Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Darwinova cesta
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: politicka korektnost Téma Next Topic: Svata Bakhita
Strana: z 15

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  18:29:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
No a presne tak je to s islamom.. to čo hlásajú a presadzujú násilím, to nie je náboženstvo a ani filozofia ich náboženstva.. a tak ako ani tie "polovojenske krestanske organizacie po svete co bojuju za presadenie viery" - to nie je naše náboženstvo a toto kresťanstvo nehlása.. je to klamstvo satanove a klame a darí sa mu veľmi dobre..

A saxsax, ja proti ateistom nič nemám, lebo si myslím že niektorí sú naozaj lepší ľudia ako niektorí veriaci, dokonca aj kresťania, ak to chceš počuť, a tak isto aj s neveriacimi je to tak, len sa mi nepáči že niektorí atetisti či neveriaci súdia nás veriacich podľa toho čo vidia navonok a ešte ani len do kostola nevkročili aby sa presvedčili o tom aké to v skutočnosti je.
A súdia ale tak isto ako ani my veriaci - ani neveriaci nemajú právo súdiť, lebo ani nám ani im ho nikto nedal. A ani iné náboženstvo nemá právo súdiť to druhé, mali by sme všetci žiť v láske a priateľstve medzi sebou navzájom a nie sa hádať a vnucovať svoje názory a presvedčenie, ak sa niekomu niečo nepáči tak by mal povedať svoj názor a tým to končí.. a chýba vzájomný rešpekt.

Darwin to hovoril, že prežijú len tí najsilnejší, nie?
Ale to je príroda. Keďže sme ľudia, musíme sa navzájom správať ako ľudia a práve tí najsilnejší musia pomáhať tým najslabším prežiť - to by bol zvrat v evolúcii a konečne pokrok k lepšiemu.

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  18:47:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
a ja teraz s tebou suhlasim

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  19:49:39  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:

Saxsax:

to nie ateisti vrazdia krestanov



Predpokladám, že to bol žart. Alebo žeby si to myslel vážne?

citácia:

Saxsax:

Predstavitelia nabozenstva dopustajuci sa nasilia to pokladaju za moralne opodstatneny cin ! Vidia v tom „boj medzi dobrom a zlom“ a pokladaju sami seba za ochrancov „vyssej spravodlivosti“ . Preco sa cudujes ze sa brania? Preco si myslis, ze ta vasa pravda je pre nich ta prava, jedina a spravna? Preco ich nenechat? Vsak Boh bude sudit!



Musíš si vybrať, či sa na to pozrieš z hľadiska veriaceho, alebo z hľadiska ateistu.

Z hľadiska ateistu je totiž nezmysel tvrdiť, že treba všetkých nechať v ich náboženstve, lebo ich bude súdiť Boh. Podľa ateizmu žiaden Boh neexistuje, tak ani nebude súdiť (zabudol si?) A nabádať veriaceho, aby sa na náboženstvá díval ako ateista, teda ako na rovnocenné nezmysly, je absurdné.

Ak však uznáš, že ateizmus nemá pravdu a Boh existuje, tak jednotlivé náboženstvá sú spôsoby, ako sa dostať do šťastného večného života. Keďže jednotlivé náboženstvá si o sebe myslia, že sú založené na Božích posolstvách a obsahujú správnu cestu do neba, je logické, že prívrženci jednotlivých náboženstiev buď budú ponúkať ostatným cestu do neba, ktorá je podľa ich presvedčenia správna, alebo sa budú brániť pred tými, ktorí im chcú núkať inú cestu, ako tu im vlastnú. Zvláš náboženstvo, ktoré je postavené na zvesti, podľa ktorej ich Boh posiela, aby ľudí pozývali do neba konkrétnym spôsobom, zvlášť tí nikdy nepovedia: Nechajme tých ľudí, nech si žijú, ako chcú, veď aj tak ich bude súdiť Boh. Podľa ich náboženstva sú totiž Bohom posielaní, aby túto cestu ponúkali, takže tvoje riešenie, aby veriaci nechali veriacich tak, je absolútne nepoužiteľné. Jediným riešením je hľadať, kde je pravda a na tejto pravde sa zhodnúť. Zatvárať si oči pred pravdou a žiadať: Trpte ma!, to nikdy nebude fungovať.

citácia:

Saxsax:

Vzdy ked sa spolocenstvo zacne delit podla jedineho kriteria – ako etnicita alebo nabozenstvo vyvolava to nevyhnutne nepriatelstvo.



