Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Citat len dokumenty po II.VK?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze
Strana: z 4

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  13:33:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Chúďa klávesnica, koľko toho ste na nej napísali a úplne zbytočne. Načo ten zbytočný útok na tradicionalistov? Bol úplne mimo témy...

Vráťme sa k môjmu úplne prvému príspevku v tejto téme a k jeho podstatnej časti, na ktorú ste akosi pozabudli odpovedať:

citácia:
Kde v dokumentoch 2VK sa jasne píše, že jeho závery sú záväzné pre celú Cirkev? Kde je dôkaz, že tento koncil bol neomylný? Pokiaľ toto niekto nedokáže, nevidím žiadny problém v neprijímaní záverov 2VK.


Ja si totiž myslím, že Maťa odsudzujete za neprijímanie niečoho, čo ani prijať nemusí. Dokážte, že to prijať musí, bez toho je ďalšia debata zbytočná.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 16 september 2011 :  12:37:45



Reconquistador, nebudeme sa nikam vracať, najprv si prosím poriadne prečítajte čo napísal tornero.
a ďalšia vec - maťa nikto neodsudzuje, on sa odsúdil sám.

BTW - Mato, chcete príspevky, v kt. sa prezentujete ako niekto, kto neuznáva II VK?? to by bolo roboty s kopírovaním na 4 dni.. tak dám príklad - napr. téma nový KKC - tam ste vehementne tvrdili, že nový KKC nie je v poriadku..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  17:20:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

BTW - Mato, chcete príspevky, v kt. sa prezentujete ako niekto, kto neuznáva II VK?? to by bolo roboty s kopírovaním na 4 dni.. tak dám príklad - napr. téma nový KKC - tam ste vehementne tvrdili, že nový KKC nie je v poriadku..


Pôvodne zaslal mortinia - 16 september 2011 :  13:33:59


Tak to uz hej - komu sa nepaci novy KKC je v chapani katolikov a la Mortinia schizmatik. Pri takychto vedomostiach a narabani s pojmamy by takychto katolikov kludne mohli preniest do lubovolnej sekty a ani by si to nevsimli...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  17:46:13  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Tak to uz hej - komu sa nepaci novy KKC je v chapani katolikov a la Mortinia schizmatik. Pri takychto vedomostiach a narabani s pojmamy by takychto katolikov kludne mohli preniest do lubovolnej sekty a ani by si to nevsimli...

Pôvodne zaslal Mato - 16 september 2011 :  17:20:16




Maťo Maťo..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  20:00:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Tak to uz hej - komu sa nepaci novy KKC je v chapani katolikov a la Mortinia schizmatik. Pri takychto vedomostiach a narabani s pojmamy by takychto katolikov kludne mohli preniest do lubovolnej sekty a ani by si to nevsimli...

Pôvodne zaslal Mato - 16 september 2011 :  17:20:16


suhlas

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  20:28:57  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

suhlas


Pôvodne zaslal janka - 16 september 2011 :  20:00:23




ale janka... Ved keby maťo napísal, že uznáva len dokumety a pápežov pred VK, ja by som ho zato nepohrýzla ani ho za to neodsúdim.. Ved sa nič nedeje, iba nechápem, prečo zrazu vyvíja také obranné mechanizmy, ked to tak prípadne nie je alebo je, ja už neviem... To je problém napísať - áno uznávam len predkoncilové dokumenty alebo nie - uznávam aj dokumenty a pápežov po koncile? Lebo podla jeho príspevkov zatial vyplýva, že zastáva a uznáva len predkoncilové dokumenty a pápežov..
To isté reconquistador a i. .. Kde je problém? Nie je lepšie mať jasnú reč?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:02:30  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:12:59  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Chúďa klávesnica, koľko toho ste na nej napísali a úplne zbytočne. Načo ten zbytočný útok na tradicionalistov? Bol úplne mimo témy...

Vráťme sa k môjmu úplne prvému príspevku v tejto téme a k jeho podstatnej časti, na ktorú ste akosi pozabudli odpovedať:

citácia:
Kde v dokumentoch 2VK sa jasne píše, že jeho závery sú záväzné pre celú Cirkev? Kde je dôkaz, že tento koncil bol neomylný? Pokiaľ toto niekto nedokáže, nevidím žiadny problém v neprijímaní záverov 2VK.


