Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Chatrč
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: PC Biblická hra. Téma Next Topic: Krížova cesta
Strana: z 3

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  15:21:18  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Chcem sa opýtať, čítali ste niekto knižku od P. Younga, protestantského pastora - Chatrč? Kto áno, čo si o nej myslíte? Ja som to čítala, považujem to za veľmi dobrý nápad, takýmto spôsobom priblížiť čitateľom Boha, len si nie som istá, či je tam všetko v zhode s učením KC.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  16:08:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ste studovali teologiu, a pytate sa neteologov?

Naco ste vlastne studovali teologiu?

Naco vlastne siahate ku nekatolickym pramenom - tisic zivotov by Vam nestacilo, tolko mame kvalitnych katolickych zdrojov. Ale tak uz tochodi, prednost davat nepodstatnemu pred podstatnym, nizsiemu pred vyssim, neistemu pred istym,...,...reklama na teologicke studium v praxi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  16:20:16  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Ďakujem za odpoveď. Nepýtam sa neteológov, pýtam sa tých, ktorí to čítali, či už teológov alebo neteológov a celkom určite si nikto nie je vo svojom odbore vo všetkom 100 percentne istý. No napriek tomu, že sa pýtam, mám aj svoj názor, len by ma zaujímali aj názory ostatných. Nie však názory tých, ktorí to nečítali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  16:28:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Budem cakat spolu s Vami. Ze kto z katolikov straca cas a riskuje svoje postoje, ked cita nekatolicke knihy. Z Vasho teologickeho studia iste viete, ze zrusenie Indexu zakazanych knih bol iba pravny ukon, moralny zavazok necitat bludarskych autorov vsak stale zostal v platnosti. Ze preco to porusuje Vy, je mi uz jasne, no urcite si o tom rad rigorozne podebatim s kazdym, kto sa k Chatrci tuna vyjadri.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  21:16:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Nevyjadrím sa - nečítala som.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2009 :  21:50:28  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Budem cakat spolu s Vami. Ze kto z katolikov straca cas a riskuje svoje postoje, ked cita nekatolicke knihy. Z Vasho teologickeho studia iste viete, ze zrusenie Indexu zakazanych knih bol iba pravny ukon, moralny zavazok necitat bludarskych autorov vsak stale zostal v platnosti. Ze preco to porusuje Vy, je mi uz jasne, no urcite si o tom rad rigorozne podebatim s kazdym, kto sa k Chatrci tuna vyjadri.

Pôvodne zaslal Rarach - 02 október 2009 :  16:28:42





cital som, mam v pdf a vo worde (pripadny zaujemca do diskusie si moze poziadat cez PM, zarucujem diskretnost) ale debatovat nemienim, z mojej strany to bola cisto zvedavost, vraj
citácia:
Momentálne svetový bestseller číslo 1 v anglosaskej literatúre



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  00:45:54  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  16:16:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Priznám sa, že čítam málo ale čo sa týka kresťanskej literatúry, čítam len katolícku.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  17:29:53  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
. No a vďaka katolíkovi ako ste Vy mám teraz aj možnosť spoznať, čo je to nenávisť.

Pôvodne zaslal Evelinka - 03 október 2009 :  00:45:54



wow, trochu silne slova Evelinka, skus vypocut zmurku, a skus tiez pozriet tie rarachove prispevky, je sa co naucit a pochopit.

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  18:54:17  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
. No a vďaka katolíkovi ako ste Vy mám teraz aj možnosť spoznať, čo je to nenávisť.

Pôvodne zaslal Evelinka - 03 október 2009 :  00:45:54



wow, trochu silne slova Evelinka, skus vypocut zmurku, a skus tiez pozriet tie rarachove prispevky, je sa co naucit a pochopit.

