Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 svatokradeze
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Citat len dokumenty po II.VK? Téma Next Topic: O pristupe ku zjaveniam  

lala

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2013 :  14:58:17  Zobraziť profil  Pridať lala do zoznamu priateľov
neviem co mam robiť,.. uz 4 roky tajim pred knazom jeden tazky hriech a bojim sa ho vyznat,. mam 15 rokov,.. teraz sme mali birmovanecku obnovu a ja som zase zlyhala pozomte mi,.. ja sa strasne bojím knazov a tento nás uci aj nabozenstvo bojim sa ze ma zato vyluci z pripravy na birmovku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 17 december 2013  ~  Posledná návšteva: 26 december 2013 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2013 :  15:37:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Vylúčiť Ťa kvôli tomu z prípravy na birmovku, to by bol problém. Ono totiž keď si na spovedi, si krytá spovedným tajomstvom. Ak by chcel zo spovede vyvodzovať nejaké dôsledky, tak by to malo znamenať porušenie spovedného tajomstva a automatickú exkomunikáciu toho kňaza. Chápem to, že sa za nejaký hriech môžeš nesmierne hanbiť (hanbiť sa za hriechy nie je nič zlé) a o to viac sa to zhoršuje svätokrádežami. Ale nejak to preťať musíš. Môžeš skúsiť iného kňaza, ak máš možnosť (je pred Vianocami, bývajú spoločné spovede, možno aj u Vás a tak len jednoducho pôjdeš k cudziemu - nie je to podľa mňa ideálne, ale ak Ti to má pomôcť...).

Skús čo najskôr niečo vymyslieť, radi Ti tu aj poradíme, ale idú Vianoce a viacerý si Ťa môžu všímať, že či ideš na prijímanie, alebo nie. A si zober, že to bude extrémne nepríjemná situácia...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2013 :  16:05:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ak sa jedna o chulostivu zalezitost,mozes ten hriech aj napisat na papier a odovzdat knazovi pri spovedi.Je to zriedkava prax ale niekedy sa pouziva.Ide o to,a y si hriech vyznala,hoc aj pisomne pred knazom.
Vies,ze vela svatcov malo tiez problemy s hriechmi chulostivej povahy?

Mozno ta povzbudi tento pribeh : Jedna zena v Alexandrii spachala akysi hriech,ktory sa hanbila vyznat pri spovedi.Bola dokonca ajza patriarchom svJanom Almuznikom a ten jej poradil napisat hriech na papier a zapecatit a odovzdat mu.Ona tak urobila a patriarcha ju rozhresil.No na druhy den zomrel a ju zachvatil strach,ze papier z jej hriechom sa najde a cela Alexandria bude vediet,co spachala.Isla ku patriarchovmu hrobu a plakala nad tym vsetkym.Sv.patriarcha sa jej zjavil a povedal jej aby nesmutila a aj to,kde jej paper najde.Isla do jeho domu a nasla svoj papier zvinuty,neporuseny.Ked zlomila pecat a rozvinila ho,papier bol cisty.Tak

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2013 :  18:03:36  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Lala,
nech je to hriech aký chce, keď ho vyznáš ako treba, obdržíš odpustenie a z toho plynúce milosti, a potom môžeš spokojne chodiť na Prijímanie. Možno by si mohla ísť aj k nejakému inému kňazovi čo ťa osobne nepozná. Keď som sa stal kresťanom, tiež som mal podobný problém s vyznaním niečoho, ale našiel som si k tomu kňaza a podarilo sa. Na ten pokoj v duši nikdy nezabudnem, chvála a vďaka Ježišovi!

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2013 :  22:13:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Koki: Samotné vyznanie hriechu nestačí, je nutne potrebná aj ľútosť. Hoci v tomto prípade myslím, že bude.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2013 :  02:28:55  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahá lala, ak si nebola na potrate, alebo nie si vrahyňou vlastných rodičov, tak hanbenie sa je síce na mieste a dúfam, že vedie k ľútosti, ale nemaj ani najmenšie obavy, že by si svojím hriechom kňaza dokázala zaskočiť alebo nebodaj nemilo prekvapiť. Iné veci a inak často počuje.

A tiež je pravda, že ak chceš, aby sa zmenilo správanie kňaza k Tebe, choď k nemu na spoveď. Potom sa už bude môcť len usmievať. Ja som to praktizoval voči kňazom, ktorí do mňa rýpali (nemiestne). Po spovedi som mohol rýpať iba ja a oni nemohli ani reagovať (ale nebol som taký zlý na nich).

Keby si vedela o akú úžasnú milosť sa oberáš, hneď by si utekala aj zobudiť kňaza.

Mimochodom, niekde koluje príbeh o jednom človeku, o ktorom si všetci mysleli, že je svätý a on bol pritom zatratený, lebo zatajil jeden ťažký hriech a potom sa tak hanbil, že ho nedokázal vyznať. Aby akosi zadosťučinil, tak konal kajúce skutky, veľa sa modlil, pomáhal druhým, ale nevedel sa z toho vyznať. Až si ľudia o ňom začali myslieť, že je svätý a keď zomrel chceli ho blahorečiť. No na Boží príkaz sa zjavil niekomu a povedal, že sa nestihol vyspovedať a všetky tie dobré skutky mu boli na nič. Jedna dobrá svätá spoveď spraví omnoho viac ako všetky kajúce skutky bez milosti posväcujúcej.

Držím Ti palce (čiže modlím sa za Teba), aby si to zvládla na výbornú. Pri spovedi totiž človek hovorí o svojej veľkosti. Iba veľký človek si vie priznať chybu a ospravedlniť sa.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2013 :  17:37:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
Koki: Samotné vyznanie hriechu nestačí, je nutne potrebná aj ľútosť. Hoci v tomto prípade myslím, že bude.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 17 december 2013 :  22:13:10
No veď; pokiaľ penitent hriech vyzná tak ako treba (tj. splnia sa všetky podmienky pre platnú sviatosť pokánia), bude odpustený.
Občas píšem minimalisticky, aby som ušetril čas a slová.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Citat len dokumenty po II.VK? Téma Next Topic: O pristupe ku zjaveniam  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06