Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Papez rezignoval
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tresta Boh? Téma Next Topic: Kde hľadať?
Strana: z 10

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  12:32:27  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
K "modlitbe" sa mi vyjadrovať nechce, ani k "voľbe pápeža".
Zaujalo ma, že všetci tvrdili, že sa to nestalo, ale minimálne ak má niekto aspoň šajnu, aspoň čo sa zmestí za necht, o cirkevných dejinách, tak počul o Celestínovi V.
Ale viac ma zaráža tá typická vlastnosť dnes- niekto sa zriekol korunovácie--- ale veď ani sv. Peter nebol korunovaný
tieto nesúrodé hlúposti mi fakt vadia, ja som si myslel, že voľba pápeža mala určité pravidlá, ktoré sa menili, zlomom je Mikuláš II, a potom sa to už len vybrusuje.
A tu veselo, bez najmenších problémov si načrieme k nejakému Benediktovi a veselo si budeme básniť o tom, ako mohlo vtedy, tak aj teraz môže byť.
Tak potom ja si želám, aby Kristus osobne prišiel a vybral, presne ako sv. Petra. Dúfam, že nie som nerealistický, Krista veríme, tak nevidím dôvod prečo by aj teraz nemohol toto urobiť.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  09:13:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mediálne masírovanie pokračuje. Niektorí už majú aj adoptovného "kardinála" - nezávidím tým čo si vytiahli takého Duku, či Schonborna...
Všetko je pripravené, vraj najtajnejší rituál môže začať. Nakoniec výsledok je dávno rozhodnutý, keďže svojho kandidáta museli už dávno pripravovať, formovať...
Ale dnes je pravda to čo píšu médiá, tak verme tomu, že "kardináli" sa budú jedine modliť a hlasovať.
Nezávidím Sixtínskej kaplnke, takú hromadu záster nezažila už dávno.
Ale ak by som mal tipovať (výsledok je samozrejme dávno rozhodnutý) ako bratia rozhodnú, tak vzhľadom na mediálne masírovanie o tom, ako bude náročné vybrať, ako sa nebudú môcť rozhodnúť, by som sa priklonil k rýchlej "voľbe"- bude to jednoducho "duch svätý" ktorý urýchli zvolenie , ktorý spojí navzájom súperiace tábory. Nedivil by som sa keby to bolo hneď na prvý raz.

Ale zároveň si uvedomujem, že je to otázka toho ako oni zhodnotili, čo bude vypadať "duchosvätejšie". A to môže byť aj opačné, celé dni tam budú mastiť mariáš, a všelijaké tie svoje rituály... a možno po najdlhšej voľbe tam dajú vypustiť biely dym. (pece sa postarajú aby jeho farba nikoho nemýlila)

Ťažko povedať čo by bolo "duchosvätejšie", mne sa viac vidí- vzhľadom na mediálnu masáž- ten rýchly variant.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  11:03:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
...a svišť to celé potom balil do fólie...


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  15:47:33  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.news.va/en/news/virtually-unprecedented-papal-resignation-througho

Rovnako sa hovori o odstupeni par papezov, preco je potom odstupenie BXVI bez precedentne?

Pôvodne zaslal Mato - 08 marec 2013 :  10:57:19



Ďakujem za zdroj.
Že prečo musíme tvrdiť bezprecedentnosť v pripade Benedikta 16., súvisí aj s tým,že určite mame pramene kvalitatívne iné, než je nejaký žurnalistický rozhovor na pár riadkov s učiteľom z Alabamy.

Toto februárové odstúpenie je postavené na lži,podfuku ,diskreditácii,zavádzaní.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  16:40:28  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Pán Rarach, trocha sa strácam v téme.
Vedeli by ste tak zhutnene vyjadriť v čom vidíte tú bezprecedentnosť v súvislosti s BXVI ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  18:00:46  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
http://www.news.va/en/news/virtually-unprecedented-papal-resignation-througho

Rovnako sa hovori o odstupeni par papezov, preco je potom odstupenie BXVI bez precedentne?

Pôvodne zaslal Mato - 08 marec 2013 :  10:57:19



Ďakujem za zdroj.
Že prečo musíme tvrdiť bezprecedentnosť v pripade Benedikta 16., súvisí aj s tým,že určite mame pramene kvalitatívne iné, než je nejaký žurnalistický rozhovor na pár riadkov s učiteľom z Alabamy.

