Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Tradicionizmus... ale ktorý?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus
Strana: z 10

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  07:33:45  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mx, skúsim taký malý testík. Jeden renomovaný katolícky teológ napísal o Tradícii toto: ,,Tradícia, nie je výsledkom nemennej pravdy zjavenej Bohom, ale vyplýva z pravdy, ktorú „prijímajúci subjekt“(Cirkev) stanovuje v Zjavení pozvoľným, postupným dejinným zpôsobom, pretože vývoj „prijímajúceho subjektu“(Cirkvi) je v svojom vlastnom sebauvedomovaní postupný a priebežný." po lopate by sa dalo povedať, že Cirkev sa vyvíja a teda sa vyvíja aj jej pohľad a vhľad na nejaké pravdy ... ja si myslím že vám celkom ulahodil takouto rečou. A určite celkom bezozbytku vyrieši napr. problém Nanebovzatia Panny Márie, pravdy ktorá nebola známa do cca 5 stor. a teda podľa toho čo je tu napísané sa mohla objaviť v "mysli Cirkvi" neskôr vzhľadom na to, že Cirkev sa vyvíja v zmysle vhľadu a pochopenia. Myslím si že pre diskusiu bude aj celkom užitočné stanoviť si definíciu Tradície. Lebo buď sú argumenty typu- to bolo, teraz je nemoderné, to bolo, ale ešte to nechápali...atď ok, alebo nie. Pôjdeme tu trošku do odbornejších vecí, ale to diskusii neuškodí, pokiaľ ich budeme podávať jednoducho a nie zjednodušene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  07:35:58  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
A na cistotu viery ste preco zabudli?

Pôvodne zaslal amerika1 - 03 október 2012 :  17:56:19



Nenapadlo ma to. :) Ako to myslíte? Že keď sa mi zdá, že NOM nie je v poriadku tak sa ho nebudem zúčastňovať? Ale ja nevidím žiadny problém s NOMom. Ak sa ustúpi tradicionalistom tak znova liberáli budú protestovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  08:23:13  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Giggi inak zvláštne tvrdenie, ešte šťastie, že niektorí katolíci sú aj liberáli (paradox, ale dnes je všetko možné). Prví by sa určite ozvali všetci schizmatici a heretici, lebo taký druhý kánon by bez problémov odslúžil aj protestantský pastor a to dokonca bez toho, aby svoje ovečky uviedol do "katolíckych bludov"... (nakoniec niet sa čo diviť, na NOM pracovalo 6 protestantských pastorov, aby bol dostatočne "ekumenický"... jeden z nich Max Thurian sa potom "obrátil" a ku koncu života si posťažoval, že NOM otvoril cestu profanizácii a desakralizácii)... takže giggi sa potom nedivte keď vstúpite do protestantského "kostola" a budete sa cítiť ako doma...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  09:11:58  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Giggi inak zvláštne tvrdenie, ešte šťastie, že niektorí katolíci sú aj liberáli (paradox, ale dnes je všetko možné). Prví by sa určite ozvali všetci schizmatici a heretici, lebo taký druhý kánon by bez problémov odslúžil aj protestantský pastor a to dokonca bez toho, aby svoje ovečky uviedol do "katolíckych bludov"... (nakoniec niet sa čo diviť, na NOM pracovalo 6 protestantských pastorov, aby bol dostatočne "ekumenický"... jeden z nich Max Thurian sa potom "obrátil" a ku koncu života si posťažoval, že NOM otvoril cestu profanizácii a desakralizácii)... takže giggi sa potom nedivte keď vstúpite do protestantského "kostola" a budete sa cítiť ako doma...

