Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Blahoslavenie predtym a dnes - najdes rozdiel?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha
Strana: z 5

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:36:02  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
Hm. . .ked myslite. . . Len je zaujimave,ze to nie mortinia sem zavesila fotky a i.zo stranky velmi pochybnej-ale hlavne,ze sa je na koho vyhovorit,ked nieco nevychadza,ako by si pan zelal. . . To je fakt dojimave. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:57:07  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

janka- v KKC /2477 a 2479/sa okrem ineho pise -Previnuje sa
osočovaním, kto tvrdeniami, ktoré sú v rozpore s pravdou, poškodzuje dobré meno druhých a dáva príležitosť k mylným úsudkom o nich.

janka, ja som tvoje vyroky o zazraku, ktory Boh urobil na orodovanie JPII a tvoj vyrok o cirkvi pochopila tak, ako to uvadzam.
Mozem citovat aj dalsi vyrok, ktory si povedala o blahoslavenom JPII

citácia:
u mna to bolo myslene ako ironia, isla by som proti svojmu svedomiu,keby som prosila jeho za orodovanie


Toto su tvoje nazory, Citujem ta, nevymyslam si.
Ak si myslis, ze ta osocujem, ospravedlnujem sa a nechavam na tebe, a tvojom svedomi,aby si sa s tvojimi vyrokmi o cirkvi a blahoslavenom JPII vyrovnala sama.
zaroven ti odpustam toto tvoje osocovanie mojej osoby.
citácia:
nuz Radar, nie je to prvy raz, co vytrhavas z kontextu a na zaklade toho osocujes




Pôvodne zaslal radar - 21 júl 2011 :  21:00:12


citujes a vytrhavas z kontextu
ano, viem co je osocovanie, preto som napisala, ze si to urobila, ked si o mne povedala, ze neverim v Katolicku cikrev...je to loz
tvoje ospravednenie nezavisi od toho, co si ja myslim
a neviem preco mi vracias uder, ked ja ta neosocujem a tvrdis opak...viaceri si pamataju, ze si aj inych clenov fora oznacila za heretikov, hoci to nie je pravda, preto som napisala, ze to nie je po prvy krat, co tvrdis o inych klamstvo, hoci sa ti nepodarilo dokazat, ze je to tak
dokaz, ze neverim v Katolicku cirkev, nie len na zaklade vytrhnutych viet a odvolam, ze som povedala, ze ma osocujes

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:03:39  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


veď aj ľud sa má modliť v tejto veci...

a tým pádom je to samozrejmé - Boh im je samozrejme naklonený :))) veď sa jedná o jeho cirkev!

Keď vás Duch sv. v niečom osvieti - vy v tej veci nemáte jasno??


Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:32:14


aj Pan Jezis sa modlil, predtym ako si vyvolil Dvanastich a predsa bol medzi nimi aj Judas...takze je sice pravda, ze bol to clovek na spravnom mieste v Bozom plane, ale svaty rozhodne nebol(ten najlepsi alebo ako to nazvat)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:11:53  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


veď aj ľud sa má modliť v tejto veci...

a tým pádom je to samozrejmé - Boh im je samozrejme naklonený :))) veď sa jedná o jeho cirkev!

Keď vás Duch sv. v niečom osvieti - vy v tej veci nemáte jasno??


Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:32:14


aj Pan Jezis sa modlil, predtym ako si vyvolil Dvanastich a predsa bol medzi nimi aj Judas...takze je sice pravda, ze bol to clovek na spravnom mieste v Bozom plane, ale svaty rozhodne nebol(ten najlepsi alebo ako to nazvat)

Pôvodne zaslal janka - 21 júl 2011 :  22:03:39


Toto je hlboka myslienka. . .ako suvisi s volbou papeza?Lebo Judas sa nim nestal,ak sa nemylim. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:15:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak, ze najvhodnejsie v Bozom plane nie je zaroven najlepsie(kukol nie je psenica)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:23:38  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
tak, ze najvhodnejsie v Bozom plane nie je zaroven najlepsie(kukol nie je psenica)