Ja si totiž myslím, že Maťa odsudzujete za neprijímanie niečoho, čo ani prijať nemusí. Dokážte, že to prijať musí, bez toho je ďalšia debata zbytočná.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 16 september 2011 :  12:37:45

Stolička ma 4 nohy, a ja som polozil 4 otazky. Preto nehladte iba na tu jednu. Keby odpovedal bolo by lepsie, takto mi dal priestor nato aby som si usudok urobil sam.
Nikoho neodsudzujem, povedat ze tradijci su neposlusni Cirkevnej autorite, je pravda. Ake maju nato dovody je vec druha.

Dam jednu radu, ktora by urcite pomohla Matovi a tomuto foru.

Malo by sa tu dat niekde kliknut na nieco, kde by katolik zistil kam vlastne prisiel, nieco take ako byva na inych forach "kto sme" alebo " o nas" kedze sa tu prezentuju nazory tradicnych. A admin kedze je vlastne nevieme co, ale uz je iste ze nepozera okom pokoncilovej Cirkvi.
Lebo takto toto forum je prakticky sektarske, pridu sem ludia, myslia si ze katolicke forum, no keby vedeli, kam vlastne prisli, tak by to hned vypli.

Lebo raz som tu zavolal na toto forum kamosa, ten si tuna precital ze vojtyla sa smazi v pekle ... no na druhy den ma pytal, ci som katolik?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:17:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
A admin kedze je vlastne nevieme co, ale uz je iste ze nepozera okom pokoncilovej Cirkvi.
Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:12:59



A mohol by som sa spýtať (len pre ujasnenie, lebo tomu nerozumiem), čo to znamená pozerať sa okom pokoncilovej Cirkvi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:19:33  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.





Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:02:30

Tradicionalisti su vsetci v schizme, lebo sa odtrhli od pokoncilovej Cirkvi, Chces snad povedat ze su v jednote s terajsim papezom?

Ak ano ktori konkretne nie su v schizme, teda ktori konkretne interpretovali spravne Tradiciu? Lebo ja vidim rozne "skoly" pravdy.
Vzdy som si myslel ze katolicka viera spaja ludi, ze je iba jedna. No vidim ze ich je niekolko....

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:22:43  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Preto sa budem drzat to co charakterizuje toto forum a vlastne aj vsetky ine tradicionalisticke fora (napriklad v taliansku) je N E P O S L U S N O S T voci sucastnym Cirkevnym autoritam. Tu zacina schizma. Kazda schizma ktora nastava v KC pramenila z neposlusnosti k cirkevnej autorite. Dejiny su plne dokazaneho materialu.


Pôvodne zaslal tornero - 14 september 2011 :  08:51:54


Ak nesúhlasím s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú, tak som neposlušný?

citácia:
Preto poslusnost ano, ale iba tomu co je v sulade s ucenim KC.

Pôvodne zaslal tornero - 14 september 2011 :  09:04:11


A ono to smie byť aj inak?

citácia:
tazko to zrovnavat s terajsou dobou kedy sa veriaci nemohli dostat ani po jednodlive knihy vtedy vznikajucej Biblie, Myslim ze bezni veriaci lud bol ovela viac odkazani nato aby veril Cirkevnej autorite, a ani nemal moznost si to ako overit. Predstavovat si dobu v ktorej nebol internet, ani knihtlac, kde vedelo pisat a citat len hrstka vyvolenych. Neviem sa do toho dostat. Hm, ale myslim ze to mali veriaci viac lachsie, nemali moznost sa trapit tym, cim sa trapi trebars biskup, az na par jedincov.

Pôvodne zaslal tornero - 14 september 2011 :  13:14:28


Veriaci to mali ľahšie akože v tom, že sa mohli slepo spoliehať na autoritu a tak nedávať pozor na to, kto čo učí? Podľa mňa museli byť stále obozretní, lebo bludári tu boli od apoštolskej doby. Keď biskup Nestórius kázal bludy o Kristovi, ľud ho odmietol a vyhlásil za heretika ešte pred pápežovým rozsudkom. Dnes takých Nestóriov si takmer nikto ani nevšimne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:25:41  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A admin kedze je vlastne nevieme co, ale uz je iste ze nepozera okom pokoncilovej Cirkvi.
Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:12:59



A mohol by som sa spýtať (len pre ujasnenie, lebo tomu nerozumiem), čo to znamená pozerať sa okom pokoncilovej Cirkvi?