Pôvodne zaslal mino - 04 október 2012 :  08:23:13



To Vy sa asi v žiadnom kostole necítite ako doma.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  09:51:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Mx, skúsim taký malý testík. Jeden renomovaný katolícky teológ napísal o Tradícii toto: ,,Tradícia, nie je výsledkom nemennej pravdy zjavenej Bohom, ale vyplýva z pravdy, ktorú „prijímajúci subjekt“(Cirkev) stanovuje v Zjavení pozvoľným, postupným dejinným zpôsobom, pretože vývoj „prijímajúceho subjektu“(Cirkvi) je v svojom vlastnom sebauvedomovaní postupný a priebežný." po lopate by sa dalo povedať, že Cirkev sa vyvíja a teda sa vyvíja aj jej pohľad a vhľad na nejaké pravdy ... ja si myslím že vám celkom ulahodil takouto rečou. A určite celkom bezozbytku vyrieši napr. problém Nanebovzatia Panny Márie, pravdy ktorá nebola známa do cca 5 stor. a teda podľa toho čo je tu napísané sa mohla objaviť v "mysli Cirkvi" neskôr vzhľadom na to, že Cirkev sa vyvíja v zmysle vhľadu a pochopenia. Myslím si že pre diskusiu bude aj celkom užitočné stanoviť si definíciu Tradície. Lebo buď sú argumenty typu- to bolo, teraz je nemoderné, to bolo, ale ešte to nechápali...atď ok, alebo nie. Pôjdeme tu trošku do odbornejších vecí, ale to diskusii neuškodí, pokiaľ ich budeme podávať jednoducho a nie zjednodušene.

Pôvodne zaslal mino - 04 október 2012 :  07:33:45



Dobre, ked jednoducho, tak jednoducho
Zase si trosku overime, ci nas mino netaha za fuzy
Otazka nenebovzatie Panny Marie nebola znama do 5, str
Kedy je Bozie zjavenie ukoncene?
Ked nebola znama,znamena to, ze nebola tato Pravda Cirkvi zjavena?
Vsetky zjavene Pravdy boli aj hned vyhlasene?
Alebo bola zjavena a nebola vyhlasena?
Ako je mozne, ze niektore zjavene Pravdy viery boli Magisteriom postupne vyhlasovane?
Co je toto za matenie pojmov?
Rozmysla mino, ze podtym mysli autor, ze tato zjavena pravda nebola teologicky rozpracovana?
Toto ste niekedy citali?
Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Jn 16,12
Veri mino v Cirkev ako Boho-ludsku ustanovizen, ktora ma bozsky a ludsky prvok a uvedomuje si medzi nimi rozdiel?
Uvedomuje si rozdiel medzi Bozskym a ludskym prvkom zlievajucim sa v Cirkvi v jedno?
Ak ste toto chceli pouzit ako argument pre dokazovanie herezy vyvoja dogiem , tak tento argument neberiem
Najdite lepsi
Naco to komlikujete? Aby ste tu plietli ludom hlavy?
Staci povedat , ze katolik musi verit v znenie dogmy tak, v akom vyzname bola vyhlasena .
Ako ju zdovodnil vyhlasiovatel A nie tu pliest piate cez deviate

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  10:50:52  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To Vy sa asi v žiadnom kostole necítite ako doma.

Pôvodne zaslal giggi - 04 október 2012 :  09:11:58

[/quote]

giggi ja sa v každom chráme cítim dobre, určite, pokiaľ je tam oltár, na ktorom sa slúži, nemám dôvod sa v ňom necítiť dobre. Ale ak ste mysleli tie vigvamy, trafostanice, kulturáky, vodárne a pod. stavby kde na človeka pri vstupe vybehne stôl a kde je bohostánok niekde v kúte, tak v takých budovách sa necítim dobre, to je fakt.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  10:57:50  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
a amerika, klasika http://www.youtube.com/watch?v=XuhqmNI3Q7s od 1:18 na nerozoznanie od tohoto výkonu tu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  10:59:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak konkretne postupne po jednotlivych krokoch

V com mate problem?

Co si myslite, ze neviem , co ste tym chceli povedat Ze dogmy sa nevyvijaju? Suhlasim Nevyvijaju
Ale to neznamena, ze Cirkev je staticka, kde sa postupne neodhaluje plnost poznania
Preto boli pravdy viery postupne vyhlasovane Ale to nie je vyvoj dogiem a ani popretie toho , ze co je od Boha je staticke , nepodlieha vyvoju
A ludsky prvok v Cirkvi je tiez staticky, nepodliehajuci vyvoju poznania? Vy ste po krste hned obsiahli plnost poznania Bozich pravd?Ludske je nemenne? Skutocne? A zdroj uvediete?
Chcete inych usvedcovat z omylu a sam do neho pomyly ale iste padate
Ako to, ze potom sv Tomas nemal plnost poznania Neposkvrneneho pocatia?
A je ucitelom Cirkvi
Co mate proti tomu , ze Bozske je v Cirkvi nemenne , ale ludske je menitelne
Toto mino uznava, alebo je heretik?