Toto februárové odstúpenie je postavené na lži,podfuku ,diskreditácii,zavádzaní.


Pôvodne zaslal Rarach - 11 marec 2013 :  15:47:33


Mna by s dovolenim zaujimali tie zdroje, na zaklade ktorych tvrdite to, co tvrdite. Vdaka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  18:41:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
no ale takvôtok,také ľahké nevedia?
Veď keď celý čas tu naddozorcovia slobodomurárov a znalcovia ich tajomstiev o tom píšu :
Pápež-nepápež bol odvolaný slobodomurármi,lebo sa už nehodil a kardináli,nekardináli si už teraz tajne svoje zástery do sixtínskej kaplnky chystajú aby nového vopred vybraného vybrali.
Ešte že tu máme takých šikovníkov,ktorí sú medzi nich infiltrovaní a všetky ich tajomstvá znajú aby ich neznalcom na fóre KRÉDO zvané prezradili.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2013 :  22:09:27  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Zase by tiež nebolo asi dobré a správne zatvárať oči pred skutočnosťou. Vatikán je obsadený (nakoľko?) prisluhovačmi diabla, či už vedomými, alebo nevedomými. No netrúfnem si tvrdiť, že sú tam všetci rovnaký. Taký dar zase nemám a ak nemám dar, tak radšej nesúdim.

Ja vidím stále pre Cirkev nádej. Balámova oslica prehovorila. Kajfáš prorokoval. Aj služobníci zlého môžu byť Bohom zmätení natoľko, že zvolia toho, koho nechceli. A ten potom by mal byť na znak pravosti zavraždený podľa proroctva. No nie, že by som mu želal čokoľvek zlé. Len keď sa veci pospájajú, asi by som nechcel byť na konkláve.

Na druhej strane zvolenie takého Rakúšana, by mohlo spôsobiť niečo podobné ako zvolenie Rakúšana v Nemecku pre Nemecko v minulom storočí.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  07:10:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Mx,nepochybujem o tom,ze proroctvo papeza Pavla VI. o preniknuti satanovho dymu do murov Cirkvi je pravdive.Dym zakryva vselico a vytvara vselijake nepravdive obrazy.A to je prilezitost pre samozvanych vykladacov.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  07:22:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Mx,nepochybujem o tom,ze proroctvo papeza Pavla VI. o preniknuti satanovho dymu do murov Cirkvi je pravdive.Dym zakryva vselico a vytvara vselijake nepravdive obrazy.A to je prilezitost pre samozvanych vykladacov.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 12 marec 2013 :  07:10:16



To nebolo proroctvo, ale len konštatovanie aktuálneho stavu...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  07:30:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A samozrejme doplním, konštatovanie toho, kto tam ten dym(to je zlé slovo- priamo satana) vpustil. Proste typické falošné krokodílie slzy.
A ja stále zdôrazňujem, že moja kritika nie je a nebude zameraná na akcidentálne dopady tohoto vpustenia diabla- tj rozklad, zlý morálny a duchovný stav atď... ale zásadne a len na príčiny toho- prekrútenie katolíckeho učenia a zlikvidovanie katolíckych sviatostí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  10:26:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
špekulácie laikov ma nezaujímajú.Cirkev bola založená Bohočlovekom s prísľubom daným apoštolovi Petrovi a nie nejakým Jankom z Hornej Dolnej.Petrovej katedre bola prisľúbená pevnosť skaly a trvanie do konca sveta.Kto hľadá inde,hoc by sa zaštiťoval neviem čím,padne aj keby vedel všetky dogmy napamäť.Diabol ich vie tiež a nič mu to nie je platné.Jedna zbožná babička ktorá neuteká od Cirkvi a hoci okrem omšových modlitieb a ruženca iné nepozná,svojou modlitbou pre Cirkev a spásu duší dosiahne veľmi veľa oproti pyšným samovykladočom magistéria,ktorí si dovoľijú určovať,kto je pápež a kto nie.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  10:49:12  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mx,nepochybujem o tom,ze proroctvo papeza Pavla VI. o preniknuti satanovho dymu do murov Cirkvi je pravdive.Dym zakryva vselico a vytvara vselijake nepravdive obrazy.A to je prilezitost pre samozvanych vykladacov.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 12 marec 2013 :  07:10:16


To nebolo proroctvo, ale len konštatovanie aktuálneho stavu...
Pôvodne zaslal Reconquistador - 12 marec 2013 :  07:22:44


Myslím, že to s tým dymom, bolo aj v nejakom zjavení, ale nie som si istý. Aj konštatovanie stavu je niekedy proroctvom.

