Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Pane, prečo hovoríš v podobenstvách
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: warez - kradez  alebo nie - pokracovanie Téma Next Topic: Dôkaz existencie Boha  :-)  

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  10:04:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Aj mňa oslovilo to isté podobenstvo ako veritas, ale Pan Jezis nehovoril len o tomto jednom podobenstve. Ktore oslovilo Vas a preco?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  10:07:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov

Mňa nedávno oslovilo podobenstvo o pšenici a kúkoli: Mt 13,24-30 (sranda, že nasleduje za tým o rozsievačovi...)

(Hlavne koniec: Nechajte oboje rásť až do žatvy. V čase žatvy poviem žencom: Pozbierajte najprv kúkoľ a poviažte ho do snopov na spálenie, ale pšenicu zhromaždite do mojej stodoly.")

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  02:41:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Alesko, ale, nezda sa Ti, ze vdaka podobenstvam je dosiahnuta nadherna nadcasovost?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2005 :  07:10:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no vsak o to ide, ukazat neveriacim, ze hoci Pan Jezis tie podobenstva hovoril pred 2000 rokmi, platne su doteraz a budu dalej.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sergej ivanovič

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  10:08:23  Zobraziť profil  Pridať sergej ivanovič do zoznamu priateľov
Ježiš povedal:
"Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. Teda po ich ovocí ich poznáte."
(Mt 7, 15-19) Zamyslite sa nad zvýraznenou vetou, nedopustil sa v nej Ježiš logickej chyby?

Pmôcka: Zamyslite sa nad tým, či môže dobrý človek konať zlé skutky, alebo zlý dobré.

Jedno kresťanstvo,
jedna Cirkev,
jeden Boh

 Krajina: Bhutan  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 15 august 2005  ~  Posledná návšteva: 03 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  10:39:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
preco si tak komplikujes zivot?:) Ak dobry strom zacne rodit zle ovocie, uz nie je dobrym stromom, ale zlym...a naopak, "zly" strom, ak sa "zastepi", moze zacat rodit ovocie dobre...ale potom je to uz dobry strom. Mas to ako planku, sama osebe nic moc, ale ak ju zastepis uslachtilou sortou, zacne rodit krasne plody...
a to iste plati prenesene na ludi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  11:03:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja len tolko, ze zasa dalsi clovek, ktory sa citi strateny a sam sebe potrebuje dokazat, ze Jezis sa myli, len aby ho nemusel prijat do srdca...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sergej ivanovič

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  11:38:19  Zobraziť profil  Pridať sergej ivanovič do zoznamu priateľov
Mato, pri všetkej úcte si vedľa...
Ja som položil otázku, ohľadom logiky, neviem, kto ti zjavil môj duchovný stav (Duch Svätý to asi nebol, pretože ten sa nemôže mýliť), ktorý je úplne iný, než tu píšeš.

preco si tak komplikujes zivot?:) Ak dobry strom zacne rodit zle ovocie, uz nie je dobrym stromom, ale zlym...a naopak, "zly" strom, ak sa "zastepi", moze zacat rodit ovocie dobre...ale potom je to uz dobry strom. Mas to ako planku, sama osebe nic moc, ale ak ju zastepis uslachtilou sortou, zacne rodit krasne plody...
a to iste plati prenesene na ludi...


Človek robí aj dobré aj zlé skutky - preto je rozdelovanie ľudí na zlých a dobrých nevhodné a nepresné, nikto nie je len dobrý, alebo len zlý.

