Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Je nejaky recept na vieru pre ateistu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:
Strana: z 4

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  18:41:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk:
spominany na inom mieste tohoto fora.

praveze cas bvy to zahojil len to vies ked modlitba a omsa otvara stare rany... to vies, potom sa to lahsie hoji...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  12:32:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

pierre,
jediny recept je, ze ateista sam zatuzi spoznat boha a tak velmi po tom tuzi, ze boh mu da vieru...
ale z donutenia naozaj nie je prava viera



Ak mu ju dá Boh, kde bude jeho slobdoná vôľa a nebude to donútenie?
Čiže miliardy ľudí, ktorí žili a žijú na zemi a nepoznajú kresťanského Boha, iba nedostali vieru?
Ako ich potom súdiť, ak je na vine nedodania viery jej doručovateľ - Boh?
Ako súdiť tých, ktorých myslienie nebolo (a nie je) na takej úrovni, aby chápali abstraktné pojmy?
Je niekto vinný, ak má neschopnosť vedomosti?

Vidí sa mi, že na poslednom súde - tak ako vtipne prehlásil Einstein - bude Boh súdiť sám seba.

http://bezboha.forumup.org/viewtopic.php?t=81&mforum=bezboha

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  13:16:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Ak mu ju dá Boh, kde bude jeho slobdoná vôľa a nebude to donútenie?
A kde vidíš to donútenie, keď hovorím Bohu: "Bože, daj mi vieru"

Čiže miliardy ľudí, ktorí žili a žijú na zemi a nepoznajú kresťanského Boha, iba nedostali vieru?
Chceli?

Ako súdiť tých, ktorých myslienie nebolo (a nie je) na takej úrovni, aby chápali abstraktné pojmy?
Malé dieťa vie pochopiť, kto je Boh. Akých myslíš?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  13:29:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Aniko

A kde vidíš to donútenie, keď hovorím Bohu: "Bože, daj mi vieru"


Nikde. Človek, čo toto povie už vieru má. Dal mu ju Boh?

quote:
Pôvodne poslal Aniko
Chceli?


Ako mohli chcieť niečo, čo nepoznali? Chceli Summeri vieru v kresťanského Boha, ktorého ľudia vymysleli až o nieľko tisícročí neskôr? Ako ju mohli chcieť prví z rodu homosapiens alebo neandrtálci, ktorí boli schopní myslieť len materiálne a náboženské (abstraktné) predstavy u nich ešte neboli vytvorené?

quote:
Pôvodne poslal Aniko
Malé dieťa vie pochopiť, kto je Boh. Akých myslíš?



Ako som povedala. Primitívne kmene (existujú dodnes), ktoré nemajú schopnosť vytvárať alebo rozumieť abstraktným pojmom (viď link na články). Dobrým príkladom sú aj malé deti, ktoré spomínaš. Novorodenec nemá žiadnu vieru. Malé dieťa v staršom veku tiež nechápe abstraktné pojmy a spája si ich s materiálnymi vecami a javmi. Boh je pre nich ujko na obláčiku a nie Platónov prvotný nehmotný hýbateľ.

Čiže tieto skupiny ľudí nie sú (a neboli) schopné prijať vieru (ani o ňu prosiť), hoc by im ju Boh čo ako dával (ak by teda existoval).

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  14:17:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Morphee:
Nikde. Človek, čo toto povie už vieru má. Dal mu ju Boh?
Nie. Ja som ju povedala, keď som ešte vieru nemala. Iné je si uvedomiť, že nejaký Boh je /možno poznať po stvorení/, iné mať osobný vzájomný vzťah.

Ako mohli chcieť niečo, čo nepoznali? Chceli Summeri vieru v kresťanského Boha, ktorého ľudia vymysleli až o nieľko tisícročí neskôr? Ako ju mohli chcieť prví z rodu homosapiens alebo neandrtálci, ktorí boli schopní myslieť len materiálne a náboženské (abstraktné) predstavy u nich ešte neboli vytvorené?
Ale, ale. Ty nevieš, že prvým človekom bol Adam a potom Eva? Od nich potom poznanie Boha pokračovalo až k Sumerom, len ho zrejme zdeformovali.