Ako sa staviate k tomu, čo tvrdia niektorí, že za čias Pavla VI. bol vo Vatikáne jeho dvojník a Pavlovi VI. ako takému nedovolili vystupovať na verejnosti a držali ho na liekoch? Ak by to bola pravda, tak by to sedelo s proroctvom, že sa Petrovho stolca zmocní niekto nekanonicky. Čítal som to aj v jednom exorcizme, ale čítal som to aj vo vyjadreniach niektorých starších kňazov (dnes už asi veľmi starých - napríklad iná farba očí).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  11:03:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ešte som o tom nepočul. Aspoň nie čo sa týka Pavla VI. Tvrdí sa to ale aj prinajmenšom o Jánovi Pavlovi II. Zaujímavá teória, ale nemám dôvod ju pokladať za hodnovernú. Hoci ak by sa to pri oboch dokázalo, bola by to veľmi zaujímavá situácia a mohla by mnohé vysvetliť. Ale osobne tomu neverím.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  11:32:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Mx,zjavenie ohľadom útoku mocností tmy na Cirkev mal pápež Lev XIII.
Niečo bližšie : www.magnificat.sk/2010/12/sv-michal-ochranca-cirkvi/

Kukol som Mx na tú stránku kde sa dá "adoptovať" kardinál.Treba sa modliť,veľa modliť.Tak som si i ja zaadoptoval.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  12:34:09  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ad dvojník
Kedysi som sa tám zaoberal. Prvýkrát som sa s tým stretol v jednom prepise exorcizmu (už vtedy sa to volalo tiež - napomenutia z onoho sveta). Niekde to bolo aj tu spomínané asi. Ja som to mal v rukách ako klepanicu ešte za totality (možno to ešte niekde aj mám v nejakej krabici). Potom som nejaký čas zháňal fotky a porovnával. Výsledky boli všelijaké, uzavrieť som to nevedel. Na nesledujúcom linku sú ako príklad fotky, ale bolo toho oveľa viac. http://crux.lightbb.com/t635-papezov-dvojnik-pavol-vi

Presne, Reconquistador, tiež tomu osobne neverím, ale vysvetlilo by to viaceré veci. Napríklad aj to navrátenie Rímskeho kánonu do NOM. Ale to je jedno. Pravdu sa dozvieme, keď sa dozvieme aj o našej večnosti.

Ad Zjavenie
Zjavenie pápežovi Levovi XIII poznám. Bolo iného charakteru, myslím, že som to čítal buď v nejakom Mariánskom zjavení, alebo potom nejaký svätý (16. storočie). Neviem to teraz narýchlo nájsť. Mal som stále zato, že Pavol VI iba citoval proroctvo (možno 3 tajomstvo Fatimy ).

S tou adopciou ale opatrne. Treba si vybrať kardinála, ale nezadávať údaje o sebe. (To že trpím paranojou ešte neznamená, že ma nesledujú.)

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  12:39:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Kardinála si záujemca nevyberá,jeho meno mu vygeneruje stránka.Stačí uviesť iba krstné meno a mail.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:23:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
špekulácie laikov ma nezaujímajú.Cirkev bola založená Bohočlovekom s prísľubom daným apoštolovi Petrovi a nie nejakým Jankom z Hornej Dolnej.Petrovej katedre bola prisľúbená pevnosť skaly a trvanie do konca sveta.Kto hľadá inde,hoc by sa zaštiťoval neviem čím,padne aj keby vedel všetky dogmy napamäť.Diabol ich vie tiež a nič mu to nie je platné.Jedna zbožná babička ktorá neuteká od Cirkvi a hoci okrem omšových modlitieb a ruženca iné nepozná,svojou modlitbou pre Cirkev a spásu duší dosiahne veľmi veľa oproti pyšným samovykladočom magistéria,ktorí si dovoľijú určovať,kto je pápež a kto nie.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 12 marec 2013 :  10:26:43




