Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: sax sax Téma Next Topic: Podriadenost zeny muzovi  

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2009 :  13:25:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
Zaujmave dve - rozdielne - relacie, ktore som si stiahol

Pozrite si dve zaujimave relacie. Jednu v STV, druhu v televizii LUX. Obe na rovnaku temu: Slovensky stat.
Doplnte si medzery o tejto vyznamnej etape slovenskych dejin. Dozviete sa velmi zaujimave detaily, ktore casto nenajdete ani v knihach.

Relacia STV:

http://stv.sk/videoarchiv/relacia/vecer-na-temu-/ - klinite vlavo: Vecer na temu.... Vyrocie Slovenskeho statu

Relacie televizie LUX:

http://www.tvlux.sk/archiv/play/1010

- omylom som tuto temu zle zaradil, ... chcel som ju dat do volnej diskusie, tak ak Mato moze, nech to prehodi ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora 

zlatý vlas

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2009 :  12:33:21  Zobraziť profil  Pridať zlatý vlas do zoznamu priateľov
doporučujem # Jozef Tiso (1887-1947), Životopisný profil. (Lúč, Bratislava, 2006)
v televízii nepovedia pravdu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 20 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2009 :  14:45:36  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
doporučujem # Jozef Tiso (1887-1947), Životopisný profil. (Lúč, Bratislava, 2006)
v televízii nepovedia pravdu

Pôvodne zaslal zlatý vlas - 20 jún 2009 :  12:33:21



Alebo pravdu nenapisal Durica?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2009 :  17:30:42  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Ale veľmi dôležité je presne to sklamanie z demokracie a liberalizmu vlád z polovice 30.-tych rokov min. storočia, na ktoré tam poukazuje pani prof. Emília Hrabovec, členka Pápežskej komisie pre historcké vedy: "Pravdou je, že v Eu vládla v druhej polovičke 30.-tych rokov akási únava, sklamanie z demokracie. Súviselo to aj s ťažkými ekonomickými podmienkami, súviselo to aj s tým, ako občania aj Česka, aj Slovenska vnímali demokraciu ako rozdrobenosť politických strán, partikularizmus stranícky, parlamentné spory a konflikty, ktoré neviedli ku žiadnym konečným výsledkom a riešeniu ekonomických, či politických problémov - v tomto svetle vnímali občania demokraciu s istým sklamaním. Stotožňovali ju, najmä na Slovensku aj s liberalizmom, čiže s protikatolíckym a laickým a niekedy priam až laicistickým zameraním československej demokracie tak, ako ju zastupovali jej, väčšinou české elity od vzniku republiky. .... toto sklamanie z demokracie zdieľala ale väčšina obyvateľstva v Eu.
...sebareflexiu zo sklamania robili všetci, robili ho aj Česi - 18. októbra 1938 vydal pražský arcibiskup Karel Kašpar veľmi rozsiahli pastiersky list, azda najčítanejší pastiersky list v českej spoločnosti aký kedy v 20. storočí pražský arcibiskup napísal. A v tomto liste stálo - spytujme si svedomie, či dnešná národná tragédia nie je tak trochu výsledkom našich vlastných zlyhaní, zlyhaní predovšetkým duchovných, všetky tie postŕhané kríže, tie polámané ruky Nepomukov, ten protikatolícky impetus a sekularizmus 1. Československej republiky, to odtrhnutie sa spoločnosti národa od Boha, nebolo tiež ohniskom, ktoré viedlo k tejto našej národnej tragédii? - tieto otázkky si kládli mnohí v Eu, kládol si ich aj samotný pápež, ktorý ich celkom jednoznačne videl - laicizmus moderného európskeho poriadku je otcom všetkého zla a otcom aj rozkladu politického usporiadania a politického poriadku....takto uvažovali aj ostatní, aj biskup Vojtašák tiež v tom období vydal svoj pastierský list..."

sorry, ale neodolala som, aby som to aj nenapísala, pretože by som položila otázku: Nezdá sa vám, že sa dejiny opakujú?

hľadala som ten spomínaný list, aspoň som našla jeho erb:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kardinal_Kaspar_Karel.jpg
o biskupovi Jánovi Vojtašákovi som našla toto http://duda.kapitula.sk/2009/02/bozi-sluzobnik-biskup-jan-vojtassak/

