Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Podriadenost zeny muzovi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808
Strana: z 5

yyyno

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2009 :  22:21:18  Zobraziť profil  Pridať yyyno do zoznamu priateľov
Kresťanstvo sa, vlastne aj v súčastnosti zbavuje príťaže, ktorou je dedičstvopo židovskom náboženstve, plného absurdít a anachronizmov. Dedičstvo, ktoré po nich zdedili moslimovia, oni ani veľmi neupravujú, vidˇpostavenie žien. Kresťanom sa niekedy až krkolomne podarilo mnohe preonačiť.... ale aj tak tvrdím, aj moja matka počala nepoškvrnene a ja ju budem vždy pokladať za nepoškvrnenú. Ach! to anachronické dedičstvo....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 357  ~  Člen od: 30 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 06 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  09:11:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Muž, žena, rodičia, deti nie sú bohmi a nemajú právo požadovať od iných také podriadenie, poslušnosť, závislosť, aké vyžaduje od človeka Boh. Ježiš hovorí, že Otec je iba jeden - ten v nebi a my všetci sme bratia. Stojí za to, aby žena, ktorú muž ponižuje, mu v istej chvíli otvorene povedala: "Ty nie si Boh a nebudeš ma ponižovať."
Za vzťah s partnerom nemožno platiť vzdaním sa slobody a sebaúcty.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  09:32:12  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
yyyno,váž svoje slová.Keby som nebola presvedčená o svojom svetonázore,tak v tomto fóre nie som.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  11:49:32  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
yyyno,váž svoje slová.Keby som nebola presvedčená o svojom svetonázore,tak v tomto fóre nie som.

Pôvodne zaslal sloboda - 10 október 2009 :  09:32:12



tomu to uz je jedno a reagovat na prispevok z maja na ktory ti neodpovie, strata casu

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  14:58:59  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
saxsax-taky pravda.Až teraz som si všimla dátum-dík za upozornenie.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  15:39:32  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Trocha dlhšie mi trvalo,kým som pochopila podriadenosť ženy voči mužovi.Ale môj názor je,že ak by naozaj muži milovali svoje manželky,nebolo by to až také ťažké.Predsa len majú obe pohlavia odlišnú stavbu tela aj inak darované zmýšľanie.Treba to spoznať.Ak obaja pochopia dobre svoju úlohu v rodine,nebude tak ťažké žiť spolu ako celok.Ak nie,tak potom sa hlásia rozličné ženské hnutia a nepochopení muži.Každý hlási svoje práva a povinnosti,občas aj pokrivené.Nie je to potrebné.Iba plniť dobre svoju úlohu a milovať jeden druhého,aj s jeho nedostatkami.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  11:56:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Mňa niekedy zaskočí moja manželka keď si odo mňa pýta dovolenie zobrať si nejakú sladkosť alebo či si môže nabrať ešte dupľu pri obede, ktorý sama navarí.
Neviem o tom, že by som jej to niekedy zakazoval.
Vtedy na chvíľu zostávam v nemom úžase.
Nie kedy ma napadne také pokušenie, čo by urobila keby som jej povedal nie, nemôžeš.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  17:54:29  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Ja zasa len informujem,keď si idem voľačo vziať.Inak si ma rozveselil touto skúsenosťou.Také voľačo u nás nie je.Pozdravujem manželku,je ozaj starostlivá.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

HW40

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  20:44:43  Zobraziť profil  Pridať HW40 do zoznamu priateľov
citácia:
Mňa niekedy zaskočí moja manželka keď si odo mňa pýta dovolenie zobrať si nejakú sladkosť alebo či si môže nabrať ešte dupľu pri obede, ktorý sama navarí.
Neviem o tom, že by som jej to niekedy zakazoval.
Vtedy na chvíľu zostávam v nemom úžase.

Pôvodne zaslal zrno - 11 október 2009 :  11:56:39




To by si tu nemal písať, lebo ti začneme závidieť.

RADIO MARYJA - http://195.94.205.211/rm http://www.radiomaryja.pl
TV TRWAM - http://195.94.205.211/trwam http://www.tv-trwam.pl

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 27 september 2009  ~  Posledná návšteva: 11 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  21:05:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
To by si tu nemal písať, lebo ti začneme závidieť

Toto sa stáva tak raz za mesiac, tak netreba závidieť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  21:51:31  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Existujú rôzne názory a aj v samotnej cirkvi sa nájdu cirkevní hodnostári, ktorí si navzájom vo svojom chápaní a vyvodzovaní názoru odporujú. Ja považujem neznejšie pohlavie za úplne seberovných k mužom. Nikto nemá väčší podiel a menší podiel podriadenosti a o tom je napr. aj demokracia. Toho, kto považuje ženské pokolenie za podradenejšie preto, že je to "len" žena, je u mňa doživotným hlupákom a človekom, ktorý nevie nič o živote, len sa tak tvári. Takého by skôr, či neskôr každá odkopla. Ženy obdivujem a skláňam pred nimi klobúk.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  22:11:46  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ako ja nie som za nejaké ponižovanie žien alebo niečo, ale žena a muž sa v rôznych veciach všeobecne diametrálne odlišujú. Sú výnimky a vďaka tolerantnosti je umožnené, že ženy sa venujú veciam, ktoré sa k ním všeobecne nehodia. Ale je to len pár vínimiek, takže s tvrdením že sú úplne seberovným k mužom nemôžem súhlasiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  22:32:24  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Seberovní z hľadiska tolerancie k nim. Nemám problém s tým, ak žena chce byť pilotkou, vodičkou autobusu, kominárkou... Tak isto, ako keď chlap štrikuje svetre, upratuje, stará sa o domácnosť. Každý nech robí to, čo mu najviac vyhovuje. Želám každému, nech sa mu aspoň raz v živote splní, že vykonáva prácu, ktorá ho baví. Na to však treba aj ohromnú dávku šťastia a to nechodí len tak po horách

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  23:35:45  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
obmedzovanie nieje vhodne ale ani prilsna snaha o rovnost ludia maju vo svete svoje miesto a nie vsetci rovnake bolo by hlupe to hovorit...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  23:53:03  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
citácia:
Mňa niekedy zaskočí moja manželka keď si odo mňa pýta dovolenie zobrať si nejakú sladkosť alebo či si môže nabrať ešte dupľu pri obede, ktorý sama navarí.
Neviem o tom, že by som jej to niekedy zakazoval.
Vtedy na chvíľu zostávam v nemom úžase.
Nie kedy ma napadne také pokušenie, čo by urobila keby som jej povedal nie, nemôžeš.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.


Pôvodne zaslal zrno - 11 október 2009 :  11:56:39



Veď jej to povedz, ale tak, aby bolo vidieť, že to myslíš zo srandy. Ak má zmysel pre humor, usmeje sa a nabudúce máš nad 50% šancu, že Ti to už nezopakuje

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06