Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Biskup miliardár
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kostoly v pocitacovych hrach Téma Next Topic: Falošný pápež  

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2013 :  17:14:13  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Chcel by som sa s vami podeliť o moje rozhorčenie na tým čo pozorujem naprieč svetom. Nedávno som mal možnosť na Markíze sledovať relácie, kde ukazovali v Nemecku biskupa, ktorý si nechal postaviť vilu za 31 miliónov EUR! Je toto normálne?! Som zvedavý čo mi na to odpíšete. Bol to biskup!!! Človek ktorý mal 10toro v malíčku aj Bibliu aj KKC. Ja to nechápem, kde je kresťanská morálka?!

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2013 :  18:40:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ukazovali papeza, ktory si nechal postavit vilu a bol to biskup?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2013 :  22:03:59  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Díky za opravu - nie papež ale biskup, už som to zeditoval.

Tu je link napr: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/295481-palac-nemeckeho-biskupa-luxusu-je-ovela-drahsi-nez-sa-myslelo/

a ešte: http://aktualne.atlas.sk/papez-biskupa-luxusu-neodvolal-nariadil-mu-docasny-odchod/zahranicie/europa/

boli toho plné noviny, markíza, sme, pravda, proste všade. Otrasné.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2013 :  19:54:21  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Svetské masmédiá ma väčšinou nudia, nesledujem ich. Samozrejme, ľavicoví liberáli si radi kopnú aj do Cirkvi, pretože jej nerozumejú.
Mňa tá správa nepohoršila, sám žijem v chudobe ale svojim bratom doprajem. Som preto zlý alebo hlúpy? Neviem.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  07:26:18  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nevzťahuj túto tému na seba, nie je o tebe. A to že nesleduješ svetské média je možno aj na škodu, verím, že by bol tvoj obraz o církvi daleko objektívnejši. V poslednej dobe je to jeden škandál za druhým. Vadí mi ak nietko vodu káže a víno pije. Praktiky stredovekej církvi v církvi pretrvávajú aj naďalej. Takáto inštitúcia nemôže byť morálnou autoritou. A tváriť sa, že sa to síce deje ale teba a ostatných sa to netýka je vrcholne pokrytecké a tento postoj dovoľuje, aby sa to dialo aj naďalej.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  18:10:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Tak nikto nič nenapísal, zjavne je vám to všetkým jedno. Že sa ešte čudujem, prečo to tak v dnešnej Cirkvi vyzerá ako to je.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  19:16:15  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chcel si nejakú odpoveď, tak som napísal. Čo si čakal? Mňa on nepohoršil, takéto klebety ma nezaujímajú, odsudzovať ho nebudem.
Objektívny pohľad na RKC je ten že sú v nej hriešnici ale aj Boh.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  23:12:41  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Si myslel asi v tej 31 miliónovej vile hej?! Na Sokola máš aký názor? Agent Štb atď.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  23:52:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Načo sa mám trápiť nad takými vecami? Nie som komunista.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  12:18:50  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Veď to, tvoja odpoveď je len dôkazom, že nevyužívaš svoj rozum tak, ako by si mal. Teraz to nemyslím urážlivo.

Máme na stole špinu a fakty ku ktorým musí každý zaujať stanovisko. Týchto vecí sme všetci súčasťou a preto sa ťa týkajú. Ja by som chcel vedieť presne čo sa stalo a pýtal by som si vysvetlenie. Neriešiť to je zlé, pretože tí ľudia sa toho môžu dopúšťať stále dokola, lebo budú vidieť že nikto s tým nič nerobí a nič sa im nestane.

Zlo plodí zlo. Aby bolo odstránené musí byť odhalené do posledného semiačka. Ak sa volí cesta neodhalovania, nezáujmu tak to zlo bude pôsobiť ďálej. Napr. aj tým, že bol odvolaný Bezák - hoci tu zas môže časť rozštiepenej katolíckej spoločnosti oponovať, že to bolo ok. Nie nebolo.

Bude sa to diať dovtedy, kým sa katolíci na slovensku neprebudia.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  12:40:03  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Odpoved na to, co sa deje vo svete a ako sa treba zachovat:
citácia:
„Dnes je pri moci pýcha a tyranstvo,
čas rozvratu a rozhorčeného hnevu.
50 Teraz sa teda, synovia, borte za zákon,
dajte svoje životy za zmluvu svojich otcov!
51 Buďte pamätliví skutkov svojich otcov,
ktoré vykonali za svojich čias!
Potom bude veľká sláva a večné meno vaším údelom.
52 Či sa neukázalo, že Abrahám bol v pokušení verný,
a nepripočítalo sa mu to za záslužný čin?
53 Jozef zachovával zákon, keď bol v súžení,
a tak sa stal pánom Egypta.
54 Finés, náš otec, za prejavenie vzácnej horlivosti
dostal prisľúbenie večného kňazstva.
55 Jezus splnil príkaz
a stal sa sudcom v Izraeli.
56 Kaleb sa osvedčil pred všetkými ľuďmi,
preto dostal dedičný údel v (našej) krajine.
57 Dávid, pretože bol nábožný,
dostal kráľovský trón na večité veky.
58 Eliáš, čo veľmi horlil za zákon,
bol vzatý do neba.
59 Ananiáš, Azariáš, Mízael verili,
a preto boli zachránení z blčiaceho ohňa.
60 Daniel bol pre svoju nevinnosť
vyslobodený z pažeráka levov.
61 Tak vás pokolenie za pokolením poučuje,
že nezhynul nik, kto dúfal v neho.
62 Hrozieb zločinca sa nestrachujte,
lebo jeho sláva bude kalom pre črviaky.
63 Dnes sa povyšuje, a zajtra ho už nebude;
obráti sa zasa na svoj prach,
nebude z jeho plánov nič.
64 Nuž vy, synovia, vzmužte sa a buďte silní v Zákone,
lebo len ním dosiahnete slávu!
Prva kniha Machabejcov