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2009 :  10:21:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov

http://www.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/2001/01/biskup


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2009 :  10:51:29  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
doporučujem # Jozef Tiso (1887-1947), Životopisný profil. (Lúč, Bratislava, 2006)
v televízii nepovedia pravdu
Pôvodne zaslal zlatý vlas - 20 jún 2009 :  12:33:21



Ja neviem, aka je pravda ohladom prvej SR. Ale jedno ti chcem povedat. V televizii sa vacsinou hovori pravda. To, ze ta tvoja knizka ti vravi nieco ine, neznamena, ze ma pravdu. Taku knizku mozem napisat aj ja, navyse Durica je nasimi historikmi kritizovany. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze prave tie knihy, ktore sa dusuju ako idu odhalit dlho ukryvanu pravu, ze prave ony su tie, ktore najviac klamu a spoliehaju sa na to, ze nevzdelany citatel im naleti (nie je ekonomika uzasna?). A kedze vdaka tomu ujovi fikovi je dnes popularne davat Slovakom ich hrdost, tak coraz viac ludi dokaze naletiet na akekolvek nezmysly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2009 :  23:15:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm ono slayer mas zcasti pravdu ale musim odporovat treba si uvedomit niekolko faktou vytaz nechrli o porazenom dobre reci...a ked moze kontrolovat zmyslanie ludi o ryvalovy ktoreho rozdupal urcite nebude zhovievavy...obdobie druhej vojny je velmi tazke hodnotit pretoze na jednej strane sa vseobecne tvrdi ze skusenosti jednotlivcou nemozu byt mienkotvorne vyz. ako keby som si ja tvoril obraz o tom podla rozpravania starych rodicov asi sedim v base.. na druhej strane podla skusnosti inych jednotlivcou sa urcuje pohlad na dane obdobie a nikomu nevadi ze ide opat len o jednotlivcou...hm toto zavana istou snahou o politicku korektnost a to je tema sama...dalej trosku ma vie poburit ked sa v tlaci alebo aj na nete vidim ako sa stavia k istym veciam poviem priklad v clanku co sem hodil milan je toto" Slovensku rozhodnú dať takúto facku židovskej komunite" hm uprimne a upozornujemz e v tom neni ziadna zast co to ma znamenat lezie mi na nervy akos a k veci dnes pristupuje su iste skupiny niekedy aj narodnostne vymedzene o ktorych ked sa hovory hned su vsetci v strehu jakmile poviete len kryve sloho uz ste zly neustale sa povazuju za nieco viac a podobne celkom peknym prikladom je napriklad izreal a intervencia v pasme gazi hm... ked s azamyslim ze napriklad tento stat strojnasobil svoju rozlohu od tej povodnej co dostal od osn ze porusil pokial ma pamat neklame 32 rezolucii a pod a stale nic nic ...hm desto take srbsko schytalo kopacku okamzite... takze slayer to co je v tv nemusi byt vzdy uplne pravda minimalne nemusi byt obiektyvna... a preco maju niektory historikovia zlu povest ? hm ked sa tak zamyslim ze vadsina historikou je statom platena je zavysla od zdroja penazi ktory ma zaujmove tendencie v ich obore oni su uspesny podla toho ako tieto tendencie splnaju takze uspesny su ty co idu s prudom a potom ked niekto plava naopak je krytizovany tou vadsinou a potom laik pristupi k nemu ako k menejcennemu pretoze si nevie vybudovat vlastny profesionalny nazor..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2009 :  18:55:30  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


V televizii sa vacsinou hovori pravda.

Pôvodne zaslal Slayer - 21 jún 2009 :  10:51:29



v akej?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2009 :  21:37:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


V televizii sa vacsinou hovori pravda.

Pôvodne zaslal Slayer - 21 jún 2009 :  10:51:29



v akej?

