Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Je nejaky recept na vieru pre ateistu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:
Strana: z 4

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2006 :  18:46:06  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Je nejaky recept ako presvedcit ateistu ze Boh existuje? Asi nie ze? Ze sa vobec pytam . Ja len ak by tu nahodou niekto vedel...

Teda vlastne asi by sme ho akurat mohli bez vecsich problemov presunut z extremnej polohy absolutneho odmietania existencie Boha do polohy neutralnej, ze jednoducho necha tomu nejaku sancu: mozno je, mozno nie je Boh. Toto by asi nebol problem, nevysvetlitelnych zazrakov mame kopy, k tomu nejake teoretizovania o vesmire, a je to. Ale aby doslova uveril, to uz je tazsie. Jeden ateista na inom fore pisal ze sa hodinu modlil a prihovaral k Bohu, a nic. Nic nepocitil. Chlapec by asi aj rad uveril, ma snahu, no akoby Boh neodpovedal. Takze co v takom pripade? Nepozna niekto nejaky recept? Akoze sprav to a to, a pocitis Boha? Pochybujem ze nejaky bude, ale ak niekto nieco mate, piste, no




 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2006 :  20:20:04  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
No a Ty si aký recept použil? Mýlim sa, nespomínal si tu niekde, že ešte donedávna si bol vlastne nie veriaci? Či sa mýlim?
Podľa mňa nie je, ak on nechce a či bude chcieť asi bude závisieť nie od toho, či sa bude hodinu, deň, či koľko modliť za tým účelom, čo Boh "urobí" s ním na jeho objednávku ako ukážku neveriacemu a jeho kámošom. To takto nefunguje, takto Ho nevyprovokuje.
Ak je ale za tým úprimná snaha chcieť veriť, tak ďalší krok by mal viesť ku kňazovi, ktorý najskôr vie podať pomocnú radu a ešte i potom je to vec Milosti Božej - a tam by mali smerovať všetky prosby, pretože i viera je Jeho darom. "Efekt" sa však neobjaví hneď, ako dáky tovar, ktorý následne obzriem a zhodnotím jeho kvalitu. Tam potom treba trúúúpezlivosť a naozaj osobnú vôľu chcieť veriť, ale to sa i nás veriacich neustále týka, teda väčšinou.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  00:54:07  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Nemylis sa, no moj pripad sa tiez asi tazko da uplatnit ako recept. To bol proste velky zazrak, ktory sa asi tiez automaticky neopakuje po spraveni nejakeho ukonu .

a naozaj osobnú vôľu chcieť veriť, ale to sa i nás veriacich neustále týka, teda väčšinou

- No ja som prave z tych co sa ich to netyka . Ja uz proste verim ci chcem alebo nie.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  09:11:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
juja, suuuuper truuuuper..... proste neprekonatelna abba

pierre, suhlasim. ale pockaj ay si uvedomis svoju yavislost na bohu... to sa potom nasmejes...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  13:50:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Hmm, zavislost... Uz neviem ci Voltaire, ci Marx, alebo niekto iny v minulosti povedal, ze nabozenstvo je opium ludstva. Takze co myslite, sme narkomani?



 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  14:15:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nepochopil si ma. nemyslel som ako poium alebo ina droga...

ale svojim sposobom ano...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  14:35:52  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
OK, no mna hned napadol ten vyrok o opiu

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  22:09:03  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Počul som takú historku o prvom(?) ruskom kozmonautovi Gagarinovi:

"Ako iste viete, počas komunizmu boli veriaci odsúdení na vyhynutie, čo malo byť v záujme pokrokovejšej komunistickej ideológie. Tak sa stalo, že aj prvý ruský človek vo vesmíre, súdruh Gagarin, sa nechal počuť v rozhlase na ideologickú tému - "Ja som vyletel na rakete do samého neba, ale Boha som tam nevidel".
Po čase prišiel do rozhlasu list na jeho meno, v ktorom mu napísalo malé dievčatko: "Milý súdruh Gagarin, skontrolujte si prosím Vaše srdce. V Biblii som totiž čítala, že iba ľudia čistého srdca uvidia Boha."

Napísal som to tu preto, že Boh niekedy použije aj malé dievčatko aby zjavilo viac múdrosti, ako veľký vedec a kozmonaut.
Recept nielen na vieru, ale aj na múdrosť sa volá Biblia. S takýmto receptom sa ale nechodí do lekárne, ale "na kolená".


