Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Čo je svätosť?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: vkladanie rúk Téma Next Topic: kto su malicki?
Strana: z 2

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  21:30:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Svätosť je robiť malé veci s veľkou láskou a pokorou.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora 

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  21:52:18  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Svatost je ostat pokojny a verit Bohu v case akychkolvek burok s vedomim, ze Boh to ma pod kontrolou...

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:04:36  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm nezjednodusujete to dajak??

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:09:18  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
volsung, voobec to nie je take zlozite ako sa naprvy pohlad zda Co robili vsetci svati? Boli plni lasky, pokory a doverovali Bohu, ze vsetko, co sa deje, je na ich spasu....znie to jednoduche a vsetci vieme, ako by sa na to dalo ist...pravda je, ze nie je to az take jednoduche realizovat uplne stale obcas sa zda, najma ked sme obklopeni svetom, ktory je prilis materialisticky a ludsky duch je slaby...

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:12:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
hm nezjednodusujete to dajak??

Nie!
Veľa ľudí sa snažia robiť veľké veci ale s malou láskou a bez pokory, čo je opak svätosti.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:13:29  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mne to pride trochu znevazujuce sv bernard napr zalozil kopec klastorou ,kopec duchovnej prace aj pomoc novym radom organizovanie vypravy...ect ect ...hm to chapem ze sa da prehlasit za svatost...ale toto mi pride take neake hm sak potom by mohol byt svaty kazdy druhy veriaci poriadny aj moja babka neboha....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:19:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
potom by mohol byt svaty kazdy druhy veriaci poriadny aj moja babka neboha....

Všetci sme pozvaní k svätosti a cieľom každého človeka by malo biť, stať sa svätým.
Lebo do nebeského kráľovstva nemôže vôjsť nik kto nieje svätí.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:27:49  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Ano, presne, vsetci sme povolani k svatosti. Napr svata Terezia z Lisieux je znama tym, ze neurobila nic 'mimoriadne', ale prave je znama jej filozofia pod nazvom 'Mala Cesta', ktorej podstatou je: cesta malosti, cesta duchovného detstva, cesta nenápadných skutkov, ktoré obetuje Bohu. Terezia hovori:

~„Jezis neziada velke ciny, ale iba odovzdanost a vdacnost".~

~„A to je teda vsetko, co od nas Jezis pozaduje, on vobec nepotrebuje nase skutky, ale iba nasu lssku". ~

Takze tak nejak...

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:30:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Volsung, nie len tí ktorých cirkev oficiálne vyhlási za svätých, sú svätými.
Vo svete je veľké množstvo svätcov o ktorých ľudia nevedia ale Boh ich pozná.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:31:11  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Svätý je aj ten, kto robí malé veci aj veľké veci tak, akoby to robil Ježišovi. A moja babka nebohá tam zaiste je . Každý, kto stojí pred Božou tvárou v nebi je svätý...nielen tí, čo sú v našich kalendároch. Nebo je plné svätých, ktorí nás predišli a majú účasť na sláve nášho Pána. Svätý...to je niekto oddelený z tohoto sveta a snaží sa páčiť Pánovi...až kým nepríde pozvanie pred Jeho tvár. Tam nemôže byť nič, čo nie je sväté. A preto nevieme, koľko je tam svätých. Obyčajní, jednoduchí ľudia, ak napĺňali Božiu vôľu-prečo nie? Prví-poslednými....poslední-prvými, poznáte to? Priateľu, poď bližšie...toto povedal Ježiš v podobenstve. Alebo...ak nebudete,ako deti...

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2009 :  22:47:37  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
to mi pride tad akoby ich skutky a ich priklad bol zbytocny...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2009 :  04:55:58  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Nie Volsung, sú cennými perlami našej Cirkvi. Dávajú nám príklad a povzbudzujú vo viere. Ich obeta pretrváva a prináša ovocie. Preto ich Cirkev vyzdvihla . Ale aj moja babka je pre mňa vzorom dokonalosti. Jednoduchá žena, ktorá mi prácou, modlitbou a nepoukazovaním na chyby iných ukázala, smer. Svojim životom s Bohom.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2009 :  09:14:50  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
to mi pride tad akoby ich skutky a ich priklad bol zbytocny...

Pôvodne zaslal volsung - 25 október 2009 :  22:47:37



Zober to tak, že niekto je viac svätý a niekto menej.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2009 :  18:51:05  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
citácia:
mne to pride trochu znevazujuce sv bernard napr zalozil kopec klastorou ,kopec duchovnej prace aj pomoc novym radom organizovanie vypravy...

Pôvodne zaslal volsung - 25 október 2009 :  22:13:29




1Kor 13,3-6 A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy.

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2009 :  20:36:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
to mi pride tad akoby ich skutky a ich priklad bol zbytocny...

Pôvodne zaslal volsung - 25 október 2009 :  22:47:37



nič nie je na svete zbytočné, iba naša nedôvera voči Bohu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  22:09:54  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Don Bosco tvrdil, že stať sa svätým je vec ľahká. No, mne to pripadá hrozne ťažké, ak mám byť úprimná. Nemáte nejaký jednoduchý recept na svätosť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  22:13:07  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm ja nevidim ziadnu moznost kryziacke vypravy su uz neaktualne

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  22:35:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Don Bosco tvrdil, že stať sa svätým je vec ľahká. No, mne to pripadá hrozne ťažké, ak mám byť úprimná. Nemáte nejaký jednoduchý recept na svätosť?

Pôvodne zaslal Evelinka - 27 október 2009 :  22:09:54



život svatých je evanjelium v praxi. takže recept znie: treba žiť evanjelium v praxi

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  13:21:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Svätým sa stávame vtedy, keď si uvedomíme svoju hriešnosť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2010 :  20:00:48  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Nová kniha o JP2:
http://svetkrestanstva.blogspot.com/2010/01/nova-kniha-o-janovi-pavlovi-ii.html


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  16:25:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Anketa

Kto chce byť svätý

Ja chcem. A presne si myslím to čo zrno: "Svätosť je robiť malé veci s veľkou láskou a pokorou."
Tak to robila aj Matka Tereza a všetci svätí.
Ale i keď je to v bežnom živote ťažké, niekedy až nemožné, musí sa to dať a každý deň máme šancu začať odznova, každý deň máme na výber - rozhodnúť sa pre Boha a pre ľudí alebo pre svet. O tom je svätosť, o rozhodnutí a túžbe žiť s Bohom. Potom je ľahké robiť malé veci s veľkou láskou

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  16:37:47  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
A si ochotná trpieť?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  16:58:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
A si ochotná trpieť?



Pôvodne zaslal Dušan - 20 február 2010 :  16:37:47



Ano.
"Kto chce ísť za mnou, nech vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma."
Bez utrpenia to nejde.
+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  17:03:19  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Neboj sa Boh ťa neopustí, hoci by sa ti to zdalo.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  17:23:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Neboj sa Boh ťa neopustí, hoci by sa ti to zdalo.



Pôvodne zaslal Dušan - 20 február 2010 :  17:03:19



Ja viem Len to treba pripomínať ľuďom, ktorí to nevedia.
Boh nikdy neopúšťa a vo chvíľach utrpenia je k človeku najbližšie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  18:00:32  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
No asi toho bude viac ako len naučené frázy.

Všimli ste si, že ak vykopú pravého svätca, väčšinou jeho telo nájdu neporušené. Nie je tajomstvom, že nepodlieha dlhú dobu rozkladu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: vkladanie rúk Téma Next Topic: kto su malicki?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06