Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Pápež zrušil exkomunikáciu štyroch biskupov FSSPX
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Extra Ecclesiam Nulla Salus Téma Next Topic: nekatolicke nazory moderneho
Strana: z 4

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  11:46:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://www.ct24.cz/vysilani/2009/01/23/209411000100123-19:00-udalosti/

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora 

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  12:14:49  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
No este to nie je oficialne. Dekret o zruseni exkomunikacii ma byt publikovany dnes, v sobotu,no zatial nikde nic.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  13:53:32  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no teda, je to skoro na konci; ale prešla som si tiež správy z noreply@tkkbs.sk a nikde nič. Mrkla som aj na google a tiež nič. A tiež by potom bolo zaujímavé na základe čoho bola exkomunikácia zrušená, pretože spomínaní biskupi tiež asi niečo museli uznať a ustúpiť zo svojich stanovísk, predpokladám. Ich list - žiasdosť o zrušenie exkomunikácie tiež ešte nebol zverejnený, ak vôbec bude, že na základe akého argumentu o toto zrušenie žiadali. Veď uvidíme. To sa ešte ukáže, ako to vlastne je.
a predsa som našla: http://www.radiovaticana.org/slovensko/Articolo.asp?c=261060
KOniec koncov aj samotný pápež bude musieť tento svoj krok určite vysvetliť, pretože sa nielen ľudia, ale i biskupi budú pýtať.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  14:10:38  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
No este to nie je oficialne. Dekret o zruseni exkomunikacii ma byt publikovany dnes, v sobotu,no zatial nikde nic.

Pôvodne zaslal PFS - 24 január 2009 :  12:14:49

http://www.dici.org/dl/fichiers/Decret%2021.01.09it.pdf

http://www.dici.org/dl/fichiers/Decree.pdf

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  14:34:09  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
A tiež by potom bolo zaujímavé na základe čoho, pretože spomínaní biskupi tiež asi niečo museli uznať a ustúpiť zo svojich stanovísk. Veď uvidíme. To sa ešte ukáže, ako to vlastne je.


Pôvodne zaslal juja - 24 január 2009 :  13:53:32


Uz sa ukazalo davno, vlastne od sameho ich pociatku. Naposledy tu: http://www.dici.org/dl/fichiers/Letter_Sup_Gen.pdf

A este keby ste videli, ake spekulacie o "skutocnych umysloch papeza" , (ktoremu stale prizvukuju svoju vernost) roztacaju na svojich forach...tuto show radsej nesledujte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  14:45:32  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
tak tu potom bude rozhodujúcim vysvetlenie samotného pápeža Benedikta XVI., že čo ho k tomuto rozhodnutiu vlastne priviedlo, pretože to, čo je uvedené napr. v texte z rádia Vatikán je teda síce zaujímavé, ale pre mňa je to trocha nepochopiteľné, ale, rešpektovať pápeža zatiaľ musíme. Prosto toto nebude bez odozvy ani v kruhoch biskupských a kardinálskych, takže uvidíme...asi...
vyberám:
„Týmto aktom chce Svätá stolica upevniť vzájomné vzťahy dôvery a zintenzívniť a stabilizovať vzťahy medzi Bratstvom Pia X. a Apoštolskou stolicou. Tento dar viery, na konci vianočných sviatkov, má tiež byť znakom na podporu jednoty v láske univerzálnej Cirkvi a má tiež odstrániť rozdelenie“.


Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  15:05:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ale ved oficialne vysvetlenie sa nachadza v oficialnom dekrete. Uvedeny link nan je vyssie. Ci zaujimate sa o nejake neoficialne vysvetlovacky?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  15:08:20  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
práve len o tie oficiálne, le sa mi zdá, že je to tam v taliamčine, alebo som prehliadla, tak idem ešte raz pozrieť.
neviem, asi som bola slepá, ale teraz je to v angline, asi mi už neviem čo...
len nie všetci tu vedia anglicky, zišlo by sa tými šikovnejšejšími preložiť

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  18:08:28  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Je fajn,ze exkomunikacie su zrusene,no este to nie je uplne zmierenie. Prave biskup Williamson je tvrdy "hardliner",ktory sa uplnemu zmiereniu dost brani.
Aj ked ma Brattsvo sv.Pia X. niekedy dost extremne nazory,budu velkou pomocou Katolickej cirkvi v boji proti relativizmu a sekularizmu a pro-life aktivitam.
Je len cudne ze papez nezrusil posmrtne aj exkomunikaciu arcibiskupa Lefebvra a biskupa de Castro Mayera (spolusvätitel).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2009 :  19:40:46  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
práve len o tie oficiálne, le sa mi zdá, že je to tam v taliamčine, alebo som prehliadla, tak idem ešte raz pozrieť.
neviem, asi som bola slepá, ale teraz je to v angline, asi mi už neviem čo...
len nie všetci tu vedia anglicky, zišlo by sa tými šikovnejšejšími preložiť

Pôvodne zaslal juja - 24 január 2009 :  15:08:20

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=10721

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2009 :  11:51:00  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Este na vysvetlenie:Exkomunikaciou sa zmenila iba pozicia biskupov SSPX. Ti teraz,podobne ako knazi zostavaju suspendovani.Zaroven tak Vatikan potvrdil,ze Spolocnost sv.Pia X. nebola exkomunikovana,tykalo sa to iba biskupov.
Je teda potrebne este doriesit kanonicke postavenie Bratstva sv.Pia X. aby nastalo uplne zmierenie so Svätou stolicou.Preto je nadalej navsteva sv.omsi u SSPX napriklad v Brne platna,ale nedovolena.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2009 :  13:04:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ak sa Pápež Benedikt XVI rozhodol zrušiť exkomunikáciu štyroch biskupov Bratstva Pia X tak toto jeho rozhodnutie plne rešpektujem.
Ako člen rímsko-katolíckej cirkvi mám predsa prejavovať vernosť a oddanosť Svätému Otcovi.
Preto sa neopovažujem hodnotiť rozhodnutia Svätého Otca nakoľko nie som obdarený toľkým Svätým Duchom múdrosti a prezieravosti ako On.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2009 :  20:38:17  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak a lefebvristi su v pasci, ktoru si sami budovali. Snatie exkomunikacie je predposlednym klincom do rakvy ich nazoru, ze su katolikmi vernymi papezovi. Situacia je jednoznacna: bud - alebo.

Manevrovaci priestor stratili: doteraz sa spoliehali na to, ze exkomunikacia od Jana Pavla II. bola neplatna a ze legitimna autorita to raz jasne dementuje. Avsak stalo sa to, ze Benedikt XVI. - ktoreho za legitimnu autoritu maju - verejne exkomunikaciu snal, cim potvrdil pravoplatnost aktu svojho predchodcu (ako znamo, nemozno zrusit nieco, co neexistuje - exkomunikaciu zrusil, teda ona existovala). Moze lefebvrista neakceptovat svojho papeza, legitimneho zvrchovaneho zakonodarcu a interpretatora prava? Moze - ale v tom pripade vyjde najavo ich skutocna "vernost", s deklarovane naplnenymi znakmi schizmy. Naopak, ak papezovu zakonodarnu volu zrespektuju, podpisu sa pod dvadsatrocny odklon, cim de facto uznaju, ze naozaj nie su papezskejsi ako papez. (Bez ohladu na to, ci dalsi vyvoj bude smerovat k prelature alebo vselijakym vynimkam vo vonkajsom usporiadani FSSPX.)

Bud sa teda ukaze, ze su naozaj z cirkvi vedenej Benediktom, alebo sa ich dlhorocny latentny schizmaticky komplex prejavi verejne, bez moznosti vyhovoriek.

