Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Neomylnost - polemika
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: riesenie konfliktov - Je to v sulade s pismom? Téma Next Topic: A dost Kajo
Strana: z 5

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  20:30:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
Vies Kc je mysticke telo Kristovo, takze povedal by som ze rkc v tomto je Bohom.


To tazko vysvetlis niekomu, kto uznava akurat mysticke telo Lutherovo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  20:57:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

rkc sa nestavia na roven Boha. Vies Kc je mysticke telo Kristovo, takze povedal by som ze rkc v tomto je Bohom.

Hej - samozvane.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  09:35:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
povedal by som ze rkc v tomto je Bohom.
alesko, s takymito slovami opatrne. Toto je normalne regulerne ruhanie v plnej krase. Ani prava Kristova cirkev nie je Boh. Takze rkc... opatrne alesko.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  09:56:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lajos... kontroval som gmkovi, preto som dfaval i smajliky, nevsimol si si?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:04:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Nevsimol, a po pravde, v tomto humor ani moc nepoznam

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:12:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
oki, davam si pozor na prsty....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:37:58  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Vidíte a už je to tu.
Už sa medzi sebou mastia.
Katolíci s luteránmi.
Nachvíľu im zmizol ich spoločný nepriateľ ateista a oni sa vrátili k svojim nezmieriteľným neprijateľnostiam v ich vierach.

Vážení vidíte a túto neslobodu od fightu ateista nemá.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:40:16  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Ale dobre dám konštruktívnu otázku.
Je katechizmus katolíckej cirkvi neomylný?
Myslím jeho obsah, text.
Často ho tu citujete to je jedna vec a druhá, že tam nikde neni napísané že pápež ho vyhlasuje excatedra.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:40:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
este mi povedz kto sa tu masti? ak nepocuvas lajosa tak aspon mna: myy sme tu uz nejake tospocoenstvo. ako-tak sa ale pozname a vieme co si mozme dovolit a ako to druhi prijmu. na rozdiel od teba ktori aj po upozorneni robi opicini ako male decko... tha pockaj dostanes samotku, potom sa spamatas...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:48:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Nejake mastenie som nezaznamenal. Alesko, kasli na to. Nespamata.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:53:05  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Nejake mastenie som nezaznamenal.


Lebo nemáš jasno o čo ide v otázke neomylnosti.
Maťo a Maximusko zase mlátia do seba argumentami.
Podľa mňa mlátia prázdnu slamu, obidvaja.
Lajoš čo ty vieš o neomylnosti ako luterán?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2006 :  10:55:12  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
ak nepocuvas lajosa tak aspon mna: myy sme tu uz nejake tospocoenstvo.


Lajoša počúvam jeho mám rád lebo maká na sebe, dedku .
Ináč čerta ti rozumiem čo za hieroglyfy si dal po dvojbodke.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2006 :  17:05:05  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
K tématu o neomylnosti papeže si můžete přečíst článek od Tomáše Špidlíka.
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=6210

Citace části článku:
Na I. vatikánském sněmu tedy byla formulována ve formě dogmatu víra, že je římský papež neomylný ve věcech víry a mravů. Není to dogma snadné, to uznáváme všichni, protože se k němu přistupuje nešťastnými oklikami. Slovo „neomylnost“ není matematické, pak by byly logaritmické tabulky neomylnější než papež. Není filosofické, proto jsou v dějinách vždycky větší myslitelé než římský biskup. Neznamená ani učenost v teologii. Vždyť i papež se ptává na radu bohoslovců, když píše okružní listy o víře. Co tedy je v něm neomylného? Odpověď je jednoduchá: ruka Boží prozřetelnosti, která vede církev podle svých plánů a nevyzpytatelnými cestami.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: riesenie konfliktov - Je to v sulade s pismom? Téma Next Topic: A dost Kajo  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06