Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Podriadenost zeny muzovi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808
Strana: z 5

bety

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2009 :  13:24:00  Zobraziť profil  Pridať bety do zoznamu priateľov
to alesko:
vieš, ale žena pochadza z muža.... bez mužov by deti neboli...žena je len pôda, do ktorej muž zasdí dieťa....aj keď to trochu sprosto povedané.... tým pádom, je to platne doteraz....

a aj z hliny je človek urobený, vedecký dokázane....

okrem toho ze toto dokazuje tvoje chore chapanie vztahu muza a zeny to nasvedcuje tomu ze si asi castio chybal v skole na biologii.
zena len pôda: muz ktory nieco taketo napise je s prepacenim uplny hlupak. urazil si mna ako zenu a vsetky ostatne zeny. ak nevies tak dieta je splodene splynutim vajicka a spermie pricom zena ma rovnako dolezitu ulohu ako muz. tak aka pôda?!

a čo sa týka nepodriadenosti manželky: myslim si že sa najde dosť prikladov(aj u teba samotnej, aj ked je mi to neprijemne to neustale pripominať) a viac než ako by bolo treba, ako to dopadne, ked žena si kona na vlastnu pasť.......čiže ked sa prejavi jej neposlušnosť v manželstve. myslím si že aj keby som nepoznal sv. Písmo, tak je jasne, že tadiaľ cesta nevdie. nech si to zdôvodníš akokoľvek a neviem akými dokumentami(nevyjadrajem postoj k dokumentom ale k niečomu inemu).

ako sa potom chceš učiť poslušnosti k Bohu(čio je tiež jednouz uloh manželstva, že človek sa ma v manželstve učiť láske k Bohu), keď to nedokážeš ani voči človeku? prednedádovnom mi bolo zdôrazňované aké su dôležité detaily. A nehovorí sám Ježiš, že máme preukázať talenty v aj v malom a potom na základe toho dosteneme viac?

nevyberajú sa na zodpovedné úlohy ľudia, práve takí, čo preukázali zodpovednosť v malom? nie je potom podriadenosť ženy v manželstve potom spôsobom ako sa učiť Božej láske?

no prave tu je chyba. podriadenost zeny ako ucenie sa bozej laske- pytam sa opat kde je ucenie sa muza? v celej tej diskusii si stale dookola omielal podriadenost zeny muzovi v manzelstve, pouzil si presne tieto slovba a o podriadenosti muza nic. tak neklam, ak si sa k tej teme vyjadril aj o podriadenosti muza zene, ukaz kde, nie je to tam.

k podriadenosti si sa vyjadril:
juja ale prečo z toho robíš kofbojku a prečo vnimaš tu podxriadenosť ako absolutisticku....?

mato ... ano bola zneužita, ale to zas neznamena že je zla... to akoby som teraz povedal že knazi su zli, lebo ten a ten zlyhal...bolo by to to iste.


ano podriadenost je zla ak je jednostranna a ty ju v celej tej debate tak prezentujes.

podriadenosť je nutna, či si to pripustiš a či nie.... ebz tej podriadenosti to v rodine nefunguje..... aj ked nežijem v manželstve ale videl som a počul som ženy, že sa podriaduju, a že minimalne kvoli pokoju v rodine je to potrebne.... a mal som možnosť vidieť aj to, ked žena neposluchla jako bolo zle - lebo tym rodinu dostala do problemov.



akosi mi tu chyba opat spomenutie aj muzovej podriadenosti. btw. pocul si o hnutí Nazaret? poznam viacere rodiny ktore boli clenmi a v ktorych to prave pre vyzadovanu podriadenost zeny nefungovalo. to co si napisal je nespravne, lebo ak je niekto viazany poslusnostou voci druhemu nemoze ho milovat ako rovnocenneho partnera. poznam minimalne tolko rodin kde sa zena podriadovala a bolo to zle ako ty tych opacnych.

