Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Bleskozvody na vežiach kostolov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pápež a materiálna paradigma Téma Next Topic: Co ma zaujalo v mediach
Strana: z 3

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  12:25:59  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Išiel som včera po meste a všimol som si na veži každého kostola bleskozvod. Neviem ako to mám chápať, toto je tá kresťanská viera? Kňazi chcú vybabrať s Bohom, postaviť sa proti jeho vôly a väčšiu dôveru skladajú vede? V kostole sa teda dobre musí modliť Pod tvoju ochranu sa utiekame, keď nás pred bleskami chráni bleskozvod a pred zlodejmi alarm...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  17:31:17  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milanko, prosím teba, takýmito malichernými pokušeniami sa ani netreba zapodievať. Pre zaujímavosť, hromozvod pred stáročiami vymyslel americký slobodomurár B. Franklin, a na kostolnú vežu ho potom osadil český kňaz P. Diviš. Prečo sú v kostoloch a kláštoroch hasiace prístroje a hromozvody? Lebo v histórii nejeden vyhorel. Teraz sa už nemusíme počas búrky strachovať a modliť pri hromničke. Podobne je to trebárs aj s využívaním výdobytkov medicíny, atď. Je na človeku či ich bude využívať alebo nie, čo myslíš?

PS: Urobme všetko čo môžeme, aby sme ochránili majetok pred zničením alebo krádežou - namontujme si alarmy, bezpečnostné dvere, bleskozvody, chráňme si tiež zdravie správnou životosprávou - a poručeno Pánu Bohu...

PPS: Múdry muž si postavil dom pod kopcom a osadil ho bleskozvodom; keď prišla búrka, bleskozvod stiahol blesk do zeme a dom bol ušetrený. Hlúpy muž si postavil dom na vrchu kopca a neopatril ho bleskozvodom, takže keď prišla hrmavica, dom dostal niekoľko zásahov a zhorel do tla aj s jeho obyvateľmi.
Nepripomína ti to niečo?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  18:29:14  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Keby počas sv. omše trafil do kostola blesk, ľudia by zomreli a eucharistie zhoreli bola by to predsa Božia vôľa, nakoľko on je Pánom nad prírodou. Stavať bleskozvody nad kostol znamená nedôverovať Bohu a postaviť sa proti jeho vôli. Ak by to bolo správne potom absolútne nemá zmysel modliť sa a neexistuje osobný Boh ktorý nás počuje. Načo prosiť sv. Floriána aby nás Boh skrze jeho modlitby ochraňoval pred ohňom keď máme hasiace prístroje. Načo sa modliť za obrátenie hriešnikov keď má každý slobodnú vôľu a závisí to najmä od kultúry v ktorej bol vychovávaný. Najviac ma dorazilo keď po atentáte sv. Ján Pavol II povedal že to ruka Panny Márie viedla dráhu guľky. Kebu je viedla jej ruka tak by ho asi nezasiahla. On sa za záchranu života šiel podakovať k svätej Panne do Fatimy, ale to že ho vyše 10 hodín operovali lekári a oni sú tí ktorí mu skutočne zachránili život nikto nekomentuje. V minulosti sa celé generácie modlili aby ich Boh oslobodil od moru a nič. Vyše polovica kresťanskej Európy vymrela. Ja mám vážne obavy že modlitba je rozhovor človeka zo sebou samým. Nikto mi neodpovedá, nikto ma nevypočuje nič sa nedeje....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  18:40:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ozaj to tak niekedy vypadá, že Pán a Boh, ktorý existuje, si nevšíma naše náreky a túžby, a ponecháva nás iba nášmu osudu. Darmo sa človek za niečo dobré modlí, nič sa nesplní a stane sa práve to čo nechceme; chorý nám nevyzdravie, autonehoda nás pripraví o auto či život, túžime po priateľstve a zostaneme osamelí, neveriaci príbuzní sa napriek našim modlitbám neobrátia a umrú v hriechoch. Ako sa zachovať, máme preto stratiť vieru? Berme to ako skúšku.
Boli sme povolaní trpieť... Mám iným závidieť že sa majú v živote oveľa lepšie hoci ani neveria? Nie, len treba prijať kríž. Pomysli si na Jóba.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  19:11:10  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Niekedy mám pocit že Boh vážne neexistuje. Tu si trafí jeden blesk na rodinu počas pohrebu. Ako môže niečo také spraviť veď to neni normálne. Keby som bol Boh ja a vidím ako moje deti plačú že som im vzal niekoho z rodiny modlia sa ku mne a ja do nich drbnem blesk nech držia hubu..Tam tsunami, tam zemetrasenie nech trpia najmä tí chudobní na Filipínach. Choroby.. Ludia sa ako blázni modlia plné kostoly a absolútne nič. Boh sa nám ani neukáže ani nám nič osobne nepovie že je tu s nami. Ludia si navsugerujú že Boh nás miluje, pomáha nám ale realita je úplne iná. A potom keď zomrieme Boh neveriacich bude súdiť že neverili v niekoho koho nikdy nevideli, nepočul a on ich ignoroval. Keď chcem niekoho vyskúšať najskôr mu musím dať prednášku. Ale Boh nás hodí na zem ani slovko nekecne a potom nás súdi za to čo sme spravili zle aj keď vie že sme sa už hriešni narodili a nemôžeme za to. Ale Boh by to mohol zmeniť nakoľko mu nič nemožné nie je ale nespraví to. Kristus povedal že kto nazve svojho brata bohapusty blazon skonči v pekelných plameňoch. Ale to že Kristus všetkých ostatných čo neboli židovského národa nazval psami je úplne v poriadku ako keby zato mohli..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  19:26:33  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mňa zas naposledy dorazilo, keď som videl na videu a fotkách ako militantní mohamedáni režú hlavy inovercom, aj bratom kresťanom, ako verejne dostrieľali, ukrižovali, alebo nabodli na kôl človeka. Dosť čo pozerať, nieto ešte zažiť. Bol som úplne zmätený a v temnote, že sa dala krájať.
http://breviar.kbs.sk/include/z22.htm