Pôvodne zaslal janka - 21 júl 2011 :  22:15:23




Joj Janka... Vy poznáte Boží plán??? woooow - tak von s ním! aj ja by som ho rada poznala

/dúfam že ste tým príspevkom nechceli napísať, že napr. namiesto Benedikta XVI mal byť niekto iný pápežom - lebo ak áno, obrátim Vás s Vašou námietkou na Vatikán a kardinálov/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:26:27  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
tak, ze najvhodnejsie v Bozom plane nie je zaroven najlepsie(kukol nie je psenica)

Pôvodne zaslal janka - 21 júl 2011 :  22:15:23


Aha. . .asi by som mal zopakovat otazku. . . Co ma spolocne ucenik Judas s volbou papeza?? . . .kukol nie je psenica-to my vieme. . . Ale to nie je ani nahodou dobry priklad. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:29:52  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Drahí moji.
Toľké starosti, ktorý pápež bol platný, ktorý je v pekle, ktorý je v súlade s učením ...
Ja len dúfam, že minimálne toľko starostí máme každý o našu dušu. Lebo tá sa bude na konci za nás zodpovedať, nie Pavlova, Petrova či Piova ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:34:20  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Drahí moji.
Toľké starosti, ktorý pápež bol platný, ktorý je v pekle, ktorý je v súlade s učením ...
Ja len dúfam, že minimálne toľko starostí máme každý o našu dušu. Lebo tá sa bude na konci za nás zodpovedať, nie Pavlova, Petrova či Piova ...

Pôvodne zaslal baránok - 21 júl 2011 :  22:29:52




amen Baránok.. amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:34:54  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
Drahí moji.
Toľké starosti, ktorý pápež bol platný, ktorý je v pekle, ktorý je v súlade s učením ...
Ja len dúfam, že minimálne toľko starostí máme každý o našu dušu. Lebo tá sa bude na konci za nás zodpovedať, nie Pavlova, Petrova či Piova ...

Pôvodne zaslal baránok - 21 júl 2011 :  22:29:52


Spravne. . .kto preziva osobnu rozkos,aby mohol ludom pliest hlavy a sikovne postvat jednych proti druhym. . .hm. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:39:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
dokaz, ze neverim v Katolicku cirkev, nie len na zaklade vytrhnutych viet a odvolam, ze som povedala, ze ma osocujes

Pozri sa janka, absolutne nemusis nic odvolavat,co si povedala.Mysli si o mne,co chces. Rozhodne si mi vzdy krivdila, ked si sa vyjadrovala k mojej osobe. Ja ti ale nebudem teraz dokazovat, kedy a ako to bolo a ani ti to nezazlievam. Ale stojim si za tym.
Ty nie si moj sudca, mna bude sudit Boh a nie ty.Znovu opakujem. ak si myslis ze som ta osocila a veris v katolicku cirkev a vyznavas jej ucenie aj co sa tyka 2 vatikanskeho koncilu, ci vyhlasenia papeza JPII za blahoslaveneho, ja som len rada a este raz /uz posledny / sa ti ospravedlnujem.Tymto povazujem tuto debatu s tebou za ukoncenu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  23:30:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:


Presne tak a musia sa za to modliť, aby im Duch sv. pomohol. Takže úplne samozrejmé to nie je.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:28:16




veď aj ľud sa má modliť v tejto veci...

a tým pádom je to samozrejmé - Boh im je samozrejme naklonený :))) veď sa jedná o jeho cirkev!

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:32:14



Ale treba sa preto modliť. Nemôžte to brať ako samozrejmosť.

citácia:

Keď vás Duch sv. v niečom osvieti - vy v tej veci nemáte jasno??