juja, ale nikto tu o tom nepochybuje, o rovnakých pravach. ale tu sme v manželstve, kde uloha muža si vyžaduje podriadenost ženy. samozrejme nie denohestujucu, ako to ty vnímaš.

pozri sa , si zober bicykel, maš dve kolesa a teraz by jedno si povedalo že nepojde kde druhe a odbočí iným smerom? a pritom da sa jazdiť len na prvom alebo len na druhom.


a k tomuto povies co? tak aka obojstarnna podriadenost? nic take si nespomenul. bud klames alebo nevies citat lebo toto je jednoznacne presadzovanie len jednostrannej podriadenosti.

si predstav žeby si mala muža svojich snov, tak ho posluychaš a ani ta nenapadne že nie.... už tym by si mu robila radosť, že ho posluchneš. a sma vieš ako teba tvoja neposlušnosť priviedla do problemov.

vieš, ale aj trochu sebakritiky poviem: je dôležité, aby žena mala muža , ktorý ozaj je taký, že vidí dopredu, a že si tu poslušnosť zaslúži


tak napr. muz mojich snov jemirovny preto ho neposlucham ale spolurozhodujem ako uplne slobodna bytost neviazana mu poslusnostou. ak by nejakemu muzovi robila radost moja poslusnost- okrem otca, ten ma ako rodic na nu do istej doby pravo- tak je to zakomplexovany hlupak ergo si ho nevezmam.

[ulohou muža v rodine je rodinu chrániťa vytvarať priestor plný bezpečia. myslim si, že tym padom by mal vedieť pozerať dopredu a predvidať nebezpečenstvo.

proste ak s zoberiem, uloha Adama bola ozvať sa prv než z jablka si odhryzli. Tak aj muž by mal vedieť odhadnuť nasledky. No otazkou je, čo by sa dialo, keby nemal dostatočnu autoritu, a žena by si aj napriek tomu robila čo si ona zachce, tak by bola marna mužova snaha.

Preto si myslim, že je dôležite aby muž mal rozhodujuce slovo v tych veciach, kde chrani rodinu. jedno v akej oblasti. a tam je dôležite aby sa žena podriadila. To že žena rozhodne, čo bude na obed, alebo aky praci prašok použije, je nepodstatne.

Takže určita podriadenosť ženy mužovi je potrebna. Ale ta autorita by mala byť prirodzená(ženy aj vyhladavaju mužov , ktorí su im oporou- moralnou, psychickou, ....) - a spontanne posluchaju mužov.. V reholi napriklad sa hovori, že opát(minister) by si ce mali byť autoritativni, ale v zavislosti od situacie, ale tu autoritu uplatnovať rozumne a v duchu krestanskej lasky.

a tu si myslim je aj kamen urazu. Podriadenost ano je potrebna, to nikto namietať nemôže. Ide však o to ako ju uplatnovať , a tu treba odhadnuť situaciu, či to urobiť medom(prirodzena autorita) alebo bičom(nalihať na jej uplatnenie).

Pravdu povediac, ani ja netúžim po žene, ktora by ma neposluchala, lebo by nebola istota , že by som mal na nu dostatočný vplyv, kedy by vdaka svojim emociam, svojej "intuici" alebo "šiestemu zmyslu" bola schopna sa vrhnuť z utesu do nebezpečenstva.

Samozrejme, nikto nehovori o autortie , kde by si muž narokoval veci, ktore by boli proti svedomiu ženy alebo proti Božim prikazaniam, ale to už je dufam jasne.