Áno Petrovej katedre bolo sľúbené...
Tie info nižšie- o všetkom sa tu písalo, dokonca tu padli oveľa presnejšie info...ale ako vidím objavovanie teplej vody je tu v móde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:25:52  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Ešte som o tom nepočul. Aspoň nie čo sa týka Pavla VI. Tvrdí sa to ale aj prinajmenšom o Jánovi Pavlovi II. Zaujímavá teória, ale nemám dôvod ju pokladať za hodnovernú. Hoci ak by sa to pri oboch dokázalo, bola by to veľmi zaujímavá situácia a mohla by mnohé vysvetliť. Ale osobne tomu neverím.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 12 marec 2013 :  11:03:18



O tom je tu dokonca téma, a ten kto toto otvára, by si mal uvedomiť dôsledky- nič čo tzv. dvojník urobil nie je platné. Takže pokiaľ tu niekto pustí A musí aj B.
Podľa mňa nejaký p6 dvojníka nepotreboval, diablovu agendu urobil. A ten domnelý dvojník by padal do úvahy pokiaľ viem tak od roku 1975, keď diablovo dielo už bolo dokonané.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:31:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Petrova katedra bez jeho nástupcov,ktorí budú v Petrovej službe pokračovať až do II.príchodú Pána,nedáva zmysel.Namýšľať si,že Petrovho stolca sa zmocnuli slobodomurári znamená viac veriť ich moci ako moci Kristovej,ktorá Petrovu katedru ustanovila a ktorá je nepremožiteľná.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:31:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Zase by tiež nebolo asi dobré a správne zatvárať oči pred skutočnosťou. Vatikán je obsadený (nakoľko?) prisluhovačmi diabla, či už vedomými, alebo nevedomými. No netrúfnem si tvrdiť, že sú tam všetci rovnaký. Taký dar zase nemám a ak nemám dar, tak radšej nesúdim.

Ja vidím stále pre Cirkev nádej. Balámova oslica prehovorila. Kajfáš prorokoval. Aj služobníci zlého môžu byť Bohom zmätení natoľko, že zvolia toho, koho nechceli. A ten potom by mal byť na znak pravosti zavraždený podľa proroctva. No nie, že by som mu želal čokoľvek zlé. Len keď sa veci pospájajú, asi by som nechcel byť na konkláve.

Na druhej strane zvolenie takého Rakúšana, by mohlo spôsobiť niečo podobné ako zvolenie Rakúšana v Nemecku pre Nemecko v minulom storočí.

Pôvodne zaslal Mx - 11 marec 2013 :  22:09:27




Celkom by ma zaujímalo, ktoré že to súkromné "proroctvo" má takú dôveru- od inak nedôverčivého, a duchovne a symbolicky vykladajúceho Mx?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:33:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Petrova katedra bez jeho nástupcov,ktorí budú v Petrovej službe pokračovať až do II.príchodú Pána,nedáva zmysel.Namýšľať si,že Petrovho stolca sa zmocnuli slobodomurári znamená viac veriť ich moci ako moci Kristovej,ktorá Petrovu katedru ustanovila a ktorá je nepremožiteľná.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 12 marec 2013 :  13:31:07



Už tu niečo bolo napísané, Pius VI a nejaký kánon...ale načo nejakým ignorantom to tu opakovať. Budú si mlieť jednoducho svoje... a tak to má byť, nič iné si diabol neželá ako poslušnosť tej modernistickej figuríne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  13:48:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Jasná definícia I.vatikánskeho koncilu v dogmatickej konštitúcii Pastor Aeternus obzvlášť v jej 2.kapitole hovorí :
2.Stále zotrvávanie primátu sv.Petra v rímskych veľkňazoch.
Čo však Pán Ježiš Kristus,knieža pastierov a veľký pastier oviec,ustanovil vo sv.apoštolovi Petrovi pre večnú spásu a trvalé dobro Cirkvi,to nutne neustále trvá na základe autority v tejto Cirkvi,ktorá bola založená na skale(gr.petra) a ktorá bude pevne stáť až do skonania vekov.


Sú však pomýlené mysle,ktoré veria,že toto slobodomurári prekonali a ich murivo prekonalo pevnosť skaly,ktorú Kristus ustanovil.Nech im Trojjediný Boh osvieti zatemnené mysle.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  14:32:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Rarach, trocha sa strácam v téme.
Vedeli by ste tak zhutnene vyjadriť v čom vidíte tú bezprecedentnosť v súvislosti s BXVI ?

