Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 nekatolicke nazory moderneho "katolika"
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pápež zrušil exkomunikáciu štyroch biskupov FSSPX Téma Next Topic: Papez rehabilitoval negatora holocaustu
Strana: z 2

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  11:03:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://www.sme.sk/c/4285601/jozef-miklosko-katolici-sa-nesmu-citit-privilegovani.html

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  11:14:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
alebo "silno veriaceho" katolika ako ho definuje Max Kašparu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  11:26:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ako takeho "katolika" definuje Magisterium ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  14:11:29  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
našla som "Úvahy nad Katechizmom Katolíckej cirkvi diecézneho biskupa Mons. Rudolfa Baláža", kde na str. 13 v úvahe s názvom "Nebo" cituje tiež túto kardinálovu vetu, ale asi v pochopiteľnejšom duchu: "Každý z nás má inú životnú cestu. Na hrad, na ktorom je hostina, vystúpi každý iným spôsobom. Pápež Benedikt XVI., ešte ako kardinál Ratzinger povedal: K Bohu vedie toľko ciest, koľko je ľudí… Spoločné je to, že nebo je naším posledným cieľom a je naplnením našich najhlbších túžob, stav vrcholnej a konečnej blaženosti." www.bbdieceza.sk/download/zvazok_4.pdf
Nehovorí sa teda o Cirkvi, ale o životnej ceste kždého človeka a tá je naozaj individuálna. Naďalej však platí to, čo je napísané i v celkom novom Katechizme, že len jedna cesta vedie ku spáse (a teda aj do neba) a to cez Krista a Jeho Cirkev, do spoločenstva ktorej sú naplno včlenení. Už sme tu na kréde viedli k tejto téme horúcu diskusiu.
Info možno čítať v Katechizme, v kánonoch 836 - 838, kde sa píše kto patrí do Katolíckej cirkvi, v kánonoch 839 - 845, ktoré sa týkajú Cirkvi a nekresťanov a samotnej vety "Mimo Cirkvi niet spásy" sa týkajú kánony 846 - 848; tu si možno nájsť texty k jednotlivým uvedeným paragrafom: http://www.katechizmus.sk/index.php

Podľa mňa, je to iba môj názor, by sa dal Ratzingerov výrok včleniť do paragrafu 848: "848 „Hoci Boh môže cestami,(1260) ktoré on pozná, priviesť ľudí, ktorí bez vlastnej viny nepoznajú evanjelium, k viere, bez ktorej je nemožné páčiť sa mu, Cirkev má povinnosť a zároveň sväté právo evanjelizovať“ všetkých ľudí."
kán.
1260 „Keďže Kristus zomrel za všetkých a konečné povolanie človeka je v skutočnosti len jedno, a to Božie, máme veriť, že Duch Svätý dáva všetkým možnosť, aby spôsobom známym Bohu mali účasť na tomto veľkonočnom tajomstve.“ Každý človek, ktorý hľadá pravdu a plní Božiu vôľu(848) tak, ako ju pozná, môže byť spasený, hoci nepozná Kristovo evanjelium a jeho Cirkev. Možno predpokladať, že takí ľudia by boli výslovne túžili po krste, keby boli vedeli, že je nevyhnutne potrebný."
A Katolícka cirkev má byť pre kresťana katolíka naozaj TOU perlou, TÝM drahokamom, pretože mu má byť takým samotný jej zakladateľ. Ale Boh sám rozhoduje a preto my nemáme posudzovať, kto je hoden a kto nie vtúpiť do neba; samozejme, kto sa má možnosť dostať ku Sv. Písmu, je mu prístupné i známe, ale neurobí tak, tento potom bude mať asi problém...




Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  22:19:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov


- velmi sympaticky pan, stretneme sa na pive tam hore, daku dieru v tom mure vari najdeme ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2009 :  22:46:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Božie cesty sú nevyspytateľné a nepochopiteľné, len my ľudia sa často krát snažíme nalinajkovať cesty druhým a sami po nich nekráčame.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  13:36:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
My , ludia , sa nesnazime linajkovat to , co uz raz a navzdy nalinajkoval Boh .
Naopak nieto sa snzi prelinajkovat to , co na veky vekov je Bohom definitivne nalinajkovane .


Preto im Ježiš znova vravel: "Veru, veru, hovorím vám: Ja som brána k ovciam: Jn 10 , 7
Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu. Jn 10 ,9

Veru, veru, hovorím vám: Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník Jn 10 ,1
Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie. Jn 10 10

Budem vdacny komukolvek , kto mi objasni a ukaze , kde Magisterium uci , ze sa clovek moze spasit mimo Katolicku Cirkev .

