Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Niečo o inkvizícii
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka
Strana: z 8

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2008 :  03:25:12  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
Pierre. Ty si tvrdil:
Moj psík si neraz za objekt svojej sexualnej vasne volil moju nohu, objal si ju podobne ako sučku a zacal sa na nej odbavovat (Dobre to pozna vacsina chovatelov psikov). Teda dalo by sa povedat, ze ten moj psik si zvolil na sex iny živočišny druh - cloveka. Ked si človek zvoli na sex iny zivocisny druh, hovori sa tomu Zoofilia. Takze zoofialia je podla toho zrejme normalna, kedze zvierata sa jej bezne dopustaju. A kedze je normalna, tak by sme ju mali aj zaknom zlegalizovat, vsak ked sa niekto chce oženit s kozou, a vidiet ze sa obaja maju radi, tak preco im branit, no nie?

Je niekde v Tvojom texte reč o láske?

Preto som Ti okrem iného odpovedal (nie v pôvodnej diskusii, lebo tá bola medzičasom uzamknutá):
Takéto uvažovanie degraduje manželstvo na sexuálny vzťah.

Tvojou odpoveďou však bolo:
- Ale ved to predsa vobec nie je pravda. Azda clovek zoofil nedokaze aj inak milovat svoje zviera, nez len sexualne? Ja zoofil nie som a svoje zvieratka som miloval. A ked mi nejake umrelo, aj slzicka mi veru sem tam vypadla. Preco si mysliet ze zoofil miluje iba sexualne? Rovnako sa moze trapit zdravotnym stavom svojho milovaneho zvierata ked je chore, podobne ako aj ten homosexual. Takze ako sme si inde ukazali, podla uvedenych uvah o normalnosti homosexuality sa zoofila zda byt tiez rovnako normalna.

1) V prvej odpovedi som reagoval na Tvoj prvý text a tam sa o láske nehovorí. Moja námietka teda bola oprávnená a Tvoje vyjadrenie: "Ale ved to predsa vobec nie je pravda." nezmyselné.
2) Slovné spojenie :"rovnako normálna" - to už chce nejaké čísla zo štatistiky. Nič také z toho, čo bolo zatiaľ povedané, nevyplýva.
_______________________________________________________

Poďme ďalej.
Môj výrok:
Napr. ja som sa snažil dokázať, že homosexualita nie je neprirodzená, pretože sa vyskytuje aj v prírode, aj u ľudí - aj keď v menšine

Tvoja odpoveď:
- Podobne sa vyskytuje zoofilia, pedofilia, nekrofilia, atd., atd. Cize podla uvedeneho je toto vsetko normalnost, prirodzenost.

Ak je pravda, že sa všetky Tebou uvedené -fílie v prírode naozaj vyskytujú, tak z hľadiska výskytu ako takého prirodzené sú. Z hľadiska štatistického normálne nie sú.

Ak môžeš, uveď mi živočíšne druhy u ktorých sa vyskytuje pedofília a nekrofília.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2008 :  11:53:45  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
Pierre. Ty si tvrdil:
Ak môžeš, uveď mi živočíšne druhy u ktorých sa vyskytuje pedofília a nekrofília.
Pôvodne zaslal Jabloň - 29 jún 2008 :  03:25:12



Tiez by ma zaujimalo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2008 :  12:11:55  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
Pri homonymach neexistuje nic ako absolutny hlavny zmysel...len hlavny zmysel vzhladom na nieco.

Pôvodne zaslal Slayer - 28 jún 2008 :  17:53:22



Len pre zaujimavost - povodny vyznam slova v starosloviencine je 'zlutovat sa' (nad niekym).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2008 :  14:01:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Prispevky sa uz znacne vzdialili od povodnej temy (inkvizicia) a preto temu ukoncujem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2008 :  17:36:13  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kedze tu boli reakcie na mna, s moderatorskym dovolenim sa tu este asi umiestni moja odpoved, no potom sa to uz moze zamknut.


Jabloň:
Je niekde v Tvojom texte reč o láske?

- Nie, doslo k nedorozumeniu, vychadzal som uz totiz z predpokladu, ze vsetci vieme, ze aj zoofil je tiez clovek majuci vsetky ludske vlastnosti a teda ma aj lasku, takze tym som sa uz nezaoberal a hned siel dalej na technicku zalezitost veci.


Slovné spojenie :"rovnako normálna" - to už chce nejaké čísla zo štatistiky.

- Tiez som si od teba nevsimol cisla, ale vzhladom na to ze tvrdis, ze ak sa nieco u zivocichov vyskytuje, tak je to vraj uz tym padom normalnost, nemusime uz potom ani sledovat statisticky pocet. Ak je aj niecoho menej, stale to bude rovnako normalnost, kedze sa to vyskytuje. Teda nejdne o rovnako normalny zo statistickeho pohladu, ale uz len zo samotnej existencie toho.

Ak je pravda, že sa všetky Tebou uvedené -fílie v prírode naozaj vyskytujú, tak z hľadiska výskytu ako takého prirodzené sú.
Ak môžeš, uveď mi živočíšne druhy u ktorých sa vyskytuje pedofília a nekrofília.

- Je to hlavne clovek. A kedze je to rovnako zivocich v prirode, potom by podla tvojich slov nemalo byt na jeho uchylkach nic neprirodzene. Zivocich to je, vyskytuje sa to u neho, a tak je to potom vsetko prirodzene. Ale inak, psiky - to ich oblapenie ludskej nohy a nasledne sexualne aktivity na nej, to psiky robia aj ludskym detom, teda pes si vybral na sex mlada ineho zivocisneho druhu, cize tu by sa dalo zrejme hovorit o zoofilnej pedofilli.

Napr. ja som sa snažil dokázať, že homosexualita nie je neprirodzená, pretože sa vyskytuje aj v prírode, aj u ľudí - aj keď v menšine (viď môj text o ľavákoch), a teda (ne)prirodzenosť nie je dostatočným argumentom na ich zákaz.

- Priroda ma svoju hlboku logiku ale vyskytuju sa v nej aj rozne poruchy a choroby, a takymto tvojim myslenim by sa muselo tiez povedat, ze choroba je prirodzenost (kedze sa bezne vyskytuje), a teda nie je dovod zstavovat a likvidovat existenciu choroby. Ale asi nemusim vysvetlovat preco je spravne predsa len choroby likvidovat a zastavovat ich sirenie. Prirodzene a notrmalne je byt zdravym, nie chorym.

- Ako som uz uviedol, priroda ma svoju logiku, ci budem pisat lavou alebo pravou rukou, tym nijaku logicnost neporusim, ale vieme, ze sex je v prirode hlavne ze ucelom rozmnozovania daneho zivocisneho druhu. A toto rozmnozovanie sa deje pri sexualnom spojeni samca a samicky rovnakeho zivocisneho druhu. Ich pohlavia do seba zapadaju ako kluc do klucovej dierky. A teda ak si niekto napr. samček voli na sex nie samičku, ale tiez samceka alebo niekoho z ineho zivocisneho druhu, dochadza tu k poruseniu logiky, a jedna sa teda o nejaku chybu, nejaku poruchu. A preto je aj spravne tejto chybe zabranit, alebo sa ju snazit nejako liecit podobne ako ine poruchy a choroby.


Tak a to je vsetko

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06