Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Dôkaz existencie Boha :-)
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pane, prečo hovoríš v podobenstvách Téma Next Topic: Bude nebo skutocne prekypovat vecnou blazenostou?
Strana: z 3

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  10:34:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Takze sa ta Pavelba pytam : Ake je krestanske riesenie ? Ma , alebo nema francuzska vlada pravo pouzit ozbrojenu moc na obnovenie zakonnosti a poriadku ?

Este raz sa ta Pavelba uplne vazne pytam na nasledujucu otazku Ako ?
A prestan sa vyhybat odpovediam na otazky , ktoore vas usvedcuju z podlosti



/Štát ako zodpovedný za vedenie krajiny má právo zakročiť v zmysle platných zákonov v takej miere, aby zabezpečil poriadok a pokoj v krajine.

Kresťan ako jednotlivec, odsudzuje násilie, a to jak zo strany páchateľa, tak zo strany štátu.

Matúš 22:39  A druhé, tomu podobné je: Milovať budeš svojho blížneho jako samého seba!

Pýtaš sa na kresťanské riešenie. Hm, ak by Francúsko bolo zložené iba z kresťanov-kristovcov, nikdy by nedošlo k násiliu. Kresťania preto môžu iba vyzvať vládu /verejne/, aby sa pri riešení vyhýbala v čo najväčšej možnej miere násiliu, inak však považujem túto krízu za niečo, čo kresťania-kristovci nespôsobili, takže by to ani nemali riešiť inak ako modlitbami a poukazovaním na Lásku, Odpustenie, Milosť a Krista./

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  11:44:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak ma stat pravo zasiahnut proti porusovatelom zakonov , preco by toto pravo namal stredoveky stat , ak za nasilim stalo nebozenske pozadie ?
Mas zidealizovane prestavy o zlozenu statu len z krestanov Proste si uplne mimo reality Je to sektarske bluznenie o idealnej spolocnosti Uplne mimo reality Chiliasististicke bluznenie , nic viac
A to si kde cital , ze krestan odsudzuje nasilie zo strany statu , ak zabrabuje pachaniu trestnej cinnosti ?
Keby Pavelbovi podpalili bandy auto , alebo dom , on by sa nedomahal ochrany statu ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  12:22:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Nevieš o čom hovoríš. Nasilu sa snažíš spojiť, porovnať inkviziciu s udalosťami vo Francii. Tvoje vývody sú mimo.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  12:30:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
Keby Pavelbovi podpalili bandy auto , alebo dom , on by sa nedomahal ochrany statu ?


Neodbiehaj od temy. Keby Ti v noci zdemolovali auto a na druhy den podpalili dom, tak by si sa nedomahal ochrany statu? Iba by si poukazoval na Lasku a odpustenie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  12:41:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Samozrejme, že by som sa domáhal ochrany. Rozhodne by som však nešiel s tyčkou v ruke vyrovnať si účet.

/Ako kresťan by som mal prijať jak dobré tak i zlé. A aký to má súvis so stredovekým státom? Aký to má súvis s tým, že sa o niekom prehlásilo, že on môže za to, že sa mi nič neurodilo na poli, on počaroval a jeho upálili? Aký to má súvis s tým, že vtedy horeli ľudia a dnes opustené autá?
Jedine taký, že tak ako tie autá niekto zapálil, tak i tých ľudí niekto zapálil./
A kresťania to neboli, ani vtedy ani dnes.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  12:50:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

nesuhklasim s tebou misko. aj pan jezis radikalne vyhnal kupcov y chramu, nie?


A tty si pan J.K.Nazaretsky, aby si si to mohol tiez dovolit? Alebo si bol azda povereny specialnou misiou od samotneho Sefa, ci jeho Spojky, aby si vykonal tuto operaciu? Bol azda Jozef splnomocneny?