Bozie cesty su vyspitatelne , Tou cestou je jedine Kristus - Spasitel

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  13:38:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cirkev je dnes nejednotna preto , lebo ti , ktori by mlcat nemali , taketo nazory toleruju .

Nie neposlusnost papezovi sposobila problemy okolo tradicionalistov . Tieto nazory , ich tolerovanie , a priciny , ktore ich sposobili su na vine .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  13:57:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Budem vdacny komukolvek , kto mi objasni a ukaze , kde Magisterium uci , ze sa clovek moze spasit mimo Katolicku Cirkev .

Bozie cesty su vyspitatelne , Tou cestou je jedine Kristus - Spasitel

Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  13:36:01



suhlas.

podľa mna sa dá ťažko hovoriť o spáse ľudí tam, kde ľudia hovoria, že žili čestne, dobre apod. lebo tým tvrdia, že spása je záslužiteľná ľudskými skutkami. a to ako vieme nie je pravda. Navyše je tam aj to protirečenie, že človek túži po Bohu, ale pritom ateoista Boha odmeita. Podobne by sa dalo pokračovať.

ono to prakticky dochádza kvôli tomu, že ľudia si niečo vycucnú z Biblie a si to usposôbia, aby sa vyhli spolupatričnosti s KC. Sám Ježiš tvrdí že: "kto neuverí a nedá s apokrstiť , nebude spasený"

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  14:13:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Nie neposlusnost papezovi sposobila problemy okolo tradicionalistov . Tieto nazory , ich tolerovanie , a priciny , ktore ich sposobili su na vine .

Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  13:38:42


Som zvedavy, co na toto napise p. Rarach.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  17:47:03  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Nuž jedným z takýchto prípadov je napr. aj nádej pre spásu nepokrstených detí, ktoré zomreli: http://www.kbs.sk/?cid=1222062270, ale tých možností je asi viacero.
Inak spása spadá aj do rúk ľudských, zatiaľ čo vykúpenie, je dielo len Kristovo, On nás vykúpil svojou smrťou a zmŕtvychvstaním a spasí nás v súčinnosti s nami, teda pre spásu je potrebná aj naša vôľa, náš súhlas...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  17:55:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
hej , juja to je sice pravda, ale je zvlaštne , že najprv povie Ježiš: Ja som cesta, Pravda a život, a nik nepride k Otcovi iba skrze mňa....a niekto zas tvrdí: ak budem dobrý, čestný, milý...apod. tak sa tiež dostanem do neba. Proste ako keby vravel: Ja Krista nepotrebujem, ja sa tam dostanem aj bez Jeho pomoci.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  18:48:19  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
....a niekto zas tvrdí: ak budem dobrý, čestný, milý...apod. tak sa tiež dostanem do neba. Proste ako keby vravel: Ja Krista nepotrebujem, ja sa tam dostanem aj bez Jeho pomoci.

Pôvodne zaslal alesko - 09 február 2009 :  17:55:55



Ak som to z toho katechizmu dobre pochopil, tak ak daný človek žije podľa neho čestný život v rámci morálky, a snaží sa hladať či koná naozaj dobre, a celkovo hľadá pravdu, ale Boha, či pravú cirkev ešte nespoznal, tak nieje zatratený. Ale ak vie, že ako sa veci majú a vtedy si povie že žije čestný život, ale pritom sa pravde vyhýba, tak to už je horší prípad.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  19:05:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Nuž jedným z takýchto prípadov je napr. aj nádej pre spásu nepokrstených detí, ktoré zomreli: http://www.kbs.sk/?cid=1222062270, ale tých možností je asi viacero.
Inak spása spadá aj do rúk ľudských, zatiaľ čo vykúpenie, je dielo len Kristovo, On nás vykúpil svojou smrťou a zmŕtvychvstaním a spasí nás v súčinnosti s nami, teda pre spásu je potrebná aj naša vôľa, náš súhlas...

Pôvodne zaslal juja - 09 február 2009 :  17:47:03



nepokrstene deti nemaju osobny hriech a nemozu s nasledkami odmietnut Kristovu vykupitelsku obetu , nakolko nie su tohto odmietnutia rozumovo schopne . A tu plati zasada , ze nikto nemoze byt zatrateny bez vlastnej viny . Zase ja o koze a Juja o voze

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  19:07:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
....a niekto zas tvrdí: ak budem dobrý, čestný, milý...apod. tak sa tiež dostanem do neba. Proste ako keby vravel: Ja Krista nepotrebujem, ja sa tam dostanem aj bez Jeho pomoci.

