Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 50 dni trval post. (podla TA3)
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria nas vzor Téma Next Topic: Sacramentum Caritatis  

SuRiKmAn

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2007 :  23:29:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: SuRiKmAn  Pridať SuRiKmAn do zoznamu priateľov
Ked som dnes po velkonocnej vigilii prisiel domov tak mal oco zapnutu telku. kedze uz spal, tak som si prepol iny kanal a to TA3... sadol som si a pozeral. prave tam boli reportaze z roznych kostolov, kde hovorili o zmrtvych vstani Jezisa Krista.
jedna vec ma ale velmi zarazila co tam povedali, ako som pil pritom Acidko tak mi az skoro zabehlo.
Hovorili, o tom, ze post pred tymto zmrtvych vstani trval 50 dni.. ANO dobre pisem, nie je to preklep... a 50 a 40 sa ani nespodobuje, cize som urcite dobre pocul... akoze to ti ludia, co tam citaju spravy ani nevedia co tam citaju? keby im dali precitat nieco co je ciro-ciry vymysel tak aj tak to precitaju? ax jaj.. mrzi ma, ze takyto ludia rozpravaju o zmrtvych vstalom Jezisovi!

Keď sa chce nájde sa spôsob,
keď sa nechce hľadá sa dôvod...

http://www.fara.sk/biskupice

 Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 23 február 2007  ~  Posledná návšteva: 12 jún 2007 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2007 :  21:14:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mna uz bludy a nezmysly ktore sa sypu zo sprav ani neprekvapuju, skor ma prekvapi, ked sa nahodou doviem nieco pravdive...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ignac

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2007 :  08:14:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: ignac  Pridať ignac do zoznamu priateľov
takze velky post kedy sa posti cela nasa cirkev zacina na popolcovu stredu medzi postne dni sa nerata nedela lebo kazda nedela je Panov den a potom sviatok svateho Jozeha sa do postu tiez nerata, takze preto ked niekto spocita tieto vsetky dni dokopy vznikne so 40 dnoveho postu ine cislo a potom si neznali ludia lamu hlavu ze sa postia viacej ako by mali

Blahoslavení tí, čo širia pokoj, lebo ich budu volať Božimi synmi :-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 24 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 20 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2007 :  08:16:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
citácia:
takze velky post kedy sa posti cela nasa cirkev zacina na popolcovu stredu medzi postne dni sa nerata nedela lebo kazda nedela je Panov den a potom sviatok svateho Jozeha sa do postu tiez nerata, takze preto ked niekto spocita tieto vsetky dni dokopy vznikne so 40 dnoveho postu ine cislo a potom si neznali ludia lamu hlavu ze sa postia viacej ako by mali

Pôvodne zaslal ignac - 28 máj 2007 :  08:14:15


ale ved prave to, ze nam katolikom je to jasne, 40 dni "netto":), a nejaky moderator si vezme kalendar, spocita dni a aha, objavil ameriku:)))

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2007 :  21:06:30  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
U východných začína už skôr, nakoľko do pôstu sa nerátajú soboty.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Maria nas vzor Téma Next Topic: Sacramentum Caritatis  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06