Pôvodne zaslal saxsax - 03 október 2009 :  17:29:53




Ale veď ja už o Rarachových vedomostiach nepochybujem, ani netvrdím, že sa od neho nie je čo naučiť. Mimochodom, na indexe zakázaných kníh boli kedysi aj diela neskorších svätcov. No a ak niekto číta protestantskú literatúru, to ešte neznamená, že musí všetko "zožrať". Ja som čítala protestantskej literatúry veľmi mnoho ešte vtedy, keď som nebola taká presvedčená o tom, že KC je tá pravá. Tak aspoň mám prehľad a viem trošku pochopiť aj protestantsky zmýšľajúcich ľudí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2009 :  09:51:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
... No a vďaka katolíkovi ako ste Vy mám teraz aj možnosť spoznať, čo je to nenávisť.
Pôvodne zaslal Evelinka - 03 október 2009 :  00:45:54


Nuž - Evelinka - týmto si niečo povedala o sebe.
Len tak mimochodom, študovala si na teológii poctivo aj dialektiku a noetiku?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2009 :  13:01:24  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
... No a vďaka katolíkovi ako ste Vy mám teraz aj možnosť spoznať, čo je to nenávisť.
Pôvodne zaslal Evelinka - 03 október 2009 :  00:45:54


Nuž - Evelinka - týmto si niečo povedala o sebe.


O tom nepochybujem, Žmurka. V podstate každým svojim príspevkom hovoríme aj niečo o sebe. Čo k tomu môžem ešte povedať je, že môžem prispustiť, že v podstate ma pán Rarach má veľmi rád (hoci si to nemyslím, ale možné to je) a že sa cítim ním nenávidená, je len môj subjektívny dojem. Ale už nechcem viac prilievať olej do ohňa. Ešte raz prosím o odpustenie, komu som ublížila. Azuritko to v jednom svojom príspevku vyjadril dosť jasne, v prípade pána Raracha som neodhadla situáciu, nejednala som správne. (Myslela som si najprv, že ide o nejakého podrývača typu PCmaniak, preto som reagovala ako som reagovala, tým sa nechcem ospravedlňovať, iba chcem, aby ste trošku pochopili sled mojich myšlienok a reakcií) Pánovi Rarachovi ďakujem, že som mohla vidieť veci aj z inej strany. Prosím Boha o uzdravenie tu na tomto fóre naštrbených vzťahov, najmä o uzdravenie toho, čo som pokazila ja. Zvolávam Božie požehnanie na Teba Žmurka, na pána Raracha, na Lilu, Azuritka a Beulinu, ako aj na každého, čo tu prispieva. Nech Vás Pán požehnáva a chráni a nech vás obdaruje pokojom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

HW40

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  00:10:51  Zobraziť profil  Pridať HW40 do zoznamu priateľov
citácia:
Z Vasho teologickeho studia iste viete, ze zrusenie Indexu zakazanych knih bol iba pravny ukon, moralny zavazok necitat bludarskych autorov vsak stale zostal v platnosti.

Pôvodne zaslal Rarach - 02 október 2009 :  16:28:42



Zrušiť Index zakázaných kníh bola podľa mňa chyba. Musím však upozorniť, že aj pri katolíckych tituloch sa často zabúda na Imprimatur. Taktiež sa mi zdá, že cirkevní cenzori niekedy ľahkovážne pristupujú ku svojej práci a málo dbajú čo vlastne schvaľujú. Čítal som niekoľko kníh, ktoré aj napriek povoleniu boli veľmi ďaleko od katolicizmu a pravej viery.

