Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 slavne vyroky ateistov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: rudolf balaz Téma Next Topic: Co je Cirkev a som jej clenom?
Strana: z 5

ondrej

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  19:27:05  Zobraziť profil  Pridať ondrej do zoznamu priateľov
http://www.youtube.com/watch?v=TitLM1taLco

asi najpravdivejsia:

KAZDY MYSLIACI CLOVEK JE ATEISTA

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 05 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  19:55:38  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ten Einsteinov poznam, s tej knihy co som spominal...

inak, zaujmalo by ma,kolky z nich co hrdo hlasia, ze sa neboja smrti v poslednej chvili vzyvali prave Boha...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  21:07:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=TitLM1taLco

asi najpravdivejsia:

KAZDY MYSLIACI CLOVEK JE ATEISTA

Pôvodne zaslal ondrej - 05 október 2009 :  19:27:05



Je tam toho veľa nechce sa mi všetko čítať, ale sú to jednoducho výroky ľudí, ktorý si výrokom obhajujú to že neveria. Pričom sú to výroky samozrejme jednostranne zamerané a pár ktoré som si prečítal s nimi nesúhlasím, a dalo by sa o nich dosť kecať, lebo v podstate zahŕňajú všetko všeobecne zamerané proti viere, čo sa omiela donekonečna. A neviem čo je také dobré na tom Vami zvýraznenom? KAZDY MYSLIACI CLOVEK JE ......... tam sa môže doplniť absolútne čokoľvek a bude mať úplne rovnakú pravdivostnú hodnotu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  21:35:42  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
"Nemôžeme milovať niekoho, koho sa bojíme ani niekoho, kto sa bojí nás!" Cicero
"Ľudia hľadajú cestu do neba z jednoduchej príčiny, lebo zablúdili na zemi" Plechanov - okrem iných, ktoré vyjadrujú v podstate to isté, čo presne tieto výroky - že ľudia túžia po láske a hľadajú ju, ale keďže im strach z falošných obrazov Boha skresľuje pohľad Naňho, naozaj Ho nenachádzajú, blúdia a aj zablúdia.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  23:25:46  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=TitLM1taLco

asi najpravdivejsia:

KAZDY MYSLIACI CLOVEK JE ATEISTA

Pôvodne zaslal ondrej - 05 október 2009 :  19:27:05





Dobré dogma.
Proč?

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  21:41:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=TitLM1taLco

asi najpravdivejsia:

KAZDY MYSLIACI CLOVEK JE ATEISTA

Pôvodne zaslal ondrej - 05 október 2009 :  19:27:05



k tomuto ma napadlo to, ze ked som neverila v Boha, myslela som si, ze viera v Boha je len pre ludi, ktory maju sklony k nadrirodzenym, duchovnym veciam(napr. budhizmus) a nie pre rozumovych ludi...a ked som ho spoznala, zistila som, ze viera v ziveho Boha nie je len pre urcitu skupinu ludi, ale pre kazdeho...
len tak mimochodom, ked je ateizmus take nieco super, preco ten co to povedal, spachal samovrazdu?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  21:46:27  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
tak ja som to video nedopozeral niektore vyroky boli hezke ine az primitivne....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  22:10:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
... primitívne...

Nakukni občas napríklad sem: http://www.slex.sk/

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  22:38:52  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm mnuz tieto jazykove problemi ma nikdy neopustia...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  22:49:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
zo slexu :

problém -u m.

1. závažná, zložitá otázka, ktorú treba riešiť: vedecký, ekonomický problém; problém výživy ľudstva; hovor. to nie je problém

2. hovor. ťažkosť (význ. 2): s tebou sú vždy problémy

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  02:54:37  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


zmurka to ma bit akoze co? ydeme teraz napadat dyskutujucych za ych gramatyku?

sme ludya rozni, to je fakt, uz sa na to nemozes pozerat? no nie kazdi ma cas a chut si to davat napryklad opravyt vo worde vsak?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  10:10:15  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:


zmurka to ma bit akoze co? ydeme teraz napadat dyskutujucych za ych gramatyku?

sme ludya rozni, to je fakt, uz sa na to nemozes pozerat? no nie kazdi ma cas a chut si to davat napryklad opravyt vo worde vsak?

Pôvodne zaslal saxsax - 07 október 2009 :  02:54:37



No Žmurka si na gramatiku potrpí, takže treba to podľa mňa rešpektovať, ako nie teraz ideme robiť to čo chce Žmurka, ale toto je normálna logická požiadavka, pričom je aj vizitkou Slováka ako píše a ovláda svoj materinský jazyk. Každopádne ja som nikdy nejako nesúhlasil s tvrdým Y, ale už raz tu je, tak to treba akceptovať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  11:01:17  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
azuritko ale ja som ukrainec......