Ako som povedala. Primitívne kmene (existujú dodnes), ktoré nemajú schopnosť vytvárať alebo rozumieť abstraktným pojmom (viď link na články).
Články pozriem, dnes už nestíham.

Dobrým príkladom sú aj malé deti, ktoré spomínaš. Novorodenec nemá žiadnu vieru. Malé dieťa v staršom veku tiež nechápe abstraktné pojmy a spája si ich s materiálnymi vecami a javmi. Boh je pre nich ujko na obláčiku a nie Platónov prvotný nehmotný hýbateľ.
Ja by som povedala, že okolo štyroch rokov to už deduško nie je. A čo je dovtedy, to vie sám Boh a deti. Ale poznáš: http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Lk+18%2C15-16

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  15:01:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee
Ako mohli chcieť niečo, čo nepoznali? Chceli Summeri vieru v kresťanského Boha, ktorého ľudia vymysleli až o nieľko tisícročí neskôr? Ako ju mohli chcieť prví z rodu homosapiens alebo neandrtálci, ktorí boli schopní myslieť len materiálne a náboženské (abstraktné) predstavy u nich ešte neboli vytvorené?

Brutalna nevedomost. Nabozenske ale i abstraktne predstavy sprevadzaju cloveka od jeho existencia, teda, od kedy ich stvoril Boh.

quote:
Ako som povedala. Primitívne kmene (existujú dodnes), ktoré nemajú schopnosť vytvárať alebo rozumieť abstraktným pojmom (viď link na články). Dobrým príkladom sú aj malé deti, ktoré spomínaš. Novorodenec nemá žiadnu vieru. Malé dieťa v staršom veku tiež nechápe abstraktné pojmy a spája si ich s materiálnymi vecami a javmi. Boh je pre nich ujko na obláčiku a nie Platónov prvotný nehmotný hýbateľ.

Dalsia neznalost Moncici. Ako s kmenmi, tak i s babatkami. Co im chyba je - skusenost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  15:06:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
Nie GMK, ľudí nesprevádzajú abstraktné predstavy odjakživa. Je to výsada len tých inteligentnejších modzgov. Existujú primitívne kmene, ktoré sú pre nás zdrojom poznania, ako asi žili prví ľudia. Obíjajú si kamene, ich jazyk je jednoduchý a veľmi všobecný, pomenováva veci na základe ich tvarovej podobnosti a pod. Toť nedávno bol o takých jednych dokument na STV2.

Tak isto je to u detí. Abstraktné pojmy si zhmotňujú. Či už sa jedná o Boha alebo Bubáka pod posteľou. Nevedia si ich predstaviť ako čosi nehmotné.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  15:13:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee
Nie GMK, ľudí nesprevádzajú abstraktné predstavy odjakživa. Je to výsada len tých inteligentnejších modzgov.

Ale ano, Moncici, abstraktne ale i nabozenske predstavy sprevadzaju cloveka odjakziva.

Ostatne, abstraktne predstavy, myslenie a suvislosti - to je jedna z vlastnosti, ktore ludia maju.

Hoci su taki pakovia, ze im to chcu z hlav vymyt.

quote:
Existujú primitívne kmene, ktoré sú pre nás zdrojom poznania, ako asi žili prví ľudia. Obíjajú si kamene, ich jazyk je jednoduchý a veľmi všobecný, pomenováva veci na základe ich tvarovej podobnosti a pod.

Pomenovanie veci na zaklade tvarovej podobnosti - to vyzaduje velku davku abstraktnej predstavivosti. Toto je jedna z veci, ktore pocitace a stroje nevedia. Preto su napr. algoritmy analyzy obrazu take narocne-nemaju totiz abstrakciu, ako clovek.

Preto, ked vidis na oblohe oblak v tvare medveda, pomenujes ho "maco" a oblaky samotne opises ako "chumace vaty"...

quote:
Tak isto je to u detí. Abstraktné pojmy si zhmotňujú. Či už sa jedná o Boha alebo Bubáka pod posteľou. Nevedia si ich predstaviť ako čosi nehmotné.

Zda sa mi, ze mas problem s pojmamy abstraktne a nehmotne a hmotne a konkretne.