Milanko, veď aj ja mávam kadejaké pocity a krízy, a vtedy jedine Boh vo mne obnovuje vieru Svätým Duchom. Ináč by som sa už dávno zbláznil.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  19:43:53  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Ľudia sa vraždili odkedy je svet svetom. Vojny vždy boli. Katolici sa vraždili po dlhé storočia z protestantami. Moslimovia počas križiackych výprav s kresťanmi. Katolíci povraždili takmer všetkých ortodoxných keď vyplienili Konštantinopol. V starom zákone židia povraždili všetkých naokolo čo boli pohanmi atď. Ale teraz riešim modlitby ktoré myslím že sú úplne zbytočné. Chlieb nás každodenný daj nám dnes? Ak chceš jesť musíš si naňho zarobiť. Zbav nás zlého? Toto sa ľudia modlia 2000 rokov a Boh nas od zlého nezbavil. Proste ja ho nevidím, nepočujem, modlil som sa každý deň s úprimným srdcom ale zistil som že mi nikto neodpovedá, nepomáha, necítim nikde jeho prítomnosť .. Či verím alebo neverím nezmení sa na tom nič. Musím tu žiť a spoliehať sa len na seba či svojich priateľov lebo boh ti nepomôže absolútne v ničom. Ak si chorý neuzdraví ťa, ak si smutný nepoteší ťa, ak si hladný nenakŕmi ťa ani pred počasím ťa neochráni.. Iba sa ti lepšie žije ked si navsugeruješ do hlavy že je s tebou a pomáha ti.. je to len v tvojej hlave.. Realita je iná. Pápeža neochraňuje Boh ale švačiarska garda a nepriestrelný papamobil. Ak máš cukrovku zachráni ťa inzulín vďaka vedcom a lekárom nie Boh a takto sa dá pokračovať do nekončna...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  19:52:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ešte raz sa vráť tam k tomu žalmu 22.
Boh nás akoby opustil, tvári sa že neexistuje a že viera je len výplodom človeka, alebo že Boh je iba akýmsi panteistickým prírodným zákonom v ktorom počal vesmír a život.
A predsa Boh existuje a Kristus je živý, tu medzi nami, viem to na milión percent.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  21:44:48  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Takže prevencia je zlá?