Pôvodne zaslal janka - 22 jún 2009 :  18:55:30



- asi veru v ziadnej ... pocnuc TV NOE a konciac TV Markiza ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2009 :  16:24:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Ale veľmi dôležité je presne to sklamanie z demokracie a liberalizmu vlád z polovice 30.-tych rokov min. storočia, na ktoré tam poukazuje pani prof. Emília Hrabovec, členka Pápežskej komisie pre historcké vedy: "Pravdou je, že v Eu vládla v druhej polovičke 30.-tych rokov akási únava, sklamanie z demokracie. Súviselo to aj s ťažkými ekonomickými podmienkami, súviselo to aj s tým, ako občania aj Česka, aj Slovenska vnímali demokraciu ako rozdrobenosť politických strán, partikularizmus stranícky, parlamentné spory a konflikty, ktoré neviedli ku žiadnym konečným výsledkom a riešeniu ekonomických, či politických problémov - v tomto svetle vnímali občania demokraciu s istým sklamaním. Stotožňovali ju, najmä na Slovensku aj s liberalizmom, čiže s protikatolíckym a laickým a niekedy priam až laicistickým zameraním československej demokracie tak, ako ju zastupovali jej, väčšinou české elity od vzniku republiky. .... toto sklamanie z demokracie zdieľala ale väčšina obyvateľstva v Eu.
...sebareflexiu zo sklamania robili všetci, robili ho aj Česi - 18. októbra 1938 vydal pražský arcibiskup Karel Kašpar veľmi rozsiahli pastiersky list, azda najčítanejší pastiersky list v českej spoločnosti aký kedy v 20. storočí pražský arcibiskup napísal. A v tomto liste stálo - spytujme si svedomie, či dnešná národná tragédia nie je tak trochu výsledkom našich vlastných zlyhaní, zlyhaní predovšetkým duchovných, všetky tie postŕhané kríže, tie polámané ruky Nepomukov, ten protikatolícky impetus a sekularizmus 1. Československej republiky, to odtrhnutie sa spoločnosti národa od Boha, nebolo tiež ohniskom, ktoré viedlo k tejto našej národnej tragédii? - tieto otázkky si kládli mnohí v Eu, kládol si ich aj samotný pápež, ktorý ich celkom jednoznačne videl - laicizmus moderného európskeho poriadku je otcom všetkého zla a otcom aj rozkladu politického usporiadania a politického poriadku....takto uvažovali aj ostatní, aj biskup Vojtašák tiež v tom období vydal svoj pastierský list..."

sorry, ale neodolala som, aby som to aj nenapísala, pretože by som položila otázku: Nezdá sa vám, že sa dejiny opakujú?

hľadala som ten spomínaný list, aspoň som našla jeho erb:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kardinal_Kaspar_Karel.jpg
o biskupovi Jánovi Vojtašákovi som našla toto http://duda.kapitula.sk/2009/02/bozi-sluzobnik-biskup-jan-vojtassak/

Pôvodne zaslal juja - 20 jún 2009 :  17:30:42



- nasiel som si konecne chvilu casu a pohrabal som sa v archive, marilo sa mi, ze nejake pastierske listy mam. Nasiel som jeden od kardinala Kaspara z 11.10.1938... ze by pisal hned o 7 dni dalsi ??? ... asi hej, v takom politickom rozpolozeni krajiny....nie je ani tak rozvlacny ako tu juja prezentuje a nevidim tam ani podobenstvo citovaneho, ale k danym udalostiam je... ono tento list je viac menej prilohou niecoho obsiahlejsieho ...

- samotny kardinal je pre mna tak rozporuplnou osobou ako napriklad Vojtasak, kto chce najde rozne pramene i o kardinalovi Kasparovi a jeho akoze nie najspravnejsom postoji v otazke Mnichova...

..... Po porážce Habsburku a po rozpadu habsburského soustátí sice prijala RKC parlamentne republikánskou formu ceskoslovenského státu, ale odmítala nekterá demokratizacní opatrení. Primas RKC v ceských zemích arcibiskup kardinál Karel Kašpar se neblaze angažoval v dobe Mnichova, kdy jako jediný domácí predstavitel jednal s lordem Runcimanem a pak v duchu jeho názoru pusobil na prezidenta Edvarda Beneše, aby se podrídil nátlaku Nemecka. Po Mnichovu, v dobe tzv. druhé republiky, pastýrským listem „Jednota v pravde a lásce Kristove“ podporil totalitní tendence v ceské spolecnosti, odsoudil demokracii Masarykovy republiky a státní porážku pojal jako dusledek staletého ceského kacírství. Požadoval také návrat k uprednostnení RKC ve verejném živote, úradech a školství, které se skutecne uplatnovalo (napríklad zavedení krucifixu do státních škol) (podrobneji Rataj J., O autoritativní národní stát, 1997)....