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  11:48:17  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
amerika,perfektne vysvetlene, oba prispevky 10.59.35 a 9.51. 36,si idem skopirovat.myslim to naozaj vazne.Boh vas zehnaj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:21:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
amerika, ja na rozdiel od radar, tú myšlienkovú gebuzinu, všetkými rahnerovskými masťami mazanú neberiem, pokiaľ mi jasne nevysvetlíte pojem "dogmy sa vyvíjajú" tak zatiaľ som toľko heréz hádam pokope ani nevidel. (nevšimol som si žeby som tvrdil niečo o božskom a o ľudskom a ostané hlúposti bez ladu a skladu poskladané)... jasne vysvetlite ten "vývoj" dogiem, nech viem či sa bavím s katolíkom alebo neomodernistickým heretikom. Hádam nečakáte odo mňa že sadnem na tak lacný lep ako radar.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:26:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A ja vam sadem na vas lep? Konkretne so zdrojmi a autoritami ste nieco podlozili? Zase si myslite, ze ked tu ohurite Rahnerom , tak ste vsetko vysvetlili?
Napisete Rahner a myslite si, ze sa nalakam ? A pred Rahnerom Cirkev nebola Boho- ludska?
Ludske v Cirkvi nebolo menitelne?
To mate aky tradicionalizmus ? Od koho konkretne ? Ukazte autora?
Kedy Cirkev a kym vyhlasila, ze je ludske nemenne a staticke?
Alebo to vyhlasila len o Bozskom?
A mino nam tu pospiieta Bozske s ludskym a vyhlasi oba principy za nemenne?
Toto uci Cirkev? Kde a kym tak ucila ? Tresknite sem uz konecne nejaky zdroj
Svaty Tomas bol tiez pod vplyvom Rahnera?


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:31:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
takže napoprvé sme sa nedozvedeli čo znamená "vývoj dogiem", počkám ďalej.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:33:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Co si myslite, ze neviem , co ste tym chceli povedat Ze dogmy sa nevyvijaju? Suhlasim Nevyvijaju


Staci povedat , ze katolik musi verit v znenie dogmy tak, v akom vyzname bola vyhlasena .

Mino vie aj citat, alebo len plut? Kde som napisal, ze dogmy sa vyvijaju? Ukazte mi to!
Ako vam mam napisat, ze dogmy sa nevyvijaju Metrovymi pismenami?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:36:48  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
túto gebuzinu poprosím vysvetliť: Ale to nie je vyvoj dogiem a ani popretie toho(??????????????????????????????) , ze co je od Boha je staticke , nepodlieha vyvoju
A ludsky prvok v Cirkvi je tiez staticky, nepodliehajuci vyvoju poznania? Vy ste po krste hned obsiahli plnost poznania Bozich pravd?Ludske je nemenne? Skutocne? A zdroj uvediete?(????????????????????????- kde som sa k tomuto čo len čiarkou vyjadril)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:39:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ujasnite si, co je Bozsky a co ludsky prvok v Cirkvi a potom pridte
Chodte sa spytat tradicionalistov , preco teologovia roky rozpracovavali problem , ktory neskor papez dogmaticky ex catedra definoval
Pojem spekulativna teologia vam nieco hovori?
Dam hlavu na klat, ze ste v zivote nepricuchli serioznemu tomistickemu rozboru teologickeho problemu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:45:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ešte raz poprosím vysvetliť vetu: Ale to nie je vyvoj dogiem a ani popretie toho , ze co je od Boha je staticke , nepodlieha vyvoju...hlavne časť: ANI POPRETIE TOHO, ŽE ČO JE OD BOHA STATICKÉ, NEPODLIEHA VÝVOJU-
amerika zdôrazňujem že mňa na na rozdiel od radar rahnerovsko- amerikovské gebuziny neohurujú a prečítajte si 100 krát to veľkým napísané (a aj si zatiaľ nič ujasňovať nebudem, ja som o nijakých prvkoch nehovoril, a je mi fuk že v nejakej mojej diskusii kde riešim či citrón je žltý, vy dobehnete a nahodíte milión dôkazov že paradajka je červená)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:47:54  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Teraz som trochu v časovom strese, tak len stručne.

Cirkevná Tradícia sa nevyvíja. Cirkevná tradícia sa vyvíja. Rozdiel je v tom, že pravdy zjavenia sú obsiahnuté vo Svätom Písme a Tradícii Cirkvi. Naproti tomu tradície = obyčaje sa samozrejme menia, lebo to sú zvyky, čiže by sa to dalo nazvať aj disciplinárne veci.