Pôvodne zaslal maaajo - 16 september 2011 :  22:17:53

no to je cisto asi len moj vyraz. Prejdi si forum Tradicni a ich pohlady a vsimni si nazory katolikov a tradicnych. ten pohlad nieje zhodny, ba casto vznikaju rozpory, az hadky.
Ide to az tak daleko... ze pre tradicnych sme deklarovani katolici, a pre nas katolikov su tradicni schizmatici.
Mozno deklarovany katolik, alebo tvz. katolik je prijemnejsie slovo ako schizmatik. Ale tu padaju do pohody tvrde slova na forume, takze znesieme vela.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:25:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Lebo raz som tu zavolal na toto forum kamosa, ten si tuna precital ze vojtyla sa smazi v pekle ... no na druhy den ma pytal, ci som katolik?

Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:12:59


tak mal nielen bezducho citat, ale aj nad tym premyslat, co cita

citácia:

tak ako dokaz o schizme moze posluzit zodpovedane otazky: prijimate 2 vatikansky koncil?
Ste v suhlase so sucasnym smerovanim KC a jej postojmi?
Viete byt poslusny terajsim cirkevnym autoritam?
Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 : 22:12:59


• 209. Koho ešte máme ctiť a poslúchať okrem rodičov?
Okrem rodičov máme ctiť a poslúchať aj svojich cirkev-
ných a svetských predstavených.

a) Cirkevní predstavení sú: pápež, biskupi a kňazi.
b) Svetskí predstavení sú: vychovávatelia, učitelia, predstavení
obce v ktorej bývame, predstavení štátu, ktorého sme obča-
nia.

210. Čí rodičov a predstavených máme vždy poslúchať?
Rodičov a predstavených nemáme poslúchať vtedy, keby
nám rozkazovali niečo hriešneho.

Ak nám niekto rozkazuje niečo hriešneho, držme sa zásady:
„Viac treba poslúchať Boha ako ľudí!“ (Sk 5, 29.)


inak tie otazky o dokazani schizmy...viete co to je?...pomocka: vid "odluceni bratia"

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:34:35  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.





Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:02:30

Tradicionalisti su vsetci v schizme, lebo sa odtrhli od pokoncilovej Cirkvi,

Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:19:33


Ešte že sa neodtrhli od Katolíckej Cirkvi :-)

citácia:
Chces snad povedat ze su v jednote s terajsim papezom?

Ako som povedal, uznávajú, čo katolík povinný uznávať je.

citácia:
Ak ano ktori konkretne nie su v schizme, teda ktori konkretne interpretovali spravne Tradiciu? Lebo ja vidim rozne "skoly" pravdy.
Vzdy som si myslel ze katolicka viera spaja ludi, ze je iba jedna. No vidim ze ich je niekolko....

Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:19:33


To som si aj ja myslel o tej, ako hovoríte, pokoncilovej Cirkvi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:43:28  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
"Ak nesúhlasím s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú, tak som neposlušný?"

Ak nesuhlasite stym co uci Cirkev, tak si zoberte detsky katechizmus a tam mate napisane kto uci neomylne, kto je chraneny neomylnostou, kto je papez, a koho ani peklo nepremoze.

Ak sa postavite ktomu tak, ze nesuhlasite stym co uci Cirkev uciaca, staviate sa protestant. Lebo sam sebe ste prave dokazali ze ste papezkejsi nez papez, a mate dar neomylnosti. By som povedal velka ignoracia katechizmovych pouciek.

Ak ma pravdu Mato a spol. tak cela KC je v schizme lebo sa odtrhla od Tradicie 2000 rokov tradovanej. Je tu iba par vynimiek ktori si hovoria tradijci, ktori vlastne tvoria tu pravu cirkev.
Takze mame tu
1. skup. katolikov hlasasich sa ku pokoncilovej Cirkvi,k poslusnosti terajsiemu papezovi
2. mame tu desiatky komunit tradizionalistov ktore sa vyznacuju roznymi interpretaciami Tradicie,

no vyberme si kam chceme patrit....