............................






plati to i naopak. pokiaľ žena ma v niektorej oblasti viac skusenosti, nevidim dovod aj ja ju posluchnuť. aj to tam najdeš...takže druhý raz menej emocii a radšej si to dva razy prečitaj než niečo napíšeš. Pýcha je presne o tomto, že sa necháš ovládnuť hnevom, a vo všetkom vidíš útok na svoju slobodu(v tomto prípade ako slobodu ženy). a dalšia vec je aj ta, že si nevidela, že sme sa s pierrom hádali, či som oponoval juje, že nesuhlasim s pierrom.

pre mna v mojom manželstve je dôležitý dialog a vzajomna dohoda. Teda bez komunikácie to nejde. A pokiaľ je vzajomna komunikácia v pohode, tak slova ako autorita, či podriadovanie nemaju zmysel a dovod byť v manželstve.

tak co teraz podriadenost vyznam nema? a pred chvilou mala? odporujes si. diskusiu som si neprecitala 2 ale ovela viackrat lebo som nemohla uverit ze by bol katolik schopny hlasat taketo hluposti. mozno by si si ju prave ty mal precitat este lepsie. a nezabudni mi vysvetlit kde propagujes aj podriadenost muza. ono ak sa to vztahuje na kuchynu a praciue prasky tak nic moc...
debata presla od volieb k zene a muzovi takze navrhujem podebatovat si o tom v ramci prislusnej temy ak mas zaujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 06 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 18 október 2009 Upozorniť moderátora 

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2009 :  13:47:39  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
Bety, nechceš si založit nové téma o tom, že se nemá nikdo nikomu dobrovolně podřizovat? A nějak si to tam obhajovat?
Něco podobného (anarchii) myslím už navrhoval vlkodlak.

Tady je to asi trochu mimo téma.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2009 :  21:09:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
-

- tema volby ... tema muz a zena ... bety ... .... vyborne !


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2009 :  23:23:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
Gal 3,27

_ citujuc z Listu apostola Pavla Galatanom v tretej kapitole o zruseni rozdielov medzi muzom a zenou o akej podriadenosti to hovorit ?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  15:33:10  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm na druhej strane ja musim ako milovnik dob minulich vynachvalit vyhody stareho pristupu patriarchalna spolocnost bola v mnohom vyhodna nevravimz e nemala muchy ale dnesne rovnostarstvo je podla man vadne a ocividne nefunguje..konec koncou aj ona je dovodom extremnej nizkej porodnosti u povodnych europanou ect ..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  17:19:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Niekoľko článkov k podriadenosti ženy voči mužovi.

PIUS XI. Encyklika Casti Connubii o kresťanskom manželstve, v ktorej sa píše:

"Domáca hierarchia.
Stupeň poddanosti manželky manželovi sa môže meniť podľa rozdielnosti osôb, miesta i časov, ba, ak neplní riadne svoju povinnosť, žena ho má vo vedení rodiny zastúpiť. Ale nikdy a nikde nieje dovolené rozvrátiť alebo naštrbiť podstatné zloženie rodiny a jej Bohom pevne stanovený a potvrdený hlavný zákon."

Náuka Druhého vatikánskeho koncilu o manželstve a rodine je vyjadrená v pastorálnej
konštitúcii o Cirkvi v súčasnom svete, v ktorej sa píše:

"Konštitúcia jednoznačne hovorí o rovnoprávnej dôstojnosti muža i ženy,
a tým odmieta v katolíckom učení tak dlho udržiavanú podriadenosť ženy mužovi,
ktorú prevzal zo starozákonných zvykov apoštol Pavol."

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.


"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  18:11:49  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no na šťastie, Volsung, Katolícka Cirkev má presne ten pohľad, ako tu už zrno napísal, ako je to uvedené aj v Teológii tela, ktorej súčasťou je aj Mulieris dignitatem od Jána Pavla II. a s tým súhlasím - tam je to krásne napísané. Vzájomné sebadarovanie sa manželov jeden druhému v láske, tam nie je miesto pre vynucovanie si podriaďavonia.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  19:53:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no hej juja, len ženy si to teraz chcu zas naspat vynahradiť....skrze fenimizmus