Prilisn horlivost a malo rozmyslania.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  12:54:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

quote:
Pôvodne poslal amerika1

Takze sa ta Pavelba pytam : Ake je krestanske riesenie ? Ma , alebo nema francuzska vlada pravo pouzit ozbrojenu moc na obnovenie zakonnosti a poriadku ?

Este raz sa ta Pavelba uplne vazne pytam na nasledujucu otazku Ako ?
A prestan sa vyhybat odpovediam na otazky , ktoore vas usvedcuju z podlosti



/Štát ako zodpovedný za vedenie krajiny má právo zakročiť v zmysle platných zákonov v takej miere, aby zabezpečil poriadok a pokoj v krajine.

Kresťan ako jednotlivec, odsudzuje násilie, a to jak zo strany páchateľa, tak zo strany štátu.

Matúš 22:39  A druhé, tomu podobné je: Milovať budeš svojho blížneho jako samého seba!

Pýtaš sa na kresťanské riešenie. Hm, ak by Francúsko bolo zložené iba z kresťanov-kristovcov, nikdy by nedošlo k násiliu. Kresťania preto môžu iba vyzvať vládu /verejne/, aby sa pri riešení vyhýbala v čo najväčšej možnej miere násiliu, inak však považujem túto krízu za niečo, čo kresťania-kristovci nespôsobili, takže by to ani nemali riešiť inak ako modlitbami a poukazovaním na Lásku, Odpustenie, Milosť a Krista./


Neviem teraz, ci PavelBA preukazuje davku alibizmu, a ci naivity. Nedovolim si povedat, ze hluposti.

• Skutocna story: Jeden muslim sa stazoval - keby boli vsetci ludia na svete moslimovia, to by nam bolo sveta zit, lebo by na celej planete zavladol mier a pokoj. Myslim, ze si to dame dohromady vsetci.
• Podobny alibizmus zakryvania si oci viedol k vypuknutiu 2SV.
• Stat tym, ze nezasiahol razantne hned na zaciatku umoznil, aby pandemia narastla do monumentalnych rozmerov. Taktiez zlyhal v prevencii.
• Trochu z biologie: ak uz telo zlyha a jeinfikovane - nasadzuju sa elitne jednotky s jednoznacnym cielom - nicit nepriatela.
• trochu z medeciny: radsej jednoduchy, hoci operacny zakrok teraz, ako amputacia neskor.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  13:37:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Ukončím všetko hádanie, ktoré som zapríčinil.Myslel som iný radikalizmus.Milý Aleško a všetci ostatní!Ja to som myslel tak,že kresťan nemá žiadne právo, aby nútil niekoho k tomu,aby uveril v Boha. Hovoril som k téme.Príklad Ježiš a kupcovia v chráme bol odveci.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  13:41:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Nesuhlasim s tebou, Mato. Myslim, ze radikalna viera vedie k nabozenskemu fanatizmu


Samozrejme ze so mnou nesuhlasis, ked si citam Tvoje ostatne prispevky vobec ma to neprekvapuje, ze povies ze k hriechu sa da pristupovat politicky korektne, ze sa s nim da dohodnut, len aby som nemusel urobit jasne rozhodnutie, ze sa ho vzdavam.


Na co narazas?

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  13:47:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

nesuhklasim s tebou misko. aj pan jezis radikalne vyhnal kupcov y chramu, nie?


A tty si pan J.K.Nazaretsky, aby si si to mohol tiez dovolit? Alebo si bol azda povereny specialnou misiou od samotneho Sefa, ci jeho Spojky, aby si vykonal tuto operaciu? Bol azda Jozef splnomocneny?

