Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Teológia tela
 Masturbacia - ano/nie?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor  Téma Next Topic: Čo je zlé na tom okoreniť sexuálny život zmenami?  

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2007 :  13:31:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Väčšina psychológov sa zhoduje na tom, že masturbácia je normálna a zdravá. Dokonca naznačujú, že je nezdravé nemasturbovať. Prečo tento názor neprijme aj Cirkev?

Musíme si uvedomiť, že bez pochopenia Božieho plánu na počiatku a poznania, že Kristus prišiel na tento svet, aby tento plán obnovil, sa budeme pozerať na našu sexuálnu túžbu cez okuliare našej padlej ľudskosti. Z tohto pohľadu sa potom masturbácia javí ako „normálna“ alebo dokonca „zdravá“.

Je „normálne“ byť sexuálne vzrušený, či nie? Je „normálne“ chcieť uvoľniť sexuálne napätie, či nie? Keď vás niečo svrbí, nenecháte sa doviesť do šialenstva, ale sa poškrabete, no nie? V skutočnosti by si iba blázon vybral radšej odolávať svrbeniu, ako sa poškrabať, či nie? Takže v podstate môže byť „nezdravé“ nechať v sebe sexuálnu túžbu vrieť a „neuľaviť“ ju, či nie?

Má to istú logiku. V skutočnosti je týmto pohľadom prakticky nemožné pochopiť nemorálnosť masturbácie. Keď chceme pochopiť problém masturbácie a celej sexuality, a tým pravý význam lásky a života, musíme zmeniť svoj pohľad.

Zdedili sme pohľad na svet (moderný racionalizmus), ktorý je zameraný na seba. Všetci sme zahľadení do seba. Za telesným a viditeľným nevidíme duchovné a neviditeľné. Za dočasným a bezvýznamným nevidíme večné a transcendentné.

Pozeráme sa na hviezdy a namiesto uvažovania o nekonečnej veľkoleposti Stvoriteľa redukujeme vesmír na matematické rovnice. Stretneme sa s inou osobou a namiesto toho, aby sme v nej videli človeka, stvoreného na Boží obraz a podobu, vidíme vec, ktorú môžme použiť na naplnenie vlastných žiadostí. Narazíme na hlboké vody sexuálnej túžby a namiesto toho, aby sme v plávaní v čistých vodách životodarnej lásky „k druhému“ videli povolanie k účasti na Božích tajomstvách, skočíme hlavičku priamo do našej plytčiny, do stojatej močariny a necháme sa uväzniť v bahne izolácie ponárania sa do seba.

Ako sme sa už zmienili, pohlavný styk v sebe skrýva mnoho symbolov. Má byť účinným znakom Božej slobodnej, bezhraničnej, vernej a plodnej lásky. Má byt ľudskou spoluúčasťou na božskom spoločenstve Osôb. Áno, pohlavný styk má upriamovať náš zrak za hviezdy k základnej pravde - Bohu.

Masturbácia, zvyk, ktorému veľmi ľahko prepadneme, nás upriamuje iba na seba. Ilustruje svetonázor zbavený nadprirodzenej nesebeckosti Boha. Symbolizuje sebaľútosť, strach z odmietnutia iným a úplnú neplodnosť izolácie.

Vyjadruje úplný opak nášho povolania podobať sa Bohu v životodarnom spoločenstve osôb. Masturbácia symbolizuje zvrátenosť sexuálnej túžby, spôsobenú dedičným hriechom. Čím iným je ako hľadaním seba samého a sebauspokojením sexuálnych túžob?

Takéto správanie veľmi jasne hovorí o pohľade na vlastnú sexualitu a následne o celej osobnosti. Hovorí o strachu pred sebou a inými, vnútornej frustrácii z pravdy o sebe samom a o nevôli alebo neschopnosti úprimne sa darovať inému. Iluzórny život, ktorý ide často ruka v ruke s masturbáciou, hovorí o nespokojnosti s realitou a úniku z nej.

Ak chce niekto, kto bojuje s masturbáciou, niekedy vstúpiť do manželstva plného lásky a plodnosti, musí sa bezpodmienečne zbaviť toho zlozvyku vytrvalosťou, modlitbou a sviatosťami; Božou milosťou, prípadne vedením múdrym duchovným vodcom. Prečo? Ak je sexuálna stimulácia u niekoho podmienená skôr sebauspokojením ako darovaním sa, a ak sa potešenie z orgazmu v jeho mysli nestotožňuje s rizikom milovania "iného" a zodpovednosti za plodnosť, sľub pred oltárom tento postoj zmení len veľmi málo ak vôbec.