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  22:57:57  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
"Ak nesúhlasím s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú, tak som neposlušný?"

Ak nesuhlasite stym co uci Cirkev, tak si zoberte detsky katechizmus a tam mate napisane kto uci neomylne, kto je chraneny neomylnostou, kto je papez, a koho ani peklo nepremoze.

Ak sa postavite ktomu tak, ze nesuhlasite stym co uci Cirkev uciaca, staviate sa protestant. Lebo sam sebe ste prave dokazali ze ste papezkejsi nez papez, a mate dar neomylnosti. By som povedal velka ignoracia katechizmovych pouciek.

Ak ma pravdu Mato a spol. tak cela KC je v schizme lebo sa odtrhla od Tradicie 2000 rokov tradovanej. Je tu iba par vynimiek ktori si hovoria tradijci, ktori vlastne tvoria tu pravu cirkev.
Takze mame tu
1. skup. katolikov hlasasich sa ku pokoncilovej Cirkvi,k poslusnosti terajsiemu papezovi
2. mame tu desiatky komunit tradizionalistov ktore sa vyznacuju roznymi interpretaciami Tradicie,

no vyberme si kam chceme patrit....


Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:43:28


Tak to som nepochopil: Chcete povedať, že musím súhlasiť "s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú"??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  23:34:55  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.





Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:02:30



Robel Robel.. Ste si doteraz nevšimli, že zatiaľ Maťa nikto neodsúdil? ešte raz píšem - aj keby uviedol, že neuznáva pápežov a dokumenty po 2 VK, ja ho za to nepohryziem..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  08:19:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Robel Robel.. Ste si doteraz nevšimli, že zatiaľ Maťa nikto neodsúdil? ešte raz píšem - aj keby uviedol, že neuznáva pápežov a dokumenty po 2 VK, ja ho za to nepohryziem..

Pôvodne zaslal mortinia - 16 september 2011 :  23:34:55



Pomaly sa vyfarbujú vlci v ovčom rúchu ak toto je admin, tak celé fórum nie je katolícke ale starokatolícke misionar3

Mato, ale uvedomujete si ze tak ci onak stale ste schizmatik, kedze nie ste v jednote s RKC tornero

vaše tvrdenie, že tornero je schizmatik, je absolútne neadekvátne, pretože on nie je ten, ktorý, uznáva len dokumenty pred II. VK. Sorry Mato... mortinia

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  09:42:49  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.





Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:02:30

Tradicionalisti su vsetci v schizme, lebo sa odtrhli od pokoncilovej Cirkvi, Chces snad povedat ze su v jednote s terajsim papezom?

Ak ano ktori konkretne nie su v schizme, teda ktori konkretne interpretovali spravne Tradiciu? Lebo ja vidim rozne "skoly" pravdy.
Vzdy som si myslel ze katolicka viera spaja ludi, ze je iba jedna. No vidim ze ich je niekolko....

Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:19:33

To je typickej kec neivních neokatolíků. Je hierarchie v Německu, Švýcarsku, Holandsku v jednotě s papežem? Vždyt tam je schizma oficielní již tolik let a nikomu to nevadí. I papež je povinen být v jednotě se svými předchůdci. Je v jednotě při líbání koránu, návštěvou synygog, mešit, luteránských kostelů, nevyzváním přitomných k návratu? je v jednotě při již třetím rouhačským Assisi? Trady katolíci je nový pojem, nikdy dříve to nebylo třeba, zde je vidět těžká pokoncilní církevní krize, kdy tak někdo musí být označován. trady jsou jen ti, co zachovávají v plnosti katolickou víru, odmítají destruktivní novoty, učení, dříve mnohokrát odsouzené. Pokoncilní dokumenty nemusíme všechny odmítat, ale být obezřetní, nejsou všechny ok, jsou psány dvojznačně, zmateně, zde je vidět, kam se dostanem, když opustíme scholastiku a přijmem hegeliánskou dialektiku.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  15:19:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Práve dnes som narazil na zaujímavý text príhovoru (vtedy ešte) kardinála Ratzingera k čílskym biskupom z roku 1988. Pekne sa to hodí k tejto téme:

citácia:
The truth is that this particular Council defined no dogma at all, and deliberately chose to remain on a modest level, as a merely pastoral council; and yet many treat it as though it had made itself into a sort of 'superdogma' which takes away the importance of all the rest.