Prilisn horlivost a malo rozmyslania.


ja som tiez neska spravil podobnu radikalnost, a to ze som vystval z nasej skolskej kaplnky partiu osmacikov z nasej ZS pri nasom gimpli, ked som sa snazil modlit a oni tam vydavali zvuky a plazili sa po kaplnke ako na bojovom poli. Pramenilo to z toho, ze ma dokaze niekto riadne nasr..., ked sa s takou lahkovaznostou pristupuje k sv. veciam. Niekedy, GMK, robime taketo veci, a vobec na to nemusime mat od Boha prikazane, ale prameni to z ansej prirodzenosti.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  13:56:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Miško

Ukončím všetko hádanie, ktoré som zapríčinil.Myslel som iný radikalizmus.Milý Aleško a všetci ostatní!Ja to som myslel tak,že kresťan nemá žiadne právo, aby nútil niekoho k tomu,aby uveril v Boha. Hovoril som k téme.Príklad Ježiš a kupcovia v chráme bol odveci.



misko fajn. aspon za seba tvrdim, ze sme si splietli pojmy. ale suhlasim s tym, ze nemozno nikoho nasilim obracat, ale niekedy treba aj poza usi cloveku ktori sa vzpiera. nie hlaven k spankom a veris alebo neveris. napr. p. pio raz tiez vyfliaskal zopar ludi a tykalo sa to viery a vies ze to pomohlo? aj ja ako ucitel musim obcas pouzit donucovaci prostriedok.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  14:03:54  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Dufam, ze nechcete zbit Alg1.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  00:24:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Neviem ako ostatni, ale mne za to nestoji

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  08:28:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Samozrejme, že by som sa domáhal ochrany. Rozhodne by som však nešiel s tyčkou v ruke vyrovnať si účet.

/Ako kresťan by som mal prijať jak dobré tak i zlé. A aký to má súvis so stredovekým státom? Aký to má súvis s tým, že sa o niekom prehlásilo, že on môže za to, že sa mi nič neurodilo na poli, on počaroval a jeho upálili? Aký to má súvis s tým, že vtedy horeli ľudia a dnes opustené autá?
Jedine taký, že tak ako tie autá niekto zapálil, tak i tých ľudí niekto zapálil./
A kresťania to neboli, ani vtedy ani dnes.



Aky suvis to ma zo stredovekym statom ? Opat stale to iste dokola . Cas , ktori my dnes zijeme nie je s nicim porovnatelny , je uplne vynimocny .
Tak si nieco precitaj napriklad o besneni husitov , to bol dovod preco boli vyhlasene proti nim krizove vypravy . Alebo mi odpovedz na nasledujucu otazku Jeruzalem bol v rukach moslimov asi od 8 . storocia Az v 11 . storoci dochadza k prvej krizovej vyprave . Vies preco ? Lebo sa k moci dostali turecki seldzukovia , ktori sa spravali ako barbari
O inkvizicii si tiez nic seriozne necital . Tak napriklad o tom , kto mohol za to , ze sa nic neurodilo . Skutocnost bola takato ! Niekedy dochadzalo k pogromom , kedy luza jednoducho nasla vinika , alebo skupinu vinnikov , proti ktorym chcela uplatnit pomstu nasilnym sposobom . Ponrchajme bokom , ze niekedy pravom a niekedy nepravom . A prave proti tajkymto prejavom sa zriadovala inkvizicia . Ak k tomu doslo ozbrojena moc chranila potencialnu obet davu a odovzdala ju inkvizicii a ta posudila , ci jej nazory su , alebo nie su v zhode s oficialnym ucenim , alebo , ci nedoslo k protipravnemu konaniu .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  15:31:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: O inkvizicii si tiez nic seriozne necital ....Niekedy dochadzalo k pogromom , kedy luza jednoducho nasla vinika , alebo skupinu vinnikov , proti ktorym chcela uplatnit pomstu nasilnym sposobom ....
A prave proti tajkymto prejavom sa zriadovala inkvizicia . Ak k tomu doslo ozbrojena moc chranila potencialnu obet davu a odovzdala ju inkvizicii a ta posudila , ci jej nazory su , alebo nie su v zhode s oficialnym ucenim , alebo , ci nedoslo k protipravnemu konaniu .


Príklad, chcelo by to príklad z Tvojej strany, nie všeobecnosť.