Muž, zvyknutý masturbovať, jednoducho prenesie toto sebauspokojivé nutkanie na svoju manželku. Pohlavný styk bude prežívať skôr so svojou ilúziou, ako s manželkou, s ktorou sa oženil. Nazveme to láska? Môže to byť vyjadrením manželského zväzku a obnovy manželských sľubov?

Psychológovia, ktorí sa zastávajú masturbácie, aj tí, ktorí prijali ich názor, boli oklamaní. Kričme k Bohu cez naše slzy, náš strach a našu vnútornú frustráciu a prosme Ho o milosť. Dovoľme Mu premeniť našu zvrátenosť a prijmime bolesť, ktorú táto premena so sebou prináša.
Iba potom spoznáme pravú radosť a uspokojenie, ktoré hľadáme. Nebude to sebauspokojenie. Bude to uspokojenie z obetovania všetkého pre riziko lásky. Bude to uspokojenie z kráčania za skutočnými vecami - zo skúsenosti s "iným", ktoré nás má pripraviť na najúžasnejšie stretnutie s najúžasnejším iným: s Bohom.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Otoman

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2007 :  14:44:49  Zobraziť profil  Pridať Otoman do zoznamu priateľov
Drahy Mato,
zaujimavy nazor, musim konstatovat. Ako vsak riesit situaciu, ked ma muz vacsiu potrebu milovat sa ako zena? Ako postupovat ak je nepomer velmi vyrazny? Predstav si mlady par. Su do seba zalubeni ale kym on po nej tuzi kazdy vecer, ona sa mu neodda ani raz za mesiac?
Nie je prave masturbacia riesenie ako zachranit manzelstvo, rodinu? Ako inak by si to riesil?
Prajem pekny den,
Otoman

 Krajina: Turkmenistan  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 24 november 2007  ~  Posledná návšteva: 24 november 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2007 :  17:12:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Maťo pekny članok, mam dojem, že by som vedel dodať k nemu par viet.

V prvom rtade si treba uvedomiť, že masturbacia vznika sice z viacerych dovodov, nie je to len vtedy ked človek je ako tlakovy hrniec. alebo presnejšie povedane, dovody prečo sa človek dostava do situacie tlakoveho hrnca je viacero.
1. dovod je tebou popísaný - človek je mladý, ľahko vsa vzruší, nevie udržať paru v sebe. kedže je mladý nenaučil sa normalnim sposobom sa vyventilovať.

2. dôvod - vzniká z prvého - najprv to nedokážem udržať v sebe, jeden dva razy masturbuje človek z tohoto dôvodu, ale človeku sa to zapáči
3. dôvod - vznika z druhého - predtsavujem si určite osoby, ako s nimi sexujem, páči sa mi to.

4. dôvod - je vlastne ked člov ek masturbuje kvôli tomu , že je sam. Odmietany, bojazlivy, menej odvážny - všetko vo vzťahu k druhým ľudom. Tento dôvod nemusí byť vždy sex. pôvodu, aj ked , ako som spomínal v treťom dôvode, je to aj nahrážka toho, že sa mi to svojim spôsobom aj páči.

5. dôvod - človek si viacmenej sam sebe daruje tu nehu. Podstata a potreba človek je milovať a byť milovaný. Kedže nedochadza k naplneniu potrieb(nezriedka je to problem okolia, ale je to skor problem aj daneho človeka) - nezrelosť, nesamostatnosť a podobne. vo svoje fantazii je človek kráľom, môže si vymýšľať čokoľvek- od rôznych polôh, po rôzny počet partnerov/partneriek, je sam pred sebou hrdinom.

6. dôvod masturbovať je závislosť. človek mastrbuje, lebo mu to pomáha zvladať stres, smútok, uýž je navyknutý riešiť takto problem, môžbyť že sa mu lepšie zaspava a podobne.