RADIO MARYJA - http://195.94.205.211/rm http://www.radiomaryja.pl
TV TRWAM - http://195.94.205.211/trwam http://www.tv-trwam.pl

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 27 september 2009  ~  Posledná návšteva: 11 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2010 :  17:26:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
CHATRČ.. kniha protestantskeho pastora je jedna z najlepsich ake som kedy citala. Nemam teologicke vzdelanie, ale Chatrč mi pomohla najst odpovede na mnohe otazky, ktore som uz dlho hladala.
V novembri minuleho roka som bola na KATOLICKEJ akcii v Ruzomberku - stretnuti vysokoskolakov, AKADEM a bol tam katolicky knaz, ktoreho meno urcite nie je nezname, ak ho nepoznate, tu je v skratke cosi o nom

http://dchsjb.caritas.sk/index.php?Doc=87

no a teda aby som sa vyjadrila k teme.. tento knaz Janko Buc na akademe mal prednasku o modlitbe atd.. jednoducho je to clovek ktory ma teologicke vzdelanie a vyzna sa v literature,

a kniha ktoru odporucal? CHATRČ.
Povedal k tomu, ze ked si nic ine neprecitame a i ked necitame, nech si precitame aspon Chatrč.
Tak som si povedala ze to musi byt fakt dobra kniha ked ju odporuca tento knaz, na ktoreho sa tam vsetci tesili.. a tiez povedal ze ju rozdava vsetkym svojim priatelom kde len moze, a este nikto na tu knihu nepovedal nic zle.. dokonca mnohym, ako aj mne pomohla dostat sa este blizsie k Bohu a pochopit, preco sa deju zle veci nevinnym ludom a Boh tomu nezabrani..

Je to skvela kniha, Evelinka, mne sa velmi paci, myslim si ze to je skutocny pribeh, iba ten listocek od Boha, to pozvanie do chatrce si neviem vysvetlit.. ale Bohu nic nie je nemozne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2010 :  17:59:34  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
ANGELIKA, PREČÍTAJ SI TENTO SKOPÍROVANÝ ROZHOVOR:

/Milo Bakoš SJ/
Aj ke´d bola veta o románe napísaná pred štyrmi mesiacmi, dúfam že toto niekto si prečíta : Hoci som celú knihu nečítal, od tých čo ju prečítali a z vlastnej skúsemnosti niektorých prečítanách strán :
Román chatrč neodporúčam ani kúpim a prečítať až keď bude v ktorejkoľvek knižnici k dispozícii. ( čo myslím že už onedlho tak bude, alebo je napr. v univerzitnej?!). Napriek ohromnej reklame je to iba obrovská prázdna bublina, ktorú odporúča Cirkvi nepriateľľsky denník s ľavicovou orietáciou v USa. Je to publikácia, i keď skôr pre dospelých čitateľov, ako Da Vinciho kód alebo v istom smere na spôsob písania Rawlingovej Harryho Pottera diely. V akom zmysle ??? No takom, že ide o zaujímavý dej, ktorý vás až skoro vtiahne do " kriminálnej zápletky" ( prepdokladám že Young napíše ďalšie "diely"), avšak s viacerými dodatkami a odbočkami a niekedy ozaj jemnými nuansami v texte, ktoré však pri druhom, treťom čítaní postrehne bystrý čitateľ. V knihe okrem iného ide :
1. Ide o spochybňovanie autenticity zjavenia v Katolíckej Cirkvi a všeobecne v kresťanských cirkvách,
2. už skoro tradične otrepaný motív liberálnosti vo vierovyznaniach - " ľudovo je jedno v čo verím"
3. nivelizácia kresťnanských hodnôt a viery v jedného Boha v Trojici Otca, Syna a Ducha Svätého
4., mišung - pre tých čo nie sú z východu Slovenska - chaotické, či skôr úmyselné "newageové" povyberanie doktrín z budhizmu, hinduizmu, kresťanstva - jednoducho a na záver taký typický supermarketový "brak". Len dúfam, že na to prídu aj obchodníci v tzv. kresťaských vydavateľstvách a obchodoch.
M.B.
Inak, pekný týždeň
------------------------------------------------------------
/Spiro/
Michal #51125, došiel som domov s tou knihou a idem ju čítať. Romány ma nudia, ale keď si ma už nahovoril...
Ako som ju kupoval, vyzvedel som sa tam že oni prísne cenzurujú (riaditeľ SSV), čo môžu ako katolícke kníhkupectvo predávať. A kniha Chatrč prešla.
Táto kniha sa vraj dobre predáva - včera predali posledné dve v Lúči, preto som išiel pozrieť do predajne SSV, kde ju mali.
Keď ju prečítam, ozvem sa tu.
-------------------------------------------------------------
/Spiro/
Pred niekoľkými hodinami som začal túto knihu čítať - dosiaľ som prečítal 77 strán, tak by som sa chcel podeliť o prvé dojmy, ako som sľúbil.
Začínal som čítať rozpačito a opatrne, kým som po niekoľkých prvých stranách neprenikol do atmosféry knižky a nenaladil sa na príbeh; sprvoti sa jednalo o rozvláčne zoznamovanie sa s radovou rodinou amerických protestantov a ich priateľov, ktorí toho o Bohu mnoho nevedia, no radi sa nad týmito vecami pri každodennom živote zamýšľajú. Počiatočný dej plný "lacnej omáčky" okolo života postáv náhle nabral po 32 stranách šokujúci spád rodinnou tragédiou kriminálnej povahy, až sa človek neubráni zásahu emóciami. Potom sa však všetko toto - dovtedy normálne - nepochopiteľne zvráti (na str. 63), takže máte pocit akoby od tohoto bodu začal ďalší dej rozvíjať už nejaký iný autor... Zaskočení nasledujúcimi bizarnými fantáziami predstavy Božstva sklamane pokračujete v čítaní ďalej...
P.S.: Neodporúčam, je to klam. Od chvíle stretnutia kľúčovej osoby s Bohom (str. 64) mi to začína pripomínať New Age spisy "Hovory s Bohem" od N. D. Walsch-a.
P.P.S.: Kniha má takmer dvesto strán, tak nakoniec sa k nej tuná ešte vrátim, ako sa patrí.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2010 :  19:45:48  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Mne sa tá kniha páčila a nenašla som tam nič, čo by bolo v rozpore s katol. učením, nanajvýš ak niečo, o čom by sa dalo diskutovať, ako to vlastne bolo myslené... Teraz však chcem dať do pozornosti veľmi kritický článok o tejto knihe, posúďte sami:

http://www.postoy.sk/chatrc

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2010 :  20:54:59  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Evelin a takáto kritika neovplyvnila tvoj názor na knižku ani teraz?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2010 :  15:58:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Evelin a takáto kritika neovplyvnila tvoj názor na knižku ani teraz?



Pôvodne zaslal Dušan - 14 február 2010 :  20:54:59



Dusan a ty si ju cital?

Ja ano, mna napriklad zaujal ten silny pribeh, neriesil som samozrejme ziadne rozpory s protikatolickym zameranim napriklad , takze v tomto nemenim polemizovat,

Recenzie

"Tvorivosť a nápaditosť Chatrče nás uchváti, a skôr ako si to uvedomíme, spoznávame Boha ako nikdy predtým. Youngov hlboký pohľad je nielen úchvatný, ale aj biblicky verný a pravdivý. Nepremeškajte tento duchovne pretvárajúci príbeh milosrdenstva."
Greg Albrecht, redaktor, Plain Truth Magazine
"Konečne! Román o stretnutí muža s Bohom má literárnu integritu a duchovnú odvahu. Chatrč ruší klišé náboženstva a zlej literatúry, aby nám odhalila niečo dojemné a krásne o neoddeliteľnom tanci života a božskosti. Tento príbeh sa číta ako modlitba – ako najlepšia modlitba, naplnená potom, úžasom, jasnosťou a prekvapením. Pri čítaní som mal pocit, že prežívam priateľstvo s Bohom. Ak v tomto roku plánujete prečítať len jednu knihu beletrie, nech je to táto."
Mike Morrell
"Táto kniha má potenciál urobiť pre našu generáciu to, čo urobila Bunyanova Cesta pútnika pre jeho generáciu. Je to rovnako dobré!" Eugene Peterson "CHATRČ je láskavým pozvaním do samotného Božieho srdca. Cez slzy i úsmevy som pocítil ozajstnú premenu."
Patrick M. Roddy, držiteľ ocenenia Emmy Award za ABC News

