Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Tradicionizmus... ale ktorý?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus
Strana: z 10

mino

Stav: offline

Odoslaný - 04 október 2012 :  13:59:15  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
amerika, ja sa pri vás nemôžem zbaviť pocitu, že na začiatku sme sa hádali či jablko je červené, a končíme hádam aj tým ako vypadá vzorec na tvrdnutie betónu...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 04 október 2012 :  14:03:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Lebo ste v koncoch Napinate tu svaly a ked dostanete do rypaku, tak sa stazujete na supera

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 04 október 2012 :  14:04:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ale dávam do pléna túto perlu: ANI POPRETIE TOHO, ŽE ČO JE OD BOHA STATICKÉ, NEPODLIEHA VÝVOJU... tak to je pekná ekvilibristika, amerika je v tomto prípade iba plagiátor, ktorý to evidentne bezmyšlienkovite sem skopíroval, ale pre mňa dôkaz že naozaj netreba kupovať nič neomodernistické, aj keď sa to má v názve Tomáša Akvinského. Radar si to nakopírovala, tak potom sa nedivím mnohým veciam...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 04 október 2012 :  14:07:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mino dava do plena perlu a ja davam do plena , ze mino manipuluje s citatmi ako sa mu hodi

Najskor sa pozrieme , ci mino presne cituje

Preto boli pravdy viery postupne vyhlasovane Ale to nie je vyvoj dogiem a ani popretie toho , ze co je od Boha je staticke , nepodlieha vyvoju
Chce mino popriet
1,ze pravdy viery boli postupne vyhlasovane?
2, povazuje sa postupne vyhlasovanie pravd viery za vyvoj dogiem?
3, povazuje sa postupne vyhlasovanie pravd viery , za popretie tvrdenia , ze v Bohu nie je ziadny pohyb?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 04 október 2012 :  14:13:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
bohužiaľ, pokiaľ mi tu amerika nedáte čo rozumiete pod pojmom "vývoj dogiem" tak tu môžete naozaj skopírovať aj celú Summu.

amerika1

Odoslaný - 04 október 2012 :  14:14:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ukazte mi , kde som pouzil vyrok vyvoj dogiem
Mino mi tu podsuva nieco co som nepovedal
Vyvoj dogiem neexistuje
Vysvetlite ako vyzera nieco, co neexistuje?

mino

Odoslaný - 04 október 2012 :  16:19:51  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ok amerika, prvá skúška pozornosti je ok, tak teda čo sa deje s dogmami, a presne, stačí malá neomodernistická odchýlka a anathema sit.

Mx

Odoslaný - 04 október 2012 :  19:12:15  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Mx, toto potrebujem jasnejšie, tak neskôr, keď budete mať čas.

Pôvodne zaslal mino - 04 október 2012 :  13:49:22

Nech sa páči, pýtajte sa, ja si to tu nájdem. Alebo prípadne cez PM, alebo už sú aj iné možnosti než tuto verejne.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  07:03:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
ok amerika, prvá skúška pozornosti je ok, tak teda čo sa deje s dogmami, a presne, stačí malá neomodernistická odchýlka a anathema sit.

Pôvodne zaslal mino - 04 október 2012 :  16:19:51

Presne tak , suhlasim a staci mala pseudotradicionalisticka odchylka a ocitate sa mimi Cirkvi Problem je , ze Extra Ecclesiam nulla salus
Alebo popriete ucenie sv. Tomasa o tom , ze katolickemu laikovi staci ku spase poznat zakladne pravdy viery?
Na riesenie ostatneho je Bohom urcena hierarchia
Drzi sa tohto ucenia nimo?

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  07:30:17  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Už sa pravdepodobne budem musieť zmieriť s tým, že pri dokazovaní červenosti jablka nabehne amerika a dá mi tu dôkazy o guľatosti gule, kockatosti kocky, štvorcovosti štvorca... ale zvykať si na otázky ktoré by som radšej vyhradil spovedníkovi si nebudem... miňo sa drží kadečoho, a spovedníkovi poviem aj presne čoho, ale nejaká amerika sa ma tak môže pýtať jedine tu a na to čo sa tu preberá, a aj to by som bol rád aby pri otázkach guľatosti gule to nebola otázka či je momentálne slnečno v Krabej hmlovine. (stále nevieme inak ako amerika popisuje to čo sa deje s dogmami... svoju exkomunikáciu zatiaľ oddialil)

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:13:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale mino neodialil svoju Lebo je, alebo nie je schizma pod exkomunikciou?

Kán. 1364 - § 1. Apostata, heretik alebo schizmatik upadá do exkomunikácie na základe rozsudku už vyneseného pri zachovaní predpisu kán. 194, § 1, bod 2; klerik môže byť okrem toho potrestaný trestami, o ktorých sa hovorí v kán. 1336, § 1, bod 1, 2 a 3.