7. dôvod je aj útek pred Bohom - proste si uvedomuje že je to zle, ale abny som nemyslel a zahnal "sproste" myšlienky. Teda "sproste" akože vyčitky svedomia

Problem masturbacie nie je len v seba uspokojovani ale aj v tom, že člo vek si niči telesne organy, ale hlavne masturbacia vplyva na človeka po psychickej stranke.To si však dani psychologovia odporučajuci masturbaciu neuvedomuju. Problem je v tom, že človek intiuitivne citi vyčitky svedomia a uvedomuje si to, že je to nespravne, skryva sa a ma nutkave spravanie v situaciach ked sexualny stimul je už veľký, a nemá možnosť masturbovať. Dalším problemom je hanblivosť. človek sa začina sam za seba hanbiť, aj ked navonok druhí nevedia prečo. Možno tu vznika i určita forma paranoe, ked človek ma strach že ho odhalia, prichytia "pri čine".
Dalsim takym dosledkom masturbacie je uzatvaranie sa - narcisizmus. Clovek si sam sebe vyhovuje, nepotrebuje druheho, navyše sam seba miluje(ale nezdravou formou), sam sebe si vie vynahradiť to, čo mu druhí odmietajú(Podstata sexu je teda aj aby človek hladal druheho).
Komplexne povedane, masturbacia velmi odvadza človeka od Boha tym, že podporuje a stimuluje prave tie veci, ktore su pred Bohom hriešne - ci už vo vztahu k druhym alebo vo vztahu k sebe. Takyto človek, ma problem vo vztahoch, lebo hlada svoje uspokojenie a celkovy jeho pohlad je nasmerovany na seba a sebauspokojovanie nielen v sexualnej oblasti. Navyše masturbacia prehlbuje depresiu človeka, lebo ked nie navonok, ale apson intuitivne človek siaha po masturbacii ked mu je zle, a ovela hlbsie si uveodmuje potrebu nehy lasky, a vtedy masturbaciou akoby "plače" nad tymto "zlym" a "prekliatym" svetom, ktorý mu len a len ubližuje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2007 :  22:18:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Mily otoman,
odpoviem ti aj ja.
čo sa týka riešenia takejto situácie, je vhodné použiť slovičko sublimacia. To znamena premeniť sexualnu energiu, na enrgiu spoločensky prijatelnejšiu. Samozrejme, ťažko poradiť konkretne - mnohi odporučaju šport(koľko raz pasivita je predskokom masturbacie), resp. pohybove aktivity, tvorivosť, ale i studena sprcha je liekom. Samozrejme, je na mieste aj predchadzanie situaciam ktore by hrozili hromadeniu sex. energie, to znamena nepozerat filmy, obrazky, odmietat a zriekat sa sex. predstav, myšlienok. chraniť si oči a zbytočne sa nevystatovať pokušeniu. Samozrejme chranenie sa horucich dotykov je na mieste.
A kedže sme kresťania - mame ešte jednu pomoc, a ňou je modlitba. Nejeden ruženec, zdravas vtedy najlepšie pomôžu, pretože naša Matka, Panna Mária, je aj Kráľovnou čistoty.
Odporúčam ťa pod jej ochranu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2007 :  22:49:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Nie je prave masturbacia riesenie ako zachranit manzelstvo, rodinu? Ako inak by si to riesil?

Pôvodne zaslal Otoman - 24 november 2007 :  14:44:49


Ahoj Otoman a vitaj v nasom fore!

Nasledujuci prispevok bude trosku dlhsi, ale ak nechcem odpovedat strohym NIE, neda sa inak.

Problém, ktorý predkladáš má dve roviny. Prvou je otázka, prečo existuje takýto výrazný nepomer medzi manželom a manželkou. Je to kvôli zdravotným problémom manželky, je to kvôli situácii popisovanej v tomto príspevku, alebo niektorý z iných možných dôvodov (napr. nedostatočná hygiena manžela)?

Druhá rovina je potom, bez ohľadu na to, aké príčiny vedú k takémuto nepomeru, nie je masturbácia riešením ako zachrániť manželstvo? Tu mi neda sa neopýtať, zachrániť manželstvo pred kým/čim?

Na pochopenie, prečo masturbácia nie je riečením si musíme ujasniť niektoré veci.