Pôvodne zaslal baránok - 11 marec 2013 :  16:40:28




Ak sa stracate tu, co potom ovela kamuflovanejsie neprijatelnosti..?
Ano, vedel. Ale nic senzacne, len zber faktov a suvislosti s dosledkami, ktore logicky a bytostne nie je mozne ignorovat, kedze su neodamputovatelne a ako take sa neda od nich oslobodit pri osobnej zodpovednosti za vlastne postoje.

Zacalo to oznamenim o rezignacii udajne s odstupenim zo zdravotnych dovodov, ktore vsak vzapati hovorca Lombardi poprel oficialnym komunike. Nevie vari lava ruka, co robi prava?
Loz v reali sa prezradila aj dalsim vzapatnym dokazom, ked po oznameni ze odstupuje lebo uz nevladze menezovat cirkev, zvladol skoro hodinovy referat pripravit aj odprednasat a este podiskutovat s teologmi o jeho obsahu, ako sa na skutocne vycerpaneho patri. (ironia nechceneho ze loz ma kratke nohy, hned po oznameni) Den po odstupeni, media referovali, ze emeritny papez v papezskom sidle v pokoji pozera televizor a zase si hra svoje oblubene klavirne skladby. Proste ze je to zradca, z uradu papeza zbabelo ujduvsi, akoby historia pozostavala len z papezov plnych zdravia a sil az do smrtelnej hodinky - napokon aj sam jeho predchodca, ktory bol Benediktom blahoslaveny, mu ukazal, ako sa to robi, neodchadzat, hoci v jeho pripade (u Wojtylu) uz bola v hre skor mentalna indispozicia, ktora by legitimovala odchod z uradu ako naplnenie jednej zo styroch dovodov moznosti abdikovat.
Alebo s oznamenim, ze emeritny papez bude pobyvat v objekte vatikanskych zahrad, ktore vraj treba mu pripravit, akurat sa celosvatovo preriekli v mediach, ze po oznameni abdikacie prace na klastore "zrychlili". To bolo pripravene divadlo vopred, sak dobre, ale zase, naco to klamanie?
Alebo aj cele s tym oznacenim emeritneho papeza a ponechanim mena i bieleho odevu, akurat cervene topanky vymeni za hnede z Mexika - niekto si robi dobry den.
Ked Wojtyla vydal smernice o konklave, ziadal noveho papeza, aby z uradu neodisiel len kvoli jarmu z uradu. Benedikt zase ukazal, ako sa postupuje, ked ma iny nazor - videl a vidi to cely svet.
A to sme len pri udalostiach, ktore sa zbehli par hodin po oznameni, dalsie pozoruhodnosti nasledovali kazdym dnom. Ak teda chodite s ocami a usami a myslou otvorenymi, nemozete nezachytit, nevnimat, nevyhodnotit to so zvysenym obocim.
Vas neuraza, ze si z vas Benedikt ci ti, ktori nim manipuluju, robia srandu?

citácia:

Mna by s dovolenim zaujimali tie zdroje, na zaklade ktorych tvrdite to, co tvrdite. Vdaka.

Pôvodne zaslal hadec - 11 marec 2013 :  18:00:46



Ako je to s poctami odstupivsich, v porovnani s alabamskym ucitelom, som uviedol konkretny priklad, podla mojho nazoru kvalitativne inej ligy.
Dalsie som sem neuvadzal.
Alberti, Sipos, Prummer, Wernz Vidal, Lacina,...o odstupeniach z hladiska historickeho i cirkevnopravneho, to by mohlo byt kvalitativne ine cteni tiez.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2013 :  14:53:10  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ad Modlitba
Stratiť nádej = prepadnúť peklu.

Pôvodne zaslal Mx - 08 marec 2013 :  11:26:56


Nadejat sa nemoznostami = prepadnut peklu.




citácia:
(a verím, že organizátori to robia v dobrej viere). Jedno som už napísal, ale tiež sa to dá zobrať ako zoznam veriacich, ktorí ešte chcú brať svoju vieru vážne (alebo ...).

Verite im..

Pravda sa vierou neda zistit.
Fideizmus = cesta do pekla.
Cela iniciativa o adopcii je len pozlatko, co lahko prehliadne kazdy, kto vie, ze k tomu, aby sa modlil za zdar atd., nepotrebuje nejaky pocitac, zbierajuci udaje k tomu.


citácia:
Všetci doteraz tvrdili, že sa také nestalo, aj to je dôkaz, že klamú. Ale mňa na tom zaujalo, že prípad Benedikta IX. je ešte lepšie pasujúci na súčasný stav. Odstúpený pápež žil, bol za pápeža zvolený iný, ten tiež odstúpil a Benedikt IX sa vrátil späť do úradu. Takže nejde o nič nové, čo by tu už nebolo.

