Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Blahoslavenie predtym a dnes - najdes rozdiel?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha
Strana: z 5

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  21:01:19  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
u mna to bolo myslene ako ironia, isla by som proti svojmu svedomiu,keby som prosila jeho za orodovanie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  21:05:43  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
u mna to bolo myslene ako ironia, isla by som proti svojmu svedomiu,keby som prosila jeho za orodovanie

Pôvodne zaslal janka - 20 júl 2011 :  21:01:19


Ja viem. . .reagoval som adekvatnym sposobom. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  00:11:14  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Vzhľadom na vaše prechádzajúce príspevky nepochybujem o tom že ste inteligentná žena a teda nepochybuje ani o tom, že ste pochopili čo som chcel svojím príspevkom povedať.

Pôvodne zaslal baránok - 20 júl 2011 : 20:09:21



Suhlasim, Janka je vacsinou naozaj taka inteligentna, ze niekedy jej ani nedokazem odpovedat.

priklad:
citácia:
citácia:
ako sa da verit v taku Cirkev, kde raz plati jedno, potom pravy opak?

Pôvodne zaslal janka - 17 jún 2011 : 20:26:17


Janka bola ateistka,potom modernistka,potom presla nejakym vyvojom a v sucasnosti uz v katolicku cirkev neveri.

no a Jankine spochybnenie zazraku na orodovanie JPII./nevysvetlitelne uzdravenie z Parkinsonovej choroby./

Tu sa priznam, ze som sa naozaj smiala.

citácia:
citácia:
pokial viem, tak kedysi sa uznavali len skutocne zazraky...myslim tym, ze by si povedala, ze zazrak!!!
dnes to uz neplati...preco?...Boh straca silu?
takychto podobnych zazrakov ako bol uznany JP2 si zrejme zazila aj u seba

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  11:18:46  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Ako som to pochopil ja:
1.do roku 1998 bola beatifikacia neomylná
2. od roku 1998 úpravou JP II. nie je beatifikácia neomylná

Otázka:
Na stranke vendee.cz, ktora tu bola citovana, sa spochybňuje ruženec svetla. Prečo?


Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  14:29:42  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Ako som to pochopil ja:
1.do roku 1998 bola beatifikacia neomylná
2. od roku 1998 úpravou JP II. nie je beatifikácia neomylná

Otázka:
Na stranke vendee.cz, ktora tu bola citovana, sa spochybňuje ruženec svetla. Prečo?



Pôvodne zaslal jarmok - 21 júl 2011 :  11:18:46





Jaaarmok :) Pretože stránka vendee nie je kresťanská stránka. Kresťan by tam ani nemal zablúdiť.. heh.. ved čo by tam robil..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  18:05:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

Jaaarmok :) Pretože stránka vendee nie je kresťanská stránka. Kresťan by tam ani nemal zablúdiť.. heh.. ved čo by tam robil..
Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  14:29:42



Prečo si autorka vyššie citovaných slov myslí, že vendee.cz ne je kresťanská stránka? Kde vidí rozpor tvrdení na tej stránke prezentovaných s učením Cirkvi?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  18:28:10  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Jaaarmok :) Pretože stránka vendee nie je kresťanská stránka. Kresťan by tam ani nemal zablúdiť.. heh.. ved čo by tam robil..
Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  14:29:42



Prečo si autorka vyššie citovaných slov myslí, že vendee.cz ne je kresťanská stránka? Kde vidí rozpor tvrdení na tej stránke prezentovaných s učením Cirkvi?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  18:05:20





správne - myslím si to

mimochodom - mne tá stránka vendee.cz dnes už vôbec neide - ide niekomu??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  19:13:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
OK OK - už mi ide - ale len cez explorer.. hm..
takže napr. : Je tam prehlásenie na úvhodnej stránke:
"Prohlašujeme, že jsme nezávislou skupinou katolíků" ...
Skupinou?? nezávislou??? hm..

