Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Teológia tela
 Musi sa zena podriadit vsetkym sex. tuzbam muza?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zeny podriadujte sa svojim muzom Téma Next Topic: Co presne je manzelstvo?  

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2007 :  20:16:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Cirkev dlho bojuje, aby napravila chyby spáchané nesprávnou interpretáciou Pavlovho príkazu, aby sa ženy podriaďovali svojim mužom. Toto je tiež jedna z nesprávnych interpretácii, a to veľmi závažná. Dáva požehnanie mužovým pokriveným túžbam používať svoje manželky na svoje sexuálne uspokojenie.

Cirkev nikdy neučila, že muži môžu slobodne zneužívať svoje ženy. Naopak, vždy hlásala, že majú milovať svoje manželky ako Kristus miloval Cirkev (pozri Ef 5, 25). To sa týka aj ich správania sa v spálni.

Mnohé ženy, aj keď si to samé neuvedomujú, pociťujú k svojim mužom odpor, ktorý pramení z toho, že ich muži používajú ako prostriedky k dosiahnutiu vlastného orgazmu. (Nemyslime si, že povestná „bolesť hlavy“ nemá svoju príčinu.) Pôžitkárstvo mužov je často príčinou bludného kruhu, ktorý ničí manželstvo: manžel túži po sexe zo sebeckých dôvodov; jeho žena kladie odpor, lebo sa cíti zneužívaná; muž sa ešte viac sťažuje, že jeho žena „nejaví záujem“; žena sa čeliac mužovým výčitkám a požiadavkám ešte viac stiahne.

Ďalšou príčinou uvedeného problému je fakt, že väčšina mužov obviňuje svoje ženy, aj keď v skutočnosti nesú veľký podiel viny sami. Zhubný hriech narušil pôvodnú harmóniu sexuálneho vzťahu.

Vina je samozrejme na oboch stranách. Rovnováhu úprimnej lásky v sexuálnom živote musí udržiavať ako manžel tak aj manželka. Ale ako hovorí Ján Pavol II., „muž nesie zvláštnu zodpovednosť, akoby záležalo viac od neho, či je táto rovnováha udržiavaná alebo narušovaná, alebo dokonca – ak je už narušená – znovu obnovená“.

Muži, ak sa vaša žena neustále bráni vašej túžbe po pohlavnom styku, radil by som vám, aby ste sa pozreli do hĺbky svojich sŕdc. Je vaša sexuálna túžba túžbou darovať sa neveste a obnoviť váš manželský sľub? Alebo je jednoducho túžbou „uľaviť si“ na jej úkor?

Dovoľte, aby boli vaše sexuálne túžby pribité na kríž s Kristom, aby mohli vstať z mŕtvych ako túžba milovať vašu nevestu ako Kristus miluje svoju. Ak vaša žena vo svojom srdci cíti, že po tom túžite, bude aj ona podobne intenzívne túžiť darovať sa vám a už „ju nebude bolieť hlava".

Christopher West, Radostna zvest o sexe a manzelstve

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  23:21:49  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Ďakujem...vystihuje všetko,čo je podľa mňa podstatné.Aj keď málo mužov sa bude stotožňovať s týmto názorom,je to problémom manželského spolužitia.Inak by mnoho ľudí neriešilo tento problém cez pokec.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2011 :  14:38:27  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Teraz som natrafil na túto tému. Ďakujem. Pomohlo.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hallo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2012 :  16:04:17  Zobraziť profil  Pridať hallo do zoznamu priateľov
aj ja som si tuto temu vsimla az teraz. uz sa mozno na nu aj zabudlo, ale aj tak :)

velmi dobre si to vysvetlil, Mato. klobuk dole. :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 06 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 10 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Zeny podriadujte sa svojim muzom Téma Next Topic: Co presne je manzelstvo?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06