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  11:13:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Zmurka, viac treba sledovať obsahovú stránku príspevku, a nie tak puntičkársky sledovať gramatiku, najme tých čo s ňou majú problémy.
Viac porozumenia pre slabosti iných by neuškodilo, že áno.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  20:06:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Každopádne ja som nikdy nejako nesúhlasil s tvrdým Y, ale už raz tu je, tak to treba akceptovať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 07 október 2009 :  10:10:15



sak jasne, mozeme byt aj velkorysy a dat ho kde nast len napadne nezalozyme temu o gramatyke? nye kazdy to ma v malycku ako zmurka, sme preto nyeco menej? som preto zly slovak? o co yde? co tak akceptovat aby sa tu nerobyly zyadne preklepy ked sa pyse, hrozne ma to yrytuje

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  20:27:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
azuritko ale ja som ukrainec......
Pôvodne zaslal volsung - 07 október 2009 :  11:01:17


Ja viem volsung - že si inonárodný prispievateľ - prepáč - že ma občas chytí ten zápal za gramatiku. Na vine sú určite tí prísni a nároční učitelia slovenčiny. Zas ale tiež viem, že ty z toho nebudeš robiť tragédiu. V podstate ti chcem len pomôcť používať častejšie ten odkazový link - bude ti na osoh v písomnom prejave. Inak chvályhodná je tvoja snaha vyjadrovať sa tu a reagovať napriek určitému handicapu - a nie vždy sú tvoje príspevky od veci.
Ale povedz - čo s tým mám robiť - keď mi na príspevku hneď tak udrú do oka hrubice - že potom mi kazia prvotné i celkové vnímanie obsahu?

Keďže internet je plný porušovateľov slovenskej gramatiky, niekedy len hodím rukou - ale nezmierim sa s hrubkami keď sa množia - to je fakt.

Ku kultúre písomného vyjadrovania zmysluplných myšlienok patrí - podľa môjho názoru - aj kultúra pravopisu. A basta. Výnimku tvoria len isté diagnózy, prípadne nepozornosť - alebo dočasná nedoučenosť, ktorá sa ale dá a má odstraňovať.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  20:31:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:

zmurka to ma bit akoze co? ydeme teraz napadat dyskutujucych za ych gramatyku?

sme ludya rozni, to je fakt, uz sa na to nemozes pozerat? no nie kazdi ma cas a chut si to davat napryklad opravyt vo worde vsak?
Pôvodne zaslal saxsax - 07 október 2009 :  02:54:37


A vidíš saxsax - na to som celkom zabudla. Tak veru - existuje aj možnosť opráv vo worde. Ďakujem za pripomienku. Aj to je jedna z ciest ku gramatickej kultúre.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  11:20:50  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

zmurka to ma bit akoze co? ydeme teraz napadat dyskutujucych za ych gramatyku?

sme ludya rozni, to je fakt, uz sa na to nemozes pozerat? no nie kazdi ma cas a chut si to davat napryklad opravyt vo worde vsak?
Pôvodne zaslal saxsax - 07 október 2009 :  02:54:37


A vidíš saxsax - na to som celkom zabudla. Tak veru - existuje aj možnosť opráv vo worde. Ďakujem za pripomienku. Aj to je jedna z ciest ku gramatickej kultúre.

Pôvodne zaslal zmurka - 07 október 2009 :  20:31:06



no hej, ale nie kazdy ma word zas, nie vsetci kradnu, malokto si dovoli kupit oficialne offic


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  11:41:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
saxsax, ale existuje aj openoffice a ten je zadara. nehovoriac o wordpade, ktorý je štandard súčasťou Okien

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  13:18:02  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax, ale existuje aj openoffice a ten je zadara. nehovoriac o wordpade, ktorý je štandard súčasťou Okien

Pôvodne zaslal Ales - 08 október 2009 :  11:41:44



jasne ze su, ale skus napisat do wordpadu bistrina, ci ti to opravi , nehovoriac o openoffice, ze menej znaly nevedia ze k tomu sa musia k urcitym verziam doinstalovat, stiahnut doplnky na opravu pisma, gramatiky a dkonca i vytvorit najskor spravny slovnik, a co vytvoris ked neovladas gramatiku, to aby si prekopcil slovnik slovenskeho jazyka alebo spominany Slex, ten sa mi paci

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  13:21:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
jojha, ako keby zaležalo na gramatike.....oooooooch

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  14:04:52  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ti trvalo kym si na to prisiel , sak cely cas o tom hovorime, no mas ludi co chcu byt kulturny za kazdu cenu, co uz mi ostatni neohrabanci

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  20:05:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Napísal som slovíčko „bistrina“ a predstav si OpenOffice org. ktorý ja používam to opravil na „bystrina“.
Je to vylepšená verzia klasického OpenOffice.

Tu si to môžeš stiahnúť: http://sk.openoffice.org/news/090921.html

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  21:07:17  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Ďakujem zrno,aj mne to občas vypadne.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  21:46:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Napísal som slovíčko „bistrina“ a predstav si OpenOffice org. ktorý ja používam to opravil na „bystrina“.
Je to vylepšená verzia klasického OpenOffice.

Tu si to môžeš stiahnúť: http://sk.openoffice.org/news/090921.html

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 08 október 2009 :  20:05:04



predstav si ze ja ti verim, tvrdil som to o worpade, openoffice zdokonaluju a vylepsuju coraz viac, ja si pametam casy, ked bolo treba kopu doplnkov zhanat, doinstalovat, pre mna mna iba jeden vyznam, pouzivam ho na rozbitie kodu VBA ci prelomenie hesla, BILL je babrak

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  22:30:34  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
saxsax... ja som matikár, mna gramatika netrapi už od zakladnej školy....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: rudolf balaz Téma Next Topic: Co je Cirkev a som jej clenom?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06