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  21:46:16  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
veru veru alesko zeny du do opacneho extremu a juja ves sak ako vseobecne sa netajim ze by som bol stastnejsi v takom jedenastom storoci napriklad...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  21:54:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Neženme sa do extrémov ale v kľude rešpektujme jeden druhého a nadradenosť nech nám je cudzia.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  22:02:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
LENžE POSLUšNOSť JE PRáVE VýRAZOM PODRIADENOSTI, HM?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  22:41:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Poslušnosť – podriadenosť ale nie v manželstve kde sú dvaja rovnocenný partneri.
Kto tam môže byť potom nadradený a kto bude podriadený keď v manželstve sú si obaja rovný.
Poslušnosť – podriadenosť áno voči Bohu, Pápežovi a cirkevným predstaveným a voči svetským predstaveným, tam už nie je rovnocenné postavenie.
V tomto prípade sme mi tí podriadený a mali by sme byť aj poslušný.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

iosif

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  23:07:13  Zobraziť profil  Pridať iosif do zoznamu priateľov
Na Bozi obraz sme boli stvoreni......

Christos nikdy nebol vo vztahu k Otcovi podriadeny a predsa mu bol vzdy poslusny. Inak by to bol "subordinacionizmus"....

Takze chapme veci.......

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 263  ~  Člen od: 20 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 20 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  23:15:07  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm mnuz toto sa mi nepozdava poslusnost je prejav podriadenosti podla man je skor problem ze podriadenost vnimaju ludia ako nieco zle ale podla mna je prirodzena castokrat ju dodrziavame ani o nej nevieme...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2009 :  23:16:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
To je podriadenosť syna voči otcovi a to už niesu rovnocenný partneri.
Aj keď prípad Ježiša a Nebeského Otca je ťažko porovnateľný keďže sú si synom a otcom ale zároveň sú aj jedno, Bohom.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2009 :  07:40:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Boh stvoril človeka na svoj obraz ako muža a ženu ich stvoril, takže sú si rovný pred Bohom.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

yyyno

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2009 :  10:46:32  Zobraziť profil  Pridať yyyno do zoznamu priateľov
citácia:
to alesko:
vieš, ale žena pochadza z muža.... bez mužov by deti neboli...žena je len pôda, do ktorej muž zasdí dieťa....aj keď to trochu sprosto povedané.... tým pádom, je to platne doteraz....

Absurdnosť tohto tvrdenia podčiarkujú aj najnovšie genetické objavy- ženy sa teoreticky (aj praktiky) zaobídu pri oplodnení vajíčka bez muža hihi !!! spermie sa dajú nahradiť

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 357  ~  Člen od: 30 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 06 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2009 :  11:23:21  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ak máš na mysli klonovanie, lebo to bude asi jediná cesta, kde sa u človeka dajú nahradiť spermie, je doma nevykonateľné a doteraz čo sa naklonovalo pri zvieratkách, sa zistilo, že síce narodené mláďatko, vyzerá ako mláďa, ale jeho bunky sú presne tak staré, ako bola ich matka, keď k tomuto umelému mixu došlo. Takže toto nenie ončo...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

bety

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2009 :  13:32:34  Zobraziť profil  Pridať bety do zoznamu priateľov
to juja: to o klonovani je pravda klony dedia aj opotrebovane telomery pretoze su dokonalou kopiou cize naozaj to nie su mladata. myslim vsak ze yyyno ma pravdu v tom ze aleskov pohlad na plodenie potomstva je mierne povedane naruseny...predstava zeny, kt. poskytuje latku a muza ako kreatora kt. dava tej látke formu pochadza od Aristotela. a ten ako vieme bol sice vynikajuci filozof a vedec, ale zas jeho nazory na biologiu su uz holt trochu out.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 06 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 18 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2009 :  21:50:30  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ludia kloinovanie__? to tu uz co rozoberame ...mnuz ako nemam rad tie uzasne keci o tom ako sa zeny bez muzou zaobidu vzhladom na niekolko tisic rocnu skusenost...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  09:13:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
no hej juja, len ženy si to teraz chcu zas naspat vynahradiť....skrze fenimizmus

Pôvodne zaslal alesko - 11 apríl 2009 :  19:53:02



... Feminizmus existuje z toho dovodu, aby sa skarede zeny integrovali do
spolocnosti ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  09:15:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Neženme sa do extrémov ale v kľude rešpektujme jeden druhého a nadradenosť nech nám je cudzia.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 11 apríl 2009 :  21:54:59



........Ziadny rozumny muz neprotireci svojej zene. Pocka kym to zena spravi za neho......


