Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Choďte a učte všetky národy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pavlove popieranie znamenia Kriza Téma Next Topic: Vaderovo vysvetlenie
Strana: z 3

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  14:44:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
misionár je každý z nás. je to človek, ktorý ide príkladom a snaží sa ukázať ľuďom, že to čo hlása, nie je niečo nereálne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:09:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Ja som určitú formu misií zažil aj tu:
http://www.katnoviny.sk/Kn_2005/41_2005/mladez.htm
(články: "Pod Mout Blancom sa mlčí" a článok "Živá voda u kontemplatívnych trapistov")

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:09:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
A čo človek, ktorého Boh povolá špeciálne k hlásaniu Evanielia? Napríklad taký apoštol Pavol...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:13:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Taký človek, nech poslúchne a nech tak koná. Pavol poslúchol a konal.

Len veľmi dôležité je, rozpoznať povolanie na misie. To je podľa mňa dôležité: zistiť, či to, čo ma ťahá, je skutočné božie povolanie alebo len moja osobná túžba...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:17:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Vďaka, Stano, za nový pohľad...
Nezaškodilo by podľa mňa, keby si tu o tom povedal viac - o tej určitej forme misií pod Mount Blancom.

Ohľadne povolania, ako by si to rozlišoval, či máš skutočne povolanie od Pána?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:19:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
suhlasim s veritasom. mna napriklad taha zakazadym ked si pozriem film o sv. Frantiskovi byt reholnikom- frantiskanom. ale sam neviem ci by som zvladal. Treba skumat co ta k tomu vedie. a dovod preco chces byt misionarom. či chceš aby sa Božie slovo šírilo ďalej - to je asi najdôležitejšie.
a navyše, môžeš byť misionárom na tomto fóre a "cvičiť sa" v tom, ake je to byť misionarom niekde vonku.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:31:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Cvičiť sa v tomto fóre - znie to dobre, ale je tu malá šanca osloviť nekresťanov. A o to ide, dať Evanjelium tým, čo ho nepoznajú. A otázka znie, ako im ho dať? V treťom svete, v Európe, na Slovensku... Ako?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:39:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a myslis si ze redemptoristi komu hlasaju evanjelium? predovsetkym iba krestanom. a je tu dostatok ludi co sa tvaria ze su krestania, ale moc pismo necitaju....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  15:57:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
O.K.
Súhlasím.
Redemptoristi sú fajn chlapíci a robia to dobre. Obracajú sa na ľudí, čo síce chodia do kostola, ale sú praktický ateisti, ak správne rozumiem misii redemptoristov...
Stačí to Slovensku?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  16:02:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
Vďaka, Stano, za nový pohľad...
Nezaškodilo by podľa mňa, keby si tu o tom povedal viac - o tej určitej forme misií pod Mount Blancom.

Ohľadne povolania, ako by si to rozlišoval, či máš skutočne povolanie od Pána?

Kamil, priateľu, ponúkam Ti ale aj ostatným, autentický zážitok z pobytu u cisterciánov (ktorí sú kontemplatívna rehoľa - t.j. nevykazujú žiadnu misijnú ani apoštoslú činnosť, sú "iba" zavretý medzi múrmi kláštora):

Išli sme tam prevažne všetci veriaci. No Boli aj takí, čo kvázi "iba" doprevádzali (napr. vodič, či matka jedného dievčaťa), ktorí neboli veriacimi.
Po desaťdňovom pobyte sa nestali 100% kresťanmi, ale získali úplne odlišný pohľad na cirkev a na kresťanov: získali nový pohľad na kresťanstvo. A tento pohľad symbolizuje to, čo nám Kristus naozaj zanechal a kázal rozvíjať: lásku, vieru a nádej. Títo neveriaci odchádzali zmenení - nie ako kresťania ale určite aspoň tak, že už nebudú a Cirkev iba útočiť a zlorečiť, ale budú sa dívať inou, lepšou optikou na kresťanstvo.

A my, čo sme tam išli ako kresťania? Je to ako keď som zberateľ drahokamov a dostanem sa k nevyčerpateľnému pokladu - my sme čerpali plnými dúškami!
Títo mnísi ukazovali ozajstnú tvár kresťanstva: bez zbytočných slov, lásku dokazovali priamymi skutkami, vieru prezentovali úprimnou zbožnou a pravidelnou modlitbou... Boli misionármi, lebo dvere ich kláštora boli otvorené každému. A každého s láskou prijali a pomohli, ak mohli.

A k povolaniu viem tiež čo-to napísať, len potrebujem čas a konkrétnejšie otázky...
Ale vo všeobecnosti platí: povolanie treba hľadať s rozumom (nie cestou citou a pocitov).

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  16:13:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Ďakujem za úprimnosť a pomoc. Na dnes musím končiť... Teším sa na pokračovanie týchto úvah...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  16:22:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Aj ja!
Boh S Tebou!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  19:03:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

quote:
preto je amerika vystrojeny do boja proti bludu
ja to chapem a tiez sa mi nepaci forma akou davau do placu svoje myslienky. Ale amerika robi to iste co oni, ergo je taky isty ako oni. Bez vynimky. Chyba je ta, ze on posudzuje cloveka a jeho myslienky nie podla toho ake su, ale na zaklade jeho clenstva niekde... bol by vhodny kandidat do politickej strany.