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  22:18:56  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
butyl : Myslis prevencia proti bozej vôli ci sa nahodou rozhodne trafit pocas omse do veriacich blesk alebo nie? Ak boh stvoril prirodu tak ju istotne aj riadi. On rozhoduje ci sa nieco stane alebo nie. viď. 10 egyptskych ran alebo znicenie Sodomy a Gomory. Keby mali v tej dobe satelity mozno by doslo k evakuacii a nikto by nezomrel... :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  22:41:39  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Potom prečo napriklad prijmam tekutiny? To je tiež vzbura proti Božej vôli lebo Boh ak by chcel tak ma zachráni aj bez tekutin.
Boh stvoril prírodu ale dal jej zároveň zákon - ním sa svet riadi a preto nie každý blesk je osobitným prejavom Božej vôle. Ak spadne jablko zo stromu tak spadne vďaka gravitácii alebo z Božej vôle? Voda v hrnci zovrie vďaka ohňu alebo z Božej vôle? Sodome a Gomore by nepomohli ani satelity lebo tam išlo o Božiu vôľu ale nie každý prírodný úkaz je samostatným prejavom Božej vôle. Bleskozvod na kostole predsa nie je prejavom nedôvery Bohu ale reakcia na prírodný úkaz.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  23:42:40  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
tak vidis ze modlit sa nema zmysel. Modlitby za ochranu pred tornadom, krupami ci zemetrasenim su zbytocne.. Modlitby za obratenie hriesnikov su zbytocne kedze ich musi obratit iny clovek. Modlitby za mier su zbytocne nakolko od vzniku krestanstva nebolo ani 50 rocne obdobie bez vojny. Modlit sa za nenarodene dieta tiez nakolko v nespocetnych pripadoch kedy sa rodica tesia na dieta dojde k samovolnemu potratu, alebo sa narodi siamske dvojca, s downovym syndromom a podobne. Zaujimalo by ma ked sa narodia dieta s dvoma hlavami ci to je jedna dusa alebo dve.. Zda sa ze bozie diela dokonaleho boha nie su az tak dokonale ked dochadza ku genetickym chybam jeho povodneho zameru.. A samozrejme vsetko co stvoril bolo dobre.. ako virusy, parazity a podobne proti ktorym sa ockujeme.. no ak boh existuje musi nas velmi milovat.. mozno ako pokusne mysy v laboratoriu..a aj tak mi neda o sebe vediet aj ked ho budem prosit cely zivot...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2014 :  23:52:31  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
ak by si nedajboze dostal napr. rakovinu komu sa zveris do ruk.. lekarom ci bohu..ak myslis ze ti modlitby pomozu som ticho.. ale ak sa odovzdas do ruk lekarov naco ti su potom modlitby? kde je tvoja viera v Boha ktory uzdravuje... Jezis sa modlit za jednotu na olivovej hore a aj to bolo zbytocne nakolko ho Otec nevypocul a neexistuje na svete v celej historii nabozenstvo ktore by bolo viac rozdelene ako krestanstvo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2014 :  11:43:59  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Prečo by to nemalo zmysel? Boh predsa môže zasahovať do behu sveta, môže nam kedykoľvek pomôcť. No my nepoznáme jeho plán. To čo sa nám môže javiť ako nespravodlivé alebo zlé v skutočnosti takým nieje. Vo svete je prírodný zákon ale v podstate nieje ničím voči Božej vôli. Pre človeka má byť zmyslom života spasenie nie? Tak potom nejaké časné nešťastie na zemi nieje ničím. Ak sa k Bohu modlíme určite nám pomôže - možno nie tak ako si predstavujeme ale iným dokonalým spôsobom ktorému teraz nerozumieme. Dôležité je modliť sa s vierou! Ak o niečo prosíš pros tak ako keby si to už dostal!