Ak si chcete overiť, skopírujte to, zadajte do googlu a vyhodí vám to desiatky rôznych zdrojov, ktoré to citujú (aj "pokoncilné" stránky).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  15:26:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A pápež Pavol VI. v príhovore na generálnej audiencii 1. decembra 1966 (publikované v L'Osservatore Romano):

citácia:
There are those who ask what authority, what theological qualification, the Council intended to give to its teachings, knowing that it avoided issuing solemn dogmatic definitions backed by the Church's infallible teaching authority. The answer is known by those who remember the conciliar declaration of March 6, 1964, repeated on November 16, 1964. In view of the pastoral nature of the Council, it avoided proclaiming in an extraordinary manner any dogmas carrying the mark of infallibility.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  19:20:00  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Robel Robel.. Ste si doteraz nevšimli, že zatiaľ Maťa nikto neodsúdil? ešte raz píšem - aj keby uviedol, že neuznáva pápežov a dokumenty po 2 VK, ja ho za to nepohryziem..

Pôvodne zaslal mortinia - 16 september 2011 :  23:34:55



Pomaly sa vyfarbujú vlci v ovčom rúchu ak toto je admin, tak celé fórum nie je katolícke ale starokatolícke misionar3

Mato, ale uvedomujete si ze tak ci onak stale ste schizmatik, kedze nie ste v jednote s RKC tornero

vaše tvrdenie, že tornero je schizmatik, je absolútne neadekvátne, pretože on nie je ten, ktorý, uznáva len dokumenty pred II. VK. Sorry Mato... mortinia

Pôvodne zaslal Mato - 17 september 2011 :  08:19:36





Ved vravím, že vás zato neodsudzujem, premňazamňa verte aj v ufo alebo nesmrteľnosť chrústa.. iba ma zaujíma, prečo to nenapíšete narovinu... Možno nie ste taký, ako sa tu prezentujete.. ja neviem - pretože to , že vás niekto skonštatoval, a to na základe obsahu vašich príspevkov, neznamená, že vás odsudzuje alebo posudzuje. Nerobte zo seba obeť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2011 :  21:09:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Kopec reci len tie prispevky stale absentuju...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  08:05:18  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
"Ak nesúhlasím s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú, tak som neposlušný?"

Ak nesuhlasite stym co uci Cirkev, tak si zoberte detsky katechizmus a tam mate napisane kto uci neomylne, kto je chraneny neomylnostou, kto je papez, a koho ani peklo nepremoze.

Ak sa postavite ktomu tak, ze nesuhlasite stym co uci Cirkev uciaca, staviate sa protestant. Lebo sam sebe ste prave dokazali ze ste papezkejsi nez papez, a mate dar neomylnosti. By som povedal velka ignoracia katechizmovych pouciek.

Ak ma pravdu Mato a spol. tak cela KC je v schizme lebo sa odtrhla od Tradicie 2000 rokov tradovanej. Je tu iba par vynimiek ktori si hovoria tradijci, ktori vlastne tvoria tu pravu cirkev.
Takze mame tu
1. skup. katolikov hlasasich sa ku pokoncilovej Cirkvi,k poslusnosti terajsiemu papezovi
2. mame tu desiatky komunit tradizionalistov ktore sa vyznacuju roznymi interpretaciami Tradicie,

no vyberme si kam chceme patrit....


Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:43:28


Tak to som nepochopil: Chcete povedať, že musím súhlasiť "s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú"??

Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:57:57

Este raz si teda ujasnite ci verite co je napisane v katechizme kto uci neomylne, kto je Cirkev uciaca. Dobre si nastudujte katechizmus.

Ak chcete posudzovat vlastnym rozumom, ci Katolicka CIrkev vyklada Bibliu spravne, a podla toho si odklepnut ci je to podla vas v sulade alebo rozpore.... hm....
tak to ze ste mozno katolik je iba urcita zhoda nahod a priaznivych okolnosti ktore vam akurat zapadli do vasho vykladu Biblie. Co sa tyka dogiem. Tie Magisterium nevyhlasi nikdy mylne.
Cirkev nikdy nebude ucit bludy.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  08:37:18  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Robel Robel.. Ste si doteraz nevšimli, že zatiaľ Maťa nikto neodsúdil? ešte raz píšem - aj keby uviedol, že neuznáva pápežov a dokumenty po 2 VK, ja ho za to nepohryziem..

