mladší, jednoducho neprijme. Ale kráľovná Alžbeta II. v podstate náš zvyk neodmietla. Venovala mu patričný čas a pozornosť, keď si ho dala vysvetliť, takže o odmietnutí ako takom určite nemôžme hovoriť," povedala Makovinská.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:20:06  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Milan, pokial viem o vierovyznani kralovnej nepadlo ani slovo, zato Ty si okamzite proti-argumentoval papezom. takze zbav sa svojej fixnej idei, ze tu katolici utocia na protestantov a zamysli sa radsej nad sebou a nad svojimi reakciami. Alebo ze by najlepsou obranou bol utok? Aj to je mozne. Ela
P.S. je to trocha "od veci", ze to tu spominam, ale ked sa na toto forum dostane clovek aspon so zakladnymi znalostami slovenskeho pravopisu, tak nebude verit svojim ociam... viem, obcas sa stane preklep, ale vacsinou na 90 % to u pisatelov svedci o mizernom ovladani svojho materinskeho jazyka, aj to stoji za zamyslenie.
P.S2: Milanovi dakujem za upozornenie , prieklep je nieco uplne ine. Inak, naco sa tomto fore rozobera vobec navsteva, ktora nema so zameranim fora absolutne nic spolocne, to som akosi nepochopila, tak ako nechapem, preco to Milan, stale dalej rozvija...

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:30:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- nemuselo padnut o jej vierovyznani ani slovo, srsi to z celej temy ...

- myslela si asi preklep, vsak ? .... nie prieklep ...

- takych ako ty mam najradsej co poukazuju na gramatiku ... mozno si to po veceroch este opakujes, ja som sedel v lavici a sprtal gramatiku pred x10tkami rokov a osobne mna na nete to absolutne nevytaca, neinteresuje...

- na to si davam pozor pri uradnom styku a inych cinnostiach...

a este jedna citacia :

citácia:
Viaceré médiá si všimli, že kráľovná počas uvítacieho ceremoniálu neochutnala chlieb a soľ, ktorý jej ponúkali podľa starého slovanského zvyku. Gašparovič v piatok tvrdil, že o tom slovenská strana vopred vedela. "Dopredu nás upozornili, ale poprosili nás, aby sme napriek tomu ukázali tento náš dobrý zvyk," tvrdil Gašparovič. Podľa britských pravidiel totiž panovníčka nemá jesť na verejnosti.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  22:57:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- ... opravila si si chybicku ???? ... ved sa nemusis za to hambit ... ... ja to rozvijam ???? ... pfffffff..... ja len reagujem, zapajam sa do diskusie na tomto fore, neplet si pojmy z dojmami ... som za... zamknut, vymazat, prekliat na vecne casy a nikdy inak ...

- som neskutocne bojovo naladeny, nasrdeny a ktomu na nocnej sichte do rana, mam cas ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2008 :  23:41:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

a este jedna citacia :

citácia:
Viaceré médiá si všimli, že kráľovná počas uvítacieho ceremoniálu neochutnala chlieb a soľ, ktorý jej ponúkali podľa starého slovanského zvyku. Gašparovič v piatok tvrdil, že o tom slovenská strana vopred vedela. "Dopredu nás upozornili, ale poprosili nás, aby sme napriek tomu ukázali tento náš dobrý zvyk," tvrdil Gašparovič. Podľa britských pravidiel totiž panovníčka nemá jesť na verejnosti.