"Ak je Boh všemocný a plný lásky, prečo neurobí niečo s bolesťou a zlom tohto sveta? Chatrč so znepokojujúcou a zarážajúcou jasnosťou odpovedá na túto odvekú otázku. Je to rozhodne jedna z najlepších kníh, aké som doteraz prečítal."
James Ryle, autor knihy Hippo In the Garden

"Výnimočné dielo, ktoré nás uprostred mučivého ľudského utrpenia privádza priamo do Božieho srdca a jeho podstaty. Tento úžasný príbeh nás podnecuje, aby sme o Bohu a jeho zámeroch uvažovali v širšej perspektíve, ako by sa nám mohlo snívať."
David Gregory, autor knihy Dinner with a Perfect Stranger

"Naozaj som si myslel, že táto kniha je jednoducho ďalšou knihou. Verte mi – NIE JE! Keď prichádzajú vagóny s módnymi trendmi, zvyčajne ich nechávam len prejsť okolo seba. Čo sa týka Chatrče, nielenže som naskočil do vagóna, ale stále žiadam rušňovodiča, aby zastavoval a umožnil nastúpiť všetkým mojim priateľom. Neviem si spomenúť, kedy naposledy nejaká kniha, už ani nehovoriac o fikcii, mala takýto uzdravujúci vplyv na môj život."
Drew Marshall, rozhlasový moderátor The Drew Marshall Show

"Táto kniha prevyšuje dobre napísané knihy, pri ktorých nedočkavo obraciame stránky, hoci takou je. Od smrti nášho syna Jasona nás Pán priviedol k malému množstvu kníh schopných zmeniť život, a táto je na čele zoznamu. Keď dočítate poslednú stránku, pocítite, ako vás zmenila."
Dale Lang, (rockcanada.org), otec študenta zabitého pri masakre na Columbine High School

"Chatrč je prekrásny príbeh o tom, ako nás Boh nachádza uprostred našich trápení, uväznených v našich sklamaniach, zradených vlastnou trúfalosťou. Nikdy nás nenechá tam, kde nás našiel, ak len na tom netrváme."
Wes Yoder, Ambassador Speakers Bureau


zaujmave, ze ju predava tolko krestanskych vydavatelstiev i na Slovensku

ja ti mozem dat link na stiahnutie, ale iba cez PM

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2010 :  19:28:45  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Saxsax, ešte ju mám doma žiaľ nedočítanú, prečítal som si z nej v deň kúpy iba 77 strán.
Skúsim sa ku nej ešte niekedy vrátiť, že ako sa mi bude javiť potom. Teraz sa zapodievam inými vecami.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2010 :  22:09:17  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Ak tu knihu začnete čítať od polovice ako rozhovor s Bohom, pritom vám stačí vedieť, že hlavný hrdina prišiel o dcéru, tak tá kniha veľkú výpovednú hodnotu nemá. Ak ju ale začnete čítať od začiatku a prežijete časť jeho žiaľu a utrpenia, tak v závislosti na vašej schopnosti empatie, začnete druhú časť knihy brať z iného pohľadu.
Ale je to len jednoduché vymývanie mozgov, čím viac emócii, tým menej reálneho uvažovania. Všetky sekty majú najradšej ľudí, ktorí sa ocitli po určitej tragédii, s ktorou sa ťažko vyrovnávajú, sú oveľa ľahšie manipulovateľný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2010 :  22:53:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
mne sa ta kniha pacila a svoj svoj nazor nezmenim, pretoze mi naozaj pomohla.. ale myslim si ze velmi zalezi dusevnom, ci skor duchovnom rozpolozeni cloveka, ked ju cita a posudenie toho ci stoji za to precitat ju alebo nie je velmi subjektivneho charakteru.. takze proti Chatrči nic nemam a nemyslim si ze citat ju je strata casu.. bolo by fajn keby sa k nej vyjadrili biskupi alebo Vatikan, aby sme vedeli co si o tom v skutocnosti myslliet..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2010 :  23:25:58  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Keď odložíš citové dojatie zaujímavým príbehom nabok, zhodnotíš to čisto teologicky a vtedy dielo neobstojí...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  03:56:21  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
... milovaní bratia a sestry ... Pokoj s Vami