Cirkev tradične učila, že manželstvo má tri ciele: primárnym cieľom je prokreatívnosť, sekundárnym vzájomná pomoc manželov a tretím cieľom je liečba tesnej žiadostivosti (remedium concupiscentiae ). Latinské remedium concupiscentiae sa niekedy prekladá aj ako „uvoľnenie telesnej žiadostivosti“. Na základe toho niektorí ľudia hlásali, že manželstvo je legitímnym ventilom na „uvoľnenie“ telesnej žiadostivosti v zmysle dopriavania si rozkoší. Žiadostivosť však predstavuje našu pokrivenú sexuálnu túžbu. Vedie iba k zneužívaniu iných na uspokojenie vlastných vášní. Manželstvo na to v žiadnom prípade neslúži.

Práve naopak. Milosť sviatostného manželstva, ak sme jej otvorení, lieči naše telesné žiadostivosti. To znamená, že nám dva silu zažiť premenu povahy našich sexuálnych túžob, aby sa mohli stať túžbou milovať a nie iba si „uľavovať“, podobne ako si uľavíme škrabaním miesta, ktoré nás svrbí. Takto chápaný tretí cieľ manželstva vyzdvihuje dôstojnosť osoby.

Vieme, že nie sme stvorení na to, aby nás niekto zneužíval, obzvlášť nie ten, kto nás má najviac milovať. Toľko manželstiev je v troskách kvôli nedôvere, podozrievaniu a sporom medzi manželmi, ktoré pramenia zo zaobchádzania so sexom ako s príležitosťou na „uvoľnenie telesnej žiadostivosti“.

Dovoľte mi objasniť aj ďalší fakt. „Uvoľnenie“ telesnej žiadostivosti nie je samo o sebe zlé alebo nesprávne. Boh stvoril sexuálnu jednotu tak, že pri nej zažívame vystupňovanie túžby a jej úľavu pri vyvrcholení. Zdieľanie tejto radosti manželmi je integrálnou súčasťou sviatostného znaku manželskej lásky. Ku „kríze lásky“ dochádza, keď manželia hľadajú toto uvoľnenie ako samotný cieľ a svojho partnera používajú iba ako prostriedok k tomuto cieľu.

(citovane z Radostnej zvesti o manzelstve a sexe, Christopher West)

Teraz uz asi zacina byt jasne, ze masturbacia neodstranuje pokusenie o nic viac ako prostitutka. V oboch pripadoch moze dosjst k docasnemu uvolneniu sexualnej tuzby, nasim cielom ako krestanov vsak nie je toto uvolnenie. Nasim cielom je oslavovat Boha nasimi telami.

Masturbacia okrem inych ziel vzbudzuje pocit, ze clovek si zasluzi, ze potrebuje, sexualne uspokojenie kedykolvek na neho dostane chut.

My vsak na rozdiel zvieratiek svoju tuzbu po pohlavnom styku dokazeme kontrolovat. Ak by sme nedokazali, klesli by sme na uroven Rexa a Lajky.

A co teda s tym?

Aj keď musíme uznať, že niekedy je zrejmé, či sme motivovaní čistou láskou alebo sebectvom, niekedy to až také zrejmé nie je. Naše motívy sú zmiešané. Nemáme však byť znechutení, keď ich nevieme rozpoznať. Učiť sa ich rozpoznať je v skutočnosti prvým krokom k zrelšiemu hodnoteniu vnútorných pohnútok našich sŕdc.

Netvárim sa, že ja svoju ženu milujem dokonale. Z vlastnej skúsenosti môžem iba povedať, že čím viac vystavujem svoje srdce svetlu Krista, tým viac som schopný rozpoznať, či sú moje motívy čisté alebo nie. V ľudskom srdci sa odohráva boj medzi láskou a žiadostivosťou. Aj keď sa tento boj zmierňuje tým, ako dozrievame v poznaní pravdy Božieho plánu s našou sexualitou, nikdy v tomto živote neutíchne úplne.