Kán. 1369 - Kto na verejnom zhromaždení alebo vo verejnom prejave, vo verejne rozširovanom spise alebo ináč použijúc spoločenské oznamovacie prostriedky, vysloví rúhanie alebo ťažko naruší dobré mravy, alebo sa dopustí urážky proti náboženstvu či Cirkvi, alebo vyvoláva voči nej nenávisť alebo opovrhovanie ňou, má byť potrestaný spravodlivým trestom.

Verejne vyslovit, ze papez je heretik spada pod kanon 1369, alebo nespada?
Verejne vyslovit , proti papezskemu vyroku, ze papezom schvaleny katolicky ritus nie je katolicky, spada pod kanon 1369, alebo nespada?
A verejne odmietnut prijmat sviatosti, takou formou, ako urcil najvyssi pontifik Cirkvi, spada pod kanon 1369, alebo nespada?

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:14:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
dá mi tu dôkazy o guľatosti gule, kockatosti kocky, štvorcovosti štvorca

A predstavte si, ze toto prave teologia riesi A riesia to aj tie dogmy, za ktorych cistotu interpretacie ste vytiahli do boja
A preco mino odmieta cistotu interpretacie sv, Tomasa?

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:30:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
stále sme sa nedozvedeli ako je to s tými dogmami (ale sme sa dozvedeli kopu iných vecí)

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:31:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aspon nieco ste sa dozvedeli Napriklad to , ze pre vas staci tie dogmy prijmat tak , ako boli vyhlasene
Co este chcete riesit s dogmami?
Ma katolik minovi sadnut na lep a zacat diskutovat o dogmach, alebo katolik o dogmach nediskutuje, ale im veri Co myslite , katolici?

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:41:34  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Takže sa nič nedozvieme a amerika bude ďalej košatiť svoje fantázie, až tu budeme riešiť nesmrteľnosť chrústov alebo prítomnosť bĺch na Mesiaci. Tak sa vrátim k téme. Chcel som Tradicionizmus chápať ako odpoveď na to čo sa udialo pred 50 rokmi. Všetky sa vedia zhodnúť čo nebolo správne, ale nakoniec všetky sa rozhodli pre svoje riešenia, niekedy taká že si príkro odporujú. A už som to našiel v jednej staršej diskusii, že o čo v týchto sporoch ide? Je to naozaj len vyťahovanie dogiem, predpisov, teológov... Ja si myslím, že bude užitočné oddeliť v Tradicionalizme to čo ním je a to čo sa naň iba hrá. Nie som si istý, či všetky vznikli spontánne. Ja osobne by som rád oddelil tie, ktoré sa odvolávajú na moderné teologické konštrukcie, napr. sedeprivacionizmus. Ktoré potom nakoniec zostanú? Obstojí aj známe FXXPX?

giggi

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:41:38  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Aspon nieco ste sa dozvedeli Napriklad to , ze pre vas staci tie dogmy prijmat tak , ako boli vyhlasene
Ma katolik minovi sadnut na lep a zacat diskutovat o dogmach, alebo katolik o dogmach nediskutuje, ale im veri Co myslite , katolici?

Pôvodne zaslal amerika1 - 05 október 2012 :  09:31:59

SÚHLAS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:46:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Neuveriteľné ako tu všetci sadáte na lep niekomu kto vás tu oblbuje. Amerika tu vyriešil naozaj všetko- od guľatosti gule po rozpínavosť vesmíru. Prečo sa dáte tu chytiť na jeho lacné a prázde triky? Prázdne frázy? Nevšimol som si žeby som ja neprijal nejakú dogmu, a nevšimol som si žeby amerika pri svojej argumentačnej demagógii nejako sa snažil dokázať akú dogmu neprijímam. A pritom mu prikyvujú tí, čo v pohode na všetko čo odmietam, hovoria že to je disciplinárne rozhodnutie. Ľudia používajte aj hlavu a neprikyvujte na prázdne frázy a na to ako sa snaží oddialiť to čo má tu ukázať (nikto od neho nežiadal revíziu dogiem), lacnou demagógiou...

giggi

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:51:18  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
Ešte som mohla napísať, že mi hovorí z duše. :) Toto nie je sadanie na lep. Jednoducho cítim, že to tak je nezávisle od toho, že to píše práve amerika.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:53:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ale giggi, to bol len jeho trik ako si oddialiť svoju "popravu" tu, vy ste mu sadli a on sa na tom bude určite baviť. Nakoniec akú dogmu že som to neprijal? Giggi nevšímajte si záplavu slov a kopiringov, ale aj to či to dáva zmysel.

giggi

Odoslaný - 05 október 2012 :  09:59:48  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
ale giggi, to bol len jeho trik ako si oddialiť svoju "popravu" tu, vy ste mu sadli a on sa na tom bude určite baviť. Nakoniec akú dogmu že som to neprijal? Giggi nevšímajte si záplavu slov a kopiringov, ale aj to či to dáva zmysel.