Akosi si zabudol zaradiť kritérium delenia veriaci - neveriaci.

citácia:

Saxsax:

jedno je fakt, toto spravne nie je !


Nerozumiem, prečo stále obchádzaš odpoveď na otázku, ktorá ti tu bola niekoľkokrát položená. Podľa čoho ty ako ateista určuješ, čo je fakt správne a čo fakt správne nie je a ako chceš zdôvodiť objektívnu platnosť normy správneho konania a jej záväznosť?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  19:54:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ja nerozumiem tebe, o co ti ide? ja tu jednoznacne hlasam nejake pravdy? alebo co? to ze vyjadrim nejaky svoj nazor sa nemusi niekomu pozdavat ani s nim suhlasit presne ako ja respektujem co sa vyslovi tu, ale rovnako s tym nemusim suhlasit, tak si tie invektivy nechaj


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:01:14  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
ja nerozumiem tebe, o co ti ide? ja tu jednoznacne hlasam nejake pravdy? alebo co? to ze vyjadrim nejaky svoj nazor sa nemusi niekomu pozdavat ani s nim suhlasit presne ako ja respektujem co sa vyslovi tu, ale rovnako s tym nemusim suhlasit, tak si tie invektivy nechaj



Pôvodne zaslal saxsax - 17 marec 2010 :  19:54:51



Nechápem, čo máš zase s tými invektívami. Je ti tvoj názor neberiem, a pre mňa za mňa si maj názor aký chceš. Mňa úprimne zaujíma, PREČO máš taký názor, na čom ho zakladáš. Nechápem, prečo si taký nervózny, keď máš vysvetliť a zdôvodniť, na základe čoho si došiel k názoru, že je nejaké konanie správne a nejaké nesprávne. Keby som ja tvrdil, že dva krát dva je päť, nezaujímalo by ťa, ako som na to prišiel, alebo ako to chcem zdôvodniť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:03:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


preco by som mal byt nervozny?, ak tu nieco tvrdim, vyslovujem len svoj nazor alebo stanovisko, ktore pokladam za spravne, jasne? , he alebo za nespravne, tak to citim

na to, aby som pokladal nieco za moralne a nemoralne nepotrebujem stanovisko Vatikanu, ci desatoro

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:05:17  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


preco by som mal byt nervozny?, ak tu nieco tvrdim, vyslovujem len svoj nazor alebo stanovisko, ktore pokladam za spravne, jasne?

Pôvodne zaslal saxsax - 17 marec 2010 :  20:03:36



No to mi je predsa jasné (až na tú nervozitu). Mňa zaujíma NA ZÁKLADE ČOHO to pokladáš za správne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:06:43  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vidim ze mas chut na srandicky, tak sa bav, cauko, prijemny vecer

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:21:15  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
Plne ťa chápem

Tak teda nabudúce, keď budeš mať znova chuť posudzovať niekoho, že sa nespráva podľa nezáväznej a neexistujúcej normy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:44:35  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
citácia:
No a presne tak je to s islamom.. to čo hlásajú a presadzujú násilím, to nie je náboženstvo a ani filozofia ich náboženstva..
Pôvodne zaslal Angelika - 17 marec 2010 :  18:29:52




Ty, že máš deficit vo vyjadrovaní, veď tvoj príspevok je super. Presne tak by mal podľa mňa zmýšľať kresťan, ja sa s týmto názorom stotožňuje. A určite je OK, keď ho ocenil aj pán saxsax.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  20:51:47  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
No a presne tak je to s islamom..to čo hlásajú a presadzujú násilím, to nie je náboženstvo a ani filozofia ich náboženstva..

Pôvodne zaslal Angelika - 17 marec 2010 :  18:29:52



Mňa by zaujímalo, kto je kompetentný správne interpretovať, čo je naozaj islamská viera.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  22:00:59  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Tu nejde o kompetenciu, stačí pozerať na skutky, viď posledné aktuality z Nigerie. Ak toto schvaľuje niekto v mene islámskeho náboženstva, tak to určite nie je o Bohu.

Jean-Louis Taurana, predsedu Pápežskej rady pre medzináboženský dialóg na konferencii v auguste 2008, povedal, že islam samotný napomáha pokoju, no extrémistickí veriaci zradili svoju vieru a používajú ho ako zámienku pre násilie.