Pýtam sa:
1. Bol to prípad Balthasara Hubmaiera, popravený vo Viedni 10.3.1528?
2. Prípad Eberli Bolta, upáleného 29.5.1525 vo Schwyzu?
3. Prípad Felixa Manza, ktorý podľa kronikára Zürichu B. Wyssa bol popravený 5.1.1527?

Mám pokračovať?

Podľa historika Claus Peter Clasen, a z jeho troch diel 1965, 1972, 1978... posledné sa volá The Anabaptists in South and central Germany,
je od r. 1525 do r 1618 zdokumentovaných 715 popráv, kvôli náboženskému presvedčeniu, "jednoduchému" sporu v otázke krstu!
Jeho výčet nezahŕňa vyše 600 popráv v Ensisheimu, okolo 350 v Heidelbergu. A to sa pán Clasen sústredil iba na vybranú malú oblasť, nie zvlášť rozlohovo veľkú a v tej dobe nie až tak zaľudnenú!



Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  17:12:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Fajn pouzil si pekny priklad anabaptistov , inak tiez habanov , ibaze s tym mali viac spolocne ostatne protestanske odnoze , ktore anabaptistov prenasledovali . Preto nasli utocisko aj na Slovensku , kde inak podla teba prebiehala zuriva rekatolizacia . A anabaptisti utekali s tych tolerantnych protestanskych krajin

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  17:18:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Na týchto zásadách sa v princípe zhodujú všetky reformačné smery. No anabaptisti a kalvíni sa od luteránov líšili v tom, že v obrade Poslednej večere nevnímali reálnu mystickú prítomnosť Ježiša Krista; prijímanie Kristovho tela a krvi brali symbolicky ako pripomenutie Poslednej večere v predvečer ukrižovania. Od kalvínov navyše delila anabaptistov prax krstenia výlučne dospelých ľudí; z tejto praxe pochádza aj ich označenie - anabaptista znamená „novokrstenec“. Prívrženci tohto hnutia totiž považovali detský krst za neplatný, keďže podľa ich názoru ho nemohol človek prijať so zrelým vedomím, súc presvedčený o správnosti veci. Treba povedať, že tento názor nebol považovaný za ťažkú herézu len medzi katolíkmi. Ani iné reformačné zoskupenia, najmä však luteráni a kalvíni, ho neboli ochotní tolerovať. Následkom toho boli anabaptisti prenasledovaní na území takmer celej Európy. Exulanti odchádzali do Nizozemska (jeho časťou je dnešné Holandsko), Alsaska (nemecky hovoriaca časť Francúzska), na Moravu a do západného Uhorska a na niekoľko iných miest.


Pavelba mas v tom chaos !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  18:04:04  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Neboli prenasledovany z ineho dovodu - ze zili v prostredi, obyvanom (inymi) krestanmi, co boli tolerantni a laskavi ludia, pravi nasledovnici Krista (samozrejme katolici mali na cele praveho svatca, samotneho zastupitela ziveho Boha, samotneho papeza, co sa spraval tak mierumilovne a prikladne)? (myslene ironicky, ako inak)

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2005 :  18:17:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Prenesme sa do príslušnej témy, tam pokračujme.

Téma: http://www.blumental.sk/forum/topic.asp?TOPIC_ID=367&whichpage=12
str. 12

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  07:38:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Prenesme sa do príslušnej témy, tam pokračujme.

Téma: http://www.blumental.sk/forum/topic.asp?TOPIC_ID=367&whichpage=12
str. 12


Neviem ako vas ostatnych, ale mna uz toto zadrapkavanie nesmierne unavuje a mam ho uz plne zuby.