...... Katolická církev, která se stala jedním z nosných pilíru nového státu, videla prícinu mnichovské tragédie v ceském kacírství a bezbožnosti. Podle Durycha byl Mnichov „spravedlivý a nad to nesmírne milosrdný trest Boží.“ Katolická publicistika pokládala dvacetileté trvání první republiky dokonce za „nejsmutnejší kapitolu ceských dejin“. Predmnichovský režim odsoudil také její nejvyšší predstavitel, pražský arcibiskup kardinál K. Kašpar. Napr. pastýrským listem byli verící 16. 10. 1938 v kostelech varováni pred pusobením v duchu metod minulosti, které „uvalily na náš národ tolik bed“ apod....

... Svatý Václav jako symbol christianizace Cech a pevného svazku církevní a svetské sféry historicky ospravedlnoval katolický fundamentální atak v druhé republice, k nemuž vyzval pražský arcibiskup K. Kašpar v pastýrském listu „Jednota v pravde a lásce Kristove“. Katolicismu bylo v druhé republice opet priznáno privilegované postavení a nadpráví, které ztratil za svetské demokracie první republiky respektující svobodu svedomí a náboženského vyznání. Mluvcími ceského katolicismu se stali konzervativní preláti, militantní katolictí intelektuálové a katolictí fašisté, zatímco krestanskodemokratictí stoupenci dialogu s ceskou sekularizovanou spolecností i ostatními církvemi byli uvnitr katolického tábora ostrakizováni a vypuzeni z politického života. Katolictí fundamentalisté pod heslem Katolictví zákonem! chteli nastolit „služebnost státu Bohu“ a vytvorit nenarušitelé spojení katolictví s ceskou národní identitou, z níž meli být nekatolíci vylouceni. Pod svatováclavským praporem rozpoutali v druhé republice radu politických a kulturních cistek. Proti myšlení moderního sveta, židum, ateistum, jiným vyznáním oprášili nejen své starobylé nesnášenlivé stereotypy, ale nechali se inspirovat soudobými autoritárskými stavovskými modely katolického puvodu. Politická slepota, touha po odvete, zášt k demokratum dovedly ceské integrální katolíky až k nepokrytému stranení nacismu....

- rozny to pohlad na vyklad dejin...

- tak sa zda, ze RKC nevedela zabudnut a odpustit predmnichovsku republiku, kedy taticek Masaryk mal iny pohlad na cirkevnu hierarchiu ...

- spominany oskenovany pastiersky list si mozte stiahnut tu: pastiersky list kardinala Kaspara

- ak by to neslo odtial, zistil som, ze na serveri nieco robia, skuste tu

http://www.subory.sk/download/307853/Pastyrsky_list.jpg.zip


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

HW40

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  20:58:21  Zobraziť profil  Pridať HW40 do zoznamu priateľov
Ďurica píše pravdu, ktorú cituje z archívnych dokumentov.
Tí akože ˝naši historici˝, presnejšie povedané bývalí komunistickí manipulátori dejín a dnes lojálni sluhovia liberalizmu, povedia iba to, čo sa od nich očakáva ako politická objednávka.
A ešte dodatok: televízia takmer vždy klame (99%). Preto TV nepozerám.

RADIO MARYJA - http://195.94.205.211/rm http://www.radiomaryja.pl
TV TRWAM - http://195.94.205.211/trwam http://www.tv-trwam.pl

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 27 september 2009  ~  Posledná návšteva: 11 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  22:41:53  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Jozef Tiso bol prachsprostý rasista a vrah. O to horšie, že bol aj kňazom. Jeho odsúdenie na trest smrti bolo aspoň akým-takým zadosťučinením. Žiaľ, cirkev si týmto aj tak nezobrala ponaučenie a za čias boľševika veselo, aj prostredníctvom ŠtB-ákov v radoch cirkvi pokračovala v rozsievaní špiny.