Postoj Katolíckej cirkvi voči islamu sa zakladá na dekréte „Nostra Aetate“ Druhého vatikánskeho koncilu, ktorý oceňuje náboženskú prax moslimov, ktorý sa klaňajú Bohu, uctievajú si Pannu Máriu a vysoko si cenia modlitbu, almužny a pôst. Koncil vyzýva katolíkov a moslimov k vzájomnému pochopeniu, aby sa mohli spoločne zasadzovať za sociálnu spravodlivosť, za morálne hodnoty, za pokoj a slobodu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  22:12:36  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Postoj Katolíckej cirkvi voči islamu sa zakladá na dekréte „Nostra Aetate“ Druhého vatikánskeho koncilu, ktorý oceňuje náboženskú prax moslimov, ktorý sa klaňajú Bohu, uctievajú si Pannu Máriu a vysoko si cenia modlitbu, almužny a pôst. Koncil vyzýva katolíkov a moslimov k vzájomnému pochopeniu, aby sa mohli spoločne zasadzovať za sociálnu spravodlivosť, za morálne hodnoty, za pokoj a slobodu


Pôvodne zaslal spiscom - 17 marec 2010 :  22:00:59



Určite je v náboženskej praxi moslimov niečo, čo je v súlade s pravdou a čo je dokonca v zhode s katolíckou vierou. Tieto jednotlivé prvky však ešte netvoria kompletne celé islamské náboženstvo.

citácia:


Jean-Louis Taurana, predsedu Pápežskej rady pre medzináboženský dialóg na konferencii v auguste 2008, povedal, že islam samotný napomáha pokoju, no extrémistickí veriaci zradili svoju vieru a používajú ho ako zámienku pre násilie.


Pôvodne zaslal spiscom - 17 marec 2010 : 22:00:59



Je však otázne, či tento Jean-Louis Taurana správne interpretuje islam, alebo je to jeho subjektívny výklad tohto náboženstva. A tak myslím, že je na mieste pýtať sa na kompetentný výklad islamu.


citácia:


Tu nejde o kompetenciu, stačí pozerať na skutky, viď posledné aktuality z Nigerie. Ak toto schvaľuje niekto v mene islámskeho náboženstva, tak to určite nie je o Bohu.

Pôvodne zaslal spiscom - 17 marec 2010 : 22:00:59



Je jasné, že takéto skutky nie sú "o Bohu". Ale nie je jasné, či náhodou nie sú "o islame". Práve ten kompetentný výklad islamu je potrebný na to, aby bolo jasné, či samotný islam je vôbec "o Bohu".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2010 :  23:19:15  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
Rmvn, nuž som naklonený veriť v prirodzený vývoj fyzického sveta bez výnimky zázraku, hoci neverím v proces evolúcie myslenia - ako ju predkladá napr. antropozofia, alebo koncept P. Teilharda de Chardina.
A odkiaľ presne máš tento klasický názor, že človek bol stvorený priamo, mimo vývoj?



Pôvodne zaslal Dušan - 17 marec 2010 :  00:32:28



Drahý brat Dušan v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.

Ježiš Kristus ako aj Panna Mária sa zjavili ctihodnej sr.Márie z Agredy (Španielsko) a nadiktovali jej posolstvá, ktoré sú zaznamenané v knihe: "Tajomné (mystické) mesto Božie". Táto kniha (spisy) boli už 7 pápežmi schválené a tí,ktorí protirečili tomu dielu, boli upozornený aby odstúpili od takéhoto činu, pretože vyhlásenia pápežov platia pre celú Cirkev.

Takže kniha je nie len, svedectvom o zjavení Ježiša a Márie, ale aj o tom, že prvý človek bol Adam a Eva, o ktorých sa tam píše, že boli stvorení v raji a to okolo r.5000 (je tam presný rok, len to musím nájsť) a obidvaja boli stvorený v rokoch 33. Čiže sa nenarodili ako deti počatím a už vôbec nie vývojom z "pračloveka" (ako ich nazývajú v učebniciach).
Adam sa veľmi podobal Ježišovmu vzhľadu a Eva sa veľmi podobala vzhľadu Márie. Dôvod, prečo boli stvorený v 33 rokoch je aj ten, že v 33 rokoch je človek na fyzickej úrovni dospelého človeka. To znamená, že telo sa úplne vyvinulo (dospelo) a od tej chvíle už starne. Je tam toho viac zaujimavých skutočnosti, ktoré v iných knihách ani nenájdeme,ale o tom neskôr.