Podla spravania sa lefetradijcov, plati to druhe, papezov krok vobec neschvaluju a vidia v nom uskok, ako sa Vatikan snazi znicit pravu tradiciu (ktoru reprezentuje Bratstvo).


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2009 :  21:07:45  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Najnovsia sprava dokonca hovori o tom,ze do pondelka 2.2. ma byt vyriesena kanonicka pozicia Bratstva sv.Pia X. a uplna rehabilitacia.
http://www.remnantnewspaper.com/Archives/2009-0128-mershon-vatican_insider_projects_speedy.htm br /

Pôvodne zaslal PFS - 30 január 2009 : 22:43:37



Kanonicka pozicia je predsa jasna aj teraz - alebo si niekto mysli, ze FSSPX je v sucasnosti (od 1988) v nejakej kanonicky nezadefinovanej pozicii?

Jedine, co sa upravi, je status FSSPX v ramci kanonicky zodpovedajucich moznosti. "Uplna rehabilitacia" nijako nezmensi fakt, ze Bratstvo fungovalo 20 rokov v kanonickej platnosti exkomunikacie, ktorej zrusenim vznika prirodzena nutnost deklarovat novy status. Tento status vsak bude novym iba kvoli tomu, ze aj po pravnej stranke musi dojst k zadefinovaniu. Neznamena to uznanie (rehabilitovanie) ich ideologickych ani pastoracnych praktik. Inak by papez poprel seba a platnost svojho aj JPII. ukonu.


O pokore zial niet dokazu. Prave naopak. Im doterajsi status vyhovoval, daval im manevrovaci priestor, na jednej strane deklarovat svoju vernost a na druhej tu istu vernost realizovat po svojom. Prave v suvislosti s Williamsonovym stavom kladu otazky, ci casom nepridu o vsetkych biskupov, aki im vyhovuju - podozrievaju Rim, ze ma zaujem FSSPX eliminovat pod plastikom podriadenosti a poslusnosti. (Absurdne stanovisko: vlastneho papeza maju za skodcu)

Faktom je, ze tymto padom existencia Bratstva sv. Petra (FSSP), ktore pred rokmi vzniklo oddelenim sa z FSSPX, strati dovod a zmysel. Pretoze ak FSSPX nezdeklaruje schizmaticky postoj, tak tu budu dve de facto rovnake grupy. Kanonicky rozne zadelene, s roznou historiou a "skusenostnou hrdostou", ale v ponuke a moznostiach totozne.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  10:44:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Skoda , ze teraz netuknu do klavesnice ti , ktori by nieco napisat mali

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  11:01:00  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Co to zmeni na fakte, ze lefebvristi a podobna pakaz skoncili?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  11:38:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Najnovsia sprava dokonca hovori o tom,ze do pondelka 2.2. ma byt vyriesena kanonicka pozicia Bratstva sv.Pia X. a uplna rehabilitacia.
http://www.remnantnewspaper.com/Archives/2009-0128-mershon-vatican_insider_projects_speedy.htm br /

Pôvodne zaslal PFS - 30 január 2009 : 22:43:37



Kanonicka pozicia je predsa jasna aj teraz - alebo si niekto mysli, ze FSSPX je v sucasnosti (od 1988) v nejakej kanonicky nezadefinovanej pozicii?

Jedine, co sa upravi, je status FSSPX v ramci kanonicky zodpovedajucich moznosti. "Uplna rehabilitacia" nijako nezmensi fakt, ze Bratstvo fungovalo 20 rokov v kanonickej platnosti exkomunikacie, ktorej zrusenim vznika prirodzena nutnost deklarovat novy status. Tento status vsak bude novym iba kvoli tomu, ze aj po pravnej stranke musi dojst k zadefinovaniu. Neznamena to uznanie (rehabilitovanie) ich ideologickych ani pastoracnych praktik. Inak by papez poprel seba a platnost svojho aj JPII. ukonu.


