Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Choďte a učte všetky národy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pavlove popieranie znamenia Kriza Téma Next Topic: Vaderovo vysvetlenie
Strana: z 3

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  21:55:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Ahojte, rád by som tu nadhodil tému kresťanských misií, keďže som ju nikde na slovenských stránkach s diskusiami nenašiel.
Zaujíma ma váš názor na to, čo podľa vás misie vlastne sú, či ešte majú význam, čo dali, čo vali, ako by mal dnes vyzerať misionár a ku komu by mal ísť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora 

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  22:03:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Kamil

Cit:čo podľa vás misie vlastne sú, či ešte majú význam, čo dali, čo vali, ako by mal dnes vyzerať misionár a ku komu by mal ísť...

Žijeme vo svete plnom komunikačných technológií, a Boh to vie. Misionár dnes môže byť rovnako ten, ktorý zablúdi, ide či je vyslaný medzi kmeňe afriky, ako ten, ktorý navštívi suseda, či osloví neznámeho cez telefón, net, DVD... niekedy stačí jeden veršík... Nejde o kvantitu, ale o kvalitu.
Nie je našou starosťou, či niekto prijme, my máme sadiť, Boh dáva vzrast. Preto je i to, či je misia úspešná plne Jeho zásluha a Jeho Sláva...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  15:01:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pavel, skutocne nechapem, aky ma Tvoja odpoed suvis s Kamilovou otazkou. Ale uz si zvykam, ze pises, len aby si pisal.

Kamil vitaj v nasom fore! Moj nazor je taky, ze misie su rovnako dolezite dnes, ako boli vcera. A nemyslim len misionarov do afriky, ale aj misie napr. pre Slovensko (napr. to co robia Redemptoristi). Neviem ako by mali misionari vyzerat, ale viem, ze by mali mat specialne povolanie od Boha a silne modlitbove zazemie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  15:10:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Že si ma nepochopil, je závislé od toho, čo si pod pojmom misie predstavuješ Ty... Čo je to misia?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  15:55:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
KKC 849 a dalej...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  16:07:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Hm, prečítal som až po §857.
Nenašiel som tam, že by misie nemohol vykonávať človek súkromne, ergo z poverenia DS a žeby k tomu nemohol používať komunikačné technológie.

Takže teraz nechápem v čom sa Ti moja odpoveď nepozdávala.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  20:00:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pavel ty ako prvu misiu by si si mal otvorit Pismo a poriadne ho prestudovat . Mas neuveritelne medzery !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  21:50:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Prepac, ale to hovori ten pravy

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  10:46:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja necakam od vas protestantov nic ine Prisli ste Pavelbovi na pomoc !
Chudak Pavel , jeho mi je luto ! Vsetci ste boli zalezeni , ked mu bolo najhorsie ! A ako ste sa odrazu vyrojili !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  11:31:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
prepac, amerika, lajosa sa zastanem. neviem o dovode preco tolko si najezeny na lajosa, ale lajos vie normalne diskutovat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:32:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Dakujem alesko, ale myslim ze panovi americkemu na mne nieco neprekonatelne vadi, mozno moja prislusnost, na ktoru sa ale neodvolavam, takze neviem, snad mi to napise, cim ho tak iritujem.
P.S.: neprisiel som pavlovi na pomoc a ani ho nepoznam, skus si pozriet, kto sa kedy na tomto fore zaregistroval.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:34:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vadia mi na tebe ako aj na ostatnych ze tu hlasate nekatolicke bludy s bohorovnostou vam vlastnou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:36:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Takze to co je nekatolicke je absolutne blud, takze pravda je zavisla na prislusnosti. No dobre, na to asi nie je ziadny komentar. Ak ma Mato vyzve, prestanem prispievat, ale tvoj nazor, bez urazky povazujem za "totalitny" a nie kretansky, hoci sa na krestanstvo odvolavas.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:37:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
A bohorovny sa tu robis ty.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:39:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To je tvoj nazor Howk !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  13:44:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, lajos je ECAV. mozno preto nehlasa to co katolici. ale ako katolik ho preto nemozem odmietat. Ine je nesuhlasit a ine je po sebe bliakat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  16:15:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takze to co je nekatolicke je absolutne blud,

Presne tak ! A co nie je , tak to ste prebrali z Katolickej Cirkvi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  16:16:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

amerika, lajos je ECAV. mozno preto nehlasa to co katolici. ale ako katolik ho preto nemozem odmietat. Ine je nesuhlasit a ine je po sebe bliakat.



Ja neodmietam Lajosa , ja odmietam to , co hlasa

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  16:25:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Presne tak ! A co nie je , tak to ste prebrali z Katolickej Cirkvi
takze pan americky chytil slinu a hura do boja... nuz aj taki ludia musia byt, aby sme mali odstrasujuci priklad

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  16:43:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Odstrasujuci priklad je , ked sa nerobi rozdiel medzi Pravdou a bludom A od koho ze ste to v 16 . storoci prebrali Pismo Svate To vam padlo z neba ?

Ten odstrasujuci priklad vidno na tomto fore ked katolici nevedia definovat katolicku nauku o svatej omsi a preberaju protestansky vyklad . Nuz co ekumenizmus prinasa svoje ovocie !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  08:51:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
No nic v zlom, ale skus zi zistit ako to s tymi prekladmi bolo. Kto a co prekladal. A zasa utok, takze koncim debatu.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:06:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lajos, amerika je nastvany na vadera a pavla, lebo to co predvadzaju rozmyslam ci je krestanske. ale beriem im aspon v tom, ze robia to, co by som robil aj ja keby som bol na ich mieste. Ale som rad ze som katolik. Hoci taky jogurtovy. preto je amerika vystrojeny do boja proti bludu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:10:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
preto je amerika vystrojeny do boja proti bludu
ja to chapem a tiez sa mi nepaci forma akou davau do placu svoje myslienky. Ale amerika robi to iste co oni, ergo je taky isty ako oni. Bez vynimky. Chyba je ta, ze on posudzuje cloveka a jeho myslienky nie podla toho ake su, ale na zaklade jeho clenstva niekde... bol by vhodny kandidat do politickej strany.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:11:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
lebo to co predvadzaju rozmyslam ci je krestanske
nie je to krestanske. Kristus nikdy nikoho nepresviedcal. Prisiel, povedal argumenty a ludia ich bud prijali alebo nie. Nikdy netrieskal ludom zakon o hlavu ani nepresviedcal. Mozna si to uvedomia aj oni.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:20:41  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  14:34:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Milovaní kresťania!
Prečo sa tieto internetové fóra musia vždy zvrhnúť?
Kopec príspevkov a takmer nič k veci...
Ale ja mám skutočný problém s misiami v dnešnom svete a potrebujem Vašu pomoc.
Vidím, že nejednota kresťanov Vás skutočne trápi (je to naozaj obrovská prekážka v misijnej práci), len by som chcel poprosiť, aby sme ani na tomto fóre nezabúdali na pokoru a vzájomnú úctu.
Ďakujem za porozumenie a dúfam, že tu nájdem nabudúce aspoň trochu viac slov o tom, kto je to podľa Vás vlastne ten misionár.







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Pavlove popieranie znamenia Kriza Téma Next Topic: Vaderovo vysvetlenie  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06