Pôvodne zaslal Milan - 31 október 2008 :  22:30:03



tak bud nemali ho prezentovať......aj ked odkusnutie jedneho hltu neviem či možno navať jedenim...ale tiež tu plati, kto nechce tak si hlada dovody.

myslim si že aj ked podla protokolu by sa mala držať určitývh veci, prijatim chleba dava najavo že akceptuje slovensky narod a jeho zvyklosti. ale to sme my slovaci, my si proste nechame robiť so sebou čo chceme....nam je aj tak všetko jedno.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2008 :  02:50:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- netreba robit z toho tragediu, bola i vo vyznamnejsich krajinach, kde sa protokol prisposoboval anglickej kralovne ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2008 :  21:07:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
hm ale prečo? host sa ma prisposobit hostitelovi nie naopak.....


a ked sme pri tom, tam hore je uvedene že podla jednej panej je anglicky protokol starší a preto sa musime prisposobit. ale to je volovina. uvitanie chlebom a solou je tradicia ktora siaha až do Velkej moravy a ta tu existovala skor ako vzniklo spojene kralosvstvo, takže naš protokol je starší aj ked ako republka je ešte v plienkach(čo sa týka počov rokov oporit UK). prečo teda ked sa ma mladší protokol prisposobiť staršiemu, tak sa neprisposobobovalo našmu, ktory je daleko starší ako ten britsky?

a ked sme pri tom, keby som ja išiel niečo vybavovať a neprisposobil sa, tak by to bolo faux pax(sorry ak som to zle napisal), lebo by to značiloo o mojej neprisposobivosti, nadradenosti(vyvyšovania sa), neochoty vyjsť v ustrety, a neváženie si toho druhého. Či ked som žobrak, tak ja take nemôžem si dovoliť a ked je niekto kraľ tak už hej? to je aka sprasvodlivosť?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  22:40:36  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
nemas pravdu tu sa bere do uvahy skor pisany protokol ona je viazana tradiciou a povinnostou to je ako by si ty siel nekam do azie a oni maju za pravidlo vytat niekoho tak ze sa vyspi so zenou od niich ty by si to nedovolil bo ti to zakazuju zasady co ta viazu ona nemoze jest na verejnosti bo tomu bola tak vedene v kazdom pripade je to strasna blbost a ak ti to vadi tak je problem asi niekde inde

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  23:07:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenže mne to vadi skor z toho dovodu že my Slovaci si nechame skakt po hlave od kdekoho a ešte si to nejako zdovodnime. a ked je ona viazana tradiciou, mala by ju vedieť rešpektovať aj inde...pokiaľ nejako drasticky nenaruša pravidla slušnosti


ale teraz čo ma itituje je to že sa točime okolo britskej kralovnej a pritom podstata uvodneho članku bola uplne niekede inde. oooooooooch

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  23:30:41  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm alesko nesuhlasim to ze sem uz len dosla bola podsta keby sme si radsej vsimly inych veci uprimne nam po hlavach skacu skor iny nez alzbeta su to v prvom rade slovaci ale ne len oni ano a toto je odklon od povodnej myslienky ale neda mi nereagovat

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  07:04:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ako osobne nemam proti britskej kjralovnej nič, beriem to ako poctu, len ma mrzi že sa to nezvladlo po organizačnej stranke, teda to uvitanie. radšej ho tam nemali dávať, lebo si myslím že aj pre kralovnu by mala byť pocta že ju privital prezident a že ju privital slavnostnym sposobom.

a ked sa bavime o tej pocte. chodíme na omšu, tam sme na hostine s oveľa väčším kráľom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  09:13:23  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
sak ok nikto ti to nebere len netreba koly tomu znevazovat kralovnu spojeneho kralovstva bo to potom moze zbytocne vrhat zle svetlo na krestan.vieru ... bo viacere prispevky tu boli tak koncipovane ze vyvoavaly despekt pred tou osobou

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  10:20:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak mojim cielom bolo pukazať na Ježiša a že si viacej vážime britsku kralovnu ako Ježiša. teda nie ponižiť kralovnu ale vzvýšiť Ježiša

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  11:16:39  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
sak ok nevicitam ze si cel poukazat na nieco co ti je drahsie vadi mi ze niekto tu potom ponizoval az urazal neco co neni az take banalne

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Nedeľa Božieho Milosrdenstva. Téma Next Topic: Zlatý kompas- pozrieť či nepozrieť ???  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06