O pokore zial niet dokazu. Prave naopak. Im doterajsi status vyhovoval, daval im manevrovaci priestor, na jednej strane deklarovat svoju vernost a na druhej tu istu vernost realizovat po svojom. Prave v suvislosti s Williamsonovym stavom kladu otazky, ci casom nepridu o vsetkych biskupov, aki im vyhovuju - podozrievaju Rim, ze ma zaujem FSSPX eliminovat pod plastikom podriadenosti a poslusnosti. (Absurdne stanovisko: vlastneho papeza maju za skodcu)

Faktom je, ze tymto padom existencia Bratstva sv. Petra (FSSP), ktore pred rokmi vzniklo oddelenim sa z FSSPX, strati dovod a zmysel. Pretoze ak FSSPX nezdeklaruje schizmaticky postoj, tak tu budu dve de facto rovnake grupy. Kanonicky rozne zadelene, s roznou historiou a "skusenostnou hrdostou", ale v ponuke a moznostiach totozne.



Pôvodne zaslal Rarach - 31 január 2009 :  21:07:45



Bratstvo v exkomunikacii nebolo . Exkomunikacia , nikdy nevyhlasena papezom , za prijatie vysviacky bez povolenia Vatikanu sa vztahovala len na biskupov svatitelov a tych , co svatenie prijmali .
Inak pockajme , mozno sa dockame aj toho , ako sa vyriesi rehabilitacia svatitelov .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  11:41:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Co to zmeni na fakte, ze lefebvristi a podobna pakaz skoncili?

Pôvodne zaslal Rarach - 01 február 2009 :  11:01:00



Dokaz o co vam , pan Rarach , v skutocnosti ide . Ved teraz sa mozete tesit . Ich konanie uz nie je schizofrenicke .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  12:18:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Bratstvo v exkomunikacii nebolo . Exkomunikacia , nikdy nevyhlasena papezom , za prijatie vysviacky bez povolenia Vatikanu sa vztahovala len na biskupov svatitelov a tych , co svatenie prijmali .
Inak pockajme , mozno sa dockame aj toho , ako sa vyriesi rehabilitacia svatitelov .

Pôvodne zaslal amerika1 - 01 február 2009 :  11:38:34



"Bratstvo v exkomunikacii" = exkomunikovani vsetci biskupi, svatitelia aj svatenci. Samozrejme ze pravnicka osoba nemoze byt subjektom exkomunikacie. Len chora hlava dokaze lpiet na tom, ze "sak knazi a veriaci exkomunikovani neboli ", akoby to stacilo na legitimizaciu Bratstva ci jeho sympatizantov. Ako asi funguje - a ake Bozie pozehnanie moze ocakavat - telo bez hlavy, firma bez vedenia? Lefebvristi kricia, ze oni nie su sedevakantisti - ale ze funguju dvadsat rokov bez jurisdikcie, bez funkcneho legitimneho vedenia, ktoru im ich najvyssia hlava (papez) odstavil, no oni dalej fungovali bez podriadenia sa papezovi - to je prosim pekne sedevakantizmus v praxi jak vysity.

Exkomunikacia latae sententiae musi byt vyhlasovana, pan amerika? Poucte nas, v com je potom zmysel "samocinnosti (latae sententiae)", ak je potrebne este vyhlasovat?

Avsak sklamem Vas, deklarovana exkomunikacia bola, aj pisomne aj verejne aj mlcky (tacite), akceptovanim pravneho stavu pocas 20 rokov. Take dlhe vacuum iuris neexistuje, ak by ste mali mat pravdu.

Okrem toho, laskavo sa nehrajte aj Vy na mudrejsieho interpretatora, nez je Vas papez. Ten de faco aj de iure uznal platnost exkomunikacie, naco sem vtahujete spekulacie o "nikdy nevyhlasenej exkomunikacii". To ste mohli robit do 25.januara. Pochopte, ze po tomto datume si strhavate masku.