Zatiaľ toľko z tejto knihy a tiež podotknem, že ked sa učí v Cirkvi o evolucií ako o niečom, čo Cirkev nevylučuje, veriaci by si mali zistiť viac o tom, čo to znamená.
Napr. jeden "katolik" verí, že to znamená uznanie Darwinovej evolučnej teorii, ale to nie je možne, už aj z toho dôvodu, čo som hore uviedol. Skôr sa tým môže myslieť vývoj "pračloveka" z opice, ale nie človeka z pračloveka.

Ja v tom vidím jasný útok na vieru, pretože ked človek uverí že pochádza z opice, potom ľahšie uverí aj v to, že v Biblii historické udalosti (ako aj stvorenie Adama a Evy) nie sú reálne a potom spochybní aj ostatné... Čo je prakticky cirkevné slobodomurárstvo. Navonok sa hlásiť k Bohu a Cirkvi, ale prakticky neveriaci ani v skutky opísané v Biblii a nakoniec ani v Slovo Božie.

Nech nás Boh žehná a daruje múdrosť i rozlíšenie . God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  07:01:52  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Som katolik, ale tomu neverím.
Je príliš veľa dôkazov, že človek je dlhšie na tejto Zemi ako 5000 rokov.
Len potopa, ktorá sa opisuje vo viacerých dochovaných mytológia a náboženských spisoch bola podľa všetkého ešte skôr ako pre 5000 rokmi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  09:01:41  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Tá Nigéria to je strašné... Dielo satana. Poľovať na ľudí bez rozdielu a zabíjať kôli viere a krute, strašne krute.... Tak myslím, že toto je prípad, kedy by nebolo hriechom zakročiť proti takýmto útočníkom zbraňami...

Pôvodne zaslal Azuritko - 17 marec 2010 :  15:49:21



preco dielo satana? je to predsa dielo ludi

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  09:07:48  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
...ja sa darwinovej teorii nebranim do bodu ked s jedneho zivocisneho druhu vznikne o 180 stupnov odlisny, je rozdiel prisposobovat sa podmienkam a je rozdiel zmenit 99 % dna, evolucia je dokazana len na zaklade podobnosti zivocichov a veku roznych fosilii, NEEXISTUJE NIJAKY DOKAZ ZE SME SA VSETCI A VSETKY DRUHY VIVINULI S MORSKYCH TVOROV...
Pôvodne zaslal timylee - 15 marec 2010 :  17:47:56



nemas skoro ziadne vedomosti o tejto teme a predsa tvrdis to co tvrdis, tych 99% je vycucane z prsta, vsak?

pozri sa, neodarwinisticka synteza je vedecky akceptovana a najlepsie zatial vysvetluje roznorodost zivota na Zemi, ziadna ina teoria ju zatial neprekonala, ta biblicka uz vobec nie a dokazovo sa jej nemoze rovnat ani zdaleka

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  09:17:46  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Takže kniha je nie len, svedectvom o zjavení Ježiša a Márie, ale aj o tom, že prvý človek bol Adam a Eva, o ktorých sa tam píše, že boli stvorení v raji a to okolo r.5000 (je tam presný rok, len to musím nájsť) a obidvaja boli stvorený v rokoch 33. Čiže sa nenarodili ako deti počatím a už vôbec nie vývojom z "pračloveka" (ako ich nazývajú v učebniciach).
Adam sa veľmi podobal Ježišovmu vzhľadu a Eva sa veľmi podobala vzhľadu Márie. Dôvod, prečo boli stvorený v 33 rokoch je aj ten, že v 33 rokoch je človek na fyzickej úrovni dospelého človeka. To znamená, že telo sa úplne vyvinulo (dospelo) a od tej chvíle už starne. Je tam toho viac zaujimavých skutočnosti, ktoré v iných knihách ani nenájdeme,ale o tom neskôr.
Pôvodne zaslal rmvn - 17 marec 2010 :  23:19:15



tych 5000 rokov je pocitany nejakym Usherom na zaklade generacii spominanych v starom zakone, samozrejme ze veda tento datum neuznava a ani neplanuje uznat

ohladom toho fyzickeho dospievania a starnutia - tiez si mimo, pretoze fyzicka dospelost nastava vtedy, ked je organizmus schopny sa rozmnozovat, pravne urcenie schopnosti byt zodpovedny za svoje ciny je uplne nieco ine ( pravna sposobilost u nas je od 18 rokov) a nema tento vek nic spolocne s dospelostou; a co sa tyka starnutia, tak clovek starne hned ako sa narodi a pozorovat starnutie sa da uz od okolo 25 roku zivota, vek 33 rokov nie je z biologickeho hladiska nicim zaujimavy ci vynimocny