Trosku viac si nastuduj o tychto veciach.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  21:27:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk, co je to chumac a co je to vata?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  07:49:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, co je to chumac a co je to vata?


Taka vec, co sa podoba na oblaciky.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:01:51  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, co je to chumac a co je to vata?


Taka vec, co sa podoba na oblaciky.


Kresťansky relevantná debata, chlapci moji.
Je voľajaký recept proti takýmto somarinkám teistov?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:15:22  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, co je to chumac a co je to vata?


Taka vec, co sa podoba na oblaciky.


Kresťansky relevantná debata, chlapci moji.
Je voľajaký recept proti takýmto somarinkám teistov?



Jít přispívat na ateistické fórum.
TAm se nasměješ.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:18:07  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Radek neboj ty si mój človek.
S tebou sa dá seriózne diskutovať.
Prezradím ti tajomstvo.
Mám u zadku ateistické fóra, na nasmiatie mi stačia kresťanské.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:37:53  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Radek neboj ty si mój človek.
S tebou sa dá seriózne diskutovať.
Prezradím ti tajomstvo.
Mám u zadku ateistické fóra, na nasmiatie mi stačia kresťanské.



Asi mi nebudeš věřit, ale chápu to.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:41:46  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Co by som ti neveril.
Všetci sme tu z rovnakých dôvodov.
Voľaktorým ešte nedocvaklo a veria.
Ale všetci vieme prečo sme radšej tu a nie inde.
Dokonca aj vaša viera učí že človek tiahne za tým čo považuje za največšie dobro.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  08:55:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Mám u zadku ateistické fóra, na nasmiatie mi stačia kresťanské.


Tvoje zhodnotenie je adekvatne a vystizne, odzrkadluje ich ucastnikov.

Ateisticke smrdi hovnom, krestanske je plne prijemnych ludi a smiechu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:01:06  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
hehehe Maximusko mój.
Já na ateistické fóra nechodím, neviem ako to na nich vypadá.
Ty si tam dobre musel šľapnúť, keď dávaš taký plastický opis.
hehehe dýchaj chlapec dýchaj

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:05:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Voľaktorým ešte nedocvaklo a veria.
a volaktorim tiez este nedocvaklo a neveria

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:18:45  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Voľakto nepochopil.
Irónia ide do vlastných radov, Lajoš.
Zato vás je kresťanských odnoží cez dvetisíc.
Tak to mi na také pánbohzaplať nedocvaklo a dá Boh že nedocvakne.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:21:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Zato vás je kresťanských odnoží cez dvetisíc.
a?

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:28:00  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

quote:
Zato vás je kresťanských odnoží cez dvetisíc.
a?


Akože a?
Načo veriť, keď ani neni istota, že verím jak treba?
Najlepšie je nevriť a basta.
Nebolo by žiadnej náboženskej nevraživosti ako ukazuje aj toto fórum nie iba história.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:39:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Načo veriť, keď ani neni istota, že verím jak treba?
Najlepšie je nevriť a basta.
podla tvojej logiky, naco zit, ked neviem presne ako zit a zivot ma nahan sem a tam. Preco rovno neprilozit pistol k hlave?

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:40:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Nebolo by žiadnej náboženskej nevraživosti ako ukazuje aj toto fórum nie iba história.
Choď na začiatok strany
Na toto ti odpoviem inym citatom: Vojny maju ekonomocke priciny, ked odstranime ekonomicke priciny, ludia si najdu iny dovod...

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:43:52  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

quote:
Načo veriť, keď ani neni istota, že verím jak treba?
Najlepšie je nevriť a basta.
podla tvojej logiky, naco zit, ked neviem presne ako zit a zivot ma nahan sem a tam. Preco rovno neprilozit pistol k hlave?


Pekne poskladaný nezmysel.
Uznávam ťa, Lajoš, chlapec mój.
Podľa teistu toto je logika ateistu?
Je morálne nemať žiadnu konfesiu, ako mať a nevedieť či mám tú správnu.


 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  09:47:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
A ako vies ze nemat ziadnu je spravne A uznavat ma nemusis, najdi si niekoho lepsieho...

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06