Ja, ako zarytý antikomunista a antifašista, som sa po "revolúcií" niekedy v polovici 90-tych rokoch dozvedel, že kňaz, ktorého navštevovala rodina a pomáhal jej, bol Agentom ŠtB. Vtedy som sa dozvedel, kto bol ten bonzák mojej rodiny. Jeho meno nespomeniem len z jediného dôvodu - je už po smrti. Ak by bol nažive, s radosťou by som to spravil.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  23:33:23  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
pocuj chocholousek troskus amierni stymi pejorayivnymi oznaceniami ...by som odporucal...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  23:48:30  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
citácia:
pocuj chocholousek troskus amierni stymi pejorayivnymi oznaceniami ...by som odporucal...

Pôvodne zaslal volsung - 22 október 2009 :  23:33:23



Ja píšem o ľuďoch, ktorí zradili tak ľudí, ktorí im dôverovali, tak samotnú cirkev. Nikoho som neurazil a všetko, čo som napísal, je pravda. Na tomto fóre padali ďaleko horšie výrazy ako tie, ktoré som napísal a navyše skupine ľudí, ktorí nikomu neublížili. Ak niekto niekomu vedome ubližoval, zaslúži si správne pomenovanie. Tak som to robil za bývalého režimu, tak to robím aj teraz.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  23:53:31  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm podla mna sa spravas z valnej casti v tomto primitivne obdobie v ktorom on zil a rozhodoval bolo velmi zlozite hranicne situacie ect proste sudit ho z pohladu dneska z nasej situacie pohody a bezpecia prehnanej humannosti nemas asik ani sajn ako ty ludia vtedy zili sudis a poriadne ani nevies co a koho.;..
vse co o nom vies ti povedali iny nazor mas utvoreny podla toho mne osobe sa o nom dostlai aj velmi pozityven veci ...v kazodmpripad edojst a vyhlasit to co ty je vemlmi ...slesne povedane jednoduche...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  00:00:04  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Iste, Tiso bol v niektorých veciach aj veľmi slušným človekom. Tak isto aj Adolf Hitler mal rád napríklad psov, miloval svojho vlčiaka... O Tisovi mám len sprostredkované informácie, tak, ako snáď každý bez výnimky na tomto portáli.

Súdiť ho možno jedine z pohľadu dneška, keďže za jeho čias neboli verejnosti sprostredkovaných väčšina informácií, napr. o transportoch atď... Mohli sa len domnievať a tí, ktorí boli obeťami, to veľmi dobre vytušili už pár rokov pred transportáciami. Tiso, ak by bol charakterny človek s chrbtovou kosťou, mohol odstúpiť a zachovať si tak svoju tvár. Neurobil to.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  00:05:59  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
pozry ulohy rozhodovat su casto tazke verim tomu ze keby tam nebol on tak je situacia este horsia nezabudaj ze aj vdaka nemu nasich ludi vojna az tka nepoznamenala...ale dnes je tipicke ludom nepriradait zasluhy za pomos krajanom alebo ochranenia ludu on vojenskej masinerie ale vycitat mu deportacie ktorym by sme sa aj tak nevyhli a ty mudrc by si udella co nepodpisal to a udelal tak rozsudok smrti ovela vedsiemu poctu obyvatelou????? to mam rad takych mudrcou aj na zapade boli taky a ked sa chlieb lamal mali nas tazko na haku...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  00:09:39  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
btw k hitlerovy mal aj valnejsie pozityva nez len laska ku blondie (jeho sucka..)

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  00:14:31  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Prosím Ťa urob niečo so svojou gramatikou. Veľmi ťažko sa to číta. Aj čiarky by pomohli.

Ospravedlňovať Tisove rozhodnutia znamená, súhlasiť s Tisovými rozhodnutiami. Vedel, že transportujú Židov do tovární na smrť. Neurobil nič. Ba dokonca Slovenský štát ako jediný platil Nemcom za každého jedného transportovaného Žida 500ríšskych mariek. To sú tie Tisove zásluhy?