Jedno kresťanstvo,
jedna Cirkev,
jeden Boh

 Krajina: Bhutan  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 15 august 2005  ~  Posledná návšteva: 03 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  11:43:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Jezis nehovori o ludoch, ale o stromoch, takze prosim nevrav, ze sa myli. A ze sa podobenstvo prenesie na cloveka? Clovek nie je sudeny a odsudeny na zaklade jedineho skutku...ale bude sudeny na konci svojho zivota za cely zivot aky zil, a ake skutky konal, takze sa mi zda predcasne vraviet o dobrych aj zlych skutkoch. Nik z nas nie je dokonaly a kazdy mame svoje chyby. Boh vsak vidi do nasho srdca a vie, ake pohnutky nas vedu. A verim, ze On je spravodlivy sudca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sergej ivanovič

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  12:38:28  Zobraziť profil  Pridať sergej ivanovič do zoznamu priateľov
Najlepšie by asi bolo pozrieť si originál,... (nemá význam hádať sa o slová)


Jedno kresťanstvo,
jedna Cirkev,
jeden Boh

 Krajina: Bhutan  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 15 august 2005  ~  Posledná návšteva: 03 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  15:22:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sergej ivanovič
Ja som položil otázku, ohľadom logiky, neviem, kto ti zjavil môj duchovný stav (Duch Svätý to asi nebol, pretože ten sa nemôže mýliť), ktorý je úplne iný, než tu píšeš.


Nie nebol to Duch svaty bol si to Ty sam. Ono totiz Tvoje prispevky nie su nicim originalne, zapadaju presne do schemy ludi, ktory su v duchovnom stave, ktory Ty popieras.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  15:52:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
O skutkoch sme toho už popísali dosť a dosť.

Môj názor je taký, že i skutky ktoré považuje človek za odsúdeniahodné, majú istý význam.

To znamená, že aj keď veriaci, či neveriaci niečo vykoná, v konečnom dôsledku práve tento skutok, alebo konanie, môže niekomu inému /alebo práve jemu samému/ pomôcť. V čom pomôcť? Práve v tom, ako príde k Bohu, alebo práve v tom, ako svoje srdce zatvrdí a Boha nebude hľadať....

Skutočne platí: "Cesty Božie sú nevyspytateľné".....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sergej ivanovič

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  17:27:54  Zobraziť profil  Pridať sergej ivanovič do zoznamu priateľov
Mato, "škatulkovanie" nie je dobrý prístup, pretože každý človek je iný. Napísal som toho málo na to, aby si mohol urobiť takýto záver oprávnene (preto som spomenul Ducha Svätého). Čo sa týka ich originality, nepochybujem, ono totiž už nič nie je originálne

Na ospravedlnenie mojej neoriginality:

"Čo bolo, je to, čo aj zasa bude.
A čo sa už stalo, to sa opäť stane.
Nič nie je nové pod slnkom.
Ak je niečo, o čom by človek povedal:
„Pozri toto je niečo nové!“,
už to bolo v časoch,
ktoré boli pred nami." (kaz 1, 9-10)
Hľa slová inšpirované Bohom.

Jedno kresťanstvo,
jedna Cirkev,
jeden Boh

 Krajina: Bhutan  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 15 august 2005  ~  Posledná návšteva: 03 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  20:02:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tak prepac, uvidime teda kam Tvoje prispevky budu smerovat dalej.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2005 :  20:29:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Podľa mena na východ.... hahahaha

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 august 2005 :  15:02:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Neviem co je na tom smiesne . Pokial to bude vychod zjednoteny s Rimom preco nie .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 august 2005 :  17:13:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

O skutkoch sme toho už popísali dosť a dosť.

Môj názor je taký, že i skutky ktoré považuje človek za odsúdeniahodné, majú istý význam.
Skutočne platí: "Cesty Božie sú nevyspytateľné".....



Presne tak. Pavel, dobry Pan Boh, nedospusti nic zleho. Alebo takeho, co by cloveka zlomilo, a ak aj dovoli urobit cloveku nieco, zle, vie z toho "vytlct" cosi dobre. A na druhej strane nechava cloveku slobodnu volu. Vdaka Ti Pane za krasny dar slobodnej vole.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2005 :  15:20:39  Zobraziť profil  Pridať miki do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sergej ivanovič

Ježiš povedal:
"Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. Teda po ich ovocí ich poznáte."
(Mt 7, 15-19) Zamyslite sa nad zvýraznenou vetou, nedopustil sa v nej Ježiš logickej chyby?




Pmôcka: Zamyslite sa nad tým, či môže dobrý človek konať zlé skutky, alebo zlý dobré.