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2006 :  22:17:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
s tymto suhlasim. len by som uresnil: treba najprv otvorit srdce, lebo liek sa podava intravenozne....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  10:59:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Sme zavisli na Bohu a to tak zavisli, ako sa len zavislym da byt. On nas totiz nie len stvoril z nicoho, on nas aj neustale udrzuje v existencii. Ak by to nerobil, boli by sme opat nicim, nebytim. Ja ked som si prvy krat uvedomil toto dost hlboko ma to zasiahlo.
Clove a vsetko je existencne zavisle na Bohu a napriek tomu sa od Boha snazia odputat. Nie je to blaznovstvo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  11:06:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato hej. ale nemyslel som ani tak tento druh zavislosti. skor bezmocnost a nesloboda vole.... to ma dokaze dorazit kedykolvek.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  12:16:02  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Nesloboda vole? Hmm, tomu teda ale skutocne moc nerozumiem. Mozno este nie som tak daleko ako Ty, lebo podla mna staci potlacit v sebe tu lasku, odignorovat Boha i svedomie a mozes ist kludne kradnut aj vrazdit. Kto mi v tom zabrani? I ked je pravda ze viera trochu brani cloveku konat zlo, no stale mu zostava slobodna vola a moznost rozhodnut sa, hoci vsetko v nom krici ze sa rozhodol zle, ale to sa da odignorovat. Alebo Ty si priatelu uz fakt tak velmi daleko, ze Boh ta tak silno drzi v naruci, ze zlo ani nemozes konat? To musi byt zaujimavy pocit.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  13:23:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
zlo konat je zaujimava vec... obcas aj to treba... vysvetlim neskor lebo teraz to neviem vyjadrit slovami....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  21:27:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No na to som skutocne zvedavy, ako to chces vysvetlit...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 august 2006 :  22:42:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Alebo Ty si priatelu uz fakt tak velmi daleko, ze Boh ta tak silno drzi v naruci, ze zlo ani nemozes konat?

no ja mavam opacny problem konat zlo a poriadne by som chcel a boh mi to z casu na cas zatrhne. alebo naopak ked aj ide o dobro tak vysledok je ten isty.


ale k tej zavislosti islo mi o to ked vo vsetkom vidis a vsetko ta upozornuje na Boha. Proste chces nanho nemysliet a vyviest cosika, a just ti musi brblat do toho. alebo nechces ist na omsu, ale nohy same idu(nemyslim total same). ze si chces aj najst nejaky dovod a skulinku urobit hovadinu... no a proste ta vidi a oupozorni...


ale uplne vazne: islo mi o to ze Boh nedopusti nic cio by jemu vyhovivalo. cize aj ked toleruje slobodnu volu a dopusti navonok zlo tak len preto ze mu to vyhovuje. cize cela slobodna vola je iba v tom rozhodnuti ked stojim pred Jezisom a ten ma posiela kam mi treba. proste Jezis ma uz neposiela ale cely moj zivot k tomu speje k rozhodnutiu. akoby by tym rozhodnutim bol cely zivot. proste a nesloboda je ta ze clovek nemoze vobec robit co chce, ale co si mysli ze si moze robit co chce. a v tom sa mi to zda total nefer. Napriklad trucujem voci bohu a poviem si ja just niekoho zabijem. povedzme si kupim pusku vyleziem na strechu, ale just nepojde nikto okolo(aj ked v danom case byva dost ludi), alebo namieris a gulka sa zasekne, alebo just cosi a netrafis sa(hoci budes stopro sniper). proste take veci ma seru. ale zas v niektorych clvoek moze prosikat a help nikde. Clovek sa moze domahat Medica a on nie to...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:02:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Nemylis sa, no moj pripad sa tiez asi tazko da uplatnit ako recept. To bol proste velky zazrak, ktory sa asi tiez automaticky neopakuje po spraveni nejakeho ukonu.

Tak je tomu vzdy.

Zazraky sa nedaju vyprosit ani orodovanim, ani zobronenim. Kto vsak klope, bude mu otvorene.

Aj GMK klopal, aj jemu otvorili. Aj on mal velky zazrak, este aj vyhral pri tom.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:05:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Hmm, zavislost... Uz neviem ci Voltaire, ci Marx, alebo niekto iny v minulosti povedal, ze nabozenstvo je opium ludstva. Takze co myslite, sme narkomani?

Zavislost nemusi byt len toxikomania.

GMK vzdy chel byt (a coraz viac sa mu to aj dari) byt ako kyslik: Bez neho zit nemozes, ale kvoli nemu zomries. A naozaj, sme od kyslika zivotne zavisly, bez neho sa udusime a skapeme. Ale na druhej strane, kyslik je jeden zo spolufaktorov starnutia organizmu...