Ešte aj charizmatička sa z Vás vykľuje?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  11:19:12  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
[/quote]
Ešte aj charizmatička sa z Vás vykľuje?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  23:30:39

[/quote]


Reconquistador - neviem akú máte o mne predstavu, ale zdá sa Vám, že ja som človek, čo chodí na povinné stretká a tancuje v sále na nejakú divnú psycho muziku? zdá sa Vám, že kladiem ruky ľuďom na hlavu a presviedčam ich, že sú úzdravení? alebo že si dávam klásť ruky na hlavu od nich? že im veselo vypisujem šek na polku môjho plati iba preto, lebo si pri nich zatantcujem? že sa so zatvorenými očami kývem zo strany na stranu??... či ako???
ja nie som letničiarka!

vy ste?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  18:57:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Mortinia: Diskusia nie je s Vami možná a na všetko, kde Vás človek usvedčí zo lží, alebo na to, čo je Vám nepríjemné nereagujete, poprípade zmeníte tému. Umývam si ruky na znak toho, že na Vašom zatratení, ku ktorému mierite, nemám vinu. Hoci si prajem, aby ste sa obrátili. Byť administrátorom, zrejme by som Vám dal ban.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  19:19:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Mortinia: Diskusia nie je s Vami možná a na všetko, kde Vás človek usvedčí zo lží, alebo na to, čo je Vám nepríjemné nereagujete, poprípade zmeníte tému. Umývam si ruky na znak toho, že na Vašom zatratení, ku ktorému mierite, nemám vinu. Hoci si prajem, aby ste sa obrátili. Byť administrátorom, zrejme by som Vám dal ban.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 22 júl 2011 :  18:57:57




nie som si istá, či som na niečo nereagovala... ale pokiaľ si dobre pamatám, To vy ste adekvátne nereagovali, keď vám užívateľka radar objasnila, prečo tá stránka vednee nie je kresťanská. .. Iba ste uviedli, že ju za schizmatické VY nepokladáte. Toto je vaša obhajoba?


o čo Vám ide? Veď ja som iba také zrnko piesku. Práve dnes som v katolíckej knižnici organizovala knihy do políc - naozaj toho ešte vela vela neviem, ešte musím vela vela studovať, musím sa ešte vela vela učiť.. ale to neznamená, že popri tom štúdiu moja viera v Boha a moja dôvera Bohu bude menšia alebo slabšia.. ostane taká ako je - pevná a možno až naivná. ..

mám zato dostať ban? kludne.. ked si myslíte, že je to spravodlivé..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  19:35:51  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
Mortinia: Diskusia nie je s Vami možná a na všetko, kde Vás človek usvedčí zo lží,

?
citácia:
alebo na to, čo je Vám nepríjemné nereagujete, poprípade zmeníte tému.

Hmm. . .ale toto asi malo byt adresovane uplne inemu prispievatelovi. . .

citácia:
Umývam si ruky na znak toho, že na Vašom zatratení, ku ktorému mierite, nemám vinu.

Fuu. . .ze si toto niekto dovoli posudzovat-hoci dotycnu osobu absolutne nepozna a nic o nej nevie-to chce silnu davku nadradenosti a pychy. . .

citácia:
Hoci si prajem, aby ste sa obrátili.

Zeby na vas obraz?Nedopustaj,Boze. . .

citácia:
Byť administrátorom, zrejme by som Vám dal ban.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 22 júl 2011 :  18:57:57


Skor alebo neskor dostane ban kazdy,kto nezdiela vase nazory a dovoli si to povedat nahlas. . . Len by sa to potom nemalo volat katolicke forum. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  20:35:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Pozri sa janka, absolutne nemusis nic odvolavat,co si povedala.Mysli si o mne,co chces. Rozhodne si mi vzdy krivdila, ked si sa vyjadrovala k mojej osobe. Ja ti ale nebudem teraz dokazovat, kedy a ako to bolo a ani ti to nezazlievam. Ale stojim si za tym.
Ty nie si moj sudca, mna bude sudit Boh a nie ty.Znovu opakujem. ak si myslis ze som ta osocila a veris v katolicku cirkev a vyznavas jej ucenie aj co sa tyka 2 vatikanskeho koncilu, ci vyhlasenia papeza JPII za blahoslaveneho, ja som len rada a este raz /uz posledny / sa ti ospravedlnujem.Tymto povazujem tuto debatu s tebou za ukoncenu.