Co keby sme sa zhodli na tom, ze PavelBA si najde niekolko oblasi, ktore su jeho domenov:
• sexualny zivot
• antipapezske zalezitosti
• antiRKC zalezitosti
• antiinkvizicne zalezitosti
brali to na vedomie a on bral na vedomie nas nazor v tychto veciach a nechali uz tychto hluposti tak?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  07:50:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
ja som tiez neska spravil podobnu radikalnost, a to ze som vystval z nasej skolskej kaplnky partiu osmacikov z nasej ZS pri nasom gimpli, ked som sa snazil modlit a oni tam vydavali zvuky a plazili sa po kaplnke ako na bojovom poli. Pramenilo to z toho, ze ma dokaze niekto riadne nasr..., ked sa s takou lahkovaznostou pristupuje k sv. veciam. Niekedy, GMK, robime taketo veci, a vobec na to nemusime mat od Boha prikazane, ale prameni to z ansej prirodzenosti.
Lenze toto je o niecom inom - o vychove deti, nie o dokaze Boha.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  09:46:25  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Podobne, ako prvy prispevok (nie je o dokazovani Boha).

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  10:21:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alg1

Podobne, ako prvy prispevok (nie je o dokazovani Boha).


Haej. Ale to uz papagajujes po GMKovi.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2005 :  20:21:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: GMK
Cit: Neviem ako vas ostatnych, ale mna uz toto zadrapkavanie nesmierne unavuje a mam ho uz plne zuby.

Možno Teba unavuje... ja som však /po mailovej stránke/ zistil, že moje príspevky nie sú až tak od veci, a čuduj sa svete, je to z tábora RKC!

Pozri, ja Tvoje príspevky čítam, pokiaľ mi niečo hovoria...beriem, pokiaľ nie... sorry.

Takže väčšinou ich len preletím.... pitvanie, rozoberanie, odbočovanie... hm.. viac by mi sadol Tvoj názor, nie kladenie otázok.
Ale každý máme svoj štýl.... a tak neodsudzuj handrkovanie o zmysloch, tak ako som ja doteraz neodsudzoval Tvoje pitvanie /a aj budem, teda nebudem odsudzovať / Tvoj štýl.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2005 :  07:22:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Možno Teba unavuje... ja som však /po mailovej stránke/ zistil, že moje príspevky nie sú až tak od veci, a čuduj sa svete, je to z tábora RKC!
Moze byt a netvrdim, ze to tak nie je, prave naopak, zda sa mi to pravdepodobne.

Avsak aj tak nie je, dla mojho nazoru, nutne to pertraktovat do kazdej temy a pri kazdej prilezitosti.

Pozri, ja Tvoje príspevky čítam, pokiaľ mi niečo hovoria...beriem, pokiaľ nie... sorry.

Takže väčšinou ich len preletím... pitvanie, rozoberanie, odbočovanie... hm.. viac by mi sadol Tvoj názor, nie kladenie otázok.
Jednu vec som sa uz naucil, ze pred tym, ako vynesiem nejaky sud (ci sformujem si nazor) treba vykonat analyzu problemu. A teda, ak odo mna chces, aby som si nejakym sposobom nazor utvoril (aj pod tvojim vplyvom), tak by ti nemalo robit problem podrobit svoje tvrdenia analyze, najme ak to ziadas od druhych a vravis, ze su to historicke fakty.

Moj nazor nateraz je asi takyto: z komara somara. Iste negtiva boli a RKC a jej clenovia su si ich vedomi ale taketo prehnane navazanie sa je prehnane a myslim, ze uz nepravdive.

Ale každý máme svoj štýl.... a tak neodsudzuj handrkovanie o zmysloch, tak ako som ja doteraz neodsudzoval Tvoje pitvanie /a aj budem, teda nebudem odsudzovať/ Tvoj štýl.
Nejde ani tak o styl - to by som zacal hovorit o cirkusantnskych farbach tvojich prispevkov - ale o to, co sa snazis zdelit v tych prispevkoch. Vysledok je, povedzme, rozpacity.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Pane, prečo hovoríš v podobenstvách Téma Next Topic: Bude nebo skutocne prekypovat vecnou blazenostou?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06