Boh je taky zaujimavy: dava ti slobodu i autonomiu a preds' sa ez neho nepohnes...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:08:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad
Napísal som to tu preto, že Boh niekedy použije aj malé dievčatko aby zjavilo viac múdrosti, ako veľký vedec a kozmonaut.
Recept nielen na vieru, ale aj na múdrosť sa volá Biblia. S takýmto receptom sa ale nechodí do lekárne, ale "na kolená".

Znama je aj dalsia mudrost:
Boh je mrtvy. (Nietzsche)
Nietzsche je mrtvy. (Boh)

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:09:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Sme zavisli na Bohu a to tak zavisli, ako sa len zavislym da byt. On nas totiz nie len stvoril z nicoho, on nas aj neustale udrzuje v existencii. Ak by to nerobil, boli by sme opat nicim, nebytim. Ja ked som si prvy krat uvedomil toto dost hlboko ma to zasiahlo.
Clove a vsetko je existencne zavisle na Bohu a napriek tomu sa od Boha snazia odputat. Nie je to blaznovstvo?


Mna zaujima nieco ine: mozem si zvolit neexistenciu? Napriklad radsej ako pobyt v pekle do nedohladna.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:10:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Nesloboda vole? Hmm, tomu teda ale skutocne moc nerozumiem. Mozno este nie som tak daleko ako Ty, lebo podla mna staci potlacit v sebe tu lasku, odignorovat Boha i svedomie a mozes ist kludne kradnut aj vrazdit. Kto mi v tom zabrani? I ked je pravda ze viera trochu brani cloveku konat zlo, no stale mu zostava slobodna vola a moznost rozhodnut sa, hoci vsetko v nom krici ze sa rozhodol zle, ale to sa da odignorovat. Alebo Ty si priatelu uz fakt tak velmi daleko, ze Boh ta tak silno drzi v naruci, ze zlo ani nemozes konat? To musi byt zaujimavy pocit.

GMK minuly rok objavil v sebe moznost konania zla a zanechalo to v nom zaujimave dojmy.

Viera a laska naozaj sposobia, ze sice mozes robit zle, ale nechces - naco?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2006 :  12:12:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
ale uplne vazne: islo mi o to ze Boh nedopusti nic cio by jemu vyhovivalo. cize aj ked toleruje slobodnu volu a dopusti navonok zlo tak len preto ze mu to vyhovuje. cize cela slobodna vola je iba v tom rozhodnuti ked stojim pred Jezisom a ten ma posiela kam mi treba. proste Jezis ma uz neposiela ale cely moj zivot k tomu speje k rozhodnutiu. akoby by tym rozhodnutim bol cely zivot. proste a nesloboda je ta ze clovek nemoze vobec robit co chce, ale co si mysli ze si moze robit co chce. a v tom sa mi to zda total nefer. Napriklad trucujem voci bohu a poviem si ja just niekoho zabijem. povedzme si kupim pusku vyleziem na strechu, ale just nepojde nikto okolo(aj ked v danom case byva dost ludi), alebo namieris a gulka sa zasekne, alebo just cosi a netrafis sa(hoci budes stopro sniper). proste take veci ma seru. ale zas v niektorych clvoek moze prosikat a help nikde. Clovek sa moze domahat Medica a on nie to...

Zaujimave ponatie. Bohu vyhovuje zlo.

I tvoje podlahnute filozofii iluznosti slobody.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2006 :  21:24:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies gmk, tak velmi sa nudim ze ma uz napadaju kraviny a niet co robit....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  09:37:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

vies gmk, tak velmi sa nudim ze ma uz napadaju kraviny a niet co robit....


Nie, to nie je len nuda. Nuda by sa zahnala knizkou, hrou, televizorom, cymkolvek.

Toto je seriozna psychicka trauma.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  09:59:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pierre,
jediny recept je, ze ateista sam zatuzi spoznat boha a tak velmi po tom tuzi, ze boh mu da vieru...
ale z donutenia naozaj nie je prava viera

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  10:31:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

vies gmk, tak velmi sa nudim ze ma uz napadaju kraviny a niet co robit....


Nie, to nie je len nuda. Nuda by sa zahnala knizkou, hrou, televizorom, cymkolvek.

Toto je seriozna psychicka trauma.



dobre Dr. Gmk, co mi poradia co mam robit ? ake liekz mam uyivat?

gmk,
inac miesto icq budem pouyivat moj chat... len treba povedat kedz tam mam bzt...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  12:36:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
dobre Dr. Gmk, co mi poradia co mam robit ? ake liekz mam uyivat?

Neviem. Neviem, co sa s tym da robit.

Co boli, to preboli; casj je najdobrejsi lekar. Teda, pokial rana nezacne hnisat, vtedy je lepsia masticka.

quote:
inac miesto icq budem pouyivat moj chat... len treba povedat kedz tam mam bzt...

Aky chat?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06