Pôvodne zaslal alesko - 09 február 2009 :  17:55:55



Ak som to z toho katechizmu dobre pochopil, tak ak daný človek žije podľa neho čestný život v rámci morálky, a snaží sa hladať či koná naozaj dobre, a celkovo hľadá pravdu, ale Boha, či pravú cirkev ešte nespoznal, tak nieje zatratený. Ale ak vie, že ako sa veci majú a vtedy si povie že žije čestný život, ale pritom sa pravde vyhýba, tak to už je horší prípad.

Pôvodne zaslal Azuritko - 09 február 2009 :  18:48:19



Ako moze katolik napisat "Nie je zatrateny ? " Vari uz neplati katolicka nauka o krestanskej nadeji ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  19:26:19  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ako moze katolik napisat "Nie je zatrateny ? " Vari uz neplati katolicka nauka o krestanskej nadeji ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  19:07:15



Nenapadá ma ako by to malo znieť správne?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  19:39:30  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nuž jedným z takýchto prípadov je napr. aj nádej pre spásu nepokrstených detí, ktoré zomreli: http://www.kbs.sk/?cid=1222062270, ale tých možností je asi viacero.
Inak spása spadá aj do rúk ľudských, zatiaľ čo vykúpenie, je dielo len Kristovo, On nás vykúpil svojou smrťou a zmŕtvychvstaním a spasí nás v súčinnosti s nami, teda pre spásu je potrebná aj naša vôľa, náš súhlas...

Pôvodne zaslal juja - 09 február 2009 :  17:47:03



nepokrstene deti nemaju osobny hriech a nemozu s nasledkami odmietnut Kristovu vykupitelsku obetu , nakolko nie su tohto odmietnutia rozumovo schopne . A tu plati zasada , ze nikto nemoze byt zatrateny bez vlastnej viny . Zase ja o koze a Juja o voze


Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  19:05:38



ok, beriem, hoci majú ešte dedičný hriech a keďže vychádzame z toho, že neboli pokrstené...tak tiež by sa dalo možno pochybovať o ich spáse, čo isto niekedy sa medzi ľuďmi stáva...ale napr. taký nešťastník, žijúci niekde v pralese, ktorý sa snaží podľa svojich možností žiť spravodlivo, nemá ani potuchy o Evanjeliu a Kristovi..., tak teda tiež nemôže s následkami odmietnuť Krista a teda bude zatratený? neplatí teda naňho kán. 1260
„Keďže Kristus zomrel za všetkých a konečné povolanie človeka je v skutočnosti len jedno, a to Božie, máme veriť, že Duch Svätý dáva všetkým možnosť, aby spôsobom známym Bohu mali účasť na tomto veľkonočnom tajomstve.“ Každý človek, ktorý hľadá pravdu a plní Božiu vôľu(848) tak, ako ju pozná, môže byť spasený, hoci nepozná Kristovo evanjelium a jeho Cirkev. Možno predpokladať, že takí ľudia by boli výslovne túžili po krste, keby boli vedeli, že je nevyhnutne potrebný."
Toto by mohlo byť nápomocným.
Podľa mňa, kto ale mal možnosť sa dopočuť, či stretnúť s Evanjeliom...a povedal nie...

Pozrela som sa na ten mnou uvádzaný dokument a tam som si našla aj toto:

"Je známe, že tradičné učenie Cirkvi sa v tejto veci uchyľovalo k teórii limbu, chápaného ako stav, v ktorom si duše detí zosnulých bez krstu v dôsledku dedičného hriechu nezasluhujú odmenu v podobe blaženého videnia, ale zároveň nepodstupujú nijaký iný trest, lebo nespáchali žiadny osobný hriech. Táto teória, rozvíjaná teológmi už od stredoveku, však nebola magistériom nikdy dogmaticky definovaná, hoci sa o nej vo svojom učení zmieňovalo až do Druhého vatikánskeho koncilu."