Bingo Lajos , presne tak ! Na zaklade mmojej prislusnosti ku Katolickej Cirkvi A na to som si nikdy v zivote od nikoho nepytal ziadne povolenie a nikdy v zivote to ani neurobim !!!
A zo zjavenymi pravdami Katolickej Cirkvi nemienim robit ani tie najmensie kompromisy !
Mimo Katolickej Cirkvi niet spasy Nemusi sa ti to pacit , ale to je mi luto

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  20:23:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
to je tvoj nazor a nikto ti ho neberie.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2005 :  14:53:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov
Na Mariánovu poznámku extra Ecclesiam nulla salus chcem len zo slušnosti zareagovať:

Pôvodný význam tohto dnes podivne chápaného výroku bol: Mimo Krista niet spásy. (Že Cirkev je Kristovo telo, o tom snáď nikto z tu debatujúcich nepochybuje.) Katolícka znamená všeobecná. Podľa terajšej katolíckej teológie nie je také jednoduché zistiť, kto vlastne do Cirkvi patrí (vezmime si len fenomén krstu túžby alebo úplne konkrétne brata Rogera). A trošku sa obávam, že keď budeme hľadieť na zástupy vzkriesených ľudí po Kristovej pravici, budeme sa čudovať, že je tam tak málo ľudí s katolíckym krstným listom.
Čo sa týka zjavených právd, kompromisy sa naozaj nevyplatí robiť. Ale v rámci dogmatickej radikality sa istotne oplatí zjavené pravdy spoznávať stále hlbšie (ony totiž vychádzajú nutne z Božieho slova).

Akokoľvek, tieto úvahy neodpovedajú na mnou nastolené otázky v tomto fóre. A ak to nikomu nevadí, ja na tých otázkach budem tvrdohlavo trvať.

Zatiaľ ďakujem...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2005 :  17:21:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Niekolko poznamok
1 , oslovuj ma nickom nie menom

2 , podla Tradicnej Katolickej nauky je jednoduche zistit , kto do Cirkvi patri a kto nie

3 , Roger nehodne a svatokradezne primal Eucharistiu , ktoru primat ako nekatolik nesmel Interkomunio nie je dovolene ani v dnesnej Cirkvi

4, do katolickej Cirkvi patri , kto je v nej pokrsteny a vyznava Katolicku vieru . Kto popiera tvrdohlavo , co i len jednu katolicku dogmu zo spolocenstva s Katolickou Cirkvou sa vylucuje

5 , Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik. Mt 15 , 18

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  16:19:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Este k bodu 3

85. Katoličtí posvěcení služebníci udělují dovoleně svátosti pouze katolickým křesťanům, kteří je stejně tak dovoleně přijímají pouze od katolických posvěcených služebníků, při zachování ustanovení kán. 844 § 2, 3 a 4 a kán. 861 § 2. Podmínky stanovené v kán. 844 § 4, z nichž nelze v žádném případě slevit, nemohou být od sebe odděleny; je tudíž nutné, aby byly vždy požadovány všechny záro-veň.


REDEMPTIONIS SACRAMENTUM O TOM, CO SE MÁ ZACHOVÁVAT A ČEHO JE TŘEBA SE VYVAROVAT OHLEDNĚ EUCHARISTIE





Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kamil

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  17:22:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Kamil  Pridať Kamil do zoznamu priateľov

OK, amerika1,
je to od veci, o čom sa tu bavíme.
S tým krstom túžby a s faktom, že smrteľný hriech človeka vylučuje z Cirkvi tak ako aj popieranie dogmy, sa nám to celé komplikuje. A to nebudem radšj citovať Jána Pavla II. a Koncil, lebo sa v tom domotáme úplne. (Ešte k tomu ten lapaj Roger prijímal rovno z rúk pápežov...)
Napíšte mi radšej, ako by mal vyzerať taký misionár Ježiša Krista v dnešnej podivnej dobe.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 15 október 2005  ~  Posledná návšteva: 28 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  19:29:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A co ked Roger primal z ruky papeza ? Kde je v tom dokumente napisane , ze to pre papeza neplati A sam papez ten dokument promulgoval A sam ho aj porusil Papez nestoji nad zjavenou Pravdou

Taky dnesny misionar , ci uz v misiach , ale aj knaz v poslednej dedinskej farnosti by mal verit tomu co hlasa


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  21:29:53  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Kamil

Cvičiť sa v tomto fóre - znie to dobre, ale je tu malá šanca osloviť nekresťanov. A o to ide, dať Evanjelium tým, čo ho nepoznajú. A otázka znie, ako im ho dať? V treťom svete, v Európe, na Slovensku... Ako?


Preco? Ja som napr. nekrestan. Tak ma oslov!
Na druhej strane Evanjelia (evanjelium - dobra zvest) mam viac razy precitane, a cim som ich viacej cital, tym ma viac odradzali...
Mozno ze som nekrestan PRAVE PRETO (nie napriek tomu!), ze som sa uz s tymi rozpravkami zoznamil.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  23:40:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A teraz co cakas? Co si slubujes od posobenia v tomto fore?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  23:43:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Berie to ako zábavu a relax...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  23:45:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vynimocne s Tebou suhlasim. Len preco nejde radsej na www.azet.sk

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  23:54:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Výnimočne? To je dobré.... musím si priložiť viac polienok, možno raz budeme dokonca bratia...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  23:57:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
To je mozne Len zatial je to vynimocne, lebo velka vacsina Tvojich prispevkov je namierena proti Katolickej Cirkvi a s tymi nemozem v ziadnom pripade suhlasit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Pavlove popieranie znamenia Kriza Téma Next Topic: Vaderovo vysvetlenie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06