Co je klamstvo?
Po odpovedi sa ospravedlnte tym, ktori tvrdia, ze sa odstupenie ake predviedol Benedikt XVI., este nikdy nestalo.
Ze papezi odstupovali v dejinach, je predsa jasne a aj na Krede ako dokaz vylepeny na pol strany
Ze odstupovali z dovodov, ktory ani jedenkrat nebol porovnatelny s dovodmi u Ratzingera, je vecou objektivneho myslenia a poznania faktov - dejinnych i tych zo sucasnosti. Lebo nie je problem, ze papez odstupuje, tuto moznost poznaju dejiny aj cirkešvne pravo , ani to nie je problem, ze nejake dovody odstupenia raz musia byt ako prve. Bezprecedentnost spociva v tom, ze niekto kto si hovori papez, odstupuje formalne z dovodov, na ktore dejiny priklad nepoznaju a ktore Ratzinger drzo vyhlasil ako udajne skutocne - nezvladanie uradu. Tym je v kolizii aj s vlastnym predchodcom a jeho smernicou konklave Universi dominici gregis, ale najma so vsetkymi predchodcami, ktori v urade zomreli , lebo svoj urad vnimali ako urad s prispenim Ducha Svateho, ktory je schopny viest Cirkev aj skrze stareho, choreho, nevladneho alebo inak suzovaneho zastupcu Petra. Nie je nahoda, ze napr. taky papez Agatho bol zvoleny a pre zamery DSv. "pouzitelny" este aj vo veku sto rokov, suc sam chory? Agatho zadefinoval nemennost zmyslu a znenia dogiem! a stal sa svatym. Alebo velky reformny papez Gregor Velky, suzovany chorobami zaludka, co dokazal v akom veku? Ten rozsekol svet tzv. clunyjskou reformou s dosledkami na tisicrokov dopredu! a tiez sa stal svatym. Dva priklady z dvestopatdesiatich, ostatne vid cirkevne dejiny.


Benedikt emeritny, spravil z papezskeho uradu obycajny menezersky post. Pre vidiacich: ano, je to obycajny menezersky post, v ktorom DSv. nie je a nebol. Vtedy to dava zmysel. Lebo ak nezvladal, mal armadu pomocnikov, kardinalov nikdy v dejinach tolko nebolo, ani biskupov a podla vatikanskej rocenky ani miliarda katolikov nikdy k cirkvi nepatrila v dejinach. Ak nevladal, podla precedentnych prikladov z dejin, mal sa vzdat svetskych cinnosti ako sa uz tiez stalo, ked papezi boli tzv. vatikanskymi vaznami: fura casu usetreneho cestovanim po svete a diplomatickymi kecingami, viac casu na askezu a post a modlitby. Je to hrube zavádzanie veriacich, vsugeruvat im, ze si Duch Svaty berie timeout pocas hry s udajne Nim zvolenym namestkom. Rozmyslajte, co to robi minimalne v podvedomi s nazorom ludi na Petrovu katedru..




citácia:
Ad Voľba pápeža
Ja v tej modlitbe (českej) nevidím žiadne bludy, mohol by si byť konkrétnejší, prosím? Ak sa za také veci nebudeme modliť, tak sa nič k lepšiemu nezmení. Myslím, že ak by sa sv. Atanáš utiahol a čakal koniec sveta, veľmi by Cirkvi nepomohol.

Bol to isty papez devatnasteho storocia, ktory zamietol ziadost skupiny biskupov, aby sa Marii priznal titul Matka Cirkvi. A to nebolo ziadanie pri pohariku kavy a nebolo zamietnutie nezaväzne cize tzv. privatne.
Bol to pokoncilny vatikan, ktory potichucky tento titul zrazu vpasoval do zivota a zafixoval ako makulativny prvok dokonca do Loretanskych litanii - prosby obsahujuce vyraz neposlusnosti, maju devastacne ucinky na vyslysatelnost. Aspon tak uci katolicka mravouka, ta tradicna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Tresta Boh? Téma Next Topic: Kde hľadať?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06