Tí, ktorých sa transporty netýkali, si samozrejme, ako aj súdruh Svätopluk povedal, užívali blahobyt.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  00:23:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
opravim t aplatili sme 250 korun za kazdeho zadruhe aj v suvislosti s oficialnym licenim holokaustu posiella ich len do koncentracnych taborou nie do taborou smrti predsa vtedy to bolo silne utajovane ..on ich len deportoval do pracovnych taborou...hm a ano mne ide o ten slovensky narod sak sa mali slovaci vtedy dobre pomohol vadsine to sa tak dela ves ze niekto musi trpiet aby vadsina prezila... a moja gramatika ver ze sa snazim ale mam so slovencinou mensie problemi ...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  10:38:10  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No pokiaľ si skutočne Tiso myslel, že idú židia iba do pracovných táborov a nevedel čo sa tam deje, čo je pravdepodobné, lebo pokiaľ mám dobré info, tak všetko sa prevalilo až ku koncu vojny, keď začali objavovať tú hrôzu. Ale ak by vedel, že ich posiela na smrť, nemôže si povedať týchto nechám zomrieť, aby som týchto zachránil. Radšej padnúť v boji za udržanie dobra. Ale čo je platné možno by zomrelo viac ľudí, rovnako môžme povedať možno by zomrelo menej ľudí, aj keď je to menej pravdepodobné.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  12:56:43  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Tiso veľmi dobre vedel, že idú na smrť. Bol prezident a mal informácie od kolegu Hitlera. Keby som bol veriaci, aj by som sa prekvapil Azuritkovej a volsungovej sympatií k fašizmu. Je zaujímavé, že samotní Židia vedeli ako skončia, ale Tiso nevedel a hral mŕtveho chrobáka...

citácia:
sak sa mali slovaci vtedy dobre pomohol vadsine to sa tak dela ves ze niekto musi trpiet aby vadsina prezila...


Gratulujem k najväčšej napísanej hlúposti roka 2009.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  14:48:05  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
chocholousek si mysli ze spapal mudrost sveta na lizicke ze kolega hitler.. samozrejme ze nemohol tiso o nicom vediet sak udajne boli koncentraky aich "pravy zmysel" najutajovanejsia skutocnost...a v podstate sa odhalil az an norinbergskom procese odporucam citat odbornu literaturu a nie detske enciklopedie ahrozy ktore odhalovali psojenci su diskutabilne vzhlaodm na to ze tabory do ktorych prichadzali spojenci bol iba koncentracne nakolko tabory smrti boli na vychode a tam dosiel iba bolsevik... a chocholusik ja niesom veriaci ..a simpatie k fasizmu __? lol ty si dobre mimo fasizmus je politicky sistem uplatneny napriklad v taliansku v prvej polovici min storocia.. zaklada sa na spojeni antagonistickych stran aby porazili vo volbach spolocneho nepriatela.. ale stava sa casto ze si to ludia mylia s narodnym socializmom v nemecku ... proste chlapce abo dievca sa daj do normalu a nastuduj si nieco realne historicke a necerpaj svoje vedomosti z pochybnich kniziak pre deti alebo zo straniek na internete.... a k tomu ze s amotny zidia vedeli ako snocia to si kd epocul___?? sak este ani ty v polskych getach netusili ze existuej dake splynovanie...
ach jaj tolko blbosti vies popisat v jednom prispevku

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  15:55:15  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


spravne, fasizmus a nacizmus su dva pojmy choho, nevrtaj do volsunga pre tu gramatiku, si trapny, skoc este na google a najdi nieco, co ti popravi tvoje vedomosti


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2009 :  18:53:40  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Tiso veľmi dobre vedel, že idú na smrť. Bol prezident a mal informácie od kolegu Hitlera. Keby som bol veriaci, aj by som sa prekvapil Azuritkovej a volsungovej sympatií k fašizmu. Je zaujímavé, že samotní Židia vedeli ako skončia, ale Tiso nevedel a hral mŕtveho chrobáka...

Pôvodne zaslal Chocholoušek - 23 október 2009 :  12:56:43



Ako viete, že veľmi dobre vedel? Ja Tisa absolútne nechcem obhajovať, vôbec nesúhlasím, že povolil deportácie, ale pri všetkej objektívnosti si nestačí povedať vedel a hotovo. Treba to poriadne preskúmať či to mohol vedieť všeobecne, a či to mohol vedieť nejako osobne. Ak ani len netušil, že by niekto mohol zomrieť, tak nekonal v podstate zle. Ak čo i len predpokladal, že by tam mohli zomierať, tak konal nedobre.
Tvrdo nesúhlasím absolútne s ničím čo sa týka akéhokoľkvek konania hitlera. Takže Vaše obvinenie si vyprosujem.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: sax sax Téma Next Topic: Podriadenost zeny muzovi  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06