Pôvodne zaslal mortinia - 16 september 2011 :  23:34:55



Pomaly sa vyfarbujú vlci v ovčom rúchu ak toto je admin, tak celé fórum nie je katolícke ale starokatolícke misionar3

Mato, ale uvedomujete si ze tak ci onak stale ste schizmatik, kedze nie ste v jednote s RKC tornero

vaše tvrdenie, že tornero je schizmatik, je absolútne neadekvátne, pretože on nie je ten, ktorý, uznáva len dokumenty pred II. VK. Sorry Mato... mortinia

Pôvodne zaslal Mato - 17 september 2011 :  08:19:36

Ak niekto povie z vlastneho pohladu pravdu, neni to odsudenie.

To iste je ked tych ludi pro - 2 vat. koncil katolikov oznacujete za deklarovanych alebo tvz., Z vaseho pohladu vas ani nenapadne zeby ste tych ludi odsudil automaticky za nekatolikov. Ale uz ste tu rozlozili ako lego nejedneho prispievatela. Ublizili ste ludom, a ani otom neviete. Lebo vsak čo, pravda je pravda.... a treba ju povedat. Vhod ci nevhod.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  09:14:13  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Pokiaľ viem, tak Maťo uznáva, čo uznávať musí, nik mu opak nedokázal, a tí, čo obviňujú zo schizmy, sami očividne nevedia, čo schizma je. Tuná tú jasnú reč nevidno, Mortinia.





Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:02:30

Tradicionalisti su vsetci v schizme, lebo sa odtrhli od pokoncilovej Cirkvi, Chces snad povedat ze su v jednote s terajsim papezom?

Ak ano ktori konkretne nie su v schizme, teda ktori konkretne interpretovali spravne Tradiciu? Lebo ja vidim rozne "skoly" pravdy.
Vzdy som si myslel ze katolicka viera spaja ludi, ze je iba jedna. No vidim ze ich je niekolko....

Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:19:33

To je typickej kec neivních neokatolíků. Je hierarchie v Německu, Švýcarsku, Holandsku v jednotě s papežem? Vždyt tam je schizma oficielní již tolik let a nikomu to nevadí. I papež je povinen být v jednotě se svými předchůdci. Je v jednotě při líbání koránu, návštěvou synygog, mešit, luteránských kostelů, nevyzváním přitomných k návratu? je v jednotě při již třetím rouhačským Assisi? Trady katolíci je nový pojem, nikdy dříve to nebylo třeba, zde je vidět těžká pokoncilní církevní krize, kdy tak někdo musí být označován. trady jsou jen ti, co zachovávají v plnosti katolickou víru, odmítají destruktivní novoty, učení, dříve mnohokrát odsouzené. Pokoncilní dokumenty nemusíme všechny odmítat, ale být obezřetní, nejsou všechny ok, jsou psány dvojznačně, zmateně, zde je vidět, kam se dostanem, když opustíme scholastiku a přijmem hegeliánskou dialektiku.

Pôvodne zaslal Renda - 17 september 2011 :  09:42:49

papez a Cirkev musi byt v jednote stale inak by to bola uz ina Cirkev stratili by sme Cirkev učiacu. Znamenalo by to ze sme tu mali Cirkev učiacu iba po 2 vat. koncil. Co Biblia, katechizmus vyvracia.
Co sa tyka toho nestastneho ekumenizmu, tak stym nesuhlasim ani ja, ale to sme tu uz preberali.
Ale stale plati aby sme ich pocuvali ked nas učia. No podla ich skutkov nemusime konat. Hlavne vtedy ak im nerozumieme, a mame vazne dovody si mysliet ze su zle.

Co sa tyka okoliteho sveta, kto je v schizme a kto nie.
nasa primarna starost je oto, aby sme boli predovsetkym v jednote my. nasa farnost a dieceza.
Naco sa zaoberat nemcami, ked mame doma problemov vyse hlavy?
Ja viem a suhlasim, ze Cirkev je vo velkej krize a toto vsetko pouzivate ako priklad.
Ale podla mna krizu este zvacsujete, myslim vo vseobecnosti "trady".

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06