A co takto :
Ucel svati prostriedky a ucel znesvacuje prostriedky - skutocna pricina skutku
Skutok ako pravidlo a skutok ako vinimka - moze napovedat o skutocnej pricine skutku
Semeno bozieho slova rastie a nemoze byt zdrojom zleho v prvej i konecnej pricine (ciela) - moze byt dobro v cloveku pricinou zleho?


 Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 27 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2005 :  12:01:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal miki

quote:
Pôvodne poslal sergej ivanovič

Ježiš povedal:
"Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. Teda po ich ovocí ich poznáte."
(Mt 7, 15-19) Zamyslite sa nad zvýraznenou vetou, nedopustil sa v nej Ježiš logickej chyby?




Pmôcka: Zamyslite sa nad tým, či môže dobrý človek konať zlé skutky, alebo zlý dobré.



A co takto :
Ucel svati prostriedky a ucel znesvacuje prostriedky - skutocna pricina skutku
Skutok ako pravidlo a skutok ako vinimka - moze napovedat o skutocnej pricine skutku
Semeno bozieho slova rastie a nemoze byt zdrojom zleho v prvej i konecnej pricine (ciela) - moze byt dobro v cloveku pricinou zleho?





ucel nikdy nesvati prostriedky - na zaklade zleho nemozes urobit dobro. ono to navonok bude spočiatku vyzerať že je to dobro, ale je to pasca pre človeka, ktorý by za chvíľu začal vraždiť a kradnúť .... každý by síce navonok chcel dobro, ale viacmenej pre seba.
dobro v cloveku nemoze byt pricinou to zleho, len v cloveku je praveze aj to zle, a preto kona clovek ako koná. a praveze preto mame konat aj dobre skutky, aby sa to dobro, co je v nas, hoc nie od nas, rozsirilo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miki

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2005 :  15:35:35  Zobraziť profil  Pridať miki do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

quote:
Pôvodne poslal miki

quote:
Pôvodne poslal sergej ivanovič

Ježiš povedal:
"Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. Teda po ich ovocí ich poznáte."
(Mt 7, 15-19) Zamyslite sa nad zvýraznenou vetou, nedopustil sa v nej Ježiš logickej chyby?




Pmôcka: Zamyslite sa nad tým, či môže dobrý človek konať zlé skutky, alebo zlý dobré.



A co takto :
Ucel svati prostriedky a ucel znesvacuje prostriedky - skutocna pricina skutku
Skutok ako pravidlo a skutok ako vinimka - moze napovedat o skutocnej pricine skutku
Semeno bozieho slova rastie a nemoze byt zdrojom zleho v prvej i konecnej pricine (ciela) - moze byt dobro v cloveku pricinou zleho?





ucel nikdy nesvati prostriedky - na zaklade zleho nemozes urobit dobro. ono to navonok bude spočiatku vyzerať že je to dobro, ale je to pasca pre človeka, ktorý by za chvíľu začal vraždiť a kradnúť .... každý by síce navonok chcel dobro, ale viacmenej pre seba.
dobro v cloveku nemoze byt pricinou to zleho, len v cloveku je praveze aj to zle, a preto kona clovek ako koná. a praveze preto mame konat aj dobre skutky, aby sa to dobro, co je v nas, hoc nie od nas, rozsirilo.




Ahoj, myslím, že s tebou súhlasím.
Lež ja som to myslel s účelom svatiacim prostriedky takto: Dobrý ucel(otazka je co je dobrý ucel? To co znesvacuje nemoze byt dbrý ucel - myslím), ti sam osebe brani pouzit prostriedky, ktoré by proces znesvatili. Týmto sposobom posvecuje prostriedky, a to z toho dovodu , ze tieto prostriedky mozu padnut(znesvatit sa)ked je úcel zlý. Ucel znesvacuje prostriedky.

Moze byt dobro v cloveku pricinou zleho? to bola básnickaotázka, takze v tomto sme pravdepodobne za jedno.

 Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 27 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: warez - kradez  alebo nie - pokracovanie Téma Next Topic: Dôkaz existencie Boha  :-)  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06