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2014 :  17:26:26  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Milankoo, máš to dokonale pomiešané. Si asi vyznavačom straslovankého pohanstva. Bleskami metá Perún a a nie Boh. Mýliš si Boha s fyzikou, zákonmi prírody, biológie a s medicínou. Najprv si naštuduj fyziku (blesk udiera podľa presných fyzikálnych zákonov) Normy: Podla noriem každá verejná budova musí byť opatrená hromozvodom. Teda hromozvod ne kostole nie je vec viery, ale noriem a zákona. Okrem toho kde si zobral takú blbosť že ak do budovy nevybavenej hromozvodom udrie blesk všetci vnútri zomrú? Pri chorobách je potrebné aj a liečiť aj sa modliť. Lebo lekári liečia, ale uzdravuje Boh. Ak to trošku preženieme tak žiadny lekár ešte nikoho nevyliečil. Vyliečili lieky s pomocou ktorých sa organizmus zbavil choroby (interna), po odstránení zdroja nákazy sa organizmus sám uzdravil (chirurgia)

Iba rýpeš. Tak pribrzdi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2014 :  22:47:56  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Aha uz tomu chapem. Takze Boh, ktory blesky, zemetrasenia a sopky stvoril s tym nema nic spolocne.. Proste urcil fyzikalne zakony podla ktorych sa to riadi a hotovo... Keby do tvojich deti trafil blesk prijmes to uplne s pokorou ze to tak malo byt, Boh s tym nema nic spolocne a pojdes dalej s usmevom na tvari lebo ta ochranuje, miluje a vecer mu podakujes za dnesny den.. zaplatis knazovi aby za nich odsluzil omsu pomodlis sa za nich lebo inak by museli trpiet v ocistci dlhsie ale tvoje slova ich zazracne rychlejsie zacnu ocistovat.. ubohe deti co maju neveriacich rodicov nikto sa za nich nemodli takze musia tam trpiet dlhsie nakolko boh ich ocistuje rychlejsie nie preto ze ich miluje ale na zaklade tvojich modlitieb

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2014 :  14:37:58  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ak to trošku preženieme tak žiadny lekár ešte nikoho nevyliečil. Vyliečili lieky s pomocou ktorých sa organizmus zbavil choroby (interna), po odstránení zdroja nákazy sa organizmus sám uzdravil (chirurgia)
Pôvodne zaslal mak - 22 december 2014 :  17:26:26
a kto zodpoveda za predpisanie liekov? a kto je zodpovedny za spravny postup pri liecbe? a odkial sa nabrali lieky? chces mi povedat, ze ak zoberiem skupinu pacientov s nejakou tazkou infekcnou chorobou, ktorych prenecham uzdravujucej milosti boha, tak sa z nich vylieci viac ludi ako v inej skupine, ktorym podam antibiotika? (vsak uz prebehol jeden pokus s modlenim sa za pacientov a slavne veru nedopadol)

ked ti chirurg transplantuje napr srdce, tak to on ma mensiu zasluhu za zachranu zivota nez nejaky neexistujuci uzdravujuci proces, ktory by ti sam od seba obravil znicene srdce?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2014 :  17:22:38  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
V podstate si povedal to co ja. Presne si to vystihol: nevyliecil si ty ale tie antibiotika co si podal! A ATB funguju na zaklade prirodnych zakonov ktore stvoril Boh.
ostatne su keci ateistov co nerozumeju Bozim veciam
chirurg co transplantuje organ tiez vykvona len mechanicku robotu uzdravenie je vec zakonov stvorenych Bohom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2014 :  20:36:41  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...lekar lieci, Pan Boh uzdravuje ...to u nas vi kazda mala holka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2014 :  09:22:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
z toho by ale vyplyvalo, ze boh zavisi od lekara, lebo bez lekarskeho zasahu nemoze zapocat "uzdravovanie"

ako som uz povedal, radsej sa zverim do opatery lekara nez do opatery modlitby

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2014 :  13:18:39  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
V podstate si povedal to co ja. Presne si to vystihol: nevyliecil si ty ale tie antibiotika co si podal! A ATB funguju na zaklade prirodnych zakonov ktore stvoril Boh.
ostatne su keci ateistov co nerozumeju Bozim veciam
chirurg co transplantuje organ tiez vykvona len mechanicku robotu uzdravenie je vec zakonov stvorenych Bohom

Pôvodne zaslal mak - 23 december 2014 :  17:22:38





no o tych kecoch by som pomlcal, trochu skromnosti by nezaskodilo, pycha je jednym z hriechov ...