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  10:37:14  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

preco dielo satana? je to predsa dielo ludi

Pôvodne zaslal guest635 - 18 marec 2010 :  09:01:41



Ten kto ľudí pokúša je satan. Konečné rozhodnutie je na ľuďoch, ktorý by mali vedieť čo je správne. No tu muselo byť pokúšanie silné a rozsiahle keď išli ľudia proti ľudskosti a rozhodli sa takto zabíjať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  14:35:10  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Plne ťa chápem

Tak teda nabudúce, keď budeš mať znova chuť posudzovať niekoho, že sa nespráva podľa nezáväznej a neexistujúcej normy.

Pôvodne zaslal Sendy - 17 marec 2010 :  20:21:15



Neviem ci chapes

Co cakas odomna, ze ti budem hladkat brusko, aky si dokonaly krestan, ked si myslim, ze nie si? Prepac, dovol mi mat svoj nazor a povedat si ho, ked uz musim takto on tu u teba zobrat aby si ho bol schopny respektovat.

To ze ty si presvedceny, ze Biblia ti poskytuje najlepsi navod v otazkach moralky je sporne podla mna. Bud mas svojske predstavy o navode alebo o moralke.

Naznacil som svojim pohladom myslienku, ze nabozenstvo umoznuje ludom predstavovat si, ze ich konanie, starosti su moralne aj vtedy, ked su vysoko nemoralne - teda, ked presadzovanie tohto pohladu sposobuje nevinnym ludskym bytostiam zbytocne a odporne utrpenie Hovorim vseobecne.

A toto je moj nazor, dokazes ho respektovat? bez toho aby si sa snazil svojho oponenta brutalne napadat?

Samozrejme suhlasit s nim nemusis.

Cez to vsetko, som spokojnejsi, ze po mojom boku zijes ty a nie nejaky moslim, a napriek nasim nazorovym nezhodam ide dufam stale len o debatu, nic ine za tym z mojej strany nie je.


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  14:55:29  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Co cakas odomna, ze ti budem hladkat brusko, aky si dokonaly krestan, ked si myslim, ze nie si? Prepac, dovol mi mat svoj nazor a povedat si ho, ked uz musim takto on tu u teba zobrat aby si ho bol schopny respektovat.

To ze ty si presvedceny, ze Biblia ti poskytuje najlepsi navod v otazkach moralky je sporne podla mna. Bud mas svojske predstavy o navode alebo o moralke.

Naznacil som svojim pohladom myslienku, ze nabozenstvo umoznuje ludom predstavovat si, ze ich konanie, starosti su moralne aj vtedy, ked su vysoko nemoralne - teda, ked presadzovanie tohto pohladu sposobuje nevinnym ludskym bytostiam zbytocne a odporne utrpenie Hovorim vseobecne.

A toto je moj nazor, dokazes ho respektovat? bez toho aby si sa snazil svojho oponenta brutalne napadat?

Samozrejme suhlasit s nim nemusis.

Pôvodne zaslal saxsax - 18 marec 2010 :  14:35:10




Ále, no tak Saxsax. Mne vôbec nejde o to, že sa nestotožňuješ s mojou morálkou, alebo že ma nepovažuješ za dobrého kresťana. Mne ani nejde o obsah tvojej morálky, teda, že čo považuješ za morálne a čo za nemorálne.

Mňa normálne úprimne zaujíma, ako si vlastne prišiel na nápad, že vôbec nejaké morálne a nemorálne konanie existuje, teda že existuje nejaký zákon, ktorý vo všeobecnosti zaväzuje ľudí konať určitým spôsobom a ľudia sú povinní tento zákon rešpektovať. Ak tvrdíš, že je niečo nemorálne, prípadne, že ja som nemorálny, to znamená, že moje konanie porovnávaš s nejakou záväznou normou, podľa ktorej som povinný konať a ja tak nekonám. Rovnako keď tvrdíš, že Biblia nie je úplne morálna, tak to znamená, že ju porovnávaš s nejakou všeobecne záväznou normou, v súlade s ktorou by biblická morálka mala byť , ale keďže nie je, tak jej morálka nie je úplne v poriadku. No a keďže ťa vôbec čo i len napadlo, že niečo je viac alebo menej morálne, tak ma zaujíma tá záväzná norma, podľa ktorej to posudzuješ. Mysli si pre mňa za mňa, že najmorálnejšie je postaviť sa na hlavu a odrážať sa ušami. Rešpektujem tvoj názor. Mňa len úprimne zaujíma, z akej záväznej normy pri posudzovaní morálky vychádzaš.