"Prohlašujeme, že se v mnohém považujeme za příznivce Kněžského bratrstva sv. Pia X. " a čo pápeži po ňom?
uvádzajú síce: "Prohlašujeme, že nezpochybnitelně považujeme současného papeže za hlavu Církve" = považujú - ale nie uznávajú. a načo to tam vlastne prehlásili? Ved ako kresťania je samozrejmé, že uznávam a považujem pápeža za hlavu cirkvi nie?...

nebudem ja čítať všetky články kt. tam sú ---


čo to je za zvláštna skupina? ... hm..sú to tí sedimentikvantisti či ako sa to vlastne volajú??


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  19:58:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
V tomto prípade sú slová "považovať a "uznávať" plne zameniteľné. Takže za pápeža uznávajú aj Benedikta XVI. A prehlásili to tam práve preto, aby sa odlíšili od sedesvacantistov, pretože nimi nie sú.

Mimochodom, keď ste tam našli, že oni súčasného pápeža uznávajú - uznávate Vy za pápeža aj takých pápežov, ako boli sv. Pius X, či Pius XI, aj so všetkými dôsledkami, ktoré z toho pre Vás plynú?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:09:25  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
V tomto prípade sú slová "považovať a "uznávať" plne zameniteľné. Takže za pápeža uznávajú aj Benedikta XVI. A prehlásili to tam práve preto, aby sa odlíšili od sedesvacantistov, pretože nimi nie sú.

Mimochodom, keď ste tam našli, že oni súčasného pápeža uznávajú - uznávate Vy za pápeža aj takých pápežov, ako boli sv. Pius X, či Pius XI, aj so všetkými dôsledkami, ktoré z toho pre Vás plynú?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  19:58:16



Reconquistador - nie som presvedčená o tom, že považovať a uznávať je to isté.. no ale ako myslíte..

Ešte raz - "Prohlašujeme, že se v mnohém považujeme za příznivce Kněžského bratrstva sv. Pia X. " nenašla som tam slovo uznávať - ale považovať.


pozrite pán Reconquistador, ja mám zato, že kolégium kardinálov stále zvolí toho najlepšieho pápeža - verím tomu. Na Petrovom stolci sa od čias samého sv. Petra vystriedalo už mnoho hláv cirkvi a tak, ako som unávala JP II., uznávam teraz aj Benedikta, samozrejme, že aj ostatných pred nimi uznávam ako pápežov - uznávam ich ako hlavy katolíckej cirkvi.

čo vy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:18:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nuz Radar, nie je to prvy raz, co vytrhavas z kontextu a na zaklade toho osocujes
mne naopak nie je do smiechu z tvojich prispevkov

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:31:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo si autorka vyššie citovaných slov myslí, že vendee.cz ne je kresťanská stránka? Kde vidí rozpor tvrdení na tej stránke prezentovaných s učením Cirkvi?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 : 18:05:20

Pre toto vyjadrenie.
"Prohlašujeme, že se v mnohém považujeme za příznivce
Kněžského bratrstva sv. Pia X

Bratstvo sv.Pia X., založil nebohý arcibiskup Lefebvre. Toto Bratstvo uznáva posledných štyroch pápežov za legitimných zástupcov Krista na zemi, ale zároveň ich zatracuje pre ich podla nich nekatolícke zmýšľanie a za ich bludy ich posiela do pekla.
Bratstvo vôbec nie je poslušné týmto pápežom, lebo knazi Bratstva odmietajú nový cirkevný kódex a väčšinu dokumentov 2.vat.koncilu. Vlastne oni sami rozhodujú, ktorý pápežský dokument je dobrý a ktorý nie. Papezom tiez úplne popierajú právo ich členov vylúčiť z cirkvi. Takýto postoj nie je katolícky, ale schizmatický.

Takze o com sa tu bavime? Stranka vendee je schizmaticka stranka.
preto Vasa otazka Reconquistador je velmi cudna.Prezradte, povazujete Bratstvo Pia X za schizmaticke alebo nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:45:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
mortinia - Benedikta XVI. autori stránky za pápeža naozaj uznávajú a za pápeža uznávali aj Jána Pavla II, ako si môžte všimnúť už z názvov ich článkov ("Modlime sa za blahoslaveného pápeže Jana Pavla II" napríklad). Rovnako, aj ja týchto pápežov pokladám za skutočných pápežov.

citácia:
kolégium kardinálov stále zvolí toho najlepšieho pápeža - verím tomu


Takže tvrdíte, že keď sa zíde konkláve, aby zvolilo nového pápeža, modliť sa na tento účel nie je potrebné?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:51:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
ale zároveň ich zatracuje pre ich podla nich nekatolícke zmýšľanie a za ich bludy ich posiela do pekla.