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  17:43:01  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, za to nemôžem že mi to nevadí, mne sa bohatstvo páči lebo žijem v chudobe. Zdedil som garsonku, cestujem autobusom alebo bicyklom, mám náročnú robotu a zarábam do 500 eur, okrem mojich najbližších mi nikto nič nedá, zato ja musím rozdávať lebo ma cudzí obťažujú, takže žijem v dlhoch. Už mám svojho nepodareného života plné zuby. Preto sa iba teším keď sa iný má dobre a netrpí tak ako ja.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  18:57:42  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Kniha žalmov – Ž 3
Pán je môj ochranca
1
Dávidov žalm. Keď utekal pred synom Absolónom.
2
Pane, jak mnoho je tých, čo ma sužujú!
Mnohí povstávajú proti mne.
3
Mnohí o mne hovoria:
„Boh mu nepomáha.“
4
Ale ty, Pane, si môj ochranca,
moja sláva, čo mi hlavu vztyčuje.
5
Hlasne som volal k Pánovi
a on mi odpovedal zo svojho svätého vrchu.
63,6
A ja som sa uložil na odpočinok a usnul som,
prebudil som sa, lebo Pán ma udržuje.
7
Nebudem sa báť tisícov ľudí, čo ma obkľučujú.
Povstaň, Pane; zachráň ma, Bože môj.
8
Veď ty si udrel mojich nepriateľov po tvári
a hriešnikom si zuby vylámal.
9
Pane, ty si naša spása.
Na tvoj ľud nech zostúpi tvoje požehnanie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  19:41:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Pre Kokiho

Úprimné. Bohužiaľ pre teba a väčšinu ostatných si v rovnako zlej situácii ako už dnes pomaly každý. Toto nie je o tvoje zlej situácii.

Toto je o postoji k zodpovedným. Aj popri tvojom živote sa o to môžeš neustále pokúšať. Nie je to ani o bohatstve. Je to o úprimnosti k tebe od tých ktorým naslúchaš.

Vieš si predstaviť, že by ťa morálke učil niekto, kto keď si myslí, že nie je pod dozorom je absolútny zvrhlík a robí tie najhoršie veci? Nepríde ti to pokrytecké? Vieš, že po internete koloval dopis od istého kňaza Sokolovi, aby sa kajal a nepraktizoval sex v zákristii s mníškami?!

Toto sa proste nedá prehltnúť a nechať tak. Alebo hej?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  12:45:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Kto je Alfa a Omega? Boh. Kto je hoden sudit? Jedine Boh.

Pan Jezis povedal, ze nechce od nas obete. On chce od nas milosrdenstvo.
Lebo obet je obet, ale milosrdenstvo je milosrdenstvo. Od toho uz väcsej obete niet. Kto miluje, tak pre toho to ani nie je obeta ale samozrejmost, takze preto Jezis povedal, ze chce milosrdenstvo a nie obete. Dokaz je v Biblii, kde sa pise, ze niekto sa hneval na svojho brata a ked prisiel obetovat Bohu na oltar, On mu povedal, aby isiel, zmieril sa so svojim bratom, a az potom aby sa vratil a aby Mu obetoval obete.

Okrem toho Biblia este hovori:
citácia:
Nesúďte, aby ste neboli súdení.
Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám.

takze pozor na jazyk.

A na zaver odkaz pre Chodca:
citácia:
Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš?
Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: "Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka" - a ty máš v oku brvno?!
Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata.


Ak si teda napisal na to, co si napisal, toto:
citácia:
Toto sa proste nedá prehltnúť a nechať tak. Alebo hej?

Co by ti potom mal povedat Boh na to, co hovori On a ako na to reagujes ty?
(recnicka otazka - odpoved je v Bozom Slove, v Biblii, v tom, co som tu odcitoval zo Sväteho Pisma - z Evanjelia podľa Matúša z kapitoly 7)

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  17:49:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Sinceretly ty si permanentne mimo.

Verim, že by Boh na to povedal, je to ok, nechajte ho nech tak činí ďalej, veď ja mu to odpustím.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  19:14:19  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
ale vazne, Chodec, toto je na zamyslenie:
citácia:
Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš?
Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: "Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka" - a ty máš v oku brvno?!
Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata.

To, kto je mimo, vie najlepsie povedat Otec-Boh.
My ostatni mozeme len mienit. Svoju mienku si uz vyjadril a ja som na nu zareagoval citatom z Biblie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Kostoly v pocitacovych hrach Téma Next Topic: Falošný pápež  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06