Prečítal som si kritiku na túto knihu na www.postoy.sk

a zvlášť na konci :Nezakladám inštitúcie - nikdy som to nerobil, ani nebudem robiť" (fiktívny Ježiš, Chatrč, strana 137)

____
"Ako som povedal, nezakladám inštitúcie; to je práca pre tých, čo sa chcú hrať na Boha. Takže nie náboženstvo ma veľmi nenadchýna," trocha sarkasticky skonštatoval Ježiš, "a nenadchýna ma ani politika či ekonómia." Ježišova tvár viditeľne potemnela. "A prečo by som z nich mal byť nadšený? Je to ľuďmi vytvorená trojica hrôz, ktoré plienia zem a zavádzajú tých, na ktorých mi záleží. (fiktívny Ježiš, Chatrč strana 137)

____
"Kto tu hovoril niečo o tom, byť kresťanom ? Ja nie som kresťan." (fiktívny Ježiš, strana 139)

____
"Hovoríš, že nemusím dodržiavať pravidlá ?" Mack teraz už úplne prestal jesť a sústredil sa na rozhovor.
" Áno. V Ježišovi nepodliehate nijakým zákonom. Všetky veci sú zákonné." (Saraju, strana 155)

____
"Pravidlá nemôžu priniesť slobodu; majú len moc obviňovať." (Saraju, s.155)

Na prvý pohľad sa zdá, že kniha je fikciou,ktorá predstavuje obrazne Boha a ľudí ... Ale tak závažné vyjadrenia, ktoré v knihe vyjadrila akože postava Ježiša, sú nie len rúhaním proti Bohu, ale poviem to klamstvom.

Vieme dobre, že Boh - Ježiš Kristus založil Cirkev, bezohľadu na to, či sme katolíci alebo inej cirkvi. Bez urážky voči iným náboženstvám, výroky údajného Ježišaalebo Boha, výslovne vyzývajú ľudí k obráteniu sa od Krista Ježiša a to k iným "spasiteľom" iných náboženstiev. Je to učenie New Age a kniha slobodomurárov.

Odporúčam pozrieť túto stránku na viac info. o okultných filmov a literatúry
http://www.caritas.estranky.sk/clanky/filmy-hudba-literaturaĎakujem, že ste sa rozhodli venovať čas Bodľa Božích plánov. +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  05:25:59  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Apropo, v tejto knihe približujúcej hodnoty Nového Veku som na str. 11 naďabil na neobvyklé otitulovanie Boha - "Veľký strojca", blízke mentalite slobodomurárov...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  07:47:52  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Veď nech tu niekto začne písať výroky knihy, tak aby sme to nevedeli. A tí, ktorí ju najviac obhajujú, možno budú tieto výroky najviac dementovať.

Pozrel som si film DaVinčiho kód, páčil sa mi, ale nenapadlo ma ani špekulovať s fikciou, Podobne je aj táto kniha. Citový zážitok, nič viac by som z nej nečerpal.
To už rovna môžeme podľa Potera cvičiť mágiu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  11:43:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Citový zážitok, nič viac by som z nej nečerpal.

Pôvodne zaslal spiscom - 16 február 2010 :  07:47:52


Lenze ako citame vyssie, mnoho ludi ju berie ako nieco viac, nie len citovy zazitok...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: PC Biblická hra. Téma Next Topic: Krížova cesta  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06