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  09:58:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
... ale späť k téme.
Som za.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  10:32:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Milan i Vlkodlak - som rada, že sa zdieľate so svojimi skúsenosťami. (Myslím ten posledný príspevok.)

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  11:26:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- nuz pre mna je tato tema uz uzavreta, co sa mna tyka, hovorit o nejakej pomaly povinnej podriadennosti zeny voci muzovi odvolavajuc sa na nejake bludy zo stredoveku je scestne ...

- mnohi muzi nesiahaju zenam (a ani tym svojim ) ani po päty !

- nase zeny su v poriadku, chore je myslenie urcitych jedincov, ktori by asi najradsej zvratili vysledky hlasovania koncilu roku 585, ked sa zene priznala dusa a krestanstvo ju uznalo za cloveka prevahou jedineho hlasu....

-----------------------------

Kým Pán Boh vytvoril ženu,dostal sa do šiesteho dna robenia nadcasov. Anjel sa zjavil a povedal: "Preco sa zaoberáš touto ženou tak dlho?"

A Pán Boh odpovedal:" Musí mat 200 pohyblivých castí,všetky nahraditelné,musí vediet fungovat na ciernej káve a zbytkoch, musí mat lono,ktoré udrží naraz dve deti a musí mat bozk, co vylieci cokolvek od oškretého kolena až po zlomené srdce.“

Anjel sa pokúšal zastavit Pána Boha: Toto je príliš vela prace na jeden den,pockaj aspon do zajtra, kedy to dokoncíš.Ale to nemôžem! Zaprotestoval Pán Boh,som tak blízko k dokonceniu tohto stvorenia,co je také blízke môjmu srdcu.

Anjel si potom nieco všimol,naciahol sa a dotkol sa líca ženy."Uuups, vyzerá to, že premoká.Povedal som ti, že si skúšal do nej vložit príliš vela." "To nie je premokanie!„Namietal Pán Boh. „To je slza.""Naco je slza?" spýtal sa Anjel.Pán Boh odpovedal:"Slza je jej spôsob na vyjadrovanie radosti, smútku,bolesti, rozcarovania, samoty,žialu a hrdosti.„

Anjel bol ohúrený "Ty si naozaj génius, Pane.Myslel si na všetko, pre ženy skutocne carovné." "Ženy majú silu, co ocarí mužov. Nosia deti, nosia utrpenie.
Nosia povinnosti, ale pritom držia pokope štastie, lásku a radost. Usmievajú sa, ked chcú kricat. Spievajú, ked chcú plakat. Placú, ked sú štastné a smejú sa, ked sú nervózne. Bijú sa za všetko, comu veria.Postavia sa proti nepravosti.“

Neberú "nie" za odpoved, ked veria v lepšie riešenie. Nepotrebujú nové topánky, aby ich mohli mat ich deti.Idú k doktorovi s ustarostenou priatelkou. Milujú nepodmienecne.Placú, ked ich deti excelujú a radujú sa,ked sú ich priatelia ocenení. Ich srdcia sa lámu,ked zomrie niekto blízky. Žialia pri strate clena rodiny,no stále sú silné, i ked si myslia,že im už žiadna sila neostala.

Vedia, že poláskanie a bozk vyliecia zlomené srdce. Ženy toho robia ovela viac ako len pôrod. Nosia radost a nádej.Ponúkajú súcit a ideály. Ženy majú toho vela co povedat a darovat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

yyyno

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2009 :  20:13:37  Zobraziť profil  Pridať yyyno do zoznamu priateľov
Milan! inšpiratívne - len škoda, že nie pre všetkých manželov...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 357  ~  Člen od: 30 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 06 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06