tych kecov co tu predvadzate vy sami je tu akoby pozehnane... a to uz niekedy nezvladne ani toto forum a banuje veriacich ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2014 :  08:19:16  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
z toho by ale vyplyvalo, ze boh zavisi od lekara, lebo bez lekarskeho zasahu nemoze zapocat "uzdravovanie"

ako som uz povedal, radsej sa zverim do opatery lekara nez do opatery modlitby

Pôvodne zaslal guest636 - 24 december 2014 :  09:22:19


presne naopak: lekar zavisi od Boha

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2014 :  09:42:15  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
presne naopak: lekar zavisi od Boha
Pôvodne zaslal mak - 27 december 2014 :  08:19:16

ako je teda mozne, ze aj ten najateistickejsi svetsky lekar ma vysoku uspesnost pri lieceni, no aj ten najpoboznejsi liecitel a jeho modlitby maju uspesnost nulovu? nebolo by logicke, aby uspesnost bola opacna?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2014 :  21:06:00  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
presne naopak: lekar zavisi od Boha
Pôvodne zaslal mak - 27 december 2014 :  08:19:16

ako je teda mozne, ze aj ten najateistickejsi svetsky lekar ma vysoku uspesnost pri lieceni, no aj ten najpoboznejsi liecitel a jeho modlitby maju uspesnost nulovu? nebolo by logicke, aby uspesnost bola opacna?

Pôvodne zaslal guest636 - 27 december 2014 :  09:42:15


1. Liecitelov sem neplet to je o inom
2. Lekar pozna zakonitosti biologie a vyuziva ich.ale tie zakonitosti stvoril Boh. Veda ich objavila a naucila sa vyuzivat. Ak by uspesnost lekara zavisela len od jeho schopnosti pacienti by nrumierali a neboli by nevylicitrlne choroby. A naopak neboli by pripady nevylicitelne chorych ktorisa uzdravili napriek tomu ze lekari si uznevedeli rady.
3. Ze si neveriaci je tvoja vec ale nesnaz sa svoje bludy vydavat za pravdu. Tym ze ty neveris nezmenis objektivnu skutocnost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2014 :  07:05:22  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
.... A naopak neboli by pripady nevylicitelne chorych ktorisa uzdravili napriek tomu ze lekari si uznevedeli rady.


a to je ten najsilnejsi argument vo viere v Boha ? ... su veci medzi nebom a zemou, ktore doteraz su neznamou pre nas vsetkych a neznamena to, ze za tym stoji ten tvoj Boh ...

keby nebolo poznatkov napriklad arabskych liecitelov, (doktorov ak chces), ako dlho by napriklad v europe tapali v temnote ?





„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2014 :  09:30:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
1. Liecitelov sem neplet to je o inom
2. Lekar pozna zakonitosti biologie a vyuziva ich.ale tie zakonitosti stvoril Boh. Veda ich objavila a naucila sa vyuzivat. Ak by uspesnost lekara zavisela len od jeho schopnosti pacienti by nrumierali a neboli by nevylicitrlne choroby. A naopak neboli by pripady nevylicitelne chorych ktorisa uzdravili napriek tomu ze lekari si uznevedeli rady.
3. Ze si neveriaci je tvoja vec ale nesnaz sa svoje bludy vydavat za pravdu. Tym ze ty neveris nezmenis objektivnu skutocnost.
Pôvodne zaslal mak - 27 december 2014 :  21:06:00
1. o com inom to je? nie je vari v biblii napisane ze siritelov vasej viery budu sprevadzat velkolepe uzdravenia?
2. chirurg napr casto opravuje to, co tvoj boh (ak existuje) priamo ci nepriamo pokazil; no to mi je argument :) lekari nie su vsemocni, nie je ziaden dovod sa domnievat, ze by mali byt uspesni v kazdom pripade, ale je dovod sa domnievat, ze liecitelia skrz modlitby by mali mat vacsiu uspesnost pri uzdravovani nez len uspesnost podbonu ako pri liecbe placebom
3. uvedom si ze to plati aj naopak, parafrazujem: "Ze si veriaci je tvoja vec ale nesnaz sa svoje bludy vydavat za pravdu. Tym ze ty veris nezmenis objektivnu skutocnost."

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Pápež a materiálna paradigma Téma Next Topic: Co ma zaujalo v mediach  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06