Musíme jednoducho nechať zvíťaziť moc lásky nad zvodmi žiadostivosti. Áno, niekedy si ich môžeme popliesť. Ale Kristus nám pomôže nájsť odvahu byť k sebe dostatočne úprimní, aby sme rozdiel medzi nimi vedeli rozpoznať.
(citovane z Radostnej zvesti o manzelstve a sexe, Christopher West)

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2008 :  15:15:23  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Veľmi pekne napísaná téma, ale čo by si poradil niekomu, kto masturboval od útleho detstva? Nie je to až také jednoduché, keď sa ti z toho stane zvyk.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2008 :  09:40:46  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Veľmi pekne napísaná téma, ale čo by si poradil niekomu, kto masturboval od útleho detstva? Nie je to až také jednoduché, keď sa ti z toho stane zvyk.
ak mozem odpovedat ja...mozno treba zacat s takou modlitbou, aby ti Pan Boh ukazal, ci je to hriech...ak to myslis uprimne, tak on ti ukaze, ze je to hriech...potom sa mozes zacat modlit aby ta od toho vyslobodil a bojovat s tym...a zakazdym ked padnes, chod na spoved...bude to pravdepodobne trvat niekolko rokov, ale dostanes sa z toho...a hlavne nezufat ked padas a verit Bohu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2008 :  19:11:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Nie je to až také jednoduché, keď sa ti z toho stane zvyk.

Pôvodne zaslal ferino - 26 august 2008 :  15:15:23kto chce , hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody. a kto ozaj chce, tak ten aj niečo robí a bojuje, a nevadi mu ked padne, ale vstava a ide dalej... proste je huževnatý.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2008 :  13:06:38  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Treba si na začiatku uvedomiť a uznať jedno. Ide mi skutočne o to, chcieť sa vymaniť z otrctva svojho hriechu (psychickej lability, slabosti, či neviem ako ešte by sa to dalo nazvať), alebo mi ide o to, aby ma niekto druhý upokojil, a akosi aj možno povolil masturboať ďalej.
Hneď potom si treba uvedomiť, že ono to z dňa na deň nepôjde, človek, ktorý raz okusil okovy hriechu, veľmi ťažko sa ich definitívne zbaví.
A nazáver si treba uvedomiť, že človek sám to nikdy nedokáže. A tým sa dostáva opäť na začiatok. Človek si musí uznať svoju slabošť ale i svoj hriech. Musí si uznať i svoju malosť a bezmocnosť, svoju naviazanosť a prirodzenosť k pádom, ale musí uznať Božiu veľkosť. Musí sa rozhodnúť pred Bohom vzdať sa svojich hriechov, musí sa rozhodnúť chcieť sa postaviť proti svojim slabostiam, a misí prijať Boha za svojho spoločníka. Boh bude ten, ktorý bude konať, ja budem len jeho nástrojom. Boh je tvorca všetkého, Diabol sa bojí Boha, preto človek, ktorý žije v neustálom spoločenstve s Bohom má šancu nad Diablom. No pozor na pokoru! Ide skutočne o Božie váťazstvo vo mne alebo si začnem namýšľať, že som lepší?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2013 :  00:13:03  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
Prepac Mato ale ty si odkial spadol????
Ja aj moja manzelka sme hlbokoveriaci ludia avsak taketo nazory mi pridu velmi ale velmi chore.

1.) Boho je nemile len to co ublizuje inym alebo jemu.
2.) Masturbacia je pomerne intimna zalezitost a tak nemoze skodid nikomu inemu a nieje mi zname ze by Boh cokolvek voce nej mal. Tie rozne naznaky a pseudovysvetlenia sa daju chapav vseliako takze to nemoze nijaky rozumny clovek brat ako bernu mincu. Ak by to Bohu vadilo tak by to dal jednoznacne najavo.
3.) Masturbacia nie je zvyk ani uchylka. Ved je len prirodzene, ze sexualna potreba manzelov byva rozna a tak je lepsie riesit rozdielnost potrieb masturbaciou ako neverou. Masturbacia moze a aj je dokonca opak toho co pises cize opak sebectva. Napriklad ja obcas masturbujem prave preto ze myslim na manzelku a jej uspokojenie. Pretoze ak dlhsi cas spolu intimne nezijeme tak pohlavny styk prebehne skor ako mozem manzelku uspokojit avsak ak sa snazim uspokojovat svoje potreby aj ked manzelka nemoze tak je uspesnost jej uspokojenia takmer 100%.
4.) Neviem ako ty ale ja povazujem Pana Boha za svojho skutocneho nebeskeho otca. A teda neverim, ze by to bol nejaky egoisticky masochisticky hajzel. Cize Boh ako taky nechce od nas utrpenie a odriekanie. Chce od nas najme to aby sme nikomu neblizili (vratane seba sameho) A masturbacia naozaj nikomu neskodi.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
   Téma Next Topic: Čo je zlé na tom okoreniť sexuálny život zmenami?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06