Nie som si vedomý, že by som ťa "brutálne napádal". Môžeš mi to odcitovať a potom si budem dávať pozor na formulácie, ktoré sú podľa tvojho názoru brutálnym napádaním.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  18:23:53  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
No, asi pán saxsax vychádza z morálky svedomia, máme ho všetci aj ateisti. Takže priveľa filozofovania niekedy je na škodu.
Inak si myslím, že pán saxsax mal na mysli mesijášsky syndróm, keď si veriaci začne mýliť pokornú vieru s nadutosťou nadradenosti skrze vieru viď. extrém Nigéria.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  18:46:54  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
No, asi pán saxsax vychádza z morálky svedomia, máme ho všetci aj ateisti. Takže priveľa filozofovania niekedy je na škodu.


Pôvodne zaslal spiscom - 18 marec 2010 :  18:23:53



Spiscom,
to je veľmi povrchné tvrdenie. Ateista predsa svedomie nepovažuje za všeobecne záväznú normu, ale v podstate za subjektívnu a relatívnu vec. Je to otázka subjektívnych pocitov jednotlivcov a tie predsa nemôžu zaväzovať ostatných ľudí, aby podľa nich konali. Ak sa niekto odvoláva, na to, že je niečo naozaj spravodlivé a niečo nespravodlivé, tak tým predsa nechce povedať, že to jednoducho nie je v súlade s jeho pocitmi.

Ďalší problém, ktorý si prehliadol, je problém, ako chce ateista vysvetliť, že poslúchať svedomie je záväzné. Čo sa vlastne stane, keď svedomie človek rešpektovať jednoducho nebude? To by ma veľmi zaujímalo, čo by na to ateista povedal. Je mi jasné, že ty prakticky vo všetkom vidíš pravdu, len akosi z iného pohľadu. Ale keď sa na jednotlivé pohľady na svet pozrieš dôslednejšie, zistíš, že je tam veľa vzájomne odporujúcich si vecí.

Myslím, že ani tak nejde o filozofovanie, ako skôr ukázať na to, že povrchné rozmýšľanie nevyhnutne vedie k vnútorným rozporom a tak k omylom.


citácia:

Inak si myslím, že pán saxsax mal na mysli mesijášsky syndróm, keď si veriaci začne mýliť pokornú vieru s nadutosťou nadradenosti skrze vieru viď. extrém Nigéria.


Pôvodne zaslal spiscom - 18 marec 2010 : 18:23:53



Mne je úplne jasné, že ak človek zistí, že je v omyle a nemá odvahu s tým niečo urobiť, neostáva mu nič iné, len človeka, ktorý mu hovorí pravdu, obviniť z pýchy, nadutosti a nadradenosti. Je to pohodlnejšie, ako rozmýšľať a vzdať sa svojich omylov. Preto sa usilujem viac sa pýtať než niečo tvrdiť a následne len privádzať do dôsledkov získané odpovede, aby človek mohol sám spoznať, že je v omyle.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  19:18:39  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Je úplne jedno, ktorá definícia popisuje svedomie, stále je to svedomie. Ateista je tiež stvorený na Boží obraz, takže ho ma tiež. Kto ako sa ním riadí je už druhá vec, ale kresťania na tom vôbec nie sú lepšie. Niekedy si myslím, že pocit, ja verím, budem spasený, je cestou k duchovnej lenivosti. Omša v Nedelu, ráno večer Otčenáš, pred jedlom kríž a to má byť ten hlavný rozdiel od ateistu ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2010 :  19:39:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
spiscom tu teraz vôbec nejde o to, či ateista napr. neklame a katolík hej. Jasné že také veci sa dejú, ale nijak to neubližuje tomu, čo hlása katolícka morálka. A čo je lepšie? Držať sa morálky katolíckej? Alebo nejakej neznámej, subjektívnej a nezáväznej?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 15 Previous Topic: politicka korektnost Téma Next Topic: Svata Bakhita  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06