Toto je výborný príklad na problémy dnešného sveta. Dnešný človek pod tradíciou rozumie obyčaje a nechápe ako sa to môže v Cirkvi nemeniť, keď on sám je svedkom, že sa to mení. Ale nám je jasné, že poklad viery nie je o zvykoch, ale o Ústnom podaní, alebo ako to najlepšie napísať v rýchlosti.

Toto je to, čo mám na mysli, keď hovorím, že treba prerozprávať pravdy viery jazykom, ktorému dnešný človek rozumie. Nemám tým na mysli žiadne ohýbanie dogiem alebo morálky. Jednoducho dávať dnešným ľuďom mlieko a nie tuhú stravu, tú až potom.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:48:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ANI POPRETIE TOHO, ŽE ČO JE OD BOHA STATICKÉ, NEPODLIEHA

VÝVOJU-
sv Tomas Akvinsky Kompendium teologie str 63 vyd Krystal 2010

Mino nas tu presviedca, ze sv Tomas je rahnerista

Vy nepoznate ani taku zakladnu vec, ze v Bohu nie je ziadny pohyb a ani vyvoj

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:49:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mx, toto potrebujem jasnejšie, tak neskôr, keď budete mať čas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:52:24  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
sv Tomas Akvinsky Kompendium teologie str 63 vyd Krystal 2010

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 október 2012 :  13:48:48



amerika ste si istý, že sa nejedná o modernistami interpretovaný Tomáš? lebo podľa toho čo ste citovali je to heréza ako vyšitá, ako všetky mazané neomodernistické bludy. (pripomína mi to jednu diskusiu s jedným sektárom, ktorý mi dôkaz citoval z knihy: Dejiny Katolíckej Cirkvi od Hansa Kunga)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:53:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aky interpretovany ked je to original , co tvrdi sv Tomas
Ze vy ste ani nepricuchli k sv, Tomasovi?
Vy nepoznate ani zakladne dokazy sv Tomasa kto je Boh a ake su jeho vlastnosti

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:54:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
ANI POPRETIE TOHO, ŽE ČO JE OD BOHA STATICKÉ, NEPODLIEHA

VÝVOJU-
sv Tomas Akvinsky Kompendium teologie str 63 vyd Krystal 2010

Mino nas tu presviedca, ze sv Tomas je rahnerista

Vy nepoznate ani taku zakladnu vec, ze v Bohu nie je ziadny pohyb a ani vyvoj

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 október 2012 :  13:48:48



vy rozumiete tej vete takto? ani popretie toho, že čo je od Boha statické , nepodlieha vývoju znamená že v Bohu nie je vývoj a pohyb? prečítajte si 1000 krát tú vetu čo tvrdí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:55:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Aky interpretovany ked je to original , co tvrdi sv Tomas
Ze vy ste ani nepricuchli k sv, Tomasovi?
Vy nepoznate ani zakladne dokazy sv Tomasa kto je Boh a ake su jeho vlastnosti

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 október 2012 :  13:53:32



skúste hádať načo mám v skrini Summu Teologickú, žeby nato aby som vedel kedy modernisti citujú seba a kedy sv. Tomáša podľa nich?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:55:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No vy ste padli na hlavu Ja vam mam nieco vysvetlovat?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2012 :  13:57:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Aky interpretovany ked je to original , co tvrdi sv Tomas
Ze vy ste ani nepricuchli k sv, Tomasovi?
Vy nepoznate ani zakladne dokazy sv Tomasa kto je Boh a ake su jeho vlastnosti

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 október 2012 :  13:53:32



skúste hádať načo mám v skrini Summu Teologickú, žeby nato aby som vedel kedy modernisti citujú seba a kedy sv. Tomáša podľa nich?

Pôvodne zaslal mino - 04 október 2012 :  13:55:41



Ja som vam dal odkaz na Summu? A tomisticky dokaz existencie Boha ako prveho hybatela ste si niekedy precitali?
Ak Boh nie je staticky od koho dalsieho pochadza pohyb , ktory ho do pohybu uvadza?
A ak je Boh v pohybe, nie je Bohom
Ktory tradicionalisticky genius popiera tvrdenie , ze v Bohu nie je ziadny pohyb?
Ukazte mi ho!

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06