Pôvodne zaslal radar - 21 júl 2011 :  22:39:08


vsak kto chce, nech si precita nase prispevky, obe sme tu popisali dost

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  21:22:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Janka, netrap sa, radar je prchka a svojska osoba, ktora rada sudi druhych a uplne najradsej z nich robi heretikov. Byt Tebou, pustim to jednym uchom dnu a druhym von. Teda jednym okom dnu a druhym von

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2011 :  21:36:11  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, netrap sa, radar je prchka a svojska osoba, ktora rada sudi druhych a uplne najradsej z nich robi heretikov. Byt Tebou, pustim to jednym uchom dnu a druhym von. Teda jednym okom dnu a druhym von

Pôvodne zaslal Mato - 22 júl 2011 :  21:22:54




maťo - vy nie ste náhodou admin???

nemali by ste náhodou byť nezávislý? - ja neviem - preto sa pýtam - naozaj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 apríl 2014 :  11:49:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Uryvok:

"Z procesu blahoslavení pátera Palotta
Raději nesuďme o osudu zemřelých. Vážné napomenutí nám k tomu před nějakou
dobou dal Svatý stolec při příležitosti procesu blahořečení pátera Palotta, který za pontifikátu
Řehoře XVI. žil a zemřel v Římě v pověsti zázračné svatosti. Jednoho dne
zbožný páter doprovázel na popraviště úkladného vraha, který zatvrzele odmítal litovat
svého zločinu a ještě na popravčí káře se rouhal Bohu. Páter marně vyzkoušel všechny
prostředky ve snaze jej poučit. Na popravišti stál po boku nešťastníka, pak před ním
padl na kolena a prosil jej, aby žádal o odpuštění svých hříchů. Ukázal mu jícen pekla,
do kterého bude za chvíli uvržen. Netvor v lidské podobě však na to odpověděl jen
dalším rouháním a jeho hlava poté padla pod sekerou. V nadšení víry, ale také pohnut
bolestí a zděšením z takového pohoršení pro spásné učení víry, páter povstal, uchopil
krvavou hlavu popraveného za vlasy a ukázal ji davu se slovy: „Zde vidíte tvář zavržen
ého!“

Takový čin, k němuž jej přiměla živoucí víra, si jistě nezasluhuje pokárání, ba má
v sobě dokonce cosi, co musíme obdivovat; a přesto byl překážkou pro ukončení procesu
blahořečení pátera Palotta. Tak milosrdnou matkou je Církev a vždy doufá i proti
všemu očekávání, kdykoli jde o věčnou spásu duše. (Segur, „Die Hölle“.)"

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2015 :  18:17:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
cnosti boli dokazane v heroickom stupni a su potvrdene zazrakom. Boh nikdy nerobi zazrak na prosbu cloveka, ktory je v pekle.
No a kedze Boh neurobi nikdy ziadny zazrak na prosbu cloveka, ktory je v pekle,Rarach zase evidentne napisal blud.



Pôvodne zaslal radar - 18 júl 2011 :  17:55:53


Predpokladam, ze tu nik neocakava, ze ktosi mam moc konat zazrak na zemi ked uz je v trvalom odsudeni v pekle. To celkom iste nie je mozne.
Vid Lazar a hlboka priepast medzi nebom a peklom a zaroven jeho bezmocny stav voci okoliu. Cokolvek chcel ci uz pre seba alebo pre duse na zemi mohol volat do neba ale nebolo mu to nic platne.

Zazrak po smrti cloveka, nejaka konkretna pomoc, uzdravenie alebo ina forma intervencie z neba je jedna vec
ale moznost spolahlivo ho adresovat ako pocin konkretnej svatej bytosti na svedectvo cirkvi
to je podla mna uplne ina kvalita.

Mnohe veci sa deju zazracne, to vidime casto pri uzdravovani chorych ale nie je pravdou, ze ich vieme jednoducho a nepochybne ako zazracne aj dokazat svetu. Casto to vsak vobec nie je potrebne robit, podstatny je skutok pomoci pre danu ososby alebo jej okruh a pod nie jeho dokazanie ako zazrak. Casto satci svedectvo o udalosti samej napodporu viery.

V pripade svatorecenia vsak je podstatne mat prave ten dokaz k samotnemu skutku.

Toto pokladam za vzacnu milost.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06