Pôvodne zaslal mino - 05 október 2012 :  09:53:28

Mne to práveže zmysel dáva. Len nie som tak obratná v slove ako amerika.

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  10:06:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nevšimol som si žeby som ja neprijal nejakú dogmu

Ukazte, kde vam kto vytkol, ze odmietate nejaku dogmu?
A preco by sa mal dat niekto chytit na vase triky?
Napriklad na vasu snahu zacat diskutovat o dogmach, co katolik nesmie urobit
Robite to ako farizeji, ktori chceli Krista podchytit v reci
Viete ako nazval takych ludi Pan ? Pokrytcami!
Toto niekedy mino cital?
Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice. Mt 10,16

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  10:19:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Takže sa nič nedozvieme a amerika bude ďalej košatiť svoje fantázie, až tu budeme riešiť nesmrteľnosť chrústov alebo prítomnosť bĺch na Mesiaci. Tak sa vrátim k téme. Chcel som Tradicionizmus chápať ako odpoveď na to čo sa udialo pred 50 rokmi. Všetky sa vedia zhodnúť čo nebolo správne, ale nakoniec všetky sa rozhodli pre svoje riešenia, niekedy taká že si príkro odporujú. A už som to našiel v jednej staršej diskusii, že o čo v týchto sporoch ide? Je to naozaj len vyťahovanie dogiem, predpisov, teológov... Ja si myslím, že bude užitočné oddeliť v Tradicionalizme to čo ním je a to čo sa naň iba hrá. Nie som si istý, či všetky vznikli spontánne. Ja osobne by som rád oddelil tie, ktoré sa odvolávajú na moderné teologické konštrukcie, napr. sedeprivacionizmus. Ktoré potom nakoniec zostanú? Obstojí aj známe FXXPX?

Pôvodne zaslal mino - 05 október 2012 :  09:41:34

To je co ? Nie nahodou FSSPX?
Takze mame jasno v jednej veci Ze mino uz rozsudok nado mnou vyniesol Len nemoze najst kata
Kto inemu jamu kope, sam do nej spadne

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  11:32:20  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Takže aby sa téma pohla, ja som tu nediskutoval o dogmách tak ako to podsúva vo svojich konfúznych príspevkoch jeden diskutujúci. Takže katolík má diskutovať o dogmách, samozrejme v zmysle čo sú, čo znamenajú, atď. aby presne vedel čo má veriť. Samozrejme nie diskutovať v zmysle- vyberiem si dogmu a šup ideme vylepšovať. Takže aby sa nikto nedal tak obalamutiť ako giggi, a nemyslel si že tu diskutujeme o zmenách a úpravách dogiem.
To že nejaký babrák nevie ako vysvetliť čo sa s dogmami deje počas dejín(čo je legitimná diskusia a de facto ju sám otvoril ), a potom sa snaží podsunúť že ja ho nútim diskutovať o dogmách v zmysle ich zmien, ako na to sadla giggi nie je môj problém. Každopádne pokiaľ nedopovie ako teda myslel tie svoje konfúzne pripomienky ohľadne dogiem (nakopil kopu otázok) tak sa nedá s ním diskutovať o téme ďalej, a je jedno či tu rozrieši otázku Higgsovho bozónu alebo Obchodného cestujúceho, diskusia je jednoducho o niečom inom.

mino

Odoslaný - 05 október 2012 :  11:39:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal amerika1 - 05 október 2012 :  09:31:59

SÚHLAS

Pôvodne zaslal giggi - 05 október 2012 :  09:41:38

giggi vy súhlasíte? katolík má diskutovať o dogmách, je to legitimné, nemá ich jedine meniť. skutočne si prečítajte s čím tu súhlasíte. nemali by ste súhlasiť s ničím, čo nie je riadne vyjadrené, lebo vám garantujem že s amerika sa dostanete do nádherného kruhu typu : quo vadis... kam ideš? do kina A čo tam dávajú? Quo vadis A to čo znamená? Kam ideš? Do kina ... jednoducho niekto sa tu bude vykrúcať že to tak nemyslel, keď nemyslel, mal vyjadriť, ja tu nebudem riešiť čo niekto myslel, jedine čo napísal.

amerika1

Odoslaný - 05 október 2012 :  11:43:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak si najskor ujasnite pojmy, ked chcete o niecom diskutovat
Napriklad mozete zacat tym , co je v Cirkvi nemenne a co menitelne
Lebo bez toho s vami diskutovat o zlozitejsich problemoch nebudem
Lebo ak mino niekedy pricuchol k seriznej teologickej praci , tak mu jasne, ze zacina vysvetlovanim pojmov
Aby nam tu mino netahal pod nosom buliky, ze nic sa menit nemoze a kazda zmena je modernizmus

Strana: z 10 Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06