Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Krestansky vymenny bannerovy system
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nové funkcie fóra Téma Next Topic: Pocet prispevkov
Strana: z 2

iosif

Stav: offline

 Odoslaný - 06 december 2007 :  12:40:03  Zobraziť profil  Pridať iosif do zoznamu priateľov
citácia:
Čo je zlé na "ostro protikatolíckych" knihách?


Ide o to, ako tie protikatolicke knihy pisu. Ak je to normalna kritika a vykladanie inej krestanskej viery, povazujem to ako obohacujuce. Ak je to urazanie a pod. veci, spytam sa, co je na tom pravdy. Ak zistim, ze nic, tak mavnem rukou a idem dalej, no ak to ma nieco do seba, tak hladam hlbsie a hlboko.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 263  ~  Člen od: 20 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 20 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2007 :  16:24:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Čo je zlé na "ostro protikatolíckych" knihách?
Dá sa tam nájsť kopec inšpirácií. Keď človek pozná taktiku protivníka, lepšie sa vie brániť.


Pôvodne zaslal stefan - 06 december 2007 :  00:59:13


Cakal som chvilu, ci niekto nezareaguje ale dnes jednoznacne fici podriadenost zeny muzovi a feminizmus, ine temy maju skoro nulovu odozvu.

Co je teda zle na protikatolickych knihach a na ich propagacii katolickymi strankami?
Nuz mily stefan, nie kazdy k nim pristupuje ako k intelektualnemu cviceniu v retorike. Niekotri si ich mozno objednaju v dobrej viere, ze pochadzaju z katolickej stranky a klamstva v nich uvedene ich zvedu z pravej cesty.
Zobral by si si toto na svedomie byt spravcom takej stranky?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2007 :  22:02:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Mato
citácia:
Nuz mily stefan, nie kazdy k nim pristupuje ako k intelektualnemu cviceniu v retorike. Niekotri si ich mozno objednaju v dobrej viere, ze pochadzaju z katolickej stranky a klamstva v nich uvedene ich zvedu z pravej cesty.

Viem, že takýto prípad môže nastať. Ale ak niekoho z pravej cesty zvedie protikatolícka literatúra, tak podľa mňa toho o svojom katolicizme veľa nevie. Viem, že sú milióny katolíkov, ktorí žijú svoj "jednoduchý" katolícky život a o nič iné sa nezaujímajú. Ja ich volám "konzumenti" katolicizmu a v podstate im je jedno, či sú katolíci, alebo nie. Rovnako dobre a konzumne by sa cítili aj v hocakej protestantskej cirkvi. Takýto žiaľ môžu unáhlene podľahnúť nezmyslom niektorých kníh a obrátiť sa od katolicizmu o 180 stupňov. Lenže takýto ľudia poväčšinou kresťanské stránky na internete ani nevyhľadávajú.

citácia:
Zobral by si si toto na svedomie byt spravcom takej stranky?

Myslím, že toto je osobná vec každého správcu nejakej stránky. Aj minule na katolik.cz sa presne v tomto duchu niesla kritika. Že pán Handlar dovolil propagovať vydavateľstvo, ktoré okrem katolíckej literatúry ponúka aj protikatolícku. Nuž ak dovolil, tak dovolil, je to jeho vec. Tie stránky sú veľmi informatívne a spolupracujú s viacerými kňazmi. Ak sa niekto dostane k takej literatúre, má možnosť sa na "nedorozumenia" opýtať práve na týchto stránkach.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Karol Nagy

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2008 :  18:07:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Karol Nagy  Pridať Karol Nagy do zoznamu priateľov
Ja som ani desatinu sekundy nerozmýšľal o tom, aby som stranku www.prolife.estranky.sk prihlásil do systému Rybka. Aby niekto z mojej stránky skočil priamo na stránku Horiaci ker, ktorí medzi seba neprijímajú žiadne katolícke združenia, nepropagujú žiadnu katolícku literatúru, ani len sprievodcu po Svätej zemi, či niečo konfesijne neutrálneho. Hoci reklamou na katolíckych stránkach naši odlúčení bratia nepohŕdnu. Nie, to nepotrebujem. Aby sa niekto priamo z mojej stránky dostal na stránku Horiaci ker a mnoho podobných, kde mu budú rafinovane podsúvať, že Kráľovná nebies, ako ju uctievajú katolíci je "démonická bytosť"? Nie, ďakujem, neprosím. Keď chcem, idem aj na protestantské stránky, aj na evanjelické biblické hodiny a podobne, ale viem, kam idem. Nebudem napomáhať, aby k nim vstupovali katolíci v dobrej viere, že to je odobrené katolíckymi stránkami, ktoré sú zase zastrešné katolíckymi cirkvami.

Karol Nagy, redaktor web stránky Katolícke médiá, http://www.katolickemedia.webzdarma.cz

 Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 24 október 2004  ~  Posledná návšteva: 25 júl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Nové funkcie fóra Téma Next Topic: Pocet prispevkov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06