A zatiaľ to je riešené takto:
"No Katechizmus Katolíckej cirkvi (1992) už teóriu limbu nespomína, ale učí, že pokiaľ ide o deti zosnulé bez krstu, Cirkev ich môže iba zveriť Božiemu milosrdenstvu, a to aj robí prostredníctvom osobitného pohrebného obradu za ne. Princíp, že Boh chce spásu všetkých ľudí (porov. KKC 1261), umožňuje dúfať, že jestvuje cesta spásy aj pre deti zosnulé bez krstu. Toto tvrdenie nás vyzýva k teologickej reflexii, aby sme našli logické a koherentné spojenie medzi rôznymi tvrdeniami katolíckej viery: Božia univerzálna spásna vôľa – jedinečnosť Kristovho prostredníctva – nutnosť krstu pre spásu – univerzálne pôsobenie milosti vo vzťahu k sviatostiam – súvislosť medzi prvotným (dedičným) hriechom a stratou blaženého videnia – stvorenie ľudskej bytosti „v Kristovi“."
http://www.kbs.sk/?cid=1222062270,

...takže snáď som tak o voze nie celkom to..onô...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  19:54:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Co sa tyka toho pralesa Cirkev nikdy od cias sv . Pavla inak neucila kde niet Zákona, niet ani priestupku. por . Rim 4,15


Ale Juja Ten rozhovor je o tych , ktori o Kristovi a Jeho vykupitelskej obeti nikdy nepoculi ? Alebo musis vzdy o inom ako je podstata

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  20:01:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ako moze katolik napisat "Nie je zatrateny ? " Vari uz neplati katolicka nauka o krestanskej nadeji ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  19:07:15



Nenapadá ma ako by to malo znieť správne?

Pôvodne zaslal Azuritko - 09 február 2009 :  19:26:19



Katolici veria , ze spasit a zatratit cloveka moze iba Boh . Naproti tomu protestanti hlasaju tezu o istote spasenia .

Keď to učeníci počuli, veľmi sa divili a hovorili: "Kto potom môže byť spasený?"
Ježiš sa na nich zahľadel a povedal im: "Ľuďom je to nemožné, ale Bohu je všetko možné." Mt 19 ,25 -26

Moderny katolik s oblubou spekuluje , ci mozu byt spaseni bludari , alebo pohania , pripadne neznabohovia . Namiesto toho , aby sa staral o spasu svojej vlastnej duse .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  20:08:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Este k tomu treba podotknut . Ak je byvaly protestant spaseny , urcite nie je spaseny vdaka tomu , ze je protestant , ale napriek tomu , ze je protestant . A urcite prijal celu Pravdu a zriekol sa vsetkych bludov , ktore z neznalosti vyznaval .
V nebi su len katolici !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  20:12:26  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no dobre, tak už nenapíšem...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  20:34:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale napis ! Neurazaj sa !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  20:40:34  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
kdeže, vôbec som sa neurazila, nemám prečo, ale schytila ma obava vôbec niečo napísať, pretože aj ja som tam v mojich predchádzajúcich príspevkoch napísala, že aj v KKC je jednoznačne napísané, že bez Cirkvi niet spásy, ale ono to tam asi aj zaniklo, pretože je toho dosť napísaného; a tie príklady som vypichovala, že toto sú jediné situácie, kedy sa "rešpektuje", že síce nemusí poznať Evanjelium, ale môže byť aj spasený...ale neva, fakt som sa neurazila...
veď som sa snažila aj smajlíkmi to dať najavo.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2009 :  22:48:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Katolici veria , ze spasit a zatratit cloveka moze iba Boh . Naproti tomu protestanti hlasaju tezu o istote spasenia .

Keď to učeníci počuli, veľmi sa divili a hovorili: "Kto potom môže byť spasený?"
Ježiš sa na nich zahľadel a povedal im: "Ľuďom je to nemožné, ale Bohu je všetko možné." Mt 19 ,25 -26

Moderny katolik s oblubou spekuluje , ci mozu byt spaseni bludari , alebo pohania , pripadne neznabohovia . Namiesto toho , aby sa staral o spasu svojej vlastnej duse .


Pôvodne zaslal amerika1 - 09 február 2009 :  20:01:28

Išiel som iba v logickej súvislosti, bez dôslednej kontroly toho čo píšem, takže som tam sformuloval niečo čo vyznelo jednoznačne a pritom to nikdy nieje jednoznačné pre človeka. Takže nie že nie je zatratený, ale nemusí byť zatratený kôli tomu čo som opisoval.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2009 :  09:57:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://www.sme.sk/c/4310385/knaz-miro-lettrich-kto-nechodi-do-kostola-nie-je-dobry-krestan.html

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2009 :  14:55:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:


- Miklosko sa mi pacil viac...

- ale tu sa mi pacil jeho nazor hned na prvu otazku o odluke ...

- film Padle zeny mam, teraz si ho urcite pozriem

- co host, to daky nazor ... i dalsie temy pod tymto clankom stoja za tu srandu ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Pápež zrušil exkomunikáciu štyroch biskupov FSSPX Téma Next Topic: Papez rehabilitoval negatora holocaustu  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06