Pre ostatnych - ako vidime, doslovne plati, ze od lefepozitivych mozeme ocakavat nadalej trvajuce blbnutie o neplatnej exkomunikacii. Schizma a prakticky sedevakantizmus tychto ludi si latentne pestovali celu dobu a teraz sa vyplavuje sam.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  12:35:55  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Co to zmeni na fakte, ze lefebvristi a podobna pakaz skoncili?

Pôvodne zaslal Rarach - 01 február 2009 :  11:01:00



Dokaz o co vam , pan Rarach , v skutocnosti ide . Ved teraz sa mozete tesit . Ich konanie uz nie je schizofrenicke .

Pôvodne zaslal amerika1 - 01 február 2009 :  11:41:02



Zatial je to tak, ze ku schizofrenii sa pripaja aj navonok deklarovana trvajuca neposlusnost a zotrvavanie v tvrdosijnom odpore, co su trvale znaky schizmy. Vsak si pozrite ich weby, z coho podozrievaju "Ratziho" a ako priznavaju, ze pred 24januarom im bolo lepsie. Vsak citajte tieto signaly spravne a nie s klapkami na ociach. Oni CHCU byt radsej exkomunikovani, maju SVOJU pravdu, a podvolia sa papezovi len vtedy, ak PAPEZ PRIJME lefebvrianske stanoviska, v opacnom pripade ODMIETAJU prijat papezov dekret ako gesto k TEJ JEDNOTE, ktoru spravovat a autoritativne nedostali oni..

Nadalej papezskejsi ako papez, no deklaruju ze papeza plne uznavaju.

O akom dokaze, ze nie su v schyze, to hovorite, ked pravdou je pravy opak (dokazom je kazdy prispevok, ktory sa na ich weboch objavi) ???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  13:13:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Uz nie su exkomunikovani . Nestaci vam to , pan Rarach ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  13:33:46  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Nadalej siria svoje schizofrencke a schizmaticke, prakticky sedevakantistcke postoje.

Ti ludia su hanbou Cirkvi a vredom Tradicie.

Nevadi? A ci nevidite? Alebo nechcete vidiet? Alebo vidite, iba co vidiet chcete?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  14:53:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Papez rozhodol pan Rarach . Nevadi ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  16:42:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Papezovo rozhodnutie je skusobnym kamenom, ci lefebvristi zdeklaruju schizmu, alebo ukoncia obdobie praktickeho schizofrenickeho sedevakantizmu.

Z pohladu ich principov su v situacii bud - alebo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  18:50:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Zaujímalo by ma, že či katolíckej viere sú bližšie lefebvristi, alebo pravoslávni? Teda z Vášho pohľadu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  20:20:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://i60.servimg.com/u/f60/09/00/52/31/lefe_s10.jpg

Dalsi dokaz absolutnej straty sebareflexie a sudnosti. Ak sa lefebvristi hlasia ku Tradicii, tak musia vediet, ze tento clovek uz nema nikdy sancu uspiet v kanonizacnom procese. Advocatus diaboli (dnes sa uz tak nevola) by mal velmi lahku pracu. Ako moze byt poziadavka, vyhlasit za svateho povodcu tolkeho pohorsenia a vzdoru, myslena vazne?

Ze robia hlupakov zo seba, ich vec - ale preco sa o to pokusaju aj u ostatnych...po skandalnych dvadsiatich rokoch fungovania je tuzba vyzdvihnut dovtedy interny kult vodcu pochopitelna, ale ze by to bolo mozne iba za cenu popretia zapricineneho zla a kontraproduktivnych dosledkov, uz nedomyslia. Pretoze prave tradicne kriteria su tie, ktore nepustia tohto cloveka ani len do zapocatia procesu svatorecenia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Extra Ecclesiam Nulla Salus Téma Next Topic: nekatolicke nazory moderneho  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06