Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Falošný pápež
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Biskup miliardár Téma Next Topic: Neúplný zoznam závadných stránok  

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2013 :  12:08:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nejako sa v poslednej dobe šíria kadejaké teórie o tom, ako je dnešný pápež František "nepápežom" a že údajne pravým je ten emeritný, ktorý vraj bol akože donútený odstúpiť.

Aká je odpoveď na známe Cui bono?
A môže odpoveď napovedať kto toto šíri?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora 

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  15:44:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
pripomína to inak situáciu aj po tzv koncile, keď sa nespokojenci mohli vzhliadať k "pravému" j23, ktorí ich obdaril svojimi neplatnými zmenami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2013 :  09:39:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Narážam na to, čo bolo preberané aj v tejto starej téme http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2543

Kto nebol spokojný so zmenami - to je slabé slovo, lebo tak bezprecedentné "pozmieňanie" komplet všetkého história Cirkvi nepozná-
toho pána, ktorý si dal všetko odklepnúť nejakým koncilom, ktorý niektoré svoje dokumenty končí známym: podrobnosti sa upravia...
A potom svojimi zmenami nedodržal ani to minimum čo sa koncil dušoval zachovať (inak by tam sotva komplet episkopát zdvihol ruku).

A tak nespokojenci mohli potom, vzhliadať k roncalimu, ktorého "omša" im zostala.

Žeby sa aj dnes chystali ďalšie zmeny? A nespokojenci v tom prípade sa budú mocť držať tých "katolíckych" čo boli dovtedy?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2013 :  21:15:12  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Trebať veriť pápežovi a budeme v pravde. Panna Mária zvlášť v tejto dobe k tomu vyzýva. Nejednotnosť, pochybnosť, bludy, klamstvo sa rozširujú, ako vidieť aj tu na tomto fóre od "ževrajkatolíkov". Diablovi sa darí - zatiaľ. Ani nehovorím o neveriacich. Ale kresťania a dokonca katolíci - na jednej strane iberalistické názory /upece forum/, na druhej ďalší moderný extrém -radikálnych konzervatistov /na tomto fóre/, čo je asi ešte horšie. Niektorí sa stali takými horlivými za "čistotu " viery, až im unikla podstata. Hrajú diablovi do karát. Snáď sa ešte zobudia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2013 :  21:58:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Slovenka,
Aj Upece fórum by bolo fajn, keby tam bolo viac presvedčených katolíkov. Toto fórum podobne, keby tu vládla väčšia úcta ku katolíkom. Katolíci sú tí čo sa neboja zotrvať na Petrovej lodi, aj keď presne nevieš odkiaľ a kam pláva. Kto nedôveruje a dostane strach, má smolu...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  09:57:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Slovenka,
Aj Upece fórum by bolo fajn, keby tam bolo viac presvedčených katolíkov. Toto fórum podobne, keby tu vládla väčšia úcta ku katolíkom. Katolíci sú tí čo sa neboja zotrvať na Petrovej lodi, aj keď presne nevieš odkiaľ a kam pláva. Kto nedôveruje a dostane strach, má smolu...

Pôvodne zaslal Koki - 21 september 2013 :  21:58:37



Dnes som na vychode aby som isiel s tymi, co su Za zivot.Vyuzil som moznost a bol som na liturgii u grekokatolikov.Evanjelium bolo prave o tom,ze Jezis nastupil do Petrovej lodky.Knaz to tiez zdoraznil,ze Jezis si pre svoje kazanie a pre rybolov vybral zamerne Petrovu lodku.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  10:18:25  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zachariáš,
potom by si tu mohol nám západniarom trochu zreferovať ako bolo v KE.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  10:28:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Zachariáš,
potom by si tu mohol nám západniarom trochu zreferovať ako bolo v KE.

Pôvodne zaslal Koki - 22 september 2013 :  10:18:25



Poreferujem

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  21:38:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Takze opat doma na Zapade,unaveny ale stastny :)
Bol som s rodinou,atmosfera bola neopisatelna,konecne krestania na verejnosti nahlas povedali ze su proti kulture smrti a proti vselijakym homozvazkom.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  22:54:26  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zachariáš,
z celej akcie som videl cez internet v priamom prenose len pár minút, vypadala tam byť veľká účasť aj správna atmosféra, ako hovoríš. Len či sa idea podujatia dostala do správnych uší. Vraj zo strany svetských masmédií nebol patričný záujem. Ako to vidíš?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2013 :  16:38:54  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Moja teória je iná, keďže tu MartinP- zástupca kadejakých čertových spolkov, kde sa "exorcizuje" len tak na lusknutie prstov, či "uzdravuje", a dejú sa tam kadejaké čudá- tiež rozoberá tú teóriu, a nechce povedať či náhodou nebol "pokrstený" čertovským "krstom ducha svätého". V týchto kruhoch koluje jedno "proroctvo" nejakého pastora, o tom ako "pápež" zakáže tie čertove spolky a oni potom sa oddelia a založia "pravú" "cirkev".
("proroctvá" z týchto seansí majú asi takú hodnotu ako "proroctvá" toho čo si dá riadne fazule a šošovice a potom periny do rána "počúvajú" "proroctvá")

Tak muselo "katolíckym" členom týchto čertových spolkov prísť celkom vhod tá možnosť, žeby teda nejaký "pápež" ich zakázal.
Ako "katolíci"nechcú uveriť že by to urobil "pravý pápež", ale taký "ľavý pápež" by to už urobiť mohol. A aj "pravdivosť" "proroctva" by sa zachránila, aj ich "katolicita" by sa zachránila.

Tak im musel prísť tento kajfáš bergoglio celkom vhod.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2013 :  17:51:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
[quote]Zachariáš,

z celej akcie som videl cez internet v priamom prenose len pár minút, vypadala tam byť veľká účasť aj správna atmosféra, ako hovoríš. Len či sa idea podujatia dostala do správnych uší. Vraj zo strany svetských masmédií nebol patričný záujem. Ako to vidíš?

Pôvodne zaslal Koki - 22 september 2013 :  22:54:26

[/quot

Masmedia sa isli pretrhnut,ked mali informovat o ccca 200 clenom pochode lbgti.tie iste masmedia len minimalne a s jedovatymi komentarmi informovali Pochode za zivot,ktory mal cca 70000 ucastnikov.Ale ocakaval si,ze nas svet bude chvalit?Media su v rukach sluzobnikov tmy.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2013 :  22:37:00  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ďakujem ti za informáciu, Zachariáš. Takýto postoj médií, zvlášť verejnoprávnych, ma sklamal. Myslel som že sú riadené profesionálnejšie.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2013 :  18:47:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Takze opat doma na Zapade,unaveny ale stastny :)
Bol som s rodinou,atmosfera bola neopisatelna,konecne krestania na verejnosti nahlas povedali ze su proti kulture smrti a proti vselijakym homozvazkom.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 22 september 2013 :  21:38:47



Nie ste jediným z Kréda, čo tam bol, tiež som sa zúčastnil. Ale moje pocity sú úplne odlišné. Síce som rád, že sa akcia zorganizovala a aj tomu som rád, že som sa zúčastnil, no atmosféra sa mi tam nepáčila. To bubnovanie kapely po začiatku pochodu bolo otrasné.

Po príchode do Košíc (šli sme z našej farnosti organizovane 2 autobusmi) sme šli na NOM, kde celebroval priamo biskup. Po skončení NOMu nám zbor okrem iného zaspieval luteránsku skladbu...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Biskup miliardár Téma Next Topic: Neúplný zoznam závadných stránok  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06