Kde ste také niečo našli? Ak si všimnete, priamo na stránke vendee je výzva k modlitbe za Jána Pavla II - pokiaľ by verili, že je v pekle, modliť sa zaň, by bolo predsa zbytočné.

citácia:
Takze o com sa tu bavime? Stranka vendee je schizmaticka stranka.
preto Vasa otazka Reconquistador je velmi cudna.Prezradte, povazujete Bratstvo Pia X za schizmaticke alebo nie?

Pôvodne zaslal radar - 21 júl 2011 :  20:31:19



Ja ho za schizmatické nepokladám. Uznávajú pápeža za hlavu Cirkvi, vrátane osoby, ktorá na pápežskom stolci aktuálne sedí (teda postupne v rámci histórie FSSPX - Pavol VI, Ján Pavol I, Ján Pavol II, aj Benedikt XVI) a veria v to, čo Cirkev vždy učila. Pokiaľ sa neriadia dokumentom, ktorý nie je zaťažený neomylnosťou, lebo im v tom bráni svedomie, tak toto nie je schizmou.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:54:00  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Takže tvrdíte, že keď sa zíde konkláve, aby zvolilo nového pápeža, modliť sa na tento účel nie je potrebné?




Toto ste vyčítali z môjho príspevku??? hhh...

za voľbu pápeža je predsa riadny postup - jednou z etáp voľby pápeža je aj to, že ráno, v deň začatia konkláve, kolégium kardinálov celebruje verejnú omšu v Bazilike sv. Petra. Čo si myslíte, čo na tej omši robia???

Modlia sa teda aj oni, aj my - ľud = aby im Duch sv. pomohol pri tejto ťažkej voľbe.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  20:54:40  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
To co sa snazite podsuvat morti vobec netvrdi-je to vasa dojmologia. . . apropo-hadam nechcete tvrdit,ze neviete,preco odrazu uznavaju pokoncilovych papezov. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:00:12  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
janka- v KKC /2477 a 2479/sa okrem ineho pise -Previnuje sa
osočovaním, kto tvrdeniami, ktoré sú v rozpore s pravdou, poškodzuje dobré meno druhých a dáva príležitosť k mylným úsudkom o nich.

janka, ja som tvoje vyroky o zazraku, ktory Boh urobil na orodovanie JPII a tvoj vyrok o cirkvi pochopila tak, ako to uvadzam.
Mozem citovat aj dalsi vyrok, ktory si povedala o blahoslavenom JPII

citácia:
u mna to bolo myslene ako ironia, isla by som proti svojmu svedomiu,keby som prosila jeho za orodovanie


Toto su tvoje nazory, Citujem ta, nevymyslam si.
Ak si myslis, ze ta osocujem, ospravedlnujem sa a nechavam na tebe, a tvojom svedomi,aby si sa s tvojimi vyrokmi o cirkvi a blahoslavenom JPII vyrovnala sama.
zaroven ti odpustam tento tvoj vyrok o mojej osobe.
citácia:
nuz Radar, nie je to prvy raz, co vytrhavas z kontextu a na zaklade toho osocujes



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:05:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Takže tvrdíte, že keď sa zíde konkláve, aby zvolilo nového pápeža, modliť sa na tento účel nie je potrebné?




Toto ste vyčítali z môjho príspevku??? hhh...

za voľbu pápeža je predsa riadny postup - jednou z etáp voľby pápeža je aj to, že ráno, v deň začatia konkláve, kolégium kardinálov celebruje verejnú omšu v Bazilike sv. Petra. Čo si myslíte, čo na tej omši robia???

Modlia sa teda aj oni, aj my - ľud = aby im Duch sv. pomohol pri tejto ťažkej voľbe.



Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  20:54:00



Pokiaľ ale veríte, ako ste napísali, že vždy zvolia toho najlepšieho, tak modlitba je asi tak potrebná, ako modliť sa za existenciu Boha... Aspoň tak mi znie logické vyústenie toho, čo ste napísali. Ja si myslím, že je možné, aby za pápeža zvolili aj takého, ktorý nie je najlepší. A práve preto sa modliť treba a to veľmi intenzívne.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:07:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
To co sa snazite podsuvat morti vobec netvrdi-je to vasa dojmologia. . . apropo-hadam nechcete tvrdit,ze neviete,preco odrazu uznavaju pokoncilovych papezov. . .

Pôvodne zaslal Frederik - 21 júl 2011 : 20:54:40



Zrazu? Oni ich niekedy neuznávali?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:16:08  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Pokiaľ ale veríte, ako ste napísali, že vždy zvolia toho najlepšieho, tak modlitba je asi tak potrebná, ako modliť sa za existenciu Boha... Aspoň tak mi znie logické vyústenie toho, čo ste napísali. Ja si myslím, že je možné, aby za pápeža zvolili aj takého, ktorý nie je najlepší. A práve preto sa modliť treba a to veľmi intenzívne.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:05:34




Hm - teraz neviem, či správne rozumiem.... Vy mi chete povedať, že kolégium v tej Sixtínskej kaplnke pri voľbe pápeža nie je osvietená Duchom sv. ??? Zdá sa vám, že tá kaplnka neprepúšťa signál od Boha či čo?? sa Vám zdá, že tí kardináli v tej kaplnke celé dni popíjajú vínko a kecajú o dovolenkách či ako?? ... mmm

Verím, že kardináli sa modlia aj zato, aby ich Duch sv. obdaril darom múdrosti a poznania, aby zvolili presne toho, kto ním má byť.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:19:01  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:


Zrazu? Oni ich niekedy neuznávali?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:07:22


Ano-zrazu. . .ale to by ste mali vediet-alebo nie ste az tak zorientovany? . . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:23:38  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:

Zdá sa vám, že tá kaplnka neprepúšťa signál od Boha či čo??

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:16:08


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:28:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Pokiaľ ale veríte, ako ste napísali, že vždy zvolia toho najlepšieho, tak modlitba je asi tak potrebná, ako modliť sa za existenciu Boha... Aspoň tak mi znie logické vyústenie toho, čo ste napísali. Ja si myslím, že je možné, aby za pápeža zvolili aj takého, ktorý nie je najlepší. A práve preto sa modliť treba a to veľmi intenzívne.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:05:34




Hm - teraz neviem, či správne rozumiem.... Vy mi chete povedať, že kolégium v tej Sixtínskej kaplnke pri voľbe pápeža nie je osvietená Duchom sv. ??? Zdá sa vám, že tá kaplnka neprepúšťa signál od Boha či čo?? sa Vám zdá, že tí kardináli v tej kaplnke celé dni popíjajú vínko a kecajú o dovolenkách či ako?? ... mmm

Verím, že kardináli sa modlia aj zato, aby ich Duch sv. obdaril darom múdrosti a poznania, aby zvolili presne toho, kto ním má byť.





Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:16:08



Presne tak a musia sa za to modliť, aby im Duch sv. pomohol. Takže úplne samozrejmé to nie je.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:30:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Zrazu? Oni ich niekedy neuznávali?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:07:22


Ano-zrazu. . .ale to by ste mali vediet-alebo nie ste az tak zorientovany? . . .

Pôvodne zaslal Frederik - 21 júl 2011 :  21:19:01



Oni pápeža uznávali vždy. A dávajú si veľký pozor, aby medzi nimi neboli sedesvacantisti. Ak tvrdíte, že neuznávali, dokážte to.

Zjavne je diskusia úplne mimo témy... (bežný stav tam, kde sa do debaty zapája mortinia). Bude sa mazať, či presúvať? Chudák Maťo...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:32:14  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
[/quote]

Presne tak a musia sa za to modliť, aby im Duch sv. pomohol. Takže úplne samozrejmé to nie je.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 júl 2011 :  21:28:16

[/quote]


veď aj ľud sa má modliť v tejto veci...

a tým pádom je to samozrejmé - Boh im je samozrejme naklonený :))) veď sa jedná o jeho cirkev!

Keď vás Duch sv. v niečom osvieti - vy v tej veci nemáte jasno??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06